Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Kibicowska relacja z meczu Elana & Ruch !
Dodano:11 Sep 2014 19:53

6 września 2014 w Toruniu doszło do historycznego wydarzenia na które wszyscy czekaliśmy latami! Bowiem do naszego miasta zawitał nie tylko piłkarski czternastokrotny Mistrz Polski – Ruch Chorzów ale przede wszystkim zaprzyjaźnieni z nami kibice tejże drużyny !

Mimo iż z fanami Ruchu łączy nas ponad 21 letnia zgoda to nasze drużyny nigdy nie spotkały się razem na boisku. O konieczności organizacji takiego meczu mówiono w Toruniu od lat, jednak do tej pory kończyło się właśnie tylko na etapie planowania. Sytuacja zmieniła się kiedy to oficjalnie zostało założone Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń. To właśnie prezes naszego Stowarzyszenia Marcin "Lewy" Lewandowski jako jeden z swoich głównych celów wyznaczył sobie doprowadzenie do zorganizowania tego spotkania i uparcie dążył krok po kroku do jego zrealizowania. Zadanie te wcale nie było łatwe do wykonania tak jak niektórym może się wydawać. Samo ustalenie dogodnego terminu nie należało do najłatwiejszych chociażby ze względu na napięty terminarz drużyny z Chorzowa ! Gdy jednak to się udało i została podpisana umowa... wszyscy odliczali już dni i miesiące do tego święta !

Dużo bieganiny, załatwiania sponsorów oraz różnego rodzaju spraw papierkowych to wszystko nie udałoby się gdyby nie "Lewy", gdyby nie SKET „Elanowcy”! Jednym z tych, którzy także pomagali we wstępnej organizacji meczu był m.in. ŚP. "Mucha" co akurat nikogo nie może dziwić bo "Muszka" jak to "Muszka" brał udział i pomagał we wszystkich działaniach kibiców Elany Toruń i tym razem nie było inaczej. Niestety Marcin ostatecznie sam nie doczekał tego meczu, mimo wszystko wiemy iż oglądał nas z góry z żółto-niebieskiego sektoru VIP Niebo ! Bilety na ten mecz były w cenie 20 zł a zysk z nich zostanie przeznaczony m.in. na fundacje "Serce Dzieciom" założoną właśnie przez Marcina. Co nas cieszy to fakt iż na trybunach obecni byli także podopieczni tejże fundacji.

Niestety wśród problemów związanych ze wspomnianą wyżej organizacją meczu swoje trzy grosze musiała dorzucić także nasza dzielna policja, która mimo iż był to mecz charytatywny, mecz przyjaźni to raczyli uznać to spotkanie (uwaga!!!) ... meczem podwyższonego ryzyka !!! Dla niezorientowanych poinformujemy iż przez taką decyzję zgodnie z panującymi przepisami organizatorzy tego meczu musieli zapewnić o wiele większą ilość ochrony na stadionie niż przy "zwykłym" spotkaniu i spełnić szereg innych czynników, które automatycznie zwiększyły koszta organizacji tej imprezy! To, że policja w tym kraju na każdym kroku uprzykrza życie kibicom to do tego się już niestety przyzwyczailiśmy ale w tym przypadku wystarczyło pomyśleć iż przez taką decyzje zmniejsza się zysk z meczu a co za tym idzie także suma pieniążków, która potem może zostać przekazana na cele charytatywne. Brak słów...

Wracając jednak już do tematu samego meczu. Decyzyjni kibice Ruchu wiedząc o tym iż wielu z nich będzie chciało zagościć w Toruniu nieco dłużej niż na samym meczu... nie zdecydowali się ostatecznie na zorganizowanie wyjazdu w postaci podstawienia autokarów czy pociągu specjalnego a wybrali opcje transportu własnego tzn. każdy na własną rękę ! Tak też było i pierwsi fani Ruchu pojawili się w Toruniu już dzień przed meczem a więc w piątek. Kolejni dotarli już w sobotę rano a jeszcze inni przed samym meczem. Łączna liczba tego dnia naszych przyjaciół ze śląska jest ciężka do oszacowania jednakże oni sami określili się na 420 osób i tego się trzymajmy.
Wreszcie nadeszła godzina 13:00 czyli godzina o której początkowo miało zaczynać się to spotkanie. Ostatecznie jednak rozpoczęcie zostało opóźnione o piętnaście minut z powodu sporej jeszcze kolejki kibiców przed bramą wejściową na stadion. Gdy jednak wszyscy kibice weszli już na obiekt to na boisko wchodzili również piłkarze obu drużyn. Łącznie na trybunach zasiadło ponad 2500 osób. Jeżeli chodzi o sam młyn to nasza liczba jest również ciężka do oszacowania bo przez cały mecz wiele osób przemieszczało się z sektora C na krytą i na odwrót. Można jednak zakładać iż liczba fanów dopingujących tego dnia nie schodziła poniżej tysiąca a maksymalnie mogła sięgać nawet do ok. 1200-1300 tak zwanych kiboli!
Na płocie wywieszamy w sumie dwadzieścia siedem flag ! 21 Elany (GTW, Toruńscy Emigranci, Toruńska Elana, ŚP. Słoma, Elana Toruń, Grubasy, Ultras Elana. Osiedlowe – Bydgoskie, Bielawy, Rubinkowo, EZW, Rolnicza, Koszary, Mokre (wjazdówka). Fan clubowe – Gniewkowo, Ostaszewo, Aleksandrów, Golub Dobrzyń, Kowalewo, Ciechocinek, Wąbrzeźno), 3 Ruchu (Special Guest, 19/R20, Ultras), 2 Myszkowa (czarna z herbem Ruchu oraz barwówka z herbem KS Myszków) oraz transparent dla naszych kolegów z Myszkowa „Kołek, Łeza - Trzymajcie się PDW”! Co ciekawe w przerwie meczu mogliśmy podziwiać skoki spadochronowe. Jeden ze skoczków frunął z flagą E&R w jedności siła, która potem także została rozwieszona na płocie !
Jeżeli chodzi o doping to w pierwszej połowie stał on na wysokim poziomie, w drugiej być może z powodu coraz większego upału i coraz większej dawki alkoholu wyglądało to już znacznie gorzej.

W 68 minucie tak jak już stało się u nas tradycją cały stadion wstał i przez całą minutę głośnymi brawami uczcili pamięć tych, którzy obecnie oglądają mecze z sektora niebo. W tym samym momencie na płocie został zaprezentowany transparent "ŚP. Mucha – najwierniejszy z najwierniejszych" a do tego na całej szerokości młyna zostały odpalone race. Po tym wszystkim cały stadion raz jeszcze zaśpiewał „Zawsze w pamięci, nasz Muszka zawsze w pamięci" oraz "Mucha, Mucha Elana!"

W 80 minucie została zaprezentowana wspólna oprawa grup Ultras Elana Toruń oraz Ultras Niebiescy. Na płocie pojawił się transparent o treści "[E] Oddani dwóm różnym drużynom, tworzymy wspomnienia, które nigdy nie przeminą /R" a na trybunach cztery okazjonalne sektorówki. Po chwili trzy z nich zostały zastąpione trzema innymi oraz cała choreografia została wzbogacona pirotechniką w postaci rac i świec dymnych. Oprawa naprawdę konkretna i w tym miejscu należy oddać ogromny szacunek dla UET & UN !!! Brawo !

Chwilę potem sędzia zakończył mecz a wynik tego spotkania to 3:0 dla Ruchu. Jednak wszyscy po tym meczu tj. trenerzy, piłkarze, kibice zgodnie stwierdzili iż tego dnia to nie wynik był najistotniejszy a tak naprawdę święto kibiców, które trwało na trybunach !

Po opuszczeniu stadionu większość kibiców wyruszyła wspólnym pochodem na starówkę, gdzie przy wspólnych śpiewach sławiono naszą braterską zgodę, zajmując okoliczne knajpy oraz bulwar. Około godziny dwudziestej pierwszej duża cześć kibiców udała się na bulwar gdzie wspólnie fani Elany i Ruchu zorganizowali własny "SKYWAY" i odpalili dużą ilość rac, co na tle naszej starówki dał nieziemski efekt! Należy również wspomnieć iż przed, w trakcie i po zakończenia tego spotkania nagrywane były kolejne ujęcia do klipu "ELANA MATKA". Materiał zebrany przez naszego ziomka Potara jest już naprawdę konkretny a więc każdy z nas nie może się już doczekać premiery tego teledysku. Wielkie dzięki Potar !

Dalej to już działy się takie rzeczy, które tak naprawdę ciężko byłoby nam w tym miejscu w skrócie opisać. Zabawa do białego rana na całym mieście. Szczególnie można wyróżnić dwa wynajęte lokale – W klubie "NRD" zgromadzili się głównie Ci bardziej rozśpiewani kibice gdzie chóralny doping praktycznie nie ustawał od początku imprezy do jej zakończenia. Zaś Ci bardziej uzdolnienie tanecznie wybrali się z pewnością do "Szwejka" gdzie z kolei mogli udowodnić swoje umiejętności na parkiecie.

Podsumowując ten dzień, ta noc, ten weekend na pewno przejdą do historii. Mamy głęboką nadzieje iż Ci kibice Ruchu, którzy w te dni byli obecni w Toruniu nie żałują iż przyjechali do naszego miasta. Wierzymy iż to nie był ostatni taki wspólny mecz a jesteśmy przekonani iż jeszcze niejednokrotnie wspólnie z kibicami Ruchu zabalujemy w podobny sposób.

Do zobaczenia więc na kibicowskim szlaku…
Podziękowania dla wszystkich obecnych.
ELANA & RUCH !
dodał: Admin

                   Elana & Ruch - doping kibiców (ElanowcyTV, TV NIEBIESCY)
Dodano:09 Sep 2014 19:15
Doping na meczu przyjaźni Elana - Ruch (ELANOWCY TV) !

Doping na meczu przyjaźni Elana - Ruch (TV NIEBIESCY) 
dodał: Admin

                   Elana - Ruch kibice (video)
Dodano:08 Sep 2014 21:26
ŚP. MUCHA - najwierniejszy z najwierniejszych... (TV Niebiescy)

Oddani dwóm różnym drużynom tworzymy wspomnienia, które nigdy nie przeminą... (TV Niebiescy)

Racowisko na bulwarze (Stare Miasto) - TV Niebiescy

Kibice Elana & Ruch (pomorska.pl)
dodał: Admin

                   Elana - Ruch ... skrót meczu, wypowiedzi (video) !
Dodano:08 Sep 2014 20:52
Skrót z meczu Elana - Ruch (KPsport)


Cały mecz Elana - Ruch ( KPsport)

dodał: Admin

                   Elana - Ruch (foto)
Dodano:08 Sep 2014 20:36

Foto:
>6.09.2014 Elana Toruń - Ruch Chorzów 0:3 (foto)<

>Elana Toruń - Ruch Chorzów - stare miasto (foto)<

>Zdjęcia Elana & Ruch - niebiescy.pl<

>Zdjęcia Elana & Ruch - toru.naszemiasto.pl<


>Zdjęcia Elana & Ruch - 12zawodnik.pl<

>Zdjęcia Elana & Ruch - torunskaelana.futbolowo.pl<
dodał: Admin

                   BRATERSTWO !!!!
Dodano:06 Sep 2014 10:17
6 września 2014
0-3

Elana Toruń - Ruch Chorzów 0:3
Bramki: Kuświk 2', Konczkowski 20', Tanczyk 57'

Składy:
Elana: Kryszak - Zamiatowski (19' Jarowyj), Więckowski, Parzyszek, Czajkowski - Rogóż, Mądrzejewski, Młodzieniak - Janicki, Maćkiewicz, Poczwardowski (77' Wróbel).

Rezerwowi: Osiecki, Tomaszewski, Majchrzak, Cięgotura, Grube, Piskorski, Mielnik.

Ruch: Lech - Konczkowski (46' Gieraga), Helik, Szyndrowski, Gigołajew (66' Konczkowski)- Kowalski (46' Janik), Babiarz (46' Tanczyk), Urbańczyk, Szewczyk, Chovanec (46' Włodyka) - Kuświk (46' Efir).

Rezerwowi: Kamiński.

Sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)

dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews