Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   13.06.2018 Chemik Bydgoszcz - ELANA TORUŃ 0:4 (zaległy opis)
Dodano:18 Jun 2018 12:39

Do Bydgoszczy na rewanżowy mecz finałowy wybrało się zaledwie... 24 najwierniejszych fanów Elany. Nie szukając zbędnych wymówek trzeba stwierdzić jasno iż nasza liczba tego dnia słaba, poniżej oczekiwań a więc tym bardziej szacunek dla obecnych! Na stadionie meldujemy się krótko po rozpoczęciu meczu i sporadycznie dopingujemy naszych piłkarzy.  Elana, która po pierwszym meczu wypracowała sobie przewagę trzech bramek (przyp. wygrali 5:2) w rewanżu grając „rezerwami” jeszcze ją powiększyła dorzucając kolejne cztery trafienia, nie tracąc przy tym żadnej! Tym samym żółto – niebiescy sięgnęli po puchar i po czek w wysokości 30 000zł ;) Piłkarze otworzyli szampany i krótko świętowali na środku murawy, po czym skierowali się w stronę sektora gości. Tam można było oglądać obrazki z finałowych spotkań wyższej rangi chociażby tych finałów na Narodowym,  gdzie puchar zdobyty przez piłkarzy trafił w ręce kiboli ;)

Po wzajemnych podziękowaniach krzyknęliśmy piłkarzom krótko „Puchar już mamy teraz na awans czekamy” i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na koniec raz jeszcze wielki szacun dla obecnych!!! Puchar jest nasz!!!

dodał: Admin

                   Wyjazd do Solca? Koszt 5 zł! Zbiórka 13:30 na Dworcu Głownym PKP!
Dodano:15 Jun 2018 20:52

16.06.2018 Wyjazd do Solca [Ostateczne info odnośnie godziny zbiórki i kosztów!!!]

Informujemy, że ostateczny koszt wyjazdu autokarem to 5 zł. A więc wszyscy co zapisali się na ten środek transportu przygotujcie piątaka i ruszamy w stronę Solca!!!

Zbiórka godzina 13:30 na Dworcu Głównym PKP Toruń.

Jedziemy Wszyscy!!! Udostępniajcie!!!
dodał: Admin

                   UWAGA !!! Do Solca jedziemy autokarami!!!
Dodano:14 Jun 2018 8:45

UWAGA!UWAGA!UWAGA! WAŻNE!

ZMIANA PLANÓW ODNOŚNIE SOBOTNIEGO WYJAZDU DO SOLCA!

Z racji tego iż działacze naszego klubu wyszli z inicjatywą ogarnięcia autokarów na te wyjazd, zmieniamy preferowany środek transportu. Jedziemy transportem kołowym! W tej chwili uruchamiamy zapisy TYLKO I WYŁĄCZNIE dla osób, które chcą JECHAĆ AUTOKAREM!!!

www.elanowcy.pl/zapisy.php !!!

Koszt wyjazdu autokarem? Podamy niebawem. Zapewniają nas jednak iż będą to znikome, promocyjne koszta ;)

Od ilości zapisanych osób będzie zależeć ile autokarów będziemy ogarniać! Pozostali? Organizować własne fury i jedziemy wszyscy razem w jednej kolumnie!!!

Cała powyższa sytuacja spowodowana jest chęcią logicznego połączenia wyjazdu z zaplanowaną fetą na godzinę 19:00 na toruńskiej starówce. Gdybyśmy podróżowali na ten mecz pociągiem mielibyśmy problem aby pojawić się na mieście o czasie. Tyle w temacie.

Udostępniajcie posta, przekazujcie info dalej, mobilizujcie się wzajemnie, zapisujcie się na wyjazd i widzimy się w sobotę!
dodał: Admin

                   16.06.2018 WSZYSCY JEDZIEMY DO SOLCA!!!
Dodano:13 Jun 2018 13:17

Awans miał być w ostatnią sobotę, niestety awansu nie było ale informujemy Was wszystkich tu i teraz... ten AWANS BĘDZIE! Takowy nastąpi w sobotę (16.06) po meczu w Solcu Kujawskim! Z tego względu JEDZIEMY WSZYSCY! Niech każdy z Solca dostanie pierdolca ;)

Z racji tego iż działacze naszego klubu wyszli z inicjatywą ogarnięcia autokarów na te wyjazd, zmieniamy preferowany środek transportu. Jedziemy transportem kołowym! W tej chwili uruchamiamy zapisy TYLKO I WYŁĄCZNIE dla osób, które chcą JECHAĆ AUTOKAREM!!!

www.elanowcy.pl/zapisy.php


Cena biletu w jedną stronę na pociąg to: 8,20zł (normalny), 5,17zł (ulgowy) 4,02zł (studencki)!

Bilet na mecz? 0 zł bo niestety dużo na to wskazuje iż jak na takie buraczane kluby jak ten z Solca przystało boją się kibiców gości i po raz trzeci z rzędu w tej miejscowości nie wejdziemy na stadion. Tak czy siak będziemy dopingować zza płotu i w ten dzień świętujemy awans!

Nasze Stowarzyszenie "ELANOWCY" zgłosiło legalne zgromadzenie pod stadionem w Solcu więc tego dnia musimy się stawić tam w mocnej grupie!

Ponadto później po naszym powrocie z wyjazdu, trochę po godzinie 19:00 na starówce naszego pięknego miasta zaplanowana jest feta z okazji tego jeszcze niedoszłego awansu! Cóż dodać? WSZYSCY DO SOLCA!

Przekazywać info dalej i widzimy się w sobotę!

2 liga, 2 liga ELANA!!!
dodał: Admin

                   9.06.2018 ELANA TORUŃ - KP Starogard 0:3 (opis z trybun)
Dodano:13 Jun 2018 13:15


9 czerwca 2018 to miała być ta data po której żółto - niebiescy po 5 latach wrócą do rozgrywek o nazwie "2 liga" (jeszcze wtedy był podział na zachodnią i wschodnią) a po 19 latach wreszcie zawitają na szczebel centralny. Elana przed tym meczem (na dwie kolejki przed końcem) miała 4 punkty przewagi nad drugim Świtem Skolwin i wystarczyło zwycięstwo by bez oglądania się na inne wyniki pozostałych drużyn, awansować wyżej. Z tego względu w tygodniu poprzedzającym ten mecz można było wyczuć wzmożoną mobilizacje w naszych szeregach. Rywal? KP Starogard a więc kibicowsko totalnie bez szału. Jednak tego dnia każdy Elanowiec wiedział iż ten mecz może być wyjątkowy i idzie na Bema po to by świętować awans! Jednym słowem miało być jedno wielkie święto piłkarskie, chłodzono szampany i szykowano się do fety. Tej ostatecznie nie było ale o tym za chwilę.
Niestety! Pierwszą porażką tego dnia okazała się po raz kolejny organizacja meczu przez nasz klub. Na niecałą godzinę przed meczem przed wejściowymi bramami zaczęły się tworzyć wielkie, gigantyczne kolejki jakby zaraz na stadionie miałby zasiąść ponad 5 tysięczny komplet widzów. Faktycznie jak na nasze toruńskie warunki, chętnych by obejrzeć te spotkanie było sporo ale bez przesady. Wiele się dyskutuje dlaczego w Toruniu frekwencja na piłce jest taka a nie inna. Wiele się mówi o budowaniu wizerunku klubu ale Panowie działacze nigdy nie będzie dobrze jeżeli chociażby na ostatniej prostej prowadzącej pod bramy stoi cała masa psiaków jakby zaraz tu miała być wojna, którzy wyskakują ze swych kabaryn gdy tylko widzą kogoś w barwach klubu (niewspominając o grupkach) po to by wszystkich spisać a najlepiej nagrodzić także jakimś śmiesznym mandatem. Nigdy nie będzie dobrze jeżeli nadal jakaś cześć z nich uzbrojona po zęby (nie wiadomo po co) będzie stała na wejściu i dyktowała Wam tempo wpuszczana kibiców, kiedy otworzyć bramę i kogo wpuścić a kogo nie!
Czasami mamy wrażenie jakby to komendant rządził tym klubem a nie Pan Prezes i Wy Panowie działacze możecie tylko stwierdzić "nie mamy na to wpływu, nie możemy nic z tym zrobić". Może przed nadchodzącym sezonem to na posterunku "smutni panowie" będą za Was decydować o przyszłych transferach piłkarzy do klubu? Czemu nie? Przecież Wy nie macie nic do powiedzenia!
Podsumowując mozolne wpuszczanie na bramach (notabene tylko dwa kołowrotki) oraz pełno milicji bezpośrednio pod stadionem (niezależnie czy gramy z Górnikiem Konin czy innym GKSem Przodkowo) to nie są obrazki, które zachęcają zwykłych konsumentów sportu w Toruniu do przyjścia po raz kolejny na stadion, na Elanę! Strach pomyśleć co będzie gdy faktycznie awansujemy do 2 ligi a do Torunia zawitają takie ekipy jak Ruch Chorzów czy Widzew Łódź... Organizacja? Tragedia!!!
Kończąc jednak ten wątek to efekt powyższego był taki, że dopiero w około 15 minuty spotkania większości kibiców udało się wejść na obiekt.
Ostatecznie w młynie tego dnia +/- 400 kiboli. Do tego sporo osób od nas na krytej. Łączna frekwencja na stadionie to ok. 2000 widzów co jak na nasze dotychczasowe warunki jest wynikiem przyzwoitym. Cała ta zgromadzona publika na własne oczy chciała ujrzeć kolejne zwycięstwo toruńskich piłkarzy i awans do wyższej ligi…

Niestety. Już w piątej minucie meczu gospodarze tracą pierwszą bramkę co (jak się później okazało) nieco ustawiło późniejsze losy spotkania. Mimo to od jakieś 15 minuty gdy wszyscy zainteresowani tego dnia ostrym wydzieraniem gardła, zameldowali się w sektorze C, ruszamy z głośnym dopingiem dla naszej drużyny, do którego momentami dołącza się cały stadion!
Na płocie wywieszamy 9 flag (Elana Toruń, Władcy Torunia, Ultras Elana, Toruńska Elana oraz dwie „wyjazdówki” ME i Śp. Mucha) oraz trzy transparenty (Kaczor PDW, Stal Rzeszów PDW oraz Romek F.C.B wracaj do zdrowia)! W 39 minucie spotkania nasi piłkarze niespodziewanie tracą drugą bramkę i do przerwy schodzą z wynikiem 0:2 w plecy. Za nim jednak sędzia zakończył pierwszą cześć spotkania to z trybun w stronę boiska poleciała spora ilość serpentyn przygotowana na ten dzień przez ultrasów.
Nadmienić trzeba także fakt i na tamtą chwilę wynik ten nie psuł naszych planów bo w równolegle rozgrywanym meczu nasz jedyny rywal do awansu (Świt Skolwin) … przegrywał w Kaliszu 1:0! (przyp. tylko zwycięstwo Świtu i brak zwycięstwa Elany, przedłużało nadzieję drużyny ze Szczecina na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli!).
Oczywiście mimo to wynik 0:2 nieco wpłynął na atmosferę na trybunach (szczególnie jeżeli chodzi o trybunę krytą) ale młyn nadal starał się robić swoje. Piłkarze jednak, którzy od 12 spotkań nie przegrali meczu (11 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek, do tego dwa zwycięstwa pucharowe! W Toruniu komplet zwycięstw!) tego dnia wyraźnie nie byli sobą. Około 70 minuty dotarła do nas informacja iż w Kaliszu, Świt wyrównał na 1:1! (Remis w tym meczu także dawał awans Elanie!). Zaczęło się więc nerwowe zerkanie na telefony na relacje live z Kalisza, wiadomo było bowiem iż Elana tego dnia już nie da rady zwyciężyć i liczyliśmy iż zespół z Kalisza dowiezie ten remis. W między czasie w 83 minucie nasz zespół traci jeszcze jedną bramkę na 3:0!
Wiara w naszych szeregach w ten awans, była tak duża iż jeszcze na trzy minuty przed końcem naszego spotkania grupa Ultras odważnie wywiesiła wcześniej przygotowany transparent o treści „AWANS JEST NASZ”, który miał być podsumowaniem tego meczu i całego sezonu. Do tego dorzucili prezentacje z flagami na kijach i ponownie rzucono serpentyny, wzbogacone żółto – niebieskim konfetti. Jeszcze wtedy mieliśmy (jak się później okazało błędną) informacje iż w Kaliszu nadal jest remis. Po chwili otrzymaliśmy (niepotwierdzone jeszcze) info iż Świt jednak prowadzi i to różnicą dwóch bramek 3:1, co definitywnie by przekreśliłoby szanse awansu tego dnia naszej drużyny!
Zaraz potem sędzia gwizdnął po raz ostatni i zakończył nasz mecz. Na trybunach zapanowała cisza a po chwili także chaos, który spowodowany był słowami spiker spotkania, który stwierdził iż wedle jego informacji w Kaliszu nadal jest 1:1. Zarówno kibice i piłkarze jeszcze chwile czekali na ostateczne wieści z Kalisza, które niestety były negatywne dla nas i potwierdziły wynik 3:1 dla Świtu.

Piłkarze po meczu standardowo podeszli pod nas sektor. Tutaj jednak emocje były tak duże iż od części publiki otrzymali wsparcie, zaś od drugiej połowy ostrą reprymendę słowną ;)
Fakt jest taki iż w niewytłumaczalny sposób piłkarze zagrali katastrofalny mecz, przez co popsuli tego dnia zaplanowane dla nas wszystkich święto. Jeżeli ktoś po raz pierwszy od dawien dawna wybrał się na mecz toruńskiej Elany (bo np. słyszał że od 12 spotkań ta nie przegrała i gra fajną piłkę) to niestety tego dnia się mocno rozczarował. Drugim niepodważalnym jednak faktem jest to iż „piłka nadal jest po naszej stronie”. Elana nadal jest liderem i tak jak przed meczem z KP Starogard tak i teraz nie wyobrażamy sobie by Elana nie awansowała do 2 ligi! „Wystarczy” wygrać ostatni mecz z przedostatnią drużyna (ostatni jest Energetyk Gryfino, który po jesieni się wycofał) w tabeli (która właściwie wszystko przegrywa i dawno spadła do 4 ligi!).

PANOWIE PIŁKARZE! POPSULIŚCIE JEDNO ŚWIĘTO, LECZ WIERZYMY IŻ NIE POPSULIŚCIE TEGO CAŁEGO SEZONU! PO PROSTU PRZEDŁUŻYLIŚCIE EMOCJE DO OSTATNIEJ KOLEJKI! TRUDNO ZDARZA SIĘ ALE PAMIĘTAJCIE, ŻE TEGO AWANSU PO PROSTU NIE DA SIĘ SPIER**LIĆ! NIE MA TAKIEJ OPCJI! NA DOBRĄ SPRAWĘ JESZCZE KILKA KOLEJEK WCZEŚNIEJ BRALIBYŚMY W CIEMNO TAKI SCENARIUSZ IŻ PRZED OSTATNIM MECZEM ELANA BYŁABY LIDEREM! TAKŻE BEZ PANIKI, W SOLCU ROBICIE SWOJE I PO 90 MINUTACH RAZEM ŚWIĘTUJEMY AWANS! W INNYM PRZYPADKU NAWET W SOLCU W TYM CAŁYM JURAJSKI PARKU WYGINĄ DINOZAURY A WY PIŁKARZE NIE MIELIBYŚCIE PO CO WRACAĆ DO ELANY W PRZYSZŁYM SEZONIE!!! NIE PO TO PRZEZ TYLE KOLEJEK WYGRYWALIŚCIE, POKAZALIŚCIE KLASĘ BY NA KONIEC TO SPIERDOLIĆ! PRZEZ TE WIELE LAT ELANA, WIELE RAZY MIAŁA AWANSOWAĆ DO WYŻSZYCH LIG I FAKT TO SIĘ PÓŹNIEJ NIE UDAWAŁO ALE NIGDY NA DWIE KOLEJKI PRZED KOŃCEM NIE MIELIŚMY 4 PUNKTÓW PRZEWAGI NAD DRUGĄ DRUŻYNĄ! TAKŻE BEZ JAJ I W SOLCU TYLKO 3 PUNKTY! W SOBOTĘ AWANS JEST NASZ!

ELANA – WSZYSCY DO SOLCA, NIECH GOSPODARZE ZE STRACHU DOSTANĄ PIERDOLCA! AMEN!

FOTO:
http://www.elanowcy.pl/fotoelana/thumbnails.php?album=400
dodał: Admin

                   6.06.2018 ELANA TORUŃ - Chemik Bydgoszcz 5:2 (zaległy opis z trybun)
Dodano:11 Jun 2018 13:44

Niestety pierwszy finał okręgowego Pucharu Polski z czwartoligowym Chemikiem Bydgoszcz pomimo naszej skromnej mobilizacji i w dłuższej perspektywie czasu możliwości gry w europejskich pucharach naszej drużyny ;), delikatnie stwierdzając... nie przyciągnął tłumów na el stadio de Bema. Powiedzmy sobie szczerze... nie wiedząc czemu ale frekwencja tego dnia była nadspodziewanie mizerna. Nas w młynie zaledwie niecała stówka. Na płocie wywieszamy dwie flagi Śp. Mucha i White Elana. Dopingujemy dopiero od 30 minuty spotkania. Piłkarze po pierwszej połowie też nie lepiej bo przegrywali 1:2.
Po przerwie nasz doping także prowadzony tylko fragmentami a więc nie był to najlepszy doping,który był widziany i słyszalny na tym stadionie. Grajki zaś w drugiej połowie wzięli się do roboty i ostatecznie rozbili Chemik 5:2, dzięki czemu na mecz rewanżowy pojadą z zaliczką trzech bramek!
Tak poza tym mecz bez historii.

Chcemy puchara Elana chcemy puchara... ;)
----------------------------------------------------------------
p.s. Na tą chwilę prowadzone są zapisy na rewanż do Bydgoszczy, który odbędzie się w środę 13.06.2018! Zapisy tylko do jutra (tj. wtorek 12.06) do godziny 12:00 !
www.elanowcy.pl/zapisy.php !
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews