Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   16.08 - WSZYSCY DO ŻÓŁT0 - NIEBIESKIEGO KOWALEWA !
Dodano:12 Aug 2014 0:33

Już w najbliższą sobotę (16.08) czeka nas kolejny mecz ligowy a zarazem kolejny wyjazd... tym razem do oddalonego od Torunia zaledwie o niecałe 30 km... do Kowalewa Pomorskiego!

Panowie i Panie..
Mamy w pamięci "świeże" wydarzenia z poprzedniej soboty z Jabłonowa gdzie popis swojej inteligenci zaprezentowali "przebierańcy w mundurach", którzy to podobno chronią w tym państwie prawo. Zapewniamy Was wszystkich iż Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń "Elanowcy" dołoży wszelkich starań aby te w/w wydarzenia nie zostały zamiecione pod dywan... My tymczasem nie możemy się dać zastraszyć i złamać bo być może właśnie o to chodziło tym smutnym panom !? Póki co jeżdżenie na mecze i dopingowanie swojej ukochanej drużyny nie jest karane a więc dalej róbmy swoje i licznie tak jak do tej pory wspierajmy naszą Elanę !!! Od dawien dawna Kowalewo Pomorskie jest żółto - niebieskie i niech także w tę sobotę takie będzie ! Jedziemy przez pełne 90 minut z głośnym dopingiem i nie reagujmy na ewentualne zaczepki ze strony czarnych mundurów... Wierzymy iż mimo wszystko miłość do tego klubu wielu z Was jest na tyle silna iż w sobotę znowu podążycie w trasę za swoją drużyną !
Jedziemy wszyscy... bez wyjątków !

Na ten wyjazd jedziemy autami a więc już teraz WSZYSCY musicie kołować sobie własny transport!!! Dokładną godzinę i miejsce zbiórki poddamy później...

ELANA TO MY !
dodał: Admin

                   Oświadzenie SKET Elanowcy w sprawie wczorajszych zajść w Jabłonowie !
Dodano:10 Aug 2014 18:34

Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców Elany Toruń w sprawie zajść z 9.08.2014 w Jabłonowie Pomorskim.

"Jako Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń „Elanowcy" odnosimy się do sytuacji, jaka miała miejsce na peronie w Jabłonowie Pomorski w sobotę 9 sierpnia 2014 roku, z udziałem kibiców Elany Toruń wracających z meczu z Rol.ko Konojady – Elana Toruń.
Do momentu przyjazdu pociągu relacji Olsztyn – Poznań, cały mecz wyjazdowy przebiegał w normalnej, spokojnej atmosferze. Zarówno przed meczem, jak i podczas meczu kibice Elany nie sprawiali żadnych problemów, kulturalnie dopingując swoją drużynę. Trzeba dodać, że Rol.ko nie posiada zorganizowanej grupy kibicowskiej, dlatego wszelkie insynuacje dotyczące udziału w tym incydencie są bezzasadne.

Podczas wspomnianego wcześniej przyjazdu pociągu policja najpierw uniemożliwiła zajęcie miejsca w pociągu, a następnie za pomocą pałek, tarcz oraz kopniaków próbowała zmusić spokojnie zachowujących się kibiców do przejścia. Następnie w ruch poszedł gaz łzawiący, który został wpuszczony także do środka pociągu, gdzie siedziały dzieci, starsze osoby czy turyści wracający z urlopów. Cała interwencja była bezzasadna, do tego jej brutalność była niewspółmierna do jakichkolwiek okoliczności. Po tej jakże „udanej” interwencji wiele osób zarówno spośród kibiców jak i normalnych pasażerów musiało zostać hospitalizowanych.

Nie rozumiemy zarówno samego powodu interwencji jak i jej przebiegu. Kibic, wbrew staraniom policji, to normalny obywatel który ma prawo podróżować w takiej formie, jaką sobie wybierze. Wolność zarówno wypowiedzi jak i wyboru gwarantuje Konstytucja RP. Wczoraj wszyscy postronni pasażerowie na własne oczy widzieli, że działania i wytłumaczenia policji nijak się mają do rzeczywistości, która często wygląda właśnie jak wczorajsza bezsensowna, idiotyczna i tragicznie przeprowadzona akcja.

Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń „Elanowcy” dołoży wszelkich starań, by osoby odpowiedzialne w policji za wczorajsze wydarzenie pociągnięte zostały do odpowiedzialności za tę bezmyślną akcje.

PS Prowadzimy również pomoc prawną dla poszkodowanych kibiców. Prosimy również o przesyłanie wszelkich materiałów z wczorajszego zajścia na adres stowarzyszenie.sket@gmail.com"

- SKET "ELANOWCY"
dodał: Admin

                   Stracone dwa punkty w Jabłonowie...
Dodano:09 Aug 2014 21:37
2-2

Rol.ko Konojady - ELANA TORUŃ 2:2 (2:1)
Bramki dla Elany: Majchrzak, Młodzieniak

Kibice:
Do Jabłonowa dotarło około 300 kibiców Elany w tym 50 WfcG (dzięki za wsparcie!). Sam mecz bez większych przygód... a potem? Wszyscy obecni byli i widzieli... jedyne co w tej chwili tak w skrócie można dodać to jedno wielkie... HWDP !!! Do tego tematu z pewnością jeszcze wrócimy...

Pozdro dla wszystkich obecnych... już za tydzień w najbliższą sobotę wyjazd do Kowalewa Pomorskiego !

Nie dajmy się zniszczyć i zastraszyć !!!

Mimo wszystko... na zawsze wierni, na zawsze oddani... ELANA TO MY !

Foto:
09.08.2014 Ro.lko Konojady - Elana Toruń 2:2 (2:1) (foto)
dodał: Admin

                   Znamy terminarz ! Na początek dwa "wyjazdy"...
Dodano:30 Jul 2014 12:43
Poznaliśmy w końcu terminarz rozgrywek 4 ligi kujawsko - pomorskiej w której to w przyszłym sezonie grać będzie toruńska Elana. Sezon zaczyna się 9 sierpnia a pierwszym wyjazdowym rywalem torunian będzie Rol.ko Konojady. Tydzień później 16 sierpnia Elana pojedzie do Kowalewa Pomorskiego. Niestety cała ta nasza czwarta liga to raczej kibicowska pustynia a mecze poza Toruniem ciężko będzie nazwać wyjazdami. No cóż musimy nadal wzajemnie się mobilizować, przemęczyć się ten rok i liczyć na to iż nasi piłkarze bez większych problemów wywalczą awans do wyższej ligi.

Tymczasem poniżej prezentujemy cały terminarz jesiennych spotkań Elany:
1. kolejka (9/10 sierpnia): Rolko.Ko Konojad – Elana

2. kolejka (16/17 sierpnia): Promień Kowalewo Pomorskie – Elana

3. kolejka (23/24 sierpnia): Elana Toruń – Gopło Kruszwica

4. kolejka (30/31 sierpnia): Flisak Złotoria – Elana

5. kolejka (6/7 września): Elana – Piast Złotniki Kujawskie

6. kolejka (13/14 września): Zawisza II Bydgoszcz – Elana

7. kolejka (20/21 września): Elana – Kujawianka Izbica Kujawska

8. kolejka (27/28 września): Notecianka Pakość – Elana

9. kolejka (4/5 października): Elana – Lech Rypin

10. kolejka (11/12 października): Polonia Bydgoszcz – Elana

11. kolejka (18/19 października): Elana – LTP Lubanie

12. kolejka (25/26 października): Grom Osie – Elana

13. kolejka (2 listopada): Elana – Olimpia II Grudziądz

14. kolejka (8 listopada): Cuiavia Inowrocław – Elana

15. kolejka (11 listopada): Elana – Orlęta Aleksandrów Kujawski

dodał: Admin

                   1 sierpnia obchody Powstania Warszawskiego !
Dodano:30 Jul 2014 12:20

1 sierpnia obchodzimy 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego!

W związku z tym wydarzeniem o godzinie 16:00 WSZYSCY kibice Elany Toruń gromadzą się na Placu Rapackiego, gdzie wspólnie z mieszkańcami , przedstawicielami miasta i województwa odśpiewamy hymn narodowy oraz złożymy kwiaty.

OBECNOŚĆ TEGO DNIA JEST OBOWIĄZKOWA!
NIE ZAPOMNIJMY O GODNYM UBIORZE!
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
dodał: Admin

                   26.07.2014 Marcin "Mucha" najwierniejszy z najwierniejszych !
Dodano:28 Jul 2014 11:25

W sobotę ponad tysiąc osób żegnało największego fanatyka Elany Toruń - Marcina "Muchę" ! Został pożegnany godnie tak jak zresztą sobie na to zasłużył. Żegnały Go tłumy w tym ogromna ilość kibiców nie tylko toruńskiej Elany ale także delegacji ekip z całej Polski. Obecna była m.in. delegacja fanów Ruchu Chorzów (Stowarzyszenia "Niebiescy", redakcji Niebiescy.pl oraz wszystkich Grup Kibicowskich), kibiców Widzewa Łódź (m.in Grudziądz, Żyrardów) oraz jednostki z takich klubów jak Apator Toruń, Bałtyk Gdynia, Jeziorak Iława, Rakow Częstochowa, Warta Poznań czy Zawisza Bydgoszcz !

Na pożegnaniu Marcina obecnych było także wielu oficjeli w tym m.in. Prezydent (Michał Zaleski), wiceprezydenci Miasta Torunia (Zbigniew Rasielewski, Zbigniew Fiderewicz) oraz poseł na sejm Zbigniew Girzyński. Oczywiście nie mogło też zabraknąć byłych jak i obecnych piłkarzy Elany. Ponadto w drodze z kościoła na cmentarz Marcin otrzymał eskortę i zostały zablokowane wszystkie ulicę przebiegające przez tą trasę... zupełnie tak jak na nie jednym naszym wyjeździe !

Wszyscy, którzy znali "Muszkę" wiedzą jakim był On wspaniałym człowiekiem a ci co Go znali trochę mniej, mogli o tym posłuchać podczas ceremonii pogrzebowej... wszyscy zdajemy sobie sprawę jak wielka to strata dla nas kibiców jak i całego Torunia... dlatego tego dnia tak wiele osób nie kryło wcale swoich łez ! Tuż przed opuszczeniem trumny do grobu fani odpalili na cmentarzu około sto rac, a następnie krzyknęli "Mucha Mucha Elana..." oraz "zawsze w pamięci, hej Mucha zawsze w pamięci...". Ponadto do grobu została złożona flaga osiedla Mokre do której powstania niegdyś mocno przyczynił się Marcin (w końcu Mokre to jego dzielnica i Mokre 100% Elana), zawsze dbał aby wisiała jak najczęściej i w jak najlepszy miejscu ! "Nie ważne gdzie byśmy byli i co nie robili reprezentujemy Elanę Toruń..." - taki napis widniał na fladze Mokre... My teraz głęboko wierzymy iż Ty nadal tam u góry reprezentujesz nasz klub i czuwasz nad nami. Zrobimy wszystko aby nie zaprzepaścić twoich działań i abyś był z nas dumny.  Kiedyś powiedziałeś iż działaczem się bywa, kibicem jest się całe życie...na tej ziemi też się tylko bywa ale w naszych sercach pozostaniesz na zawsze..

Marcin "Mucha" "Elanowiec"
25.05.1979 – 23.07.2014
Najwierniejszy z Najwierniejszych


------------------------------------------------------------------
W imieniu rodziny chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim obecnym na "ostatnim wyjeździe" Marcina. Cieszę się iż tak dużo osób (także tych dawno nie widzianych na meczach) przyszło pożegnać Go tak jak na to sobie zasłużył. W sobotę widziałem łzy w oczach wielu kibiców, czytam wiele pozytywnych waszych wspomnień o moim bracie. Miło iż jego działania nie zostały przez was zapomniane i doceniacie to kim był i jak wiele zrobił dla naszego klubu ! Ja wiem iż dla mnie żaden mecz i żaden wyjazd już nie będzie taki sam, nie jest łatwo jednak wierzę iż z pomocą mojej rodziny (także tej żółto – niebieskiej) damy jakoś radę... Musimy kontynuować to co On zaczął aby ELANA była wielka tak jak On tego chciał ! Jeszcze raz dzięki za wszystko.
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews