Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Jutro gościmy Górnika Konin... a więc przedstawiamy rywala!
Dodano:16 Sep 2016 13:50

Trochę na ten temat już napisano. My jednak już do końca wyczerpiemy temat. Górnik Konin to klub o jedenaście lat starszy od Elany bo założony w 1957r. Ich barwy to kolory biały i niebieski. Ich drużyna największe sukcesy odnosiła w latach dziewięćdziesiątych kiedy to spędziła pięć lat (potem dodatkowo dwa lata) na zapleczu ekstraklasy a w 1998 roku dotarła nawet do finału Pucharu Polski! Kibice z Konina musieli jednak przeżywać nie tylko wzloty ale także upadki swojego klubu. Zaczęło się od tego gdy w sezonie 1996/97 w klub wszedł potężny jak na tamte czasy sponsor Aluminium i wszedł w nazwę klubu. Najwierniejsi kibice oczywiście nie akceptowali tej nazwy lecz nadal utożsamiali się z klubem. Kolejne kłopoty przyniósł jednak sezon 1999/2000 gdy nie jaki Piotr Nowak (reprezentant Polski) najpierw zmienił nazwę klubu na KP Konin by po pierwszej rundzie przenieść klub do… Bydgoszczy i połączyć go z ówczesnym Zawiszą! Ta decyzja długo odbijała się czkawką zarówno dla kiboli z Konina i Bydgoszczy, którzy musieli potem odbudowywać swoje kluby. Kibice Górnika zaczęli śmigać wtedy na rezerwy Aluminium, które naturalnie stały się ich pierwszą drużyną. Najpierw występowali w IV lidze by rok po roku awansować do trzeciej ligi a później do drugiej (sezon 2002/03). Wtedy też powstała ich grupa ultras „Koninianie 03” która przyczyniła się do tego iż doping w Koninie powrócił na stałe! Mimo iż klub nadal nazywał się Aluminium to dla nich jedyną słuszną nazwą był Górnik! Po dwóch latach spędzonych w ówczesnej II lidze przyszła kolejna afera tym razem korupcyjna, która skończyła się tym iż w sezonie 2004/05 drużyna z Konina wylądowała w A-Klasie! Dwa lata później na 50 lecie klubu udało się powrócić do ich właściwej nazwy Górnik Konin i powoli z roku na rok awansować coraz wyżej aż w końcu w obecnym sezonie zagrać na czwartym szczeblu rozgrywek (obecna 3 liga!)
Ich najwierniejsi kibice noszą przydomek „Łancuchy” (więcej na ten temat tutaj: http://gornik.konin.pl/2014/?page_id=100). Od 2009r.ich jedyną zgodą jest Gwardia Koszalin z którą to obecni byli w Toruniu na inauguracje tego sezonu. Ponadto od 1996r. przez około dwa lata łączyła ich sztama z Górnikiem Wałbrzych ale ze względu na wymianę pokoleń szybko ta zgoda padła. Ponadto Konin jak i cała wielkopolska (poza Kaliszem) jest kojarzona z Lechem Poznań na którego fani Górnika niegdyś także jeździli i rzecz jasna mieli kontakty z okolicznymi fan clubami Lecha! Jak twierdzą od początku lat dwutysięcznych postanowili iż skupiają się tylko i wyłącznie na swojej drużynie a Konin fc Lech to inna oddzielna ekipa. Mimo wszystko do tej pory kojarzeni są jako ekipa z rodziny poznańskiego Lecha i na pewno wzajemnie się nie zwalczają. Zresztą mają jakieś tam kontakty/ ciche układy z Ostrovią Ostrów (która podobnie jak oni niby nie Lech ale jednak…). Swego czasu przez chwilę wąchali się z Apatorem ale szybko im to wybiliśmy z głowy.
Ich największą kosą od lat jest KKS Kalisz co w obliczu ostatniego zawarcia naszego układu z nimi dodaje smaczku temu spotkaniu! Największy młyn wystawili w sezonie 1996/97 na meczu z Pogonią Szczecin ok. 700 osób oraz w sezonie 2009/10 z Legią Chełmża ok. 650! Największy wyjazd? Około 5-7 tysięcy osób z Konina na finale Pucharu Polski z Amicą Wronki (1998r.) oraz ok. 300 osób w Kleczewie (2011/12)!
Na swoim koncie mają dziewięć spotkań w tzw. rugby bez piłki. Ich bilans to 5 zwycięstw (RKS Radomsko, Chojniczanka, Chrobry, Wisła Sandomierz, Stal Gorzyce) oraz cztery porażki (RKS Radomsko, GKM & Włókniarz, Stal Gorzów oraz … Elana Toruń). Z kibicami Górnika spotykaliśmy się w przeszłości na stadionach w latach dziewięćdziesiątych (zdobywając między innymi ich flagę Biało – Niebiescy) i poza nimi w późniejszych czasach (m.in. wygrywając grilla na ubitej ziemi) ale o tym jeszcze w kolejnym artykule.

W tym sezonie byli na dwóch wyjazdach w Manowie - 41 osób i w Bydgoszczy w 72 głów! Ponadto w 95 osób wspierali Gwardię na meczu u nas. Ich młyn oscyluje obecnie w liczbie 50-150 osób (na meczu z Pogonią Lębork).
dodał: Admin

                   W sobotę wszyscy na sektor C!
Dodano:15 Sep 2016 10:11

Już w sobotę... wielki hit tej rundy w Toruniu! Lepszego meczu na naszym stadionie w tym roku już nie będzie!!!

Za nim My przedstawimy rywala z Konina zachęcamy do lektury kibiców Górnika, którzy to w dosyć rzeczowy sposób opisali naszą ekipę wraz z historią spotkań pomiędzy naszymi drużynami. Warto przeczytać!

"Ostatni raz w lidze graliśmy z Elaną w sezonie 1998/99, a więc 17 lat temu. W sumie z torunianami graliśmy 6 razy w latach 90-tych, za czasów II ligi piłkarskiej, czyli ówczesnego przedsionka ekstraklasy. Działo się to w sezonach 1996/97, 1997/98 oraz 1998/99. Później oby dwa kluby nie miały okazji spotkać się na ligowych boiskach.

Kibiców Elany nie trzeba w Koninie nikomu przedstawiać, w latach 90-tych mecze z nimi zawsze były pełne emocji. Co tu dużo pisać, mieliśmy wówczas ostrą kosę. Od tego czasu sporo się pozmieniało na scenie kibicowskiej, pozmieniały się pewnie też pokolenia w Koninie jak i Toruniu, ale rzecz jasna antagonizmy zostały i mówiąc delikatnie zawsze nam było „nie po drodze”.

Paradoksalnie początki ruchu kibicowskiego na Elanie są związane z kibicami… Apatora Toruń, z którymi od dłuższego czasu Elana ma obecnie kosę. Ewenementem chyba w skali kraju przez długi czas był także fakt, że fani Ruchu Chorzów mieli równocześnie zgodę z Elaną jak i z Apatorem, a na stadionie w Chorzowie potrafiły jednocześnie zawisnąć flagi Elany jak i Krzyżaków. Zgoda chorzowskich fanów z Apatorem została jednak zakończona. Fani Elany utrzymują także dobre relacje z Myszkowem. Wcześniej mieli również zgodę z Jeziorakiem Iława, jednak nie przetrwała ona zbyt długiego okresu czasu. Zaskoczeniem chyba dla całej Polski było niedawne przybicie układu Elany z KKSem Kalisz. Dlaczego zaskoczenie? Bo parę miesięcy wcześniej Elana skroiła flagę Kaliszowi podczas meczu w Toruniu, a na murawie wywiązała się awantura pomiędzy dwoma grupami. W ostatnim czasie Elana przybiła także układ z Widzewem Łódź, z którym już od dłuższego czasu miała kontakty, choćby za sprawą fanów z Grudziądza skupionych w grupie WFCG. Fanów Elany widziano także ostatnio razem z Wisłą na sektorze gości podczas derbów Krakowa.

Jeśli chodzi o inne kosy, to oprócz Apatora, Torunianie „nie przepadają” za fanami z Bydgoszczy, w tym przede wszystkim ich główną kosą w tym mieście jest oczywiście bydgoski Zawisza. Barwy Elany to żółto-niebieskie. Wśród przydomków klubowych często wymienia się takie nazwy jak żółto-niebiescy czy Elanowcy, a ponadto sami kibice Elany tytułują się władcami Torunia. W Koninie i nie tylko, Torunian często nazywano piernikami, gdyż właśnie Toruń od lat znany był z produkcji tego typu przysmaków.

W Toruniu na wyjeździe Górnika byliśmy 3 razy i jak podają statystyki zinów z lat 90-tych, w sezonie 1996/97 zameldowaliśmy się tam w ok. 150 osób, rok później w ok. 200, a ostatni raz w sezonie 1998/99 w 60 osób. Jednego razu, nasza grupa sporo „narozrabiała”, o czym z pewnością mogli się przekonać miejscowi. Elana również była obecna na Podwalu. Trzeba tu wspomnieć, że w sezonie 1998/99 zaskoczyli obecnych na stadionie kibiców Górnika, wpadając niespodziewanie na koronę i ruszając na nasz sektor. Straciliśmy wówczas barwy, w tym chyba najbardziej reprezentatywną w tamtym okresie fanę „Biało-Niebiescy”. Niby takie czasy, ale nauka na przyszłość była bolesna…
Elana Toruń - Górnik Konin (sezon 1997/98)

Od kilkunastu lat, młyn na Elanie przeszedł pokaźny progres i dziś fani z Torunia są w stanie wystawić kilkaset osób do dopingu. Wg informacji ze strony kibiców Elany, największy młyn jaki udało im się uformować miał miejsce podczas derbów z Zawiszą w 2009 roku, kiedy sami określili się na ok. 1500 osób. Elana posiada kilka fan clubów, które są zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród najbardziej reprezentatywnych flag Elany należy wymienić płótna Władcy Torunia, Grupa Trzymająca Władzę czy fanę Toruńska Elana."
dodał: Admin

                   Kibice Górnika mobilizują się na wyjazd!
Dodano:15 Sep 2016 9:51

Już od ponad tygodnia kibice z Konina mobilizują się na wyjazd do Torunia! (video)

Wprawdzie po raz ostatni kibice Górnika na naszym stadionie obecni byli całkiem niedawno w 95 osób wraz z Gwardią Koszalin na inauguracje tego sezonu ale ostatni mecz ligowy z tą drużyną zagraliśmy 17 lat temu!!! Podobnie jak Górnik w Toruniu taki Elana w Koninie nie jest lubiana. Nasze spotkania z kibicami Górnika były zawsze ciekawe... O tym będziemy jeszcze pisać szerzej jeszcze w dniu dzisiejszym!

"RYWALA PRZEDSTAWIAĆ NIE TRZEBA

Mecze z Elaną w latach 90-tych za czasów II ligi zawsze były ciekawe, niezależnie czy w Koninie czy też w Toruniu. Dziś tego przeciwnika nie trzeba chyba nikomu w Koninie przedstawiać. Wyjazdowego „smaczku” dodaje jeszcze fakt, że niedawno Elana dość szybko przybiła układ z… Kaliszem. Ponadto Torunianie posiadają zgodę z Ruchem Chorzów, a ostatnio oficjalnie przybili układ z Widzewem Łódź. Całkiem niedawno widoczni byli również na meczu Wisły Kraków."
- cytat ze strony kibiców Górnika.

Drodzy fanatycy... jedno jest pewne... będzie ciekawie!!! PROPAGANDA... MOBILIZACJA... WSZYSCY NA SEKTOR C!!!
dodał: Admin

                   Sobota? Hit rundy na Bema!
Dodano:14 Sep 2016 15:38

17.09.2016
ELANA TORUŃ - GÓRNIK KONIN
GODZINA 15:00
STADION MIEJSKI PRZY BEMA 23 - TORUŃ


Hit rundy jesiennej! Mobilizacja!!! WSZYSCY NA SEKTOR C!!!
dodał: Admin

                   Sportowa Elana w akcji!
Dodano:14 Sep 2016 15:36

Walczyć trenować Elana musi panować to jedno ze sloganów powtarzanych na trybunach czy na różnego rodzaju naszych gadżetach. Hasło to nie tyczy się tylko piłkarzy ale przede wszystkim skierowane jest w stronę najwierniejszych kibiców Elany! Powtarzamy do znudzenia i powtarzać będziemy... tylko ten kto jeździ i trenuje na szacunek zasługuje ;)

Jeżeli chodzi o sportowy tryb życia to z pewnością wielu kibiców Elany powinna brać przykład z tej dwójki naszych kolegów z trybun, którzy w najbliższym czasie stoczą pojedynki na ringu zawodowym!

O kim mowa?

Pierwszy z nich to Rafał Górka, który swoją najbliższą walkę stoczy na gali w Londynie – 18 września! Gala ta to jedna z największych gali na świecie w formule K1 ! Rafał swoje ostatnie tygodnie przed walką spędził w Tajlandii gdzie intensywnie przygotowywał się do tego pojedynku! Rywalem Rafała będzie niejaki Marcel Adeyami! Jak sam Rafał twierdzi obaj nie pałają do siebie sympatia i obiecuje iż będą fajerwerki ;) My jesteśmy pewni iż stary Górka da z siebie wszystko i pokaże żółto – niebieski charakter!

Drugi zawodnik o którym mowa to „Edi”, który swoją drugą zawodową walkę stoczy w Tauron Arenie w Krakowie na V gali MMA Spartan Fight – 8 października! Rywalem Łukasza będzie niejaki Przemysław Więckowski z Bastion Tychy & Katowice Gracie Barra Team Draculino! Przeciwnik Ediego niby jest bardziej doświadczony w zawodowych walkach w klatce jednakże wszyscy wiemy jaką moc prezentuje Łukasz i dla nas to on jest faworytem ;)

Wszystkich kiboli Elany i nie tylko zapraszamy na obie imprezy! O wynikach będziemy informować później. Na tą chwilę z naszej strony możemy tylko życzyć powodzenia i przekazać wsparcie iż cała ELANA jest z Wami! Do boju wariaci!
dodał: Admin

                   Już w sobotę mecz z Koninem! (fanpage)
Dodano:14 Sep 2016 15:35

WSZYSCY NA SEKTOR C!
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews