Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Porażka w derbach!
Dodano:06 Oct 2016 11:33
Elana Toruń - Chemik Bydgoszcz 0:2 (0:1)

Kibice:
Niestety w dniu dzisiejszym nasi piłkarze przerwali passę siedmiu meczów bez porażki i przegrali na własnym stadionie z Chemikiem 2:0. Nas w młynie ok. 200 osób z konkretnym dopingiem (szczególnie w pierwszej połowie)! Na płocie zawisły cztery flagi: Śp. Mucha, Toruńska Elana, Młoda Elana oraz Bydgoskie Przedmieście. Ogólnie mecz bez większej historii.
dodał: Admin

                   Zwycięstwo w Lęborku!
Dodano:06 Oct 2016 11:30
0:2
Pogoń Lębork - Elana Toruń 0:2 (0:2)

Kibice:

 Jedyny w wyjazd w rundzie jesiennej gdzie mogliśmy się spodziewać zorganizowanej grupy kibiców miejscowych wypadł nam w ostatnią niedzielę września w Lęborku. Niestety w tejże miejscowości jak na tą ligę panują dziwne klimaty bo tamtejsi działacze zażądali od nas nie tylko listy imiennej, kasy z góry to jeszcze oznajmili iż dadzą nam tylko 43 bilety (tyle ile jest krzesełek w klatce gości!). Oczywiście od razu skwitowaliśmy ich śmiechem iż taka pula biletów nas nie satysfakcjonuje żądając 200 wejściówek. Na to wszystko działacze Pogoni odpowiedzieli tylko pismem iż, że względu na brak listy imiennej mecz odbędzie się bez kibiców gości. Nasza reakcja była natychmiastowa. Wykorzystując możliwości naszego stowarzyszenia (jak zawsze w takich przypadkach) organizujemy pod stadionem Pogoni legalne zgromadzenie w miejscu pod klatką gości za płotem. Decyzja działaczy jest tym bardziej niezrozumiała bo My tak naprawdę widzieliśmy całe boisko a nie musieliśmy płacić za bilety. Oni zaś musieli ponieść (pewnie nie małe) koszta ochrony a milicja i tak zabezpieczała ten mecz. No cóż... widocznie w Lęborku nie gra się dla kibiców i stąd ich podejście że ma się ich w głębokim poważaniu. Zobaczymy co będzie na wiosnę gdy to ich fani będą prosić nas o bilety ;)

Z oficjalnej zbiórki ruszamy w 12 fur i 2 busy składu wyjazdowego przez większość trasy z ogonem. Osobno w stronę Lęborka wyruszyła ekipa sportowa wraz z naszymi ziomalami, którzy to mieli ambitne plany tego dnia z których niestety finalnie nic nie wyszło.
Ostatecznie pod stadionem melduje się ok. 110 fanów Elany Toruń (w tym jedynie cześć ekipy sportowej). Na płocie wywieszamy dwie flagi Młoda Elana (wyjazdówka – debiut) oraz Śp. Mucha. Sporadycznie coś tam dopingujemy ale jak już krzyczeliśmy to podobno głośniej niż miejscowi. Apropo tubylców to zebrali się na ten mecz w ok. 150 osób i przez całe spotkanie prowadzą doping. Kilkukrotnie wymieniliśmy z nimi kilka śpiewnych uprzejmości i tyle z wydarzeń z tego dnia. Nasi piłkarze ku naszej radości wygrali kolejne spotkanie i są liderem tabeli. Pozdro dla obecnych i do następnego!

Foto:
>25.09.2016 Pogoń Lębork - ELANA<
dodał: Admin

                   W niedzielę jedziemy do Lęborka!!!
Dodano:20 Sep 2016 23:33

Drodzy wyjazdowicze... za nami już dwa najlepsze mecze tej rundy na naszym obiekcie. Teraz czas skupić się na wyjazdach!!! Po "hitowym" meczu z Koninem w Toruniu ... już w najbliższą niedzielę ruszamy na kolejny "hit" tym razem... do LĘBORKA!
Jest to z pewnością jeden z bardziej prestiżowych wyjazdów tego sezonu a na pewno pod tym względem najlepszy w tej rundzie!
W Lęborku od lat istnieje zorganizowana grupa kibiców. Przez kilka lat łączyła ich sztama z Bałtykiem Gdynia lecz to już przeszłość! Od jakiegoś czasu mocno waflują się z naszym lokalnym rywalem Bydgoskim Zawiszą chcąc być ich fan clubem czy tam innym układem. Tak czy siak kto staje się przyjacielem naszego wroga ten też jest naszym wrogiem! Dlatego bez dwóch zdań każdy ELANOWIEC tego dnia powinien zameldować się na tym wyjeździe!!!

Zbiórka na ten wyjazd na parkingu przy pętli autobusowej MZK na Skarpie przy Biedronce (ul. Ludwika Kolankowskiego) o godzinie 11:30!!!

Link do miejsca zbiórki: https://www.instantstreetview.com/@53.028573,18.690951,-280.72h,-11.11p,1z

Jedziemy własnym transportem a więc kołować fury, busy i wszystko co jest możliwe!!! Pamiętajcie iż z tego względu iż najprawdopodobniej będziemy kierować się na autostradę i odcinki płatne to do kosztu wyjazdu należy doliczyć autostradę (ok. 60zł w dwie strony od auta plus oczywiście paliwo!).

Wszystkie osoby, które nie mają własnego transportu niech również zjawią się na wyznaczonej zbiórce a będziemy starać się temu zaradzić! NA SPÓLŻNIALSKICH NIE CZEKAMY!!!

PRZEKAZYWAĆ INFO DALEJ, UDOSTĘPNIAMY POSTA, NAKRĘCAMY ZNAJOMYCH I W JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE RUSZAMY W STRONĘ LĘBORKA!!! TO TYLE W TEMACIE… DO ZOBACZ<E>NIA !

dodał: Admin

                   Brawo Elana!
Dodano:20 Sep 2016 23:31
ELANA TORUŃ - GÓRNIK KONIN 3:0 (1:0)
Bramki: Zagdański, Bzdęga, Stefanowicz

Kibice:
17 września nasza drużyna podejmowała na własnym stadionie Górnik Konin. Był to jeden z dwóch meczy, który już przed startem rozgrywek można śmiało określić mianem hitu rundy jeżeli chodzi o mecze u siebie. Bowiem było wiadomo iż do Torunia w tej rundzie jedynie dwukrotnie zawitają kibice gości… najpierw na inauguracje Gwardia Koszalin i właśnie we wrześniu kibice Górnika.

Mecz początkowo zaczął się podobnie jak te spotkanie z Gwardią a więc od problemów z flagami, których na siłę szukają miejscowe służby porządkowe! Ostatecznie na płocie zawisły wszystkie flagi, które na ten dzień zaplanowaliśmy (Śp. Mucha, Śp. Słoma, Śp. Herman (Ruch), Elana Toruń, Władcy Torunia, Młoda Elana, Ultras Elana, EZW oraz jedna fana KKSu Kalisz).

Tego dnia nas w młynie ok. 500 (w drugiej połowie nieznacznie mniejszy) plus sporo wiary od nas na całym stadionie. Doping z naszej strony na przyzwoitym poziomie do którego momentami przyłącza się także trybuna kryta.

Jeżeli chodzi o kibiców gości to w klatce w komplecie zameldowali się w 30 minucie w liczbie ok. 150 głów (sami określają się na dokładnie 185 osób) w tym 22 Ostrovia i 2 Gwardia Koszalin. Na tym meczu oficjalnie przybijają układ z tymi pierwszymi. Na płocie wywieszają 5 flag (w tym 2 Ostrovia) plus trans dla chłopaków zza krat. Wszyscy mają jednakowe białe koszulki z pozdrowieniami do więzienia co daje dobry wizualny efekt. Ich doping także na dobrym wyjazdowym poziomie choć tak naprawdę z perspektywy naszego sektora słabo słyszalni. Kilkukrotnie coś tam się do nas spinają lecz w większości przypadków pozostawiamy to bez odpowiedzi. Wspólnie odśpiewujemy także antypolicyjne przyśpiewki.

Jeżeli chodzi o aspekt piłkarski to nasi piłkarze pewnie wygrywają kolejny mecz z rzędu tym razem 3:0 i nadal są liderem tabeli. Co cieszy nie są to zwycięstwa przypadkowe a ich gra naprawdę cieszy oko. Oby tak dalej!

Na koniec pozdrowienia dla wszystkich naszych ziomkow obecnych na tym meczu. Ruch, Widzew, KKS Kalisz – dzięki za wsparcie!

Teraz w najbliższą NIEDZIELĘ Elana zagra kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem WSZYSCY ruszamy do Lęborka!!! Jest to zdecydowanie najbardziej prestiżowy wyjazd tej rundy a więc nikogo z brygady wyjazdowej tego dnia nie powinno zabraknąć. Lębork to nie tylko miejscowość gdzie są zorganizowani kibole ale przede wszystkim Pogoń to obecnie przyjaciółki bydgoskiego Zawiszy!!!
Także WSZYSCY NA WYJAZD! Więcej info wkrótce…

Foto:
>25.09.2016 Pogoń Lębork - ELANA<

dodał: Admin

                   Elana Toruń - Górnik Konin... bywało ciekawie ;)
Dodano:16 Sep 2016 15:09

Zaczęło się w latach dziewięćdziesiątych kiedy to obie ekipy grały w ówczesnej 2 lidze (zaplecze ekstraklasy). Kibice Górnika byli obecni u nas trzykrotnie najpierw w sezonie 1996/97 w 150 osób, rok później w ok. 200 osób i ostatni raz w 60 osób (sezon 1998/99). Można powiedzieć iż szczególnie ta ich druga wizyta spowodowała, że stosunki na linii Górnik – Elana stały mocno napięte. To właśnie wtedy w sezonie 1997/98 pojawili się w Toruniu najliczniej bo w trzy autokary! Pod stadion dojechali równo z gwizdkiem sędziego. Wjechali z bramą i ruszyli w stronie naszego młyna, który przeganiają z racji tego iż w danym momencie nie wszyscy byli na stadionie (ok.50 osób). Nasza porażka… na szczęście udało nam się wtedy uratować flagi.
Na rewanż do Konina od nas pojechała całkiem zacna ekipa w ok. 150-180 osób! Podobnie jak kibice Górnika u nas tak i My u nich wjeżdżamy z bramą i zaskakujemy miejscowych. Z tą małą różnicą iż naszym łupem padły cztery flagi Koninian w tym ich największa „Biało – Niebiescy”. Ogólnie tamten wyjazd zaliczamy do jednych z najlepszych w historii.

W późniejszym czasie z racji tego iż oba kluby tułały się w niższych ligach to obie drużyny nie spotykały się ze sobą. Na jakiś czas kontakty naszych ekip ucichły. Wszystko do czasu ;) Znowu to kibice Górnika narazili się Władcom Torunia! Dlaczego? A bo po cichu zaczęli mieć jakieś kontakty z ówczesną „ekipą” Apatora. Oczywiście podobnie jak i ekipy Petry Płock, Kaszubi Kościerzyna czy później Arki Gdynia… kibice Górnika zaprzeczali aby cokolwiek ich łączyło. Mimo wszystko w 2008r. przy okazji ich meczu w Rypinie gdzie pojawili się 33 osoby nasza ówczesna ekipa zrobiła zasadzkę (30 osób w tym 1 auto Jeziorak). Kilka osób z Górnika się postawiło. Szybkie nasze zwycięstwo.

Następnie w 2009 roku dochodzi do kolejnego spotkania tym razem na ubitej ziemi po 26 osób i także wtedy odnosimy kolejne szybkie zdecydowane zwycięstwo! Kibicom Górnika najwidoczniej nie było mało bo w sierpniu 2011r. na swój wyjazd na Chemik do Bydgoszczy gościnnie zabrali ze sobą 18 osób z Apatora! W październiku tego samego roku obecni byli w 8 osób w Toruniu na meczu żużlowym ze Stalą Gorzów. Po tym meczu wraz z dwoma autami ekipy widmo poniosła ich fantazja i zaczęli jeździć po Toruniu poszukując wrażeń. Fakt faktem na jednej z naszych dzielnic początkowo kogoś pogonili jednakże nie zdążyli wyjechać z miasta i zostali złapani co także źle się dla nich skończyło ;) Wtedy też ekipa widmo (czyt. Apatora) zostawiła ich bez pomocy… na co kibice Górnika się obrazili i zerwali z tą ekipą wszelkie kontakty.

Ostatnie nasze takowe spotkanie to pierwsza wspólna akcja układu Elany (30) i KKSu Kalisz (30) w kwietniu tego roku na wracający Górnik z Kobylina. Oczywiście chyba nie musimy pisać iż akcja na naszą korzyść ;)

Tak poza tym kibice Górnika obecni byli w 8 osób na meczu Elana – Ostrovia (czerwiec 2016) i w 95 osób na meczu Elana – Gwardia (sierpień 2016)…

Jak widać powyżej mimo iż nasze drużyny nie grały ze sobą 17 lat to nie przeszkodziło to temu aby kibole obu ekip gdzieś tam ze sobą się spotykały. Można stwierdzić nawet iż jak na ekipy spoza swojego województwa te spotkania były dość obfite i praktycznie wszystkie na naszą korzyść…

To tyle w temacie… do zobaczenia jutro…

SOBOTA (17.09)
ELANA TORUŃ – GÓRNIK KONIN GODZINA 15:00,
STADION MIEJSKI BEMA! HIT RUNDY JESIENNEJ

dodał: Admin

                   Jutro gościmy Górnika Konin... a więc przedstawiamy rywala!
Dodano:16 Sep 2016 13:50

Trochę na ten temat już napisano. My jednak już do końca wyczerpiemy temat. Górnik Konin to klub o jedenaście lat starszy od Elany bo założony w 1957r. Ich barwy to kolory biały i niebieski. Ich drużyna największe sukcesy odnosiła w latach dziewięćdziesiątych kiedy to spędziła pięć lat (potem dodatkowo dwa lata) na zapleczu ekstraklasy a w 1998 roku dotarła nawet do finału Pucharu Polski! Kibice z Konina musieli jednak przeżywać nie tylko wzloty ale także upadki swojego klubu. Zaczęło się od tego gdy w sezonie 1996/97 w klub wszedł potężny jak na tamte czasy sponsor Aluminium i wszedł w nazwę klubu. Najwierniejsi kibice oczywiście nie akceptowali tej nazwy lecz nadal utożsamiali się z klubem. Kolejne kłopoty przyniósł jednak sezon 1999/2000 gdy nie jaki Piotr Nowak (reprezentant Polski) najpierw zmienił nazwę klubu na KP Konin by po pierwszej rundzie przenieść klub do… Bydgoszczy i połączyć go z ówczesnym Zawiszą! Ta decyzja długo odbijała się czkawką zarówno dla kiboli z Konina i Bydgoszczy, którzy musieli potem odbudowywać swoje kluby. Kibice Górnika zaczęli śmigać wtedy na rezerwy Aluminium, które naturalnie stały się ich pierwszą drużyną. Najpierw występowali w IV lidze by rok po roku awansować do trzeciej ligi a później do drugiej (sezon 2002/03). Wtedy też powstała ich grupa ultras „Koninianie 03” która przyczyniła się do tego iż doping w Koninie powrócił na stałe! Mimo iż klub nadal nazywał się Aluminium to dla nich jedyną słuszną nazwą był Górnik! Po dwóch latach spędzonych w ówczesnej II lidze przyszła kolejna afera tym razem korupcyjna, która skończyła się tym iż w sezonie 2004/05 drużyna z Konina wylądowała w A-Klasie! Dwa lata później na 50 lecie klubu udało się powrócić do ich właściwej nazwy Górnik Konin i powoli z roku na rok awansować coraz wyżej aż w końcu w obecnym sezonie zagrać na czwartym szczeblu rozgrywek (obecna 3 liga!)
Ich najwierniejsi kibice noszą przydomek „Łancuchy” (więcej na ten temat tutaj: http://gornik.konin.pl/2014/?page_id=100). Od 2009r.ich jedyną zgodą jest Gwardia Koszalin z którą to obecni byli w Toruniu na inauguracje tego sezonu. Ponadto od 1996r. przez około dwa lata łączyła ich sztama z Górnikiem Wałbrzych ale ze względu na wymianę pokoleń szybko ta zgoda padła. Ponadto Konin jak i cała wielkopolska (poza Kaliszem) jest kojarzona z Lechem Poznań na którego fani Górnika niegdyś także jeździli i rzecz jasna mieli kontakty z okolicznymi fan clubami Lecha! Jak twierdzą od początku lat dwutysięcznych postanowili iż skupiają się tylko i wyłącznie na swojej drużynie a Konin fc Lech to inna oddzielna ekipa. Mimo wszystko do tej pory kojarzeni są jako ekipa z rodziny poznańskiego Lecha i na pewno wzajemnie się nie zwalczają. Zresztą mają jakieś tam kontakty/ ciche układy z Ostrovią Ostrów (która podobnie jak oni niby nie Lech ale jednak…). Swego czasu przez chwilę wąchali się z Apatorem ale szybko im to wybiliśmy z głowy.
Ich największą kosą od lat jest KKS Kalisz co w obliczu ostatniego zawarcia naszego układu z nimi dodaje smaczku temu spotkaniu! Największy młyn wystawili w sezonie 1996/97 na meczu z Pogonią Szczecin ok. 700 osób oraz w sezonie 2009/10 z Legią Chełmża ok. 650! Największy wyjazd? Około 5-7 tysięcy osób z Konina na finale Pucharu Polski z Amicą Wronki (1998r.) oraz ok. 300 osób w Kleczewie (2011/12)!
Na swoim koncie mają dziewięć spotkań w tzw. rugby bez piłki. Ich bilans to 5 zwycięstw (RKS Radomsko, Chojniczanka, Chrobry, Wisła Sandomierz, Stal Gorzyce) oraz cztery porażki (RKS Radomsko, GKM & Włókniarz, Stal Gorzów oraz … Elana Toruń). Z kibicami Górnika spotykaliśmy się w przeszłości na stadionach w latach dziewięćdziesiątych (zdobywając między innymi ich flagę Biało – Niebiescy) i poza nimi w późniejszych czasach (m.in. wygrywając grilla na ubitej ziemi) ale o tym jeszcze w kolejnym artykule.

W tym sezonie byli na dwóch wyjazdach w Manowie - 41 osób i w Bydgoszczy w 72 głów! Ponadto w 95 osób wspierali Gwardię na meczu u nas. Ich młyn oscyluje obecnie w liczbie 50-150 osób (na meczu z Pogonią Lębork).
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews