Niewykorzystane sytuacje się mszczą... Pierwsza porażka w Toruniu.
Dodano:17 Sep 2011 18:56
Elana Toruń - Chrobry Głogów 1:3 (0:0)
0:1 Stasiak (71), 1:1 Czarnecki (77), 1:2 Grzybowski (81), 1:3 Kaczmarek (88)

Elana: Osiński - Bartkiewicz, Więckowski (żk), Czarnecki, Wróbel - Grudzień, Mądrzejewski (żk), Młodzieniak, Mikołajczak (36, Zamara) - Sędziak (78, Kikowski), Iheanacho (60, Mania)

Elana Toruń jest nadal liderem piłkarskiej drugiej ligi zachodniej. Czuje jednak za sobą oddech drużyn z Chojnic i Bytowa, bowiem dziś przegrała z Chrobrym Głogów 1:3.
Kelechi Iheanacho dziś nie wpisał się na listę strzelców. W pierwszej połowie sytuacje strzeleckie piłkarzy obu drużyn można byłoby policzyć na palcach jednej ręki. W 28. minucie groźnie uderzał Niedźwiedź, ale posłał piłkę obok bramki. Później zaatakowali torunianie. Niecelny strzał oddał Tomasz Grudzień, a po uderzeniu Radosława Mikołajczaka bramkarz gości sparował piłkę na rzut rożny. Ten drugi musiał w 36. minucie opuścić boisko z powodu kontuzji.

Na początku drugiej połowy optyczną przewagę mieli piłkarze Elany. Ale to Przemysław Stasiak wyprowadził na prowadzenie Chrobrego w 70. minucie. Szybko odpowiedział jednak Grzegorz Mania.

Radość  trwała jednak krótko, bowiem w 80. minucie goście ponownie prowadzili po strzale z rzutu wolnego Zbigniewa Grzybowskiego. 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie na listę strzelców wpisał się jeszcze Stasiak, ustalając wynik spotkania.

Elana nadal jest liderem tabeli, ale w przypadku ewentualnych zwycięstw Chojniczanki i Bytovi może utracić przodownictwo w ligowej tabeli już jutro.

/ pomorska.pl/

Kibice: Na meczu z Chrobrym wystawiamy 450-500 osobowy młyn, z nami 4 chłopaków z Jezioraka Iława i delegacja Ruchu Chorzów. Na płocie wieszamy 9 flag (Bielawy, Ciechocinek, Golub - Dobrzyń, Grubasy, Mokre, Ostaszewo, Rubinkowo, Toruńska Elana, Wąbrzeźno) i jedziemy z dobrym dopingiem przez cały mecz. W pierwszej połowie prezentujemy oprawę z hasłem przewodnim - "Miłość, która ciągnie nas na stadiony" (zdjęcia będą później). Kibiców gości zawitało do Torunia 161 (w tym 51 Stilon Gorzów) z trzema flagami. Mecz bez obustronnych bluzg. Po spotkaniu mimo porażki dziękujemy piłkarzom za walkę a oni nam za wsparcie.
Pozdro dla obecnych i do zobaczenia za tydzień w Częstochowie!