Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Już za 2 dni pierwszy mecz w Toruniu!
Dodano:12 Aug 2021 14:03

14.08.2021 ELANA TORUŃ - Polonia Środa Wielkopolska, 17:00 !

Drodzy Elanowcy!

W sobotę tj. 14 sierpnia 2021 o godzinie 17:00, pierwszy mecz naszej drużyny na własnym obiekcie w tym sezonie! Rywal Polonia Środa Wielkopolska. Kibicowsko nie ma co ukrywać mało atrakcyjny przeciwnik ale przecież jak większość niestety w tej lidze, trzeba bowiem uznać to za normę. Pamiętajmy jednak, że prawdziwi fanatycy nie dla rywali lecz dla własnego klubu przychodzą na mecze! Mamy czasy jakie mamy, zarówno w klubie jak i na trybunach... bywało lepiej. Tak to już jest, że nie zawsze świeci słońce ale prawdziwych kibiców poznaję się w biedzie. To Ci najwierniejsi, nie zwykli pozerzy są z klubem i na dobre i na złe, niezależnie od ligi, wyników i frekwencji w młynie.

Pamiętajcie iż nie z takich opresji wychodziliśmy, często gdy wydawało się iż jesteśmy blisko dna,suma sumarum w późniejszym czasie największa porażka stawała się początkiem czegoś dobrego i po burzy te słońce faktycznie wychodziło. Dla przykładu gdy niegdyś w 2003 roku chwila nieuwagi kosztowała nas stratę praktycznie trzech flag na rzecz Zawiszy Bydgoszcz, później zmobilizowało nas do powstania ekipy G.T.W, większej organizacji w naszych szeregach a co za tym idzie zdecydowanie lepszych czasów na naszych trybunach, niż przed owym faktem!

Bywały takie czasy w klubie, że piłkarze na koszulkach wychodzili z napisem "Gramy za darmo", bywały i takie iż musieliśmy w ponad półtysiąca przejść ulicami Torunia aby poprzez manifestacje z napisami "ELANA NIGDY NIE ZGINIE" wymusić od magistratu finansowego wsparcia klubu! Gdybyśmy wtedy się nie zmobilizowali, dziś może Elana grałaby np w zaledwie w B klasie? Kto to wie?

Później przyszły lepsze czasy, awans do 3 ligi, do 2 ligi i jedną noga byliśmy na zapleczu ekstraklasy. Dzięki temu udało nam się zwiedzić, kilka ciekawych stadionów, zagrać z fajnymi kibicowskimi markami i przeżyć chociażby takie mecze jak z Ruchem Chorzów czy Widzewem Łódź! To tylko kolejny przykład iż nigdy nie należy się poddawać!

Dziś gdy w klubie sytuacja jest mocno niestabilna, też nie możemy tak tego zostawić! Czasem aby zrobić dwa kroki do przodu, trzeba zrobić jeden w tył. Zamiast narzekać iż jest jak jest, każdy z nas musi dać coś od siebie! My kibice pewnie wielkich finansów do klubu nie przyniesiemy ale możemy dążyć do jak najlepszej frekwencji, która z kolei mogę przyciągnąć potencjalnych inwestorów.

I co z tego, że dzisiaj na danym meczu będzie "tylko" 50 czy 100 osób w młynie, skoro z każdym kolejnym meczem, kolejno ktoś nowy może stanąć koło Ciebie i razem z Tobą wydzierać gardło dla tego klubu! Nie zawsze w naszych młynach było po 500 osób, za nim do tego doszliśmy to też dopingowaliśmy nawet 30 czy 50 osób w deszcz jak chociażby na powyższym zdjęciu na meczu z Kaszubią Kościerzyna w 2005 roku i też było fajnie. Jak będziemy konsekwentny to prędzej czy później dojdziemy do swojej najwyższej formy. Najważniejsze aby teraz gdy ten klub jest w potrzebie to jego nie zostawiać!

Każdy prawdziwy Fanatyk te słowa doskonale zrozumie. Dlatego nasz apel jest taki abyśmy jak najliczniej przychodzili na stadion a jeszcze lepiej to jak najliczniej do samego młyna i dopingować przez pełne 90 minut żółto - niebieskich! Pamiętajcie iż nie szata zdobi człowieka, fakt posiadania w szafie naszych barw nie czyni od razu z Ciebie kibica Elany! Jeśli masz w sercu ten klub, jeśli jesteś fanatykiem to Ciebie nie trzeba zbytnio zachęcać abyś pojawił się na stadionie!

Krótki i jasny przekaz. WSZYSCY NA MECZ! WSZYSCY DO MŁYNA! TYLKO ELANA!

WIDZIMY SIĘ W SOBOTĘ!

dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews