Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Zapisy na wyjazd do Świecia !
Dodano:23 Sep 2013 22:14

WYJAZD DO ŚWIECIA !!!
28.09.2013
Wda Świecie - Elana Toruń
Zbiórka 13:00 na parkingu przy Tor Torze


Koszt wyjazdu to 20 zł (przejazd autokarem) + bilet na mecz !

Zapisy na maila wyjazdy@elanowcy.pl bądź poprzez dział zapisy onlinne tylko do czwartku 26.09.2013 do godziny 14:00 !

Przekazywać info wszystkim zainteresowanym i do zobaczenia na zbiórce... kto nie jeździ ten ciul... ELANA ON TOUR !

dodał: Admin

                   Budujemy wielką Elanę...
Dodano:23 Sep 2013 22:13
Właściwie to ciężko cokolwiek więcej komentować... O fatalnej sytuacji w klubie wiemy od dawna ale tak źle jak teraz to chyba jeszcze nie było ! Piłkarze w ramach protestu na ostatnim meczu z Włocłavią wyszli z 10 minutowym opóźnieniem, w specjalnie przygotowanych koszulkach bez loga sponsorów ! W klubie jest taki bałagan iż obecnie zarządzający klubem nie potrafią chyba zorganizować imprezy masowej... Zresztą na to też nie ma pieniędzy ! Panuje taki absurd iż m.in po raz pierwszy od bardzo dawna na "mieście" a właściwie na telebimie przy Cinema City można było zobaczyć prezentacje zachęcającą na mecz Elana - Włocłavia... nie wiemy kto za tym stoi, kto tą reklamę wykupił ale wyszło śmiesznie bo zachęca się na mecz na którym ilość biletów jest ograniczona do 199 osób... paranoja ! Przed sezonem rozpoczęto w klubie kolejną redukcje kosztów polegającą na kolejnym odmłodzeniu kadry i zmniejszeniu pensji tylko po to aby nie powiększać długu i wypłacać te skromne pensje wszystkim piłkarzom na czas... I co? Mimo, że większość tych młodych piłkarzy ma wpisane w kontraktach śmieszne sumy 300-500zł to nawet tego nie dostają na czas! A więc zaległości nadal rosną... Obecnie mamy młody skład, który raczej nie gwarantuje utrzymania w 3 lidze a przypomnijmy iż nadal na klub nałożony jest zakaz transferowy, który uniemożliwia jakiekolwiek wzmocnienia!  Mało tego w klubie mamy za to komornika, który nie tylko rozesłał listy do byłych / obecnych sponsorów Elany ale także zainkasował wszystkie wpływy z biletów po jednym z meczów w Toruniu...  Co jeszcze? Klub ma problemy z przewoźnikiem i nie wiadomo czy w ogóle pojedzie na mecz wyjazdowy do Świecia... Dość powiedzieć iż niektórzy zawodnicy już nie przyjeżdżają na treningi bo po prostu nie mają za co a niektórzy z nich przyjeżdżają na rowerach np ze skarpy na podgórz... Śmieszne? Nas to nie śmieszy...
I gdzie są teraz te wielkie zapowiedzi typu "budujemy wielką Elanę", pan Więckowski (prokurent spółki) w pewnym okresie też chyba marzył o pierwszej lidze za jakiś tam czas, tymczasem my faktycznie za chwilę możemy wylądować w pierwszej lidze tyle, że od końca... czyli w B-Klasie ! Oczywiście magistrat broniąc się stwierdzi z pewnością, że oni przecież chcieli uratować piłkę nożną w Toruniu ale po prostu nie wyszło.. Nie ma sponsorów, nie ma zainteresowania...  Pytanie tylko czy faktycznie chcieli? czy tylko było to na pokaz? Nie możemy mieć pretensji do magistratu o sumy, które przekazywali na konto klubowe lecz o sposób w jaki nimi zarządzali !!! Jak to możliwe, że inni udziałowcy klubu tj. firmy Marwit czy KaroBHZ z tego co się mówi od dawna nie przekazują pieniędzy na "żółto – niebieskich"? Więc jakim prawem nadal istnieją w spółce? Niestety pewnie nigdy nie zobaczymy oficjalnych papierów przedstawiających wydatki klubu bądź zarobki byłych piłkarzy czy prezesów Elany bo skoro pewnie osoby związane z klubem mówią o takich pensjach jak nawet po 4-6 tys. zł to pewnie byśmy złapali za głowy...Był tu też taki jeden co coś tutaj gwarantował, przyszedł tutaj wiecie po co? Zrobić ten progres... no i k...a zrobił ;) Tej osoby już dawno nie ma, tak jak i poprzednich prezesów, którzy dzisiaj pewnie śmieją się z obecnej sytuacji w klubie...  Jest za to nowy prezes Ewaryst, który w sumie sam pewnie nie wie po co przyszedł... progresu póki co nie zrobił a jedyne co zapamiętaliśmy z jego wypowiedzi to to iż są to dopiero "pierwsze śliwki robaczywki...".  Obawiamy się tylko jednego iż pan Ewaryst został wybrany tylko po to aby ostatecznie zostać kozłem ofiarnym tej całej sytuacji... No bo przecież ktoś powie "skoro wieloletni działacz piłkarski nie dał rady... to kto by sobie z tym poradził?". Pytanie tylko czy pan Ewaryst wiedział na jaką "tykającą bombę" został mianowany... Aż strach pomyśleć iż skoro to dopiero pierwsze śliwki to co będzie za chwile? Za chwilę pewnie tego prezesa też nie będzie, być może nawet tego klubu, byli działacze szybko zapomną o Elanie ale nie bójcie się panowie My kibice na pewno nie zapomnimy o tym co tutaj co niektórzy wyrabiali... ! Pytanie tylko czy ktoś poniesie jakiekolwiek konsekwencje tych działań? Np. pan prokurent, który powinien chyba czuwać nad prawidłowym funkcjonowaniu klubu? A chyba gołym okiem widać iż ten klub prawidłowo nie funkcjonuje...Czy naprawdę magistrat jest w stanie przymknąć oko na to wszystko i udawać iż przecież nic się nie stało? Dziwne to dziwne bo przecież nie tylko piłka nożna w "toruńskim mieście sportu" kuleje... Jedno jest pewne nawet gdy wszyscy odejdą a ten klub teoretycznie padnie to Elana i tak trwać będzie wiecznie bo jej kibice będą walczyć do końca, dopóki będzie nadzieja... w odróżnieniu chociażby od tych lewoskrętnych z motoareny !

Toruń miastem sportu? Ha ha ha

Bezsprzecznie Elana trwać będzie wiecznie... bo Elana to My !
dodał: Admin

                   Marcin Wróbel: Ten klub to parodia ! (torun.naszemiasto.pl)
Dodano:23 Sep 2013 21:55
W dniu wczorajszym na portalu torun.naszemiasto.pl pojawił się ciekawy artykuł a zasadzie pomeczowa wypowiedź Marcina Wróbla na temat sytuacji w naszym klubie... Dlatego pozwoliliśmy sobie umieścić go na naszej stronie...Zresztą podobny artykuł ujrzał światło dzienne w dzisiejszym poniedziałkowym wydaniu gazety "Nowości"... Każdy kibic Elany powinien to przeczytać...
----------------------------------------------------------------
Przypomnijmy, że piłkarze żółto-niebieskich wyszli na boisko z 10-minutowym opóźnieniem. Dodatkowo założyli nowe koszulki bez logotypów sponsorów.

- To był protest naszej drużyny skierowany do działaczy i osób, które kiedyś podjęły się próby budowania Elany, a dzisiaj zostawili nas samym sobie - mówi Marcin Wróbel. - Teraz te osoby uciekają od odpowiedzialności. Podpisały z nami umowy, z których się nie wywiązują. Są zwykłymi oszustami. Gdy ja jestem pracodawcą i nie wywiązuje się z jakiejś umowy to od razu wpada do mnie inspekcja pracy, sanepid i jestem sprowadzany na ziemie. Natomiast w naszym klubie panuje samowolka. Nie wiem czemu takie rzeczy mają miejsce i jak można do tego dopuścić. Jesteśmy ludźmi, mamy rodziny. Większość z nas żyje z piłki. Nie wyobrażam sobie jak można prowadzić klub w taki sposób. Nie wiem czy jeszcze można nazwać to klubem, bo jest to jakaś parodia.

Po znakiem zapytania stoi wyjazd torunian na następny mecz do Świecia. Klubowa kasa świeci pustkami, a gracze odmawiają gry. Już w sobotę w składzie Elany zabrakło Przemysława Kryszaka.

- Jeśli nic się nie zmieni, to ja do Świecia nie jadę - przekonuje Wróbel. W piłkę mogę pograć sobie na orliku obok domu. Nie ponosić żadnych kosztów, nie dojeżdżać codziennie na treningi, a zaoszczędzony czas spędzić z rodziną.

W czwartek zawodnicy i sztab szkoleniowy Elany spotkali się z prezesem Ewarystem Schaeferem, jednak rozmowy nie przyniosły żadnych konkretów.

- To też była jakaś parodia spotkania. Od 6 lat jestem w klubie, a od 3 słyszę to samo, że czekamy. Czekać to można na szóstkę w totolotka, ale na pewno nie na pieniądze, które nam się należą.

Problemem Elany są również fatalne wyniki. Podopieczni Roberta Kościelaka z siedmioma punktami na koncie zajmują 16. miejsce w tabeli.

- Chcielibyśmy przyjść na trening z luźnymi myślami i dać z siebie wszystko. Większość chłopaków ma długi, kredyty. Ścigają ich windykatorzy, bo ciągle pożyczają i nie mają z czego żyć. Oczywiście gdy jesteśmy na boisku nikt nie odkłada nogi, jednak gdzieś te problemy podświadomie składają się na to jak gramy - kończy Wróbel.

źródło: http://torun.naszemiasto.pl/artykul/2006117,marcin-wrobel-o-elanie-ten-klub-to-parodia,id,t.html#4529343d917f2e43,1,3,5
dodał: Admin

                   Trzecie miejsce na turnieju w Londynie !
Dodano:23 Sep 2013 20:45
Na kolejnym rozegranym w sobotę turnieju kibicowskim w Londynie, w którym wzięli udział przedstawiciele takich ekip kibicowskich jak Ruch Chorzów, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok ... Elanowcy zajęli wysokie 3 miejsce !

Gratulujemy i pozdrawiamy żółto-niebieską emigracje !
dodał: Admin

                   0:3 !
Dodano:21 Sep 2013 18:41
0-3
Elana Toruń - Włocłavia Włocławek

Kibice:
Miał to być jedyny mecz w tej rundzie w Toruniu, na którym mieli pojawić się kibice gości, nie spinaliśmy się jednak na te "derby" jak rywale, dla których był to mecz życia, w końcu jak piszą w relacji ich drużyna grała po 9 latach z Elaną. Niestety wszystko spieprzył nas prezes do spółki z policją, który nie "załatwił" na czas pozwolenia na imprezę masową a dzielni stróże prawa zakwalifikowali to spotkanie jako mecz podwyższonego ryzyka i ilość biletów ograniczono do 199 w tym całe 10 sztuk dla kibiców gości. Oczywiście olaliśmy te bilety (zrobiliśmy szybką zbiórkę kasy i po meczu przekazaliśmy piłkarzom, którzy ostatnia wypłatę dostali w lipcu a była to wypłata za marzec) i nie wchodziliśmy na stadion, pod którym zebrało się nas ok 400 w tym z 8 chłopaków z WfcG, 7 Jeziorak Iława i 5 Ruch Chorzów - dzięki za wsparcie!

dodał: Admin

                   Mobilizacja nadal trwa... Wszyscy widzimy się na BEMA !
Dodano:19 Sep 2013 22:47
Drogi kibicu Elany...

Jak dobrze wiemy w sobotę (21.09) odbędzie się 9 kolejka III ligi w której to żółto-niebiescy spotkają się z Włocłavią Włocławek !
Miał to być "hit" tej rundy jesiennej a nawet całego sezonu 2013/2014 ponieważ miał być to jedyny mecz na którym pojawiliby się kibice gości w Toruniu... Święto, świętem i po święcie.. Nestety przez głupotę i absurdalne decyzje niektórych osób ten mecz jednak takim świętem nie będzie... Tak naprawdę wszyscy obarczają teraz winą pana Ewarysta... Oczywiście wcale nie będziemy go bronić bo nie mamy w tym żadnego interesu (a wręcz przeciwnie) jednakże trzeba zauważyć iż pan Ewaryst był tylko ostatnim "przystankiem" tej decyzji... Niestety pan prezes nie na wszystko ma wpływ, za bardzo chyba nie ma pomysłu na poprawę sytuacji klubu i być może nie miał żadnego wyjścia z tej sytuacji bo stał się jedynie kozłem ofiarnym wcześniejszych władających? Trzeba pamiętać iż ta cała "patologia" w naszym klubie nie trwa od dzisiaj ! My tylko dziwimy się iż pan prezydent Michał Zaleski patrzy na to wszystko spokojnie... A być może pan prezydent nie ma całkowitej świadomości o sytuacji klubu ? Trzeba byłoby rozliczyć wszystkich po kolei a na to chyba jeszcze przyjdzie czas...
Wracając do meczu to apelujemy do wszystkich wiernych fanów o przyjście tego dnia na Bema ! Mobilizacja nadal trwa... Prosimy także o nie kupowanie biletów z wiadomych przyczyn... Ktoś zada pytanie po co więc mam przychodzić pod stadion? Odpowiedź jest prosta... w ten dzień gra Elana... i mimo wszystko tego dnia naszym piłkarzom należy się wsparcie bo to nie oni są winni tej sytuacji ! Cała ta patologia nie przeszkodzi nam także w dobrej zabawie tego dnia!!! Musimy także głośno wyrazić nasze zdanie na temat tego wszystkiego co dzieję się wokół naszego ukochanego klubu a to będzie możliwe tylko w przypadku licznej liczbie gardeł pod stadionem!!! Zresztą to iż kibice Włocłavii mają do dyspozycji tylko ogromną ilość biletów w postaci 10 sztuk nie oznacza iż tego dnia także oni nie zjawią w większej liczbie w Toruniu !
A więc jeżeli masz ten klub w sercu a jego los nie jest Ci obojętny... to Ty na pewno w ten dzień zjawisz się pod stadionem !!! Wojna się dopiero zaczyna a gdy nastaną dni klęski, pozostaną najwierniejsi !

Przekazywać info dalej, mobilizacja trwa, wszyscy cały Toruń, wszystkie fc ... WSZYSCY !!! Widzimy się tego dnia na Bema ... pamiętajcie ELANA to MY !

21 wrzesień 2013

Elana Toruń - Włocłavia Włocławek
godzina 16:00
Toruń, przy Bema 23

Obecność obowiązkowa!

dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews