Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    W NIEDZIELĘ DERBY!
Dodano:09 Sep 2021 13:51

Panie i Panowie,

Ponad 10 lat czekamy na takowy mecz, na takowe starcie bowiem to wtedy (20 maja 2011 roku) po raz ostatni został rozegrany mecz pomiędzy tymi drużynami tj. Zawiszą Bydgoszcz a Elaną Toruń ! Na takie derby w naszym mieście czekamy jeszcze dłużej bo niespełna 11 lat (poraz ostatni 16.10.2010r.) !

DERBY ! DERBY ! DERBY ! I to nie derby jakieś szumnie nazwane derbami tylko ze względu na położenie geograficzne, nie jakieś derby z Janikowem czy z inną wioską, tylko co by nie mówić o naszym rywalu (a kilka niecenzuralnych epitetów na nich by się znalazło) to trzeba przyznać iż są to ...

NAJWIĘKSZE DERBY KUJAWSKO - POMORSKIEGO bez względu na podział na dyscypliny sportowe w naszym regionie ! DERBY W PEŁNI TEGO SŁOWA ZNACZENIU!

ELANA - ZAWISZA ! To dwie najlepsze ekipy kibicowskie tego wojewódźtwa i to akurat nie podlega żadnej dyskusji.

O braku sympatii wobec siebie samych miast TORUŃ - BYDGOSZCZ można by książkę napisać. O tym iż są takie a nie inne relacje wie każdy mieszkaniec tychże miejscowości ! Już sam ten fakt powodował iż stosunki pomiędzy ELANĄ a Zawiszą nie mogły być inne. Do tego doszło wiele przeróżnych starć czy to na meczach czy to na trasie, które tylko tą nienawiści systematycznie zwiększały! Co jak co ale akurat w przypadku tego spotkania znane sformułowanie "MECZ PODWYŻSZONEGO RYZYKA" nie jest użyte nad wyraz! Absolutnie zawsze te mecze derbowe z Zawiszą były inne niż pozostałe zwykłe mecze ligowe! Podwójna mobilizacja, zdecydowanie lepsza frekwencja, oprawy, dymy... jednym słowem oj działo się sporo!

Od 1993 roku kiedy to powstał ruch kibicowski na ELANIE każdy wiedział iż tu nie lubi się policji a wrogiem nr 1 jeżeli chodzi o ekipy kibicowskie jest Zawisza! Niezależnie czy to ELANA BANDITEN'93, GTW, Młoda Elana, chuligan, ultras czy zwykły wyjazdowicz ! Niezależnie od pokoleń to się po prostu wie i czuje ! Dlatego czy były czasy na naszych trybunach takie a nie inne, czy lepsze czy gorsze... ten mecz zawsze gromadził szerokie grono kiboli, na tym meczu potrafiły pojawić się takie osoby, takie dinozaury, które nawet przez kilka lat nie były obecne na stadionie! Dlatego teraz ktoś może gadać, że nie chodzi na Elanę bo to i tamto, siamto i owamto bo coś tam coś tam ale jeżeli ktoś z własnego wyboru nie przychodzi na taki mecz, na te DERBY to po prostu już dawno kibicem ELANY... nie jest! TAKICH SPOTKAŃ SIĘ NIE OPUSZCZA! Derby z Zawiszą to kawał naszej historii (co widać nawet na załączonym obrazku), dlatego jeżeli chcesz być jej częścią , świadkiem kolejnych zdarzeń to tego dnia MUSISZ BYĆ Z NAMI !

Jeżeli chodzi o rywalizacje sportową na boisku to tutaj być może wielkiej tradycji nie ma, nasze kluby przecież nigdy między sobą nie rywalizowały o Mistrza Polski czy inne poważne trofea ale na pewno kilka spotkań dało się zapamiętać. Atmosfera na trybunach często przekładała się na trawiastą murawę, nikt nie odstawia nogi w takich meczach i często była tutaj ostra, zacięta rywalizacja do ostatniego gwiazdka. Chociażby ten ostatni mecz w Toruniu dał nam się zapamiętać ze wspaniałej strony gdy niejaki Grzegorz Mania w 90 minucie meczu strzelił dla żółto niebieskich bramkę zwycięską na 1:0! Ehh co to były za emocje? Kto wtedy nie był na Bema to nawet nie jest sobie w stanie tego wyobrazić. Szaleństwo na trybunach, robiący filkołki w przenośni i dosłownie Maser Tomasz Rudnicki to coś, co na długo zapadło w pamięci niejednego kibica ELANY! Podobnych okoliczności życzylibyśmy sobie w najbliższą niedzielę!

Drodzy ELANOWCY,

WOJNA!!!

NIKOGO NIE MOŻE W NIEDZIELĘ ZABRAKNĄĆ NA BEMA! "DO NIENAWIŚCI DO TEJ DRUŻYNY...", "PROSZĘ O CISZĘ...", "WSIĄŚĆ DO POCIĄGU DO TYFUSOWA"! Repertuar jest szeroki, ciśnienie będzie wielkie, atmosfery zbytnio już nawet nie ma co PODGRZEWAĆ bo od kilku lat to się nam gotuję, no cóż zostało tylko obliczać dni i godziny....

WSZYSCY DO MŁYNA! ZA TE BARWY, ZA TEN KLUB, ZA NASZ HONOR... 1968% MOBILIZACJI, DAJMY Z SIEBIE MAXA!!! BY NA KONIEC MÓC BEZ CIENIA WĄTPLIWOŚCI , BEZ ZBYTNIEGO PRZESADYZMU KRZYKNĄĆ IŻ... DERBY SĄ NASZE! AMEN!

NA NICH!!!

12.09.2021,
ELANA-ZAWISZA,
GODZINA 14:00,
TORUŃ

dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews