Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Piłkarze na urlopach, zmiany w drużynie...
Dodano:17 Jun 2005 21:21

Piotr Sarnecki jest nowym piłkarzem Elany. To pierwszy zakup działaczy czołowego, w poprzednim sezonie, klubu III ligi wielkopolskiej.

Sarnecki (24 lata) jest wychowankiem Wisły Tczew. W poprzednim sezonie reprezentował barwy dwóch klubów, Arki Gdynia (jesienią) i Unii Tczew (wiosną).

W barwach drugoligowca grał jednak rzadko. W czterech spotkaniach mistrzowskich wystąpił łącznie tylko 20 minut. Częściej grał w Pucharze Polskie - w trzech meczach przebywał na boisku przez 251 minut.

Nic więc dziwnego, że wiosną wrócił do Tczewa. I w barwach tej drużyny rozegrał 15 meczów (1342 minuty). Zdobył siedem goli, przy pięciu zaś asystował. Ujrzał też jedną żółtą kartkę.

Piotra Sarneckiego dobrze zna Piotr Rzepka, szkoleniowiec Elany.

- Przez trzy lata trenowałem go w Wiśle, a przez sezon w Unii - mówi. - Już latem ubiegłego roku chciałem, aby Piotr trafił do Torunia, ale wtedy otrzymał propozycję z drugoligowej Arki Gdynia i nie należy mu się dziwić, że z niej skorzystał. Piotr jest ofensywnym, środkowym pomocnikiem i liczę, że w nowym sezonie poprowadzi naszą grę. Dodam, że w ostatnich dniach starały się o niego także Mieszko Gniezno i Kaszubia Kościerzyna.

- Wybrałem jednak Toruń, bo stąd otrzymałem najlepszą propozycję - twierdzi sam zawodnik. - Duży wpływ na moją decyzję miał też trener Rzepka, którego znam i cenię. Wiem, że nigdy nie wciągnie mnie w żadne bagno. Zaufałem mu i mam nadzieję, że nie zawiodą toruńskich kibiców.

Sarnecki nie będzie jedynym nowym graczem toruńskiej ekipy. Teraz działacze i trenerzy skupią się na poszukiwaniach młodzieżowców. Aby zrobić dla nich miejsce, trzeba będzie się rozstać z niektórymi piłkarzami. Wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie w żółto-niebieskich barwach nie zobaczymy: Daniela Maćkiewicza, Marcina Dettlaffa, Rafała Suleckiego, Damiana Grzędzickiego, Jakuba Malczuka i Macieja Hanczewskiego.

- Wszyscy mogą czuć się pokrzywdzeni przez przepis o młodzieżowcach - tłumaczy trener Rzepka. - Teraz musimy szukać takich zawodników, a nie możemy powiększać kadry. Dlatego z niektórymi będziemy musieli się rozstać.

Dodajmy, że w piątek torunianie zakończyli sezon i udali się na urlopy. Zajęcia wznowią 8 lipca.

źródło: Nowości
dodał: Elanowiec
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews