Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Już jutro pierwszy mecz sezonu !
Dodano:02 Aug 2013 19:12
A więc już jutro zaczynamy ten folklor, ten sezon pt: Bójcie się chamy…;)

Jak wiemy nasi piłkarze po nieudanym poprzednim sezonie spadli ligę niżej do 3 ligi kuj-pom/wlkp. Oczywiście Elana po raz ostatni w trzeciej lidze grała pięć lat temu w sezonie 2007/2008 (przed reorganizacją ligi) jednakże wtedy trzecia liga naprawdę była trzecią ligą ;) W tej chwili jest nią tylko z nazwy a w rzeczywistości jest to czwarty szczebel rozgrywkowy w Polsce (1. Ekstraklasa, 2. Pierwsza Liga, 3. Druga Liga, 4. Trzecia Liga). Tak nisko żółto – niebiescy grali aż 9 lat temu w sezonie 2003/2004r. jeszcze na starym stadionie na Armii Ludowej…Jakie są skutki spadku Elany do tej ligi? Takie iż w tym sezonie nasi kopacze będą grać jedynie z drużynami z województwa kujawsko –pomorskiego i z wielkopolski… Dlatego też przyjdzie nam grać z takimi ciekawymi drużynami jak m.in. GKS Dopiewo, Grom Plewiska, Start Warlubie czy Fogo Luboń… co za tym idzie już dzisiaj można przewidywać iż na niektórych wyjazdach będzie dość komicznie i niezapomniany klimat ;) Takich wojaży wyjazdowych w tej rundzie jesiennej będziemy mieli aż dziewięć (Wągrowiec, Inowrocław, Plewiska, Ostrów Wielkopolski, Świecie, Dopiewo, Warlubie, Leszno) … jednakże w większości te podróże są o wiele bliższe niż te z którymi musieliśmy się zmierzyć chociażby w ubiegłym sezonie a co za tym idzie także tańsze… Dość powiedzieć iż niegdyś jadąc do Rybnika pokonaliśmy więcej kilometrów niż teraz kiedy zaliczymy w sumie siedem wyjazdów w naszym województwie (Włocławek, Świecie, Warlubie, Solec Kujawski, Mogilno, Inowrocław, Pakość)! Dlatego też liczymy na nieco większą ilość fanów Elany na meczach wyjazdowych…. Jak będzie ? Czas pokaże ! Jedno jest pewne iż już niektóre z tych klubików zastanawia się jak pomieści kibiców z Torunia skoro mają klatkę gości na 20-30 osób (tak jak np. w Warlubiu) ale to już ich problem… ;)

Mecze w Toruniu? Hmm ten najciekawszy kibicowsko już pewnie za nami (z Motorem) bo na Bema w tym sezonie najprawdopodobniej zawitają jeszcze tylko kibice Włocłavii Włocławek (chociaż i to nie jest takie 100% pewne).Inne drużyny z naszej ligi nie posiadają raczej kibiców, którzy jeżdżą za swoją drużyną, jeśli jednak ktoś się znienacka pojawi to raczej będą to tzw. Pikole ;)

Pewnie znajdą się tacy, którzy zadają sobie pytanie w takim razie po co przychodzić na mecze w Toruniu, skoro gramy z samymi wioskami? Odpowiedź jest prosta… bo gra ELANA ! Jeżeli to jest dla Ciebie za słaby argument to najlepiej opuść tą stronę i przenigdy nie twierdź iż jesteś fanem tej drużyny… Ten sezon pokaże ilu tych wiernych fanów Elana ma a ilu było tu tylko na pokaz…. Zdajemy sobie sprawę iż w tym sezonie pewnie ciężko będzie uzbierać nam jeszcze 500 osób w młynie ale uwierzcie, czasem lepsza jest jakość niż ilość…

W dniu wczorajszym zarząd klubu po środowym artykule w gazecie Nowości podjął decyzje o zmniejszeniu cen biletów na nadchodzącą rundę tj. 7 zł normalny, 3 zł ulgowy! W tej rundzie w Toruniu będziemy mieli 8 spotkań a więc koszt biletów na całą rundę to jedynie 56zł (bilet normalny) i 24 zł (ulgowy) !Dobrze by było gdyby jeszcze w jednej kwestii nas wspaniały zarząd poszedłby po rozum do głowy… w kwestii imprez masowych ! Tyle się mówi o kłopotach finansowych klubu, tyle w tym klubie już popełniono błędów w zarządzaniu (zarobki piłkarzy, prezesów, zwolnienie Durdy, zatrudnienie Wędzyńskiego itd. itp.) a więc po co popełniać kolejny? Po co mecze z Unią Solec , z Notecianką Pakość….. z Pogonią Mogilno …. z Wdą Świecie… (i tak dalej i tak dalej) robić imprezami masowymi? Skoro z góry można założyć iż w tym sezonie raczej na żadnym meczu w Toruniu ilość kibiców na stadionie nie przekroczy 999 osób a jak doskonale wiadomo impreza masowa to większa ilością ochrony na stadionie a co za tym idzie zdecydowanie większe koszta organizacji meczu … Miejmy nadzieję iż w tym sezonie nikt nie wpadnie na taki pomysł...
/Kibice Unii podczas meczu Pomorzanin Toruiń - Unia Solec Kujawski foto: Łukasz Lubiński/

Wracając do tematu jutrzejszego meczu to na inauguracje przyjdzie nam zagrać z Unią Solec Kujawski czyli z 10 drużyną poprzedniego sezonu III ligi. Kto jest faworytem tego spotkania ? Ciężko powiedzieć bo chyba nawet nasi piłkarze w tej chwili nie wiedzą na co stać naszą drużynę w obecnym sezonie.Co ciekawe w samym Solcu Kujawskim istnieją fan cluby Zawiszy oraz Polonii Bydgoszcz i na dodatek (raczej niezależni od tych fc) kibice Unii, którzy w sezonie 2011/2012 zaskoczyli przyjeżdżając do Torunia (na mecz z Pomorzaninem) świętować awans do wyższej ligi, odpalając nawet pirotechnikę!Czy również teraz przyjadą do Grodu Kopernika? Mocno wątpimy ale może jednak? Tymczasem mamy nadzieję, że głośny doping  Władców Torunia tego dnia poniesie żółto-niebieskich do pierwszych trzech punktów w tym sezonie…. Oby !

Do zobaczenia na sektorze C !
dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews