28.04.2018 WSZYSCY DO WRONEK!
Dodano:25 Apr 2018 12:13
ZAPISY NA WYJAZD DO WRONEK JUŻ TRWAJĄ, SZCZEGÓŁY NIEBAWEM!


dodał: Admin

                   Wygrana z KKSem!
Dodano:25 Apr 2018 12:12
22.04.2018 ELANA TORUŃ - KKS Kalisz 2:0 (2:0)

Opis z trybun:
Po środowym meczu z Kotwicą kolejne spotkanie ligowe przypadło nam na nadzielę 22 kwietnia. Tego dnia w Toruniu żółto – niebiescy podejmowali drużynę z najstarszego miasta w Polsce a więc naszego układowicza – KKS Kalisz!
Pierwsi goście z tego miasta zawitali do Grodu Kopernika już dzień wcześniej, korzystając z naszego zaproszenia na małe przedmeczowe balety ;) Pozostali Kakaesiacy docierają na stadion na dokładnie 5 minut przed meczem. Łącznie jest ich dwa autokary, kilka fur co w sumie daje liczbę 105 fanów KKSu!
Natomiast jeżeli chodzi o nasze szeregi to na ten mecz prowadzimy nieco większą mobilizacje niż na tzw. zwykłe, szare mecze ligowe bez kibiców gości. Na praktycznie wszystkich naszych większych dzielnicach zaplanowano specjalne zbiórki z których kibole z danych dzielnic po kolei schodzili się pod stadion.

Pod bramami jesteśmy zgodnie z planem stosunkowo szybciej, przed rozpoczęciem spotkania. Niestety tutaj jak zwykle swój popis dają SŁUŻBY porządkowe, które pod naciskiem milicji każdego szczegółowo sprawdzają. Przez kołowrotki przechodzić musieli nawet piłkarze (którzy nie załapali się do osiemnastki meczowej), fotoreporterzy oraz inne osoby, które na stadionie mają „specjalne uprawnienia (przyp. na innych meczach takowej osoby wchodziły osobnym wejściem zgodnie z akredytacyjną listą!). Na domiar złego ów sprawdzanie idzie im ślamazarnie, w żółwim tempie przez co tworzy się gigantyczny korek jakoby na stadionie miało zaraz zasiąść pięciotysięczna publika a więc komplet widzów na Bema. Dość powiedzieć iż ten mecz został zakwalifikowany przez mundurowych jako mecz „podwyższonego ryzyka”. Mecz „przyjaźni” wywołał wśród piesków taką panikę i mobilizacje iż musieli nawet wystawić jednego swojego przed wejściem by ten nagrywał swą kamerą wszystkich wchodzących na te spotkanie. Paranoja. Pytania po co te pokazówki i czy starczyło im na to wszystko taśmy? Pozostawiamy bez odpowiedzi :)

Standardowo w ramach ogólnopolskiego protestu rozpoczęcie dopingu planujemy po upływie piętnastej minuty spotkania. Tak się składa, że do tego czasu na trybunie C jesteśmy praktycznie w komplecie, co za tym idzie ruszyliśmy z głośnym, żywiołowym dopingiem, który trwa na dobrą sprawę już do ostatniego gwizdka spotkania (oczywiście nie licząc przerwy w meczu). Tego dnia w zdecydowanej większości skupiamy się na dopingu łączonym dla obu drużyn i zabawa na sektorze trwała w najlepsze! Nie zabrakło oczywiście także pozdrowień zarówno dla tych pozostałych ekip zaprzyjaźnionych z nami począwszy na Łódzkim Widzewie, poprzez Chorzowski Ruch (notabene delegacje obu tych ekip również obecne na tym spotkaniu – dzięki za przybycie!), kończąc na Myszkowskim KSie ale także pozdrowień dla tych ekip nam wrogich, których pozdrawiamy w sposób „szczególny” ;)

W młynie wraz z Kaliszem w szczytowych momentach jest nas ok. 600 osób. Płot przyozdabiamy w ten dzień obficie bo wieszamy aż 17 flag (Bydgoskie, Aleksandrów Kujawski – w barwach narodowych, Fc Gniewkowo, Elana Toruń – jedyni chuligani w swoim mieście, Młoda Elana, Ultras Elana, Koszary, Śp. Mucha, Toruńska Elana, EZW Banda, Grubasy – w drugiej połowie) w tym 5 flag Kaliszan (Kaliski Klub Sportowy, Kakaesiacy, Onion Gang, Cebulorz, mała wyjazdowa AK) oraz jedna flaga Łódzkiego Widzewa – RED ARMY! Ponadto zawisły trzy transparenty tj. „Szkodniki” czyli już od dłuższego czasu najprężniej działające najmłodsze pokolenie na Elanie z Dzielnicy Bydgoskie, „Młode Mokre” oraz ponownie „Nic o nas bez nas – ostatnigwizdek.pl”

Jednym słowem na trybunach trwało kibicowskie święto. By postawić kropkę nad „i” zabrakło jedynie prezentacji w stylu ULTRAS tzw. oprawy, okraszonej np. „zimnymi ogniami”. Ta jednak z niewiadomych przyczyn nie została zaprezentowana. Wieść gmina niesie a ściślej pisząc lokalne media donoszą iż policja zatrzymała przed tym meczem jakiegoś gościa, który rzekomo w dokładnie 12 kartonach po sokach wprowadził na obiekt sporą ilość tej jakże znanej i niebezpiecznej pirotechniki w postaci rac świetlnych, petard stroboskopowych oraz świec dymnych! Ile w tym prawdy? Tego nie wiemy ;) Wydaje nam się, że to jakaś totalna bzdura ;)

Piłkarsko? Naszym niefachowym okiem Elana rozegrała chyba swój najlepszy dotychczas mecz podczas tej rundy wiosennej. Tak czy siak wygrali 2:0 i dla nas to jest najważniejsze. Tak poza tym nic godnego na tymże spotkaniu się już nie wydarzyło!

Raz jeszcze pozdrowienia dla wszystkich obecnych z nami tego dnia ekip, jak i fanatyków w młynie! Jedziemy dalej z tym koksem a więc w SOBOTĘ WSZYSCY NA WRONKI z rezerwami Amiki Wronki pfu pfu... rezerwami Lecha Poznań! ;)
Jesteśmy zawsze tam ! -> zapisy standardowo www.elanowcy.pl/zapisy.php !

Pozdro!
dodał: Admin

                   Foto ELANA - KKS Kalisz
Dodano:25 Apr 2018 12:11
Foto z meczu z KKS Kalisz!
dodał: Admin

                   Foto: ELANA - Kotwica
Dodano:20 Apr 2018 10:58

Foto: Elana - Kotwica
http://elanowcy.pl/fotoelana/thumbnails.php?album=397
dodał: Admin

                   Opis z meczu z Kotwicą!
Dodano:20 Apr 2018 10:50
18.04.2018 ELANA TORUŃ - Kotwica Kołobrzeg 1:0

W dniu wczorajszym w środę 18 kwietnia odbył się zaległy mecz z Kotwicą Kołobrzeg, który pierwotnie miał się odbyć w marcu jako pierwszy mecz wiosny tej rundy. Wtedy mobilizacje na te spotkanie rozpoczęliśmy grubo na miesiąc przed startem rozgrywek. Jeżeli do tego dodamy zapowiadany fakt przybycia kibiców gości do Torunia oraz ówczesną tęsknotę za rozgrywkami spowodowaną przerwą między rundami to można powiedzieć iż ciśnienie na te spotkanie było spore. Niestety w tamtym okresie pogoda a co za tym idzie stan murawy nie pozwalały na rozegranie tego meczu 10 marca i wobec tego przełożono praktycznie całą kolejkę rozgrywek na ten termin środowy. Co za tym idzie wpłynęło to z całą pewnością także na nieco mniejszą mobilizacje na ten pojedynek wśród obu ekip.
Ostatecznie w młynie tego dnia zameldowało się około 300 fanów Toruńskiej Elany (w drugiej połowie frekwencja nieco spadła). Ponadto z wizytacją w Grodzie Kopernika, liczną brygadą pojawia się ekipa DHW - Wielkie dzięki za wsparcie! Na płocie wywieszamy takie flagi jak Śp. Mucha, Młoda Elana, flagi dzielnicowe - Bydgoskie, EZW, Rubinkowo, Mokre, Koszary, trzy fany Łódzkiego Widzewa - Ludzie Honoru, WfcG, Zgierz oraz jedną flagę naszego fc z Aleksandrowa Kujawskiego (w barwach Polski). Do tego zawisły dwa transparenty - "Manhatan, Adik - pozdrowienia do więzienia" oraz "Nic o nas bez nas - ostatnigwizdek.pl"
Doping tego dnia prowadzimy praktycznie przez pełne 90 minut i stoi on na przyzwoitym poziomie lecz bez żadnych fajerwerków.

Kibice Kotwicy Kołobrzeg mieli jakieś problemy z wejściem na nasz stadion a więc już wcześniej dogadujemy się iż wejdą na nasze sektory. Na obiekt docierają w nieco ponad trzy dyszki w drugiej połowie. Razem z nimi wspólnie dajemy znać co myślimy o takich sytuacjach odśpiewując głośno „Piłka nożna dla kibiców”.

Piłkarsko spotkanie nie powaliło na kolana lecz dla nas najważniejszy jest suchy wynik a ten był korzystny dla Elany bowiem na niespełna 20 minut przed końcem nasi grajkowie strzelili jedyną bramkę meczu wygrywając 1:0.
dodał: Admin

                   Opis z wyjazdu do Jarocina.
Dodano:20 Apr 2018 10:42
14.04.2018 Jarota Jarocin - Elana Toruń 0:2
W sobotę 14 kwietnia przypadł nam kolejny mecz wyjazdowy naszej drużyny i „po raz setny” do Jarocina 😉 Owszem sformułowanie „po raz setny” w tym przypadku jest przenośnią ale prawda jest taka iż z Jarotą gramy w jednej lidze (z przerwą na dwa sezony) od sezonu 2006/2007. W związku z tym tych podróży do Jarocina w ostatnich latach było już dosyć sporo przez co akurat wojaże do tej miejscowości przez wielu wyjazdowiczów nie należą do lubianych, kojarzone są raczej rutyną, nudą i na pewno nie widnieje na liście tych „priorytetowych”.
Ponadto już długo przed meczem wiedzieliśmy iż w związku z tym iż te spotkanie rozgrywane jest na bocznym boisku w Jarocinie to nie będziemy mieli okazji obejrzeć tego meczu z pozycji trybun.
Powodów, wymówek aby tam nie jechać z pewnością znalazłoby się jeszcze sporo ale nie dla prawdziwych FANATYKÓW! Ich po prostu nie trzeba zachęcać, namawiać… dla nich (zazwyczaj) sobota = mecz i nie ważne gdzie, ważne że ELANA!
Takowych tzw. „najwierniejszych” w tą sobotę zebrało się plus minus około setka bowiem dokładnie autokar + 10 aut wyruszyło w stronę Jarocina. Do naszej liczby dobija 15 fanów KKSu Kalisz (dzięki za obecność!). Tak jak wspomnieliśmy już wyżej, mecz ten przyszło nam oglądać zza płotu dokładnie za bramką gdzie widoczność na wydarzenia boiskowe była całkiem dobra. Na płocie tym zawieszamy cztery nasze flagi - Śp. Mucha, ME, Ekipa wyjazdowa oraz fc Gniewkowo. Pomimo nieobecności naszej na stadionie staramy się dopingować naszą drużynę przez cały mecz a że tego dnia większemu gronu Elanowców dopisywały dobre humory to nie brakowało przy tym kibicowskie fanatycznej zabawy ;) Cały ten mecz pomimo „stereotypowej jarocińskiej nudy” można uznać za wyjazd klimatyczny i warty przeżycia 😉 Jeżeli chodzi o miejscowych tubylców to zebrali się tego dnia w ok. 30 osob i wywiesili jedną flagę. W 90 minucie spotkania rzucili dwukrotnie na boisko serpentyny przez co spotkanie zostało chwilowe przerwane i wydłużone o kilka minut.
Ponadto z kronikarskiego obowiązku dodamy iż piłkarze Elany wygrali te spotkanie 2:0 i to w sumie na tyle z wydarzeń wartych odnotowania.
Szacunek i pozdrowienia dla wszystkich obecnych na tym wyjeździe! Podziękowania także dla chłopaków z Jaroty za podrzucenie nam wody!
dodał: Admin

                   Zaległy opis z meczu z Polonią Środa.
Dodano:20 Apr 2018 10:41
8.04.2018 ELANA - Polonia Środa Wielkopolska 2:0
W młynie nas ok 150-200 osób. Dopingujemy od 15 minuty w związku z akcja "Nic o nas bez nas" Na płocie oprócz transparentu o dokładnie takiej samej treści, zawisły jeszcze flagi Młoda Elana, Ultras Elana, Śp Mucha, EZW oraz transparent "Starzy wrogowie wciąż Ci sami, Elana Toruń Zawsze nad wam - JKZA" odnoszący się do "ekipy" żużlowej z naszego miasta.
Piłkarko wygrywamy 2:0. Mecz bez żadnej większej historii.

dodał: Admin

                   W ŚRODĘ GRAMY U SIEBIE Z KOTWĄ! WSZYSCY DO MŁYNA!
Dodano:16 Apr 2018 15:35

18.04.2018 ELANA TORUŃ - KOTWICA KOŁOBRZEG, GODZINA 17:00. WSZYSCY NA MECZ, WSZYSCY NA SEKTOR C!
dodał: Admin

                   Opis z wyjazdu na Bałtyk!
Dodano:03 Apr 2018 10:42
Na piątkowy wyjazd do Gdyni zbieramy się na starym stadionie Elany na Podgórzu. Na miejscu standardowo cwaniakują psiaki, gazują nawet kilku chłopaków od nas. Cymbały robią to jednak tak nieudolnie, że psikają po wyszczekanych pyskach sforę swoich współbratymców. Widok zapłakanych kundli, stojących ledwo na nogach to coś pięknego. Dla samego tego widoku warto było warto jechać na ten wyjazd. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie :)
Z Torunia wyruszamy w sile autokaru i kilku fur, na trasie dołącza do nas reszta ekipy samochodowej oraz bus, co daje łącznie liczbę 16 wozków, wspomnianego busa oraz nabitego autokaru. Droga mija bezproblemowo i w miłej atmosferze i chwilę przed meczem meldujemy się w Gdyni. Tam czeka nas smutna niespodzianka. Do klatki nie możemy zostać wpuszczeni, bowiem nie zapłaciliśmy kilka dni wcześniej z góry za bilety. Próby dogadania się z kibicami Bałtyku aby ci wpuścili nas do siebie na trybuny, wzorem ich ostatniej wizyty w Toruniu, również spełzły na niczym. Koniec końców spotkanie oglądamy zza płotu naprzeciwko jedynej trybuny na stadionie Gdynian. Tam czekała nas kolejna nieprzyjemna niespodzianka - cały płot zakryty był szczelnie banerami reklamowymi, wysokimi na kilka metrów, które w bardzo dużym stopniu uniemożliwiały oglądanie meczu. Za takie postępowanie z kibicami gości, Bałtyk ma u nas duży minus, zwłaszcza że u nas na zakazie mogli swobodnie obejrzeć spotkanie z wysokości trybun.
Pomimo niesprzyjających warunków wieszamy 3 flagi (Ekipa Wyjazdowa, Śp. Mucha, M(H)E wyjazdowa) i dopingujemy naszych piłkarzy. Ci pomimo prowadzenia po pierwszej połowie 0:1, ostatecznie ponoszą porażkę 2:1, prezentując zwłaszcza w 2 połowie totalną padakę i parodię futbolu. Czas się wziąść w garść i zacząć wygrywać bo kolejne porażki, zwłaszcza z bezpośrednimi rywalami do awansu, nie będą tolerowane.
Powrót do Torunia upływa w wesołej atmosferze, w Toruniu meldujemy się koło godziny 22. Pozdro dla obecnych wyjazdowiczów, dla których nawet spotkanie rozgrywane w piątekj to żadna przeszkoda, by dopingować swą ukochaną drużynę. W trakcie wyjazdu wspierają nas także kibice Widzewa z Grudziądza, jak i jedno auto Widzewiaków z Łowicza - dzięki Panowie!
Co do miejscowych to zebrali się w młynku w jakieś 3 dyszki i dopingowali swoich grajków. Najgłośniej pokrzykiwali jednak w trakcie wyzwisk na sędziego. Powiesili 2 flagi i trans PDW.

Za tydzień kolejne spotkanie ligowe, w niedzielę podejmujemy u siebie Polonię Środę Wielkopolską. Już teraz zachęcamy wszystkich fanatyków do stawiennictwa i głośnego dopingu na sektorze "C". Przypominamy także o akcji Ultrasów, którzy zbierają serpentyny i rolki paragonów - kto może pomóc, niech podrzuci fanty na niedzielny mecz.

WSZYSCY DO MŁYNA!
dodał: Admin

                   W Wielki Piątek jedziemy do Gdynii !
Dodano:29 Mar 2018 10:21
30.03.2018 BAŁTYK GDYNIA - ELANA TORUŃ ! JEDZIEMY!!!


dodał: Admin

                   Zwycięstwo z Sokołem!
Dodano:29 Mar 2018 10:20
24.03.2018 ELANA TORUŃ - Sokół Kleczew 2:0

Po przełożeniu pierwszej kolejki i hitowego starcia z Kotwicą Kołobrzeg na 18 kwietnia, pierwszym spotkaniem jakie było nam dane rozegrać wiosną na stadionie w Toruniu był pojedynek z Sokołem Kleczew. W tym dniu wracamy do swojej macierzy i młyn wystawiamy na trybunie C, czyli słynnej "prostej", w miejscu bliskim sercu każdego Elanowca. Tego dnia poczynania piłkarzy dopingowała około 300 osobowa grupa fanatyków a płot przyozdobiło 6 flag (Młoda Elana, Elanowcy, Śp. Mucha, EZW, HFB oraz mała flaga Aleksandrowa) oraz transparent dla jednego z chłopaków, który wylądował na przymusowych wczasach. Nasz doping w 1 połowie stał na naprawdę dobrym poziomie, w drugiej niestety nastąpiło rozprężenie - ktoś poszedł na krytą, ktoś konsumował kiełbasę, jeszcze inni zajęli się zawziętymi dysputami. Ożywiamy się kilkunastokrotnie, najaktywniej po zdobytych bramkach. Piłkarze stanęli na wysokości zadania i zdobyli je aż dwie, nie tracąc przy tym żadnej i 3 punkty pozostały w Toruniu. Do lidera ze Skolwina tracimy nadal 2 punkty (w tej kolejce wygrali walkowerem z Energetykiem Gryfino, który się wycofał z rozgrywek). Oby to spotkanie było dobrym prognostykiem na przyszłość - dla nas kibiców, aby sektor C znowu był kolebką ruchu kibicowskiego, gdzie najważniejszy jest głośny doping i świetna atmosfera, a dla piłkarzy przełamaniem, od którego rozpocznie się dalszy konsekwentny marsz po awans. Już za tydzień w piątek 30 marca jedziemy na wyjazd do Gdyni, gdzie zmierzymy się z miejscowym Bałtykiem. Jest to najciekawszy w tej rundzie wyjazd dlatego mobilizujemy się wzajemnie i jedziemy tam dobrą liczbą! Zbiórka wyznaczona będzie w okolicach 13, szersze info pojawi się jeszcze u nas na FP, tak samo jak i zapisy.WSZYSCY DO GDYNI!
dodał: Admin

                   Foto: Świt Skowlin - Elana Toruń
Dodano:29 Mar 2018 10:19
Foto z wyjazdu na Skolwin:


dodał: Admin

                   18.03.2018 Opis z wyjazdu na Świt Skolwin
Dodano:23 Mar 2018 21:40
Pierwszy wyjazd w tej rundzie przypadł nam do Szczecina na mecz z miejsowym Świtem Skolwin. Była to zarazem najdalsza podróż w tej rundzie, droga w obydwie strony wynosiła ponad 700 kilometrów. Ze zbiórki ruszamy w sile autokaru i kilku aut. W drodze towarzyszy nam wszechobecna zgraja kundli, napotykamy masę całkiem przypadkowo pozamykanych lub też "skażonych" stacji benzynowych, a to wszystko w aurze mroźnego marcowego powietrza. Na miejscu meldujemy się godzinę przed meczem i po niezwykle skrupulatnej kontroli (kamerowanie, szczegółowe rewidowanie a nawet wypytywanie o życiowe losy lub kwestie posiadania prawa jazdy) meldujemy się w komplecie na sektorze gości. Dołączą do nas 2 kibiców Ruchu i 1 Elany mieszkających w Szczecinie, dodatkowo w trakcie eskpaday wspomaga nas 1 fanatyk KKS-u Kalisz i na sektorze gości jest nas równe 79 osób. Najliczniej tego dnia pokazały się dwa przodujące obecnie pod względem frekwencji na Elanie osiedla: Bydgoskie w 20 osób oraz EZW w sile 17 głów. Wywieszamy dwie fany (Ekipa Wyjazdowa oraz Śp. Mucha) i na niezłym poziomie dopingujemy przez całe spotkanie naszych piłkarzy. Fatalny stan murawy, niezbyt obiektywny sędzia ale przede wszystkim masa błędów popełnionych przez naszych piłkarzy przynoszą niestety rozczarowywujący rezultat 2:1 dla gospodarzy, którzy tym samym odbierają nam pozycje lidera i mają nad nami 2 punkty przewagi. Tubylców zebrało się w młynie jakieś 25 osób, ich doping był z naszej perspektywy niesłyszalny, rzucili na murawę serpentyny a także wywiesili dwie fany: Intruzi oraz Duma dzielnicy. Po spotkaniu dziękujemy piłkarzom za spotkanie, oznajmiając im przy okazji, że jesteśmy z nimi na dobre i na złe i liczymy, że to tylko potknięcie przy pracy i na koniec sezonu będziemy mogli cieszyć się z awansu do drugiej ligi. Ponadto psiaki chcąc się wykazać zawijają dwie osoby od nas, chcąc im wlepić mandaty za rzucanie kiepów oraz wyzywanie sędziego (zasługa jego wybornych decyzji) a także (!) zbyt żywiołowe podskakiwanie na krzesełkach podczas dopingu. Koniec końców sprawa kończy się tylko na pouczeniach i w komplecie wracamy do Torunia. Droga powrotna z dyskoteką, w Toruniu meldujemy się o godzinie 23. Kolejny wyjazd zaliczony, szacunek dla obecnych, którzy nie kalkulują i są z Elaną, zawsze i na dobre i na złe! Piłkarze z kolei otrzymali zimny prysznic, liczymy jednak, że zepną się teraz solidnie i do końca sezonu będą grali z zaangażowaniem i ambicją. Macie Panowie kredyt zaufania i liczymy, że go nie zmarnujecie! Za tydzień w sobotę 1 mecz rundy na Bema, zmierzymy się z Sokołem Kleczew. Mobilizacja na rejonach i od początku wiosny lecimy z dobrymi liczbami, tak by wspomóc piłkarzy w walce o upragniony awans!
dodał: Admin

                   W niedzielę wszyscy jedziemy do Szczecina!
Dodano:15 Mar 2018 23:52
http://www.elanowcy.pl/zapisy.php
W niedzielę czeka nas pierwszy wyjazd Elany w tej rundzie! Jedziemy do Skolwina! (Szczecin) Są jeszcze wolne miejsca w organizowanym transporcie! (65zł)! Więcej informacji na temat niedzielnej eskapady jutro! Zapisujcie się wyjazdowicze!

dodał: Admin

                   R<E>M<E>K witamy na świecie! :)
Dodano:15 Mar 2018 23:51

ŻÓŁTO NIEBIESKA RODZINA ELANOWCÓW SIĘ POWIĘKSZA!
Remigiusz, bo tak ma na imię młody kibic, to syn Asi i Michała, szerzej znanego jako Mucha. Rodzicom gratulujemy (i życzymy cierpliwości;)), zaś Remigiuszowi życzymy jak najwięcej zdrowia i dobrego humoru. Liczymy, że podobnie jak Tata będzie utalentowanym redaktorem serwisu i profilu na Facebooku Elanowcy.pl :) No i czekamy oczywiście na debiut młodego Elanowca na Bema!
dodał: Admin

                   Jutro (SOBOTA - 10 MARCA) WSZYSCY DO KALISZA!!!
Dodano:09 Mar 2018 9:44


Drodzy Elanowcy... ruszamy!!!

Koniec, koniec, koniec!!! Koniec przerwy zimowej, budzimy się i wreszcie rozpoczynamy piłkarską wiosnę! Wiadomo (niestety) inauguracja wiosny dla naszej drużyny została przesunięta o co najmniej tydzień ale to nie oznacza iż My jej kibice nie ruszamy planowo wiosennie już od jutra 10 marca !

Nie ma meczu Elany? Trudno nie mamy na to wpływu ale już jutro WSZYSCY ŚMIGAMY DO KALISZA! Kakaesiacy to nasz układ, to nasi ziomale na których wsparcie zawsze możemy liczyć dlatego jutro ten wolny termin jest wspaniałą okazją aby ELANOWCY zawitali do Kalisza!

UWAGA!!! Specjalnie dla Was zorganizowaliśmy dodatkowy transport dlatego wciąż na jutrzejszy wyjazd są wolne miejsca w organizowanym transporcie! Dlatego nie zastanawiajcie się czy jechać czy nie jechać... tylko się zapisujcie!!!

Otwarcie stadionu w Kaliszu, mecz przy sztucznych światłach, zapewne dobra liczba miejscowych kiboli a także obecność kibiców gości... podsumowując szykuję się piłkarskie święto...cóż chcieć więcej? JEDZIEMY!!!

Zapisy pod linkiem --> www.elanowcy.pl/zapisynakalisz.php!

Koszt wyjazdu autokarem to 35zł. Na listę zapisują się zarówno Ci "autokarowi" jak i te osoby, które jadą własnym transportem! (Musimy wcześniej wiedzieć jakie jest zapotrzebowanie z naszej strony na bilety)

Zbiórka SOBOTA, Stary Stadion Elany na podgórzu... godzina 13:30!!!


UDOSTĘPNIAMY DALEJ I WIDZIMY SIĘ JUTRO!!!

ZKS ELANA TORUŃ & KKS KALISZ
dodał: Admin

                   10.03.2018 JEDZIEMY NA KKS KALISZ - Bałtyk Gdynia!
Dodano:07 Mar 2018 9:21
10.03.2018 WSZYSCY DO KALISZA!!!
dodał: Admin

                   ELANA - WIDZEW , 24.02.2018, GODZINA 12:00
Dodano:21 Feb 2018 13:44
dodał: Admin

                   Wspomnień Czar :)
Dodano:21 Feb 2018 13:43
dodał: Admin

                   10.03.2018r WSZYSCY NA KOTWICE!
Dodano:19 Feb 2018 10:26


Przerwa między rundami a szczególnie ta "zimowa" to najprawdopodobniej najgorszy okres roku w życiu fanatyka ;) 104 to liczba dni, która dzieli nasz ostatni mecz ligowy z Solcem Kujawskim a ten najbliższy z Kotwicą Kołobrzeg! Na szczęście zostało nam już "tylko" 25 dni do oczekiwanej daty!
Bowiem to właśnie 10 marca Elana rozegra swój pierwszy wiosenny mecz ligowy a jej rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg! Ktoś może rzecz iż to jeszcze długo i to aż „25 dni”, My odpowiadamy... to odpowiedni czas do wybudzenia się z zimowego snu i ogłoszenia hasła „ELANA - MOBILIZACJA!!!”
Liczymy iż tego dnia frekwencja w młynie będzie zacna. Czynnikiem wpływającym na dobrą frekwencje powinna być nie tylko tęsknota za ligowymi rozgrywkami a także fakt iż tego dnia na w Toruniu pojawią się … kibice gości!

Z Kotwicą Kołobrzeg „spotykamy”  dosyć systematycznie od kiedy nasza drużyna rozgrywa mecze na Stadionie Miejskim przy Bema! Pierwszy taki pojedynek miał miejsce dokładnie 2 października 2004r. Tamtego dnia Elanę w młynie dopingowało ok. 200 osób, co na tamte czasy i nasze warunki było kozacką liczbą. Kibice gości dojechali wtedy pod koniec tamtejszego meczu w liczbie 18 głów z… dwoma flagami! Tamte spotkanie obfitowało także w sporą ilość odpalonej (jeszcze wtedy bezpiecznej i legalnej!) pirotechniki. Nie zabrakło także propozycji grilla z naszej strony na którego wtedy Kotwica nie przystała.  Ahh to były czasy!
Ogólnie rywalizacja między obiema ekipami na przestrzeni tych wszystkich lat, wbrew pozorom była barwna! Na niejednym meczu z Kotwicą obecne było piro (zarówno z jednej jak i drugiej strony) a i aspektów „sportowych (h)” nie zabrakło.  O tych najciekawszych pojedynkach będziemy jeszcze wspominać  w osobnych newsach na naszej stronie aby trochę ubarwić okres oczekiwania do pierwszego gwizdka….

Co ciekawe obecnie Kotwicę Kołobrzeg łączą dobre stosunki z naszym układowiczem … KKSem Kalisz! Ponadto łączy ich zgoda z… Pogonią Szczecin! Nie ma wątpliwości iż będzie to jeden z najciekawszych spotkań na naszym obiekcie a być może i całej nadchodzącej rundy! Jeżeli ktoś jednak ma takowe wątpliwości czy warto tego dnia przyjść na mecz, stanąć w młynie i wydzierać głośno gardło to niech chociażby spojrzy jaka atmosfera panowała na pierwszym meczu między tymi drużynami w tym sezonie w Kołobrzegu! Jesteśmy przekonani iż także 10 marca „będzie głośno i będzie zabawa”!

Panowie, 50 – lecie, sezon w którym MUSI być awans… nas tych „najwierniejszych” do czegoś zobowiązuje! Pokażmy się z konkretnej strony i z każdym meczem udowadniajmy iż zasługujemy na ten awans! Nie tylko piłkarsko ale przede wszystkim kibicowsko!

Wszystkie osiedla, fan cluby, starsi, młodsi … po prostu WSZYSCY DO MŁYNA!

ELANA – KOTWICA, 10 MARCA, GODZINA 13:00, TORUŃ!
dodał: Admin

                   14.12.2017 Wigilia w Szwejku! Trwają zapisy!
Dodano:12 Dec 2017 8:56


Szanowni Elanowcy!
Przedłużamy zapisy na żółtą niebieską wigilię do jutra (środa 13.12)!

Wigilia odbędzie się 14.12.2017 (czwartek) w SZWEJKU ! o godzinie 18:00. Koszt niezmiennie 50zł/os.

Do zobaczenia!
dodał: Admin

                   14.12.2017 Zapisy na żółto - niebieską Wigilię!
Dodano:08 Dec 2017 12:20


Szanowni Kibole, Szanowni Bracia, Drodzy Elanowcy...
Żółto-Niebieska Rodzino!

Przed nami Święta Bożego Narodzenia a więc czas w którym spotykamy się w gronie najbliższych. Dla nas kiboli jest to czas oczekiwania na start rundy wiosennej, rundy w której piłkarze muszą przypieczętować upragniony awans do II ligi.
Wszyscy jesteśmy Elanowcami dla których nasz ukochany klub jest ważną jak nie najważniejszą częścią życia, dlatego nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia bez Wigilii kibicowskiej w gronie Elanowców oraz naszych przyjaciół.

W tym roku zostało postanowione że zrobimy jedną wspólną Wigilię dla wszystkich Dzielnic i FC . Zostali na nią zaproszone również nasze zgody i układowicze.
Będzie to wyjątkowe spotkanie nie tylko ze względu na swoją wielkość ale także ze względu na JUBILEUSZ aż dwóch , najważniejszych i najbardziej prężnych grup w naszych szeregach. Swoje pięciolecie działalności świętują UET oraz Młoda Elana !!!

Wstępnie powyższa wigilia odbyć miałaby się w restauracji Róża Wiatrów (Plac Św. Katarzyny) - 14.12.2017 (czwartek) o godzinie 18:00. Koszt? ok. 50zł od osoby. W przypadku gdyby się coś zmieniło to na biężaco będziemy informować.

Ruszyły już zapisy na tą uroczystość, które potrwają - UWAGA!!!- tylko do jutra (9.12.2017 sobota) -> www.elanowcy.pl/zapisy.php!
Przekazujemy info dalej i WSZYSCY widzimy widzimy się na Wigili!


Pamiętajcie co by się nie mówiło jesteśmy jedną wielką żółto - niebieską rodziną i w jedności siła! Do zobaczenia!
dodał: Admin

                   Foto - Wyjazd Starogard
Dodano:21 Nov 2017 8:43
18.11.2017 KP Starogard - Elana Toruń 1:2 (foto)


dodał: Admin

                   Opis relacji ze Starogardu
Dodano:21 Nov 2017 8:38
KP Starogard - Elana Toruń 1:2
Ostatni wyjazd w tej rundzie przypadł nam do Starogardu Gdańskiego. Przed odjazdem ze zbiórki motywujemy okrzykami zmierzających do autokaru piłkarzy i okazujemy im wsparcie w walce o zwycięstwo. Sama podróż przebiega bardzo sprawnie i na sektorze gości meldujemy się tuż przed rozpoczęciem spotkania. Nas około 120 osób - nabity autokar, 12 aut oraz dwa busy. Na płocie wieszamy 4 flagi (Śp. Mucha, Ekipa Wyjazdowa, old schoolowa Żółto-Niebiescy oraz wyjazdówka Gniewkowa) a także transparent dla naszego kolegi. Doping przez większość spotkania taki sobie, spora część wycieczki niespecjalnie się w niego angażowała. Jednakże sytuacja boiskowa (kolejno wyrównanie na 1:1 w 68 minucie oraz zwycięska bramka w minucie 91) uskrzydliła nas na tyle, ze końcówka była w naszym wykonaniu bardzo głośna, podczas celebrowania bramek dwukrotnie dał za wygraną oddzielający nas od murawy płot, na sektorze trwała szampańska zabawa. Tubylców garstka, część z nich próbowała się do nas buńczucznie napinać, dostają zatem odpowiednią dawkę pozdrowień. Piłkarze wygrywają 7 spotkanie z rzędu, pozostają liderami tabeli i rozbudzają nasze apetyty - nie widzimy innej możliwości niż mistrz jesieni i awans na wiosnę!

Pozdrowienia dla wszystkich Fanatyków, którzy jeżdżą za swym klubem zawsze i wszędzie. Mamy nadzieję, że wiosną nasze grono będzie się stale powiększać, zaś ukoronowaniem naszych eskapad będzie świętowanie awansu do 2 ligi.

W NIEDZIELĘ WSZYSCY DO MŁYNA NA OSTATNI MECZ RUNDY Z UNIĄ SOLEC KUJAWSKI!
dodał: Admin

                   18.11.2017 WSZYSCY DO STAROGARDU GDAŃSKIEGO!!!
Dodano:14 Nov 2017 9:29

Szanowni Wyjazdowicze,
18 Listopada w sobotę kończymy trasę wyjazdową rundy jesiennej 2017/2018! Za nami takie wyjazdy jak Kołobrzeg, Kleczew, Środa Wielkopolska,Kalisz, Szczecin, Konin, Ostrów Wielkopolski... został nam ostatni przystanek... STAROGARD GDAŃSKI !

Na każdym wyjeździe z klatki gości leci głośne "Jesteśmy zawsze tam..."!!! Owszem prawdą jest to iż kibice Elany w mniejszej lub większej ilości są na każdym meczu swojej drużny lecz tylko nieliczni mogą z dumą powiedzieć "Byłem faktycznie zawsze tam!". Dla nich należy się szacunek! :) Zazwyczaj bywa tak iż oprócz tych najbardziej prestiżowych/derbowych wyjazdów jak np. w tej rundzie Konin to nasze najlepsze liczby wyjazdowe są na pierwszym i ostatnim wyjeździe. Tłumaczyć można to tym iż na ten pierwszy jadą wszyscy bo są stęsknieni atmosfery stadionowej po dłuższej przerwie pomiędzy sezonami/rundami a na ten ostatni podobnie bo wszyscy zdają sobie sprawę iż zaraz ta dłuższa przerwa nastąpi ! Liczymy więc iż na tym wyjeździe stawimy się w dobrej liczbie dużo większej niż ta w Ostrowie Wielkopolskim!

Starogard Gdański? Nie kojarzymy aby kibice Elany mieli okazje kiedykolwiek tam jechać! A więc dla "kolekcjonerów miejscowości" jest to z pewnością atrakcyjny wyjazd, który będą mogli sobie dopisać w swoim CV wyjazdowym ! Ponadto Starogard Gdański to tereny gdańskiej Lechii ! Niegdyś nawet miejscowi kibice działali również na rzecz swojego klubu piłkarskiego jeżdżąc z flagą "Ryzykanci-Hobbyści". Swoje zgody mieli także z innymi fan clubami tejże drużyny takimi jak Chojniczanka Chojnice czy Pomezania Malbork. Na tą chwilę słuch o nich raczej zaginął co może oznaczać iż skupili się tylko i wyłącznie na meczachi biało zielonych. Nie mniej jednak wyjazd z pewnością jest ciekawszy niż wiele innych na które przyszło nam jeździć !

Na ten wyjazd zorganizowaliśmy autokar i już teraz ruszamy z zapisy na tą podróż.

>>> ZAPISY ONLINE <<<

Pamiętajcie miejsca są ograniczone. Koszta, godzinę zbiórki podamy niebawem! Na tą chwilę to wszystko...
dodał: Admin

                    11.11.2017 ELANA - WIERZYCA... WSZYSCY DO MŁYNA!
Dodano:10 Nov 2017 8:57

Szanowni Kibole,
Już jutro w całym kraju obchodzić będziemy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI! Oczywiście zachęcamy wszystkich do udziału w różnorakich obchodach poświęconych temu wydarzeniu!  Nie mniej jednak także jutro obchodzić będziemy inne święto jakim dla każdego fanatyka jest po prostu sobota i mecz ukochanej drużyny!

W dniu jutrzejszym Elana rozegra swój przedostatni mecz ligowy na swoim obiekcie. Rywalem żółto - niebieskich będzie niejaka... Wierzyca Pelplin!
Kibicowsko? Bez kibiców gości i zapewne mecz bez większej historii ! Niemniej jednak jest to dla nas kolejna okazja aby stanąć w młynie i powydzierać trochę gardła za nasz klub! Liczymy iż nasz doping poprowadzi naszych ulubieńców do szóstego zwycięstwa z rzędu a być może nawet do pozycji lidera tabeli!

Także bez ziewania, bez wymówek... jutro PRIORYTET mecz Elany i jedziemy z dopingiem! Pamiętajcie lepsze 50 osób co śpiewa niż 500 słupów co stoi i mruczy ;)

Do zobaczenia!
dodał: Admin

                   Foto: Wyjazd do Ostrowa
Dodano:10 Nov 2017 8:37
Foto:
dodał: Admin

                   Opis z wyjazdu do Ostrowa
Dodano:10 Nov 2017 8:36
4.11.2017 Centra Ostrów Wielkopolski - Elana Toruń 0:1
Relacje z podróży do Ostrowa zaczniemy od tego iż w tygodniu poprzedzającym ten mecz milicja odwiedza w domach szerokie grono osób od nas za ostatni nasz wyjazd do Warszawy na Widzew i tamtejszymi wydarzeniami (a właściwie ich braku) na autostradzie. W związku z tym kilka osób ląduje na dołku co z całą pewnością miało wpływ na naszą liczbę tego dnia. Mimo wszystko do Ostrowa niepełnym autokarem wybiera się 34 fanatyków Elany Toruń. Podróż choć ze sporym balastem (na co pewnie miały wpływ nasze ostatnie dwie podróże ta wspomniana wyżej do Warszawy i wcześniejsza do Konina) to w kumatym gronie wyjazdowiczów, dzięki czemu wycieczka mija w zajebistej kibicowskiej atmosferze! Przed samym Ostrowem nie zabrakło także fruwającego w niebiosach policyjnego helikoptera, który mógł wskazywać iż ktoś tam z głównodowodzących piesków znowu zaliczył wyjazd kiboli Elany jako ten mieniący się meczem podwyższonego ryzyka ;) Na stadion Centry jak to najczęściej na naszych wyjazdach bywa (niezależnie o ile wcześniej byśmy wyjechali) znowu się delikatnie spóźniamy i około 10 minuty wchodzimy do klatki gości.  Zaraz po nas bez żadnej obstawy konkretną załogą w silę 60 osób pojawiają się nasi układowicze z Kalisza, którzy po krótkim spisywaniu również meldują się w sektorze gości dzięki czemu po raz pierwszy mogą oglądać mecz z perspektywy tej „trybuny” (wcześniej na ich meczach z Centrą ich nie wpuszczano!). Na płocie wieszamy trzy flagi: Ekipa Wyjazdowa, Śp. Mucha oraz AK (Autonomia Kaliska). Jeżeli chodzi o doping to tego dnia ograniczamy się zaledwie do kilku okrzyków. Począwszy od zakomunikowania iż „Jesteśmy zawsze tam…”, pozdrowień dla KKSu Kalisz, radości po bramkach i pozdrowień w 68 minucie w stronę żółto – niebieskiego sektora niebo! Piłkarsko Elana po nieciekawej grze wygrywa 1:0 strzelając bramkę z karnego w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po meczu piłkarze dziękują nam na za przybycie a My im za kolejną (piąta z rzędu) wygraną i udajemy się w drogę powrotną.
Na  koniec pozdrowienia dla całej fanatycznej ekipy wyjazdowej, która jest zawsze i nie szuka żadnych wymówek aby nie jechać oraz dla chłopaków z KKSu Kalisz za zajebistę wsparcie – WIELKIE DZIĘKI!!
dodał: Admin

                   4.11.2017 Jedziemy do Ostrowa!!!
Dodano:03 Nov 2017 13:56
Zbiórka na jutrzejszy wyjazd do Ostrowa g. 8:00 (parking Hala Arena Toruń). Jedziemy!!!
dodał: Admin

                   Sektor niebo - Pamiętamy!
Dodano:01 Nov 2017 9:23
>>> http://elanowcy.pl/sektorniebo.php <<< Dzisiaj 1.11.2017 kolejne święto zmarłych. Dzień, w którym szczególnie warto odwiedzić wszystkich naszych kolegów z sektora niebo! Wiadomo pamięć o nich to nie tylko 68 minuta na meczach naszej drużyny, to nie tylko flagi na płotach poświęcone tym osobom.... Tak wiemy oni są w sercach i w pamięci wielu z nas. Mimo wszystko w ten dzień (choć nie tylko przy okazji tego święta) warto odwiedzić nagrobki tychże fanatyków! Śp. Mucha, Śp. Słoma, Śp. Paulina, Śp. Nunek, Śp. Maras, Śp. Rutek, Śp. Bykoś, Śp. Gacek, Śp. Derkoś i wielu wielu innych.... PAMIĘTAMY!!!
dodał: Admin

                   4.11.2017 WSZYSCY DO OSTROWA!!!
Dodano:31 Oct 2017 16:19
Drodzy Wyjazdowicze!

Już w najbliższą sobotę znowu ruszamy w trasę za naszą drużyną!!! Kierunek? Ostrów Wielkopolski! Gramy z tamtejszą Centrą a więc z drużyną bez kiboli ale w samym Ostrowie nr 1 są kibice Ostrovii, którzy trzymają m.in. z Gónikiem Konin!
Panowie... Ogarnęliśmy autokar na ten wyjazd! Koszt? 45zł! Zapisy TYLKO do jutra (środa) do godziny 9:00! Po tej godzinie lista imienna idzie do klubu z Ostrowa! Nie zamulać, przekazywać info dalej, zapisywać się i w sobotę widzimy się na zbiórce!
www.elanowcy.pl/zapisy.php !!!
dodał: Admin

                   4.11.2017 WYJAZD DO OSTROWA!
Dodano:30 Oct 2017 10:26


Ekipa wyjazdowa gotowa? W najbliższą sobotę ruszamy do OSTROWA!

Zaczynamy szybkie zapisy na kolejny mecz wyjazdowy naszej drużyny. Tym razem śmigamy do Ostrowa na tamtejszą Centrę!

Działacze Centry wymagają od nas listy imiennej dlatego też zapisy potrwają tylko i wyłącznie do środy do godziny 9:00 ! Nie zamulać, zapisywać się!!!

Jeżeli chodzi o transport to na tą chwilę sprawa wygląda w następujący iż sposób iż AUTOKARU NIE MA. Robimy wszystko aby ten stan rzeczy się zmienił ale nie wiemy co z tego wyjdzie.
>>>www.elanowcy.pl/zapisy.php <<< ZAPISY TYLKO DO 1.11.2017r do godziny 9:00 !

Dlatego w tej chwili przy zapisach mamy dwie możliwości
1) Samochód lub własny transport !
2) Brak transportu (tą opcję wybierają osoby, które naprawdę nie mają możliwości ogarnięcia sobie transportu. W przypadku gdy ostatecznie ten autokar będzie to te osoby automatycznie będą do niego zapisane!)

Tak czy siak kołować własny transport, przekazywać info dalej i mobilizować się wzajemnie!

W tym roku na Elanę zostały tylko dwa wyjazdy (Ostrów i Starogard Gdański) musimy w dobrych liczbach zakończyć tą rundę! Dlatego... JEDZIEMY WSZYSCY!!!
dodał: Admin

                   WIDZEW & ELANA !
Dodano:30 Oct 2017 10:24


28.10.2017 Elana Toruń - Wda Świecie 3:2
Ogólna frekwencja na tym meczu mizerna. Nie robimy młyna i ograniczamy się zaledwie do kilku okrzyków po bramkach czy też w symbolicznej 68 minucie. Piłkarsko Elana wygrywa ale nie zabrało małych nerwów w końcówce (było 3:0 skończyło się 3:2!). Najważniejsze jednak iż do ligowej tabeli dopisujemy na swoje konto kolejne trzy punkty i do lidera tracimy już tylko zaledwie dwa! Tak poza tym mecz bez historii...

W tym samym czasie....
28.10.2017 Polonia Warszawa - Widzew Łódź 1:1
Tego samego dnia brygada wyjazdowa wspiera naszego układowicza na ich wyjeździe do Warszawy! Z głównej zbiórki jedziemy w 14 aut i 4 busy. W pewnym momencie na autostradzie pewna ekipa z wielkopolski (ok.70 osób) miała ochotę z nami pogrillować lecz z powodu tych co zawsze ale także niezbyt przemyślanej akcji przeciwnika (chociażby ze względu na wybraną miejscówkę…. bez szans na cokolwiek!) ostatecznie tak naprawdę do niczego nie dochodzi.
W stolicy pod stadionem dobijają jeszcze trzy nasze fury i ostatecznie meldujemy się na Polonii w łącznej liczbie nieco ponad 100 osób (17 fur, 4 busy) z flagą Młoda Elana i z transparentem dla naszego kolegi – „WŁOSEK TRZYMAJ SIĘ!”! Do tego każdy z nas miał na tym wyjeździe okazjonalne czapki WIDZEW & ELANA!
Jeżeli chodzi o kibiców RTSu to w Warszawie pojawiło się ich około 2 tysięcy !!! Zapełnili nie tylko całą klatkę gości ale także cześć trybuny głównej stadionu na Konwiktorskiej ! Ogólnie mecz ciekawy pod względem kibicowskim. Obie ekipy z oprawami. Piłkarsko na zielonej murawie padł remis 1:1. To tyle. Powrót bez przygód.
Pozdrowienia dla wszystkich obecnych i do następnego… ŁÓDZKI WIDZEW & TORUŃSKA ELANA !

/foto: http://www.widzewtomy.net/
dodał: Admin

                   21.10.2017r. Górnik Konin - Elana Toruń foto cz.2
Dodano:30 Oct 2017 10:22
Foto z wyjazdu do Konina cz.2
dodał: Admin

                   21.10.2017r. Górnik Konin - Elana Toruń foto cz.1
Dodano:30 Oct 2017 10:20
Foto z wyjazdu do Konina cz1
dodał: Admin

                   Relacja z wyjazdu do Konina!
Dodano:30 Oct 2017 10:19


RELACJA MŁODEJ ELANY Z WYJAZDU DO KONINA!

"W sobotę 21 października wypadł nam najbardziej prestiżowy wyjazd tej rundy bo wyjazd do Konina!
Zbiórkę wyznaczamy na starym stadionie Elany stosunkowo wcześnie tak aby tym razem już od pierwszej minuty oglądać pierwszej minuty oglądać ten mecz z trybun. Niestety kundle robiły wszystko aby tak jednak nie było. Najpierw na zbiórce przedłużane do maksimum możliwości rutynowe kontrole co opóźnia nasz start a potem (po zmianie psiaków na te z województwa wlkp.) spowalnianie ruchu do 30-40km na godzinę (na odcinkach z ograniczeniem do 70km/h! itd.). Ostatecznie więc pod stadionem meldujemy się jakieś 15 minut przed rozpoczęciem spotkania. Tam czeka nas kolejne szczegółowe sprawdzanie łącznie z danymi personalnymi z listy wyjazdowej. W między czasie pod stadion podjeżdża jeszcze KKS Kalisz. Około 24 minuty meczu gdy w naszej klatce gości jest nas nawet nie połowa ekipy wyjazdowej na sektorach gospodarzy robi się spory popłoch. W pośpiechu zdejmują flagi i mało by się nie pozabijali ;) Wszystko to za sprawą ekipy RTSu - 55 osób, która w danym momencie podjechała pod kasy koninian (ostatecznie ta ekipa nie wchodzi na mecz z wiadomych przyczyn). Po tym zamieszaniu (z naszej perspektywy niewidocznym) po chwili skromna grupa miejscowych (ok. 15 osób) na trybunach zaczyna kierować się w naszą stronę. Dwóch śmiałków (w tym jedna najbardziej aktywna osoba z ich strony w barwach ŁKSu) lądują nawet na murawie lecz nie wiedząc czemu (pomimo braku służb porządkowych po ich stronie) zostają zawróceni przez resztę swej ekipy. W tym samym czasie grupa od nas , która znajdowała się na sektorze próbuje wyłamać płot ale jego solidność nie pozwala nam na zbyt wiele. Reszta ekipy będąca pod stadionem orientując się iż coś się dzieje próbuje wjechać z bramą co skutkuję małą awanturą z psami i ochroną. Po naszym nieudolnym wjechaniu na murawę  wybiegamy z klatki i próbujemy się przedostać bokiem. Jedna przeszkoda pokonana i lecimy „koroną” w ich kierunku. Z ich strony ponownie przedostało się zaledwie dwóch śmiałków. Niestety po chwili na plecach mamy już psiarnię przez co ostatecznie się wycofujemy i do niczego nie dochodzi. To tyle jeżeli chodzi o emocje „sportowe” tego dnia. Po chwili sytuacja się uspokaja i powoli w komplecie meldujemy w sektorze gości. Nasza liczba na stadionie to 186 osób (autokar, 25 aut + 2 busy) + 61 KKS Kalisz oraz skromne delegacje Łódzkiego Widzewa i Myszkowa! Dzięki za wsparcie!

Na płocie wywieszamy siedem flag (Ekipa Wyjazdowa, Młoda Elana - wyjazdówka, Władcy Torunia - wyjazdówka, Gniewkowo, EZW, Śp. Mucha oraz AK (Autonomia Kaliska - wyjazdówka).
Doping z naszej strony tego dnia na przeciętnym poziomie z kilkoma lepszymi momentami. W dużej mierze przeważał oczywiście festiwal pieśni wulgarnych skierowane w stronę gospodarzy i ich przyjaciół. Jeżeli chodzi o ich liczbę to sami określają się na 320-350 osób. W drugiej połowie prezentują oprawę połączoną z pirotechniką. Tak poza tym nic godnego uwagi na trybunach się już nie wydarzyło.
Nasi piłkarze rehabilitują się za ostatnią porażkę w Koninie (gdzie prowadząc 2:0 przegrali 2:3!) i tym razem to oni odwracają losy spotkania wygrywając 2:1 (tracąc pierwsi bramkę). Po meczu dziękujemy im za trzy punkty a oni nam za doping i w dobrych humorach wracamy do Torunia!
Na koniec jeszcze raz wielkie podziękowania dla naszych ziomali za dobre wsparcie tego dnia!

Pozdro dla obecnych i do następnego!!!"
dodał: Admin

                   21.10.2017 WSZYSCY NA WYJAZD DO KONINA!!!
Dodano:20 Oct 2017 14:18


ZBIÓRKA - SOBOTA - G. 10:00 - ARMII LUDOWEJ (PODGÓRZ!)

ZE WZGLĘDU NA BRAK AUTOKARU DLA OGÓŁU NIECH KAŻDY Z WAS OGARNIA TRANSPORT. NIEZALEŻNIE OD TEGO NIECH KAŻDY POJAWI SIĘ NA ZBIÓRCE... ZROBIMY WSZYSTKO ABY KAŻDY CHĘTNY POJECHAŁ DO KONINA!!!

JEDZIEMY WSZYSCY!!!
dodał: Admin

                   21.10.2017 WSZYSCY NA WYJAZD DO KONINA!!!
Dodano:17 Oct 2017 11:39


Drodzy Elanowcy!

W przyszłą sobotę czeka nas kolejny mecz wyjazdowy! Rywalem? Górnik Konin! Cóż można w tym momencie więcej dodać?
Jak już kilka razy na tej stronie wspominaliśmy wyjazdy dzielimy na te atrakcyjne i te trochę mniej ciekawe ;)
Atrakcyjność takich spotkań mierzymy zazwyczaj pod względem długości kilometrów do pokonania, pod względem trasy, którą przyjdzie nam pokonać a także pod względem rywala z którym danego dnia się zmierzymy!
Oczywiście dla większości z tej fanatycznej grupy wyjazdowiczów im dalszy wyjazd tym lepszy wg. zasady im dalsza trasa tym ciekawiej ;) Patrząc pod tym względem wyjazd do Konina nie robi szału.
Zupełnie inaczej jednak ma się sytuacja gdy patrzymy już tylko i wyłącznie na trybuny a więc na rywala z którym w tą sobotę się zmierzymy! Pod tym względem wyjazd do Konina jest z całą pewnością (już nie tylko dla fanatyków ale dla całego grona tzw. derbowiczów itd.) najciekawszym wyjazdem rundy!  

Powodów aby tam jechać w dobrej liczbie jest mnóstwo. O większości z nich pisaliśmy już przy okazji naszej ostatniej podróży do tego miasta. Możemy wymienić i przypomnieć tylko kilka z nich.

DLACZEGO WARTO JECHAĆ ?
1. Jest to jedna z lepszych ekip kibicowskich w tej naszej lidze, która pod tym względem raczej wypada blado.

2. Patrząc na daleką przeszłość a więc lata 90 i rywalizacja na trybunach z tą ekipą. Skrojone przez nas flagi itd. itp.

3. Ówczesne lata gdzie też dochodziło do różnych spontanicznych spotkań z ekipą z Konina ;)

4. Ich krótka "przyjaźń z toruńskim Apatorem, którą szybko im wybiliśmy z głowy.

5. Obecna ich przyjaźń z... z Włocłavią Włocławek (fc ŁKSu i bydgoskiego Zawiszy)!

6. Górnik to największa kosa naszego układowicza z Kalisza! Notabene KKS Kalisz na pewno nas tego dnia licznie wesprze!

7. Na meczach pomiędzy Elaną Toruń a Górnikiem Konin zawsze było ciekawie i tak było też podczas ostatniej naszej potyczki gdzie obie ekipy zaprezentowały pokazy pirotechniczne!

8. No i najważniejsze niezmienna zasada od lat - WYJAZD RZECZ ŚWIĘTA! I niechaj to będzie naszym podsumowaniem powyższej zapowiedzi!

Zapisy na ten wyjazd trwają tylko i wyłącznie do jutra (środa) do godziny 8:00!).


www.elanowcy.pl/zapisy.php !!!

Niestety na tą chwile wszystko wskazuje iż nie będziemy mieli autokaru a więc WSZYSCY KOŁOWAĆ FURY, BUSY itd.!!!

Przekazywać info dalej, podkręcać... JEDZIEMY WSZYSCY!!!
dodał: Admin

                   21.10.2017 WSZYSCY NA WYJAZD DO KONINA!!!
Dodano:17 Oct 2017 10:28


21.10.2017 WSZYSCY DO KONINA!!!

Za tydzień w sobotę tj. 21 października 2017r. Elana rozegra swój kolejny mecz wyjazdowy... tym razem... w Koninie!
Pod względem kibicowskim patrząc na samą atmosferę na trybunach (nie na kilometry czy też samą trasę) jest to z całą pewnością najciekawszy wyjazd tej rundy! O tym meczu z pewnością będziemy jeszcze pisać.
Tymczasem rozpoczynamy zapisy na ten wyjazd! Na tą chwilę są dwie opcje do wyboru 1. autokar 2. samochód. Niestety może się okazać iż ostatecznie autokaru nie będzie (w tym miejscu należy podziękować pewnym BARANOM, którzy nie potrafili uszanować pewnych rzeczy!!!). Tak czy siak na ten wyjazd wymagana jest lista imienna i nikt z poza listy nie wejdzie na stadion! Dlatego też niezależnie od tego co ostatecznie wyjdzie w kwestii autokaru zapisujemy się WSZYSCY!!! Zapisy tylko i wyłącznie do środy 18.10.2017!
Przekazywać info dalej, mobilizować, nakręcać, kołować transport!!!
dodał: Admin

                   Energetyk pokonany ;)
Dodano:17 Oct 2017 10:23


15.10.2017 Elana Toruń - Energetyk Gryfino 1:0

W niedziele odbył się kolejny mecz ligowy na naszym obiekcie. Rywalem toruńskiej Elany był beniaminek ligi Energetyk Gryfino z którym to nasza drużyna zmierzyła się bodaj pierwszy raz w historii. Nas w młynie tego dnia ok. 180 osób z dobrym dopingiem lecz z kilkoma dłuższymi przestojami. Na płocie wieszamy cztery flagi Śp. Słoma, Śp. Mucha, Żółto - Niebiescy i EZW! Kibiców gości z Gryfina kojarzonych ze szczecińską Pogonią nie stwierdzono. Nasi piłkarze po bólach wygrywają 1:0 i trzy punkty zostają w Toruniu. Na koniec dodamy tylko iż w doliczonym czasie gry doszło na murawie do małej awantury... z udziałem piłkarzy jednej i drugiej drużyny ;) Oczywiście podczas tej małej przepychanki jeszcze głośniej zagrzewamy swoich ulubieńców do "walki". W stronę piłkarzy gości leci słynna w takich przypadkach standardowa przyśpiewka "Jazda z K...." a na koniec dziękujemy "żółto - niebieskim" za ten mecz! ;) To tyle.

Teraz wszyscy na wyjazd do KONINA!!!
dodał: Admin

                   Niedziela? Wszyscy na mecz!
Dodano:13 Oct 2017 9:01


15.10.2017 (NIEDZIELA!)
ELANA TORUŃ  Energetyk Gryfino g. 14:00!

Panowie w ten weekend kolejny mecz ligowy "żółto - niebieskich" na własnym obiekcie. Rywalem naszej drużyny będzie... ENERGETYK Gryfino!

Powyższa drużyna jest beniaminkiem naszej ligi i o ile nas pamięć nie myli Elana jeszcze nigdy nie grała z tą drużyną meczu ligowego a więc jest to mecz historyczny ;) W poprzednim sezonie zacięcie rywalizowała z Bałtykiem Koszalin o awans i rzutem na taśmę zapewniła go sobie zdobywając zaledwie 1 punkt więcej od drużyny z Koszalina (Energetyk - 81, Bałtyk - 80). W obecnym sezonie raczej nastawiają się o walkę o utrzymanie i na tą chwilę zajmują 13 miejsce w tabeli. Bez wątpienia nasza drużyna będzie faworytem tego spotkania ale jak już nie raz się przekonaliśmy to nic wcale nie oznacza ;)

Kibicowsko? W Gryfinie (podobno) znajduje się jeden z najsilniejszych fan clubów szczecińskiej Pogoni. Cześć z tych osób śmiga także na swoją lokalną drużynę - Energetyk! Na meczach u siebie wystawiają skromny młynek a na niedawnym meczu z Kotwicą Kołobrzeg zaprezentowali nawet pokaz pirotechniczny ! :) Co ciekawe zdarza im się także zaliczyć kilka wyjazdów w skromnej liczbie lecz zazwyczaj są to wyjazdy bliskie i na tereny im przyjazne. Dlatego też nie nastawialibyśmy iż w najbliższą niedzielę ich na Bema ujrzymy... Nie mniej jednak ten fakt nie zdejmuje z nas obowiązku pojawienia się tego dnia na meczu i dopingowania toruńskiej Elany!

Także nic więcej do dodania w tym temacie nie mamy. Przekazujcie info dalej, nakręcajcie a w NIEDZIELE widzimy się w młynie i wydzieramy gardło dla naszej drużyny!!!
dodał: Admin

                   Sobota? Marsz w obronie normalności!
Dodano:13 Oct 2017 9:00

Drodzy Elanowcy!
Tym razem piszemy do Was w sprawie wprawdzie nie związanej z zmaganiami piłkarskimi naszej drużyny aczkolwiek to nie znaczy że nie w równie ważnej kwestii ;)
Jak pewnie cześć osób z Was już wcześniej słyszało (Ci do których ta informacja jeszcze nie dotarła będzie miała okazje się dowiedzieć) w Toruniu 14 października odbędzie się jakiś dziwny marsz pod tytułem "Marsz Równości" wywodzący się z wiadomo jakich środowisk...
W związku z tym Fundacja PRO - prawo do życia organizuje kontrmanifestacje o nazwie "W obronie normalności". Manifestacja ta została również legalnie zgłoszona do Urzędu Miasta Toruń i rozpocznie się o godzinie 12:30. Zachęcamy wszystkich kibiców Elany do wzięcia (oczywiście w sposób pokojowy :p) udziału w tej manifestacji.
dodał: Admin

                   Wygrana w Szczecinie!
Dodano:11 Oct 2017 8:53

Kolejny ligowy wojaż przypadł nam w Szczecinie z rezerwami miejscowej Pogoni. Organizujemy się na niego w swoim gronie i bez zbędnego balastu wyruszamy ku światowej stolicy paprykarzu. Po drodze zgarniamy jeszcze wspierających nas gościnnie kibiców Stali Rzeszów i Karpat Krosno i w 18 wózków ( w tym 7 aut z podkarpacia) bez żadnych przygód dojeżdżamy na miejsce docelowe gdzie czeka na nas już 1 fanatyk Ruchu Chorzów oraz mieszkający w Szczecinie kibic Elany. Kundle przechwytują nas dopiero w 2/3 drogi i ich sfora systematycznie się powiększa by finalnie pod treningowym boiskiem Pogoni osiągnąć apogeum. Kamerowanie, szczegółowa kontrola i w około 15 minucie meczu meldujemy się w komplecie na sektorze gości. Nie byliśmy zbyt aktywni wokalnie tego dnia, ograniczyliśmy się zaledwie do kilkunastu okrzyków. Na płocie zawisły dwie nasze fany – wyjazdowa wersja Śp Mucha oraz wyjazdówka Młodej Elany. Piłkarze przełamali swoją niemoc i po serii 5 meczów bez zwycięstwa, tym razem w niezłym stylu wygrali 1:3, za co po meczu im podziękowaliśmy i zawinęliśmy w długą drogę powrotną. W jej trakcie towarzyszyły nam już cały czas wszędobylskie czworonogi. Z tego miejsca pozdrawiamy całą fanatyczną Ekipę Wyjazdową!
Dzień wcześniej wspomagamy KKS Kalisz w 5 aut na ich wyjeździe do Świecia.
Warto podkreślić jeszcze jeden ciekawy fakt albowiem podkarpacka koalicja Stali i Karpat w sobotę zameldowała się na wyjeździe w Świdniku a kolejnego dnia w godnym składzie wspomagała nas w Szczecinie, przemierzając tym samym ponad 2 tysiące kilometrów w jeden weekend! Szacunek Panowie i do zobaczenia!
dodał: Admin

                   Porażka w Przodkowie
Dodano:11 Oct 2017 8:39

GKS PRZODKOWO - ELANA TORUŃ 1:0

Na kolejny w tej rundzie wyjazd przyszło nam się udać do położonego pod Gdańskiem Przodkowa na mecz z miejscowym GKSem. Na ten wyjazd wybrało się dokładnie sie 68 fanatyków toruńskiej Elany wspieranych przez skromne delegacje Widzewa (2 osoby ) i chorzowskiego Ruchu (1) – dzięki!!! Podróżujemy autostradą na której to na pewnym odcinku trasy na przeciwnym pasie mijamy co rusz pełno milicji, która zapewne tego dnia „zabezpieczała” podróż GKSu Katowice na ich mecz w Bytowie. W Przodkowie pod stadionem dowiadujemy sie, że z racji wydumanego zakazu nie zostaniemy wpuszczeni do sektora gości. Dlatego mecz ten oglądamy zza płotu. Na płocie tego dnia zawisły trzy flagi (Śp. Mucha, Ekipa Wyjazdowa oraz wyjazdowa Bydgoskiego). Kilkukrotnie zaznaczamy swoją obecność jednakże piłkarskie "popisy" naszych artystów nie zagrzewały nas zbytnio do żywiołowego dopingu. Przegrali oni drugie spotkanie z rzędu... tym razem z ostatnia drużyną w ligowej tabeli. Warto jeszcze wspomnieć, że to już kolejny bo piąty mecz bez zwycięstwa! Panowie piłkarze czas sie wziąć w garść i zacząć wygrywać bo po raz kolejny awans ominie nas szerokim lukiem a przy takich pieniądzach inwestowanych w klub i pensje piłkarzy to jeden wielki skandal! W Toruniu meldujemy sie w okolicach 21 i jedziemy zrobić bramę naszemu koledze B., który tego dnia ślubował swojej wybrance. W ramach podziękowań sprezentował on ekipie autokarowej mały płynny prowiant, który został oczywiście odpowiednio spożytkowany. To tyle. Pozdrowienia dla wszystkich obecnych na tym wyjeździe i do następnego!
dodał: Admin

                   30.09.2017 WYJAZD DO PRZODKOWA!!!
Dodano:28 Sep 2017 8:22


Wszystkie miejsca w organizowanym transporcie zajęte!!!
Nie mniej jednak każdy kto chce jechać niech przyjdzie na zbiórkę.... postaramy się aby wszyscy chętni pojechali na ten wyjazd!
Kołujcie fury, przekazujcie info dalej i widzimy się w sobotę....

30.09 ARENA TORUŃ G. 11:00
KOSZT AUTOKAREM - 50ZŁ
dodał: Admin

                   30.09.2017 WYJAZD DO PRZODKOWA!!!
Dodano:26 Sep 2017 11:51

Szanowni Kibole!

W najbliższą sobotę Elana zagra kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem "żółto - niebiescy" obiorą kierunek Przodkowo! Ostatnim razem w marcu tego roku byliśmy tam dokładnie w 55 osób. Ile będzie teraz? Zobaczymy!

Tymczasem prowadzimy zapisy a właściwie powoli je kończymy (bo większość miejsc już zarezerwowana) na transport organizowany (autokar). Niestety z tego względu iż wiele osób w ostatnim czasie znowu przestało doceniać starania organizatorów wyjazdu jesteśmy zmuszeni do małej zmiany formy zapisów na autokar! Nie może być tak, że ktoś zapisuje się na autokar a potem nie przychodzi bądź jedzie sobie własnym transportem i ma to gdzieś, że ktoś dopłaca do pustych autokarowych miejsc!!!

Na ten wyjazd (bynajmniej na tą chwilę) prowadzimy zapisy tylko przez naszego fanpage!!! Kto chce jechać autokarem to zapraszamy na priv (imię, nazwisko, pesel). Ewentualnie zapisywać można się u osób "decyzyjnych" na danych osiedlach. Kto się zapiszę a potem ostatecznie nie przyjdzie (bez wcześniejszego odwołania!) trafia na CZARNĄ LISTĘ, która będzie weryfikowana na kolejnych wyjazdach!!! Skończyło się...zacznijcie doceniać pewne rzeczy... TYLE W TEMACIE!

Koszt wyjazdu to 50zł. Godzinę i miejsce zbiórki podamy niebawem!

JEDZIEMY!!!
dodał: Admin

                   Pierwsza porażka...
Dodano:26 Sep 2017 11:50
Elana Toruń - Lech II Poznań 0:1 (0:0)

Kibice:
Kolejna sobota i kolejny mecz ligowy. Tym razem mecz w roli gospodarza a rywalem naszej drużny były rezerwy poznańskiego Lecha. Wiadomo kibice Kolejorza za swoimi rezerwami nie jeżdżą a więc i z naszej strony mecz bez większego ciśnienia. Tego dnia frekwencja na całym stadionie bez szału, zaś w młynie zebrało się ok. 150 najwierniejszych fanów toruńskiej Elany, którzy solidnie dopingują przez większą cześć spotkania.
Niestety jeżeli chodzi o poczynania piłkarskie to nasi grajkowie już od czterech spotkań nie potrafią wygrać spotkania przez co nasz początkowy optymizm związany z ich dobrymi wynikami w tej chwili już "zgasł". Z meczu na mecz wygląda to coraz gorzej i tym razem wtopili po bezbarwnej grze 0:1 (tracąc bramkę w 87 minucie!). Owszem jest to dopiero pierwsza porażka w lidze i ciężko robić z tego wielki dramat ale Panowie piłkarze zejdźcie na ziemie... ta liga sama się nie wygra! Mamy dosyć ciągłych deklaracji o co My to nie gramy i jakim to My nie jesteśmy lepszym zespołem... a więc do roboty!!! Tyle...
dodał: Admin

                   Jutro wszyscy na Bema!
Dodano:22 Sep 2017 9:01

23.09.2017 ELANA TORUŃ - LECH II POZNAŃ, G. 15:00!
dodał: Admin

                   ZKS & KKS!
Dodano:22 Sep 2017 9:00

KKS Kalisz – Elana Toruń 16.09.2017
Do Kalisza wybieramy się dwoma autokarami oraz dużą kilkanaście aut co daję liczbę ok. 190 kiboli z Torunia. Zaplanowaliśmy zbiórkę bardzo wcześnie tak, żeby być punktualnie przed pierwszym gwizdkiem. W najstarszym mieście w Polsce meldujemy się przed godziną 16:00 i od razu zaznaczamy swoją obecność głośnym śpiewem. :) Sprawnie wchodzimy na sektory naszych ziomali z Kalisza, którzy tego dnia uformowali nabity młyn w liczbie ok. 350 głów.
Tego dnia prowadzimy wspólny doping na konkretnym poziomie. Pod koniec meczu gospodarze odpalają 20 świeczek co przy pochmurnej pogodzie daje elegancki efekt. Prezentację tą wspomagają flagi na kijach w barwach obu klubów. Nasi piłkarze po słabej grze ostatecznie zdobywają jeden punkt remisując 1:1. Na koniec wielkie podziękowania dla chłopaków z Kalisza za zacnę przyjęcie Władców Torunia w swoim mieście. Do następnego KKS&ZKS 
dodał: Admin

                   16.09.2017 WYJAZD DO KALISZA!
Dodano:14 Sep 2017 11:44


16.09.2017 WSZYSCY NA WYJAZD DO KALISZA!

Miejsc w organizowanym transporcie już nie ma, ale nadal możecie się zapisywać! Zapisując się na opcję "autokar" trafiacie na "listę rezerwową"! Kołujcie auta i widzimy się w sobotę o godzinie 11:00 "ARENA TORUŃ". Mobilizacja nadal trwa...

www.elanowcy.pl/zapisy.php - JEDZIEMY!!!
dodał: Admin

                   W sobotę WSZYSCY do Kalisza!
Dodano:12 Sep 2017 8:29


16.09.2017 WSZYSCY NA WYJAZD DO KALISZA!

Trwają zapisy na transport organizowany. Koszt wyjazdu autokarem - 40zł! Godzinę zbiórki podamy niebawem!

www.elanowcy.pl/zapisy.php - ZAPISYWAĆ SIĘ !
dodał: Admin

                   Remis z Jarotą!
Dodano:12 Sep 2017 8:24
17.09.2017 Elana Toruń - Jarota Jarocin 1:1
Szósta kolejka naszej ligi przypadła nam w Toruniu a rywalem naszej drużyny była Jarota Jarocin. Tego dnia w młynie w szczytowym momencie zgromadziło się ok. 250 najwierniejszych fanów Elany Toruń. Na płocie wywieszamy 6 flag (Śp. Mucha, Śp. Słoma, EZW, Młoda Elana, Ultras Elana oraz Gniewkowo) i od początku meczu jedziemy z konkretnym dopingiem! Co cieszy to fakt iż widać było iż osoby, które tego dnia zgromadziły się w młynie faktycznie przyszli zdzierać gardło a nie opierać barierki przez co doping na tym meczu stał na naprawdę wysokim poziomie. Oprócz standardowego fanatycznego repertuaru, pozdrowień dla naszych przyjaciół z Chorzowa, Myszkowa, Kalisza i Łodzi, tego dnia nie zabrakło także nieco bardziej wyszukanych przyśpiewek zarzucanych przez naszego kolegę z WfcG ;) Gości z Jarocina nie stwierdzono.
Nasi piłkarze po mocno przeciętnej pierwszej połowie przegrywali 0:1. W drugiej połowie było zdecydowanie lepiej lecz udało się jedynie zdobyć jedną bramkę przez co mecz kończy się remisem 1:1. Nie mniej jednak musimy przyznać naszym piłkarzom iż ambitnie walczyli do końca i w tej końcówce przy odrobinie szczęścia i lepszej skuteczność mogli ostatecznie zdobyć trzy punkty. Niestety tym razem się nie udało ale nadal mamy lidera i tego się trzymajmy ;) To tyle na temat tego meczu.

Teraz WSZYSCY w sobotę (16.09) do KALISZA!!!
Zapisy na autokar już zakończone, nadal jednak można się zapisywać na listę wyjazdową -> www.elanowcy.pl/zapisy.php !
ZKS & KKS !!!
dodał: Admin

                   Niedziela...10.09? WSZYSCY DO MŁYNA!
Dodano:08 Sep 2017 13:54
10.09.2017 (NIEDZIELA)
ELANA TORUŃ - JAROTA JAROCIN G. 15:00!

Drodzy NAJWIERNIEJSI Elanowcy!
Bo to do Was właśnie kierujemy apel związany z najbliższym meczem ligowym naszej drużyny. Takowy odbędzie się już w tą NIEDZIELĘ o godzinie 15:00! Rywalem torunian będzie Jarota Jarocin! Już mniejsza o to czy tego dnia w Toruniu pojawią się kibice gości czy też nie, nie będziemy przecież twierdzić iż ten mecz to jakiś hit rundy czy nawet kolejki...nie w tym rzecz!
Tutaj raczej chcielibyśmy poruszyć inne kwestię.
Wielokrotnie już na ten stronie podkreślaliśmy iż NIE WAŻNE Z KIM! WAŻNE, ŻE GRA ELANA i będziemy to powtarzać do znudzenia...

Druga kwestia to obecność w MŁYNIE!
Wydawałoby się iż naturalną rzeczą jest fakt iż miejsce KAŻDEGO FANATYKA, KIBOLA, ULTRASA, CHULIGANA (jak zwał tak zwał) jest ... w MŁYNIE! I tu raczej nie ma znaczenia wiek, rozmiar bicka, ilość zaliczonych akcji czy też odpalonych rac!? To nas różni od tzw. pikoli, że przychodzimy na mecze wspierać swoją drużyną a nie po to aby tylko i wyłącznie na siedząco oglądać mecz. Tak czy nie?
Owszem zdajemy sobie sprawę iż czasami przychodzą takie mecze, że (szczególnie Ci starsi) przyprowadzają na stadion swoją kobietę, tudzież najmłodszą pociechę bądź zwyczajnie raz do roku siadają z boku i niczym Jacek Gmoch chcą obejrzeć te cudne widowisko i przeanalizować postawę trzecioligowych kopaczy. Owszem można i tak... ;)  Raz, drugi czemu nie? No ale jednak co za dużo to niezdrowo. Miejsce FANATYKA jest w młynie no chyba, że ktoś nie zauważył iż (z przymrużeniem oka... bez obrazy :p ) w miedzy czasie stał się już starym garbatym pikolem to niech tam już zostaje ;)

Zdjęcie, które dodaliśmy wraz z tym newsem nie zostało wybrane przez przypadek. To zdjęcie z trzecioligowego meczu z Nielbą Wągrowiec. Chcieliśmy po prostu przypomnieć iż jeszcze nie tak dawno czy to w trzeciej lidze czy potem w czwartej (!) wystawialiśmy na każdym meczu (bez znaczenia na rangę rywala) po 350-600 osób w młynie! Dzisiaj wiele osób "od nas" woli jednak zasiąść na innej trybunie.  Nie chcemy już tutaj analizować przyczyn takiego a nie innego stanu. Nie będziemy też pisać o jakimś zabieraniu koszulek itd :) Nie będziemy też nikogo na siłę wpychać do młyna i kazać mu dopingować... no bo lepsze 50 osób co zdziera gardło niż 500 co stoi i mruczy ;)  Zdajemy sobie także sprawę iż jeden news nie spowoduje iż nagle diametralnie wzrośnie nasza liczba . Nie o to chodzi...

Chcieliśmy tylko tym newsem przypomnieć pewne wartości, któremu każdemu z nas wpajano gdy zaczynało się "przygodę" z kibicowaniem... a niech już każdy z Was osobno zadecyduje gdzie jego miejsce na stadionie.

Do zobaczenia... w niedzielę, do zobaczenia w młynie!
dodał: Admin

                   10.09.2017 ELANA - JAROTA WSZYSCY DO MŁYNA!
Dodano:06 Sep 2017 12:02
WSZYSCY NA MECZ... WSZYSCY DO MŁYNA!
dodał: Admin

                   Remis w Środzie!
Dodano:06 Sep 2017 12:01

2.09.2017
Polonia Środa Wielkopolska – Elana Toruń 1:1
Kolejny wyjazd po Kołobrzegu i Kleczewie wypadł nam w Środzie Wielkopolskiej. Na tydzień przed tym meczem otrzymujemy informacje iż za piro w Kołobrzegu otrzymaliśmy rzekomy zakaz wyjazdowy na dwa najbliższe wyjazdy (Środa i Kalisz). Dlatego też oficjalnie wyjazd ten nie był organizowany. Mimo to do Środy różnymi środkami komunikacji wybrało się 11 najwierniejszych fanów Elany w tym dwie dziewczyny i 1 KKS Kalisz (dzięki!). Ostatecznie udało im się zasiąść w klatce gości i kilkukrotnie zaznaczyć swoją obecność. W drugiej połowie do klatki wbija jeszcze garstka pikoli z dzieciakami (bodajże rodziny piłkarzy). Nic więcej godnego uwagi tego dnia się nie wydarzyło. Elana po raz pierwszy w tym sezonie straciła punkty remisując spotkanie 1:1. Mimo to nadal są liderem tabeli.
Na koniec wielki szacunek dla tych, którzy są „zawsze tam…” bez względu na nakładane zakazy! Szacun!

Legia II Warszawa – Widzew Łódź 1:2
Tego samego dnia 50 osobowa ekipa wspiera Łódzki Widzew na ich wyjeździe w Ząbkach gdzie łącznie z innymi delegacjami ekip zaprzyjaźnionych z RTSem zameldowało się ok. 630 kibiców przyjezdnych. Piłkarsko Widzew wygrywa spotkanie 2:1 i lokuje się obecnie na drugim miejscu w tabeli. Tyle.
ZKS & RTS !!!
dodał: Admin

                   Czwarty mecz, czwarta wygrana!
Dodano:28 Aug 2017 15:22
27.08.2017 Elana - Bałtyk 2:0
Drugi mecz w Toruniu a zarazem czwarta kolejka obecnego sezonu przypadła nam na niedzielę 27 sierpnia. Rywalem naszej drużyny tym razem był Bałtyk Gdynia a więc można było się spodziewać tego dnia w Toruniu kibiców gości. Mało brakowało aby jednak takowi do nas nie zawitali z powodu absurdalnych decyzji chuj wie kogo, który doprowadził do tego iż po ostatnim meczu poprzedniego sezonu z Jarotą Jarocin, (którzy mieli delikatne starcie z ochroną) zamknięto sektor gości na naszym stadionie! W związku z tym dogadujemy się z kibicami Bałtyku, odbieramy ich, wprowadzamy na stadion i wpuszczamy ich na nasze sektory. Ostatecznie do Grodu Kopernika zawitało ich 20 sztuk z jedną małą flagą.
Nasza liczba w młynie tego dnia bez większego szału bo oscylowała w granicach 250 osób. Na całym stadionie zaś podobnie jak w pierwszym meczu frekwencja jak na nasze warunki całkiem dobra. Na płocie wieszamy 5 flag (Śp. Słoma, Śp. Mucha, EZW, Ultras Elana, Młoda Elana) i od początku jedziemy z dopingiem. Ten tego dnia stoi na przyzwoitym poziomie na co za pewne miał wpływ obecność kibiców przyjezdnych, którzy również próbują coś tam dopingować.
Jako ciekawostkę możemy dodać iż na tym meczu piłki podawali młodzi piłkarze juniorzy Łódzkiego Widzewa, który z pozycji boiska również włączali się do naszego dopingu ;)
Jeżeli przejdziemy do wspomnianego wyżej boiska to nasi piłkarze jak dotąd wyczyniają cuda i wygrali kolejne spotkanie. Tym razem 2:0 dzięki czemu z kompletem zwycięstw wskoczyli na fotel lidera i oby tak do końca ;)
To tyle... do następnego!

dodał: Admin

                   27.08.2017 ELANA - BAŁTYK GODZINA 15:00!
Dodano:25 Aug 2017 15:19

27.08.2017 ELANA - BAŁTYK GODZINA 15:00! WSZYSCY DO MŁYNA!!!

W najbliższą niedzielę kolejny mecz toruńskiej Elany. Tym razem w Toruniu będziemy podejmować Bałtyk Gdynia. Drużyna, która po trzech meczach ma na swoim koncie 6 punktów. Drużyna, która za pewne podobnie jak My celuje w awans do wyższej ligi. Liczymy iż nasi piłkarze będę kontynuować formę z początku sezonu i również w tą niedzielę zgarną kolejne trzy punkty!
Dodatkowego smaczku temu spotkaniu dodaje fakt iż zapewne tego dnia w Toruniu pojawią się kibice gości!

Także Wszyscy na mecz, WSZYSCY DO MŁYNA!!
dodał: Admin

                   Zwycięstwo w Kleczewie!
Dodano:25 Aug 2017 15:17
23.08.2017 Sokół Kleczew -Elana Toruń 0:2
W środę 23 sierpnia wypadła nam trzecia kolejka naszej ligi a jednocześnie drugi wyjazd tego sezonu. Tym razem naszej Elanie przypadło zagrać w Kleczewie z tamtejszym Sokołem. Na ten wyjazd ze zbiórki ruszamy autokarem i czterema autami. Oczywiście cała trasa obstawiona psiakami. Tym razem droga na mecz mija bez większych kłopotów z zaledwie jednym postojem z dobrym czasem meldujemy się pod stadionem na około 30 minut przed meczem! Szybki zakup biletów i po chwili jesteśmy już w klatce gości. Po krótkim czasie dobijają pozostali i łącznie tego dnia na wyjeździe jest nas dokładnie 91 osób (w tym sześciu poza klatką po drugiej stronie stadionu). Na płocie wywieszamy dwie flagi - Bydgoskie oraz Śp. Mucha i od początku jedziemy z dopingiem. Doping ten może i bez większego zachwytu ale prowadzony przez całe spotkanie z kilkoma lepszymi momentami. Zabawy na sektorze nie psuje nawet pogoda, która tego dnia była delikatnie mówiąc zmienna. Od słońca po deszcz i tak kilka razy aż na niebie pojawiła się tęcza;) Nie zabrakło także dopingu na dwie strony czy też rożnych wygłupów na sektorze np. z piłkami które w niewiadomych okolicznościach co chwilę wpadały do klatki aż musiał interweniować tamtejszy kierownik drużyny ;) Nasi piłkarze w pierwszej połowie miażdżą przeciwnika i jak na stworzone sytuacje można powiedzieć iż strzelają"tylko" dwie bramki. W drugiej połowie Elana kontrolowała grę i utrzymała wynik 2:0 dzięki czemu po trzech kolejkach mamy komplet punktów! Po meczu krótka radość z piłkarzami i w dobrych humorach zawijamy do Torunia!
To tyle... Pozdro dla obecnych i do następnego! Piłkarze zaś oby tak dalej bo na tą chwilę wygląda to tak jakbyśmy sobie tego życzyli! Brawo!
ELANA ON TOUR!


dodał: Admin

                   Elanowcy obecni na derbach apator-gkm :)
Dodano:21 Aug 2017 9:09

Elana obecna na derbach apator - gkm ;)
dodał: Admin

                   Elana wygrywa ze Świtem !
Dodano:21 Aug 2017 9:07

Elana wygrała drugie spotkanie w sezonie! Brawo!

dodał: Admin

                   Kotwa - Elana (video)
Dodano:21 Aug 2017 8:59

Krótki skrót dopingu z Kołobrzegu (VIDEO)

dodał: Admin

                   23.08 (środa) WSZYSCY DO KLECZEWA - ZAPISY!
Dodano:18 Aug 2017 10:59

Szanowni Wyjazdowicze!

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy. Jutro (sobota) gramy w Toruniu na Bema lecz kilka dni później w środę (23.08) czeka nas kolejny wyjazd do Kleczewa!

Dlatego już teraz uruchamiamy zapisy na ten wyjazd. Koszt wyjazdu autokarem to 30zł! Zapisy tylko i wyłącznie do poniedziałku (21.08) do godziny 14:00!

www.elanowcy.pl/zapisy.php

Zbiórka na wyjazd - Środa (23.08) - godzina 14:00 - Parking Arena Toruń! Na spóźnialskich nie czekamy!

Przekazywać info dalej, zapisywać się i widzimy się w środę!
dodał: Admin

                   Elana obecna na derbach Rzeszowa!
Dodano:18 Aug 2017 10:59

15.08.2017 STAL RZESZÓW - Resovia Rzeszów

We wtorek 15 sierpnia odbyły się 83 derby Rzeszowa na które otrzymujemy zaproszenie od gospodarzy i z niego korzystamy. W Rzeszowie meldujemy się w 30 osób sportowego składu gdzie dobijamy do zbiórki ekipy Rzeszowskiej Stali oraz Widzewa po czym wspólnie ruszamy na stadion. Wchodzimy z bramą i czekamy na rozpoczęcie meczu. Mamy ze sobą flagę wyjazdową ME, która tego dnia wisi w centralnej części sektora. Co do meczu to jak na derby przystało Stal prezentuje się konkretnie. Widoczne także inne ekipy m.in. zacna załoga Karpaty Krosno czy też większa grupa Pogoni Leżajsk. Co do Resovi to bez większego szału. Na meczu nie brakuje pozdrowień dla toruńskiej Elany oraz krótkiego komunikatu w stronę klatki gości a mianowicie „Każdy to powie Elana j**** resovię”. Na koniec dziękujemy za zajebistą gościnę. Szacunek!

Mówisz Rzeszów? Krzyczysz Stal!
Młoda Elana
dodał: Admin

                   W sobotę wszyscy na Bema, w środę wszyscy do Kleczewa!
Dodano:17 Aug 2017 14:37

Emocje po pierwszym wyjeździe w Kołobrzegu już powoli opadają i nie ma już zbytnio co tego rozpamiętywać. Wyjazd kibicowsko w miarę udany, piłkarsko wygrany a więc jednym słowem... pozytywnie! Trzeba jednak patrzeć dalej przed siebie! A mianowicie... już za 2 dni w sobotę kolejny mecz ligowy! Tym razem inauguracja sezonu na naszym obiekcie. Rywalem żółto - niebieskich będzie... Świt Skolwin!

Rywal kibicowsko na kolana nie powala ale to przecież nie oznacza iż My kibice Elany mamy ten mecz w jakikolwiek sposób odpuszczać. Także tego dnia wszyscy zbieramy się w młynie i zdzieramy głośno gardła aby poprowadzić naszych "gwiazdorów" do kolejnego zwycięstwa! Także przekazujcie info dalej i widzimy się w sobotę na Bema!

p.s. Już teraz zwracamy jednak uwagę także na inny fakt iż zaledwie kilka dni po meczu ze Świtem a dokładnie w przyszłą środę (23.08) szykuje nam się kolejny wyjazd... po raz enty, można rzecz do znudzenia... do Kleczewa ;) Wyjazd kibicowsko jak to mówią bez szału tym bardziej, że w ostatnich latach byliśmy już tam kilka razy ale co zrobić przecież "JESTEŚMY ZAWSZE TAM" i oczywiście i tym razem tam będziemy! Piszemy o tym już teraz aby zaznaczyć iż ten mecz przypada W ŚRODĘ! dlatego Ci co mogą niech kombinują w pracy z wolnym i WSZYSCY śmigamy do Kleczewa... miejmy nadzieję, że już po raz ostatni ;)! Przekazywać info dalej...
Więcej szczegółów na temat tego wyjazdu niebawem!
dodał: Admin

                   Na "dzień dobry" zwycięstwo !
Dodano:16 Aug 2017 10:52

No w końcu ruszyło, wreszcie się zaczęło! Kolejny sezon piłkarski pełen ciekawych potyczek ligowych i wojaży kibicowskich za naszą drużyną. Inauguracja sezonu 2017/2018 przypadła nam w Kołobrzegu na Kotwicy co mając na uwadze przeciwnika i porę rozgrywania meczu (sierpień, dodatkowo przy sztucznych światłach) jeszcze bardziej podkręcało mobilizacje w naszych szeregach.  Zapisy na wyjazd uruchomiliśmy na tydzień przed spotkaniem i już po nich wiedzieliśmy iż „pobijemy” nasz dotychczasowy rekord wyjazdowy jeżeli chodzi o Kołobrzeg (do tej pory 97 osób w sezonie 07/08).

Przechodząc już do samego dnia meczu to zbieramy się na ten wyjazd (wydawałoby się) stosunkowo szybko bo o godzinie 11:00 (mecz rozpoczynał się o 20!). Po jakieś godzinie wyjeżdżamy z Torunia w dwa autokary, dwa busy (30 i 20 os.) oraz kilka fur. Niestety mimo takiego zapasu czasu standardowo dojeżdżamy spóźnieni ;)  Wpływ na to miało nie tylko zbyt duża ilość przystanków a przede wszystkim końcowy etap naszej trasy gdzie panowie w mundurach celowo prowadzili nas w żółwim tempie. Pod stadion dojeżdżamy w około 20 minucie spotkania. Samo wejście przebiega bez większych problemów i tuż przed końcem pierwszej połowy w komplecie meldujemy się w klatce gości.  Na miejscu dobijają kolejne fury i ostatecznie nasza liczba tego dnia to ok. 200 osób w tym delegacje Łódzkiego Widzewa i Chorzowskiego Ruchu (Dzięki!) !
Na płocie wywieszamy 6 flag (Elana Toruń, ME, Śp. Mucha, EZW, Bydgoskie,Rubinkowo) oraz transparent „Stanik, Łukasz, Kaczor – wracajcie do zdrowia”. Już w przerwie meczu rozpoczynamy prezentacje swoich „umiejętności wokalnych” lecz prawdziwe natężenie i wzrost kibolskich decybeli miało miejsce wraz z rozpoczęciem drugiej połowy ;) Tak w jednym skrócie to nasz doping tego dnia stał na bardzo wysokim poziomie. Dość powiedzieć iż wedle wielu obecnych tego dnia wyjazdowiczów był to jeden z lepszych naszych wyjazdów pod tym względem od kilku lat. Całą zabawę na sektorze podkręcili nie tylko piłkarze, którzy tego dnia na boisku byli lepsi (ostatecznie wygrali 2:1) a przede wszystkim grupa UET, która w swoim stylu zaprezentowała swoje  „świecidełka”.  Dokładnie to stroboskopy, które cześć z nich wylądowały na murawie przez co na chwilę spotkanie zostało przerwane.  Całość uzupełniły flagi na kijach, niebieskie pasy materiału oraz jednakowe żółte koszulki przygotowane specjalnie na ten wyjazd.  Jeżeli do tego jeszcze dodamy wspomnianą wyżej porę rozgrywania meczu przy sztucznych światłach (co nam niestety nie zdarza się zbyt często) i kibiców gospodarzy, którzy również zaprezentowali się całkiem nieźle (ok. 120-150 os. w młynie, dobry doping i oflagowanie) to jak na nasze warunki ligowe mieliśmy do czynienia z konkretną meczową atmosferą przewyższającą  realia trzeciej ligi ;) Oby więcej takich meczów!
Po wygranym spotkaniu dziękujemy piłkarzom za zwycięstwo i w dobrych humorach opuszczamy Kołobrzeg z nową przyśpiewką „Się Najebiemy, się najebiemy dzisiaj fest za ZKS!” W Grodzie Kopernika meldujemy się zaś około godziny 4:00 nad ranem. Cała podróż bez żadnych przygód lecz z balastem smutnych panów ;) To tyle…

Pozdrowienia dla wszystkich obecnych i do następnego… ELANA ON TOUR!
dodał: Admin

                   5.08.2017 II Turniej Bydgoskiego
Dodano:16 Aug 2017 10:50


Podczas całego turnieju przewinęło się ok. 150 osób w tym chłopacy z Myszkowa i Karsznic (FC Widzewa) - dzięki!!
Turniej zaczął się od godzin porannych i wiadomo jak to jest na takich turniejach ?? Piłka nożna schodzi na drugi plan, a głównym priorytetem jest dobra zabawa i wspólna integracja!! Na płocie wywieszamy 5 transparentów (BYDGOSKIE HORDA, SZKODNIKI, ARON, RADEK - BYDGOSKIE PAMIĘTA, BO PAMIĘĆ TO RZECZ ŚWIĘTA (dla zmarłych kolegów z Myszkowa, którzy zginęli w wypadku samochodowym), Trans Myszkowa - FLAKU PDW oraz płótno Widzewa - 1910).

Turniej przebiega bardzo sprawnie i w finale spotkała się drużyna gospodarzy HFB wraz z Ziomalami z Myszkowa! Po zaciętej grze, przerwanym meczu z powodu wjazdu na murawę jak na gospodarzy przystało drużyna HFB w ciężkim meczu wygrywa z Myszkowem. Na finale odpalamy parę rac w różnych miejscach Orlika i urozmaicamy mecz bogatym repertuarem przyśpiewek :D Ostatecznie w turnieju zagrało 11 drużyn - HFB, BP, Szkodniki, Starówka, MICKA Fans, Koszary, Gagarina, Orlikowcy, Bydgoskie, Młoda Elana, KS Myszków, Widzew FC Krasznice! Po turnieju zabawa z Widzewem i Myszkowem trwa do późnych godzin nocnych, a najwytrwalsi kończą imprezę rano :) Wszystkim dziękujemy za obecność i do następnego! Kto nie skacze Adam Małysz!
dodał: Admin

                   Wyjazd na Kotwicę (VIDEO!) Udostępniać!
Dodano:09 Aug 2017 11:48

UDOSTĘPNIAĆ!

dodał: Admin

                   WYJAZD DO KOŁOBRZEGU! (WAŻNE INFO!)
Dodano:09 Aug 2017 11:45

ZMIANA GODZINY ZBIÓRKI NA GODZINĘ 11:00 !!!!
dodał: Admin

                   Info: Wyjazd do Kołobrzegu!
Dodano:08 Aug 2017 11:47

Zbiórka na wyjazd g. 11:00 na parkingu Arena Toruń.

Koszt wyjazdu autokarem 75zł (przejazd + obowiązkowy gadżet) + 10zł bilet na mecz = łącznie 85zł!

Koszt wyjazdu transportem własnym: 20zł gadżet + 10zł bilet + transport we własnym zakresie!

Powoli już brakuje miejsc w organizowanym transporcie więc jeżeli ktoś planuje jechać autokarem to niech szybko się zapisuje.
Zapisy tylko do jutra do godziny 22:00!
-> www.elanowcy.pl/zapisy.php <-
dodał: Admin

                   12.08.2017 WYJAZD DO KOŁOBRZEGU!
Dodano:05 Aug 2017 9:40

Można powiedzieć... Wreszcie! Już w najbliższą sobotę (12.08) Elana rozegra swój pierwszy mecz ligowy otwierając tym samym sezon 2017/2018! Pierwszym rywalem będzie Kotwica Kołobrzeg!
Zapowiada się więc fajny klimatyczny wyjazd. Powód atrakcyjności tej podróży można wymienić przynajmniej kilka.
1) Daleka podróż 2) pierwszy mecz co zawsze powoduje podwójną ekscytacje i frekwencje ;) 3) Drużyna gospodarzy ma kiboli 4) Mecz o 20 a więc przy sztucznych światłach 4) Lato w Kołobrzegu ;)

W Kołobrzegu oczywiście kibice Elany już bywali nie raz. Ostatnio w sezonie 2008/09. Niektóre mecze z Kotwą zaowocowały dodatkowymi emocjami "sportowymi". O tym jednak napiszemy w kolejnych newsach. Od maja tego roku kiboli Kotwicy ponowie łączy oficjalny układ z ... Pogonią Szczecin! Jedno jest pewne... będzie ciekawie!

Nie wiem jak Wy ale My już mamy ciary na samą myśl o tym meczu. Jesteśmy pewni, że frekwencja tego dnia dopiszę a z klatki gości poleci głośne "JESTEŚMY ZAWSZE TAM!"

Już teraz uruchamiamy zapisy na ten wyjazd! Zapisy obowiązują wszystkich zarówno tych samochodowych jak i autokarowych. Prosimy nie zostawiać tego na ostatnią chwilę! Kto wie, że jedzie ten niech się zapisuję. To nam ułatwi "współpracę" z klubem z Kołobrzegu, który będzie otrzymywał od nas na bieżąco listę aby uniknąć niepotrzebnych spin pod bramami na miejscu. Zapisy tylko i wyłącznie do środy do godziny 20:00 !

Koszt wyjazdu autokarem to około 70 zł (dokładną cenę podamy wkrótce). Oczywiście ekipa samochodowa pokrywa koszty transportu we własnym zakresie lecz już teraz musimy uprzedzić iż każdy wyjazdowicz podróżujący własnym transportem musi doliczyć ok 20-25zł do kosztów wyjazdu! (nie dotyczy to autokarów!). Szczegóły dotyczące miejsca i godziny zbiórki również później!

Na tą chwilę mobilizować się, podkręcać,, zapisywać!

ZAPISY ONLINE - WSZYSCY!!!

JESTEŚMY ZAWSZE TAM!
dodał: Admin

                   MUCHA CUP 2017 - RELACJA Z TURNIEJU!
Dodano:25 Jul 2017 10:00
Zdjęcie użytkownika elanowcy.pl - Elana Toruń.
W sobotę 22 lipca 2017 na dzień przed dokładnie trzecią rocznicą śmierci Śp. Marcina Muchewicza odbył się trzeci turniej kibiców Elany Toruń o nazwie Mucha Cup ‘2017.
Rok temu takowy odbył się w miejscowości jednego z naszych fc a więc w Golubiu Dobrzyniu. Tym razem po roku powróciliśmy w miejsce gdzie odbył się pierwszy turniej oraz tam gdzie Marcin rozpoczynał swoją przygodę z Elaną a więc na stary stadion naszej drużyny na Armii Ludowej.
W turnieju wystąpiło łącznie szesnaście drużyn w tym Północny Bastion Widzewa (PBW) oraz KKS Kalisz. Jeżeli chodzi o Elanę to swoich przedstawicieli wystawiły takie dzielnice jak:
(Po dwie drużyny) Bydgoskie (Bydgoskie Przedmieście, Szkodniki), EZW (EZW Banda, Młode EZW), Mokre (Mokre, Mokrusy), (po jednej drużynie) Rolnicza, Rubinkowo oraz fan klubowe – Gniewkowo, Golub Dobrzyń oraz Wąbrzeźno! Ponadto stawkę uzupełnili Ultrasi (UET), tzw. „Grubasy” - czyli najstarsza brygada naszych trybun oraz gościnnie drużyna z toruńskiej ligi szóstek (także po części kibice Elany)… Bianconeri Mat – Bud. Turniej ten rozpoczął się około godziny 11:00 i przebiegał dosyć płynnie bez większych opóźnień a mecze rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach.
Po rozgrywkach grupowych nastąpiła około dziesięciominutowa przerwa na „pamiątkowe” zdjęcie, kilka okrzyków i skromny pokaz piro zorganizowany przez UET. Tego dnia na płocie wiszą takie flagi jak Śp. Mucha, Śp.Słoma, Gniewkowo, Rolnicza, Ekipa Zza Wisły, Młoda Elana… oraz po jednej fanie naszych układowiczów z Kalisza (KKS Kalisz) i łódzkiego Widzewa (Ludzie Honoru). Ponadto transparenty PBW’09 (Północny Bastion Widzewa), Rubinkowo, ”Łysy, Pikuś trzymajcie się”, „Ryży, Radar, Kołek – PDW” oraz najdłuższy skierowany do Śp. Muchy – „Uczyniłeś z nas fanatyków, pokazałeś czym jest wierność Elanie, niezależnie od wyników''!
Na turnieju podczas całego jego trwania przewinęło się sporo osób, których to liczbę ciężko oszacować. Nie mniej jednak z całą pewnością możemy tu mówić o dobrych kilku „setkach” fanów toruńskiej Elany. Oczywiście na turnieju poza wspomnianej już wyżej ekipie „piłkarskiej” z Kalisza i PBW gościmy także większą delegacje zaprzyjaźnionych ekip chorzowskiego Ruchu, łódzkiego Widzewa (m.in. Łódź, Grudziądz, Zgierz), KKSu Kalisz oraz jedno auto Stali Rzeszów.
Wracając jednak do samego turnieju i jego zmagań piłkarskich to do ćwierćfinału awansowały takie drużyny jak Bianconeri, EZW Banda, Młode EZW, Mokrusy, Golub Dobrzyń, Gniewkowo, Rolnicza oraz Grubasy! Ostatecznie to przedstawiciele tych dwóch ostatnich drużyn spotkały się w finale z którego zwycięsko wyszła ekipa Grubasów! Puchar wywalczony przez nich został przekazany pamiątkowo na ręce żony i córeczki... Marcina. Oficjalnie zawodnikiem turnieju został golkiper drużyny Rolnicza – FCK (pzdr!), niemniej jednak wg. redakcji strony elanowcy.pl te wyróżnienie równie dobrze mogło trafić w inne ręce. Do kogo? A no do Pana R. z Grubasów… ;) Nie tylko za ambitne zaliczenie kilku minut na tzw. „placu” czy też za cenne rady trenerskie z ich ławki rezerwowych ;), które poprowadziły Grubasów do triumfu ale przede wszystkim za udane „skrzyknięcie”, skompletowanie tejże drużyny i ogromny wkład w organizacje całego turnieju! Bez niego czy też innych głównych przedstawicieli S.K.E.T-u (Prezes Lewy, Sz., F.) oraz wsparcia UET… ten turniej z pewnością by się nie odbył... Szacun! Podziękowania także dla takich firm jak INTEC, ET BUD, MARPLAST, PDE-doradztwo energetyczne oraz dla radnego Wojtka Klabuna za wsparcie finansowe. Ponadto dziękujemy klubowi Elana S.A, Restauracji Bulik oraz dziewczynom z cateringu za pomoc w organizacji!
Na koniec wielkie pozdrowienia dla wszystkich grających drużyn, obecnych osób na turnieju i przede wszystkim dla zaprzyjaźnionych z nami ekip! Dzięki za obecność! Do zobaczenia za rok!


P.s. WAŻNE INFO!
Często codzienne życie fanatyka dopasowywane jest do terminarzu jego drużyny.
Np. wielu kibiców planuje swoje urlopy w terminach kiedy nie ma sezonu. Jeżeli chodzi o Elanę z racji ligi w której występuje… zazwyczaj jest to lipiec. Wiele osób narzekało, że już dawno mieli "zaklepane" urlopy i nagle dowiadują się o turnieju stąd ich rzekoma nieobecność. Zdajemy sobie sprawę, że nigdy nie wpasujemy się idealnie do planów „wszystkich” i zawsze tak będzie, że kogoś na tym turnieju zabraknie! Chcemy jednak oznajmić wszystkich kibiców Elany iż w przyszłości będziemy się starać kontynuować tradycję tego turnieju a co za tym idzie pamięć o Śp. Marcinie. Ustaliśmy już także iż taką sztywną tradycją będzie fakt iż zawsze odbywać się on będzie (oczywiście nie zakładając jakiś nieprzewidywalnych sytuacji) w najbliższym weekendzie przy dacie rocznicy śmierci tj. 23 lipca. W następnym roku 2018 takowy turniej zaplanowany jest więc na 21 lipca. Apelujemy do wszystkich kibiców Elany aby już teraz „zaklepali” sobie w pamięci ten termin i traktowali ten turniej priorytetowo jak każdy najważniejszy wyjazd w sezonie. Na to z całą pewnością Śp. Marcin „Mucha” – najwierniejszy z najwierniejszych zasługuję!
Będzie to zawsze taki przedwstęp przed nowo rozpoczynającym się sezonem. Dlatego już teraz uznajemy sezon 2017/2018 za otwarty! Czekamy na 12 sierpnia na wyjazd do Kołobrzegu! To tyle… Do zoba!
dodał: Admin

                   Mucha Cup 2017
Dodano:25 Jul 2017 9:55
Galeria:
http://elanowcy.pl/fotoelana/thumbnails.php?album=396


dodał: Admin

                   Mucha Cup 2017
Dodano:21 Jul 2017 12:29
22.07.2017 Turniej Mucha Cup '2017 - Start godzina 10:30, Stadion na Armii Ludowej (Podgórz)

23.07.2017 Msza święta za Marcina w trzecią rocznicę śmierci w kościele Chrystusa Króla w Toruniu, godzina 11:30.
Śp.Marcin Muchewicz - najwierniejszy z najwierniejszych... PAMIĘTAMY!


dodał: Admin

                   MUCHA CUP 2017
Dodano:21 Jul 2017 12:08
Zdjęcie 
użytkownika elanowcy.pl - Elana Toruń.
Szanowni Kibice,
Zapisy drużyn na turniej został zakończone w dniu wczorajszym. W dniu dzisiejszym wszystkie drużyny dostały wytyczne odnośnie wpisowego - 250zł, które należy uiścić w sklepie Wróbel - Gol przy ul. Kozackiej 11 najpóźniej do czwartku (20.07) !

PONADTO INFORMUJEMY IŻ TURNIEJ STARTUJE W SOBOTĘ O GODZINIE 10:30! WSZYSTKIE DRUŻYNY PROSZONE SĄ O STAWIENNICTWO NA ARMII LUDOWEJ O TEJ WŁAŚNIE GODZINIE!

Cały terminarz, skład grup itd przedstawione będą drużynom w sobotę przed rozpoczęciem turnieju!

Co więcej możemy dodać? Zapraszamy wszystkich kiboli Elany na turniej! Traktujcie tą imprezę jak najlepszy wyjazd a więc priorytetowo ! Jest to jedyny taki turniej w roku organizowany przez kibiców Elany, ku pamięci wielkiego fanatyka Elany Śp. Marcina "Muszki" Muchewicza dlatego liczymy na waszą dobrą frekwencje! Zapraszamy także wszystkich kibiców zaprzyjaźnionych z nami ekip.
Przekazujcie info dalej, mobilizować, podkręcać itd. itp. To tyle...

ELANA TORUŃ TO MY!
dodał: Admin

                   Zapisy drużyn na Mucha Cup '2017
Dodano:28 Jun 2017 15:54
UWAGA, WAŻNE - ZAPISY DRUŻYN NA MUCHA CUP 2017!

W sobotę 22 lipca 2017 w Toruniu na Armii Ludowej (Stary stadion Elany) odbędzie się kolejna edycja (trzecia) turnieju Mucha Cup poświęcona pamięci wielkiego fanatyka Elany - Marcina "Muszki" Muchewicza!

Na tym turnieju nie może zabraknąć żadnego prawdziwego fana Elany. Obowiązkiem każdego liczącego się na Elanie osiedla bądź fan clubu jest wystawienie co najmniej jednej drużyny! Taki turniej organizowany jest dosłownie raz do roku. Ku pamięci Muszki, który włożył wiele serca w rozwój kibicowski na Elanie. On nigdy Elany nie zostawił był z nią do samego końca. Dlatego też wstydem będzie jeżeli teraz jakikolwiek fc/osiedle nie wystawi składu na te "zawody".

Zapisy drużyn na ten turniej potrwają tylko i wyłącznie do 16 lipca 2017r! Wpłata od drużyny to 250zł! (Płatne przed turniejem). Uprzedzając od razu wszelkie formy narzekań tych osób, którzy uważają iż jest to wysoka kwota! Powtarzamy ten turniej odbywa się raz do roku i chcemy aby był jak najlepiej zorganizowany. Trzeba pamiętać, że taki turniej to spore koszta ze strony organizatorów (boiska, sędziowie, puchary, odpowiednie ugoszczenie ekip przyjezdnych itd. itp.). Każda drużyna może liczyć 12 osób a więc notabene koszt na jednego zawodnika (przy takiej ilości w drużynie) to zaledwie 21zł!

Przy zapisach należy podać nazwę drużyny oraz dane osoby zgłaszającej w tym także numer telefonu (będziemy się kontaktować celem potwierdzenia zapisu!).

Na tą chwilę to tyle. Więcej szczegółów później!

>>> ZAPISY ONLINE <<<
dodał: Admin

                   Wszystkiego Najlepszego!
Dodano:27 Jun 2017 9:10
Zdjęcie użytkownika elanowcy.pl - Elana Toruń.W dniu wczorajszym (24.06.2017r) jeden z najwierniejszych kibiców Elany Toruń, fanatyk z osiedla Bydgoskie - "Klucha" wstąpił w związek małżeński ze swoją wybranką Magdą!
Z tego względu iż Michał od lat jest nie tylko wiernym kibicem Elany, stałym wyjazdowiczem, ale także należy do grupy UET tego dnia nie mogło zabraknąć akcentów ultras 😉 Zarówno pod kościołem jak i pod salą weselną późnym wieczorem obecna była delegacja kibiców Elany, którzy zapewnili "świetlne" atrakcje nowożeńcom 😉
Na koniec korzystając z okazji raz jeszcze w imieniu redakcji naszej strony i ogólnie wszystkich kiboli Elany Toruń chcielibyśmy życzyć młodej parze WSZYSTKIEGO ŻÓŁTO - NIEBIESKIEGO na nowej drodze życia! 1968 lat miłości i tak do końca życia!
dodał: Admin

                   Elana - Jarota (foto)
Dodano:27 Jun 2017 9:08
Foto:
dodał: Admin

                   Mucha Cup 2017 - 22.07.2017!
Dodano:27 Jun 2017 9:05
MUCHA CUP '2017!

Informujemy iż turniej Mucha Cup odbędzie 22 lipca 2017 na stadionie na Armii w Toruniu!

Będzie to trzeci takowy turniej zorganizowany niemal dokładnie w trzecią rocznicę śmierci Marcina "Muszki" (23.07.2014).

Więcej szczegółów później.
dodał: Admin

                   Pero - Dziękujemy!
Dodano:27 Jun 2017 9:05
Pero - Dziękujemy!
dodał: Admin

                   Porażka z Jarotą!
Dodano:27 Jun 2017 9:04
18.06.2017 Elana Toruń - Jarota Jarocin 2:3

18 Czerwca w niedziele został rozegrany ostatni meczu sezonu 2016/2017. W Toruniu Elana podejmowała Jarotę Jarocin. Pod względem piłkarskim mecz o tzw. "pietruszkę" bo temat awansu był już dla nas nieaktualny. Kibicowsko zaś jak na naszą ligę zapowiadał się fajny mecz bo zawszę na takowy trzeba liczyć gdy mają się pojawić kibice gości. W samym młynie nasza frekwencja tego dnia nie zachwycała bo oscylowała ona w granicach ok. 150 ale za to na całym stadionie było nas znacznie więcej. Na płocie wywieszamy takie flagi jak Śp. Mucha, Ultras Elana, Bydgoskie oraz transparent Szkodniki. Prowadzimy przyzwoity doping prze większą cześć spotkania, w drugiej połowie włączając do dopingu także przeciwległą trybunę. Tego dnia w 12 osób wspiera nas Myszkowski KS oraz skromniejsze delegacje Widzewa i chorzowskiego Ruchu - wielkie dzięki za wsparcie!
Jeżeli chodzi o kibiców gości to faktycznie pojawili się tego dnia w Toruniu. Niestety mieli problemy z wejściem na stadion. Powodem jak się później dowiedzieliśmy było nie tylko brak listy imiennej ale także próba wniesienia sektorówki. Na sam sektor zdążyli wejść w jakieś 15-20 osób. Reszta pozostała pod bramami. Ich nieskuteczna próba wniesienia powyższego płótna skończyła się małą awanturką ze służbami mundurowymi. Po zaśpiewaniu z nami kilku wspólnych kawałków typu "Piłka Nożna dla kibiców", "Zawsze i wszędzie..." kibice Jaroty opuszczają klatkę gości. Ostatecznie już się w niej nie pojawiają a trzech kiboli przyjezdnych zostaje zatrzymanych.
 Na koniec dodamy iż piłkarze przegrywają mecz 2:3 przez co ostatecznie lądują na piątym miejscu w tabeli. U nas nieco już się przyzwyczailiśmy iż w ostatnim czasie na zmianę mamy sezon ze spadkiem (ciągłe reorganizacje ligi) lub trochę rzadziej z awansem przez co się nieco przyzwyczailiśmy do „nowej tradycji” iż po meczu cześć osób od nas ląduje na murawie by w prezencje otrzymać pamiątkową koszulkę od piłkarzy ;) To tyle… Sezon się zakończył. Pozdrowienia dla wszystkich obecnych na tym meczu a przede wszystkim dla tych, którzy przez cały sezon regularnie jeździli za naszą drużyną na wyjazdy! Czekamy na następny sezon…
Z ligi żegnamy Gwardię Koszalin (awans), Pogoń Lębork (spadek), Chemik Bydgoszcz (spadek), Vinetę Wolin (spadek), Leśnik Manowo (spadek). Witamy zaś Kotwicę Kołobrzeg, Unię Solec Kujawski, Wierzycę Pelplin, Energetyk Gryfino oraz Centrę Ostrów Wlkp. Wiadomo jednak iż ostatecznie o składzie ligi dowiemy się po przeprowadzeniu procedur licencyjnych bo jak przeszłość pokazała nie jedna drużyna może się jeszcze wycofać przez co mogą być rotacje ;) Pożyjemy, zobaczymy… do następnego!

p.s. W tym samym czasie 5 osób od nas wspiera KKS Kalisz na ich wyjeździe w Koninie. Przy okazji tego meczu większa ilość „sportowców” była w innym miejscu ale ostatecznie skończyło się bez pożądanego efektu przez co ostatecznie nie dotarli na ten mecz
dodał: Admin

                   Foto z Chwaszczyna!
Dodano:27 Jun 2017 9:04
Foto:
dodał: Admin

                   15.06.2017 KS Chwaszczyno - Elana Toruń (zaległy opis z wyjazdu)
Dodano:27 Jun 2017 9:03

Na ostatni wyjazd sezonu z głównej zbiórki wyruszamy w dwa autokary, bus i auto. Osobno bez zbędnego balastu w stronę Chwaszczyna wyrusza około 40 aut (Elana 65, Widzew 80, KKS 35). Łączna liczba kiboli wspierających tego dnia Elanę to ponad 300 osób. Grupę samochodową dopiero przed samym Chwaszczynem przejmują "białe kaski" dlatego też cześć z tej grupy w ogóle rezygnuje z wejścia na mecz na rzecz "relaksu" w tamtejszej okolicy  ;) Ostatecznie na stadionie zameldowało się ok 230-240 kibiców gości w tym ok. 190 to Elana. Na płocie wieszamy 5 naszych flag (Śp. Mucha, Gniewkowo, Młoda Elana, Ekipa Wyjazdowa i Żółto - Niebiescy). Doping tego dnia bez większego szału. Piłkarze remisują mecz i to tyle w kwestii tego spotkania.
Na powrocie gdy auta były jeszcze pod stadionem, autokary na postoju widzą Lębork wracający ze swojego meczu,zajeżdżający na parking po drugiej stronie autostrady. Do podobnego spotkania dochodzi w innym miejscu gdzie dwa auta Kalisza spotykają się naocznie z (jak się później okazało) Orkanem Rumia. Oczywiście z powodu obecności tych co zawsze do niczego nie dochodzi w obu przypadkach. Reszta drogi bez większych atrakcji.
Na koniec pozdrowienia dla wszystkich obecnych a w szczególności dla naszych układowiczów za silne wsparcie - Dzięki! Do następnego!
dodał: Admin

                   Jutro ostatni mecz!
Dodano:17 Jun 2017 13:46
18.06.2017
Niedziela

Elana Toruń - Jarota Jarocin

godzina 15:00

Jutro (niedziela) ostatni mecz sezonu!
Praktycznie za nami już kolejny sezon piłkarski. Kolejny sezon wzlotów i upadków. Kibicowsko bywało raz lepiej raz gorzej. Na pewno nie wszystkie nasze liczby były zadowalające co nie zmienia faktu iż zaliczyliśmy komplet wyjazdów a nasze młyny były najbardziej liczne w tej lidze!
Piłkarsko? Kolejny rok rozczarowań. Znowu nie udało się zrealizować celu, który był założony przed tym sezonem. Tym razem mówiono o awansie i jak zawsze nic z tego nie wyszło. Najgorszy w tym wszystkim jest fakt iż mamy poczucie iż ta liga wcale nie była taka mocna jak można było przewidywać. To raczej głupie straty punktów jak chociażby w Koninie czy Przodkowie zdecydowały iż kolejny rok będziemy jeździć tylko i wyłącznie po czterech województwach na czwartoligowym poziomie. No cóż...
Na samym wstępie użyliśmy słowa "praktycznie" a no bo do definitywnego zakończenia został nam jeden mecz. Ten jutrzejszy na własnym obiekcie z Jarotą Jarocin! Piłkarsko mecz o nic no bo tak trzeba nazwać walkę o czwarte miejsce w lidze (ew. przy wygranej i porażce Bałtyku nasza drużyna może wskoczyć na 3 miejsce).
Kibicowsko? Nie nazwalibyśmy tego wisienką na torcie aczkolwiek wiemy iż do Torunia zawitają kibice gości co dodaje nieco smaczku temu finiszowi rozgrywek!
Kibice Jaroty mocno mobilizują się na jutrzejszy mecz. W poprzednim sezonie zawitali do nas w 40 osób. Na meczu u nich zapamiętamy ich także z tego, że mimo swojej raczej mizernej jakości względem naszej ekipy coś tam próbowali się śpiewnie podpruwać w naszą stronę ;)
Dlatego też za nim udamy się na "zasłużone" :D urlopy... raz jeszcze apelujemy do Was o liczne stawiennictwo się w dniu jutrzejszym na młynie! Głośnym dopingiem pokażmy kto ma najlepszych kiboli w 3 lidze grupie II ;) To tyle..
Do zobaczenia jutro!
18.06.2017 ELANA TORUŃ - Jarota Jarocin, godzina 15:00! Toruń!

dodał: Admin

                   Dobra liczba na ostatnim wyjeździe w Chwaszczynie...
Dodano:17 Jun 2017 13:26
W Chwaszczynie zameldowało się około 300 kibiców Elany Toruń w tym 80 Łódzki Widzew i 35 KKS Kalisz - dzięki za wsparcie!

dodał: Admin

                   RTS & ZKS!
Dodano:17 Jun 2017 13:25
Wspieramy Łódzki Widzew...
dodał: Admin

                   Wszyscy w czwartek do Chwaszczyna! - Lista na autokar zamknięta!
Dodano:12 Jun 2017 12:45

Przed nami w czwartek kolejny (już przedostatni) mecz ligowy naszej drużyny w tym sezonie. Niestety Elana w tej chwili nie ma już nawet matematycznych szans na awans do 2 ligi lecz to nie przeszkadza nam aby po raz ostatni (mamy nadzieje licznie) wyruszyć za naszym klubem w trasę!

Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć iż termin meczu jest niekorzystny bo czwartkowy... My zaś dla niezorientowanych odpowiadamy, że wręcz przeciwnie! Akurat ten w czwartek (15 czerwca) w naszym kraju obchodzone jest święto tzw. Boże Ciało i jest to dzień wolny od pracy! Dlatego też warunki do tego aby 15 czerwca licznie pojawić się w Chwaszczynie są wręcz wyśmienite ;) Wielu osobom odpada więc wymówka pt: "Nie mogę bo praca...bla bla bla" :) Także komunikat dla wszystkich ściemniaczy... MUSICIE SZYBKO WYMYŚLEĆ SOBIE COŚ INNEGO ;)

Ale już tak całkiem serio... kto będzie chciał jechać ten pojedzie i to wiadomo nie od dziś. My zaś wiemy iż dotychczasowe zapisy na listę wyjazdową idą całkiem nieźle i oby tak dalej! Jeżeli chodzi o organizowany przez nas środek transportu to już wczoraj zamknęliśmy listę ze względu na brak miejsc. Pozostali? Kołujcie auta czy też inny swój transport. Nie ma, że boli... musi jechać nas tego dnia jak najwięcej! Oczywiście Ci, którzy zamulili i nie wpisali się na listę niech także przyjdą na zbiórkę będziemy wspólnie kombinować aby każdy chętny tego dnia wyruszył w kierunku Chwaszczyna.

Mamy sygnał z klubu z Chwaszczyna iż tamtejsza klatka gości mieści około 50 osób lecz jak będzie taka potrzeba a jesteśmy przekonani, że będzie to oczywiście wejdziemy wszyscy. Bilet na mecz? 0zł. Koszt wyjazdu autokarem 35zł (tylko dla osób zapisanych)!

Nadal trwają zapisy na listę wyjazdową (swój transport / lista rezerwowa na autokar jakby zwolniło się miejsce - bez żadnej gwarancji). www.elanowcy.pl/zapisy.php!

Zbiórka czwartek (15.06) 10:30 Arena Toruń. Na spóźnialskich nie czekamy! :)

Na koniec powiemy Wam... JESTEŚMY ZAWSZE TAM! :)

dodał: Admin

                   Nowa przyśpiewka... ELANA EŚPANA ;)
Dodano:12 Jun 2017 12:26

Na sobotnim meczu z rezerwami Lecha wstępnie wprowadziliśmy na nasze trybuny a konkretnie do naszego śpiewnika nową kibicowską przyśpiewkę... "ESPANA ELANA" ;)

Teraz prezentujemy link gdzie każdy z Was może się konkretnie wsłuchać w rytm tej przyśpiewki aby jak najlepiej melodycznie ją wykonywać podczas spotkań naszej drużyny ;) Liczymy iż ten filmik pokaże Wam jak należy to śpiewać aby następnym razem było lepiej ;)
To tyle... przekazywać, udostępniać dalej... uczyć się a na meczu dawać z siebie 100%. Pozdro ;)

dodał: Admin

                   Wygrana z (byłym) liderem!
Dodano:12 Jun 2017 12:25
Elana Toruń - Lech II Poznań 5:3 

Kibice:

Nas na tym meczu jakieś 250 w młynie co jak na zwykły szarawy mecz ligowy bez większej mobilizacji uznajemy za przyzwoity wynik. a płocie wieszamy trzy flagi Śp. Mucha, Ultras Elana oraz Młoda Elana. Tego dnia nasz doping stał na bardzo dobrym poziomie. Nasza drużyna wygrywa z liderem tabeli dzięki czemu do niedzieli przedłużyli swoje matematyczne szanse na awans (przyp. po dzisiejszej wygranej Gwardii w Lęborku już nie ma na to szans!). Tak poza tym mecz bez większej historii.

Sokół Kleczew - KKS Kalisz 
Jeszcze tego samego dnia spontanicznie wspieramy KKS Kalisz na ich wyjeździe w Kleczewie. Nasza liczba to dokładnie 18 osób z flagą Ekipa Wyjazdowa. W pierwszą stronę jedno nasze auto z małymi przygodami zapewnionymi przez nowo powstały układ kibicowski. Tak poza tym cisza spokój.


dodał: Admin

                   W sobotę wszyscy na Lecha!
Dodano:08 Jun 2017 9:59

WSZYSCY DO MŁYNA!
dodał: Admin

                   Pogoń II Szczecin - Elana Toruń (foto)
Dodano:08 Jun 2017 9:56
Foto:

dodał: Admin

                   Opis z wyjazdu na rezerwy Szczecina.
Dodano:08 Jun 2017 9:49
Pogoń II Szczecin - Elana Toruń 0:2

Dla prawdziwych fanatyków i " łowców kilometrów" wyjazd do Szczecina na mecz z rezerwami Pogoni był wyczekiwanym rarytasem. Parę dni przed meczem zaczynamy zapisy na autokar i mobilizujemy się nawzajem. Z uwagi na wczesną godzinę meczu zbieramy się o 4:30 i ruszamy w stronę Szczecina. Droga mija płynnie do czasu kiedy mijamy tabliczkę " Szczecin"... stróże prawa zmieniają trasę i jedziemy dużym objazdem, każdy wie, jaka jest Szczecińska policja więc na mecz dojeżdżamy spóźnieni i przed samą bramą zaczyna się dokładna kontrola gdzie spisują każdego po kolei, kamerują itd. Powolne wpuszczanie powoduje to, że doping zaczynamy dopiero od drugiej połowy, kiedy wszyscy zasiedli już na sektorze gości . Nasz doping tego dnia stał na średnim poziomie, dopingujemy przez praktycznie całą druga połowę. Ostatecznie do Szczecina dojechało 71 kiboli Toruńskiej Elany (w tym jeden kibol Chorzowskiego Ruchu, dzięki!!!) . Nasi piłkarze wygrywają tego dnia z rezerwami Pogoni 2:0 i w dobrych nastrojach wracamy do Torunia.
Na koniec wspomnimy jeszcze o jednej ciekawostce, która miała miejsce na naszym powrocie. To, że podczas kibicowskich wyjazdów często gdy My kibice chcemy zjechać na stacje benzynową nagle okazuje się iż ta stacja uległa awarii to oczywiście żadna nowość. Tym razem po meczu mieliśmy dogadany postój kilka kilometrów za Szczecinem i zgodnie z umową próbujemy tam zjechać. Na zjeździe powitał nas jednak komitet powitalny psiaków z giwerami, zablokowany wjazd przez radiowozy i stojące pachołki. Wszystko po to abyśmy nie mogli w ogóle tam wjechać. Mimo wszystko podjeżdżamy do psiaków z zapytaniem „co jest grane?”. Dostajemy odpowiedź … „iż stacja jest skażona i nie można się tam zbliżać”  Tak komicznej odpowiedzi oczywiście nie przyjmujemy do wiadomości i informujemy ich iż w takim razie staniemy kawałek dalej i sprawdzimy te całej skażenie 😉 Panowie w mundurach niestety mocno posmutnieli gdy nie daliśmy się nabrać na ich kwarantannę przez co trochę dłużej będą musieli nam towarzyszyć  Ostatecznie dostaliśmy się do stacji i po jakiś 30 minutach postoju ruszamy w kierunku Torunia. Reszta trasy bez żadnych przygód. Pozdro dla obecnych i do następnego! 
dodał: Admin

                   3.06.2017 WYJAZD NA REZERWY POGONI SZCZECIN!
Dodano:02 Jun 2017 14:50
Koszt wyjazdu autokarem? 55zł (bilet na mecz 0zł)!

Zbiórka ARENA TORUŃ sobota 4:30, ODJAZD 5:00!!!

Przekazywać info dalej! Jesteśmy zawsze tam!

dodał: Admin

                   03.06 - Wyjazd do Szczecina (LISTA NA AUTOKAR ZAMKNIĘTA!)
Dodano:02 Jun 2017 9:34
03.06.2017 WYJAZD DO SZCZECINA!

dodał: Admin

                   3.06.2017 WYJAZD DO SZCZECINA!
Dodano:30 May 2017 14:07

Już w najbliższą kolejny mecz Elany, kolejny (przedostatni) wyjazdowy tego sezonu! Elana zagra ponowie w Szczecinie tym razem z rezerwami Pogoni!

Zaczynamy zapisy na ten wyjazd jak zwykle pod adresem:
www.elanowcy.pl/zapisy.php!

Dokładne info odnośnie kosztów, transportu, miejsca zbiórki podamy niebawem.

Wy zaś już teraz kołujcie swój własny transport i zapisujcie się na listę wyjazdową (na rezerwy Pogoni nie wejdzie nikt spoza listy!). Czekajcie na dalsze info...

Jedno jest pewne... z racji tego iż mecz rozegrany będzie o wczesnej porze (g.11:00) to zbiórka będzie wyznaczona w godzinach nocno-porannych! Także wyjazd ten przeznaczony jest tylko i wyłącznie dla ludzi o "mocnych nerwach"  czyt. Fanatyków nie dla śpiochów, fazowiczów czy innych derbowiczów :) Udostępniać dalej... JESTEŚMY ZAWSZE TAM!
dodał: Admin

                   27.05.2017 Jutro mecz na Bema!
Dodano:26 May 2017 12:10
Sezon jeszcze się nie skończył... zostało ostatnie 5 spotkań!
Najbliższy mecz już jutro (sobota 27.05) Elana w Toruniu podejmie niejaką Vinetę Wolin. Drużyna, która na tą chwilę zajmuje przedostatnie miejsce i najprawdopodobniej w tym sezonie spadnie do niższej ligi. Teoretycznie więc nasi piłkarze z góry powinni dopisać sobie przed tym meczem zdobycie trzech punktów ale ta liga już nam pokazała iż lepiej tego nie robić ;)

Kibicowsko? Mecz jak mecz! Raczej bez większej historii. Mimo to każdy prawdziwy fanatyk wie i nie trzeba go zbytnio do tego namawiać iż jego miejsce tego dnia jest w młynie! Pozostali? Wcale nie muszą przychodzić :)
Tyle w temacie...

ELANA TORUŃ - Vineta Wolin
Godzina 15:00
Stadion Miejski przy Bema 23
WSZYSCY DO MŁYNA!
dodał: Admin

                   Śp. Marcin "Muszka"
Dodano:25 May 2017 10:29

25.05.1979 - 23.07.2014

Dzisiaj swoje 38 urodziny obchodziłby Śp. Marcin Muszka...
-----------------------------------------------------------
Dla zainteresowanych.... W dniu dzisiejszym odbędzie się msza święta w intencji Marcina o godzinie 18:00 w kościele parafii Chrystusa Króla w Toruniu.
-----------------------------------------------------------
SEKTOR NIEBO - PAMIĘTAMY!

dodał: Admin

                   Porażka w ostatniej akcji meczu!
Dodano:25 May 2017 10:25
Polonia Środa Wlkp - Elana Toruń 1:0

Kibice:
W Środzie Wielkopolskiej 37 Elanowców + 29 Kakaesiaków (dzięki!!) szersza relacje później. Szacunek dla obecnych.
dodał: Admin

                   20.05.2017 Do trzech razy.... ŚRODA!
Dodano:16 May 2017 11:37

Zbiórka SOBOTA (20.05) godzina 12:00 pod ARENA TORUŃ
Zapisy na listę wyjazdową tylko do środy (17.05) do godziny 15:00 pod adresem www.elanowcy.pl/zapisy.php

NA TEN WYJAZD NIE ORGANIZUJEMY AUTOKARÓW A WIĘC WSZYSCY KOŁOWAĆ SWÓJ WŁASNY TRANSPORT!!!
KTO NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI TO OCZYWIŚCIE NIECH RÓWNIEŻ POJAWI SIĘ NA ZBIÓRCE!

Tyle w temacie... do zobaczenia w sobotę!
dodał: Admin

                   20.05.2017 Do trzech razy.... ŚRODA!
Dodano:16 May 2017 10:58

Hmm od czego tu zacząć od aspektu kibicowskiego czy może piłkarskiego? Zaczniemy od tego, który nas bardziej interesuje a więc kibicowskiego!

Panowie... kolejna sobota i czeka nas następna podróż za naszą drużyną. Tym razem zmierzamy w kierunku wielkopolski a dokładnie do Środy Wlkp! Teoretycznie kibicowsko nie jest to pojedynek "marzeń" ale w przeszłości już nie takie wojaże okazały się ostatecznie "wyjazdami rundy" ;) Co tu więcej napisać? Ci prawdziwi fanatyczni wiedzą co robić... pozostali? Jak nie jadą... Niech żałują!

Jeszcze jedno słówko odnośnie tych "fanatycznych". W ubiegłą sobotę gdy inni jeszcze w łóżkach przewracali się na drugi bok, jeszcze inni wracali w upojeniu alkoholowym z toruńskich klubów nad ranem do domu a kolejni np. szykowali się do przyjęć czy chrztów członków swoich rodzin (no co zrobić? taki okres) itd.itp..... Oni (czyt. Ci fanatyczni) przed 5 rano wstawali po to aby tego dnia znowu ruszyć za swoją drużyną i stawić się w klatce gości w Szczecinie. Na tym właśnie polega prawdziwy... FANATYZM! Szacun! Zapytajcie ich czy żałują że tam pojechali? Odpowiedź z pewnością będzie prosta... "BYŁO WARTO!".

Jedyne co smutne w tej całej historii to fakt iż mimo, że na ten wyjazd organizowany był autokar to do Szczecina pojechały puste miejsca! Tak być z pewnością nie powinno. Jesteśmy przekonani, że Elana ma trochę więcej fanatyków niż wspomniane 32 osoby. Teraz wyjazd... Środa to możliwość rehabilitacji dla pozostałych!!!


Na całe szczęście los bywa przewrotny i gdy na trybunach nie pokazaliśmy tego na co tak naprawdę stać taką markę jak ELANA to piłkarze wręcz odwrotnie... wynagrodzili z nawiązką im tą daleką podróż... wygrywając aż 5:0!

I właśnie tym akcentem przechodzimy do aspektu piłkarskiego. Powiedzieć iż ta nasza liga jest zakręcona, popieprzona itd. itp. to nie powiedzieć nic! ;) Przyznajemy iż My jako redakcja elanowcy.pl ostatecznie po wyczynie naszych zawodników w Koninie przestaliśmy obserwować ligową tabelę uznając iż szkoda nerwów... trochę godząc się z tym iż na kolejny sezon zostajemy w 3 lidze. Tym czasem kolejne kolejki cudów spowodowały iż na tą chwilę do lidera brakuje nam... tylko a może aż (to się okaże lada moment) ...cztery oczka! Ostatnią serie spotkań to chyba ktoś tam z góry np Śp Mucha... ustawiał... bo wszystkie wyniki (no może poza Bałtykiem) zagrały typowo pod Elanę! Nie chcemy znowu pompować balonika pt. awans ale to właśnie w tą sobotę dostaniemy odpowiedź co dalej i na co możemy liczyć! Jeżeli Elana wygra to spotkanie to tak jakby na nowo zacznie się sezon i niczym w ekstraklasie zaczniemy "grupę mistrzowską" bo z całą pewnością znowu ktoś z czołówki pogubi punkty w przyszłej kolejce (Bałtyk gra w Wolinie, Gwardia - Sokół). Jest to mega arcyważne spotkanie dla naszej drużyny i tym bardziej musimy licznie pojawić się tego dnia na wyjeździe by przez pełne 90 minut dopingować żółto - niebieskich!

Można powiedzieć... do trzech razy sztuka! W ostatnich latach byliśmy w Środzie dwukrotnie. Dwukrotnie jechaliśmy tam z wielkimi nadziejami. Za pierwszym razem (sezon 2014) ostatni mecz sezonu, który wygrywając miał nam dać utrzymanie. Niestety przegraliśmy w mocno kontrowersyjnych okolicznościach. Dwa sezony później jechaliśmy tam ponownie by powalczyć o utrzymanie w "nowej" 3 lidze. Również skończyło się porażką gdzie przy stanie 0:0... Mateusz Grudziński wykonał "słynnego" karnego i nie trafił do siatki. Polegliśmy ostatecznie 2:0!

Teraz jedziemy tam po to aby "przedłużyć" nadzieję związane z awansem do 2 ligi! Czy się uda? Tego nie wiemy! Wiemy jednak iż naszym piłkarzom potrzebne jest nasze wsparcie i teraz bez względu na wszystko musimy już do końca jechać na tym samym wózku! Spotkań zostało niewiele więc nie ma co się oglądać na innych i po prostu jeździć za naszą Elankę w trasę!

Zbiórka SOBOTA (20.05) godzina 12:00 pod ARENA TORUŃ
Zapisy na listę wyjazdową tylko do środy (17.05) do godziny 15:00 pod adresem ZAPISY ONLINE !

NA TEN WYJAZD NIE ORGANIZUJEMY AUTOKARÓW A WIĘC WSZYSCY KOŁOWAĆ SWÓJ WŁASNY TRANSPORT!!!
KTO NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI TO OCZYWIŚCIE NIECH RÓWNIEŻ POJAWI SIĘ NA ZBIÓRCE!

Tyle w temacie... do zobaczenia w sobotę!
dodał: Admin

                   Foto z wyjazdu do Szczecina na Skolwin!
Dodano:15 May 2017 8:50

Foto:
dodał: Admin

                   Wysoka wygrana z Skolwinem!
Dodano:15 May 2017 8:48
Świt Skolwin - Elana Toruń 0:5 (0:1)

Kibice:
Nas w Szczecinie 33 osoby (1 osoba z Ruchu). Piłkarze wygrywają wysoko 5:0 :) dłuższa relacja,zdjęcia jutro pozdro dla obecnych!
dodał: Admin

                   UWAGA! ZMIANA GODZINY ZBIÓRKI!
Dodano:12 May 2017 11:11

13.05.2017 LECIM NA SZCZECIN!
dodał: Admin

                   13.05.2017 LECIM NA SZCZECIN!
Dodano:12 May 2017 11:09

13.05.2017 WYJAZD DO SZCZECINA!


Tak jak już pisaliśmy we wcześniejszych newsach. W tym sezonie skończyły nam się te bynajmniej teoretycznie nazwane meczami "hitowymi" pod względem kibicowskim. U siebie gościliśmy już Kalisz, Lębork, Bałtyk a z wyjazdów mamy za sobą m.in. Koszalin i Konin! Oczywiście takie podejście jest złudne i tego nie trzeba tłumaczyć tym największym fanatykom naszej drużyny.
Mamy jeszcze przed sobą kilka wyjazdów a te nigdy raczej nie bywają nudne ;) Nawet zwykły niepozorny wyjazd na jakąś wioskę w ostateczności może się okazać zdecydowanie bardziej atrakcyjny niż ten do Koszalina czy Konina ;) Szczególnie takowe cechy mają te wyjazdy dalsze a taki przed nami już za dwa dni bo w sobotę!
Nasi piłkarze grają ze Świtem Skolwin, który swoje mecze rozgrywa w Szczecinie. Skoro tak to wiadomo, że zgodnie z przyśpiewką "JESTEŚMY ZAWSZE TAM!" w klatce gości pojawią się także najwierniejsi fani Elany Toruń!

Zbiórka sobota 5:00 rano pod halą Arena Toruń
Koszt wyjazdu to 55 zł autokar + bilet!

Zostały ostatnie miejsca w organizowanym transporcie!

Jesteś fanatykiem? Jesteś prawdziwym wyjazdowiczem i "łowcą kilometrów" ? No to w sobotę lecisz z nami do Szczecina!

Do zobaczenia... JESTEŚMY ZAWSZE TAM!
dodał: Admin

                   Wysokie zwycięstwo z Bałtykiem
Dodano:12 May 2017 11:07

Elana Toruń - Bałtyk Gdynia 3:0

Kibice:
Minęła kolejna sobota a więc kolejny mecz za nami. Tym razem naszej drużynie przyszło zagrać z Bałtykiem Gdynia. Po meczach wyjazdowych z Gwardią i Koninem, po meczu u siebie z KKSem i Lęborkiem ten mecz z Bałtykiem był ostatnim z tych „hitowych” tego sezonu.
Kibice przyjezdni nas nie zawiedli. Pojawili się w Toruniu w około 70 osób z trzema flagami (SKS Bałtyk Gdynia. Bałtyk oraz Śp. Vooper). W odróżnieniu do kibiców z Lęborka pojawili się w klatce gości już przed samym meczem. Początkowo nieźle dopingują lecz z czasem (pewnie ze względu na wynik) ich ochota na śpiewy maleje. Przez cały mecz obyło się bez wzajemnych uprzejmości. Nie zabrakło za to wspólnych antypolicyjnych przyśpiewek.
Jeżeli chodzi o nasz to młyn tego dnia oscylował w granicach plus minus ok. 280 głów. Z nami pojedyńcze osoby z Ruchu i Widzewa. Do tego jak to zwykle ostatnio bywa cześć naszej ekipy zasiada m.in. na krytej. Na płocie podobnie jak przyjezdni wywieszamy trzy flagi (Śp. Mucha, Toruńska Elana oraz EZW). Prowadzimy dobry (jak na tą ilość) doping przez całe spotkanie. W drugiej połowie nawet na dwie strony!
Piłkarze wygrywają drugim mecz z rzędu na własnym boisku, kolejny dosyć pewnie bo 3:1. Wynik ten daje kolejne nadzieje „wiecznym optymistą” iż awans do wyższej ligi nie jest jeszcze stracony bo dystans do pierwszego miejsca zmalał „tylko” do sześciu oczek. Niestety ale spotkań do rozegrania również zostało niewiele bo jedynie siedem. Oczywiście ta nasza liga nie takie cuda widziała ale czy faktycznie stać naszych piłkarzy na taki zryw na finiszu rozgrywek i serie zwycięstw? Hmm… no ciężko uwierzyć no ale póki piłka w grze… niech optymiści wierzą a pesymiści narzekają ;)
Na koniec wielkie pozdro dla wszystkich obecnych w młynie i do następnego!
Można powiedzieć iż sezon dla „derbowiczów” właśnie się zakończył… teraz seria spotkań o teoretycznie mniejszej randze kibicowskiej lecz to tylko teoria. Przed nami jeszcze kilka ciekawych terenów wyjazdowych do zaliczenia. Dwa najbliższe już teraz przed nami. Przyszła sobota (13.05) – Szczecin na Świt Skolwin oraz tydzień później 20.05 … Środa Wielkopolska! Tylko nieliczni mogą zaśpiewać „Jesteśmy zawsze tam…” z czystym sumieniem. Dla pozostałych to tylko kolejna kibicowska przyśpiewka bez pokrycia. Do której grupy Ty należysz? ;)
Pozdro dla fanatyków, pozdro dla jeżdżących!

Foto: 6.05.2017r. Elana vs Bałtyk
dodał: Admin

                   W sobotę... WSZYSCY DO MŁYNA! WSZYSCY NA BAŁTYK!
Dodano:04 May 2017 13:42
W sobotę... WSZYSCY DO MŁYNA! WSZYSCY NA BAŁTYK!
dodał: Admin

                   Z Chemikiem na remis!
Dodano:04 May 2017 13:41

3.05.2017 Chemik Bydgoszcz - Elana Toruń 0:0
W tej rundzie (jak domyślamy się celowo) Chemik Bydgoszcz gra swoje mecze na małym osiedlowym stadioniku przez co ich mecze odbywają się (bynajmniej) "oficjalnie" bez kibiców gości. Dlatego też na ten mecz nie organizowaliśmy wyjazdu. Mimo to do Bydgoszczu (miejscowości pod Toruniem) "incognito" wybrały się pojedyncze osoby, którym ostatecznie udaje się wejść na stadion. Piłkarze zremisowali bezbramkowo mecz i w sumie tyle w temacie.
Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę na Bema z ... Bałtykiem Gdynia! A więc znowu do Torunia zawitają kibice gości! WSZYSCY DO MŁYNA!!!
dodał: Admin

                   Zwycięstwo!
Dodano:04 May 2017 13:40

Elana Toruń - Pogoń Lębork 3:0 (1:0)

Kibice:
Mecz z Lęborkiem zapowiadał się na mecz hitowy tej rundy jeżeli chodzi o mecze w Toruniu. Po pierwsze dlatego iż oprócz kibiców Pogoni do Torunia tej wiosny zawitać mogą tylko kibice Bałtyku a przede wszystkim dlatego iż fani z Lęborka całkiem niedawno zostali włączeni do rodziny bydgoskiego Zawiszy przez co nie ma co ukrywać…. nie są lubiani wśród naszej ekipy ;)
Pikanterii meczu dodawał fakt „chodzących” przed spotkaniem plotek iż do Grodu Kopernika mają zawitać właśnie Ci drudzy (jak sami ich nazywają) „kuzyni” z Bydgoszczy. Dlatego też na około tydzień przed rozpoczęliśmy w swoich szeregach trochę większą mobilizacje niż to bywa zazwyczaj. Oczywiście zarówno w klubie a przede wszystkim na komendzie wybuchła wielka panika a więc faktycznie na początku przewidziano dla przyjezdnych zaledwie…. 75 biletów. Na około tyle osób Pogoń wysłała także zapotrzebowanie do naszego klubu!!! Mimo to dochodziły do nas słuchy iż jest to dla nich pula niewystarczająca dlatego też wywalczyliśmy zwiększenie wejściówek do co najmniej 200 osób z możliwością jakiś tam negocjacji. Niestety Pogoń bynajmniej oficjalnie nie starała się o więcej niż o tą początkową pulę co wzbudzało nasze podejrzenia. Dlatego też w dniu meczu już na około dwie godziny przed zbieramy się pod kasami w silę około 150 osób na wypadek niezapowiedzianej wizyty lęborsko – bydgoskiej. Im bliżej meczu tym ilość ta nieco rosła. Jak się później okazało nasza zachowawczość tego dnia była nieuzasadniona bo przed meczem panowała totalna cisza :)
Na sektorze C tego dnia zebrało się około 400 kiboli toruńskiej Elany co jak na ligę w której gramy niby nie jest złym wynikiem lecz nie ukrywamy iż stać nas na dużo więcej a więc bez większego szału. Tradycyjnie dużo osób rozsianych po całym stadionie czy to na krytej czy też przy stoiskach z grillem i piwem. Na płocie wywieszamy takie flagi jak Śp. Mucha, Elana Toruń – jedyni chuligani, Rolnicza oraz trzy fany Widzewa (Zgierz, Pabianice i mała Bałuty). Doping tego dnia choć prowadzony przez całe spotkanie to raczej nie powalał na kolana a więc stał na mocno przeciętnym poziomie. Z nami tego dnia 10 fanów chorzowskiego Ruchu, 2 Kakaesiaków i ok. 60 fanów łódzkiego Widzewa – dzięki wielkie za wsparcie!!!
Jeżeli chodzi o kibiców gości to w klatce gości pojawili się około 65 minucie meczu w dokładnie w sile 66 głów bez wsparcia swoich kuzynek. Na płocie wywieszają trzy flagi i coś tam próbują dopingować. Nie zabrakło oczywiście wzajemnej śpiewnej wymiany uprzejmości. Po meczu zirytowani postawą swoich grajków najpierw ochoczo ich wołają pod klatkę by po chwili stanowczo krzyknąć im „wypierdalać” ;) Musimy przyznać iż początkowo myśleliśmy iż te wszystkie wulgaryzmy kierują w naszą stronę gdy się jednak okazało iż to wszystko leci w stronę ich gwiazdek mieliśmy niezły ubaw ;) Lepiej nie będziemy jednak im powtarzać słów, które pod ich adresem leciały pod nosami obrażonych ich kopaczy bo to na pewno nie poprawiłoby ich i tak już złych stosunków. Trzeba przyznać iż niezłe tam mają klimaty :)
Co do naszych „magików” to tym razem nas miło zaskoczyli wygrywając zdecydowanie 3:0 po dobrej grze. Niby to nie powinno nas dziwić gdy wygrywa się z szesnastą drużyną w tabeli ale po ostatnich cudach, które nam sprawowali na boisku to naprawdę doceniamy ich postawę w tym meczu ;) Szkoda tylko, że tak późno. No cóż to tyle.
Podsumowując jak na „hit rundy” mecz bez fajerwerków z obu stron. Mogło być lepiej ale i tak cieszy obecność kibiców przyjezdnych. Teraz w środę mecz z Chemikiem w Bydgoszczy (gdzie nie wpuszczają kibiców gości!) a potem w sobotę kolejny mecz z przyjezdnymi na Bema a dokładnie z Bałtykiem Gdynia! Na koniec pozdro dla wszystkich obecnych i do następnego!Foto: 29.04.2017r. Elana vs Pogoń Lębork
dodał: Admin

                   Odpadamy z pucharu...
Dodano:27 Apr 2017 13:20
26.04.2017 Elana Toruń - Wda Świecie 0:2 (0:1)
Mecz środa o 16:30 i pewnie z tego względu frekwencja na meczu kiepska. W "młynie" nas ok 70 osób ze sporadycznym dopingiem i dwoma flagami na płocie (Śp. Mucha, Ultras Elana). Grajki kontynuują swoją passę.... przegrywają mecz po dwóch karnych i w ćwierćfinale odpadają z pucharu. Miejsce w półfinale znalazło się chociażby dla ... Mustanga Ostaszewo ;) No cóż może pora aby piłkarzyki zamieniły się pensjami z drużyną ligi okręgowej z Ostaszewa :) To tyle... Teraz wszyscy w sobotę do młyna! ELANA TO MY!
dodał: Admin

                   29.04.2017 WSZYSCY DO MŁYNA! UDOSTĘPNIAĆ (VIDEO)!
Dodano:26 Apr 2017 9:00

UDOSTĘPNIAĆ!!!! PRZEKAŻ INFO DALEJ!!!

Już w najbliższą sobotę... 29.04.2017...mecz tej rundy jeśli chodzi o mecze w Toruniu!!!

ELANA TORUŃ - POGOŃ LĘBORK g. 15:00

Do Torunia zawitają kibice Pogoni Lębork, która ostatnimi czasy mocno wącha się z naszym rywalem zza miedzy... z Zawiszą Bydgoszcz! Można więc tego dnia spodziewać się licznej grupy kibiców gości....

WSZYSCY NA MECZ, WSZYSCY DO MŁYNA!

dodał: Admin

                   Dzisiaj Puchar!
Dodano:26 Apr 2017 8:53
26.04.2017
ŚŒroda

Elana Toruń -Wda
godzina 16:30

Toruń
dodał: Admin

                   W środę Świecie, w sobotę Lębork!
Dodano:25 Apr 2017 11:17
W środę puchar, w sobotę hitowy mecz ligowy!
dodał: Admin

                   One love !
Dodano:24 Apr 2017 20:38
GÓRNIK KONIN - ELANA TORUŃ 3:2 (1:2)

dodał: Admin

                   Dzisiaj Konin, jutro Poznań !
Dodano:21 Apr 2017 9:53

To już dzisiaj! WYJAZD DO KONINA!
14:30 na parkingu przy Arena Toruń. 15:00 odjazd!

Panowie... bez spóźnień! Przypominamy iż zabieramy ze sobą szale. Wszyscy nawet Ci bez transportu, nawet Ci których jakimś cudem nie ma na liście... WSZYSCY widzimy się na zbiórce! Do zobaczenia...
---------------------------------------------------------
22.04.2017 WSPIERAMY RUCH W POZNANIU!
ZBIÓRKA NA TEN WYJAZD 13:00 POD HALĄ ARENA TORUŃ. PRZEKAZYWAĆ INFO DALEJ!

dodał: Admin

                   21.04.2017 JUTRO WSZYSCY DO KONINA!
Dodano:20 Apr 2017 23:51

Każdy prawdziwy fanatyk wie iż najważniejszym elementem życia kibicowskiego są wyjazdy. Wyjazdy dzielimy na te konkretne i teoretycznie mniej ciekawe. Niezależnie jakiej rangi jest wyjazd to prawdziwy wyjazdowicz zawsze stara się być tam gdzie jego drużyna gra.

Można stwierdzić iż zbiegiem czasu Ci koneserzy, łowcy wyjazdów z większym stażem wyjazdowym swój stopień "konkretności" wyjazdu określają bardziej nie przez pryzmat rywala z którym przyjdzie się zmierzyć a poprzez licznik kilometrów, które przyjdzie w danej podróży zaliczyć. Bowiem im więcej kilometrów do przejechania tym dalsza, ciekawsza niezapomniana podróż. W takim przypadku nawet teoretycznie mecz na jakieś wiosce może okazać się "wyjazdem życia". Kto regularnie jeździ na wyjazdy ten wie iż nie sposób się z tym nie zgodzić.

Inni zaś "rangę wyjazdu" określają bardziej właśnie przez pryzmat rywala z którym jego drużyna gra w danym momencie. Dla takich osób mecze derbowe (w naszym przypadku np z Zawiszą) czy właśnie takie hity jak ten mecz jutrzejszy z Koninem są priorytetem. Z całą pewnością pod względem tego co się może dziać jutro na trybunach podczas tego meczu ten jutrzejszy wyjazd jest jednym (obok wyjazdu do Koszalina) z najciekawszych (o ile nie najciekawszy) w całym sezonie!

Sytuacje na linii Elana - Górnik Konin opisywaliśmy już przy okazji meczu w Toruniu. Przypomnimy tylko konkretne szczegóły. Pisząc "delikatnie".... stosunki między tymi ekipami są napięte, Na pewno w Koninie Elana uznawana jest za kosę! Nie może być inaczej skoro nasza ostatnia wizyta w Koninie skończyła się zdobyciem przez Elanowców 4 flag gospodarzy. Od tamtego czasu minęło już 19 lat!! Większość osób, które jutro wybiorą się do Konina wtedy jeszcze nie śmigała na mecze a niektórych nie było nawet na świecie :) Są jednak tacy, którzy pamiętają tamten wyjazd i jutro również wybierają się do Konina ;) Nie będziemy wymieniać ksyw lecz wtedy małolaci a obecnie"GRUBASY" odgrywali w Koninie główne role. Do dzisiaj można usłyszeć iż właśnie tamten wyjazd był jednym z najlepszych wyjazdów w całej historii ruchu kibicowskiego na Elanie.

Pomimo upływu wielu lat, wymiany pokoleń bez względu na to iż nasze drużyny w lidze się mijały to obie ekipy miały okazje się ze sobą spotkać i wymienić "argumenty". Kibice Górnika swego czasu wąchali się z Apatorem. Szybko jednak im to wybiliśmy z głowy :) Nie tylko poprzez spotkanie w Toruniu ale m.in. przez wygranego grilla czy dzięki udanej zasadzce po ich wyjeździe do Rypina. Ostatnie spotkanie to kwiecień 2016r gdzie swojego wyjazdu z Kobylina "Łańcuchy" też nie będą miło wspominać  :) Na meczu w rundzie jesiennej "Biało - Niebiescy" w Toruniu zameldowali się w 185 osób.

Myślę iż powyższe fakty mówią same za siebie i nikogo właściwie nie powinno się dodatkowo mobilizować na ten wyjazd. Ostatnim dodatkowym smaczkiem nieco "podgrzewającym atmosferę" przed tym meczem jest fakt iż ostatnio kibice Górnika zaczęli się wąchać z przydupasami ŁKSu i Zawiszy... z Włocłavią Włocławek! Ponadto są główną kosą naszego układowicza z Kalisza!

Podsumowując? Niezależnie czy ktoś preferuje te mecze "derbowe" czy też te dalsze wyjazdy... Na pewno warto mieć ten wyjazd wpisany w swoje "CV" Fanatyka!

Do zobaczenia jutro...

Jesteśmy zawsze tam!
dodał: Admin

                   22.04.2017 Wspieramy Ruch w Poznaniu !
Dodano:19 Apr 2017 21:46

Szanowni Kibole,

W piątek WSZYSCY OBOWIĄZKOWO śmigamy do Konina! To nie podlega dyskusji i nic więcej nie trzeba już dodawać!

Natomiast dla chętnych "na szybkości" uruchamiamy zapisy na autokar na sobotni mecz, który odbędzie się w Poznaniu pomiędzy Lechem Poznań a Ruchem Chorzów!

Koszt wyjazdu to 35zł autokar + 30 zł bilet!
>>> ZAPISY ONLINE <<<

Kto chce jechać wspierać Niebieskich niech prędko się zapisuje!

Podsumowując: piątek - Konin, sobota - Poznań ! ELANA ON TOUR!
 

dodał: Admin

                   21.04.2017 WSZYSCY DO KONINA!
Dodano:19 Apr 2017 8:40
WSZYSCY NA WYJAZD!
dodał: Admin

                   21.04.2017 (PIĄTEK) WSZYSCY DO KONINA!!!
Dodano:18 Apr 2017 10:10

Drodzy wyjazdowicze... zostały ostatnie wolne miejsca w
organizowanym transporcie!!!
Także ten kto chce jechać autokarem a się jeszcze nie zapisał... niech szybko to uczyni!

>>> ZAPISY ONLINE <<< - ZAPISY TYLKO DO 19.04.2017r!

Koszt wyjazdu to 25 zł (autokar) + bilet na mecz.
Zbiórka godzina 14:30 na parkingu przy hali Arena Toruń. Odjazd najpóźniej 15:00! Na spóźnialskich nie czekamy!

Brać wolne od szkoły, pracy i wszyscy w PIĄTEK widzimy się na wyjeździe! Będzie się działo...

JESTEŚMY ZAWSZE TAM!

dodał: Admin

                   21.04.2017 (PIĄTEK) WSZYSCY DO KONINA!!!
Dodano:12 Apr 2017 14:54

Szanowni Kibice, wyjazdowicze czy też derbowicze...

W dniu dzisiejszym ruszamy z zapisami na wyjazd do Konina na tamtejszy Górnik! Pod względem atrakcyjności jeżeli chodzi o drużynę przeciwną jest to z całą pewnością najciekawszy wyjazd tej rundy a może i sezonu! Niestety spanikowana psiarnia robi wszystko aby nam ten wyjazd popsuć chociażby przesuwając go z soboty na piątek! Mimo wszystko iż termin mało dogodny to na pewno nie na tyle abyśmy nie mogli licznie pojawić się tego dnia w klatce gości....

Rywalizacja kibicowska między nami a kibolami Górnika zawsze była ciekawa. Pisaliśmy o tym przy okazji meczu u nas. Nasza ostatnia wizyta w Koninie to wizyta konkretnej starej gwardii Elany, która skończyła się zdobyciem czterech flag Konina! Teraz po 19 latach znowu tam jedziemy!

Ogłaszamy mobilizacje! 21.04.2017 to dla każdego Elanowca dzień wolny od szkoły, dzień wolny od pracy... wszyscy niezależnie od podziałów na osiedla, fan cluby itd. WSZYSCY ŚMIGAMY DO KONINA!!!

>>> ZAPISY ONLINE <<< - ZAPISY TYLKO DO 19.04.2017r!

Jedziemy transportem kołowym a więc każdy kto może niech kołuje własny transport! Liczba miejsc w autokarze ograniczona!

Dokładne info odnośnie miejsca i godziny zbiórki niebawem...

TYMCZASEM PRZEKAZYWAĆ INFO DALEJ... JEDZIEMY WSZYSCY!!!
dodał: Admin

                   Jutro mecz ligowy na Bema
Dodano:11 Apr 2017 16:06

WSZYSCY NA MECZ!
dodał: Admin

                   8.04.2017 Elana Toruń - Sokół Kleczew, g. 14:00! Wszyscy!
Dodano:07 Apr 2017 14:32

Tak było tydzień temu w sobotę na meczu z KKS Kalisz...
Już jutro (sobota 8.04)... kolejny mecz na Bema... rywalem Sokół Kleczew... godzina 14:00! Wszyscy do młyna!

dodał: Admin

                   Wysoka wygrana w pucharze!
Dodano:07 Apr 2017 14:28
5.04.2017 Pogoń Mogilno - Elana Toruń 1:5 (Puchar Polski)

W dniu wczorajszym (środa) na wyjeździe w Mogilnie zameldowało się 32 fanów Elany Toruń (7 aut plus kilku świrów pociągiem) z flagą Śp. Mucha. Szacunek dla obecnych!
dodał: Admin

                   WYJAZD DO MOGILNA!
Dodano:04 Apr 2017 13:49
INFO WAŻNE! Przypominamy iż w dniu jutrzejszym (środa) nasza drużyna gra mecz pucharowy w Mogilnie a więc My kibice na pewno się tam pojawimy! UWAGA! Zmieniamy godzinę zbiórki na nieco wcześniej abyśmy o czasie pojawili się na stadionie! A więc zbiórka g. 14:30 na parkingu przy hali Arena Toruń. Odjazd 15:00 (bez spóźnień!!!). Do zobaczenia jutro...
dodał: Admin

                   W środę wyjazd do Moglina!
Dodano:03 Apr 2017 15:14

Szanowni Wyjazdowicze!

W najbliższą środę a więc za niespełna dwa dni... Elana rozegra kolejne spotkanie wyjazdowe... tym razem w ramach okręgowego Pucharu Polski!

Rywalem żółto - niebieskich będzie... Pogoń Mogilno! Wiadomo termin mało dogodny bo środek tygodnia i niestety nie w godzinach wieczornych przy jupiterach ale to nie oznacza iż w tej miejscowości za swoją drużyną nie pojadą kibice Elany!

Zbiórka na ten wyjazd:
14:30 na parkingu przy hali ARENA TORUŃ
Przekazywać info dalej, kto może niech organizuje swój transport... pozostali niech również pojawią się na zbiórce.


Do zobaczenia w środę... JESTEŚMY ZAWSZE TAM!
dodał: Admin

                   W sobotę wszyscy do młyna!
Dodano:29 Mar 2017 9:46
01.04.2017
Sobota

Elana Toruń - KKS Kalisz


W sobotę kolejny ligowy mecz na Bema! Tym razem do Torunia zawitają nasi układowicze z Kalisza!

Zapowiada się iż będzie to jeden z ciekawszych meczy pod względem kibicowskim tej rundy. Z całą pewnością kibice KKSu podobnie jak ostatnio My w Kaliszu zasiądą na naszym sektorze i razem stworzymy prawdziwą kibolską atmosferę!

Pod względem piłkarskim również zapowiada się arcyważne spotkanie dla układu tabeli i walki o pierwsze miejsce! Obie ekipy chcą awansować, obie już straciły swoje punkty w tej rundzie a raczej nie powinni dalej ich gubić jeżeli chcą na koniec cieszyć się z awansu do 2 ligi! Ścisk w tabeli jest duży ale takie mecze mogą w ostatecznym rozrachunku decydować kto wygra tą ligę!

Podsumowując... nie ma się co zastanawiać! Wszyscy w sobotę do młyna!

ELANA TORUŃ - KKS KALISZ
GODZINA 14:00
TORUŃ!


dodał: Admin

                   Była radość a potem smutek...
Dodano:28 Mar 2017 9:01
GKS Przodkowo - Elana Toruń 2:2 (1:1)
Bramki dla Elany: Stefanowicz (karny), Więckowski

Kibice:
Do Przodkowa dociera 55 najwierniejszych fanatyków Elany. Wieszamy dwie flagi (Śp. Mucha, Ekipa Wyjazdowa) i dopingujemy przez całe spotkanie. Na całej trasie jak i po stadionem pełno milicji.

Foto:

dodał: Admin

                   25.03 WYJAZD DO PRZODKOWA!
Dodano:22 Mar 2017 10:26
WSZYSCY DO PRZODKOWA!
dodał: Admin

                   25.03.2017 WYJAZD DO PRZODKOWA!
Dodano:21 Mar 2017 12:53

25.03.2017 WYJAZD DO PRZODKOWA!

W najbliższą sobotę kolejny wyjazdowy mecz naszej drużyny. Tym razem żółto - niebiescy zagrają w Przodkowie z tamtejszym GKSem!
Oczywiście z jednej strony mecz ten z całą pewnością nie jest aż tak atrakcyjny kibicowsko jak ten pierwszy w Koszalinie lecz tak naprawdę dla tych prawdziwych koneserów wyjazdowej turystyki jest niemniej ciekawą podróżą! Kolejnym miejscem do zaliczenia i do zaznaczenia swojej obecności przez żółto - niebieską brygadę wyjazdową!

W tej chwili ruszamy z listą wyjazdową na ten mecz. Od razu zaznaczamy iż na tą chwilę nie wiemy jak będzie wyglądać sytuacja z transportem organizowanym a więc autokarem. Dlatego też już teraz wszystkich zachęcamy do kołowania własnego transportu.

Niemniej jednak na ten wyjazd zapisać się można na dwa sposoby:

1) samochód (lub inny własny transport).

A więc chyba nie trzeba dodatkowo tłumaczyć. Tą opcje wybierają Ci co mają zapewniony swój transport!

2) brak transportu
Tą opcje wybierają Ci, którzy takowego transportu zapewnionego nie mają i wiedzą już w tym momencie iż takowego na 100% mieć nie będą. W przypadku gdybyśmy posiadali wolne miejsca w autokarze to takowe osoby znajdą w nim miejsce. Niestety na tą chwilę nikomu nie możemy tego zagwarantować. Jest to bardziej lista poglądowa...

>>> ZAPISY ONLINE <<< - TYLKO do czwartku (23.03) do godziny 22:00!

Dlatego też kołujemy własny transport, nakręcamy, podkręcamy, zapisujemy się....i widzimy się w sobotę!
Więcej szczegółów tego wyjazdu podamy na dniach!

JESTEŚMY ZAWSZE TAM!

dodał: Admin

                   Wygrana z Wdą!
Dodano:21 Mar 2017 12:50
 18.03.2017
dodał: Admin

                   W sobotę wszyscy na Bema!
Dodano:15 Mar 2017 8:27

WSZYSCY DO MŁYNA!
dodał: Admin

                   Galeria z Koszalina!
Dodano:15 Mar 2017 8:26
Z tego względu iż chwilowo mamy problemy z galerią na stronie... wszystkie zdjęcia z wczorajszego wyjazdu wrzucamy do poniższego folderu...

dodał: Admin

                   Porażka na początek wiosny!
Dodano:15 Mar 2017 8:25

Gwardia Koszalin-Elana Toruń 3:2

Kibice:
Na dzisiejszym wyjeździe w Koszalinie w klatce gości zameldowało się ok 320 osób w tym delegacje ekip Widzewa Łódź, Ruchu Chorzów oraz gościnnie Stal Rzeszów i Karpaty Krosno! Szerszy opis później.

Galeria:
http://www.12zawodnik.pl/galeria/gwardia-koszalin---elana-torun/id:58c51fdca41c3

http://www.12zawodnik.pl/galeria/gwardia-koszalin---elana-torun--vol2/id:58c5512c32074
dodał: Admin

                   Gratulacje!
Dodano:10 Mar 2017 11:38

Dzisiaj w nocy około godziny 3:00 na świat przyszedł kolejny kibic Elany Toruń ;) Szymon bo o nim tu mowa to nowo narodzony syn naszego kolegi z trybun... Artura "Górki" i jego wybranki Kamili... GRATULUJEMY!Już teraz wiemy iż na samym wstępie mały Szymon posiada odpowiednie geny od ojca aby w przyszłości prowadzić sportowy tryb życia ;) Czy pójdzie w ślady taty? Tego nie wiemy... jesteśmy jednak pewni iż jego serce jest żółto - niebieskie!Jeszcze raz w tym miejscu w imieniu całej redakcji www.elanowcy.pl oraz wszystkich kibiców Elany Toruń ... życzymy Szymkowi zdrowia, zaś szczęśliwym rodzicom pociechy z syna! GRATULACJE!
dodał: Admin

                   WSZYSCY DO KOSZALINA! - ZAPISY ONLINE!
Dodano:02 Mar 2017 10:20
Szanowni Kibole,
Zaczynamy zapisy na pierwszy wyjazdowy mecz rundy wiosennej z Gwardią Koszalin! Lista jest niezbędna bo wymagają tego od nas działacze z Koszalina! Także ruszamy!!!

Na tą chwilę nie ma miejsc w autokarze dlatego też wśród opcji do wyboru pozostawiamy Wam dwie alternatywy:

1) samochód (lub inny własny transport)

2) Nie mam transportu!
(tą opcje wybierają tylko te osoby, które wiedzą na 100% że nie będą mieli własnego transportu. Jest to dla nas lista tylko poglądowa aby próbować coś dodatkowo zorganizować jednakże niczego nie gwarantujemy!)

Tak czy siak niech każdy z Was kołuje własny transport. Mamy ponad tydzień czasu. Auta, busy... dzwońcie kombinujcie, organizujcie!

Koszt wyjazdu? Transport we własnym zakresie + 10zł bilet + 15 gadżet niespodzianka!

>>> ZAPISY ONLINE <<<

dodał: Admin

                   11.03.2017 WSZYSCY DO KOSZALINA!
Dodano:28 Feb 2017 9:44

11.03.2017 WSZYSCY DO KOSZALINA!
dodał: Admin

                   11.03.2017 WSZYSCY DO KOSZALINA!
Dodano:28 Feb 2017 9:42

WSZYSCY DO KOSZALINA!
dodał: Admin

                   Zmiana miejsca zbiórki!!!
Dodano:03 Dec 2016 11:14
Uwaga zmiana miejsca zbiórki!!!
dodał: Admin

                   WSZYSCY DO GDYNI! KONIEC ZAPISÓW NA AUTOKAR!
Dodano:29 Nov 2016 9:29

Niestety z tego względu iż nasz przewoźnik może nam zapewnić tylko JEDEN AUTOKAR już teraz po jednym dniu jesteśmy zmuszeni zamknąć zapisy na niego. Tak jak pisaliśmy miejsca na organizowany transport były mocno ograniczone i rozeszły się jak "ciepłe bułeczki". Także w tej chwili zapisy prowadzone są tylko i wyłącznie na:

1) SAMOCHÓD
(oczywiście każdy kombinuje własny transport)
lub druga opcja

2) "NIE MAM TRANSPORTU" ta opcja przeznaczona jest raczej tylko dla tych małolatów, którzy naprawdę nie mają możliwości ogarnięcia swojego własnego transportu a chcą być na liście wyjazdowej. Dzięki temu My tez będziemy mieli pogląd ile osób nie ma czym jechać i będziemy kombinować. Te osoby oczywiście niech też zjawią się na zbiórce. Zrobimy wszystko aby każdy kto przyszedł na zbiórkę najzwyczajniej w świecie pojechał na ten wyjazd! Oczywiście nie możemy tego w tej chwili zagwarantować!

Prosimy także wszystkie osoby, które zapisały się na autokar z tzw. "wygody" a mają możliwości ogarnięcia na wyjazd np. własnego auta o przygotowanie się na taką rezerwową opcje! Oczywiście kto pierwszy ten lepszy i ten kto zdążył się zapisać na autokar ma pełne prawo aby nim jechać. Jednakże musicie pamiętać, że niektórzy naprawdę nie mają innej opcji....

>>> ZAPISY ONLINE <<<

PODSUMOWUJĄC... PODKRĘCAMY, MOBILIZUJEMY I DO ZOBACZENIA W SOBOTĘ NA WYJEŹDZIE!
dodał: Admin

                   4.12.2016 OSTATNI MECZ, OSTATNI WYJAZD ROKU!!!
Dodano:28 Nov 2016 10:45

W najbliższą niedzielę po raz ostatni w tej rundzie staniemy na sektorze i krzykniemy "JESTEŚMY ZAWSZE TAM!". Cała toruńska ekipa wyjazdowa rusza w stronę Gdyni!

Mecz z Bałtykiem to mecz ciekawy zarówno ze względu na aspekt piłkarski jak i kibicowski.

Pod względem piłkarskim... Bałtyk to jeden z głównych rywali naszej drużyny w walce o awans do 2 ligi. Tzw. "mecz o sześć punktów"! Jeżeli żółto - niebiescy to wygrają to rundę jesienną skończymy jako LIDER!

Pod względem kibicowskim... Choć wiadomo od lat iż w Gdyni niepodzielnym numerem jeden jest Arka to kibice Bałtyku jakoś tam się trzymają. Oczywiście mają lepsze i gorsze momenty ale trzeba im przyznać iż ruch kibicowski cały czas tam istnieje. Z początkiem sezonu mieli poważny kryzys nie wystawiając u siebie młyna, nie jeżdżąc na wyjazdy lecz ostatnio tak jakby się coś "ruszyło". Zaliczali dwa ostatnie wyjazdy do Chwaszczyna czy do Koszalina co daje nadzieję, że w niedzielę na meczu z nami wystawią młyn co jeszcze dodałoby kolorytu temu wyjazdu.

Kolejny mecz dopiero w marcu 2017 więc nie odpuszczajmy!!!
Wyjazd bliski i atrakcyjny a więc tego dnia w Gdyni musimy się stawić w konkretnej liczbie!

Zaczynamy zapisy na ten wyjazd! Z tego względu iż wymagana jest lista imienna zapisują się zarówno Ci co jadą autami jak i autokarem!!! Zapisy trwają tylko do czwartku do godziny 20:00!
Przy zapisach prosimy o wybranie opcji "auto" lub "autokar". Miejsca w autokarze ograniczone więc być może zapisy na niego zostaną zakończone szybciej! Kto może niech ogarnia sobie miejsce w swoim transporcie!

>>> ZAPISY ONLINE <<<

KOSZT WYJAZDU AUTOKAREM - 40 ZŁ!

KOŁOWAĆ AUTA, BUSY, WSZYSTKO CO DOJEDZIE DO CELU ;)

Zbiórka godzina 9:00 TOR TOR

PRZEKAZYWAĆ INFO I DO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ!
dodał: Admin

                   Remis w Jarocinie!
Dodano:28 Nov 2016 10:43
Jarota Jarocin - Elana Toruń 0:0

Kibice:
Nas w Jarocinie 74 osoby z dwoma flagami "WHITE ELANA" oraz "Śp. Mucha". Szerszy opis później.
dodał: Admin

                   26.11.2016 WSZYSCY DO JAROCINA!!!
Dodano:22 Nov 2016 9:12

W SOBOTĘ WYJAZD DO JAROCINA!

Zbiórka 8:30 na Armii Ludowej (stary stadion Elany).

Koszt wyjazdu autokarem 35zł + bilet na mecz.

JEDZIEMY WSZYSCY!
dodał: Admin

                   19.11.2016 Elana Toruń - KS Chwaszczyno 4:2
Dodano:22 Nov 2016 9:09

Ostatni mecz tego roku na własnym obiekcie przypadł nam w sobotę 19 listopada z taką marką jak … KS Chwaszczyno. Początkowo dużo wskazywało iż nasza frekwencja będzie na tyle słaba iż będziemy mieli problem z uformowanie młyna. Stało się jednak inaczej i z upływem pierwszych minut meczu kolejno na sektor dochodziło coraz więcej wiary by ostatecznie w młynie zameldować się w ok. 200 osób. Na płocie wywieszamy jedną flagę Śp. Mucha. Młyn tym razem na sektorze A pod krytą co wokalnie dodało jeszcze więcej decybeli do naszego dopingu. Doping stał na dobrym poziomie i był prowadzony przez większą cześć spotkania. Nasi piłkarze wygrywają mecz 4:2 i w zasadzie na tym moglibyśmy zakończyć naszą relacje gdyby nie jeden fakt iż z naszego stadionu… zniknęły jupitery ;)
W związku z tym iż w tej chwili powoli wchodzimy w okres zimowy i z dnia na dzień coraz szybciej robi się ciemno a dodatkowo tego dnia od samego rana w naszym mieście panowała pochmurna deszczowa pogoda to na około dziesięć minut przed końcem meczu na stadionie zapadły egipskie ciemności co dało nam powody do małych kpin ;) Stąd nasze okrzyki „zapalcie cztery jupitery!”, „…czekaliśmy już tyle lat JUPITERÓW nadszedł czas!”. W tym momencie znaczna część sektora wyciągnęła swoje mobilne urządzenia włączając latarki chcąc oświetlić trochę murawę i pomóc piłkarzom w dowiezieniu trzech punktów. Co ciekawe cześć z tych osób tzw. kiboli używając tej opcji włączyło funkcje „stroboskop” czym mogli zdenerwować wszelakie służby porządkowe bo przecież to było nie lada zagrożenie. Kto wie może posypią się zakazy?
Tak już całkiem serio to niestety na naszym obiekcie tych jupiterów nie było, nie ma i pewnie długo jeszcze nie będzie choć kiedyś nam je obiecali chociażby z…. starego stadionu Jagiellonii Białystok ;)
Pewnie będziemy na nie czekać tyle samo lat jak czekamy na awans na zaplecze ekstraklasy… może kiedyś?

To tyle. Pozdro dla obecnych! Teraz WSZYSCY na te dwa ostatnie wyjazd… najpierw do Jarocina a później do Gdyni!

TYLKO ELANA!
dodał: Admin

                   Sobota? WSZYSCY DO MŁYNA!
Dodano:17 Nov 2016 8:43
Ostatni mecz w Toruniu tej rundy! Wszyscy do młyna!!!


dodał: Admin

                   26.11.2016 WSZYSCY DO JAROCINA!!!
Dodano:17 Nov 2016 8:41
Drodzy Elanowcy! Jak doskonale wiemy najpierw w najbliższą sobotę mecz w Toruniu z niejakim Chwaszczynem. Oczywiście obecność obowiązkowa. My jednak w tej chwili nie o tym!

Tydzień później a więc 26.11.2016 (nie 27.11 tak jak początkowo planowano!) obędzie się kolejny mecz wyjazdowy naszej drużyny w Jarocinie! Oczywiście na tym meczu nie zabraknie nas kiboli Elany!
Już teraz startujemy z zapisami TYLKO I WYŁĄCZNIE NA AUTOKAR, które potrwają TYLKO DO WTORKU (22.11!). Czemu tak szybko? To od Was zależy jaką ilość autokarów zamówimy.
Na ten wyjazd nikt z Was nie musi już kombinować z własnym transportem. Kto chce jechać autokarem niech jak najszybciej się zapisuje.

Koszt wyjazdu to 35zł (autokar) plus bilet na mecz!

www.elanowcy.pl/zapisy.php <-- ZAPISY ONLINE!

UDOSTĘPNIAMY I PRZEKAZUJEMY INFO DALEJ!

dodał: Admin

                   Foto z wyjazdu do Wronek!
Dodano:17 Nov 2016 8:40
Foto z wyjazdu do Wronek:

dodał: Admin

                   Porażka we Wronkach!
Dodano:17 Nov 2016 8:39

Lech II Poznań - Elana Toruń 1:0

Kibice:
 Dzisiaj na kolejny wyjazd wyruszyliśmy autokarem, trzema busami plus auta. Na trasie spora "dyskoteka". Do Wronek, że względu na kilka niezaplanowanych dłuższych postoi dojeżdżamy w około dziesiątej minuty meczu. Szybki zakup biletów i dosyć sprawnie wchodzimy na stadion. Na płocie wywieszamy cztery flagi: Ultras Elana, Śp. Mucha, Rubinkowo (wyjazdówka) oraz Golub - Dobrzyń (wyjazdówka). Do tego zawisły także dwa transparenty dla kolegów z Ruchu "Dudek - trzymaj się!", "Jurek - wracaj do zdrowia!".
Ostatecznie w klatce gości zameldowało się 146 fanów Elany w tym 4 WfcG oraz 1 KKS Kalisz - dzięki za wsparcie!
W pierwszej połowie machamy trochę flagami na kijach i przez całe spotkanie solidnie dopingujemy naszych piłkarzy, którzy niestety przegrywają te spotkanie 1:0 tracąc bramkę w momencie kiedy jeszcze nas nie było na stadionie.
Po meczu tradycyjnie udajemy się na pobliski cmentarz gdzie spoczywa były kapitan naszej drużyny Mieczysław Nowicki. Tam składamy wieniec, zapalamy symboliczny znicz, pozdrawiamy sektor niebo i zawijamy w kierunku Grodu Kopernika.
W drodze powrotnej podobnie jak w tamtą stronę spora ilość psiurskich radiowozów. Tak poza tym spokój, cisza. Nic godnego uwagi się nie wydarzyło.
Na koniec pozdrowienia dla wszystkich obecnych i do następnego!

19.11 Elana - KS Chwaszczyno
26.11 Wszyscy do Jarocina! Jarota-Elana!

Pzdr!
dodał: Admin

                   12.11.2016 WSZYSCY DO WRONEK!!!
Dodano:07 Nov 2016 11:16

WyjazdowiczE! Po dobrej liczbowo wyprawie na najdalszy nasz wyjazd do Wolina... w sobotę czeka nas kolejna wycieczka! Tym razem do Wronek na rezerwy poznańskiego Lecha!

W Wolinie zameldowaliśmy się w 130 osób i pokazaliśmy iż nawet na te najdalsze wyjazdy potrafimy pojechać zgrabną ekipą. Nie widzimy przeszkód aby powtórzyć to teraz na Amice!

We Wronkach byliśmy kilkukrotnie. W ostatnich sezonach meldowaliśmy się tam zawsze w solidnych liczbach bo 147 osób (2014) oraz 110 osób (2015, środa). Jak będzie teraz? Liczymy iż podobnie!

p.s. Fanatyku... pamiętaj! Jak dobrze wiemy dzień wcześniej w naszym kraju obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Nikogo nie zniechęcamy do udziału w różnorakich marszach... nawet tych w Warszawie. Wręcz przeciwnie... mocno do tego zachęcamy! Pamiętajcie jednak iż jeżeli ktoś będzie musiał stanąć przed wyborem Marsz Niepodległości vs wyjazd do Wronek to jeżeli jesteś fanatykiem ELANY to wybierasz opcje numer dwa! Nie widzimy jednak przeszkód aby to połączyć! Więc marsz nie jest tu żadną wymówką!

Zbiórka na wyjazd do Wronek 8:30 na starym stadionie Elany na Armii Ludowej.

Zapisy na wyjazd trwają tylko i wyłącznie do czwartku (10.11) do godziny 21:00.

>>> ZAPISY ONLINE <<<

KOŁOWAĆ AUTA, BUSY I PRZEKAZYWAĆ INFO DALEJ!!!

Na koniec... JESTEŚMY ZAWSZE TAM!
dodał: Admin

                   Zwycięstwo z rezerwami paprykarzy!
Dodano:07 Nov 2016 11:13
5.11.2016 Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 2:0 (1:0)
Bramki dla Elany: Trojanowski x2

Kibice:

Nas na tym meczu coś około 200 w młynie w tym delegacja WfcG (dzięki!). Prowadzimy doping przez większość spotkania i stoi on na przyzwoitym poziomie. Na płocie wywieszamy takie flagi jak Śp. Mucha, Żółto - Niebiescy oraz transparenty Jurek - wracaj do zdrowia, Dudek - trzymaj się. Dodatkowo podobne płótno zawisło na przeciw naszego młyna o treści "Dudek bracie wracaj do zdrowia... Charakterna Młoda Elana zawsze z Tobą!".

Ogólnie frekwencja toruńskiej publiki na ostatnich meczach na Bema pomimo niezłej postawy piłkarzy... tragedia. Liczymy iż na wiosnę będzie z tym lepiej. Piłkarze wygrali ten mecz 2:0 i na kilkanaście godzin zostali liderem tabeli. W sumie mecz jak mecz bez większej historii.

Teraz wszyscy do WRONEK!

dodał: Admin

                    Z kart historii: 21.08.2004 Elana - Pogoń II
Dodano:04 Nov 2016 13:44


Z kart historii:
21.08.2004 Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 4:1 (2:0)
Dobek 8, J.Maćkiewicz 21, Maziarz 49, Drwięga 90 - Bejnierowicz 69

Jeszcze jedne wspominki ze spotkań z Pogonią! Tak jak wcześniej wspominaliśmy ostatni raz z tą drużyną spotykaliśmy się w 2009 roku jednakże był to pierwszy zespół. Jak już chcemy być na tyle szczegółowi to musimy także przypomnieć ostatni mecz z ich rezerwami bo z nimi Elana także rywalizowała. Od tamtego sezonu minęło ponad 12 lat! Ehh inne to były czasy... dużo się od tamtej pory zmieniło. Przede wszystkim... w tamtych sezonach Elana grała pod inną nazwą a więc TKP Toruń. Oczywiście nazwa ta funkcjonowała tylko na papierze bo w naszych sercach nigdy nic się nie zmieniało... tylko Elana! Tamten mecz był dokładnie drugim meczem ligowym w historii naszego klubu rozegranym na Bema! Był to wspaniały sezon pod wodzą trenera Rzepki. Elana szczególnie w rundzie jesiennej po kolei "rypała" swoich rywali i zostali mistrzem jesienni lecz ostatecznie przegrała rywalizacje o awans z ... Lechią Gdańsk! Sezon gdzie systematycznie do bramki rywali strzelał Jarek Maćkiewicz nasza legenda (zresztą w tamtym spotkaniu też jednego gola "ukuł"). Na naszych trybunach zasiadało mnóstwo ludzi (na tamtym meczu ok 2 tys!) z czego w większości to były pikole (a więc sytuacja odwrotna do tej teraźniejszej). Nasz młyn wtedy dopiero raczkował (wcześniej wystawiany był zazwyczaj tylko na tych ważniejszych meczach) i z sezonu na sezon udawało nam się przyciągać coraz więcej fanatyków! W tamtym okresie młyn oscylował w liczbach 50-250.

Na tamtym meczu (UWAGA!) zadebiutowała nasza reprezentacyjna (zresztą do dzisiaj) sektorówka co na tamte czasy była jedną z większych tego typu flag w Polsce! Rafał Bischof - dzięki (kmwtw!) ;)
Odpalone zostały także race, które w tamtym czasie nie były karane (co zresztą widać na zdjęciach).

Nasza ówczesna ekipa składała się w większości z rodzącej się wtedy ekipy GTW oraz kilku małolatów. Wielu z Was z pewnością jeszcze wtedy nie śmigała na mecze, wielu też do dzisiaj już nie wytrwało a Ci co zostali to w większości obecni przedstawiciele GRUBASÓW ;)

Tamte czasy już nie wrócą... liczymy jednak iż w przyszłości kiedyś znowu na naszych trybunach zasiadać będzie tak liczna publika a nasz młyn jutrzejszy będzie co najmniej 200 osobowy co w dzisiejszych czasach stać nas na wiele więcej...

Opis z tamtego spotkania:
"Kibiców na stadionie pojawiło się ok 2000 w tym ponad 200 Elanowców w młynie. Piłkarze tradycyjnie wybiegają z flagami na kijach i podają je nam a my na początku meczu rozwijamy naszą nową sektorówkę ( 40 na 10 metrów) i odpalamy race. Przez pierwsze 20 minut dobry doping z naszej strony. W drugiej cześci meczu jeszcze raz prezentujemy sektorówkę i głośno dopingujemy (szczególnie przez ostatnie 15 min.) Gości oczywiście 0. "

To tyle... powtarzamy raz jeszcze... JUTRO WSZYSCY NA MECZ!!!

dodał: Admin

                   Z kart historii: 26.04.2009r. Elana - Pogoń
Dodano:04 Nov 2016 13:41


Z kart historii:
26.04.2009r. Elana Toruń - Pogoń Szczecin 3:2 (2:0)

Już jutro kolejny mecz ligowy naszej drużyny. Gramy z rezerwami Pogoni Szczecin! Ostatni kontakt z tą drużyną mieliśmy w sezonie 2008/9 tylko, że wtedy graliśmy z ich... pierwszym zespołem!

Piękne to były czasy. W jednej lidze z nami grały takie drużyny jak Zawisza Bydgoszcz, Zagłębie Sosnowiec, Raków Częstochowa, GKS Tychy czy właśnie Szczecińska Pogoń! No cóż czasy się zmieniły... minęło już ponad 7 lat a dziś Pogoń gra w ekstraklasie a my poziom rozgrywkowy niżej.

Nie wiemy czy pamiętacie ale wtedy mimo iż w tamtym sezonie Pogoń awansowała do 1 ligi to nasza drużyna wygrała z nimi dwukrotnie. Najpierw w Szczecinie 2:0 a potem w Toruniu po emocjonującym meczu 3:2! Miło to powspominać...

Bramki dla Elany w Toruniu strzelał wtedy niejaki Dimitrij Vierstak a dla Pogoni? Parzy i Petasz czyli dwójka zawodników, którzy później grali w ekstraklasie! Wierzymy iż za kolejne siedem lat to się wszystko znowu tak pozmienia iż w lidze ponownie spotkamy się już z pierwszą drużyną Pogoni... najlepiej w ekstraklasie ;)

Na trybunach wtedy wystawiliśmy zaledwie 200 osobowy młyn. Niby jak na klasę rywala było to poniżej oczekiwań jednak trzeba wziąć pod uwagę, że dwa tygodnie wcześniej podejmowaliśmy u siebie derbowego rywala Zawiszę Bydgoszcz gdzie w samym młynie padł rekord powyżej 1500 osób!!! Doszło wtedy do małych awantur przez co wiele osób odpuściło mecz z Pogonią. Gości zameldowało się wtedy ok. 200 w tym 40 Legia Chełmża. Poniżej wklejamy opis kibicowski z tamtego meczu. Mimo wszystko to tylko wspomnienia... żyjmy teraźniejszością a więc powtórzymy raz jeszcze do znudzenia... JUTRO WSZYSCY DO MŁYNA!!! Mamy nadzieję, że będzie nas więcej niż 200!!!

"Elana Toruń - Pogoń Szczecin 3:2 (2:0)
1:0 Verstak (25), 2:0 Verstak (40), 2:1 Parzy (74), 2:2 Petasz (79), 3:2 Charzewski (85)

Na meczu z Pogonią w młynie zebrało się około 200 najwierniejszych kibiców Elany. Na płocie zawisły 4 flagi Elany, jedna Ruchu Chorzów i dwa transparenty dla chłopaków, którzy przebywają obecnie po drugiej stronie muru. W tym dniu wsparło nas kilka osób z WfcG. Nasz doping taki sobie. Co do kibiców gości to przyjechało ich ok 200 (w tym ok 40 Legia Chełmża), z czego na stadion weszło 161 osób plus kilka dziewczyn, reszta z braku kasy na bilety została pod bramą. Większość z tej ekipy była "w stanie wskazującym na spożycie". Na płocie wywiesili tylko flagę Chełmży. Ich doping słaby w większości dominowały bluzgi. Na i po meczu spokój. "


dodał: Admin

                   5.11.2016 SOBOTA WSZYSCY DO MŁYNA!
Dodano:04 Nov 2016 13:38


5.11.2016 Już jutro kolejny mecz na Bema! Gramy z Pogonią Szczecin!!! Wszyscy do młyna!!!

Drodzy Elanowcy... Jutro kolejne spotkanie ligowe naszej ukochanej drużyny. Rywalem torunian będzie Szczecińska Pogoń! Owszem będzie to zaledwie ich drużyna rezerw i przez to w klatce gości z pewnością się nikt nie pojawi. Należy sobie jednak zadać pytanie czy My chodzimy na mecze dla przyjezdnych czy dla naszej drużyny!? Oczywiście odpowiedź dla każdego fanatyka jest prosta!
Owszem nikt nie zaprzecza iż te mecze z kibicami drużyny przeciwnej są ciekawsze ale takowych niestety w naszej lidze mało i do końca rundy takowego meczu na Bema już nie będzie.

To nie oznacza iż w My w naszych szeregach możemy zaprzestać mobilizacji. Panowie i Panie... za chwilę kończy się nam runda jesienna a wtedy na takie mecze będziemy czekać aż do marca! Ci bardziej bystrzy kibice już teraz zdają sobie z tego sprawę dlatego też nie pozwolą sobie z pewnością aby odpuścić jakikolwiek z nich!

Także niech każdy z Was weźmie szal, zgarnie swojego ziomka i niech daje na młyn! Nie ma odpuszczania!!! Przekazujcie info dalej!

Jutrzejsza sobota? WSZYSCY DO MŁYNA!

ELANA TORUŃ - POGOŃ II SZCZECIN
GODZINA 14:00
STADION MIEJSKI PRZY BEMA 23 TORUŃ

WSZYSCY!!!

dodał: Admin

                   Dobra liczba w Wolinie! Remis piłkarzy...
Dodano:31 Oct 2016 11:58
Vineta Wolin - Elana Toruń 0:0

Kibice:
Na najdalszy wyjazd do Wolina wybraliśmy się transportem kołowym w 130 osób. Wieszamy 5 flag i prowadzimy doping przez większą część spotkania. Pod stadionem dobijają delegacje Ruchu, Myszkowa i Widzewa (dzięki za wsparcie!), co dało łącznie coś w granicach 160-170 osób.
Po meczu lecimy do Szczecina wspierać Ruch, na stadionie wieszamy 2 swoje flagi.
Podróż raz z wahadłem raz bez. Szacunek dla obecnych. Tyle.
dodał: Admin

                   29.10.2016 PODWÓJNY WYJAZD!!! JEDZIEMY!!!
Dodano:26 Oct 2016 11:07


Vinetta Wolin - Elana Toruń g. 14:00
Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów g. 18:00

Zbiórka na te dwa mecze godzina 7:00 na starym stadionie Elany na Armii Ludowej (Podgórz). Odjazd NAJPÓŹNIEJ godzina 8:00!
Jedziemy transportem własnym a więc kołować fury, busy itd!


Koszt wyjazdu? Indywidualnie koszty paliwa + 30zł bilet na Pogoń - Ruch plus 0zł bilet na mecz Vinetta - Elana!

Zapisy na ten wyjazd trwają tylko do czwartku 27.10.2016 do godziny 15:00 pod adresem www.elanowcy.pl/zapisy.php! Przekazywać info dalej!

>>> ZAPISY ONLINE <<<

Niech każdy z Was próbuje zorganizować jakiś transport!!! Ci, którzy naprawdę nie dadzą rady NIECH TAKŻE PRZYJDĄ NA ZBIÓRKĘ! Będziemy robić wszystko aby każdy chętny zabrał się na ten wyjazd!

Ostatni apel to prośba o poważne potraktowanie godziny i miejsca wyznaczonej zbiórki! NIE SPÓŹNIAMY SIĘ!!!!NAJPÓŹNIEJ PUNKT 8:00 MUSIMY WYRUSZYĆ W STRONĘ WOLINA!

dodał: Admin

                   29.10.2016 WYJAZD DO WOLINA (VIDEO)! Udostępniamy!
Dodano:26 Oct 2016 11:06

Zasada jest prosta...

Oglądamy, udostępniamy gdzie tylko się da, przekazujemy info dalej i ... Widzimy się w sobotę! Mobilizacja!!!

dodał: Admin

                   29.10.2016 WSZYSCY DO WOLINA!!!
Dodano:25 Oct 2016 13:35


Esencja kibicowania? Dalekie wyjazdy! Drodzy wyjazdowicze to nasz najdalszy wyjazd w tym sezonie!
Wyjazd dla tych charakternych, którzy naprawdę mają ten klub w sercu!

Prawdziwych fanatyków nie trzeba specjalnie na ten wyjazd zachęcać...

Jedziemy transportem własnym a więc kołować busy, auta i wszystko co jeździ i dojedzie do celu ;)

Więcej info na temat zbiórki itd później...

Na ten mecz wymagana jest lista wyjazdowa dlatego WSZYSCY, którzy wybierają się na ten wyjazd niech zapisują się pod adresem

>>> ZAPISY ONLINE <<<

Przekazywać info dalej i do zobaczenia w sobotę!

dodał: Admin

                   W sobotę WSZYSCY do młyna!
Dodano:20 Oct 2016 9:25
22.10.2016
Sobota

Elana Toruń - Polonia Sroda Wielkopolska

Godzina 14:00

Stadion Miejski przy Bema 23 Toruń
WSZYSCY DO MŁYNA!

dodał: Admin

                   ZKS & KKS!
Dodano:20 Oct 2016 9:21
15.10.2016 Gwardia Koszalin - KKS Kalisz 0:1
W tym samym czasie  40 osób od nas zgrabnej ekipy wspomaga naszych układowiczów KKS Kalisz na ich wyjeździe w Koszalinie! Z Torunia do Kalisza ruszamy w 7 aut plus mały bus i tam dosiadamy się do autokarów KKSu, którzy tego dnia zebrał się w 100 głów. Mamy ze sobą flagę dzielnicy Rolnicza. Na mecz dojeżdżamy spóźnieni i dopiero w drugiej połowie w komplecie meldujemy się w klatce gości. Gospodarze wraz ze swoimi ziomalami wystawili ok. 100 osobowy młyn. Na meczu trochę śpiewnych wymian uprzejmości. Piłkarze z Kalisza strzelają bramkę w ostatniej minucie i wygrywają spotkanie!
Cała podróż w jedną i w drugą stronę w dobrej integracyjnej atmosferze. Przy okazji... Kakaesiacy - wielkie dzięki za zacną gościnność. ZKS & KKS!
dodał: Admin

                   Kolejna głupia porażka
Dodano:20 Oct 2016 9:21
Elana Toruń - Świt Skolwin 1:3 (1:0)
Bramka dla Elany: Trojanowski

Kibice:
Nas na tym meczu w młynie nieco ponad stówka z jedną flagą Śp. Mucha. Prowadzimy sporadyczny doping, który jak na tą ilość był całkiem niezły. Piłkarze niestety trochę na własne życzenie przegrywają kolejny mecz u siebie. Nie dość, że przy stanie 1:0 dają prezent w postaci bramki dla drużyny przeciwnej to później przy remisie 1:1 nie wykorzystują karnego by ostatecznie przegrać mecz 1:3! Szkoda punktów szkoda...Panowie piłkarze... głowy do góry lecz następnym razem trochę więcej koncentracji!!!

dodał: Admin

                   Wyjazd do Gdyni odwołany!
Dodano:06 Oct 2016 11:35

Niestety najbliższy mecz ligowy z Bałtykiem został przełożony najprawdopodobniej na grudzień. Z tego względu wyjazd odwołany! Najbliższy mecz ligowy 15 października ze Świtem Skolwin.
dodał: Admin

                   Porażka w derbach!
Dodano:06 Oct 2016 11:33
Elana Toruń - Chemik Bydgoszcz 0:2 (0:1)

Kibice:
Niestety w dniu dzisiejszym nasi piłkarze przerwali passę siedmiu meczów bez porażki i przegrali na własnym stadionie z Chemikiem 2:0. Nas w młynie ok. 200 osób z konkretnym dopingiem (szczególnie w pierwszej połowie)! Na płocie zawisły cztery flagi: Śp. Mucha, Toruńska Elana, Młoda Elana oraz Bydgoskie Przedmieście. Ogólnie mecz bez większej historii.
dodał: Admin

                   Zwycięstwo w Lęborku!
Dodano:06 Oct 2016 11:30
0:2
Pogoń Lębork - Elana Toruń 0:2 (0:2)

Kibice:

 Jedyny w wyjazd w rundzie jesiennej gdzie mogliśmy się spodziewać zorganizowanej grupy kibiców miejscowych wypadł nam w ostatnią niedzielę września w Lęborku. Niestety w tejże miejscowości jak na tą ligę panują dziwne klimaty bo tamtejsi działacze zażądali od nas nie tylko listy imiennej, kasy z góry to jeszcze oznajmili iż dadzą nam tylko 43 bilety (tyle ile jest krzesełek w klatce gości!). Oczywiście od razu skwitowaliśmy ich śmiechem iż taka pula biletów nas nie satysfakcjonuje żądając 200 wejściówek. Na to wszystko działacze Pogoni odpowiedzieli tylko pismem iż, że względu na brak listy imiennej mecz odbędzie się bez kibiców gości. Nasza reakcja była natychmiastowa. Wykorzystując możliwości naszego stowarzyszenia (jak zawsze w takich przypadkach) organizujemy pod stadionem Pogoni legalne zgromadzenie w miejscu pod klatką gości za płotem. Decyzja działaczy jest tym bardziej niezrozumiała bo My tak naprawdę widzieliśmy całe boisko a nie musieliśmy płacić za bilety. Oni zaś musieli ponieść (pewnie nie małe) koszta ochrony a milicja i tak zabezpieczała ten mecz. No cóż... widocznie w Lęborku nie gra się dla kibiców i stąd ich podejście że ma się ich w głębokim poważaniu. Zobaczymy co będzie na wiosnę gdy to ich fani będą prosić nas o bilety ;)

Z oficjalnej zbiórki ruszamy w 12 fur i 2 busy składu wyjazdowego przez większość trasy z ogonem. Osobno w stronę Lęborka wyruszyła ekipa sportowa wraz z naszymi ziomalami, którzy to mieli ambitne plany tego dnia z których niestety finalnie nic nie wyszło.
Ostatecznie pod stadionem melduje się ok. 110 fanów Elany Toruń (w tym jedynie cześć ekipy sportowej). Na płocie wywieszamy dwie flagi Młoda Elana (wyjazdówka – debiut) oraz Śp. Mucha. Sporadycznie coś tam dopingujemy ale jak już krzyczeliśmy to podobno głośniej niż miejscowi. Apropo tubylców to zebrali się na ten mecz w ok. 150 osób i przez całe spotkanie prowadzą doping. Kilkukrotnie wymieniliśmy z nimi kilka śpiewnych uprzejmości i tyle z wydarzeń z tego dnia. Nasi piłkarze ku naszej radości wygrali kolejne spotkanie i są liderem tabeli. Pozdro dla obecnych i do następnego!

Foto:
>25.09.2016 Pogoń Lębork - ELANA<
dodał: Admin

                   W niedzielę jedziemy do Lęborka!!!
Dodano:20 Sep 2016 23:33

Drodzy wyjazdowicze... za nami już dwa najlepsze mecze tej rundy na naszym obiekcie. Teraz czas skupić się na wyjazdach!!! Po "hitowym" meczu z Koninem w Toruniu ... już w najbliższą niedzielę ruszamy na kolejny "hit" tym razem... do LĘBORKA!
Jest to z pewnością jeden z bardziej prestiżowych wyjazdów tego sezonu a na pewno pod tym względem najlepszy w tej rundzie!
W Lęborku od lat istnieje zorganizowana grupa kibiców. Przez kilka lat łączyła ich sztama z Bałtykiem Gdynia lecz to już przeszłość! Od jakiegoś czasu mocno waflują się z naszym lokalnym rywalem Bydgoskim Zawiszą chcąc być ich fan clubem czy tam innym układem. Tak czy siak kto staje się przyjacielem naszego wroga ten też jest naszym wrogiem! Dlatego bez dwóch zdań każdy ELANOWIEC tego dnia powinien zameldować się na tym wyjeździe!!!

Zbiórka na ten wyjazd na parkingu przy pętli autobusowej MZK na Skarpie przy Biedronce (ul. Ludwika Kolankowskiego) o godzinie 11:30!!!

Link do miejsca zbiórki: https://www.instantstreetview.com/@53.028573,18.690951,-280.72h,-11.11p,1z

Jedziemy własnym transportem a więc kołować fury, busy i wszystko co jest możliwe!!! Pamiętajcie iż z tego względu iż najprawdopodobniej będziemy kierować się na autostradę i odcinki płatne to do kosztu wyjazdu należy doliczyć autostradę (ok. 60zł w dwie strony od auta plus oczywiście paliwo!).

Wszystkie osoby, które nie mają własnego transportu niech również zjawią się na wyznaczonej zbiórce a będziemy starać się temu zaradzić! NA SPÓLŻNIALSKICH NIE CZEKAMY!!!

PRZEKAZYWAĆ INFO DALEJ, UDOSTĘPNIAMY POSTA, NAKRĘCAMY ZNAJOMYCH I W JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE RUSZAMY W STRONĘ LĘBORKA!!! TO TYLE W TEMACIE… DO ZOBACZ<E>NIA !

dodał: Admin

                   Brawo Elana!
Dodano:20 Sep 2016 23:31
ELANA TORUŃ - GÓRNIK KONIN 3:0 (1:0)
Bramki: Zagdański, Bzdęga, Stefanowicz

Kibice:
17 września nasza drużyna podejmowała na własnym stadionie Górnik Konin. Był to jeden z dwóch meczy, który już przed startem rozgrywek można śmiało określić mianem hitu rundy jeżeli chodzi o mecze u siebie. Bowiem było wiadomo iż do Torunia w tej rundzie jedynie dwukrotnie zawitają kibice gości… najpierw na inauguracje Gwardia Koszalin i właśnie we wrześniu kibice Górnika.

Mecz początkowo zaczął się podobnie jak te spotkanie z Gwardią a więc od problemów z flagami, których na siłę szukają miejscowe służby porządkowe! Ostatecznie na płocie zawisły wszystkie flagi, które na ten dzień zaplanowaliśmy (Śp. Mucha, Śp. Słoma, Śp. Herman (Ruch), Elana Toruń, Władcy Torunia, Młoda Elana, Ultras Elana, EZW oraz jedna fana KKSu Kalisz).

Tego dnia nas w młynie ok. 500 (w drugiej połowie nieznacznie mniejszy) plus sporo wiary od nas na całym stadionie. Doping z naszej strony na przyzwoitym poziomie do którego momentami przyłącza się także trybuna kryta.

Jeżeli chodzi o kibiców gości to w klatce w komplecie zameldowali się w 30 minucie w liczbie ok. 150 głów (sami określają się na dokładnie 185 osób) w tym 22 Ostrovia i 2 Gwardia Koszalin. Na tym meczu oficjalnie przybijają układ z tymi pierwszymi. Na płocie wywieszają 5 flag (w tym 2 Ostrovia) plus trans dla chłopaków zza krat. Wszyscy mają jednakowe białe koszulki z pozdrowieniami do więzienia co daje dobry wizualny efekt. Ich doping także na dobrym wyjazdowym poziomie choć tak naprawdę z perspektywy naszego sektora słabo słyszalni. Kilkukrotnie coś tam się do nas spinają lecz w większości przypadków pozostawiamy to bez odpowiedzi. Wspólnie odśpiewujemy także antypolicyjne przyśpiewki.

Jeżeli chodzi o aspekt piłkarski to nasi piłkarze pewnie wygrywają kolejny mecz z rzędu tym razem 3:0 i nadal są liderem tabeli. Co cieszy nie są to zwycięstwa przypadkowe a ich gra naprawdę cieszy oko. Oby tak dalej!

Na koniec pozdrowienia dla wszystkich naszych ziomkow obecnych na tym meczu. Ruch, Widzew, KKS Kalisz – dzięki za wsparcie!

Teraz w najbliższą NIEDZIELĘ Elana zagra kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem WSZYSCY ruszamy do Lęborka!!! Jest to zdecydowanie najbardziej prestiżowy wyjazd tej rundy a więc nikogo z brygady wyjazdowej tego dnia nie powinno zabraknąć. Lębork to nie tylko miejscowość gdzie są zorganizowani kibole ale przede wszystkim Pogoń to obecnie przyjaciółki bydgoskiego Zawiszy!!!
Także WSZYSCY NA WYJAZD! Więcej info wkrótce…

Foto:
>25.09.2016 Pogoń Lębork - ELANA<

dodał: Admin

                   Elana Toruń - Górnik Konin... bywało ciekawie ;)
Dodano:16 Sep 2016 15:09

Zaczęło się w latach dziewięćdziesiątych kiedy to obie ekipy grały w ówczesnej 2 lidze (zaplecze ekstraklasy). Kibice Górnika byli obecni u nas trzykrotnie najpierw w sezonie 1996/97 w 150 osób, rok później w ok. 200 osób i ostatni raz w 60 osób (sezon 1998/99). Można powiedzieć iż szczególnie ta ich druga wizyta spowodowała, że stosunki na linii Górnik – Elana stały mocno napięte. To właśnie wtedy w sezonie 1997/98 pojawili się w Toruniu najliczniej bo w trzy autokary! Pod stadion dojechali równo z gwizdkiem sędziego. Wjechali z bramą i ruszyli w stronie naszego młyna, który przeganiają z racji tego iż w danym momencie nie wszyscy byli na stadionie (ok.50 osób). Nasza porażka… na szczęście udało nam się wtedy uratować flagi.
Na rewanż do Konina od nas pojechała całkiem zacna ekipa w ok. 150-180 osób! Podobnie jak kibice Górnika u nas tak i My u nich wjeżdżamy z bramą i zaskakujemy miejscowych. Z tą małą różnicą iż naszym łupem padły cztery flagi Koninian w tym ich największa „Biało – Niebiescy”. Ogólnie tamten wyjazd zaliczamy do jednych z najlepszych w historii.

W późniejszym czasie z racji tego iż oba kluby tułały się w niższych ligach to obie drużyny nie spotykały się ze sobą. Na jakiś czas kontakty naszych ekip ucichły. Wszystko do czasu ;) Znowu to kibice Górnika narazili się Władcom Torunia! Dlaczego? A bo po cichu zaczęli mieć jakieś kontakty z ówczesną „ekipą” Apatora. Oczywiście podobnie jak i ekipy Petry Płock, Kaszubi Kościerzyna czy później Arki Gdynia… kibice Górnika zaprzeczali aby cokolwiek ich łączyło. Mimo wszystko w 2008r. przy okazji ich meczu w Rypinie gdzie pojawili się 33 osoby nasza ówczesna ekipa zrobiła zasadzkę (30 osób w tym 1 auto Jeziorak). Kilka osób z Górnika się postawiło. Szybkie nasze zwycięstwo.

Następnie w 2009 roku dochodzi do kolejnego spotkania tym razem na ubitej ziemi po 26 osób i także wtedy odnosimy kolejne szybkie zdecydowane zwycięstwo! Kibicom Górnika najwidoczniej nie było mało bo w sierpniu 2011r. na swój wyjazd na Chemik do Bydgoszczy gościnnie zabrali ze sobą 18 osób z Apatora! W październiku tego samego roku obecni byli w 8 osób w Toruniu na meczu żużlowym ze Stalą Gorzów. Po tym meczu wraz z dwoma autami ekipy widmo poniosła ich fantazja i zaczęli jeździć po Toruniu poszukując wrażeń. Fakt faktem na jednej z naszych dzielnic początkowo kogoś pogonili jednakże nie zdążyli wyjechać z miasta i zostali złapani co także źle się dla nich skończyło ;) Wtedy też ekipa widmo (czyt. Apatora) zostawiła ich bez pomocy… na co kibice Górnika się obrazili i zerwali z tą ekipą wszelkie kontakty.

Ostatnie nasze takowe spotkanie to pierwsza wspólna akcja układu Elany (30) i KKSu Kalisz (30) w kwietniu tego roku na wracający Górnik z Kobylina. Oczywiście chyba nie musimy pisać iż akcja na naszą korzyść ;)

Tak poza tym kibice Górnika obecni byli w 8 osób na meczu Elana – Ostrovia (czerwiec 2016) i w 95 osób na meczu Elana – Gwardia (sierpień 2016)…

Jak widać powyżej mimo iż nasze drużyny nie grały ze sobą 17 lat to nie przeszkodziło to temu aby kibole obu ekip gdzieś tam ze sobą się spotykały. Można stwierdzić nawet iż jak na ekipy spoza swojego województwa te spotkania były dość obfite i praktycznie wszystkie na naszą korzyść…

To tyle w temacie… do zobaczenia jutro…

SOBOTA (17.09)
ELANA TORUŃ – GÓRNIK KONIN GODZINA 15:00,
STADION MIEJSKI BEMA! HIT RUNDY JESIENNEJ

dodał: Admin

                   Jutro gościmy Górnika Konin... a więc przedstawiamy rywala!
Dodano:16 Sep 2016 13:50

Trochę na ten temat już napisano. My jednak już do końca wyczerpiemy temat. Górnik Konin to klub o jedenaście lat starszy od Elany bo założony w 1957r. Ich barwy to kolory biały i niebieski. Ich drużyna największe sukcesy odnosiła w latach dziewięćdziesiątych kiedy to spędziła pięć lat (potem dodatkowo dwa lata) na zapleczu ekstraklasy a w 1998 roku dotarła nawet do finału Pucharu Polski! Kibice z Konina musieli jednak przeżywać nie tylko wzloty ale także upadki swojego klubu. Zaczęło się od tego gdy w sezonie 1996/97 w klub wszedł potężny jak na tamte czasy sponsor Aluminium i wszedł w nazwę klubu. Najwierniejsi kibice oczywiście nie akceptowali tej nazwy lecz nadal utożsamiali się z klubem. Kolejne kłopoty przyniósł jednak sezon 1999/2000 gdy nie jaki Piotr Nowak (reprezentant Polski) najpierw zmienił nazwę klubu na KP Konin by po pierwszej rundzie przenieść klub do… Bydgoszczy i połączyć go z ówczesnym Zawiszą! Ta decyzja długo odbijała się czkawką zarówno dla kiboli z Konina i Bydgoszczy, którzy musieli potem odbudowywać swoje kluby. Kibice Górnika zaczęli śmigać wtedy na rezerwy Aluminium, które naturalnie stały się ich pierwszą drużyną. Najpierw występowali w IV lidze by rok po roku awansować do trzeciej ligi a później do drugiej (sezon 2002/03). Wtedy też powstała ich grupa ultras „Koninianie 03” która przyczyniła się do tego iż doping w Koninie powrócił na stałe! Mimo iż klub nadal nazywał się Aluminium to dla nich jedyną słuszną nazwą był Górnik! Po dwóch latach spędzonych w ówczesnej II lidze przyszła kolejna afera tym razem korupcyjna, która skończyła się tym iż w sezonie 2004/05 drużyna z Konina wylądowała w A-Klasie! Dwa lata później na 50 lecie klubu udało się powrócić do ich właściwej nazwy Górnik Konin i powoli z roku na rok awansować coraz wyżej aż w końcu w obecnym sezonie zagrać na czwartym szczeblu rozgrywek (obecna 3 liga!)
Ich najwierniejsi kibice noszą przydomek „Łancuchy” (więcej na ten temat tutaj: http://gornik.konin.pl/2014/?page_id=100). Od 2009r.ich jedyną zgodą jest Gwardia Koszalin z którą to obecni byli w Toruniu na inauguracje tego sezonu. Ponadto od 1996r. przez około dwa lata łączyła ich sztama z Górnikiem Wałbrzych ale ze względu na wymianę pokoleń szybko ta zgoda padła. Ponadto Konin jak i cała wielkopolska (poza Kaliszem) jest kojarzona z Lechem Poznań na którego fani Górnika niegdyś także jeździli i rzecz jasna mieli kontakty z okolicznymi fan clubami Lecha! Jak twierdzą od początku lat dwutysięcznych postanowili iż skupiają się tylko i wyłącznie na swojej drużynie a Konin fc Lech to inna oddzielna ekipa. Mimo wszystko do tej pory kojarzeni są jako ekipa z rodziny poznańskiego Lecha i na pewno wzajemnie się nie zwalczają. Zresztą mają jakieś tam kontakty/ ciche układy z Ostrovią Ostrów (która podobnie jak oni niby nie Lech ale jednak…). Swego czasu przez chwilę wąchali się z Apatorem ale szybko im to wybiliśmy z głowy.
Ich największą kosą od lat jest KKS Kalisz co w obliczu ostatniego zawarcia naszego układu z nimi dodaje smaczku temu spotkaniu! Największy młyn wystawili w sezonie 1996/97 na meczu z Pogonią Szczecin ok. 700 osób oraz w sezonie 2009/10 z Legią Chełmża ok. 650! Największy wyjazd? Około 5-7 tysięcy osób z Konina na finale Pucharu Polski z Amicą Wronki (1998r.) oraz ok. 300 osób w Kleczewie (2011/12)!
Na swoim koncie mają dziewięć spotkań w tzw. rugby bez piłki. Ich bilans to 5 zwycięstw (RKS Radomsko, Chojniczanka, Chrobry, Wisła Sandomierz, Stal Gorzyce) oraz cztery porażki (RKS Radomsko, GKM & Włókniarz, Stal Gorzów oraz … Elana Toruń). Z kibicami Górnika spotykaliśmy się w przeszłości na stadionach w latach dziewięćdziesiątych (zdobywając między innymi ich flagę Biało – Niebiescy) i poza nimi w późniejszych czasach (m.in. wygrywając grilla na ubitej ziemi) ale o tym jeszcze w kolejnym artykule.

W tym sezonie byli na dwóch wyjazdach w Manowie - 41 osób i w Bydgoszczy w 72 głów! Ponadto w 95 osób wspierali Gwardię na meczu u nas. Ich młyn oscyluje obecnie w liczbie 50-150 osób (na meczu z Pogonią Lębork).
dodał: Admin

                   W sobotę wszyscy na sektor C!
Dodano:15 Sep 2016 10:11

Już w sobotę... wielki hit tej rundy w Toruniu! Lepszego meczu na naszym stadionie w tym roku już nie będzie!!!

Za nim My przedstawimy rywala z Konina zachęcamy do lektury kibiców Górnika, którzy to w dosyć rzeczowy sposób opisali naszą ekipę wraz z historią spotkań pomiędzy naszymi drużynami. Warto przeczytać!

"Ostatni raz w lidze graliśmy z Elaną w sezonie 1998/99, a więc 17 lat temu. W sumie z torunianami graliśmy 6 razy w latach 90-tych, za czasów II ligi piłkarskiej, czyli ówczesnego przedsionka ekstraklasy. Działo się to w sezonach 1996/97, 1997/98 oraz 1998/99. Później oby dwa kluby nie miały okazji spotkać się na ligowych boiskach.

Kibiców Elany nie trzeba w Koninie nikomu przedstawiać, w latach 90-tych mecze z nimi zawsze były pełne emocji. Co tu dużo pisać, mieliśmy wówczas ostrą kosę. Od tego czasu sporo się pozmieniało na scenie kibicowskiej, pozmieniały się pewnie też pokolenia w Koninie jak i Toruniu, ale rzecz jasna antagonizmy zostały i mówiąc delikatnie zawsze nam było „nie po drodze”.

Paradoksalnie początki ruchu kibicowskiego na Elanie są związane z kibicami… Apatora Toruń, z którymi od dłuższego czasu Elana ma obecnie kosę. Ewenementem chyba w skali kraju przez długi czas był także fakt, że fani Ruchu Chorzów mieli równocześnie zgodę z Elaną jak i z Apatorem, a na stadionie w Chorzowie potrafiły jednocześnie zawisnąć flagi Elany jak i Krzyżaków. Zgoda chorzowskich fanów z Apatorem została jednak zakończona. Fani Elany utrzymują także dobre relacje z Myszkowem. Wcześniej mieli również zgodę z Jeziorakiem Iława, jednak nie przetrwała ona zbyt długiego okresu czasu. Zaskoczeniem chyba dla całej Polski było niedawne przybicie układu Elany z KKSem Kalisz. Dlaczego zaskoczenie? Bo parę miesięcy wcześniej Elana skroiła flagę Kaliszowi podczas meczu w Toruniu, a na murawie wywiązała się awantura pomiędzy dwoma grupami. W ostatnim czasie Elana przybiła także układ z Widzewem Łódź, z którym już od dłuższego czasu miała kontakty, choćby za sprawą fanów z Grudziądza skupionych w grupie WFCG. Fanów Elany widziano także ostatnio razem z Wisłą na sektorze gości podczas derbów Krakowa.

Jeśli chodzi o inne kosy, to oprócz Apatora, Torunianie „nie przepadają” za fanami z Bydgoszczy, w tym przede wszystkim ich główną kosą w tym mieście jest oczywiście bydgoski Zawisza. Barwy Elany to żółto-niebieskie. Wśród przydomków klubowych często wymienia się takie nazwy jak żółto-niebiescy czy Elanowcy, a ponadto sami kibice Elany tytułują się władcami Torunia. W Koninie i nie tylko, Torunian często nazywano piernikami, gdyż właśnie Toruń od lat znany był z produkcji tego typu przysmaków.

W Toruniu na wyjeździe Górnika byliśmy 3 razy i jak podają statystyki zinów z lat 90-tych, w sezonie 1996/97 zameldowaliśmy się tam w ok. 150 osób, rok później w ok. 200, a ostatni raz w sezonie 1998/99 w 60 osób. Jednego razu, nasza grupa sporo „narozrabiała”, o czym z pewnością mogli się przekonać miejscowi. Elana również była obecna na Podwalu. Trzeba tu wspomnieć, że w sezonie 1998/99 zaskoczyli obecnych na stadionie kibiców Górnika, wpadając niespodziewanie na koronę i ruszając na nasz sektor. Straciliśmy wówczas barwy, w tym chyba najbardziej reprezentatywną w tamtym okresie fanę „Biało-Niebiescy”. Niby takie czasy, ale nauka na przyszłość była bolesna…
Elana Toruń - Górnik Konin (sezon 1997/98)

Od kilkunastu lat, młyn na Elanie przeszedł pokaźny progres i dziś fani z Torunia są w stanie wystawić kilkaset osób do dopingu. Wg informacji ze strony kibiców Elany, największy młyn jaki udało im się uformować miał miejsce podczas derbów z Zawiszą w 2009 roku, kiedy sami określili się na ok. 1500 osób. Elana posiada kilka fan clubów, które są zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród najbardziej reprezentatywnych flag Elany należy wymienić płótna Władcy Torunia, Grupa Trzymająca Władzę czy fanę Toruńska Elana."
dodał: Admin

                   Kibice Górnika mobilizują się na wyjazd!
Dodano:15 Sep 2016 9:51

Już od ponad tygodnia kibice z Konina mobilizują się na wyjazd do Torunia! (video)

Wprawdzie po raz ostatni kibice Górnika na naszym stadionie obecni byli całkiem niedawno w 95 osób wraz z Gwardią Koszalin na inauguracje tego sezonu ale ostatni mecz ligowy z tą drużyną zagraliśmy 17 lat temu!!! Podobnie jak Górnik w Toruniu taki Elana w Koninie nie jest lubiana. Nasze spotkania z kibicami Górnika były zawsze ciekawe... O tym będziemy jeszcze pisać szerzej jeszcze w dniu dzisiejszym!

"RYWALA PRZEDSTAWIAĆ NIE TRZEBA

Mecze z Elaną w latach 90-tych za czasów II ligi zawsze były ciekawe, niezależnie czy w Koninie czy też w Toruniu. Dziś tego przeciwnika nie trzeba chyba nikomu w Koninie przedstawiać. Wyjazdowego „smaczku” dodaje jeszcze fakt, że niedawno Elana dość szybko przybiła układ z… Kaliszem. Ponadto Torunianie posiadają zgodę z Ruchem Chorzów, a ostatnio oficjalnie przybili układ z Widzewem Łódź. Całkiem niedawno widoczni byli również na meczu Wisły Kraków."
- cytat ze strony kibiców Górnika.

Drodzy fanatycy... jedno jest pewne... będzie ciekawie!!! PROPAGANDA... MOBILIZACJA... WSZYSCY NA SEKTOR C!!!
dodał: Admin

                   Sobota? Hit rundy na Bema!
Dodano:14 Sep 2016 15:38

17.09.2016
ELANA TORUŃ - GÓRNIK KONIN
GODZINA 15:00
STADION MIEJSKI PRZY BEMA 23 - TORUŃ


Hit rundy jesiennej! Mobilizacja!!! WSZYSCY NA SEKTOR C!!!
dodał: Admin

                   Sportowa Elana w akcji!
Dodano:14 Sep 2016 15:36

Walczyć trenować Elana musi panować to jedno ze sloganów powtarzanych na trybunach czy na różnego rodzaju naszych gadżetach. Hasło to nie tyczy się tylko piłkarzy ale przede wszystkim skierowane jest w stronę najwierniejszych kibiców Elany! Powtarzamy do znudzenia i powtarzać będziemy... tylko ten kto jeździ i trenuje na szacunek zasługuje ;)

Jeżeli chodzi o sportowy tryb życia to z pewnością wielu kibiców Elany powinna brać przykład z tej dwójki naszych kolegów z trybun, którzy w najbliższym czasie stoczą pojedynki na ringu zawodowym!

O kim mowa?

Pierwszy z nich to Rafał Górka, który swoją najbliższą walkę stoczy na gali w Londynie – 18 września! Gala ta to jedna z największych gali na świecie w formule K1 ! Rafał swoje ostatnie tygodnie przed walką spędził w Tajlandii gdzie intensywnie przygotowywał się do tego pojedynku! Rywalem Rafała będzie niejaki Marcel Adeyami! Jak sam Rafał twierdzi obaj nie pałają do siebie sympatia i obiecuje iż będą fajerwerki ;) My jesteśmy pewni iż stary Górka da z siebie wszystko i pokaże żółto – niebieski charakter!

Drugi zawodnik o którym mowa to „Edi”, który swoją drugą zawodową walkę stoczy w Tauron Arenie w Krakowie na V gali MMA Spartan Fight – 8 października! Rywalem Łukasza będzie niejaki Przemysław Więckowski z Bastion Tychy & Katowice Gracie Barra Team Draculino! Przeciwnik Ediego niby jest bardziej doświadczony w zawodowych walkach w klatce jednakże wszyscy wiemy jaką moc prezentuje Łukasz i dla nas to on jest faworytem ;)

Wszystkich kiboli Elany i nie tylko zapraszamy na obie imprezy! O wynikach będziemy informować później. Na tą chwilę z naszej strony możemy tylko życzyć powodzenia i przekazać wsparcie iż cała ELANA jest z Wami! Do boju wariaci!
dodał: Admin

                   Już w sobotę mecz z Koninem! (fanpage)
Dodano:14 Sep 2016 15:35

WSZYSCY NA SEKTOR C!
dodał: Admin

                   Piłkarze znowu dali radę!
Dodano:11 Sep 2016 22:06
Leśnik Manowo - Elana Toruń 1:4
Karol Saganowski 48 - Łukasz Zagdański 10, 40, 65, Patryk Aleksandrowicz 38
dodał: Admin

                   Brawo Elana!
Dodano:05 Sep 2016 9:38
Sokół Kleczew - Elana Toruń 1:4 (1:1)
Bramki: Sebastian Śmiałek 30 (k) - Damian Lenkiewicz 34, Tomasz Bzdęga 64, Marcin Trojanowski 71, 80

Kibice:
Do Kleczewa wybrało się 105 kiboli Toruńskiej Elany, pod stadionem meldujemy się 15 minut przed meczem. Na sektor gości wbija 90 osób. Na płocie wywieszamy 3 flagi - Ekipa Wyjazdowa, ŚP Mucha, Ultras Elana. Grajki wygrywają mecz 1:4 co nas bardzo cieszy, gdyż po tym meczu zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli na daną chwilę. Doping tego dnia raczej bez większego szału z kilkoma lepszymi momentami. W obie strony jedziemy ze sporym wahadłem. To tyle...
dodał: Admin

                   03.09.2016 JEDZIEMY DO KLECZEWA!!
Dodano:01 Sep 2016 15:28

Kolejna sobota... kolejna podróż przed nami! Tym razem nasza drużyna rozegra spotkanie w Kleczewie także i nas nie może tam zabraknąć...Wyjazd ten stosunkowo bliski bo oddalony od Torunia o zaledwie 90km. Liczymy więc iż nasza frekwencja będzie dobra. W Świeciu zameldowaliśmy się w liczbie 191 osób, w Kaliszu 158... jak będzie teraz?

Jedziemy furami a więc kołujemy transport, mobilizujemy się wzajemnie i w sobotę w klatce gości znowu zaśpiewajmy "JESTEŚMY ZAWSZE TAM..."!!!

Zbiórka wyznaczona na godzinę 13:30 na starym stadionie Elany na Armii Ludowej (podgórz).

Przekazywać info dalej i do zobaczenia w sobotę!

dodał: Admin

                   Elanowcy w Kaliszu! (video)
Dodano:01 Sep 2016 13:24

ELANOWCYTV: Fragment dopingu z wyjazdu do Kalisza!
dodał: Admin

                   Foto z wyjazdu do Kalisza (facebook)
Dodano:01 Sep 2016 13:21
Źródło: elanowcy.pl (facebook)

dodał: Admin

                   Brawo Elana!
Dodano:01 Sep 2016 13:19
1-5
KKS Kalisz - Elana Toruń 1:5
Bramki:
Dominik Domagalski 83 - Tomasz Bzdęga 10, Patryk Aleksandrowicz 36, 41, Łukasz Zagdański 47 (k), Damian Lenkiewicz 68

Kibice:
Pod koniec wakacji przyszło nam rozegrać wyjazdowe spotkanie przeciwko naszym układowiczom z KKS-u Kalisz.
Na stadionie meldujemy się odpowiednio wcześnie przed meczem tak więc od 1 minuty jest nam dane obserwować zmagania naszych piłkarzy. Tego dnia usiedliśmy w młynie razem z naszymi układowiczami, którzy ogarnęli dla całej naszej grupy darmowe bilety a także dostępny przez całe spotkanie catering w postaci giętej z grilla oraz miejscowego "napoju bogów" a mianowicie oranżady Helleny, która pod Kaliszem ma swoje słynne rozlewnie. Reasumując zameldowało się nas 158 osób, wspierali nas tego dnia także delegacje kibiców Ruchu Chorzów oraz łódzkiego Widzewa.
Dopingujemy tego dnia na przemian swoich piłkarzy jednakże trzeba uczciwie przyznać, że w 1 połowie wychodziło to zdecydowanie lepiej, był kilka na prawdę konkretnych momentów. Ultrasi KKS-u prezentują także oprawę na którą składał się trans z folii o treści "GASIMY DZIEŃ ODPALAMY NOC" do którego podświetlenia wykorzystane zostało wszelakiej maści duże ilości piro. Następnie na płocie zawisły 4 nasze fany: Młoda Elana, ŚP Mucha oraz wyjazdówki Mokrego i Bydgoskiego a także flaga kaliszan Autonomia Kaliska.

Piłkarze Elany wygrywają pewnie spotkanie aż 5:1 co mamy nadzieję jest dobrym prognostykiem na całą resztę rundy jesiennej. Po meczu dziękujemy im za walkę i przybijamy standardowo piątki, tym razem żaden z naszych gwiazdorów nie miał wobec tego żadnych obiekcji :)

W Toruniu na miejscu meldujemy się po 23, podczas całego wyjazd raz w mniejszym a raz większym stadzie towarzyszyła nam grupa czworonogów w mundurach.

Na koniec pozostaje nam serdecznie podziękować kibicom KKS-u za kolejne kozackie przyjęcie, do zobaczenia kibicowskim szlaku!
dodał: Admin

                   Jutro wyjazd do Kalisza!
Dodano:26 Aug 2016 22:22

1) Chcesz jechać na wyjazd a nie masz miejsca w aucie? Koniecznie przyjdź na wyznaczoną zbiórkę!!! Zrobimy wszystko aby wszyscy chętni pojechali na ten wyjazd! Nie spróbujesz nie pojedziesz... proste!

2) Zbiórka została wyznaczona na godzinę 12:00 na ARMII LUDOWEJ - STARY STADION ELANY (PODGÓRZ)! Podkreślamy iż godzina 12:00 to godzina o której WSZYSCY wyjazdowicze mają stawić się na wyznaczonej zbiórce!!! To nie godzina na wyjście z domu, pozałatwianie jeszcze kilku spraw itd. itp. Nie mamy zbytnio dużo czasu i na spóźnialskich nie będziemy czekać!!! Koniec z wyjazdami gdzie sama zbiórka trwa 2 h.... TAKŻE BEZ SPÓŹNIEŃ... Wbijcie sobie to do głowy!!!

3) Kto nie jeździ nie trenuje ... tego nikt tu nie szanuje... WYJAZD RZECZ ŚWIETA... także do jutra!

ELANA ON TOUR !

dodał: Admin

                   Ryży PDW!
Dodano:25 Aug 2016 22:16

Młoda Elana nie zapomina o ziomkach po drugiej stronie muru...

W dniu dzisiejszym Elanowcy obecni byli z wizytą pod Aresztem Śledczym w Toruniu (Beczka) i zaśpiewali Sto Lat dla naszego kolegi!

RYŻY - TRZYMAJ SIĘ ! PDW !

dodał: Admin

                   27.08.2016 WSZYSCY DO KALISZA!
Dodano:24 Aug 2016 22:13

Zbiórka sobota o godzinie 12:00 stary stadion Elany na Armii Ludowej. Jedziemy autami a więc kołować fury, nakręcać ludzi, udostępniamy info i czekamy do soboty...

Oczywiście wszyscy nawet Ci, którzy nie ogarną transportu niech pojawią się tego dnia pod halą. Będziemy kombinować i robić wszystko aby cała wyjazdowa załoga zabrała się do Kalisza!!!

Do zobaczenia... JESTEŚMY ZAWSZE TAM!!!
dodał: Admin

                   27.08.2016 WSZYSCY NA WYJAZD DO KALISZA!!!
Dodano:22 Aug 2016 14:29

Wyjazd najpewniej autami a więc już teraz mobilizacja w naszych szeregach. Kołować samochody, busy, kierowców, nakręcać się wzajemnie i w sobotę jedziemy całą paką do naszych układowiczów z KKSu!

Zapowiada się ciekawy wyjazd więc bez zbędnych wymówek... WSZYSCY DO KALISZA!

Szczegóły wyjazdu wkrótce na naszej stronie...

dodał: Admin

                   WIDZEW & ELANA
Dodano:22 Aug 2016 14:27

W piątek (19.08) Młoda Elana wraz z ekipą Widzewa jadąca w pewne miejsce... dość spontanicznie spotyka się z kibolami Petry, która podróżowała na swój mecz do Wrocławia. Trzeba przyznać iż kibice z Płocka od razu korzystają z zaproszenia do "tańca" licząc chyba, że w związku z liczebną przewagą dadzą radę. W sparingu bierze udział ok. 35-40 Nafciarzy oraz cześć toruńsko - łódzkiej załogi , która rozdzieliła się na trasie a konkretnie 15 osób Widzew & 10 osobowa delegacja Elany! Reprezentacja Widzew & Elana szybko wyjaśnia sprawę i udowadnia kto tego dnia wystawił mocniejszy skład. To tyle w temacie.

Widzew & Elana ;)
dodał: Admin

                   Remis w wygranym meczu...
Dodano:22 Aug 2016 14:25
Elana Toruń - GKS Przodkowo 2:2 (2:0)
Bramki dla Elany: Zagdański, Aleksandrowicz

Kibice:
W niedzielę na meczu z niejakim Przodkowem wystawiamy ok.250 osobowy młyn. Na płocie wieszamy trzy flagi Śp. Mucha, Władcy Torunia, Młoda Elana. Przez całe spotkanie pomimo padającego deszczu prowadzimy dobry doping z kilkoma naprawdę konkretnymi momentami (w szczególności pod koniec meczu!). W przerwie spotkania na murawie prezentuje się ok. 300 młodych piłkarzy Elany, którzy to grają w różnych kategoriach wiekowych w naszym klubie. Trzeba przyznać iż ten widok tylu młodych chłopaków trenujących w Elanie robiło wrażenie. Razem z nimi tego dnia trochę śpiewamy i wierzymy iż to oni w przyszłości będą stanowić siłę naszej pierwszej drużyny!

Tymczasem nasi obecni seniorzy pomimo iż z Przodkowem zagrali bardzo dobre spotkanie i prowadzili do przerwy 2:0 to ostatecznie jedynie remisują 2:2 tracąc drugą bramkę w ostatniej minucie spotkania. Trudno niestety czasami tak bywa. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Mamy nadzieję, że nasi piłkarze wyciągną wnioski z tego meczu i w przyszłości takie wpadki nie będą się im zdarzać bo co jak co ale u siebie trzeba punktować by potem tych punktów nam nie brakowało.
Po meczu doszło do małego incydentu z powodu zachowania pewnego „pana piłkarza” dla którego wielkim problemem jest podejście po meczu do kibiców i przybicie przysłowiowej "piątki"… Oczywiście w momencie kiedy owa "gwiazda" zorientowała się iż jego burzliwe słowa dotarły także do kibiców próbowała się wykręcić iż on nic takiego nie powiedział… Panie piłkarzyku jak się powiedziało „a” to z naszej strony będzie „b” ;) Do tego tematu jednak wrócimy w osobnym poście. To tyle odnośnie tego dnia. Pozdro dla obecnych i do następnego…

… a następny już w najbliższą sobotę w Kaliszu! A więc zgodnie z zasadą WYJAZD RZECZ ŚWIĘTA… WSZYSCY NA WYJAZD DO KALISZA!!!

dodał: Admin

                   W niedzielę (21.08) wszyscy do młyna!
Dodano:19 Aug 2016 14:46


WSZYSCY DO MŁYNA!
dodał: Admin

                   LIGA POD LUPĄ! Cz.2
Dodano:19 Aug 2016 14:14
NASZA LIGA


13.08.2016 Wda Świecie – Elana Toruń 1:2
Nas na pierwszym wyjeździe dokładnie 191 osób z sześcioma flagami na płot. Nasz doping tego dnia właściwie jedynie w pierwszej połowie. Jeżeli chodzi o kibiców miejscowych to tym razem miejscowego fc Zawiszy ani jednej sztuki. Piłkarze choć nie zachwycali i przegrywali mecz to ostatecznie w końcówce strzelają dwie bramki i do Torunia jadą trzy punkty! Teraz w sobotę mecz z Przodkowem u siebie.

13.08.2016 KKS Kalisz – Chemik Bydgoszcz 0:2
W pierwszym meczu ligowym u siebie KKS zmierzył się z Chemikiem Bydgoszcz. W ich młynie ok. 60 osób z jedną flagą. Prowadzą doping przez całą pierwszą połowę, w drugiej zaledwie sporadycznie. Nie musimy chyba dodawać iż kibiców gości z miejscowości pod Toruniem okrągłe zero. Kaliscy piłkarze przegrali 2:0 tracąc obie bramki w ostatnich dziesięciu minutach!

13.08.2016 Gwardia Koszalin – Polonia Środa Wielkopolska 2:2

Kibice Gwardii zebrali się w zaledwie 45 osób wywieszając jedną flagę. Ograniczyli się zaledwie do kilku okrzyków. W drugiej połowie zawijają się na wyjazd Górnika Konin. W tym miejscu musimy wspomnieć o absurdalnej sytuacji, która miała miejsce przez tamtejszą policje. Kibice Gwardii i Górnika Konin chcieli wykorzystać fakt iż Górnik tego samego dnia miał swój mecz nieopodal Koszalina. Już przed rundą ustalili z działaczami iż jeden mecz odbędzie się o godzinie 14 a drugi o 17 po to aby obie ekipy mogły być na obu spotkaniach i umacniać swoją zgodę. Ten pomysł popsuły służby porządkowe, które nakazały działaczom z Manowa przełożenie meczu na tą samą godzinę co mecz w Koszalinie. Kibice Gwardii chcieli ratować sytuację i przełożyć swój mecz na inną godzinę lub inny dzień ale na to z kolei nie zgodził się ich rywale ze Środy Wlkp. Co ciekawe w momencie kiedy kibice Gwardii opuszczali Koszalin to ich piłkarze wygrywali 2:0 a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2...Za tydzień mają wyjazd do Wolina.

13.08.2016 LZS Manowo – Górnik Konin 1:0


Kibiców Górnika na tym wyjeździe 40 osób plus wspomniani wyżej kibice Gwardii w sile 41 osób. Na płocie wywieszają jedną flagę Łancuchy i dopingują przez całe spotkanie. Po meczu najpierw jadą jeszcze do Koszalina umacniać zgodę a później wstępują na wesele kolegi po szalu i odpalają piro. Ich piłkarze przegrali z gospodarzami 1:0. Następny mecz u siebie z Świtem Skolwin.

13.08.2016 Sokół Kleczew – Pogoń Lębork 1:0

Kibiców z Lęborka dotarło 32 osoby bez flag. Co ciekawe na wyjazd ruszyli już 6 h przed meczem aby bez spóźnień zameldować się w klatce gości. Niestety znowu swoje pięć groszy musiała wtrącić milicja, która nakazała przewoźnikowi jazdę autostradą. Ta ze względu na długi weekend była całkiem zablokowana przez nadmorskich turystów. Kibice Pogoni po kilku spięciach z mundurowymi zmieniają trasę i nadrabiają stracony czas. W klatce gości zameldowali się dopiero w drugiej połowie. Dobrze dopingują swoja drużynę do końca spotkania. W drodze powrotnej spokój cisza. Piłkarsko ich drużyna przegrywa drugie spotkanie i z zerowym kontem ląduje na przedostatnie miejsce w tabeli. Za tydzień podejmują innego beniaminka z Manowa u siebie.

13.08.2016 Jarota Jarocin – Vinetta Wolin 3:0


Kibice Jaroty wystawili 40 osobowy młyn w tym dwie osoby z LZS Czarnylas! Ich piłkarze wygrywają wysoko 3:0 i zostają liderem tabeli z kompletem punktów na koncie! Za tydzień mają wyjazd do Szczecina na rezerwy Pogoni.

13.08.2016 GKS Przodkowo – Bałtyk Gdynia 1:2

W Przodkowie melduje się jedynie piknikowo – rodzinna załoga kibiców z Gdyni. Piłkarsko wygrali z Przodkowem 2:1. Niestety na Bałtyku chyba w tej chwili trwa kryzys i pytanie jak dalej kibicowsko to będzie wyglądało w tym sezonie? Czy dadzą radę się podźwignąć na te ciekawsze spotkania? Za tydzień u siebie będą gościć naszych układowiczów z Kalisza!

Więcej w rozwinięciu...-->

...czytaj więcej
dodał: Admin

                   W niedzielę wszyscy na mecz!
Dodano:19 Aug 2016 14:01


Drodzy Elanowcy,
W najbliższą niedziele kolejny mecz ligowy naszej ukochanej drużyny. Rywal? GKS Przodkowo! Tak wiemy większość z Was zapyta coś w stylu „ale że co? ale że z kim?”. Przodkowo to gmina wiejska położona w województwie pomorskim. Miejscowość tą zamieszkuje niecałe siedem tysięcy ludzi. Wbrew pozorom jest to mocna drużyna. W poprzednim sezonie zajęli drugie miejsce w pomorskiej trzeciej lidze! W tym sezonie do tej pory ma na koncie jedno zwycięstwo w pierwszej kolejce z Chemikiem na wyjeździe 2:0 i jedną porażkę u siebie z Bałtykiem Gdynia 1:2 pomimo tego iż prowadzili...Przed tym spotkaniem mają tyle samo punktów co Elana... wierzymy iż po spotkaniu to nasza drużyna będzie cieszyć się dodatkowymi trzema punktami!

Kibicowsko? Ktoś powie nuda.. Owszem nie ukrywamy iż w tym sezonie pod tym względem czeka nas wiele ciekawszych spotkań (szczególnie tych wyjazdowych!) ale powtarzaliśmy to nie jednokrotnie to i powtórzymy jeszcze raz... nieważne z kim... ważne że gra ELANA!!! Im więcej osób wbije to sobie do głowy tym lepiej! Nie ma nic lepszego, nie ma lepszej okazji dla fanatyka aby udowodnić swoje przywiązanie do klubu! Ci najwierniejsi są zawsze bez względu na wyniki, bez względu na klasę rywala!! Także jeśli ktoś się jeszcze zastanawia czy warto tego dnia zjawić się na Bema to odpowiadamy bez większych namysłów... zdecydowanie warto!!!

Dodatkowym smaczkiem tego spotkania będzie jeszcze jedno wydarzenie, które będzie mu towarzyszyło. Jak wszyscy doskonale wiemy ELANA to nie tylko pierwsza drużyna, to nie tylko seniorzy! To setki dzieci w akademii, w grupach młodzieżowych! W Elanie trenuje ok. 400 dzieciaków! To jest nasza przyszłość! Wiele osób narzeka iż Elana nie gra wychowankami bo faktycznie w tej chwili w pierwszej drużynie nie jest ich za dużo. Wierzymy jednak ze z roku na rok tych żółto – niebieskich talencików gotowych do gry w pierwszym drużynie będzie coraz więcej! Czemu o tym piszemy akurat teraz? Bo na meczu z Przodkowem zaproszone są wszystkie grupy dziecięce, młodzieżowe naszego klubu! Poprzez nasz doping pokażmy im iż oni też są częścią naszej żółto – niebieskiej rodziny! Pokażmy im, że na nich liczymy i że jak będą rozwijać się w dobrym kierunku to w przyszłości będą mieli dla kogo grać! Podsumowując udowodnimy im iż wybierając nasz klub dokonali słusznego wyboru! Wszyscy ciągniemy ten wózek w jednym kierunku (kibice, piłkarze, działacze) a nasz cel jest jeden... budowa wielkiej ELANY!

Także mobilizujemy, nakręcamy wszystkich dookoła i w komplecie meldujemy się w sektorze C na młynie! To tyle.. Udostępniamy i widzimy się w niedziele!!!

21.08.2016 NIEDZIELA
ELANA TORUŃ - GKS PRZODKOWO
GODZINA 17:00
STADION MIEJSKI PRZY BEMA 23 - TORUŃ
dodał: Admin

                   Elanowcy w Świeciu! (VIDEO)
Dodano:17 Aug 2016 20:50

ELANOWCYTV: Fragment dopingu z wyjazdu do Świecia!
dodał: Admin

                   Zwycięstwo!
Dodano:17 Aug 2016 20:48

Wda Świecie - Elana Toruń 1:2 (1:0)
Bramki:
Dawid Retlewski 27 - Patryk Aleksandrowicz 81, Łukasz Zagdański 88

Kibice:

Pierwszy wyjazd sezonu wypadł nam do Świecia czyli najbliższy ligowy wyjazd (jedyny na terenie naszego województwa) tej rundy. Z racji problemów z przewoźnikami już od dłuższego czasu podróżujemy autami i tak też było tym razem. Z głównej zbiórki wyrusza ponad dwadzieścia aut a na wylocie z Torunia dołącza się pozostała ekipa. Całą drogę jedziemy z obstawą milicji. W Świeciu meldujemy się około półgodziny przed meczem a skrupulatna kontrola tamtejszej ochrony powoduje iż do klatki gości wchodzimy już po pierwszym gwizdku sędziego. Ostatecznie klatkę wypełniamy po same brzegi i liczy ona sobie tego dnia dokładnie 191 fanów Elany w tym 4 Widzew fc Kwidzyn (dzięki!) ! Na płocie wywieszamy sześć flag Śp. Mucha, Młoda Elana, Ultras Elana, Ekipa Wyjazdowa, Bydgoskie - wyjazdówka, Mokre on tour i ruszamy z dobrym dopingiem. Niestety piłkarze przegrywają pierwszą połowę a ich gra nie wygląda najlepiej. Z racji tego w drugiej połowie brakuje nam animuszu do fanatycznego dopingu i ograniczamy się tylko do kilku okrzyków. Na szczęście w ostatnich dziesięciu minutach meczu nasi gwiazdorzy jednak odwracają losy spotkania strzelając dwie bramki (mając jeszcze przy tym dodatkowo dwie niewykorzystane okazje), wygrywają mecz i w dobrych humorach opuszczamy Świecie. Jeżeli chodzi o kibiców gospodarzy to miejscowego fc naszego rywala zza między tym razem nie stwierdzono. Po meczu również spokój cisza. Na koniec pozdro dla obecnych i do następnego!

Foto:
>13.08.2016 Wda - ELANA<
dodał: Admin

                   WYJAZD ŚWIECIE (INFO)
Dodano:11 Aug 2016 12:47

Widzimy się w sobotę o godzinie 14:30 na parkingu centrum handlowego KOMETA - AUCHAN (stary Geant przy Grudziądzkiej)!!!

Jedziemy wszyscy razem autami a więc kołować fury!!! Kto nie ma takiej możliwości niech także pojawi się na zbiórce... postaramy się coś zaradzić!

"Kto nie jeździ, nie trenuje... tego nikt tu nie szanuje!"

Przekazywać info dalej i widzimy się w sobotę...

dodał: Admin

                   W sobotę WSZYSCY na wyjazd do Świecia!!!
Dodano:11 Aug 2016 9:11

13.08.2016 W SOBOTĘ WSZYSCY DO ŚWIECIA!!!

Tak było w poprzedniej rundzie... Jak będzie teraz?

dodał: Admin

                   10.08.2016 KKS Kalisz - Pogoń Szczecin
Dodano:11 Aug 2016 9:08


Wczoraj (10.08) odbył się mecz w Kaliszu w ramach 1/16 Pucharu Polski. Niestety nasi układowicze piłkarsko przegrali 0:4 i odpadli z pucharu. Na meczu obecna 4-osobowa delegacja Elany Toruń. Na płocie oprócz dwóch flag KKSu (Kakaesiacy, Duma Kalisza) zawisła także flaga Śp. Muszki.

Dzięki KKS za gościnne i do następnego ;)

/foto: pogonszczecin.pl/ /
dodał: Admin

                   ElanowcyTV: Doping na meczu z Gwardią Koszalin (video)
Dodano:11 Aug 2016 9:05

ElanowcyTV: Doping na meczu z Gwardią Koszalin (video)
dodał: Admin

                   LIGA POD LUPĄ!
Dodano:10 Aug 2016 12:33


Za nami pierwsza kolejka naszego sezonu. W związku z tym postanowiliśmy wziąć pod lupę naszą całą ligę pod względem kibicowskim. W inauguracyjnej kolejce co można było przewidzieć najbardziej atrakcyjnym spotkaniem okazał się mecz z Gwardią w Toruniu…
Co działo się na trybunach pozostałych spotkań naszej ligi ? Prezentujemy poniżej. Ponadto krótki, szybki raport o naszych ziomalach oraz informacje na temat ekip z naszego regionu...

06.08.2016 Elana Toruń – Gwardia Koszalin
My 500-600 osób w młynie. Przyjezdni 184 osoby w tym 95 Górnik Konin, 1 Górnik Wałbrzych, 1 Arka Gdynia).
Foto: http://elanowcy.pl/fotoelana/thumbnails.php?album=388

06.08.2016 Pogoń Lębork – KKS Kalisz

Do ciekawego meczu doszło w Lęborku. Jak wiadomo miejscowa Pogoń od jakiegoś czasu wafluje się z naszym rywalem zza miedzy Zawiszą Bydgoszcz a KKS to nasi układowicze. Do Lęborka kibice KKSu wybrali się w 47 osób z flagą Cebulorz. Miejscowi wystawili ok. 70 osoby młyn z dwoma flagami. Ogólnie spokój cisza. Obyło się nawet bez obustronnej wymiany zdań
07.08.2016 Górnik Konin – Sokół Kleczew
Dzień później po meczu w Toruniu gdzie kibice Górnika byli obecni w dwa autokary (95 osób) mają swój pierwszy mecz ligi u siebie w Koninie. Górnik wystawia ok.100 osobowy młyn prowadząc doping przez całe spotkanie. Ich piłkarze jako beniaminek dosyć gładko poradzili sobie z Kleczewem pokonując ich 3:0. To tyle.

07.08.2016 Polonia Środa Wlkp. – Jarota Jarocin
Kibice Jaroty obecni byli na pierwszym wyjeździe w Środzie Wielkopolskiej w 44 osoby w tym 2 LZS Czarnylas i 2 gościnnie Victoria Września. Ich piłkarze niespodziewanie wygrali z faworyzowaną Polonią aż 4:0 i zostali pierwszym liderem naszej ligi!

Radość piłkarzy i kibiców Jaroty … https://www.youtube.com/watch?v=-QDYqYFtWNA

07.08.2016 Bałtyk Gdynia – Wda Świecie
Z naszych informacji wynika iż Bałtyk tego dnia... bez młyna. Mecz zakończył się remisem 2:2.

Więcej w rozwinięciu... -->

...czytaj więcej
dodał: Admin

                   Sobota? Wyjazd do Świecia!
Dodano:10 Aug 2016 12:33


Sobota? Każdy fanatyk Elany wie jaki kierunek obiera... Kierunek Świecie!

Do pokonania mamy zaledwie ok.51 kilometrów co czyni ten wyjazd najbliższym w ten rundzie! Praktycznie ten mecz możemy traktować w kategorii krótkiej wycieczki by nie powiedzieć meczu u siebie bo pragniemy zauważyć iż w przypadku większości naszych pozostałych wojaży po pokonaniu 50 kilometrów nie będziemy nawet w połowie drogi do celu ;)

Także bez zbędnych wymówek... kołować fury... nakręcać się wzajemnie a w sobotę widzimy się na zbiórce!!!

Jesteśmy zawsze tam...

dodał: Admin

                   Młoda Elana obecna na derbach Krakowa
Dodano:10 Aug 2016 12:31
05.08.2016 Cracovia Kraków - WISŁA KRAKÓW

Korzystając z zaproszenia WSH na derbach Krakowa obecna Młoda Elana w 30 osób z flagą. Wraz z nami 110 PF oraz 60 łódzkiego Widzewa!

Dzięki za zaproszenie i gościnę.

dodał: Admin

                    Relacja Gwardii z wyjazdu do Torunia...
Dodano:10 Aug 2016 12:26


"Wreszcie! Wielu z nas nie mogło doczekać się inauguracji rozgrywek w nowej, zreformowanej III lidze. Już w pierwszej kolejce przypadł nam jeden z ciekawszych wyjazdów i wyruszyliśmy do Torunia na mecz z Elaną.
Zapisy na ten wyjazd szły dość sprawnie, około 2 tygodni przed meczem skontaktowaliśmy się z zarządem Elany, a ten okazał się być bardzo pozytywnie nastawiony do kibiców - nie było żadnego problemu ze zwiększaniem ilości biletów przeznaczonych dla nas.
W dniu meczu ruszyliśmy z Koszalina autokarem i ośmioma autami. Droga minęła nam dość szybko w bardzo małej eskorcie policji – całą drogę towarzyszyło nam tylko jedno auto kryminalnej i zmieniający się co jakiś czas radiowóz(a momentami zostawała sama kryminalna). Dopiero przed samym Toruniem przejęła nas większa ilość policji. Droga minęła nam dość szybko, choć dwukrotnie musieliśmy zjeżdżać z głównej trasy i robić kilka kilometrów więcej, żeby objechać korki.
Pod stadionem meldujemy się około 15 minut przed meczem, gdzie czekali już na nas kibice Górnika Konin, którzy przyjechali dwoma autokarami. Tu kolejny plus dla zarządu Elany – wpuszczanie szło bardzo sprawnie(w 20 minucie meczu wszyscy byli już na sektorze), nie było problemu z dopisaniem kogoś do listy, weszły też osoby, które nie miały dokumentów itp.).
Ostatecznie na sektorze gości meldują się 184 osoby(w tym 95 Górnik Konin, 1 Górnik Wałbrzych i 1 Arka Gdynia). Na płocie wieszamy sześć flag(po 3 Gwardii i Górnika Konin) i prowadzimy dobry doping(sporo wzajemnych wyzwisk z miejscowymi, szczególnie w drugiej połowie). W przerwie meczu działacze Elany podrzucili nam do sektora kilka zgrzewek wody. W 77 min. nasi piłkarze strzelili – jak się później okazało – zwycięską bramkę, co spowodowało wybuch radości na naszym sektorze.
Po meczu dziękujemy piłkarzom i bardzo szybko zostaliśmy wypuszczeni z sektora(nie było żadnego przetrzymywania). Na powrocie cały czas mamy już większą eskortę. W Tucholi widzieliśmy stojących na stacji benzynowej kibiców Stomilu, ale do niczego nie dochodzi. To jednak nie był koniec atrakcji tego dnia. Wiedząc, że tą samą trasą z Kołobrzegu wracać będą kibice GKS-u Bełchatów specjalnie opóźniamy powrót. Gdy byliśmy już dość blisko kibiców z Bełchatowa zatrzymujemy się i czekamy na nich. Gdy autokar z Bełchatowa podjechał do nas kibice GKS-u zaczęli się wysypywać, ale we wszystko wmieszała się policja, która eskortowała obie ekipy i do niczego nie doszło. Jedna osoba od nas zatrzymana, ale w Koszalinie została puszczona.
Wyjazd można podsumować jako bardzo udany. Zarówno nasza liczba, doping, wynik i inne atrakcje na plus. Plus też dla działaczy Elany za organizację i podejście do kibiców. Dobra inauguracja nowego sezonu potwierdza, że mamy chyba najciekawszą ligę od kilkunastu lat. Oby tak dalej! A już 20 sierpnia WSZYSCY DO WOLINA!!!"
dodał: Admin

                   Sokół Radomin rywalem Elany w 2 rundzie okręgowego pucharu!
Dodano:09 Aug 2016 22:50


Rozlosowano pary II rundy okręgowego Pucharu Polski. Rywalem Elany będzie piątoligowy Sokół Radomin. Mecz rozegrany na boisku przeciwnika w środę 31 sierpnia 2016r.

Pozostałe pary 2 rundy:

Stal Grudziądz – KS Legia Chełmża
Wojownik Wabcz – Drwęca Golub-Dobrzyń
Mustang Ostaszewo – Chełminianka Chełmno
Flisak Złotoria – Radzynianka Radzyń Chełmiński
Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Sparta Brodnica
Victoria Czernikowo – Iskra Ciechocin

A więc w sierpniu czeka nas jeszcze jeden egzotyczny "wyjazd"

dodał: Admin

                   13.08.2016 WSZYSCY DO ŚWIECIA!!!
Dodano:08 Aug 2016 9:57


Pierwszy i jednocześnie najbliższy wyjazd sezonu wypada nam w najbliższą sobotę w Świeciu!
Jak wszyscy doskonale wiemy w tej miejscowości istnieje aktywny fan club bydgoskiego Zawiszy, który zresztą na ostatnim meczu Wda - Elana się ujawnił i był obecny na stadionie. Ostatnio w tej miejscowości (wraz z Widzewem - 70) pojawiliśmy się w 350 osób! Jak będzie teraz?

Panowie, wyjazdowicze... Chyba nie musimy tutaj się zbytnio rozwijać i wysilać ? Chyba nikomu nie musimy tłumaczyć iż WYJAZD TO RZECZ ŚWIĘTA? Także już teraz zaczynamy mobilizacje się na tą wycieczkę!

Udostępniajcie, przekazujcie info dalej, jednym słowem... PROPAGANDA!!!

Najprawdopodobniej na ten wyjazd ruszymy transportem własnym (auta) także już teraz kołować fury!!!

Więcej info... wkrótce!

Jesteśmy zawsze tam... 

dodał: Admin

                   Falstart na rozpoczęcie rozgrywek...
Dodano:07 Aug 2016 13:49
0-1
Bramki: 0:1 Sebastian Ginter 77

Kibice:
W dniu wczorajszym w sobotę (6.08) w końcu ruszył nowy sezon piłkarski naszej ligi. Sezon, który dzięki reorganizacji rozgrywek z całą pewnością będzie ciekawszy od tego poprzedniego i nie tyle co pod względem piłkarskim ale przede wszystkim pod względem kibicowskim. Nowa liga to ciekawsze, dalsze wyjazdy i kilka ekip, które na pewno zawitają do naszego miasta! Pierwszym rywalem naszej drużyny była Gwardia Koszalin a więc na samo "dzień dobry" było wiadomo iż w klatce gości pojawią się przyjezdni...

My jak to zwykle bywa przed takimi meczami na tydzień przed spotkaniem rozpoczęliśmy propagandę meczową. Plakaty, filmiki i wzajemne nakręcanie się. Czuć było atmosferę wyczekiwania i stęsknienia się za ligą! Jeśli do tego dodamy aspekt piłkarski gdzie w naszym klubie zaszły spore zmiany i znowu nieco został napompowany "balonik" z nadziejami na lepsze wyniki to każdy z nas nie mógł doczekać się tej inauguracji...

Odliczaliśmy dni, odliczaliśmy godziny aż wreszcie nadszedł ten dzień!  Już wcześniej decyzją "szanownego" wojewody po ostatnim meczu poprzedniego sezonu z Ostrovią... cała trybuna kryta naszego stadionu (poza częścią VIP) została zamknięta. Oczywiście powodem tejże decyzji była pirotechnika, którą odpalili "niezidentyfikowani zbrodniarze". Pan wojewoda najwidoczniej nasłuchał się gdzieś jak to robią w przypadku wyższych lig i postanowił zabłysnąć na zasadzie "ahh co mi tam też sobie zamknę trybunę" ;) Decyzja absurdalna bo nie rozumiemy czemu to miało służyć? Właściwie mecz na stadionie miejskim ogląda się równie dobrze na krytej na sektorze A jaki i na sektorze C. Wiadomo gdyby źli zbrodniarze znowu chcieliby odpalić pirotechnikę to z pewnością odpaliliby ją także i wczoraj a ta decyzja niczego by właściwie w tym zakresie nie zmieniła. Kogo chciał wojewoda ukarać? Tego nie wiemy ale swoją decyzją spowodował iż tzw. "pikole" musieli usiąść na jednej trybunie obok siebie razem z tzw. "kibolami" ;) A więc ta decyzja co najwyżej mogła nie spodobać się "januszom".

W dniu meczu na krótko przed pierwszym gwizdkiem spotkania mało nie zabrakło aby doszło do wielkiego skandalu a co za tym idzie bylibyśmy zmuszeni do opuszczenia stadionu i zaprzestania dopingu dla naszej drużyny. Dlaczego? Tym razem służby porządkowe (ochrona & policja) próbowały uniemożliwić nam wywieszenie flag powołując się na jakąś bzdurną ustawę zezwalająca wywieszać flagi jedynie o rozmiarach 2 na 2.... W tym wszystkim chcieli zakazać wywieszenia nawet takiej flagi jak Śp. Mucha czy  Śp. Słoma!!! Na szczęście po interwencji m.in. naszego kolegi Daniela poszli po rozum do głowy i wycofali się z tego pomysłu. Miejmy nadzieję iż to pierwszy i ostatni raz napotkaliśmy się z takimi problemami a działacze naszego klubu odpowiednio zainterweniują gdzie trzeba. No chyba, że chcą aby mecze odbywały się bez nas najwierniejszych kibiców...

W związku z powyższym nasz doping rozpoczynamy od znanej przyśpiewki "zawsze i wszędzie". Warto odnotować iż w pobliżu naszego sektora kręciło się mnóstwo (chyba tylko przez siebie niewidocznych) "tajniaków", którzy naprawdę w tym dniu spodziewali się chyba jakiś ataków terrorystycznych. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca ;)
Nasz młyn tego dnia oscylował w granicach 500-600 osób. Na tym meczu obecna także liczna delegacja łódzkiego Widzewa w tym jak zawsze mocna grupa ich fc z Grudziądza czy Kwidzyna – wielkie dzięki za wsparcie!
Na płocie wywieszamy takie flagi jak Śp. Mucha, Śp. Słoma, Elana Toruń, Władcy Torunia, Ultras Elana, WfcG oraz transparent Bąbel – PDW. 
Nasz doping mimo iż prowadzony przez całe spotkanie... biorąc pod uwagę naszą liczbę stoi tego dnia co najwyżej na średnim poziomie. Po raz kolejny potwierdza się teza, że im nas więcej tym widoczne jest większe rozprężenie i brakuje animuszu do fanatycznego śpiewania. Niektórzy powinni się zastanowić po co wchodzą do młyna bo jeżeli tylko po to aby się po prężyć lub pomruczeć pod nosem to niech lepiej usiądą obok i oglądają mecz.
Co do kibiców gości to w Toruniu zameldowało się ich ok. 180 osób! Na płocie wywiesili sześć flag w tym trzy Górnika Konin, którzy tego dnia licznie wsparli Gwardzistów.  Ich doping na dobrym poziomie. Nie zabrakło także różnej maści wymiany uprzejmości między nami a kibicami gości... ;)

Z kwestii piłkarskich można to krótko podsumować w taki sposób iż nowy sezon, nowi piłkarze a zaczęło się jak zwykle! Teoretycznie to nasza drużyna miała przewagę optyczną, stworzyli więcej klarownych sytuacji ale jednak to Gwardia wywozi trzy punkty wygrywając 1:0. Mamy nadzieję, że to jednak tylko wypadek przy pracy i w następnych spotkaniach będzie lepiej. Piłkarze macie u nas kredyt zaufania i liczymy że go odpowiednio spłacicie...
To tyle na temat pierwszej soboty sierpnia...

Teraz za tydzień ruszamy na pierwszy i zarazem najbliższy wyjazd tego sezonu do Świecia! Bez zbędnego rozpisywania się... WSZYSCY NA WYJAZD!!!

Do zobaczenia..

Foto:
>06.08.2016 ELANA - Gwardia<
dodał: Admin

                   Elana - Gwardia czyli mobilizacja i propaganda meczowa!
Dodano:05 Aug 2016 15:07

Inauguracja ligi już jutro! O tym meczu napisaliśmy już sporo. Już dzisiaj wiemy iż w dniu jutrzejszym do naszego miasta zawitają kibice Gwardii Koszalin oraz ich ziomale z Górnika Konin. Po cichu liczymy także na wizytę gdyńskiej Arki, która swój mecz rozgrywa dzisiaj (piątek) w Białymstoku a więc jutro mają wolne.... bądź Górnika Wałbrzych, który z kolei gra dopiero w niedziele w Bielsko Białej z tamtejszym BKSem!

Tak czy owak na trybunach będzie ciekawie. Liczymy iż nasz sektor C jutro będzie licznie wypełniony i głośnym dopingiem poprowadzi naszych nowych grajków do pierwszych trzech punktów w sezonie! Będzie petarda!!!

Cóż więcej dodać? Podsumujmy może mobilizacje propagandową obu ekip…

WSZYSCY NA SEKTOR C! (VIDEO)

Osiedle Rubinkowo - WSZYSCY NA GWARDIĘ! (video)


Transparent w Toruniu... Wszyscy do Młyna!Mobilizacja EZW - plakaty


Mobilizacja także na Przedmieściu Bydgoskim... plakaty!


... Osiedle Mokre (Północy Bastion) także nie próżnował! (Plakaty)


Mobilizacja w Koszalinie...


... mobilizacja w Koninie!


Jak widać propaganda meczu stoi na wysokim poziomie zarówno u kibiców gości jak i u nas. To właśnie na takich meczach panuje najlepsza atmosfera. Z cała pewnością będzie ciekawie... a więc do zobaczenia jutro! Kogo nie będzie niech już teraz żałuje... My tam będziemy a Ty?
dodał: Admin

                   Znamy kadrę zespołu na rundę jesienną sezonu 2016/17!
Dodano:05 Aug 2016 9:00


W dniu wczorajszym (4.08.2016) odbyła się prezentacja nowej drużyny przed nadchodzącym sezonem 2016/2017.

Znamy więc już całą kadrę na nadchodzącą rundę jesienną...

Bramkarze: Bartosz Piotrowski (1996), Nikodem Kowalczuk (1996), Szymon Lewandowski(2001)

Obrońcy: Daniel Ciach (1990), Adrian Gołdyn (1996), Robert Kłos (1982), Michał Steinke (1988), Łukasz Uszalewski (1988), Rafał Więckowski (1992), Dawid Zamiatowski (1987)

Pomocnicy i Napastnicy: Jacek Figaszewski (1983), Mateusz Grudziński (1998), Krystian Karbowski (1998), Michał Glanowski (1987), Tomasz Bzdęga (1985), Marcin Trojanowski (1990), Damian Lenkiewicz (1992), Maciej Stefanowicz (1993), Bartosz Maćkiewicz (1995), Łukasz Zagdański (1989), Patryk Aleksandrowicz (1983)

Przybyli:
Piotrowski (Pogoń Szczecin), Kowalczuk (Bytovia Bytów), Ciach, Steinke, Figaszewski, Bzdęga, Trojanowski, Lenkiewicz, Zagdański (wszyscy ostatnio Pelikan Niechanowo), Gołdyń (Stilon Gorzów), Uszalewski (MKS Kluczbork), Glanowski (GKS Tychy), Stefanowicz (Formacja Port 2000 Mostki)

Odeszli:
Hubert Switalski (Sokół Kleczew), Adrian Wróblewski (Sokół Ostróda), Michał Marszałek (wypożyczenie Viktoria Witkowo), Borys Wasiutyn (?), Cezary Michalak (MKS Piaseczno), Maciej Kot, Krzysztof Born (obaj Chemik Bydgoszcz), Bartosz Żurek (Puszcza Niepołomice), Przemysław Kryszak (?), Arkadiusz Czajkowski (Polonia Bydgoszcz), Krystian Tomaszewski (wypożyczony Polonia Bytom), Remigiusz Wojnowski (wypożyczenie Orlęta Aleksandrów Kujawski), Mateusz Parzyszek (ostatnio wypożyczony do Unii Solec, tym razem wypożyczony do Mustang Ostaszewo), Bartłomiej Grube (Lider Włocławek?), Arkadiusz Gieraszek (Ostatnio wypożyczony do Drwęcy NML,teraz odszedł do KS Chwaszczyno), Daniel Osiecki (Stal Grudziądz), Piotr Charzewski (trener Sadownik Waganiec), Marcin Kajca (?)
dodał: Admin

                   "Grzybiarz" członkiem rady nadzorczej Elany Toruń S.A!
Dodano:04 Aug 2016 13:04


Miło nam poinformować iż nasz kolega Daniel, wieloletni fanatyk toruńskiej Elany, który jako kibic jest obecny przy naszej drużynie od początku ruchu kibicowskiego na Elanie... został oficjalnie w dniu wczorajszym członkiem rady nadzorczej naszego klubu! Gratulujemy!

Wierzymy Daniel iż tak jak na trybunach z kolegami ze Starej Gwardii, Grubasów '06 budowałeś wielką Elanę tak i teraz w klubie dołożysz wszelkich starań aby Elana była mocna także na boisku! Serducha na pewno do tego Ci nie zabraknie bo te od lat jest "żółto - niebieskie" :)

Niegdyś Marcin "Muszka" teraz Ty... z całą pewnością... takich ludzi nam potrzeba! Zdecydowanie najlepsze "wzmocnienie" klubu przed tą rundą... Powodzenia!
dodał: Admin

                   Z kart historii: Wygrany mecz Rugby! (GTW)
Dodano:04 Aug 2016 11:01
Do meczu z Gwardią zostały zaledwie dwa dni. My w tym poście po raz ostatni w nawiązaniu do najbliższego meczu wracamy trochę do historii…

Jak można było przeczytać w poniższym opisie meczu z Gwardią sprzed trzynastu lat w tamtym dniu do niczego nie doszło.  Jednak obie ekipy pozostawały ze sobą w stałym kontakcie i w konsekwencji tego… rok później (2004r) spotkały się ze sobą.  W meczu rugby bez piłki lepsza okazała się ekipa GTW! Obie reprezentacje wystawiły wtedy po 27 osób i dokładnie po tylu sekundach sportowcy z Koszalina stwierdzili iż mają dość ;)

Warto podkreślić iż to właśnie wtedy w tamtym okresie (2004/05) zbieżność równych wydarzeń m.in.  harce na tartanie z Zawiszą w Bydgoszczy, dwukrotne widowiska z Lechią Gdańsk czy chociażby wspomniany wygrany mecz w rugby z Gwardią a na końcu z Petrą…  rozsławił ekipę GTWu na całą Polskę! Elana z małej ekipki urosła do solidnej, szanowanej ekipy z którą każdy w naszym kraju musiał zacząć się liczyć…

Minęły lata, czasy się zmieniły…Obecnie u nas główne karty rozdaje brygada „Młodej Elany” , która już kilkukrotnie udowodniła swoją siłę co niektórym.
Teraz w sobotę zaczynamy kolejny ciekawy sezon z pewnością pełen atrakcji. Nie zwalniamy tempa, konsekwentnie cały czas do przodu! Dlatego już w tą sobotę wszyscy widzimy się na meczu z Gwardią!!!

GTW, MŁODA ELANA, GRUBASY, UET, SKET, WYJAZDOWICZE, OSIEDLA, FAN CLUBY, FANATYCY… PO PROSTU…WSZYSCY! W JEDNOŚCI SIŁA… RAZEM MOŻEMY WIELE! A WIĘC MOBILIZACJA!!!

NASZE POKOLENIE WAS PRZERASTA…;)

06.08.2016
ELANA TORUŃ – GWARDIA KOSZALIN
GODZINA 17:00
STADION MIEJSKI, PRZY BEMA 23, TORUŃ


Do zobaczenia na sektorze C!
dodał: Admin

                   Jutro prezentacja drużyny... zapraszamy!
Dodano:03 Aug 2016 21:51
Panie i Panowie...

Już jutro odbędzie się prezentacja naszej drużyny przed nadchodzącym sezonem. W klubie zaszło wiele zmian. Wielu piłkarzy odeszło w zamian przyszli nowi. Jutro będzie wspaniała okazja aby ich poznać. Nazwiska? Możemy spodziewać się iż będą to zawodnicy, którzy od dłuższego czasu przebywają w Toruniu i grali w sparingach.
Praktycznie każdy z tych zawodników posiada doświadczenie gry na pierwszo lub drugoligowym poziomie. Na pewno można stwierdzić iż Panowie Kniat, Cyrak, Frąckiewicz zbudowali ciekawy zespół. Pytanie na ile on wypali. Tego dowiemy się dopiero w sezonie a pierwszy sprawdzian już w najbliższą sobotę!

Tym czasem zachęcamy WSZYSTKICH fanów Elany do odwiedzenia jutro Lizard Kingu. Takie prezentacje robione są nie dla piłkarzy lecz dla nas kibiców. Jesteśmy przekonani iż wielu z tych nowych zawodników nigdy nie grało dla takich fanatyków jak My i jeszcze nie do końca może zdają sobie sprawę jaki zaszczyt ich spotkał iż będą mogli reprezentować nasze barwy. Pokażmy im jutro iż Elana to nie tylko piłka, Elana to coś więcej...

PREZENTACJA DRUŻYNY ELANA TORUŃ
LIZARD KING
UL. KOPERNIKA 3
GODZINA 19:00

Do zobaczenia!
dodał: Admin

                   Przedstawiamy naszego rywala: Gwardia Koszalin
Dodano:03 Aug 2016 11:28
Kontynuując wczorajszy wpis z opisem z ostatniego meczu z przed trzynastu lat Elana – Gwardia tym razem wrzucamy zdjęcie, które prezentuje tamtejszą ekipę przyjezdnych z tamtego spotkania.

Przed najbliższym meczem wypadałoby w tym momencie także pokrótce przedstawić naszego najbliższego rywala. Gwardia Koszalin to solidna, uznana marka kibicowska w Polsce.  Ich barwy to czerwono – biało – niebieskie.  

U siebie starają się formować młyn na każdym meczu. Oscyluje on w zależności od rangi przeciwnika od skromnego 30 osobowego do nawet 350 głów (chociażby jak w poprzednim sezonie na derbach z Bałtykiem Koszalin)

Wyjazdy? Raczej w tym aspekcie Gwardziści wypadają skromnie. Większości ich liczby wyjazdowe to 30-50 osób. Raczej w ostatnim czasie nie przekraczają setki (najlepiej wypadli w 80 osób  + zgody w Słupsku). Niestety zdarzają się im także wpadki a co za tym idzie okrągłe zera.  Do Torunia jednak na pewno zawitają bo ostro mobilizują się na ten mecz!

Zgody? Ich przyjaciółmi są ekipy z którymi akurat nam zbytnio nie po drodze.  Od 1989roku!!! sztama z Arką Gdynia z którą swego czasu wąchał się apator. Od 1993 roku ich zgodowiczem jest również Górnik Wałbrzych a więc ekipa, która także od wielu lat jest ziomkami naszego lokalnego rywala Zawiszy Bydgoszcz! Ostatnim koalicjantem Gwardii od 2009roku jest Górnik Konin z którym we wrześniu również spotkamy się w lidze.  Wiadomo iż akurat z konińskim Górnikiem też mieliśmy w przeszłości swoje zatargi bo raz, że skroiliśmy im niegdyś trzy flagi a dwa że oni również swego czasu odwiedzali toruńską ekipę widmo z którymi jednak szybko kontakty urwali bo przekonali się z kim mają do czynienia.  Liczymy więc, że wszystkie powyższe ekipy zawitają do Grodu Kopernika a wtedy na pewno będzie ciekawie ;)

Kosy? Gryf Słupsk, Pogoń Szczecin, Kotwica Kołobrzeg czy Stilon Gorzów oraz wrogowie ich przyjaciół.

Więcej szczegółów na temat tejże ekipy możemy przeczytać na stronie http://www.arkowcy.pl/artykul/932/ks-gwardia-koszalin.html.

Z ciekawostek możemy jeszcze dodatkowo zacytować pewny fragment z powyższej strony…
„Ruch szalikowców Klubu Sportowego GWARDIA KOSZALIN rozpoczął się - jak w większości polskich kibiców - na początku lat 70 - tych. Działania kibiców w tamtych czasach oraz ich mentalność całkiem różniły się od tych, z czasów dzisiejszych... Gwardia Koszalin, sekcja piłki nożnej, oficjalnie powstała w roku 1946, ale pierwotnie był to Milicyjny KS przy KWMO (1945). Rok później przemianowano nazwę na Milicyjny KS przy KP-MO, a dwa lata później, w 1948 roku,powstało Zrzeszenie Sportowe Gwardia. Dzięki pomocy tegoż Zrzeszenia, reaktywowano, zlikwidowany wcześniej, Milicyjny KS, który zmienił wkrótce nazwę na KS Gwardia...”

Na tą chwilę to tyle na temat ekipy z którą przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższą sobotę. Co nieco dodamy jeszcze niebawem…

Podsumowując… w sobotę WSZYSCY NA BEMA!

dodał: Admin

                   Z kart historii: Mecz z Gwardią Koszalin!
Dodano:02 Aug 2016 9:49

Elo kibole ;)
Jak wiemy do długo wyczekiwanej soboty zostały nam zaledwie cztery dni... A co czeka nas w tą sobotę? Dla każdego fanatyka ... dzień święty! Inauguracja ligi!!! Do Torunia przyjedzie Gwardia Koszalin z którą Elana w lidze ostatnio mierzyła się ... uwaga!!!... ponad 13 lat temu!


Z tej okazji odkrywamy nieco karty historii ;) Ostatni mecz z Gwardią pamiętają z pewnością tylko nieliczni. Stara ekipa i nieliczna grupka młodych, którzy wtedy uczęszczała na mecze toruńskiej Elany na podgórzu. Jakże inne to były wtedy czasy...;) Czasy kiedy internet dopiero w Polsce "raczkował" i nie był aż tak bardzo monitorowany przez służby porządkowe. Kibice.net? Wtedy podstawowa strona i główne źródło wiedzy (oprócz gazety TMK) dla każdego fanatyka. Dzisiaj? Kibice.net owszem nadal pozostaje aktywną stroną jednakże jej ranga znacznie spadła bo kojarzona jest z wieloma bzdurnymi wpisami gimbazy i innych osób nie wykazujących się zbytnią kumatością ;) Kto z Was pamięta te czasy kiedy na czacie kibice.net siedziało po 50 osób w tym w większości prawdziwi przedstawiciele danych ekip? Kto z Was pamięta internetowe księgi gości poprzez którą często dane ekipy wymieniały swoje poglądy i to wszystko było ogólnodostępne informacje. Często na nich opisywane były przeróżne akcje a często nawet przewijały się kogoś ksywy. Wtedy internet nie był tak rozpowszechniony a więc odbiorcami tych wpisów tak naprawdę byli tylko sami zainteresowani. Za nim internet wszedł w życie na dobre to wcześniej takim komunikatorem kiboli była zwykła...telegazeta w tv ;) Oj to były piękne czasy...
Wtedy nie było żadnych oświadczeń, propagandy i wielostronicowych artykułów ;) Czysty spontan...Czemu o tym wspominamy akurat teraz przy okazji meczu z Gwardią? Sami zobaczcie...
Dla niezorientowanych w 2003r. nasza strona elanowcy.pl (wcześniej elana.glt.pl oraz elana.boo.pl) dopiero powstawała. Główną stroną Elanowców była wtedy strona www.elana.prv.pl, którą wtedy ogarniał jeden z małolatów z Rubinkowa 1. Na zdjęciu z tego posta prezentujemy właśnie wizualizacje tamtej strony. Skupmy się jednak bardziej nad samym jej wpisem na ówczesnej głównej stronie....

" Elana Toruń - Gwardia Koszalin 05.04.2003
Przy okazji meczu mialo dojsc do ustawki pomiedzy hools ELANY I GWARDII,po wczesniejszych ustaleniach starcie mialo nastapic w ilosci po 15-u i wszystko bylo by dobrze,gdyby nie JEBANA POGODA,snierzyca ktora przeszla w ciagu godziny przez TORUN zniechecila obydwie strony do ustawki,lecz nie wszystko stracone(dla zainteresowanych wiadomo co).czekamy na Gwardie do ok.15.45,gdzie informuja nas ,ze sa tu i tu,MY wyruszamy w 5-c aut i sie spotykamy na przedwczesniejszych ustaleniach z ktorych wyniklo,ze ustawka zostaje przelozona na inny czas (dla zainteresowanych),wieziemy Gwardie na stadion ELANY i gwarantujemy im ze zadnej akcji na autokar nie bedzie,jeszcze pare slow przed samym stadionem w przyjaznej atmosferze(psiarnia troche byla zagubiona co sie dzieje) i Gwardia wchodzi na mecz raczej bez biletow(nie jestem pewien) po paru piosenkach bez wyzwisk wyjezdzaja do Koszalina bez dodatkowych ekscesow.ELANA tez sie zwija z meczu,gdzie psy zaczeli nas wylapywac -idioci. MAM TERAZ PYTANIE DLA KIBICOW ELANY I NIE TYLKO: czy taka wlasnie ustawka to jest dobra rzecz,skoro nic z niej nie wyszlo,a GWARDIA przyjechala i mozna bylo w nich wjechac,dym bylby piekny prawie zadnej psiarni pod kasami?
K."


Do tego tematu jeszcze wrócimy... tymczasem WSZYSCY w sobotę na Gwardię !
dodał: Admin

                   Relacja z weekendu... Arka - Ruch.
Dodano:02 Aug 2016 9:39
Arka Gdynia - Ruch Chorzów 29.07.2016r.
W ubiegły weekend oprócz turnieju Mucha Cup 2016, który szeroko opisujemy w newsach poniżej,  nasza załoga dzień wcześniej w piątek obecna jest w Gdyni gdzie w 70 osób sportowego składu wspieramy naszych braci z Ruchu. Kibole Elany & Ruchu & Widzewa i Wisły przed meczem spacerują sobie po Gdańsku oraz Gdyni zahaczając nawet o tamtejszą plaże.
Następnie udają się na mecz gdzie łącznie w klatce gości melduje się 711 wyjazdowiczów Ruchu Chorzów. Poza Chorzowskimi i naszą brygadą na powyższą liczbę składa się 150 Widzewa oraz 73 osoby z WSH. Na płocie oprócz flag Ruchu i Widzewa lądują także dwie nasze fany tj. Młoda Elana i wyjazdówka Bydgoskiego. Ogólnie cisza spokój. Po meczu wraz z dużą częścią ekipy samochodowej Niebieskich udajemy się w stronę naszego miasta gdzie gościmy naszych braci przed turniejem w Golubiu ;)
Pozdro dla obecnych i do następnego!


dodał: Admin

                   W sobotę WSZYSCY NA GWARDIĘ!
Dodano:01 Aug 2016 15:23

dodał: Admin

                   MUCHA CUP 2016 (RELACJA)
Dodano:01 Aug 2016 14:02

30 lipca a więc tydzień po drugiej rocznicy śmierci naszego kolegi wielkiego fanatyka Elany Marcina Muchewicza odbył się drugi turniej ku jego pamięci Mucha Cup 2016.
Turniej ten rozegrany został wyjątkowo nie w Toruniu a na terenie naszego aktywnego fan clubu z Golubia Dobrzynia.

W imprezie wystartowało 16 drużyn w tym reprezentacje wszystkich naszych dzielnic, aktywnych fc oraz ekip przyjezdnych z Chorzowskiego Ruchu, Myszkowa, Widzewa Łódź (w tym oczywiście licznie Grudziądz, Żyrardów czy Bałuty) oraz KKSu Kalisz!

Z racji tego iż turniej ten rozgrywany był poza Toruniem to ilość uczestników była mniejsza niż z pewnością miałoby to miejsce gdyby turniej rozgrywany był w naszym mieście. Jednakże wpłynęło to bardziej na mniejszą frekwencje małolatów czy kobiet a w jakimś tam stopniu poprawiło jakość naszej załogi ;) Tak czy siak przez cały dzień przez golubski stadion miejski przewinęło się wielu kiboli z żółto – niebieskiej rodziny. Nasza liczba rzecz jasna ciężka do oszacowania jednakże w szczytowym momencie można ją określić na 400-500 osób. Na płocie stadionu zawisły takie flagi jak Śp. Mucha, Młoda Elana, Śp. Rysiek (Widzew), AK (Autonomia Kaliska - KKS Kalisz) oraz transparent Rubinkowo i specjalnie przygotowany na tą okazje przez grupę UET transparent o treści "Elana jak rodzina to Ty zapoczątkowałeś ten klimat… Śp. Mucha"
Na samym turnieju odpalamy trochę piro i jak zwykle bywa przy takich okazjach nie brakuje także kibolskich śpiewów ;)

Pod względem piłkarskim rozgrywki wygrywa drużyna staruchów z GTWu pokonując w finale Ekipę zza Wisły (EZW,Podgórz). W półfinale odpadły reprezentacje przyjezdne a więc KS Myszków i KKS Kalisz.

Po rywalizacji na boisku wielu kiboli przenosi się na wcześniej zaplanowane imprezy czy okoliczne jeziora i tam umacniamy kontakty z naszymi zgodami. Oj na pewno będzie co wspominać ;)

Podsumowując turniej można uznać za udany. Pozdrowienia dla wszystkich obecnych w szczególności dla naszych ziomków z Ruchu, Myszkowa, Widzewa i Kalisza! Szacunek i podziękowania także dla wszystkich tych, którzy pomogli w organizacji tego turnieju a przede wszystkim dla SKET, Ultras Elana, Młodej Elany czy FC Golub Dobrzyń.

To tyle… teraz w sobotę na pierwszym mecz sezonu… WSZYSCY NA GWARDIĘ!

Foto:

>30.07.2016 MUCHA CUP 2016<

dodał: Admin

                   Śp. Marcin "Mucha" "Elanowiec" Muchewicz
Dodano:28 Jul 2016 13:29

Jak po śmierci Śp. Słomy... Marcin "Muszka" oglądał z nami filmik, który zrobiliśmy dla Słomy zapytał nas wtedy "czy jemu też kiedyś zrobimy takie coś?". Marcin raczej wtedy zadał te pytanie pół żartem pół serio sprawdzając naszą reakcje. Chyba nie zdawał sobie sprawy, że niecałe trzy lata później od nas odejdzie...

Dzisiaj po dwóch latach od śmierci Marcina prezentujemy prawie 25 minutowy filmik z kompilacją zdjęć, krótkimi filmikami z jego udziałem. Film ten ukazuje "żółto - niebieskie" życie Marcina, sytuacje, które miały miejsce podczas jego choroby i po jego śmierci...Nie "tykaliśmy" w tym przypadku życia prywatnego Marcina bo raz, że nie starczyłoby nam "taśmy" a dwa i tak byśmy nie byli wstanie oddać tego jakim wspaniałym był człowiekiem prywatnie...

Wiadomo filmik ten może i jest długi, może nie należy do wesołych ale na pewno warto go obejrzeć.

Marcinie byliśmy Ci to winni...czy zrobimy Ci taki filmik? Proszę Brachu to dla Ciebie!

Przy okazji przypominamy iż już w najbliższą sobotę w Golubiu Dobrzyniu II edycja turnieju Mucha CUP '2016. Warto obejrzeć powyższy filmik i samemu zadać sobie pytanie czy Marcinowi należy się to abyśmy godnie upamiętnili jego osobę i wszyscy w komplecie pojawili się tego dnia na turnieju? My nie mamy wątpliwości... dlatego nasza obecność obowiązkowa!
Pamiętajcie jednak, że ten turniej to nie tylko rozgrywki piłkarskie na orliku czy melanż z ziomkami. Pamiętajcie, że robimy to przede wszystkim ku pamięci Marcina...

dodał: Admin

                   Sezon ogórkowy - podsumowanie...
Dodano:27 Jul 2016 10:27
Nadrabiamy zaległości na stronie związane z sezonem ogórkowym. Budzimy się budzimy ze snu bo już w najbliższą sobotę 2 Turniej Mucha Cup'2016 a tydzień później pierwszy mecz ligowy z Gwardią Koszalin! Co działo się w przerwie letniej? Wszystko to mogliście śledzić na bieżąco na profilu facebookowym Elana Toruń lub na naszym fanpagu.

Tak pokrótce... Grupa UET podsumowała swój sezon i od razu ruszyła z kolejnymi akcjami w celu wsparcia ruchu ultras na Elanie. T-shirty, rybaczka zgodowa czy ostatnio smyczki to gadżety poprzez zakup których można wesprzeć grupę UET. Więcej szczegółów na ich fanpagu... Z  naszej strony możemy tylko wystosować prośbę o wspierania ich akcji bo całkowity zysk idzie na oprawy!

Tak poza tym z tych ważniejszych wydarzeń wartych odnotowania to z pewnością kluczowa dla nas informacja iż Elana ze względu iż Pelikan Niechanowo wycofał się z ligi... jednak zagra w trzeciej lidze! Przez cały czerwiec i początek lipca trwały Mistrzostwa Europy we Francji. Nasza reprezentacja "trochę pograła..." odpadając w ćwierćfinale z późniejszym mistrzem Portugalią dopiero po karnych! Na wszystkich meczach Polaków obecna była delegacja kibiców Elany z flagą Toruń jak zawsze zajebiście widoczną! ;) Na wspomnianym meczu z Portugalią Elana przybija układ chuligański z Widzewem! Ponadto wcześniej Młoda Elana obecna była na turnieju Śp. Ryśka w Żyradowie. Jeżeli jesteśmy w temacie turniejów to niezły takowy turniej lokalny zorganizowali kibice Bydgoskiego. Jak widać ta dzielnica cały czas trzyma wysoki poziom. Oby tak dalej...

W ubiegłą sobotę przypadła druga rocznica śmierci Śp. Marcina Muszki. Oczywiście kibice Elany obecni byli zarówno na mszy w jego intencji jak i później na cmentarzu odpalając symbolicznie race. Jak wspomnieliśmy już wyżej w najbliższą sobotę (30.07) odbędzie się kolejny turniej Mucha Cup na którym obecność wszystkich fanatyków Elany jest obowiązkowa...

Zdjęcia i opisy z sezonu ogórkowego w rozwinięciu... ->
...czytaj więcej
dodał: Admin

                   30.07.2016 TURNIEJ MUCHA CUP '2016
Dodano:27 Jul 2016 9:32

Drodzy Elanowcy,
W ostatnią sobotę lipca (30.07) w Golubiu Dobrzyniu odbędzie się kolejny, drugi turniej ku pamięci wielkiego fanatyka Elany Śp. Marcina "Muszki"!

Kim był Marcin i jak wiele zrobił dla ruchu kibicowskiego na Elanie chyba nie musimy nikomu tłumaczyć. Jutro mija druga rocznica od jego śmierci i chociażby także poprzez ten turniej chcemy uczcić jego pamięć. Marcin nigdy nie zapomniał o naszym klubie. Tak było od kiedy po raz pierwszy pojawił się na meczu I tak do samego końca!!!

W kwestii Elany zawsze mogliśmy na niego liczyć. Teraz On liczy na Waszą liczną obecność na tym turnieju. Jesteśmy pewni iż Marcin cały czas kibicuje nam z sektora niebo i trzydziestego lipca będzie spoglądał na nas z góry!

Czemu Golub Dobrzyń? Takowy turniej to wspaniała okazja do integracji i ożywienia naszych fan clubów. W tym roku padło na Golub Dobrzyń i mamy nadzieje że ten fan club odpowiednio to wykorzysta i zaprezentuje się godnie. Turniej odbędzie się na tamtejszym Stadionie Miejskim i jesteśmy pewni, że będzie ciekawie. Do Golubia zawitają wszyscy nasi ziomale z Ruchu, Myszkowa, Widzewa czy Kalisza! Mamy nadzieję, że i nasza frekwencja będzie odpowiednia.

Jeszcze do poniedziałku wszystkie dzielnice i fan cluby mogą wystawić swoje drużyny. W drużynie może grać max 10 osób. Wpisowe od zespołu to 250zł ! Pamiętajcie iż Marcin zawsze angażował się w to na 100%. Podkręcał wszystkich. Dążył do tego aby każde osiedle, każdy fan club się rozwijało. Dlatego teraz nie wystawienie drużyny przez jakąkolwiek dzielnice lub fc będzie po prostu wstydem. Mamy nadzieję, że weźmiecie sobie to do serca.

Niezależnie czy grasz w turnieju czy nie. Obecność wszystkich fanatyków Elany na tym turnieju jest obowiązkowa. Do Golubia będziemy ruszać wszyscy razem z wcześniej ustalonego miejsca zbiórki. Szczegóły podamy wkrótce. Tak czy siak... kto może niech kołuje transport. Pozostali? Niech także szykują się na turniej (postaramy się coś ogarnąć).

Póki co ... tyle w temacie!
dodał: Admin

                   Rozkład jazdy...
Dodano:05 Jul 2016 15:42
W dniu dzisiejszym pomorski związek piłki nożnej podał terminarz na nadchodzący sezon a więc chwytać za kalendarze i zaznaczać ważne dla nas poniższe terminy!

Na sam początek z Gwardią Koszalin u siebie a więc już na dzień dobry przyjadą do nas kibice gości! Potem we wrześniu (17-18.09) mecz z Górnikiem Konin a tak poza tym na Bema bez większych rewelacji.

W zamian za to czeka nas kilka ciekawszych wypraw wyjazdowych. Pierwszy wyjazd? Świecie a potem m.in. KKS Kalisz, Pogoń Lębork, Bałtyk Gdynia ale także np. Vinetta Wolin!

Odkładajcie kasę i szykujcie sobie wolne terminy. Bez ziewania, narzekania i głupich wymówek. Skończyły się bliskie wyjazdy czas ruszyć w Polskę! Poniżej prezentujemy zestawienie wszystkich spotkań Elany.

1) Elana Toruń - Gwardia Koszalin 6-7 sierpnia

2) Wda Świecie - Elana Toruń 13-14 sierpnia

3) Elana Toruń - GKS Przodkowo 20-21 sierpnia

4) KKS Kalisz - Elana Toruń 27-28 sierpnia

5) Elana Toruń - Sokół Kleczew 3-4 września

6) Leśnik Manowo - Elana Toruń 10-11 września


7) Elana Toruń - Górnik Konin 17-18 września

8) Pogoń Lębork - Elana Toruń 24-24 września

9) Elana Toruń - RO.lko Konojady 1-2 października

10) Bałtyk Gdynia - Elana Toruń 8-9 października


11) Elana Toruń - Świt Skolwin 15-16 października

12) Elana Toruń - Polonia Środa Wielkopolska 22-23 października

13) Vinetta Wolin - Elana Toruń 29-30 października


14) Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 5-6 listopada

15) Lech II Poznań - Elana Toruń 12-13 listopada


16) Elana Toruń - KS Chwaszczyno 19-120 listopada

17) Jarota Jarocin - Elana Toruń 26-27 listopada


Do zobaczenia...
dodał: Admin

                   WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!
Dodano:03 Jul 2016 22:01

W dniu wczorajszym (2.07.2016r) jeden z najwierniejszych kibiców Elany Toruń, fanatyk z osiedla Mokre - Miron wstąpił w związek małżeński ze swoją wybranką Natalią!

Oczywiście jak to zwykle bywa przy tego typu wydarzeniach pod kościołem na bramie nie zabrakło delegacji kibiców Elany, którzy obecni byli z flagą Mokre i odpalili trochę pirotechniki. Natomiast późnym wieczorem pod salą weselną grupa UET także zaprezentowała mały pokaz wraz z okazjonalnym transparentem.

Na koniec raz jeszcze w imieniu redakcji naszej strony, "Mokrusów", UET i ogólnie wszystkich kiboli Elany Toruń chcielibyśmy życzyć młodej parze WSZYSTKIEGO ŻÓŁTO - NIEBIESKIEGO na nowej drodze życia! 1968 dni miłości i tak do końca życia!

dodał: Admin

                   Jednak trzecia liga?
Dodano:29 Jun 2016 9:36
W dniu wczorajszym  na portalu jardersport.pl (http://jardersport.pl/aktualnosci.html?id=17339) pojawiła się informacja iż Pelikan Niechanowo nie przystąpi do rozgrywek trzeciej ligi w nadchodzącym sezonie a co za tym idzie na tym szczeblu rozgrywek zagra Elana!

Informacja ta praktycznie jest potwierdzona dlatego też powoli możemy przygotowywać się do nieco dalszych i ciekawszych wyjazdów już za nieco ponad miesiąc!

Poniżej prezentujemy skład naszej ligi (o ile oczywiście wszyscy dostaną licencje)
1) ELANA TORUŃ
2) Lech II Poznań
3) Sokół Kleczew
4) Jarota Jarocin
5) Polonia Środa Wlkp.
6) Wda Świecie
7) KKS 1925 Kalisz

8) Vineta Wolin
9) GKS Przodkowo
10) Bałtyk Gdynia
11) Świt Skolwin (Szczecin)
12) KS Chwaszczyno
13) Pogoń II Szczecin
14) Gwardia Koszalin
15) Górnik Konin
(beniaminek z Wielkopolski)
16) Pogoń Lębork (beniaminek z Pomorskiego)
17) Leśnik Manowo (beniaminek z Zachodniopomorskiego)
18) Rol-Ko Konojady (beniaminek z Kujawsko-Pomorskiego)

Jak widać powyżej w najbliższym sezonie szykuje się nam kilka zacnych spotkań zarówno tych wyjazdowych jak i na Bema! Niezwykle ciekawie zapowiadają się mecze z takimi drużynami jak Gwardia Koszalin, Górnik Konin, Pogoń Lębork czy Bałtyk Gdynia.
Ci najbardziej zagorzali wyjazdowicze z pewnością nie mogą się doczekać wyjazdów w rejony województwa zachodniopomorskiego m.in. na rezerwy Pogoni do Szczecina czy te mniej "marketingowe" aczkolwiek niezwykle atrakcyjne jak np. do Wolin na na Vinetę (365km!). Najbliższy wyjazd nadchodzącego sezonu? Świecie! A więc też będzie ciekawie.

Podsumowując czeka nas zupełnie inny sezon niż ten poprzedni. Sezon, który mocno zweryfikuje nasze możliwości szczególnie te wyjazdowe! Nie będzie łatwo ale wierzymy iż na Elanie nie brakuje prawdziwych fanatyków i podołamy wyzwaniu ;) Szykujcie fundusze bo już niedługo ponownie ruszamy w trasę... Na tą chwilę... tyle w temacie! Do zoba!
dodał: Admin

                   Zapisy na koszulki
Dodano:29 Jun 2016 9:00

UWAGA UWAGA!
Startujemy z zapisami na koszulki - Against Modern Football! Prosta, schludna i dobrze wykonana koszulka z konkretnym przekazem. Zapisy na: Ultras Elana Toruń
"Zachęcamy do zapisywania się i tym samym wspierania funduszu pieniężnego, który przeznaczony będzie na oprawy w nowym sezonie! To ile ich zaprezentujemy i z jakim rozmachem zależy tylko i wyłącznie od Was! TYLKO KUPUJĄC U NAS MASZ 100% PEWNOŚĆ, ŻE ZYSK IDZIE W CAŁOŚCI NA WSPÓLNE DOBRO ELANKI!"

dodał: Admin

                   ULTRAS ELANA TORUŃ - podsumowanie rundy!
Dodano:29 Jun 2016 8:57
Podsumowanie rundy wiosennej w wykonaniu grupy Ultras Elana Toruń !
"Zakończenie rundy wiosennej już za nami, emocje związane ze spadkiem z powrotem do IV ligi opadły tak więc czas na podsumowanie tego okresu w wykonaniu grupy Ultras Elana Toruń. Nie bez kozery możemy przyznać, że była to najlepsza z rund w historii ruchu ultras na Elanie. Udało nam się w tym czasie zaprezentować 3 duże jak na nasze warunki oprawy a były to kolejno:

~ choreografia na spotkaniu ze Spartą Brodnica. W jej trakcie na płocie zawisł 30 metrowy transparent o treści "Cały nasz świat kręci się wokół Ciebie" natomiast na sektorze rozciągnięta została również 30 metrowa sektorówka której to centralnym elementem był herb Elany nawiązujący do roli Słońca w naszej galaktyce, na robitach zaś znajdowały się mniejsze planety z namalowanymi symbolami związanymi z kibicowskim rzemiosłem. Następnie sektorze wylądowało 100 uszytych przez nas samych w trakcie przerwy zimowej machajek oraz odpalonych blisko 300 stroboli a także 40 świec w barwach naszej Elanki. Ponadto na sektorze pojawiła się także podobizna Mikołaja Kopernika, który filuternie mrugał okiem do zagotowanych tego dnia do granic możliwości kundli.
Foto oprawy : https://web.facebook.com/UltrasElanaTerror/photos/a.627794417358903.1073741856.188486127956403/631948970276781/?type=3&theater

~ oprawa na meczu z Nielbą Wągrowiec. Składał się na nią 25 metrowy transparent z hasłem "Hokus pokus, czary mary, zgadnij kto odpalił flary". Na sektorze rozwinięta została sketorówka/herb a towarzyszyło jej kilkadziesiąt machajek oraz 30 rac.
Foto oprawy: https://web.facebook.com/UltrasElanaTerror/photos/a.627794417358903.1073741856.188486127956403/638950779576600/?type=3&theater

~ widowisko ultras na ostatnim meczu sezonu z Ostrovią Ostrów. Płot przyozdobiony został transparentem o formacie 3x40 metrów na którym widniało wymowne hasło - "NIE MA LITOŚCI, LITOŚĆ TO ZBRODNIA". Na sektorze rozwinięta została nasza etatowa sektorówka w barwach z herbem a po jej zjechaniu na sektorze odpalone zostało kolejno najpierw 40 rac stroboskopowych a następnie 40 rac morskich.
Foto oprawy: https://web.facebook.com/UltrasElanaTerror/photos/a.627794417358903.1073741856.188486127956403/667510506720627/?type=3&theater

Ponadto braliśmy udział w obchodach Marszu Rotmistrza Pileckiego, na które to przygotowaliśmy folię z hasłem " Pułkowniku Pilecki - pamiętamy" oraz odpaliliśmy 4 świece dymne (dwie białe i dwie czerwone), 21 stroboskopów oraz 25 rac morskich.
Foto z obchodów: http://oi64.tinypic.com/kd0umx.jpg

Wymienione oprawy przygotowywane były głównie ze środków które udało nam się uzbierać dzięki Waszej pomocy. Mowa tutaj o zimowych licytacjach gadżetów, przeprowadzanych na meczach zbiórkach oraz dochodach z wydawanych przez UET gadżetów. Jeżeli chodzi o ten ostatni aspekt to lwią część funduszy zapewniły nam wydane polo-rugby, które to wydane zostały w ponad setce egzemplarzy. Oprócz tego wydaliśmy także smyczki do kluczy z otwieraczem do piwa, rybaczki zgodowe [E]&(R), grawerowane kieliszki oraz pokale, szale Władcy Torunia a także dwie edycje vlepek.
W trakcie rundy przeprowadzaliśmy także zbiórkę pieniędzy na replikę flagi Władcy Torunia, która zakończyła się sukcesem a nowe płótno zadebiutowało na ostatnim meczu sezonu z Ostrovią Ostrów.

Obecnie przed nami sezon ogórkowy w trakcie którego nie zapadamy w sen lecz będziemy działali nadal na różnych płaszczyznach dla chwały naszej Elany. Niedługo czeka nas kolejna odsłona turnieju Mucha Cup wobec której na pewno nie przejdziemy obojętnie. Także w najbliższym czasie ukażą się nowe gadżety wyprodukowane pod naszym szyldem. Tutaj też wystosujemy mały apel- jak sami wiecie CAŁKOWITY zysk ze wszystkiego co u nas kupicie trafia TYLKO I WYŁĄCZNIE na rozwój ruchu kibicowskiego na Elanie. Dlatego zapraszamy do dokonywania zakupów i nie szczędzenie grosza w trakcie meczowych zbiórek- pamiętajcie, że WSZYSTKO co robimy powstaje dzięki Waszym wpłatom. Dlatego liczymy na Waszą pomoc by móc sławić nasz Ukochany Klub na cały świat!

Z kibicowskim pozdrowieniem grupa Ultras Elana Toruń"
dodał: Admin

                   Elana - Ostrovia (video)
Dodano:29 Jun 2016 8:56
Oprawa


Dopingdodał: Admin

                   Nie ma litości!
Dodano:29 Jun 2016 8:54

Elana Toruń - Ostrovia Ostrów Wlkp. 2:1
Bramki dla Elany: Więckowski, Kot

Kibice:
Ostatni mecz tego sezonu przypadł Nam u siebie z Ostrovią, tego dnia w młynie zebrało się 550 osób. Z Nami tego dnia delegacja Chorzowskich, 50 Widzewiaków i 39 KKS Kalisz, z którym przybijamy tego dnia układ - wielkie dzięki za wsparcie dla wszystkich wymienionych! Na płocie wieszamy 6 naszych flag i po jednej WFCG i KKSu i prowadzimy konkretny doping przez całe spotkanie. Ultrasi przygotowują oprawę, na którą składał się trans 3x41m ''nie ma litości, litość to zbrodnia'', do tego odpalamy około 80 rac. Tekst ten pochodzi z naszej kultowej flagi ''Władcy Torunia'', której replika ma debiut na meczu. Goście 92 osoby, w tym 20 Kania Gostyń, 8 Górnik Konin. Prezentują oprawę "ULTRAS OSTROVIA" na która składała się sektorówka i  trans. Do tego odpalają race i świece dymne.
Piłkarzyki mimo zwycięstwa nie zapewnili nam utrzymania i czeka nas kolejny sezon tułania się po 4-ligowych wioskach....

Foto:

>06.04.2016 Elana Toruń - Ostrovia Ostrów (foto)<
dodał: Admin

                   Jutro wszyscy na Bema!!!
Dodano:03 Jun 2016 9:55Spontanicznie zbieramy się pod stadionem żeby podkręcić ciśnienie na sobotni mecz :)

WSZYSCY DO MŁYNA! UDOSTĘPNIJ TEN FILMIK! WSZYSCY BEZ WYJĄTKÓW!
CZY WYGRYWASZ CZY NIE!

dodał: Admin

                   Kibice Ostrovii mobilizują się na sobotę...
Dodano:31 May 2016 23:04
Tak na sobotni mecz mobilizują się kibice Ostrovii... Co My na to? Zapraszamy :) Będzie grubo...

dodał: Admin

                   W sobotę ostatni mecz... WSZYSCY NA KRYTĄ!
Dodano:31 May 2016 23:02

04.06.2016 ELANA TORUŃ - OSTROVIA OSTRÓW GODZINA 17:00, TORUŃ!

OSTATNI MECZ SEZONU... PRZYJEŻDŻAJĄ KIBICE GOŚCI...

DAJEMY SŁOWO... BĘDZIE GRUBO... KOGO NIE BĘDZIE NIECH JUŻ TERAZ ŻAŁUJE!

MOBILIZACJA!!!

DO ZOBACZENIA W SOBOTĘ NA KRYTEJ...

dodał: Admin

                   Kabaret w Warlubiu....
Dodano:31 May 2016 22:56

Start Warlubie - Elana Toruń 0:3 walkower


Kibice:
Ostatni wyjazd sezonu przypadł nam w pobliskim Warlubiu. Ze względu na to iż cały czas walczymy o utrzymanie w swojej lidze a ten mecz miał mieć kolosalne znaczenie w tym zakresie (ewentualna porażka mogła oznaczać spadek) to od poniedziałku ruszamy z mobilizacją na ten wyjazd. Niestety w środę zaczął się kabaret dotyczący tego spotkania ponieważ tamtejsi działacze wydali na swojej stronie komunikat iż "My nie gramy, meczu nie będzie..." itd. że względu na obawy policji dotyczące naszego przyjazdu. Owa sytuacja oznaczałaby walkower i trzy punkty za darmo dla naszej drużyny pod sam koniec sezonu. Dlatego też w niesmak to było zarządzającym ligą leśnym ludkom z wielkopolski, którym niezmierni zależy aby jak najwięcej drużyn z wielkopolski utrzymało się w nowej trzeciej lidze a nasze zwycięstwo oznaczałoby iż przynajmniej na chwilę zrównalibyśmy się z punktami z KKSem Kalisz przeskakując ich w tabeli ze względu na lepszy bilans bezpośrednich spotkań.
W związku z tym wzpn wyznaczył posiedzenie w tej sprawie na piątek na godziny popołudniowe. My w tym momencie nie odwołujemy jeszcze wyjazdu wiedząc iż różnie z tymi decyzjami przy zielonych stolikach bywa. Nadal podkręcamy i mobilizujemy się wzajemnie. W piątek ku naszemu zaskoczeniu a może i nawet wręcz przeciwnie bez większego zaskoczenia otrzymujemy wiadomość prosto z posiedzenia iż kabaret nadal trwa! Wzpn zadecydował iż opinia policji i działaczy Startu ich nie obchodzi i mecz ma być rozegrany ponieważ wcześniej swojej opinii nie wyraził wójt gminy
;)
No cóż skoro sytuacja przedstawiała się tak a nie inaczej nam wyjazdowiczom, nie pozostało nic innego jak ogłosić wszem i wobec "JEDZIEMY!". W godzinach wieczornych tego samego dnia otrzymaliśmy kolejne niepokojące sygnały iż do klubu przyszedł fax z informacją od wójta iż on nie wyraża zgody na żaden mecz i takowy na sto procent się nie obędzie. W tym momencie dzwonimy także do byłych zawodników naszego klubu obecnie występujących w Warlubiu, którzy potwierdzają nam powyższy fakt iż ich w klubie zarządzono iż nie mają żadnej zbiórki i nie ma żadnego meczu! Mimo wszystko stwierdziliśmy iż skoro do tamtej chwili żadne oficjalne pismo o przyznanym walkowerze nie dotarło do naszego klubu to w samą sobotę może się jeszcze wszystko pozmieniać więc nadal trzymamy wersje iż jedziemy do tej wioski!
Przyszła sobota i dzień wyjazdu. Już z rana na stronie Startu Warlubie pojawia się kolejny komunikat iż mimo decyzji wielkopolskiego związku oni oddają mecz walkowerem i tyle. Stwierdziliśmy iż w tej chwili będziemy czekać na dalsze info i oficjalnej zbiórki jeszcze nie odwołujemy.
Krótko przed godziną 14:30 dostajemy potwierdzoną informacje zarówno z naszego klubu jak i piłkarzy Warlubia iż meczu nie będzie a nasi piłkarze jadą tam tylko po to aby wyznaczeni sędziowie z wielkopolski mogli po piętnastu minutach odgwizdać walkowera dla Elany!
Dlatego też dzwonimy między sobą i ustalamy iż skoro meczu nie ma to nie jedziemy!!!
Kilka aut zdążyło jednak wyruszyć w stronę Warlubia jednakże po otrzymaniu pełnej informacji o powyższej sytuacji zawracają do Torunia. Nasi piłkarze walkowerem wygrywają 3:0 ale nic to nam zbytnio nie daje bo w Poznaniu KKS Kalisz remisuje z Wartą i przed ostatnią kolejką odskakują nam na jeden punkt... a więc... Co raz bliżej czwarta liga...
dodał: Admin

                   JUTRO (28.05) WSZYSCY DO WARLUBIA!
Dodano:27 May 2016 13:13

Tak jak przypuszczaliśmy. Wielkopolski związek piłki nożnej dopiął swego i jutrzejszy mecz w Warlubiu jednak się obędzie!

Także bez zbędnego rozpisywania się... JUTRO WSZYSCY NA WYJAZD!

Zbiórka 14:30 pod halą Arena Toruń. Kołować auta i widzimy się na zbiórce.

JESTEŚMY ZAWSZE TAM!

dodał: Admin

                   OSTATNI WYJAZD TEGO SEZONU! WSZYSCY DO WARLUBIA!!!
Dodano:23 May 2016 12:10
28.05.2016

Start Warlubie - Elana Toruń
Godzina 17:00
Warlubie
Ostatni wyjazd sezonu!

Jedziemy WSZYSCY! Do końca obecnego sezonu zostały nam zaledwie dwa mecze w tym tylko jeden wyjazdowy! W najbliższą sobotę nasi piłkarze wybierają się na arcyważny mecz do pobliskiego Warlubia...

Dlaczego ten mecz jest taki ważny? Dla niezorientowanych... Nasza drużyna wciąż walczy o ósmą lokatę w tabeli, która w późniejszym rozrachunku przy odrobinie szczęścia może nam dać utrzymanie w tej trzeciej lidze! Nie ma jednak innej opcji jak sześć punktów w ostatnich dwóch spotkaniach a wtedy dopiero możemy przyglądać się innym wynikom i liczyć na ten cud...

Pamiętajcie z drużyną się jest na dobre i na złe. Nie tylko wtedy gdy ona wygrywa. Dlatego też na te dwa ostatnie mecze musimy się spiąć i pojawić się na nich liczną załogą! Wielu z Was z niewiadomych przyczyn odpuściło sobie wyjazd do Środy Wielkopolskiej... mamy nadzieję, że zrehabilitujecie się na tej najbliższej wycieczce!

W Warlubiu proponujemy bez ziewania, bez bezczynnego stania i krytykowania postawy piłkarzy. Jedziemy wspierać naszą drużynę dlatego też proponujemy głośny doping przez pełne 90 minut! Sami pokażmy klasę... w końcu ELANA TO MY! A wtedy być może i piłkarze wezmą z nas przykład ?
Ten mecz to z całą pewnością ostatni nasz wyjazd w tym sezonie... oby nie był również naszym ostatnim w trzeciej lidze!

Pokażmy raz jeszcze dlaczego ELANA to taka uznana marka... Wszyscy przecież wiemy iż to nie dzięki obecnym wynikom sportowym a raczej dzięki nam fanatykom, którzy robią odpowiednią atmosferę na trybunach!
Nie jedni już pisali bądź mówili... "kibiców to Elana ma co najmniej na poziomie pierwszej ligi"... miejmy nadzieje, że po tym sezonie piłkarze będą przynajmniej trzecioligowi ;)

Zbiórka g. 14:30 na parkingu przy hali ARENA TORUŃ. Jedziemy autami a więc kołować transport we własnym zakresie! Ci, którzy nie mają takiej możliwości oczywiście niech także zjawią się na zbiórce a będziemy próbowali coś zaradzić w tej kwestii. Koszt wyjazdu indywidualnie u kierowców + bilet na mecz.

Podsumowując... udostępniamy, przekazujemy info dalej, mobilizujemy się wzajemnie, kołujemy auta i widzimy się w sobotę na zbiórce...

JESTEŚMY ZAWSZE TAM...
dodał: Admin

                   Hokejowy wynik z outsiderem!
Dodano:23 May 2016 11:01

Elana Toruń - Kujawianka Izbica Kujawska 6:3 (4:0)

Kibice:
Opis później
dodał: Admin

                   Odpadamy w pófinale okręgowego pucharu...
Dodano:23 May 2016 11:00

Wda Świecie - Elana Toruń 3:1 (po dogrywce), 1:1 (1:0)
Bramka dla Elany: Aleksandrowicz (karny 90minuta)

Kibice:
Nas dzisiaj na półfinale w Świeciu 103 osoby z 3 flagami i sporadycznym dopingiem. Lecimy autami, na trasie jak i na miejscu pełno milicji.
Na powrocie podjeżdżamy pod areszt śledczy gdzie pozdrawiamy przebywającego tam ziomka od nas.
Był to 4 z rzędu mecz spędzony na wyjeździe
dodał: Admin

                   W ŚRODĘ (18.05) WSZYSCY NA PÓŁFINAŁ DO ŚWIECIA!
Dodano:16 May 2016 15:32

W najbliższą środę Elana rozegra kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem w ramach półfinału okręgowego Pucharu Polski. Naszym rywalem ponownie będzie Wda Świecie. Nieco ponad miesiąc temu byliśmy tam na lidze w 360 osób. Wynik ten rzecz jasna będzie ciężko nam powtórzyć ale bez zbędnego tłumaczenia... WSZYSCY DO ŚWIECIA!!!

Zbiórka o godzinie 15:00 na parkingu Auchan przy ulicy Grudziądzkiej (stary Geant). Jedziemy autami a więc każdy kołować transport we własnym zakresie!
Kto nie ma takiej możliwości niech również pojawi się na zbiórce... postaramy się coś podziałać w tej kwestii ! Przekazujemy info dalej i widzimy się w środę...

JESTEŚMY ZAWSZE TAM!

dodał: Admin

                   Spadek coraz bliżej...
Dodano:16 May 2016 14:34

Polonia Sroda - Elana Toruń 2:0 (1:0)

Kibice:

14 maja wypadł nam kolejny mecz wyjazdowy tym razem do Środy Wielkopolskiej. Był to nasz trzeci weekend z rzędu na wyjeździe co być może rzutowało na naszą słaba liczbę tego dnia w porównaniu do poprzednich naszych wycieczek. Ostatecznie do Środy wybrało się łącznie 89 osób w tym 8 Ruch Chorzów (w tym dwie panny, dzięki za wsparcie!). Na płocie wieszamy sześć flag Śp. Mucha, Ekipa wyjazdowa, Ultras Elana, Aleksandrów Kujawski, Golub Dobrzyń oraz Śp. Herman (Ruch).

Nasz doping tego dnia słaby. Ograniczamy się tylko do kilku zrywów. Wśród miejscowych gromadzi się kilku meneli, którzy w drugiej połowie wywieszają małą fanę Lecha i coś tam się napinają w naszą stronę. Kilka razy ich ripostujemy i szybko sprowadzamy do pionu ale ogólnie ich olewamy.

Piłkarze niestety po raz kolejny przegrali mecz 2:0 i znowu powoli zmierzamy w kierunku czwartej ligi... Tak poza tym mecz bez historii.

Pozdrowienia dla wszystkich obecnych... Do następnego!

dodał: Admin

                   UWAGA! ZMIANA MIEJSCA ZBIÓRKI!
Dodano:13 May 2016 12:06

UWAGA ZMIANA MIEJSCA ZBIÓRKI!

JUTRO WSZYSCY DO ŚRODY WIELKOPOLSKIEJ! ZBIÓRKA NA PARKINGU POD TOR - TOREM (NIE POD HALĄ!) O GODZINIE 10:30.

PRZEKAZYWAĆ INFO DALEJ I WIDZIMY SIĘ JUTRO!

dodał: Admin

                   W sobotę WSZYSCY do Środy Wielkpolskiej !
Dodano:10 May 2016 9:13

14.05.2016 WSZYSCY DO ŚRODY WIELKOPOLSKIEJ!

Przed ostatni wyjazd (ligowy) tego sezonu! Walczymy o utrzymanie.. Musisz tam być!

ZBIÓRKA O GODZINIE 10:30 NA PARKINGU POD TOR TOREM.
JEDZIEMY TRANSPORTEM WŁASNYM A WIĘC KOŁOWAĆ FURY!!!

dodał: Admin

                   Porażka w Niechanowie!
Dodano:10 May 2016 9:08

Pelikan Niechanowo - Elana Toruń 1:0 (1:0)

Kibice:
Kolejny wyjazd przypadł nam dzisiaj do Niechanowa. Z głównej zbiórki z ogonem autami i busami rusza ok. 70 osób. Osobno zbieramy się w 55 plus 15 Widzew z Kwidzyna i ruszamy autami bez ogona do celu. Cisza, spokój.
Łączna nasza liczba tego dnia to 140 w tym 15 Kwidzyn, wielkie dzięki za wsparcie!
dodał: Admin

                   JUŻ JUTRO (8.05) KOLEJNY WYJAZD... TYM RAZEM DO NIECHANOWA!
Dodano:07 May 2016 15:04

JEDZIEMY TRANSPORTEM WŁASNYM A WIĘC KOŁOWAĆ AUTA I JUTRO WIDZIMY SIĘ NA ZBIÓRCE!

APROPO ZBIÓRKI TO UWAGA!!! ZE WZGLĘDU NA JUTRZEJSZY WYŚCIG KOLARSKI W DNIU JUTRZEJSZYM ULICA BEMA BĘDZIE ZAMKNIĘTA A PARKING POD ARENĄ TORUŃ NIEDOSTĘPNY... DLATEGO TEŻ ZMIENIAMY MIEJSCE ZBIÓRKI...

GODZINA 11:00 POD STARYM STADIONEM ELANY NA UL. ARMII LUDOWEJ NA PODGORZU! PRZEKAZYWAĆ INFO DALEJ...

PAMIĘTAJCIE NIE WAŻNE Z KIM, WAŻNE, ŻE ELANA... DO ZOBACZENIA JUTRO WYJAZDOWICZE!

dodał: Admin

                   8.05.2016 WSZYSCY DO NIECHANOWA! UWAGA ZMIANA MIEJSCA ZBIÓRKI!
Dodano:05 May 2016 13:34

W NIEDZIELE RUSZAMY NA KOLEJNY WYJAZD DO NIECHANOWA!

ZBIÓRKA G. 11:00 NA PARKINGU STAREGO STADIONU ELANY NA PODGÓRZU NA UL. ARMII LUDOWEJ!

PÓKI CO PROWADZIMY JESZCZE ROZMOWY Z PRZEWOŹNIKAMI NA TEMAT AUTOKARU NA TEN WYJAZD JEDNAKŻE NA TĄ CHWILĘ TAKOWEGO NIE MA! DLATEGO WERSJA NA TERAZ TO... JEDZIEMY TRANSPORTEM WŁASNYM A WIĘC KOŁOWAĆ AUTA!!!

PRZEKAZYWAĆ INFO DALEJ I RUSZAMY W DROGĘ.. ;)
dodał: Admin

                   Bez bramek z rezerwami Lecha.
Dodano:05 May 2016 13:14

Elana Toruń - Lech II Poznań 0:0 (0:0)

Kibice:
Dzisiaj podejmowaliśmy rezerwy Lecha, w młynie 350 osób, wspiera Nas Myszków w 18 osób i 25 Widzewiaków ( 20 WFCG, 5 Zgierz ). Dobry doping przez całe spotkanie. Dżięki dla Wsparcie!
dodał: Admin

                   Jutro wszyscy z szalem do młyna!
Dodano:02 May 2016 15:28

Elana Toruń - Lech II Poznań, godzina 16:00
Stadion miejski przy Bema 23, Toruń

Jutro wszyscy z szalem do młyna!!!

Panowie piłkarze, drodzy kibice... nie czas na ziewanie! Pełna mobilizacja!!!
Po przegranym meczu w Kaliszu nasze utrzymanie w tej lidze coraz bardziej się oddala. Nie ma już miejsca na jakiekolwiek odpuszczanie zarówno pod względem piłkarskim jak i kibicowskim. Jeżeli chcemy uratować dla Elany tą trzecią ligę na która z pewnością zasługujemy to na te ostatnie mecze musimy się maksymalnie sprężyć i dać z siebie wszystko!!!
My kibice od dłuższego czasu trzymamy fason jednakże zawsze może być lepiej. Nie zrażajmy się porażkami takimi jak w Kaliszu i do końca trzymajmy swój poziom! Jutro trzeciego maja jest nie tylko święto narodowe ale także nasze piłkarskie i jutro wszyscy meldujemy się licznie w młynie na krytej! Nie wybierajmy sobie mecz ważnych i ważniejszych... nie ważne czy rywalem jest Kujawianka Izbica, Sparta Brodnica, KKS Kalisz czy rezerwy Lecha... ważne że gra nasza ukochana drużyna i to jest podstawowym argumentem by jutro zjawić się na Bema! Jedziemy z dopingiem przez pełne 90 minut...

A po meczu znowu będzie bal?
Nie panowie piłkarze... Nie będzie żadnego balu! Mamy końcówkę sezonu i nieciekawą sytuację w tabeli! Wszystko wskazuje, że o te utrzymanie będziemy się bić do samego końca. Wierzymy, że iż ostatecznie nam to się uda jednakże pamiętajcie iż jedna jaskółka wiosny nie czyni! Póki co w tej rundzie gracie w kratkę. Niby nie możemy wam zarzucić braku zaangażowania jednakże przegrywając takie mecze jak w Świeciu czy w Kaliszu (nie wspominając o tym nieszczęsnym z Centrą) ciężko myśleć o utrzymaniu! Apelujemy... Dajcie z siebie maksimum i walczcie do końca na sto procent! Tego od Was oczekujemy! Na jakiekolwiek imprezy czy odpoczynek jeszcze przyjdzie czas. Limit błędu został już wyczerpany a więc jutro tylko trzy punkty...

Podsumowując...
My kibice jutro wystawiamy liczny młyn i głośno dopingujemy a Wy piłkarze dopisujecie po meczu kolejne trzy punkty w ligowej tabeli... Zgoda? No to do dzieła!

3.05.2016 ELANA TORUŃ – LECH II POZNAŃ GODZINA 16:00! WSZYSCY NA MECZ!

p.s. Na ten mecz szczególny apel wystosowali nasi Ultrasi! A mianowicie.. każdy w domu z pewnością posiada szalik naszego klubu. Niestety mało kto bierze go ze sobą na mecz! Szalik to od lat podstawowy atrybut kibica i nie jest on po to aby kurzył się w domu lub wisiał na ścianie lecz po to aby z dumą nosić go właśnie na mecze swojej drużyny... Także apelujemy aby jutro każdy fanatyk wziął ze sobą szal! Ponadto na meczu będzie przeprowadzona kolejna zbiórka pieniędzy na oprawy więc warto wziąć trochę grosza i wrzucić Ultrasom! Tyle w temacie!
dodał: Admin

                   Dobra liczba w Kaliszu... porażka piłkarzy...
Dodano:02 May 2016 14:28
2-1
KKS Kalisz - Elana Toruń 2:1 (2:1)
Bramka dla Elany: Aleksandrowicz

Kibice:
W ostatnią sobotę kwietnia przypadł nam mecz w Kaliszu z tamtejszym KKS-em! Z racji tego iż KKS to jedna z niewielu ekip w naszej lidze, która prezentuje jakikolwiek poziom kibicowski ... w naszych szeregach panowała podwójna mobilizacja na ten mecz!

W stronę Kalisza ruszamy z różnych części naszego miasta i cała ekipa samochodowa spotyka się na rogatkach Torunia.. Zakręcona milicja praktycznie całą swoją uwagę poświęca jednemu autokarowi i puszcza ich inną stroną... dzięki czemu większa cześć naszej załogi przez większość trasy podróżuje bez zbędnego balastu!  Niestety mimo to do Kalisza dojeżdżamy spóźnieni i nasza główna grupa dociera dopiero pod koniec pierwszej połowy. W tym momencie na stadionie byli już przedstawiciele naszych wszystkich zgód, układów oraz pojedyncze osoby od nas, Ostatecznie w Kaliszu meldujemy się w sile 320 osób (46 fur, 3 busy i autokar). w tym naprawdę liczna brygada naszego najstarszego pokolenia tzw. Grubasów co niezmiernie nas cieszy. Ponadto wspiera nas około 100 fanów Myszkowa, Ruchu oraz skromna delegacja Widzewa – wielkie dzięki za wsparcie!  Łączna nasza liczba tego dnia to 420 osób! Z tego względu iż tamtejsza klatka gości nie pomieściłaby nas nawet w połowie to zajmujemy swój sektor za jedną z bramek. Na płocie wieszamy cztery flagi (Młoda Elana, Śp. Mucha, Golub Dobrzyń oraz Aleksandrów Kujawski) i od początku drugiej połowy ruszamy z dopingiem. Doping ten stoi na dobrym poziomie choć patrząc na naszą liczbę mógłby być zdecydowanie lepszy!
Jeżeli chodzi o kibiców KKSu to jest ich ok. 400-450 w młynie. W pierwszej połowie zaprezentowali oprawę z dodatkiem pirotechniki a przez całe spotkanie równie głośno dopingują swoja drużynę.
Od strony piłkarskiej to nasi piłkarze przegrywają kolejny ważny mecz z bezpośrednim konkurentem w walce o utrzymanie i znowu lądują w strefie spadkowej.

Na koniec wielkie podziękowania dla kibiców KKSu za ogarnięcie wszystkiego zaczynając od możliwości wejścia na stadion całej naszej załogi a kończąc na cateringu, wodzie oraz napojów wysokoprocentowych ;)

Wielkie pozdro także dla wszystkich naszych braci wspomagających nas tego dnia... Szczególne podziękowania lecą w stronę Myszkowa za konkretne wsparcie z ich strony!

To tyle na temat tego wyjazdu... teraz wszyscy we wtorek na mecz z rezerwami Lecha!!!

Foto:

>30.04.2016 KKS Kalisz - Elana Toruń (foto)<dodał: Admin

                   30.04.2016 WSZYSCY DO KALISZA ! (VIDEO)
Dodano:26 Apr 2016 9:24
Północy Bastion Mokre & Rolnicza & Wrzosy mobilizują na wyjazd do Kalisza...


Mobilizacja także w Kaliszu...dodał: Admin

                   30.04.2016 WSZYSCY DO KALISZA!!!
Dodano:25 Apr 2016 21:26

„Jesteśmy zawsze tam gdzie nasz ZKS gra...” to jeden z tych okrzyków, który zawsze z dumą zarzucony jest na wyjazdach przez wszystkie osoby jeżdżące za swoją drużyna na mecze wyjazdowe. Najbliższą taką okazje nasza żółto – niebieska brygada będzie miała w najbliższą sobotę... tym razem w Kaliszu! To nasz piąty wyjazd tego roku i liczymy iż będzie równie udany pod względem liczbowym ja te nasze dotychczasowe wycieczki. A więc... zaczynamy... Mobilizacja!!!

Na wyjazd do Kalisza chyba nikogo nie trzeba namawiać?

Kibicowsko? Każdy kibic zorientowany w realiach kibicowskich doskonale wie iż to właśnie KKS Kalisz to druga ekipa (nieskromnie pisząc zaraz po nas) prezentująca najlepszy poziom w naszej lidze! Wszyscy wiemy jak wyglądał mecz u nas lecz nie jest żadną tajemnicą iż relacje między naszymi ekipami obecnie są dobre i jeżeli Ty chcesz się przekonać jak to teraz wygląda, jak prezentuje się kibole KKSu to po prostu jedź na najbliższy wyjazd! Owszem każdy wyjazd Elany jest ważny ale ten z pewnością przez wielu wyjazdowiczów został zakreślony w ich terminarzu na czerwono ;) Dlatego liczymy... mało tego... jesteśmy przekonani... iż tego dnia stawimy się w Kaliszu całkiem dobrą bandą! Tylko prosimy... bez zbędnych wymówek, że majówka, że brak kasy lub tego typu dyrdymały... Nie chcesz? Nie jedź ale wiedz, że na pewno będziesz tego żałował:)
Grubasy, Ultras Elana, Młoda Elana, GTW, Fanatycy? Oni dylematów nie mają... jadą wszyscy :)

Piłkarsko? Wystarczy spojrzeć na tabelę... Drużyna z Kalisza zajmuje 9 miejsce w tabeli a żółto - niebiescy zaledwie jedną pozycje wyżej. Jest to mecz o podobnej randze jak Świeciu tzw. mecz o sześć punktów! Tak jak podkreślają w naszym klubie margines błędu jest coraz mniejszy i jeżeli Elana chce utrzymać w Toruniu 3 ligę to nie mogą sobie pozwolić na kolejną porażkę z bezpośrednim konkurentem...

Kibice KKSu mocno mobilizują się na te spotkanie. Z pewnością tego dnia wystawią spory młyn... mimo wszystko to My tego dnia musimy być głośniejsi i poprzez fanatyczny doping poprowadzić naszych piłkarzy do kolejnego zwycięstwa...

Zbiórka na ten wyjazd o godzinie 13:00 na parkingu przy hali Arena Toruń. Wszyscy jedziemy własnym transportem a więc kołować auta! Cena biletu na mecz to 8 zł normalny, 5 zł ulgowy.

Podsumowując... Przekazywać info dalej, mobilizujemy się wzajemnie, kołujemy transport i w sobotę widzimy się pod halą!

KTO NIE JEŹDZI, NIE TRENUJE... TEGO NIKT TU NIE SZANUJE... AVE! UDOSTĘPNIAĆ!!!

dodał: Admin

                   Zwycięstwo z Unią!
Dodano:25 Apr 2016 20:28

Elana Toruń - Unia Swarzędz 5:2
Bramki dla Elany: Aleksandrowicz x2, Michalak, Tomaszewski x2

Kibice:
Nas w młynie ok. 300 osób. Na płocie wieszamy sześć flag (Śp Mucha, Śp. Słoma, Ultras Elana, Młoda Elana, Mokre, Aleksandrów Kujawski). Nasz doping tego dnia na bardzo wysokim poziomie. Piłkarze wygrywają 5:2 i nadal są w grze w walce o utrzymanie. Tak poza tym mecz bez historii.  Teraz wszyscy do Kalisza!

Foto:
>23.04.2016 Elana Toruń - Unia Swarzędz 5:2<
Video:
dodał: Admin

                   Elana w pófinale orkęgowego pucharu!
Dodano:20 Apr 2016 22:49
Piast Złotniki Kujawskie - Elana Toruń 0:3
Bramki: Tomaszewski, Born x2

Kibice:
Dziś na okręgowym Pucharze Polski w Złotnikach Kujawskich meldujemy się w 120 osób ( w tym delegacje Widzewa z Kwidzyna i Grudziądza oraz KKS Kalisz). Dzięki za wsparcie!
Mecz bez udziału publiczności, więc nie organizujemy wyjazdu. Lecimy w 20 aut i 3 busy.
Piłkarze wygrywają 3:0 i awansujemy dalej.
Teraz wszyscy na Unię!


Foto:
>20.04.2016 Piast Złotniki Kujawskie - Elana Toruń 0:3<

dodał: Admin

                   Brawo Elana!
Dodano:20 Apr 2016 15:21

Sokół Kleczew - Elana Toruń 2:3 (0:0)
Bramki dla Elany: Maćkiewicz, Aleksandrowicz, Tomaszewski.

Kibice:

Do Kleczewa wybrało się 110 fanów Elany Toruń. Na ten wyjazd nie było organizowanego autokaru dlatego wszyscy podróżujemy autami. Z tego względu niestety na miejscu zbiórki zostało kilkunastu małolatów dla których zabrakło miejsca. Pod stadionem jesteśmy około godziny przed meczem. Jak się okazuje na ten mecz nie było biletów a więc wchodzenie na sektor mija błyskawicznie. Na płocie wywieszamy trzy flagi Żółto - Niebiescy, WET oraz Śp. Mucha. Doping tego dnia mizerny.  Trochę śpiewamy na początku i pod koniec spotkania kiedy to nasi piłkarze z 0:2 wyszli na prowadzenie 3:2! Tak poza tym nic godnego uwagi się wydarzyło.  Pozdro dla obecnych i do następnego...


Foto:
>16.04.2016 Sokół Kleczew - Elana Toruń 2:3<

dodał: Admin

                   W sobotę (16.04) wszyscy do KLECZEWA!
Dodano:14 Apr 2016 14:30

Drodzy Wyjazdowicze!

Przed nami kolejny wyjazd tej rundy, kolejny wyjazd tego sezonu! Tym razem cała żółto - niebieska armia obiera kierunek KLECZEW!
Na tej stosunkowo bliski wyjazd (ok.90km) nie ma organizowanego autokaru, dlatego wszyscy muszą organizować swój własny transport!!!

Nie patrzymy na ostatnie niepowodzenia piłkarzy... oni zawiedli... My nie zwalniamy tempa! Po dwóch dobrych liczbowo wyjazdach (przyp. Jarocin - 200, Świecie - 350) musimy iść za ciosem...

Zbiórka standardowo na parkingu pod halą Arena Toruń o godzinie 13:30. Przekazywać info dalej, kołować fury i widzimy się w sobotę na zbiórce...

Wszyscy jadą, nikt nie ziewa... wszyscy w sobotę do KLECZEWA!

UDOSTĘPNIAMY!!!
dodał: Admin

                   Porażka w wygranym meczu...
Dodano:10 Apr 2016 21:42

Elana Toruń - Centra Ostrów Wielkopolski 2:3 (2:0)

Kibice:
Kolejny mecz ligowy przypadł nam w Toruniu z Centrą Ostrów. Młyn tego dnia oscylował szacunkowo w granicach ok.250-350 osób. Na płocie wywieszamy takie flagi jak Śp. Mucha, Śp. Słoma, Ultras Elana, Młoda Elana oraz Bydgoskie Przedmieście. Doping z naszej strony chociaż prowadzony przez całe 90 minut stoi raczej na mizernym poziomie z kilkoma lepszymi momentami. W pierwszej połowie prezentujemy małą prezentacje w postaci starej mini sektorówki, odpalając przy tym dodatkowo ognie wrocławskie.
Tego samego dnia wieczorem w Gdańsku odbywał się mecz Lechii z chorzowskim Ruchem z tego względu na naszym meczu przejazdem pojawiło się ok 200 fanów Ruchu z flagą Special Guest. Obecna także delegacja łódzkiego Widzewa.
Piłkarze mimo prowadzenia do przerwy 2:0 ostatecznie przegrywają 2:3... tracąc trzecią bramkę w ostatniej minucie z rzutu karnego. Szkoda bo w ostatecznym rozrachunku naszej drużynie może brakować tych punktów w walce o utrzymanie w 3 lidze!
Po meczu ponad 100 osobowa załoga ruszyła do Gdańska wspierać naszych braci z Chorzowa. To tyle w temacie.

Foto:

>09.04.2016 Elana Toruń - Centra Ostrów Wielkopolski 2:3 (2:0)<
dodał: Admin

                   Porażka w meczu o sześć punktów...
Dodano:06 Apr 2016 22:09

Wda Świecie - Elana Toruń 2:0 (1:0)

Kibice:
Wyjazd do nieodległego Świecia był drugim wyjazdem jaki czekał Elanowców w rundzie wiosennej. Podczas naszej ostatniej wizyty w tym mieście na sektorze gości zameldowaliśmy się w zaledwie 82 osoby i od samego początku było wiadomo, że tym razem nasza liczba musi być o wiele lepsza. W ramach mobilizacji na to spotkanie powstał krótki kawałek, który miał zagrzewać Elanowców do udania się w podróż za swoim klubem. Przygotowania do wyjazdu popsuł niestety fakt rezygnacji dwóch dogadanych z nami pierwotnie przewoźników, przez co koniec końców podróżowaliśmy głównie autami oraz 4 busami. W owych odmowach swoje brudne paluchy maczali niestety ubrani w niebieskie uniformy stróże bezprawia, którzy to tradycyjnie uraczyli firmy transportowe niestworzonymi i mrożącymi krew w żyłach historiami na temat kibiców Elany Toruń. Cóż, mimo iż staracie się nam robić na złość i tak zawsze to My będziemy górą
Emotikon smile

Koniec końców na sektorze gości tego dnia zameldowało się łącznie 360 Elanowców wspieranych 70 osobową delegacją kibiców łódzkiego Widzewa. Prowadziliśmy niezły doping przez całe spotkanie, parę momentów zabrzmiało na prawdę konkretnie. Na płocie tego dnia zawisły 3 flagi: ŚP. Mucha, W[E]T oraz Ekipa Wyjazdowa. Całość uzupełnił trans dla naszego przebywającego za drugą stroną muru kolegi - Ryży PDW! Piłkarze zakończyli swoją "legendarną" serię zwycięstw (licznik stanął na 4 zwycięstwach z rzędu) i w starym, dobrze znanym stylu przegrali 2:0. Trzeba się szybko otrząsnąć i wygrywać kolejne mecze bo naszym obowiązkowym celem jest utrzymanie się w III lidze !

Teraz kilka słów co do postawy osobników z Zawiszy FC Świecie. Nagrali oni bełkotliwą "zapowiedź" w której pierwszoplanową rolę gra koktajl mołotowa oraz namalowany nie wiedzieć czemu pentagram(!). Na samym spotkaniu stawili się w jakieś 50 osób, starali się nas prawdopodobnie wyzywać, bo mimo iż byli całkowicie niesłyszalni, ich gesty miały zapewne wyglądać wojowniczo. Oprócz tego po meczu zaprezentowali śmieszną pokazówkę. Więcej na temat ich sobotniego zachowania pisać nie będziemy bo ewidentnie się nie popisali a jedyne w czym byli mocni to zgrywanie wojowników w internecie.

Już w kolejną w sobotę czeka nas kolejne spotkanie w Toruniu, tym razem naszymi rywalami będzie Centra Ostrów. Tego dnia obowiązkiem każdego kibica Elany jest stawienie się pod krytą i głośne dopingowanie swojego zespołu!


dodał: Admin

                   UWAGA! SĄ AUTOKARY NA WYJAZD DO ŚWIECIA! ZAPISY WZNOWIONE!
Dodano:31 Mar 2016 10:53
Uwaga ! Uwaga!

Wznawiamy zapisy na przejazd do Świecia.
Wszystkie zapisane do tej pory osoby mają miejsce w autokarze.
Nie muszą się powtórnie zapisywać.
Zostało jeszcze kilkanaście wolnych miejsc w drugim autokarze ,a więc śmiało można się zapisywać.
Cena przejazdu i godzina zbiórki pozostaje bez zmian !
Jak zwykle prosimy o zapisywanie się WYŁĄCZNIE tych osób,które są PEWNE że jadą autokarem .Pozerom dziękujemy!
Nie jesteś pewny(a) czy jedziesz autokarem, NIE ZAPISUJ się wcale. Blokujesz w ten sposób miejsce innym, a przez nieobecność podrażasz koszt wyjazdu ;)

Dzwońcie, piszcie ,udostępniajcie !!
Niech jak najwięcej kiboli przeczyta to info.
Nie czas i miejsce żeby opisywać ,dlaczego tamten przewoźnik zrezygnował,dlaczego znalazł się następny ;)

To też znak ,że działamy,że nie poddajemy się,szukamy wszelkich rozwiązań ,żeby było nas w sobotę jak NAJWIĘCEJ!!

Z tego miejsca gorące podziękowania firmie edpol z Torunia za udostępnienie środka transportu na ten wyjazd.
Zapewniamy,że dołożymy wszelkich starań,aby nie zawieść okazanego nam zaufania.

Zbiórka wyjazd w sobotę (2.04) o godzinie 12:00 na parkingu hali ARENA TORUŃ.
Kto może,niech pojawi się chwilę wcześniej,żeby wszystko sprawnie poszło !
Przekazujemy info dalej… JESTEŚMY ZAWSZE TAM!

>>> ZAPISY ONLINE <<<

nadciąga ŻÓŁTO-NIEBIESKA EPIDEMIA 
dodał: Admin

                   Elana w ćwierćfinale pucharu!
Dodano:30 Mar 2016 23:35

Elana Toruń - Sparta Brodnica 3:0 (0:0)
Bramki: Żurek, Tomaszewski x2

Kibice:

Na ostatnią środę marca przypadł nam mecz okręgowego pucharu ze Spartą Brodnica. Mecz podobnie jak 12 marca na inauguracje rundy wiosennej przypadł nam w Toruniu. Niestety ze względu na nie wygodny termin rozgrywania meczu (środa godzina 16:00) nasza frekwencja jest mniejsza niż ponad dwa tygodnie temu. Mimo wszystko w młynie jest na około 250! Na płocie podobnie jak na ostatnim spotkaniu z Nielbą wywieszamy takie flagi jak Młoda Elana, Ultras Elana, Śp. Mucha, Rolnicza, transparent Ryży trzymaj się. Dodatkowo zawisła także flaga Śp. Słoma. Jeżeli chodzi o kibiców gości to zamówili na ten mecz 300 biletów ale ostatecznie w klatce gości zameldowało się ich okrągłe zero!

Doping z naszej strony prowadzony przez cały mecz i jak na naszą liczbę można powiedzieć iż bardzo dobry! Piłkarze wygrywają kolejny mecz w tym roku (cztery mecze... cztery zwycięstwa!), który daje im awans do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski! Tak poza tym... cisza spokój. Naszym kolejnym rywalem w pucharze będzie Piast Złotnik Kujawskie a w lidze już w najbliższą sobotę ruszamy do Świecia! Nic dodać, nic ująć... WSZYSCY NA WYJAZD!

Do zobaczenia...


dodał: Admin

                   2.04.2016 WSZYSCY NA WYJAZD DO ŚWIECIA!
Dodano:29 Mar 2016 13:22
Wyjazdowicze... zaczynamy zapisy na sobotni, arcyważny wyjazd do Świecia!

Nie zwalniamy tempa i znowu na pełnej mobilizacji w dobrej liczbie ruszamy w trasę za naszym klubem!
Tym razem podróż ta nie będzie zbyt odległa bo do Świecia dzieli nas zaledwie 50 kilometrów. Mimo wszystko wyjazd ten jest jednym z najciekawszych wyjazdów tej rundzie! Dlaczego?
Pod względem kibicowskim dlatego iż w Świeciu istnieje jeden z najmocniejszych fan clubów naszych rywali zza między Zawiszy Bydgoszczy, który być może pofatyguje się na ten mecz!
Pod względem piłkarskim? Wda to nasz bezpośredni rywal w walce o utrzymanie się w lidze a ewentualne zwycięstwo w tym meczu może znacznie przybliżyć naszą drużynę do pozostania w trzeciej lidze! Jedno jest pewne będzie ciekawie… dlatego nie ziewamy i wszyscy w sobotę widzimy się na zbiórce!

Na ten wyjazd mamy możliwość zamówienia większej ilości autokarów dlatego też musimy to wykorzystać! Koszt wyjazdu autokarem to zaledwie 20 zł (+ bilet na mecz: młodzież do lat 16- 3zł, kobiety wstęp wolny, pozostali - 7zł!). Zapisy potrwają tylko i wyłącznie do piątku (1.04) do godziny 9:00!

Oczywiście przypominamy o złotej zasadzie…  owe zapisy są tylko i wyłącznie na autokar! Dlatego jeżeli nie jesteś pewny czy nim pojedziesz… nie zapisuj się! Wobec osób, której tej zasady nie przestrzegają będą wyciągane odpowiednie konsekwencje! Cieszymy się iż podczas poprzedniego wyjazdu do Jarocina to uszanowaliście i wierzymy iż nie jest to jednorazowy wyskok ;)

Zbiórka na ten wyjazd w sobotę (2.04) o godzinie 12:00 na parkingu hali ARENA TORUŃ.

Przekazujemy info dalej…  JESTEŚMY ZAWSZE TAM!

dodał: Admin

                   Hokus pokus... ;)
Dodano:26 Mar 2016 23:40


Elana Toruń - Nielba Wągrowiec 4:0 (1:0)
Bramki dla Elany: Michalak x2, Żurek, Aleksandrowicz

Kibice:
Trzeci mecz rundy przypadł nam w Toruniu a rywalem naszej drużyny była Nielba Wągrowiec. Z dopingiem ruszamy od samego początku. Na płocie wieszamy takie flagi jak Śp. Mucha, Ultras Elana, Młoda Elana, Rolnicza, Grubasy oraz transparent dla naszego kolegi obecnie przebywającego po drugiej stronie muru Ryży – trzymaj się!
W pierwszej połowie po raz drugi w ten rundzie, drugi mecz z rzędu w Toruniu magicy od opraw postanawiają zrobić po raz kolejny psikusa stróżom prawa i odpalają pirotechnikę! Przy okazji na płot wędruje także transparent o treści Hokus pokus, czary mary, zgadnij kto odpalił flary. Za nim jednak to nastąpił na trybunach ponownie zawitały flagi na kijach oraz sektorówka w postaci herbu klubu! Trzeba zaznaczyć iż ten mecz po ostatnich wydarzeniach po meczu ze Spartą został zgłoszony jako impreza masowa. Mimo to pod stadionem widoczne były śladowe ilości policji... jednak można?
Doping tego dnia na dobrym stałym poziomie. W młynie zameldowało się około 300 osób! W drugiej połowie momentami do dopingu dołącza się cała publika! Nasi piłkarze wygrywają ten mecz dosyć wysoko bo 4:0 i póki co konsekwentnie realizują nasz wspólny plan jakim jest utrzymanie w lidze. Oby tak dalej!

Video:dodał: Admin

                   W sobotę wszyscy na mecz!
Dodano:24 Mar 2016 10:47
26.03.2016

Elana Toruń - Nielba Wagrowiec


godzina 13:00

Toruń, przy Bema23!
dodał: Admin

                   ZIN
Dodano:24 Mar 2016 10:25

W najbliższą sobotę "26.03.2016r." na meczu z Nielba Wągrowiec będzie dostępny kolejny numer Zina o kibicach Elany Toruń. Poruszane w nim będą sprawy bieżące i wspomnienia z poprzednich lat. Znajdą się także klimatyczne zdjęcia. Całość w lepszej jakości graficznej ale nie odbiegając klimatem poprzedniej edycji.
Serdecznie zapraszamy do zakupu.
Cena to jedyne 4zł
dodał: Admin

                   Zwycięstwo w Jarocinie!
Dodano:24 Mar 2016 10:16

Jarota Jarocin - Elana Toruń 1:2 (0:1)
Bramki dla Elany: Żurek, Tomaszewski


Kibice:
Tego dnia do miasta położonego w Wielkopolsce za swą drużyną w trasę wybrało się ponad 200 kiboli Elany Toruń (30 aut, 2 busy, autokar)! Praktycznie od samej zbiórki jedziemy wszyscy w jednej kolumnie raz z większą raz z mniejszą eskortą. Trasa do samego Jarocina mija bez większych przygód. Pod stadionem jesteśmy wraz z rozpoczęciem meczu a na sam obiekt wchodzimy w około dziesiątej minuty. Na płocie wywieszamy swoje standardowe flagi wyjazdowe - WET, Śp. Mucha, Ekipa wyjazdowa i Ultras Elana. Doping tego dnia na przyzwoitym poziomie. W pierwszej połowie machamy dodatkową flagami na kijach. Miejscowi wystawiają tego dnia skromny młyn i od czasu do czasu są słyszalni na naszym sektorze. Nasi piłkarze dopisują bo wygrywają na boisku lidera 2:1! Warto zaznaczyć iż pierwszą bramka dla Elany padła bezpośrednio z rzutu rożnego! Po meczu dziękujemy piłkarzom za zwycięstwo i w dobrych humorach ruszamy w podróż powrotną. Podróż ta jest nieco bardziej atrakcyjna niż w tamtą stronę ponieważ tego samego dnia wieczorem odbywał się w Poznaniu mecz na szczycie naszej ekstraklasy Lech - Legia a co za tym idzie na naszej trasie mijamy się co chwilę z różnymi fan clubami Lecha przez co w nasze ręce trafiają różne gadżety tego klubu. Tak poza tym nic szczególnego się nie dzieje.

Pozdro dla jeżdżących.. do następnego!


Foto:
>19.03.2016 Jarota - Elana<


Video:
dodał: Admin

                   19.03.2016 WSZYSCY DO JAROCINA!
Dodano:16 Mar 2016 15:11

W najbliższą sobotę tj. 19 marca 2016r. wybieramy się na pierwszy wyjazd rundy wiosennej do Jarocina!

Z tej okazji zaczynamy zapisy na autokar, które potrwają zaledwie do piątku (18.03) do godziny 9:00! Koszt wyjazdu autokarem to 40zł (przejazd) + bilet na mecz (5zł ulgowy, 10zł normalny!). Zapisy jak zwykle pod adresem www.elanowcy.pl/zapisy.php !

NIE MUSIMY CHYBA JEDNAK PRZYPOMINAĆ JEDNEJ PEWNEJ ZASADY? NA AUTOKAR ZAPISUJĄ SIĘ TYLKO I WYŁĄCZNIE TE OSOBY, KTÓRE NA 100% SĄ PEWNE, ŻE TYM AUTOKAREM BĘDĄ JECHAĆ!!! WOBEC OSÓB, KTÓRE NA TAKOWY AUTOKAR SIĘ ZAPISZĄ A NIE PRZYJDĄ NA WYJAZD BĄDŹ POJADĄ INNYM ŚRODKIEM TRANSPORTU BĘDĄ WYCIĄGANE ODPOWIEDNIE KONSEKWENCJE!!! WEŹCIE WBIJCIE TO SOBIE DO GŁOWY!!!

Zbiórka wszystkich na ten wyjazd zaplanowana jest na parkingu pod halą widowiskowo sportowej ARENA TORUŃ o godzinie 9:30. Odjazd g. 10:00! (Na spóźnialskich nie czekamy...)!

Przekazywać info dalej i widzimy się w sobotę...

Ziomek jedziesz? No kur*wa pewnie!

dodał: Admin

                   W sobotę wszyscy do Jarocina! (video)
Dodano:16 Mar 2016 8:37


19.03.2016 WSZYSCY DO JAROCINA!!!
dodał: Admin

                   Na początek 2:0...
Dodano:16 Mar 2016 8:30

Elana Toruń - Sparta Brodnica 2:0 (0:0)
Bramki: Żurek, Tomaszewski

Kibice:
12.03.2016 Elana Toruń - Sparta Brodnica (opis z trybun)
Na 12 marca 2016 została wyznaczona inauguracja rundy wiosennej naszej ligi. To dzień na który z powodu długiej przerwy zimowej czekaliśmy prawie cztery miesiące! Ciśnienie w naszych szeregach było dosyć spore a dodatkowym plusem mobilizującym nas na mecz był fakt iż nasza drużyna miała tego dnia zmierzyć się ze Spartą Brodnica co gwarantowało nam iż w Toruniu pojawią się kibice gości!

Krótko mówiąc… była mobilizacja u nas, była mobilizacja w Brodnicy, w Chełmży oraz innych prolegijnych wioskach itd. Jednym słowem szykowało się prawdziwe piłkarskie, kibicowskie święto na boisku i na trybunach! Niestety jak się okazało na ten mecz mobilizowała się także milicja, która najwyraźniej te święto chciała popsuć i w dużej mierze trzeba przyznać iż im się to udało… ale po kolei!

Od samego początku dochodziły do nas informacje iż tzw. służby porządkowe mocno obawiają się tego spotkania i pewnie najchętniej nie dopuściliby do rozegrania tego meczu. Węszyli, kombinowali co tu zrobić aby uprzykrzyć nam życie… tzw. „kupa w majtach”. Na dzień przed spotkaniem do wiadomości publicznej została przekazana informacja iż mecz ten nie jest imprezą masową a co za tym idzie na stadion będzie mogło wejść zaledwie 999 kibiców co już na samym wstępie zapowiadało spore problemy! Prawdziwe cyrki zaczęły się jednak w dniu meczu. To co się działo przed stadionem i w jego okolicach w dużej mierze wskazywało iż tego dnia 12 marca na ulicy Bema odbędzie się jakaś gruba regularna wojna!!! Na mecz piłkarski trzeciej ligi została chyba ściągnięta policja z całego województwa. Policja na każdym rogu, na każdej ulicy dojazdowej do stadionu. Pod samą bramą wejściową rozstawiło się około trzydzieści radiowozów policji. Niby powyższe obrazki w świecie kibicowskim nie powinny nikogo dziwić jednak od samego początku było widać, że tym razem komuś naprawdę poprzewracało się w głowie! Niestety te wszystkie widoki raczej nie zachęcają do przybycia rodzin na mecze piłkarskie w naszym mieście. Komuś chyba zależy aby wśród mieszkańców Torunia był właśnie taki a nie inny negatywny wizerunek naszego klubu. Żeby tego było mało to kolejną patologiczną nowością był fakt iż owi mundurowi uzbrojeni po samą szyję weszli na obiekt już przed rozpoczęciem spotkania. Policja na stadionie? Owszem nie jest to rzadki widok na polskich stadionach jednakże do tej pory wchodzili jedynie w celu interwencji w momencie jakiegokolwiek zakłócania porządku… Tym razem jednak można się zastanawiać czy czasem nie weszli tylko po to aby właśnie ten tzw. nieporządek wywołać? Owi powyżej opisani bohaterowie zajęli swoje wcześniej wypatrzone miejsca i sprawiali wrażenie jakby tylko czekali aby coś się wydarzyło.

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego większość fanatyków Elany zameldowała się w młynie i od samego początku ruszyliśmy z głośnym dopingiem! Ostatecznie w młynie zameldowało się ponad 700 osób jednakże trzeba zaznaczyć iż nie wszyscy weszli na stadion z powodu wykupienia wszystkich biletów. Doszło nawet do takich absurdów iż osoby, które posiadają karnety miały problem z wejściem na stadion…. Z tego samego powodu nie zostali wpuszczeni kibice gości dla których przewidziano zaledwie 150 biletów a do Torunia przybyło ich łącznie ze swoimi ziomkami ok. 250 osób! Przyjezdni kilkukrotnie zaznaczyli okrzykami swoją obecność i jeszcze przed końcem pierwszej połowy zawinęli się do domu. W naszych szeregach doping z minuty na minutę się rozkręcał. Od samego początku spotkania na płocie zawisł transparent „Cały nasz świat się kręci wokół Ciebie” a w ok. 23 minuty na sektorze pojawiła się okazjonalna sektorówka. Treść transparentu odnosił się do wcześniejszego odkrycia znanego astronoma Mikołaja Kopernika, który niegdyś stwierdził iż to „ziemia się kręci wokół słońca”… Jak widać po wielu latach nieco zmienił swoją teorię ;)
Na sektorówce zaś pojawił się motyw galaktyki a w jej centrum herb Elany. Wokół tego herbu umiejscowione były inne planety w postaci piłki (Against Modern Football), znaku chuligana, symbolu racy i spray’ów. W momencie opuszczenia sektorówki na dół…. na sektorze pojawiło się 100 flag na kijach oraz sam Mikołaj Kopernik puszczający „oczko”. Całość dopełniła pirotechnika a konkretnie stroboskopy i świece dymne! Ten ostatni element oprawy a więc piro okazało się świetnym pretekstem dla policji do interwencji no bo oczywiście w świetle prawa jest zakazane. Dlatego też w momencie kiedy sektorówka ponownie pojawiła się na trybunach milicja zaatakowała sektor od góry i zaczęła gazować nie zważając raczej kogo i jakie mogą być tego skutki. Jak można się domyślać ich celem było wtargnięcie w sam środek sektora i wyciągnięcie wcześniej wytypowanych osób to jednak im się nie udało. W konsekwencji tych działań sporo przypadkowych osób zostało zagazowanych a jedna z nich dostała ataku padaczki i wylądowała w szpitalu. Przykrym obrazkiem był widok płaczącej dojrzałej kobiety, która z powodu gazu nie mogła otworzyć oczu i opuściła sektor również na rękach ratowników medycznych. Trzeba zaznaczyć iż bynajmniej ta Pani nie wyglądała na osobę, która odpaliła jakikolwiek środek pirotechniczny i raczej nie wszczynała burd z tzw. stróżami prawa. Dlaczego więc została zaatakowana? Przecież w naszym kraju rzekomo nie obowiązuje zasada zbiorowej odpowiedzialności! No chyba, że powodem ataku była sama jej obecność na meczu toruńskiej Elany… kto wie… może to też już jest zbrodnią? Trzeba sobie zadać pytanie co podczas tego meczu wyrządziło więcej szkód? Te kilka świecidełek czy stanowcza interwencja policji? Odpowiedź wydaje się prosta. Prawda jest taka iż gdyby nie trzeźwe zachowanie młynowego i nawoływanie do braku reakcji na tą prowokacje to mogłoby dojść do jeszcze gorszych zdarzeń. Po tym zamieszaniu w pierwszej połowy nie prowadzimy już dopingu. Wznawiamy go dopiero po przerwie i tak do samego końca spotkania. ..Doping stoi jednak na średniawym poziomie z kilkoma lepszymi momentami.
Jeżeli chodzi o sam aspekt piłkarski to w drugiej części meczu Elana strzela dwie bramki i wygrywamy 2:0. Po meczu dziękujemy piłkarzom za zwycięstwo a oni nam za doping i to tyle na temat tego dnia. Podsumowując… szkoda, że piłkarskie – kibicowskie święto znowu zostało popsute przez tych co zawsze. Przez te wszystkie wydarzenia, które miały miejsce po zaprezentowaniu naszej oprawy oraz przez decyzje nie wpuszczenia na obiekt kibiców gości. No ale tak to już niestety w naszym kraju bywa… A.C.A.B.

p.s. Na meczu obecna jest załoga WfcG – 45 osób oraz delegacja Ruchu Chorzów. Dzięki za wsparcie!

TERAZ WSZYSCY W SOBOTĘ DO JAROCINA!!!

Video:
dodał: Admin

                   Replika flagi Władcy Torunia...
Dodano:09 Mar 2016 22:23

Przedstawiamy Wam obiecaną inofrmację : cały zysk, który zostanie zebrany do puszek Ultrasów na meczu ze Spartą Brodnica przeznaczony będzie na produkcję repliki naszej kultowej a wręcz legendarnej flagi Władcy Torunia. Każda osoba, która dołoży cegiełkę do tego celu dostanie w upominku vlepkę przedstawioną na grafice po lewej stronie. Oprócz tego wydaliśmy na tą szczególną okazję 30 szalików na wzór owej flagi. Cena jednej sztuki to minimum 30 złotych (liczymy i gorąco zachęcamy do płacenia większych kwot, wszystko trafi na poczet flagi) a dostępne one będą w przerwie meczu na dole sektora gdzie to jako UET ustawimy swój stolik z gadżetami.

Bardzo liczymy na solidarność WSZYSTKICH Elanowców bowiem flaga Władcy Torunia przez długi czas była wizytówką żółto-niebieskich Fanatyków dlatego również jej replika ma spełniać owo honorowe zadanie. Dlatego wszyscy - zarówno my jako Ultras Elana Toruń, Młoda Elana, GTW, SKET, Grubasy, sklepik Footbal Fanatic a także kibice z każdego osiedla w Toruniu oraz ze wszystkich FC na meczu ze Spartą wrzucają jak najwięcej do puchy by tym samym wesprzeć ten jakże szczytny a przede wszystkim WSPÓLNY cel !

Apelujemy także do WSZYSTKICH kibiców Elany, aby na stadionie stawili się jak najwcześniej gdyż od 1 minuty meczu ruszamy z głośnym, fanatycznym dopingiem! Nie może być sytuacji, że niektóre osiedla czy też FC wchodzą do młyna w trakcie pierwszej połowy, aby wszystko tego dnia wyszło jak najgodniej pojawiamy się na stadionie nieco wcześniej.

Kolejna sprawa - tego dnia jak już wspomnieliśmy wystawione będzie stanowisko z gadżetami UET - znajdować się ono będzie na dole sektora a sprzedaż prowadzona będzie w przerwie spotkania. Oprócz wspomnianych szali (całkowity zysk trafi na flagę), nowej edycji zapowiadanych vlepek oraz wydanych niedawno smyczek, w sprzedaży będzie także kilka starszych gadżetów jak czapki i kominy polarowe oraz różne zaległe vlepki. Na dnaich pojawi się makieta, na której zapreznetowane będą fotki owych fantów, jednak już dzisiaj zapraszamy gorący do nabywania gadżetów u nas - jak zwykle całkowity zysk przeznaczony będzie na rozwój ruchu kibicowskiego na Elanie, wspomagajcie nas aby marka i sława Elany Toruń rosła w siłę !

WSZYSCY NA MECZ ZE SPARTĄ BRODNICA !

/ULTRAS ELANA TORUŃ/
dodał: Admin

                   Ultras Elana Toruń
Dodano:06 Mar 2016 13:54

Panie i Panowie!

Już za nieco ponad tydzień czeka wszystkich kibiców Elany arcyważne spotkanie ze Spartą Brodnica w Toruniu. Osiedla i FC mobilizują się na ten mecz, czuć narastające napięcie i wyczekiwanie. My jako UET przygotowujemy dla Was kilka gadżetów z których zysk przeznaczony będzie na rozwój ruchu kibicowskiego na Elanie. Zamieszczony projekt to jeden ze wzorów z nadchodzącej 11 edycji oficjalnej. Tak jak miało to miejsce kiedyś, tak od tego spotkania przynajmniej raz w sezonie ukazywać się będzie oficjalna edycja vlepek kibiców Elany Toruń w rozmiarze 8x8 i liczyć sobie ona będzie 10 wzorów. Kolejne projekty jak i makieta pojawiać się będą w następnych dniach tak więc śledźcie uważnie nasz FP. Oprócz tego pojawią się także informacje oraz zdjęcia pozostałych wydanych na ten mecz gadżetów - bądźcie czujni
Emotikon wink


Teraz dwa komunikaty: pierwsza kwestia to zbiórka pieniędzy na spotkaniu. Tego dnia cały zysk przeznaczony będzie na bardzo ważny dla wszystkich kibiców Elany cel tak więc nie żałujcie pieniędzy i hojnie wrzucajcie do puchy. Dokładne szczegóły na ten temat pojawią się u nas na dniach.

Druga sprawa - Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomagać nam ultrasom i mają ukończone 16 lat zapraszamy aby zostali po meczu z Brodnicą na młynie

WSZYSCY NA MECZ ZE SPARTĄ!
dodał: Admin

                   9 marca - prezentacja drużyny!
Dodano:06 Mar 2016 13:48

Rozpoczęcie ligi coraz bliżej! Za nim jednak to nastąpi już w najbliższą środę (9 marca) odbędzie się prezentacja piłkarzy, którzy będą bronić barw naszej drużyny w nadchodzącej rundzie wiosennej! Cel na tą rundę? Utrzymanie w 3 lidze! Żeby to osiągnąć nasza drużyna musi zająć co najmniej 7 miejsce w tabeli a na tą chwile brakuje nam do tego celu ... cztery punkty! Jak widać zadanie nie będzie łatwe ale nie wyobrażamy sobie aby nie było zrealizowane..
 
Prezentacja drużyny odbędzie się tradycyjnie tak jak to ostatnio bywało w klubie LIZARD KING o godzinie 18:00! Zachęcamy wszystkich do przybycia tego dnia do tego klubu aby poznać nowych zawodników, posłuchać co mają do powiedzenia i odpowiednio zmotywować ich do walki w rundzie wiosennej!

p.s. Tego dnia będzie można także zakupić karnet na wszystkie mecze Elany w Toruniu!

Do zobaczenia..
dodał: Admin

                   Elana na podium wyjazdowego rankingu TMK!
Dodano:06 Mar 2016 13:12

W rankingu wyjazdowym trzecioligowych ekip wg. gazety To My Kibice zajęliśmy mocne trzecie miejsce! Przed nami tylko takie marki jak Motor Lublin czy ŁKS Łódź. Za naszymi plecami? Chociażby Resovia, Stal Rzeszów, Olimpia Elbląg, Odra Opole, Stilon Gorzów, Polonia Warszawa czy Kszo Ostrowiec... Wszystko ładnie, pięknie ale trzeba pamiętać rankingi, rankingami... a rzeczywistość rzeczywistością! Wiosna coraz bliżej i tą formę będzie trzeba zaraz udowodnić jeżdżąc za swym klubem po różnych miastach i wioskach...
Każdy z nas doskonale sobie zdaje sprawę iż zdecydowanie stać nas na jeszcze lepsze liczby wyjazdowe i tego od siebie musimy wymagać! Nie szukamy wymówek, nakręcamy się nawzajem! Poniżej prezentujemy rozkład jazdy na najbliższą rundę... niech każdy zapamięta te daty...

19 marca Jarocin

2 kwietnia Świecie

16 kwietnia Kleczew

30 kwietnia KALISZ

8 maja Niechanowo

14 maja Środa Wielkopolska

28 maja Warlubie

Jesteście gotowi? My nie możemy się już doczekać...
Elana on Tour!
dodał: Admin

                   Zapisy na polówki!
Dodano:11 Feb 2016 22:41

Ultras Elana Brand, czyli sekcja UET, która zajmować się będzie od teraz wydawaniem i sygnowaniem swoim znakiem gadżetów spod szyldu Ultras, prezentuje nowe, niespotykane dotychczas na Elanie polo-rugby. Wykonane zostanie ono w jednej z najwyższych jakości - 230 g. Oprócz haftowanego herbu z laurami na piersi, oraz wykonanego tą samą metodą napisu "Elana Toruń" na karku, nasz nowy produkt wyposażony będzie także w dwa atrybuty, podkreślające przez kogo i najważniejsze - dla kogo zostały one wydane. Będzie to skórzane logo Ultras Elana brand, widoczne na zamieszczonej wyżej makiecie oraz metka UET BRAND. Niestety z niezależnych od nas przyczyn, zapisy będą wyłącznie na ten wzór.

Polo-rugby nabyć będzie można po uprzednim zapisaniu się oraz wpłaceniu CAŁOŚCI kwoty w postaci 80 złotych. Oczywiście możliwa jest także sprzedaż wysyłkowa, zarówno do innych miast w Polsce jak i za granicą. Wszystkie zainteresowane tą opcją osoby zapraszamy do nas na PV. Osoby z Torunia oraz FC niech kontaktują się z wyznaczonymi osobami na osiedlach by im przekazywać pieniądze - pamiętajcie także o podaniu rozmiaru. Jeżeli nie wiecie do kogo na danym osiedlu się odezwać, napiszcie do nas na PV, a my Was pokierujemy.

Same zapisy trwać będą do 14 lutego 2016 roku, zatem czasu macie niewiele. Większość z Was jednak będzie w tym czasie po wypłatach, dlatego tym goręcej zachęcamy do zakupów. Cały uzyskany ze sprzedaży zysk trafi tylko i wyłącznie na cele grupy Ultras Elana Toruń. Tak więc z jednej strony macie okazję nabyć kozacki a przy okazji elegancki gadżet a z drugiej dokładacie swoją cegiełkę do rozwoju ruchu Ultras na Elanie, który cały czas się rozwija. Niejednokrotnie mieliśmy okazję Was pozytywnie zaskoczyć jakością jak i pomysłowością opraw, dlatego abyśmy mogli kontynuować owe dzieło, potrzebujemy Waszego wsparcia!

ROZMIARÓWKA: http://www.ufast.eu/pics/825778rozmiarowka_polo_meskie.png

Kupujcie, lajkujcie, udostępniajcie - niech jak najwięcej osób ma możliwość wyposażyć się w nasz nowy gadżet
dodał: Admin

                   12.03.2016 WSZYSCY NA SPARTĘ ! (VIDEO)
Dodano:11 Feb 2016 22:34


12.03.2016 WSZYSCY NA SPARTĘ!
dodał: Admin

                   Przekaż 1 % na Fundacje EFPP imienia Śp. Muszki !
Dodano:11 Feb 2016 22:30

Drodzy Elanowcy!
Przed nami czas wypełniania deklaracji podatkowych. Po raz kolejny sami możemy wybrać cel, na który przeznaczymy jeden procent naszego podatku. Oczywiście nie zamierzamy nikomu narzucać bo pewnie nie jeden z Was ma już pewne instytucje na które corocznie przekazujecie swój jeden procent! My tylko przedstawiamy jedną z alternatyw dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali...

Informujemy iż Fundacja EFPP „Serce Dzieciom” imienia Śp. Marcina Muchewicza została w tym roku organizacją pożytku publicznego! Dzięki temu każdy z nas może przekazać swój jeden procent podatku właśnie na tą fundacje założoną niegdyś przez najwierniejszego z najwierniejszych fanatyka Elany Śp. Muszkę! Gwarantujemy iż środki pieniężne, które trafiają na konto fundacji zostają spożytkowane tylko i wyłącznie na potrzeby dzieci podopiecznych tejże fundacji!

Nie pozwólmy, aby nasze pieniądze trafiły do ogólnej puli budżetu i decyzje za nas podjął przypadek! Wybór pozostawiamy Wam…

Fundacje EFPP można sprawdzić w wykazie OPP uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych (www.pozytek.gov.pl) oraz na stronie internetowej: www.fundacja-efpp.pl

Nie bądźmy obojętni na potrzeby innych, szczególnie dzieci.
W imieniu wszystkich podopiecznych Fundacji – Dziękujemy!

Udostępniamy!
dodał: Admin

                   REMI CUP 2016
Dodano:26 Jan 2016 9:43

W minioną sobotę (23.01) w Radlinie odbył się kolejny turniej a dokładnie już osiemnasta edycja tego turnieju organizowanego przez fanów chorzowskiego Ruchu upamiętniającego Remigiusza Thiem – REMI CUP 2016!

Tradycją już jest iż ten turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fanów NIEBIESKICH lecz w tym roku nieoficjalnie mówi się iż został pobity rekord frekwencji ponieważ podczas tej imprezy przewinęło się ponad 2 tysiące osób! Oprócz szeregu drużyn dzielnicowych i fan clubowych Ruchu na turnieju stawili się także fani Widzewa (200 osób) oraz Unii Oświęcim (40 osób)! Oczywiście nie zabrakło także naszej delegacji i w sile 75 osób z flagą Młoda Elana meldujemy się w Radlinie!

W samych zawodach sportowych na parkiecie wzięło udział dokładnie 20 drużyn w tym jedna reprezentacja toruńskiej Elany! Naszym sportowcom udało awansować się do ćwierćfinału gdzie niestety nieznacznie ulegli przyszłemu finaliście turnieju Piekary – Nakło… dwa do jednego !
W finale zawodów powyższa drużyna przegrała jednak z reprezentacją FC Żory i tym samym to chłopacy z ŻOR zostali zwycięzcami tej edycji REMI CUP!

Atmosfera na turnieju jak zwykle wyśmienita… typowo kibicowska. Nie zabrakło głośnego dopingu, pirotechniki a także obwieszonej po same brzegi hali różnymi flagami i transparentami. Oprócz wspomnianej wyżej naszej fany Młoda Elana na turnieju zawisły m.in. takie flagi jak "Radlin", "Chuliganeria", "PF", "Niebieskie Świętochłowice", "Niebieskie Łaziska", "Mysłowice on tour", "NK", "NRŚl Gang", "Fanatics - nasz chuligański trud dedykujemy Tobie Widzewie", "Zawias trzymaj się!" (Widzewa), "Nie umiera Ten, kto żyje w sercach bliskich. Remi 17.05.1997", "Niebieskie Siemce", "Pszów", "Mikołów", "Forever Lechia" (Dzierżoniowa), "ULTRAS", "Żory", "Kęty", a także transparenty: "Pozdrowienia do więzienia ACAB PF", "Przemo PDW", "grajdek CWEL", "JuRassic gang 19zawieRcie20 Skalski PDW Kołek", "PF Zając PDW" oraz "PDW Choć nie ma was z nami my nigdy nie zapominamy RIP".

Co tu dużo pisać turniej jak zawsze zorganizowany na najwyższym ekstraklasowym poziomie. Szacunek!

Na koniec chcielibyśmy podziękować NIEBIESKIM za zaproszenie i zajebistą gościnne! Tyle w tym temacie…do następnego… ELANA & RUCH !

dodał: Admin

                   21.12.2015 Wigilia GTW & MŁODA ELANA!
Dodano:24 Dec 2015 18:39

W poniedziałek 21 grudnia w jednym z toruńskich lokali odbyła się kolejna Żółto – Niebieska Wigilia naszego sportowego składu GTW & Młoda Elana na której to stawiło się ok. 50 fanów toruńskiej elity! Sama wigilia przebiegła sprawnie a jej organizacja jak zawsze stała na wysokim poziomie.  Wszyscy obecni mieli okazje podzielić się opłatkiem a także wypić tego „symbolicznego szampana”. Tak jak to zwykle bywa przy takich okazjach atmosfera była typowo kibicowska,  nie zabrakło wspomnień odnośnie ubiegłych lat, podsumowań