Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Na początek 2:0...
Dodano:16 Mar 2016 8:30

Elana Toruń - Sparta Brodnica 2:0 (0:0)
Bramki: Żurek, Tomaszewski

Kibice:
12.03.2016 Elana Toruń - Sparta Brodnica (opis z trybun)
Na 12 marca 2016 została wyznaczona inauguracja rundy wiosennej naszej ligi. To dzień na który z powodu długiej przerwy zimowej czekaliśmy prawie cztery miesiące! Ciśnienie w naszych szeregach było dosyć spore a dodatkowym plusem mobilizującym nas na mecz był fakt iż nasza drużyna miała tego dnia zmierzyć się ze Spartą Brodnica co gwarantowało nam iż w Toruniu pojawią się kibice gości!

Krótko mówiąc… była mobilizacja u nas, była mobilizacja w Brodnicy, w Chełmży oraz innych prolegijnych wioskach itd. Jednym słowem szykowało się prawdziwe piłkarskie, kibicowskie święto na boisku i na trybunach! Niestety jak się okazało na ten mecz mobilizowała się także milicja, która najwyraźniej te święto chciała popsuć i w dużej mierze trzeba przyznać iż im się to udało… ale po kolei!

Od samego początku dochodziły do nas informacje iż tzw. służby porządkowe mocno obawiają się tego spotkania i pewnie najchętniej nie dopuściliby do rozegrania tego meczu. Węszyli, kombinowali co tu zrobić aby uprzykrzyć nam życie… tzw. „kupa w majtach”. Na dzień przed spotkaniem do wiadomości publicznej została przekazana informacja iż mecz ten nie jest imprezą masową a co za tym idzie na stadion będzie mogło wejść zaledwie 999 kibiców co już na samym wstępie zapowiadało spore problemy! Prawdziwe cyrki zaczęły się jednak w dniu meczu. To co się działo przed stadionem i w jego okolicach w dużej mierze wskazywało iż tego dnia 12 marca na ulicy Bema odbędzie się jakaś gruba regularna wojna!!! Na mecz piłkarski trzeciej ligi została chyba ściągnięta policja z całego województwa. Policja na każdym rogu, na każdej ulicy dojazdowej do stadionu. Pod samą bramą wejściową rozstawiło się około trzydzieści radiowozów policji. Niby powyższe obrazki w świecie kibicowskim nie powinny nikogo dziwić jednak od samego początku było widać, że tym razem komuś naprawdę poprzewracało się w głowie! Niestety te wszystkie widoki raczej nie zachęcają do przybycia rodzin na mecze piłkarskie w naszym mieście. Komuś chyba zależy aby wśród mieszkańców Torunia był właśnie taki a nie inny negatywny wizerunek naszego klubu. Żeby tego było mało to kolejną patologiczną nowością był fakt iż owi mundurowi uzbrojeni po samą szyję weszli na obiekt już przed rozpoczęciem spotkania. Policja na stadionie? Owszem nie jest to rzadki widok na polskich stadionach jednakże do tej pory wchodzili jedynie w celu interwencji w momencie jakiegokolwiek zakłócania porządku… Tym razem jednak można się zastanawiać czy czasem nie weszli tylko po to aby właśnie ten tzw. nieporządek wywołać? Owi powyżej opisani bohaterowie zajęli swoje wcześniej wypatrzone miejsca i sprawiali wrażenie jakby tylko czekali aby coś się wydarzyło.

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego większość fanatyków Elany zameldowała się w młynie i od samego początku ruszyliśmy z głośnym dopingiem! Ostatecznie w młynie zameldowało się ponad 700 osób jednakże trzeba zaznaczyć iż nie wszyscy weszli na stadion z powodu wykupienia wszystkich biletów. Doszło nawet do takich absurdów iż osoby, które posiadają karnety miały problem z wejściem na stadion…. Z tego samego powodu nie zostali wpuszczeni kibice gości dla których przewidziano zaledwie 150 biletów a do Torunia przybyło ich łącznie ze swoimi ziomkami ok. 250 osób! Przyjezdni kilkukrotnie zaznaczyli okrzykami swoją obecność i jeszcze przed końcem pierwszej połowy zawinęli się do domu. W naszych szeregach doping z minuty na minutę się rozkręcał. Od samego początku spotkania na płocie zawisł transparent „Cały nasz świat się kręci wokół Ciebie” a w ok. 23 minuty na sektorze pojawiła się okazjonalna sektorówka. Treść transparentu odnosił się do wcześniejszego odkrycia znanego astronoma Mikołaja Kopernika, który niegdyś stwierdził iż to „ziemia się kręci wokół słońca”… Jak widać po wielu latach nieco zmienił swoją teorię ;)
Na sektorówce zaś pojawił się motyw galaktyki a w jej centrum herb Elany. Wokół tego herbu umiejscowione były inne planety w postaci piłki (Against Modern Football), znaku chuligana, symbolu racy i spray’ów. W momencie opuszczenia sektorówki na dół…. na sektorze pojawiło się 100 flag na kijach oraz sam Mikołaj Kopernik puszczający „oczko”. Całość dopełniła pirotechnika a konkretnie stroboskopy i świece dymne! Ten ostatni element oprawy a więc piro okazało się świetnym pretekstem dla policji do interwencji no bo oczywiście w świetle prawa jest zakazane. Dlatego też w momencie kiedy sektorówka ponownie pojawiła się na trybunach milicja zaatakowała sektor od góry i zaczęła gazować nie zważając raczej kogo i jakie mogą być tego skutki. Jak można się domyślać ich celem było wtargnięcie w sam środek sektora i wyciągnięcie wcześniej wytypowanych osób to jednak im się nie udało. W konsekwencji tych działań sporo przypadkowych osób zostało zagazowanych a jedna z nich dostała ataku padaczki i wylądowała w szpitalu. Przykrym obrazkiem był widok płaczącej dojrzałej kobiety, która z powodu gazu nie mogła otworzyć oczu i opuściła sektor również na rękach ratowników medycznych. Trzeba zaznaczyć iż bynajmniej ta Pani nie wyglądała na osobę, która odpaliła jakikolwiek środek pirotechniczny i raczej nie wszczynała burd z tzw. stróżami prawa. Dlaczego więc została zaatakowana? Przecież w naszym kraju rzekomo nie obowiązuje zasada zbiorowej odpowiedzialności! No chyba, że powodem ataku była sama jej obecność na meczu toruńskiej Elany… kto wie… może to też już jest zbrodnią? Trzeba sobie zadać pytanie co podczas tego meczu wyrządziło więcej szkód? Te kilka świecidełek czy stanowcza interwencja policji? Odpowiedź wydaje się prosta. Prawda jest taka iż gdyby nie trzeźwe zachowanie młynowego i nawoływanie do braku reakcji na tą prowokacje to mogłoby dojść do jeszcze gorszych zdarzeń. Po tym zamieszaniu w pierwszej połowy nie prowadzimy już dopingu. Wznawiamy go dopiero po przerwie i tak do samego końca spotkania. ..Doping stoi jednak na średniawym poziomie z kilkoma lepszymi momentami.
Jeżeli chodzi o sam aspekt piłkarski to w drugiej części meczu Elana strzela dwie bramki i wygrywamy 2:0. Po meczu dziękujemy piłkarzom za zwycięstwo a oni nam za doping i to tyle na temat tego dnia. Podsumowując… szkoda, że piłkarskie – kibicowskie święto znowu zostało popsute przez tych co zawsze. Przez te wszystkie wydarzenia, które miały miejsce po zaprezentowaniu naszej oprawy oraz przez decyzje nie wpuszczenia na obiekt kibiców gości. No ale tak to już niestety w naszym kraju bywa… A.C.A.B.

p.s. Na meczu obecna jest załoga WfcG – 45 osób oraz delegacja Ruchu Chorzów. Dzięki za wsparcie!

TERAZ WSZYSCY W SOBOTĘ DO JAROCINA!!!

Video:
dodał: Admin

                   Replika flagi Władcy Torunia...
Dodano:09 Mar 2016 22:23

Przedstawiamy Wam obiecaną inofrmację : cały zysk, który zostanie zebrany do puszek Ultrasów na meczu ze Spartą Brodnica przeznaczony będzie na produkcję repliki naszej kultowej a wręcz legendarnej flagi Władcy Torunia. Każda osoba, która dołoży cegiełkę do tego celu dostanie w upominku vlepkę przedstawioną na grafice po lewej stronie. Oprócz tego wydaliśmy na tą szczególną okazję 30 szalików na wzór owej flagi. Cena jednej sztuki to minimum 30 złotych (liczymy i gorąco zachęcamy do płacenia większych kwot, wszystko trafi na poczet flagi) a dostępne one będą w przerwie meczu na dole sektora gdzie to jako UET ustawimy swój stolik z gadżetami.

Bardzo liczymy na solidarność WSZYSTKICH Elanowców bowiem flaga Władcy Torunia przez długi czas była wizytówką żółto-niebieskich Fanatyków dlatego również jej replika ma spełniać owo honorowe zadanie. Dlatego wszyscy - zarówno my jako Ultras Elana Toruń, Młoda Elana, GTW, SKET, Grubasy, sklepik Footbal Fanatic a także kibice z każdego osiedla w Toruniu oraz ze wszystkich FC na meczu ze Spartą wrzucają jak najwięcej do puchy by tym samym wesprzeć ten jakże szczytny a przede wszystkim WSPÓLNY cel !

Apelujemy także do WSZYSTKICH kibiców Elany, aby na stadionie stawili się jak najwcześniej gdyż od 1 minuty meczu ruszamy z głośnym, fanatycznym dopingiem! Nie może być sytuacji, że niektóre osiedla czy też FC wchodzą do młyna w trakcie pierwszej połowy, aby wszystko tego dnia wyszło jak najgodniej pojawiamy się na stadionie nieco wcześniej.

Kolejna sprawa - tego dnia jak już wspomnieliśmy wystawione będzie stanowisko z gadżetami UET - znajdować się ono będzie na dole sektora a sprzedaż prowadzona będzie w przerwie spotkania. Oprócz wspomnianych szali (całkowity zysk trafi na flagę), nowej edycji zapowiadanych vlepek oraz wydanych niedawno smyczek, w sprzedaży będzie także kilka starszych gadżetów jak czapki i kominy polarowe oraz różne zaległe vlepki. Na dnaich pojawi się makieta, na której zapreznetowane będą fotki owych fantów, jednak już dzisiaj zapraszamy gorący do nabywania gadżetów u nas - jak zwykle całkowity zysk przeznaczony będzie na rozwój ruchu kibicowskiego na Elanie, wspomagajcie nas aby marka i sława Elany Toruń rosła w siłę !

WSZYSCY NA MECZ ZE SPARTĄ BRODNICA !

/ULTRAS ELANA TORUŃ/
dodał: Admin

                   Ultras Elana Toruń
Dodano:06 Mar 2016 13:54

Panie i Panowie!

Już za nieco ponad tydzień czeka wszystkich kibiców Elany arcyważne spotkanie ze Spartą Brodnica w Toruniu. Osiedla i FC mobilizują się na ten mecz, czuć narastające napięcie i wyczekiwanie. My jako UET przygotowujemy dla Was kilka gadżetów z których zysk przeznaczony będzie na rozwój ruchu kibicowskiego na Elanie. Zamieszczony projekt to jeden ze wzorów z nadchodzącej 11 edycji oficjalnej. Tak jak miało to miejsce kiedyś, tak od tego spotkania przynajmniej raz w sezonie ukazywać się będzie oficjalna edycja vlepek kibiców Elany Toruń w rozmiarze 8x8 i liczyć sobie ona będzie 10 wzorów. Kolejne projekty jak i makieta pojawiać się będą w następnych dniach tak więc śledźcie uważnie nasz FP. Oprócz tego pojawią się także informacje oraz zdjęcia pozostałych wydanych na ten mecz gadżetów - bądźcie czujni
Emotikon wink


Teraz dwa komunikaty: pierwsza kwestia to zbiórka pieniędzy na spotkaniu. Tego dnia cały zysk przeznaczony będzie na bardzo ważny dla wszystkich kibiców Elany cel tak więc nie żałujcie pieniędzy i hojnie wrzucajcie do puchy. Dokładne szczegóły na ten temat pojawią się u nas na dniach.

Druga sprawa - Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomagać nam ultrasom i mają ukończone 16 lat zapraszamy aby zostali po meczu z Brodnicą na młynie

WSZYSCY NA MECZ ZE SPARTĄ!
dodał: Admin

                   9 marca - prezentacja drużyny!
Dodano:06 Mar 2016 13:48

Rozpoczęcie ligi coraz bliżej! Za nim jednak to nastąpi już w najbliższą środę (9 marca) odbędzie się prezentacja piłkarzy, którzy będą bronić barw naszej drużyny w nadchodzącej rundzie wiosennej! Cel na tą rundę? Utrzymanie w 3 lidze! Żeby to osiągnąć nasza drużyna musi zająć co najmniej 7 miejsce w tabeli a na tą chwile brakuje nam do tego celu ... cztery punkty! Jak widać zadanie nie będzie łatwe ale nie wyobrażamy sobie aby nie było zrealizowane..
 
Prezentacja drużyny odbędzie się tradycyjnie tak jak to ostatnio bywało w klubie LIZARD KING o godzinie 18:00! Zachęcamy wszystkich do przybycia tego dnia do tego klubu aby poznać nowych zawodników, posłuchać co mają do powiedzenia i odpowiednio zmotywować ich do walki w rundzie wiosennej!

p.s. Tego dnia będzie można także zakupić karnet na wszystkie mecze Elany w Toruniu!

Do zobaczenia..
dodał: Admin

                   Elana na podium wyjazdowego rankingu TMK!
Dodano:06 Mar 2016 13:12

W rankingu wyjazdowym trzecioligowych ekip wg. gazety To My Kibice zajęliśmy mocne trzecie miejsce! Przed nami tylko takie marki jak Motor Lublin czy ŁKS Łódź. Za naszymi plecami? Chociażby Resovia, Stal Rzeszów, Olimpia Elbląg, Odra Opole, Stilon Gorzów, Polonia Warszawa czy Kszo Ostrowiec... Wszystko ładnie, pięknie ale trzeba pamiętać rankingi, rankingami... a rzeczywistość rzeczywistością! Wiosna coraz bliżej i tą formę będzie trzeba zaraz udowodnić jeżdżąc za swym klubem po różnych miastach i wioskach...
Każdy z nas doskonale sobie zdaje sprawę iż zdecydowanie stać nas na jeszcze lepsze liczby wyjazdowe i tego od siebie musimy wymagać! Nie szukamy wymówek, nakręcamy się nawzajem! Poniżej prezentujemy rozkład jazdy na najbliższą rundę... niech każdy zapamięta te daty...

19 marca Jarocin

2 kwietnia Świecie

16 kwietnia Kleczew

30 kwietnia KALISZ

8 maja Niechanowo

14 maja Środa Wielkopolska

28 maja Warlubie

Jesteście gotowi? My nie możemy się już doczekać...
Elana on Tour!
dodał: Admin

                   Zapisy na polówki!
Dodano:11 Feb 2016 22:41

Ultras Elana Brand, czyli sekcja UET, która zajmować się będzie od teraz wydawaniem i sygnowaniem swoim znakiem gadżetów spod szyldu Ultras, prezentuje nowe, niespotykane dotychczas na Elanie polo-rugby. Wykonane zostanie ono w jednej z najwyższych jakości - 230 g. Oprócz haftowanego herbu z laurami na piersi, oraz wykonanego tą samą metodą napisu "Elana Toruń" na karku, nasz nowy produkt wyposażony będzie także w dwa atrybuty, podkreślające przez kogo i najważniejsze - dla kogo zostały one wydane. Będzie to skórzane logo Ultras Elana brand, widoczne na zamieszczonej wyżej makiecie oraz metka UET BRAND. Niestety z niezależnych od nas przyczyn, zapisy będą wyłącznie na ten wzór.

Polo-rugby nabyć będzie można po uprzednim zapisaniu się oraz wpłaceniu CAŁOŚCI kwoty w postaci 80 złotych. Oczywiście możliwa jest także sprzedaż wysyłkowa, zarówno do innych miast w Polsce jak i za granicą. Wszystkie zainteresowane tą opcją osoby zapraszamy do nas na PV. Osoby z Torunia oraz FC niech kontaktują się z wyznaczonymi osobami na osiedlach by im przekazywać pieniądze - pamiętajcie także o podaniu rozmiaru. Jeżeli nie wiecie do kogo na danym osiedlu się odezwać, napiszcie do nas na PV, a my Was pokierujemy.

Same zapisy trwać będą do 14 lutego 2016 roku, zatem czasu macie niewiele. Większość z Was jednak będzie w tym czasie po wypłatach, dlatego tym goręcej zachęcamy do zakupów. Cały uzyskany ze sprzedaży zysk trafi tylko i wyłącznie na cele grupy Ultras Elana Toruń. Tak więc z jednej strony macie okazję nabyć kozacki a przy okazji elegancki gadżet a z drugiej dokładacie swoją cegiełkę do rozwoju ruchu Ultras na Elanie, który cały czas się rozwija. Niejednokrotnie mieliśmy okazję Was pozytywnie zaskoczyć jakością jak i pomysłowością opraw, dlatego abyśmy mogli kontynuować owe dzieło, potrzebujemy Waszego wsparcia!

ROZMIARÓWKA: http://www.ufast.eu/pics/825778rozmiarowka_polo_meskie.png

Kupujcie, lajkujcie, udostępniajcie - niech jak najwięcej osób ma możliwość wyposażyć się w nasz nowy gadżet
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews