Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Wygrana w półfinale!
Dodano:25 May 2018 15:19

23.05.2018 Unia Solec Kujawski - Elana Toruń 1:2 (0:0) - Okręgowy Puchar Polski! (środa)

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu naszego województwa, Elana w środę zmierzyła się w Solcu Kujawskim z tamtejszą Unią! Do tej miejscowości pociągiem plus kilka aut wybrało się zaledwie... 39 kibiców Elany Toruń.

Oczywiście fakt iż ten mecz wypadł nam 3 dni po meczu z Górnikiem Konin a więc z naszej strony nie było jakieś większej mobilizacji, większego ciśnienia na te spotkanie, fakt ze środek tygodnia, fakt iż z góry było wiadomo iż tego dnia na obiekt w Solcu nie wejdziemy i wreszcie fakt iż rozgrywki pucharowe mają trochę mniejszą rangę niż te ligowe, nie usprawiedliwia naszej słabej liczby na tym nieodległym wyjeździe! Tym większy szacunek dla osób, które jednak nie szukały wymówek i pojawiły się pod płotem w Solcu by dopingować "żółto - niebieskich"! Tak jak wspomnieliśmy wyżej, niestety na stadion nikomu od Nas nie udało się wejść...

Jeżeli chodzi o poczynania na boisku to nasi piłkarze wygrali te spotkanie 2:1 i awansowali do finału rozgrywek a więc europejskie puchary stoją przed nami otworem... ;) Co cieszy to jedną z bramek strzelił wychowanek Elany, Paweł Karbowiński, który pokazuje że jak się chce to można i daje się radę na tym poziomie piłkarskim! Liczymy iż w przyszłości on jak i inni "Elanowcy" będą otrzymywać więcej szans!

W drugiej parzę półfinału zmierzył się Chemik Bydgoszcz z... Chełmżyńską Legią! Niestety... w tym półfinale zwycięzcą okazali się ci pierwsi wygrywając z Legią 1:0 po karnym! Dlaczego niestety? A no bo tego dnia mocno kibicowaliśmy tym, których "krew to nie maślanka" licząc iż to właśnie z nimi spotkamy się w finale. I wcale nie chodzi nam w tym momencie o poziom piłkarski (bo Chemik z całą pewnością jest lepszą drużyną) ale głównie zależało nam na tym gdyż finał ma formę dwumeczu tzw. mecz i rewanż! Co za tym idzie gdyby przyszło nam grać z Chełmżą to nie tylko doszedł by nam "ciekawy wyjazd" (sami nie wierzymy iż to piszemy no ale takie obecne realia iż każdy mecz z kibicami drużyny przeciwnej jest ciekawy) ale i oni musieliby przyjechać do Torunia! Idąc dalej tym tokiem rozumowania oczekiwaliby oni pewnie wsparcia od tych, których dostrzec w naszym mieście poza Motoareną jest ciężko... Z tego względu na pewno byłoby baaaardzooo ciekawie :) Ehh szkoda, musimy się obejść smakiem i w zamian czeka nas finałowa podróż do Bydgoszczy!

To tyle... Liczymy iż w czerwcu na ostatnim ligowym wyjeździe, który przypadł właśnie nam do Solca zrehabilitujemy się liczbowo i pojedziemy tam w konkretnej liczbie... ŚWIĘTOWAĆ AWANS DO 2 LIGI!

TERAZ WSZYSCY..... JUTRO (SOBOTA 26.05) DO ŚWIECIA!!! AMEN!
dodał: Admin

                   A.C.A.B.
Dodano:25 May 2018 15:18
Szanowni Elanowcy,
Jak dobrze wiecie, życie fanatyków nie zawsze bywa kolorowe. Ci najbardziej aktywni w świecie kibicowskim z pewnością wiedzą co w tej chwili mamy na myśli. Jeżdżąc po Polsce za swoim klubem naoglądaliśmy się różnych, przeróżnych absurdalnych sytuacji np. prowokacji ze strony służb wiadomo jakich, przez co nie raz pewne osoby zostały dotkliwie ukarane np. nie do końca zrozumiałymi mandatami czy innymi poważniejszymi sankcjami. Problem jest jeszcze większy gdy takowe kary dotykają osób zupełnie niewinnych bo i takie sytuacje bywają. Często w takich chwilach nasi bracia po szalu potrzebują pomocy prawnej. My w tej chwili ze swojej strony możemy polecić takowych mecenasów jak adw. Anna Burnecka, adw. Mateusz Kondracki, adw. Mariusz Lewandowski oraz adw. Michał Wiechecki!

Często bywa tak w świecie kibicowskim iż takowe sytuacje, które są ponad podziałami przynależności klubowej. Takowy przykład jedności iż gdy sytuacja tego wymaga to „KIBICE są ZAWSZE RAZEM” mieliśmy chociażby po tragicznym wypadku naszych kolegów wracających z Rzeszowa. Wtedy z całej Polski (nie tylko tej zaprzyjaźnionej nam) otrzymywaliśmy poparcie w postaci chociażby przeróżnych transparentów dla naszego kolegi z sektora niebo Śp. Kupca!

To, że nam nie po drodze z takimi ekipami jak Górnik Konin czy Włocłavia Włocławek wiadomo nie od dziś, zresztą można było chociażby usłyszeć na ostatnim niedzielnym meczu gdy z tymi to ekipami „wymienialiśmy się uprzejmościami” śpiewając pewne przyśpiewki w swoją stronę. To nie oznacza, że gdy trzeba to nie potrafimy sobie pomagać! Dlatego też gdy chłopacy z powyższych ekip potrzebowali pomocy prawnej to My im takową pomoc podsunęliśmy.

Korzystając z okazji chcielibyśmy za pośrednictwem tej strony raz jeszcze podziękować adwokatom Mateuszowi Kondrackiemu, Mariuszowi Lewandowskiemu, Annie Burneckiej i Michałowi Wiecheckiemu za reprezentację i obronę kibiców Górnika Konin w sprawie karnej w Toruniu. Mecenasi poświęcili dwa pełne dni pracy dla kibiców Górnika Konin z pełnym zaangażowaniem reprezentując ich przed organami ścigania i Sądem. Skutkowało to otrzymaniem przez kibiców Górnika Konin minimalnych wyroków oraz niezwłocznym zwolnieniem ich po rozprawie z zatrzymania. Wszyscy kibice po 48 h od zatrzymania wrócili do domów.

Tyle od nas… MY KIBICE, ZAWSZE RAZEM… A.C.A.B. !!!
dodał: Admin

                   Elana - Górnik (Foto)
Dodano:25 May 2018 15:17

http://elanowcy.pl/fotoelana/thumbnails.php?album=399
dodał: Admin

                   Apator Toruń - UNIA LESZNO
Dodano:25 May 2018 15:17
Apator Toruń - UNIA LESZNO
dodał: Admin

                   20.05.2018 ELANA TORUŃ - Górnik Konin 2:0 (opis z trybun)
Dodano:25 May 2018 15:16
20.05.2018 ELANA TORUŃ - Górnik Konin 2:0 (opis z trybun)

Na niedzielę 20 maja zaplanowano kolejny mecz ligowy naszej drużyny, która tego dnia miała się zmierzyć z niejakim Górnikiem Konin. A więc już z góry patrząc na terminarz przed rozpoczęciem wiosny, wiadomo było iż jeżeli jakikolwiek mecz w Toruniu może kandydować do "meczu rundy" czy do meczu tzw. "podwyższonego ryzyka" to właśnie ten mecz z Łancuchami.
Ekipa gości wraz ze swoimi koalicjantami (Włocłavia Włocławek, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Odra Wodzisław) na ponad miesiąc przed tym spotkaniem ruszyli z ostrą mobilizacją na ten wyjazd. Pełno filmików w sieci, groźnych zapowiedzi i oczywiście napinka (szczególnie ze strony ekipki z Włocławka, która jest nam już z tego znana) spowodowała iż wiedzieliśmy, że tego dnia ekipa przyjezdnych może przyjechać do Grodu Kopernika w nieco większych liczbach niż na co dzień zwykle wykręcają . My na to wszystko tylko "zacieraliśmy ręce" bo wiadomo iż takie mecze z liczną grupą przyjezdnych to zupełnie inna atmosfera na trybunach niż cała masa pozostałych spotkań naszej ligi z drużynami typu GKS Przodkowo, Wierzyca Pelplin tudzież inny Sokół Kleczew.

Niestety na około dwa tygodnie przed meczem otrzymaliśmy niepokojące informacje od Koninian iż wokół tego meczu zaczynają się robić jakieś "cyrki". Konkretnie to zesrani działacze naszego klubu (z całą pewnością przy nacisku służb milicyjnych) wysłali do Górnika informacje iż zamierzają wpuścić (uwaga!!!) zaledwie 100 kibiców gości, dodając przy tym, że tylko i wyłącznie tych z Konina i nie ma mowy o żadnym Włocławku!!! Skandal!!! Gdy tylko o tym się dowiedzieliśmy to dążyliśmy do szybkiego spotkania z przedstawicielami naszego klubu celem wyjaśnienia tej absurdalnej sytuacji! Do takowego spotkania udało się nam doprowadzić na półtorej tygodnia przed meczem po naszym pucharowym spotkaniu w Ostaszewie.

Działacze poinformowali nas iż ten mecz zgłoszony jest jako "impreza masowa" na zaledwie 1100 osób w tym tylko 100 kibiców gości! Tłumacząc się bzdurnie przy tym iż "nie wiedzieli, że może ich aż tylu przyjechać..." i jak stwierdzili to formalnie takie ustalenia można zmienić najpóźniej na miesiąc przed planowanym spotkaniem, co za tym idzie.... nic się już nie da z tym zrobić! (Co także wydaje się bzdurą bo wedle relacji Górnika, takowe zapotrzebowanie do klubu na 400-450 biletów wysłali na 5 tygodni przed!!!). Tak naprawdę te argumenty nijak do nas nie trafiały. Nie po to My jeździmy po całej Polsce, oczekujemy aby szanowali naszą grupę wyjazdową i wszędzie wpuszczali na stadiony, by w rewanżu w Toruniu dochodziło do takich scen! Nasi działacze chyba najwidoczniej zapomnieli dla kogo tych 22 typów biega po boisku i "sprytnie" takową skandaliczną decyzją chcieli zatuszować swoje braki umiejętności w organizacji spotkań a zarazem zapewnić sobie „sztuczne” bezpieczeństwo na stadionie…
Takie działanie klubu było dla nas nie do zaakceptowania tym bardziej, że zarówno nam jak i działaczom za chwilę marzy się awans wyżej do co najmniej 2 ligi, w której to takich ekip jak Konin i to poważniejszych, liczniejszych czeka jeszcze więcej i nie wyobrażamy sobie by do podobnych sytuacji miało jeszcze kiedykolwiek dochodzić. Nie raz głośno skandowaliśmy iż „PIŁKA NOŻNA JEST DLA KIBICÓW” i jeżeli dany klub nie potrafi zorganizować imprezy aby wszyscy chętni na oglądanie tej kopaniny, faktycznie dany mecz obejrzeli z pozycji trybun (tym bardziej gdy są na to odpowiednie warunki. przyp. nasz obiekt posiada 5000 miejsc siedzących!) to takowy klub po prostu powinien być ukarany walkowerem, podobnie jak te wszystkie inne wioski, które te walkowery nam w przeszłości oddawały. Nie sądziliśmy jednak iż takowy problem może dotyczyć takiego dużego miasta jak TORUŃ i takiego klubu z niby wielkimi aspiracjami...

Wracając jednak do spotkania to My ze swojej strony zaproponowaliśmy nawet naszym działaczom iż jesteśmy skłonni „oddać” bilety ze swojej puli (skoro mecz rzekomo był zgłoszony na 1100 osób) na rzecz kibiców gości, byle tylko weszli oni w komplecie. Ostatecznie stanęło na tym iż po naszej rozmowie na drugi dzień miało dojść do jeszcze jednego spotkania pomiędzy przedstawicielem „smutnych panów” a działaczami naszego klubu, celem próby rozwiązania problemu i zwiększenia puli dla kibiców gości. Faktycznie następnego dnia Konin otrzymał info o zwiększeniu tej ilości ale tylko do 200 biletów, co oczywiście nie satysfakcjonowało ani nas ani tym bardziej… samych przyjezdnych!
Na tą propozycję klubu od razu stanowczo zareagowaliśmy, przekazując działaczom jasny komunikat „albo wchodzą wszyscy albo My nie wchodzimy na stadion i nie ma dopingu!”. Podobną informacje otrzymali od nas przyjezdni i na tym ten temat zakończyliśmy.

Do meczu zostało nieco ponad tydzień a więc i My ruszyliśmy z małą propagandą tego spotkania. Spora mobilizacja była także m.in. w szeregach naszego układowicza z Kalisza. Mijały kolejne dni aż wreszcie nastała wyczekiwana niedziela. Grupa przyjezdnych pociągiem zgodnie z zapowiedziami wybrała się do naszego miasta w komplecie bez zważania na ograniczenia ze strony naszego klubu (sami oceniają się na 373 osoby!). Na dworcu napotykają na niemałe problemy ze strony psiaków, którzy ostro ich tam sprawdzają. Mimo to udaje im się w końcu dotrzeć pod stadion. W tym samym czasie, powoli także żółto niebieska wiara gromadzi się pod stadionem, czekając na rozwój sytuacji czy kibice przyjezdni wejdą czy też nie. Na nieco ponad półgodziny przed rozpoczęciem spotkania, na obiekt zaczynają wchodzić pierwsze osoby z grupy przyjezdnych, cześć z nich wspomaga się chyba nawet delikatnym „wjazdem z bramą”. Ku naszemu zaskoczeniu przyjezdni, momentalnie, bezpośrednio po wbiegnięciu na trybuny decydują się na atak na… praktycznie pusty sektor C! „Praktycznie pusty” bo w rzeczywistości na tamtą chwilę znajdowało się tam ok. 10 małolatów, którzy chociażby z racji swojego wieku nie powinni być potraktowani jako rywal godny uwagi (tym bardziej iż przyjezdni, mieli świadomość z jakich przyczyn cała nasza grupa znajdowała się poza stadionem!).
No cóż. Szumne, groźne zapowiedzi, mecz podwyższonego ryzyka i i najwyraźniej zadziałała fantazja o zdobycia sektora, tudzież zabuzowała adrenalina w głowach gości. To wszystko wystarczyło, by zdecydować się na nieprzemyślaną, przypałową akcję z ich strony. Nieliczna grupa od Nas (dosłownie kilka osób), która w tym czasie znajdowała się na krytej widząc co jest grane, biegnie w stronę sektora C, lecz zanim dobiegli do celu to było już dawno po „zawodach”. Także sami przyjezdni za daleko nie dobiegli bo momentalnie interweniowała milicja, ostro ich gazując i zmuszając do zawrócenia. Kilka osób z ich strony od razu została zawinięta a pozostali zostali otoczeni kordonem w klatce gości. Oczywiście cała ta sytuacja wywołała także nie małe zamieszanie pod naszą główną bramą gdzie już wtedy znajdowała się zdecydowana większość naszej grupy. Kilku osobom udaje się wbić na stadion przez płot lecz także i tu momentalnie doskakują milicyjni, którzy barykadują wejście. Efektem tego całego zamieszania był fakt iż mecz został opóźniony o kilka minut ! Mimo to nadal, służby porządkowe nie wpuszczały nikogo na stadion! I nie ma tu znaczenia kto chciał się dostać na obiekt czy była to kobieta, dziecko, dziennikarz, były czy obecny piłkarz tudzież też "groźny kibol"!
W tym momencie pod bramami było bardzo nerwowo, nie brakowało drobnych przepychanek. Policja twierdziła iż ze względu bezpieczeństwa takie jest chwilowe zarządzenie organizatora meczu (czyt. Klubu), zaś działacze twierdzili zgoła inaczej iż jest to decyzja psiaków i nie mają na to żadnego wpływu. Tak czy siak widok ok. 30 uzbrojonych milicjantów blokujących wejście na stadion to prawdziwy „hit marketingowy” ze strony zarówno organizatorów jak i samej milicji. Efekt? Sporo osób (oczywiście większość z nich to pikole) rezygnują z wejścia na stadion i wracają do domu. Tak to już niestety jest jak w klubie więcej do powiedzenia ma komendant i jego podwładni niż sam prezes…

Finalnie w około 10 minucie meczu wreszcie ponownie zaczęto wpuszczać własnych kibiców na stadion. Kilka minut później pierwsi z nas zasiadają już na sektorze C, lecz w komplecie jesteśmy na nim dopiero w 35-40 minucie! Nasz młyn tego dnia oscyluje w granicach około 500-600 kiboli w tym 81 KKSu Kalisz (wszyscy w jednakowych białych koszulkach!) oraz delegacje takich ekip jak Widzew Łódź (+/-30 osób), Ruch Chorzów (ok.20) oraz Myszkowski KS!

Niestety poza tą grupą przyjezdnych, która już się na stadion dostała wcześniej to pozostali nie zostali wpuszczeni na obiekt (z racji zaistniałego „zamieszania”). Ci „obecni” chcieli nawet w przerwie meczu opuścić stadion ale milicja na to nie zezwoliła, mimo iż nalegał na to sam delegat PZPN! Takowa komiczna sytuacja… najpierw jednych nie chcą wpuścić, za chwilę drugich wypuścić. Takie rzeczy to chyba możliwe tylko w naszym kraju ;) Ta sytuacja jednak w dużej mierze już wtedy mogła wskazywać co może się wydarzyć po zakończeniu meczu z kibicami gości…

Z tego względu przez większą cześć meczu obecna grupa przyjezdnych nie była za bardzo skora do dopingu, oglądając te „widowisko piłkarskie” na siedząco, w milczeniu. Budzą się jedynie w kilku momentach po naszym prowokacyjnym dopingu w ich stronę, odpowiadając podobnymi przyśpiewkami z kategorii tzw. „przyśpiewek wulgarnych”. Owszem takowy „festiwal ” odegrał znaczącą rolę w naszym „repertuarze” na ten mecz lecz poza tym staramy się także skupić na dopingu własnej drużyny. Wiadomo nie od dziś iż takowe mecze powodują iż chętnych do wydzierania gardła jest jeszcze więcej niż zwykle, więc i ten doping był głośny i stał na wysokim poziomie! W momencie gdy Elana w 77 minucie strzeliła bramkę na 2:0, do dopingu (praktycznie już do końca meczu) włącza się cała kryta (gdzie oprócz pikoli, zasiadła także liczna grupa od nas) ! W tym momencie poziom decybeli dopingu przerastał nasze oczekiwania. Już nie tylko Toruńska Elana na dwie strony, nie tylko wszyscy skandowali proste i krótkie „Elana Toruń” ale także inne wyszukane przyśpiewki typu „Banda Świrów” czy pozdrowienia dla „gorszej strony Łodzi”, która w ostatnim czasie uzyskała awans do 1 ligi;)

Ostatecznie wynik na boisku już nie uległ zmianie i żółto – niebiescy wygrywają 2:0. Dzięki temu zmniejszają stratę do lidera tabeli (Świt Skolwin) na dwa ligowe punkty! Po meczu dziękujemy im za kolejne zwycięstwo i po jeszcze krótkiej „utarczce słownej” z Koninem i ich ziomkami, opuszczamy stadion. Cieszy zwycięstwo, możemy tylko żałować iż „przez tych co zawsze” święto kibicowskie zostało popsute, przez co na pewno czuć duży niedosyt po tym meczu.
Jak się później okazało wszystkie 63 osoby obecne na stadionie z koalicji przyjezdnej zostali zawinięci i doprowadzeni po 48 h do toruńskiego Sądu, gdzie otrzymali zarzuty… Z naszej strony podsyłamy chłopakom „swojego” adwokata…. HWDP!

Na koniec pozdrowienia dla wszystkich obecnych, wielkie dzieki KKS, Widzew, Ruch, Myszków za wsparcie ! Jasny komunikat w stronę policji i naszego klubu… pamiętajcie… PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW! A.C.A.B!
dodał: Admin

                   Jutro do Solca! W sobotę na Świecie!
Dodano:22 May 2018 12:08
JUTRO 23.05.2018 (ŚRODA) - WYJAZD DO SOLCA KUJAWSKIEGO (PUCHAR POLSKI)

SOBOTA 26.05.2018 - WYJAZD DO ŚWIECIA!
-----------------------------------------------------------------------------------
Drodzy Wyjazdowicze!

Już jutro ruszamy na wyjazd w ramach okręgowego Pucharu Polski! Preferowany przez nas transport to transport pociągiem! Spotykamy się o 15:00 na Dworcu Głównym. Odjazd 15:47! Koszt biletu na pociąg w jedną stronę to: 8,20zł (normalny), 5,17zł (ulgowy), 4,02zł (studencki). Przekazujcie info dalej. Jedziemy Wszyscy!

-----------------------------------------------------------------------------------
INFO ODNOŚNIE WYJAZDU DO ŚWIECIA
Na wyjazd do Świecia wymagana jest lista imienna dlatego już teraz uruchomiliśmy zapisy i tylko do czwartku do godziny 12:00 można się zapisywać na ten wyjazd pod linkiem -> www.elanowcy.pl/zapisy.php

PRZEKAZYWAĆ INFO DALEJ I WIDZIMY SIĘ ZARÓWNO W SOLCU JAK I W ŚWIECIU!

JESTEŚMY ZAWSZE TAM!
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews