Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Znamy terminarz ! Na początek dwa "wyjazdy"...
Dodano:30 Jul 2014 12:43
Poznaliśmy w końcu terminarz rozgrywek 4 ligi kujawsko - pomorskiej w której to w przyszłym sezonie grać będzie toruńska Elana. Sezon zaczyna się 9 sierpnia a pierwszym wyjazdowym rywalem torunian będzie Rol.ko Konojady. Tydzień później 16 sierpnia Elana pojedzie do Kowalewa Pomorskiego. Niestety cała ta nasza czwarta liga to raczej kibicowska pustynia a mecze poza Toruniem ciężko będzie nazwać wyjazdami. No cóż musimy nadal wzajemnie się mobilizować, przemęczyć się ten rok i liczyć na to iż nasi piłkarze bez większych problemów wywalczą awans do wyższej ligi.

Tymczasem poniżej prezentujemy cały terminarz jesiennych spotkań Elany:
1. kolejka (9/10 sierpnia): Rolko.Ko Konojad – Elana

2. kolejka (16/17 sierpnia): Promień Kowalewo Pomorskie – Elana

3. kolejka (23/24 sierpnia): Elana Toruń – Gopło Kruszwica

4. kolejka (30/31 sierpnia): Flisak Złotoria – Elana

5. kolejka (6/7 września): Elana – Piast Złotniki Kujawskie

6. kolejka (13/14 września): Zawisza II Bydgoszcz – Elana

7. kolejka (20/21 września): Elana – Kujawianka Izbica Kujawska

8. kolejka (27/28 września): Notecianka Pakość – Elana

9. kolejka (4/5 października): Elana – Lech Rypin

10. kolejka (11/12 października): Polonia Bydgoszcz – Elana

11. kolejka (18/19 października): Elana – LTP Lubanie

12. kolejka (25/26 października): Grom Osie – Elana

13. kolejka (2 listopada): Elana – Olimpia II Grudziądz

14. kolejka (8 listopada): Cuiavia Inowrocław – Elana

15. kolejka (11 listopada): Elana – Orlęta Aleksandrów Kujawski

dodał: Admin

                   1 sierpnia obchody Powstania Warszawskiego !
Dodano:30 Jul 2014 12:20

1 sierpnia obchodzimy 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego!

W związku z tym wydarzeniem o godzinie 16:00 WSZYSCY kibice Elany Toruń gromadzą się na Placu Rapackiego, gdzie wspólnie z mieszkańcami , przedstawicielami miasta i województwa odśpiewamy hymn narodowy oraz złożymy kwiaty.

OBECNOŚĆ TEGO DNIA JEST OBOWIĄZKOWA!
NIE ZAPOMNIJMY O GODNYM UBIORZE!
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
dodał: Admin

                   26.07.2014 Marcin "Mucha" najwierniejszy z najwierniejszych !
Dodano:28 Jul 2014 11:25

W sobotę ponad tysiąc osób żegnało największego fanatyka Elany Toruń - Marcina "Muchę" ! Został pożegnany godnie tak jak zresztą sobie na to zasłużył. Żegnały Go tłumy w tym ogromna ilość kibiców nie tylko toruńskiej Elany ale także delegacji ekip z całej Polski. Obecna była m.in. delegacja fanów Ruchu Chorzów (Stowarzyszenia "Niebiescy", redakcji Niebiescy.pl oraz wszystkich Grup Kibicowskich), kibiców Widzewa Łódź (m.in Grudziądz, Żyrardów) oraz jednostki z takich klubów jak Apator Toruń, Bałtyk Gdynia, Jeziorak Iława, Rakow Częstochowa, Warta Poznań czy Zawisza Bydgoszcz !

Na pożegnaniu Marcina obecnych było także wielu oficjeli w tym m.in. Prezydent (Michał Zaleski), wiceprezydenci Miasta Torunia (Zbigniew Rasielewski, Zbigniew Fiderewicz) oraz poseł na sejm Zbigniew Girzyński. Oczywiście nie mogło też zabraknąć byłych jak i obecnych piłkarzy Elany. Ponadto w drodze z kościoła na cmentarz Marcin otrzymał eskortę i zostały zablokowane wszystkie ulicę przebiegające przez tą trasę... zupełnie tak jak na nie jednym naszym wyjeździe !

Wszyscy, którzy znali "Muszkę" wiedzą jakim był On wspaniałym człowiekiem a ci co Go znali trochę mniej, mogli o tym posłuchać podczas ceremonii pogrzebowej... wszyscy zdajemy sobie sprawę jak wielka to strata dla nas kibiców jak i całego Torunia... dlatego tego dnia tak wiele osób nie kryło wcale swoich łez ! Tuż przed opuszczeniem trumny do grobu fani odpalili na cmentarzu około sto rac, a następnie krzyknęli "Mucha Mucha Elana..." oraz "zawsze w pamięci, hej Mucha zawsze w pamięci...". Ponadto do grobu została złożona flaga osiedla Mokre do której powstania niegdyś mocno przyczynił się Marcin (w końcu Mokre to jego dzielnica i Mokre 100% Elana), zawsze dbał aby wisiała jak najczęściej i w jak najlepszy miejscu ! "Nie ważne gdzie byśmy byli i co nie robili reprezentujemy Elanę Toruń..." - taki napis widniał na fladze Mokre... My teraz głęboko wierzymy iż Ty nadal tam u góry reprezentujesz nasz klub i czuwasz nad nami. Zrobimy wszystko aby nie zaprzepaścić twoich działań i abyś był z nas dumny.  Kiedyś powiedziałeś iż działaczem się bywa, kibicem jest się całe życie...na tej ziemi też się tylko bywa ale w naszych sercach pozostaniesz na zawsze..

Marcin "Mucha" "Elanowiec"
25.05.1979 – 23.07.2014
Najwierniejszy z Najwierniejszych


------------------------------------------------------------------
W imieniu rodziny chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim obecnym na "ostatnim wyjeździe" Marcina. Cieszę się iż tak dużo osób (także tych dawno nie widzianych na meczach) przyszło pożegnać Go tak jak na to sobie zasłużył. W sobotę widziałem łzy w oczach wielu kibiców, czytam wiele pozytywnych waszych wspomnień o moim bracie. Miło iż jego działania nie zostały przez was zapomniane i doceniacie to kim był i jak wiele zrobił dla naszego klubu ! Ja wiem iż dla mnie żaden mecz i żaden wyjazd już nie będzie taki sam, nie jest łatwo jednak wierzę iż z pomocą mojej rodziny (także tej żółto – niebieskiej) damy jakoś radę... Musimy kontynuować to co On zaczął aby ELANA była wielka tak jak On tego chciał ! Jeszcze raz dzięki za wszystko.
dodał: Admin

                   Marcin na zawsze w naszej pamięci !!! (video)
Dodano:28 Jul 2014 0:28
Marcin... będziemy starać się kontynuować to co Ty przez lata robiłeś...
ELANA MUSI BYĆ WIELKA dla Ciebie będziemy do tego dążyć !!!
dodał: Admin

                   "Niebiescy" - dziękujemy za pamięć !
Dodano:28 Jul 2014 0:25

Kibice Ruchu na meczu eliminacyjnym do ligi Europy z FC Vaduz w Liechtensteinie wywiesili transparent upamiętniający Śp. Marcina .... Dziękujemy za pamięć !!!

BSNT - ELANA & RUCH !
dodał: Admin

                   O Marcinie słów kilka...
Dodano:28 Jul 2014 0:21

Po wczorajszym dniu właściwie brakuje nam słów aby wyrazić smutek, który w tej chwili czujemy. Nie da się opisać tak w skrócie tego wszystkiego jak wspaniałym człowiekiem był Marcin oraz ile dobrego zrobił dla naszego klubu. My jednak jesteśmy mu to winni dlatego chociaż pokrótce chcemy dodać kilka słów od siebie...

Mówisz Mucha? Myślisz Elana ! Marcin swój debiut na Elanie miał w wieku czternastu lat na II ligowym meczu Elana Toruń – Śląsk Wrocław w 1993 roku a rok później ruszył na wyjazdy i tak do samego końca !!! Marcin przez te wszystkie swoje lata udzielał się właściwie na wszystkich płaszczyznach kibicowania... nie opuszczał żadnego meczu Elany w Toruniu i łatwiej byłoby nam wymienić wyjazdy na których go nie było (tylko w szczególnych przypadkach np. ze względu na chorobę) niż te na których był obecny ! Nie wyobrażamy sobie aby jakikolwiek kibic Elany, który chodził regularnie na mecze bądź jeździł na wyjazdy nie poznał, nie kojarzył bądź nie wiedział kto to Marcin "Mucha" ! Można było nie znać nazwisk piłkarzy ale jego znał każdy ! To nie bierze się z niczego bo wiele osób było z Elaną przez rok, dwa potem znikali... on był zawsze !!! Większość dotychczasowych działań kibiców Elany to jego pomysły i jego zasługa. Zawsze musiał coś zorganizować, pomóc... wyjazdy na Elanę i na zgody, mecze u siebie, oprawy, turnieje, gadżety, flagi, spotkania piłkarzy z dzieciakami, odwiedziny w domu dziecka itd. wiele z tych rzeczy nie udałoby się bez Marcina ! Z całą pewnością Marcina kojarzą także wszystkie nasze obecne zgody i dawni przyjaciele bo warto podkreślić iż to właśnie poniekąd z jego pierwszych kontaktów rodziły się potem sztamy z takimi ekipami jak KS Myszków, Bałtyk Gdynia, Widzew z Grudziądza czy Jeziorak Iława ! Gdy zaczął chodzić na Elanę zgoda z Ruchem już była, jednak także w kwestii kontaktów z "Niebieskimi" zrobił bardzo dużo... niejednokrotnie ich wspierając i goszcząc! Nasze ostatnie wyjazdy na mecze Ruchu do Gdańska, Poznania (łączony z naszym wyjazdem do Leszna) czy do Wrocławia to także jego pomysły...
Swoją drogą o fan clubach również nie zapominał gdyż pamiętamy iż szczególnie kilka lat temu w przypadku wolnego terminu od meczu Elany zastanawiał się czy gdzieś w regionie odbywa się jakiś ciekawy mecz gdzie można byłoby pojechać np. do Aleksandrowa, Ciechocinka, Golubia, Kowalewa, Wąbrzeźna, Raciążka czy Włocławka ! Także teraz w ostatnim czasie dbał o młodzież z fc aby wciąż trzymali fason i nie zapominali co dla prawdziwego kibica jest najważniejsze a więc mecze (szczególnie te wyjazdowe) !
W 2008 roku dzięki swojemu zaangażowaniu w bezpośrednią pomoc klubowi dostał się do zarządu klubu... efekty były błyskawiczne bo to właśnie z jego inicjatywy na czterdziestolecie klubu udało się powrócić po ośmiu latach do starej i jedynej słusznej nazwy drużyny - ELANA ! Oprócz tego Marcin "Elanowiec" był także od samego początku współtwórcą naszej strony internetowej www.elanowcy.pl (wcześniej www.elana.boo.pl, www.elana.glt.pl). Będzie nam brakowało jego wypowiedzi i artykułów, które mobilizowały nas do jeszcze lepszych działań...

Fanatykiem był do końca bo to on potrafił wychodzić ze szpitala na weekend tylko po to aby być na meczu. Mimo ciężkiej choroby był także na ostatnich wyjazdach w poprzednim sezonie w Kleczewie czy w tym ostatnim w Środzie Wielkopolskiej. Jeszcze nieco ponad dwa tygodnie temu był obecny na pierwszym treningu piłkarzy przed nadchodzącym sezonem. Marcin był ikoną naszych trybun, słowo legenda w jego przypadku również z pewnością nie będzie nadużyciem... Każdy z nas... kto go poznał wie jak bardzo kochał on nasz klub i jak wiele dla niego zrobił ! Swoim fanatyzmem potrafił zarazić wiele osób i mamy nadzieję iż wielu fanów będzie pamiętać o wartościach, które nam przekazywał i próbował wpoić do naszych serc ! Mecze najważniejsze, wyjazd rzecz święta!!! Teraz musimy sobie poradzić bez niego i robić wszystko tak aby był z nas dumny obserwując nas z żółto – niebieskiego sektoru niebo ! Liczymy na to iż wielu z Was nie poprzestanie na zapaleniu dla Marcina "internetowego znicza" i będziecie licznie obecni na ceremonii pogrzebowej aby godnie go pożegnać a w późniejszym czasie będziecie odwiedzać go na cmentarzu oraz mieć go na zawsze w pamięci !!!

25.05.1979 – 23.07.2014
Marcin "Mucha - Elanowiec"
Najwierniejszy z Najwierniejszych !

------------------------------------------------
Sobota 26.07.2014
Godzina
14:00 Ostatnie pożegnanie Marcina w kaplicy przy kościele Chrystusa Króla.
15.00 Msza św. żałobna w kościele Chrystusa Króla przy ul. Bażyńskich 19.
16:00 Ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu przy ul. Wybickiego.

dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews