Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Wyjazd do Gdańska odwołany...
Dodano:29 Aug 2014 9:43

Kibice Ruchu Chorzów nie będą mogli pojechać do Gdańska w zorganizowanej grupie. Poniżej prezentujemy fragment listu, który nasz klub otrzymał od Lechii.

"W ślad za pismem sygnowanym przez Prezydenta Miasta Gdańsk p. Andrzeja Bojanowskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku - przekazujemy, że w dniu 31 sierpnia 2014 r. w Gdańsku będą odbywały się uroczystości związane z rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych i otwarciem Europejskiego Centrum Solidarności, mecze Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, a dzień później obchody rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Wszystkie te imprezy zgromadzą nie tylko dużą liczbę uczestników, ale również planowany na nie jest przyjazd najwyższych przedstawicieli władz Polski oraz innych krajów. W związku z tym uroczystości wymagają zwiększonego zabezpieczenia logistycznego ze strony służb miejskich i Policji. Biorąc powyższe pod uwagę przekazujemy wniosek Miasta Gdańska i Policji, iż przyjazd grupy zorganizowanej Państwa Kibiców będzie niemożliwy, ponieważ jego zabezpieczenie będzie trudne do zrealizowania."

źródło: Niebiescy.pl / Ruch Chorzów
dodał: Admin

                   31.08.2014 JEDZIEMY DO GDAŃSKA ! /WYJAZD ODWOŁANY/
Dodano:25 Aug 2014 19:23

Drodzy Elanowcy....
W najbliższą sobotę Elana rozegra swój kolejny mecz w Toruniu tym razem z Flisakiem Złotoria ! Początkowo mecz miał być rozgrywany w Złotorii lecz działacze Flisaka poprosili o zmianę gospodarza ze względu na remont ich stadionu. Dlatego też do Złotorii pojedziemy dopiero na wiosnę... a w sobotę wszyscy znowu spotkamy się na Bema !

Jednak nie o tym chcieliśmy poinformować Was w tym newsie. Wiadomo mecze Elany najważniejsze. Jednak wszyscy wiemy w jakiej lidze nam przyszło w tym sezonie grać (zresztą trzecia liga też szału nie robiła). Wszyscy wiemy jak dalekie "wyjazdy" mamy... dlatego proponujemy Wam nieco dalszą wycieczkę ! Tak się składa iż w właśnie w najbliższą niedziele nasi przyjaciele z Chorzowa grają w Gdańsku z tamtejszą Lechią !
Jest to wspaniała okazja do wsparcia naszych braci na tydzień przed ich przyjazdem do naszego miast ! Dlatego na tym meczu nie może zabraknąć Władców Torunia !

31.08.2014
Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów
godzina meczu 15:30

Koszt wyjazdu - 65zł (przejazd + bilet na mecz)
Godzinę zbiórki podamy w późniejszym terminie.

Zapisy na wyjazd pod adresem www.elanowcy.pl/zapisy.php bądź na maila wyjazdy@elanowcy.pl !!! Zapisy również w sklepie FOOTBALL FANATIC w Toruniu ! Zapisy trwają do czwartku (28.08) do godziny 12:00 !

Wszyscy, którzy wybierają się na ten mecz muszą zapisać się na listę wyjazdową bo w innym przypadku może zabraknąć dla Was biletów !

Jedziemy transportem kołowym ... i z naszej strony organizowany jest również autokar.

Uwaga !!!
Tylko i wyłącznie osoby, które dokonają wpłaty zaliczki 30 zł mają pewne miejsce w autokarze ! Zaliczkę trzeba wpłacić do czwartku 28.08.2014 do godziny 12:00 w sklepie FOOTBALL FANATIC w Toruniu !!!

WSZYSCY JEDZIEMY WSPIERAĆ NIEBIESKICH BRACI !!!
PRZEKAZYWAĆ INFO DALEJ...

ELANA & RUCH !!!

dodał: Admin

                   Pierwsze zwycięstwo !
Dodano:23 Aug 2014 20:49
4-2

Elana Toruń - Gopło Kruszwica 4:2 (2:1)
Bramki dla Elany: B. Maćkiewicz (dwie), P. Mądrzejewski, D. Janicki

Kibice:
W sobotę 23 czerwca odbyła się trzecia kolejka naszej ligi a zarazem pierwszy mecz w Toruniu tego sezonu.
Naszym Rywalem było Gopło Kruszwica. Mecz zaczął się od oficjalnego pożegnania byłego już trenera Elany Roberta Kościelaka oraz Wojciecha Świderka, który odszedł z naszego klubu po ponad 15 latach gry seniorskiej w barwach Elany. Szacunek trenerze Kościelak, Szacun Świder ! Nie zabrakło również minuty ciszy dla Ś.P. Marcina Muchy, który równo miesiąc temu zajął miejsce w żółto - niebieskim sektorze niebo.

W młynie tego dnia w szczytowym momencie zgromadziło się ok. 320-330 fanów Elany ! Na płocie wywieszamy jedenaście flag (Ś.P. Słoma, Rubinkowo, White Elana, Rolnicza, Ultras Elana, Kowalewo, Gniewkowo, EZW, Aleksandrów Kujawski, Golub Dobrzyń oraz flaga Koszary, która na tym meczu ma swój debiut !). Doping prowadzony przez pełne 90 minut dosyć dobry chociaż trzeba przyznać iż stać na nas wiele więcej. Po odejściu Ś.P. Marcina a więc od początku tego sezonu wprowadziliśmy zwyczaj iż zawsze w 68 minucie meczu zaprzestajemy dopingować i przez całą minutę brawami oddajemy cześć wszystkim zmarłym fanatykom i piłkarzom Elany ! Równo po zakończeniu braw cały młyn skandował m.in. takie hasła jak „Mucha, Mucha Elana”, „Słoma, Słoma EZW”. „Zawsze w pamięci Paulina, zawsze w pamięci...”! Nasi piłkarze po ośmiu minutach prowadzili już 2:0 co mogło zapowiadać pogrom drużyny gości. Tak jednak nie było bo wynik do przerwy to tylko 2:1 ! W całym meczu nasi piłkarze mieli znaczną przewagę nad Gopłem Kruszwica lecz przez proste błędy w obronie i nie wykorzystywanie swoich sytuacji w ataku wynik tego spotkania długo nie był rozstrzygnięty. Ostatecznie Elana wygrała 4:2 i było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
Kibice Gopła, którzy swego czasu jeździli za swoją drużyną teraz skupili się chyba tylko i wyłącznie na jeżdżeniu na Zawiszę. Dlatego też nas pozytywnie nie zaskoczyli i w Toruniu kibiców gości nie stwierdzono ! To tyle na temat tego meczu.
Za tydzień kolejny mecz w Toruniu z Flisakiem Złotoria (początkowo mecz miał być rozgrywany na wyjeździe lecz na prośbę Flisaka zamieniono gospodarza i dopiero na wiosnę pojedziemy do Złotorii). Wielkimi krokami zbliża się także mecz Elana – Ruch...

Do następnego !

Foto:
>23.08.2014 Elana Toruń - Gopło Kruszwica 4:2 (2:1) (foto)<

dodał: Admin

                   Jutro mija miesiąc, w niedziele msza...
Dodano:22 Aug 2014 19:58

W dniu jutrzejszym mija równo miesiąc od kiedy Marcin "Mucha" - najwierniejszy z najwierniejszych kibiców Elany zajął miejsce w żółto - niebieskim sektorze niebo ! W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy cały czas pamiętają o Marcinie i odwiedzają jego nagrobek !

Informujemy również wszystkich zainteresowanych iż w najbliższą niedziele o godzinie 10:00 w kościele Chrystusa Króla w Toruniu przy ul. Bażyńskich odbędzie się pierwsza msza w intencji Ś.P. Marcina !

"Zawsze w pamięci, nasz MUSZKA zawsze w pamięci..."
dodał: Admin

                   Kościelak - dziękujemy ! Jabłoński - powodzenia !
Dodano:22 Aug 2014 19:17

Jak poinformowano we wtorek na oficjalnej stronie klubu ... Robert Kościelak nie jest już trenerem Elany ! Na tej funkcji już podczas jutrzejszego meczu z Gopłem Kruszwica zastąpi go trener Krzysztof Jabłoński !

Pan Robert był trenerem naszej drużyny od sierpnia 2012 kiedy to objął zespół po opiekunie Grzesiu W. Klub w tamtym okresie pod względem organizacyjnym był w fatalnym stanie, mimo wszystko pan Robert dla swojego ukochanego klubu podjął się tego wyzwania. Nigdy zbytnio nie narzekał i zawsze w stu procentach przykładał się do pracy w klubie. Owszem ostatecznie Pan Robert zaliczył z Elaną dwa spadki z drugiej do trzeciej i z trzeciej do czwartej ligi. Jednak trzeba pamiętać w jakich okolicznościach przyszło mu początkowo pracować i jaki skład miał do dyspozycji. Trzeba także mieć w pamięci ostatnią rundę wiosenną gdzie mimo iż ostatecznie nie udało się utrzymać w trzeciej lidze to Elana była najlepszą drużyną wiosny... zabrakło jednego meczu ! Niestety ewidentnie w tej chwili coś się wypaliło na linii trener a piłkarze dlatego też wraz z prezesem Marcinem Wróblem doszli do wspólnego wniosku iż czas na zmiany. Trener Kościelak nie żegna się jednak z klubem całkowicie... nadal będzie trenerem grup młodzieżowych ! Ten fakt akurat nas nie dziwi bo nie od dzisiaj wiadomo iż trener Kościelak ma żółto – niebieskie serce i za to należy się mu szacunek ! Panie Robercie dziękujemy !

Nowym trenerem będzie Krzysztof Jabłoński, który w poprzednim sezonie prowadził trzecioligową Wdę Świecie. Podstawowym zadaniem nałożonym przed sezonem dla tego trenera było utrzymanie Wdy w trzeciej lidze a ostatecznie zajęli wysokie czwarte miejsce w ligowej tabeli. Mimo to po zakończeniu ubiegłego sezonu działacze ze Świecia ku zaskoczeniu fanów tamtejszej drużyny pożegnali się z trenerem Jabłońskim.
Krzysztof Jabłoński ma zaledwie 33 lata. Jako piłkarz grał w takich klubach jak Zawisza Bydgoszcz (wychowanek), Lech Poznań, Obra Kościan, Chemik/Zawisza Bydgoszcz, Miedź Legnica a przygodę piłkarską zakończył w 2006 r. w Victorii Koronowo.
Niestety to tyle z informacji na temat trenera Jabłońskiego bo za dużo o tej osobie sami nie wiemy. Czas pokaże czy zatrudnienie tego trenera było słuszną decyzją. Mamy nadzieję tylko iż ten trener poważnie podejdzie do swojego zawodu i będziemy go kojarzyć nie tylko z tym, że jest wychowankiem Zawiszy ale także z dobrymi wynikami i awansem Elany do trzeciej ligi ! Życzymy powodzenia!
dodał: Admin

                   Jutro inauguracja sezonu w Toruniu ! Wszyscy na BEMA !
Dodano:22 Aug 2014 10:17
23 sierpnia 2014
-

Elana Toruń - Gopło Kruszwica
Godzina 17:00, Toruń


Już jutro (23.08) na stadionie miejskim przy Bema 23 odbędzie się pierwszy mecz w Toruniu obecnego sezonu. Rywalem "żółto - niebieskich" będzie Gopło Kruszwica !

Piłkarsko? Będzie to także pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Krzysztofa Jabłońskiego. Faworytem spotkania oczywiście jest Elana ale jak pokazują wyniki dwóch pierwszych kolejek... nazwiska same nie grają a do zwycięstwa potrzeba odpowiedniej mobilizacji i zaangażowania ! Gopło ? Do tej pory na swoim koncie mają jeden punkt. Remis z Orlętami Aleksandrów 2:2 na ich terenie oraz porażkę z Rol.Ko Konojady 1:3 u siebie ! My nie widzimy innej opcji jak zwycięstwo w tym spotkaniu ! Panowie piłkarze - czas skończyć z tym kabaretem i wziąć się ostro do roboty... w innym przypadku się pogniewamy :)

Kibicowsko? Po dwóch licznych pobliskich wyjazdach czas na inauguracje sezonu w Toruniu ! Sami jesteśmy ciekawi jak ona będzie wyglądać i mamy nadzieję, że wcale nie gorzej niż cała poprzednia runda wiosenna trzeciej ligi. To, że Elana miała najlepszych kibiców w tej swojej trzeciej lidze w poprzednim sezonie to wiadomo, to że jesteśmy bezkonkurencyjni również w tej czwartej też z pewnością nikt nie ma wątpliwości ! To nie znaczy iż mamy spoczywać na laurach i pozwolić sobie na jakąkolwiek obniżkę formy. Róbmy dalej swoje i tak jak do tej pory licznie i fanatycznie wspierajmy swoich grajków.

Kibice gości? Co ciekawe kibice Gopła Kruszwica jeszcze do niedawna jeździli na mecze swojej drużyny będąc równocześnie fan clubem Zawiszy Bydgoszcz ! Trzeba przyznać iż jak na taką ekipę całkiem nieźle się prezentowali nie tylko wystawiając młynek ale także niejednokrotnie tworząc skromne oprawy. Ich ziomkami byli m.in. Dąb Barcin, Goplania Inowrocław, Pogoń Mogilno, Viktoria Koronowo i inne ekipki kojarzone z bydgoskim Zawiszą. Niestety z tego co nam wiadomo kibice Gopła po raz ostatni na swoim wyjeździe byli w sierpniu 2011r. w Radziejowie (przyp. ich kosa, na tym meczu skroili nawet flagę kibicom miejscowym) w 80 osób ! Obecnie? Można chyba tą ekipkę zaliczyć do wymarłych. Ewidentnie kibice z Kruszwicy skupili się na jeżdżeniu na Zawiszę a więc nie łudzilibyśmy się zbytnio iż w sobotę zrobią dla nas wyjątek…


Mimo wszystko … WSZYSTKIE osiedla, fan cluby stawiamy się licznie na krytej i przez pełne 90 minut jedziemy z dopingiem ! Głośny doping, mecz wygrany to dziś dla nas liczy się !!! Do zobaczenia… na Bema !
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews