Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Mucha Cup - zdjęcia z turnieju!
Dodano:19 Jul 2018 10:16
dodał: Admin

                   14.07.2018 Relacja z Mucha Cup 2018 / Oprawa 50 lecie klubu!
Dodano:19 Jul 2018 10:04

14 lipca 2018 w Toruniu rozegrano kolejną (już czwartą) edycje turnieju kibiców Elany Toruń o nazwie Mucha Cup, który poświęcony jest pamięci wielkiego fanatyka Marcina "Muchy" Muchewicza!

Po raz trzeci zawody te zostały rozegrane na starym stadionie Elany na Podgórzu (przyp. jedna edycja a dokładnie Mucha Cup’2016 odbyła się w Golubiu Dobrzyniu!). Do tegorocznych rozgrywek zgłosiła się rekordowa ilość drużyn bo aż 32 ekipy! Ostatecznie jednak do zawodów przystąpiło dokładnie 27 drużyn (dwie ekipy Grubasów, ETH, Mokre, Młode Mokre, Bydgoskie, Szkodole, EZW, Sekcja Szubińska, Bastion Rubinkowo, Skarpa, UET, Mat - Bud i jedna ekipa starszej brygady o nazwie „No Name” ;). Stawkę drużyn uzupełniały zespoły złożone z kibiców Elany spoza Torunia takie jak: FC Gniewkowo, FC Golub Dobrzyń, FC Lubicz, FC Kowalewo, Aleksandrów, Wąbrzeźno i Górsk oraz ekipy przyjezdne: KS Myszków, KKS Kalisz, Nikisz Fans, PBW, Stal Rzeszów oraz Wisła Nowa Huta).
Z rywalizacji sportowej (chociażby ze względu na późniejsze dotarcie do Grodu Kopernika) zrezygnowały inne zaproszone ekipy Widzewa Łódź, Chorzowskiego Ruchu i Wisły Sharks!

Turniej ze względu na to iż czekaliśmy na niektóre ekipy przyjezdne rozpoczął się z małym opóźnieniem! Po chwili jednak na czterech równoległych boiskach rozpoczęła się walka o puchar 
Drużyny zostały podzielone na 8 grup z których kolejno do rozgrywek pucharowych wychodziły po dwie ekipy.

Grupa A: 1. Grubasy, 2. FC Kowalewo
Grupa B: 1. No Name 2. Górsk
Grupa C: 1. Wisła Nowa Huta 2. Szkodole
Grupa D: 1. Golub Dobrzyń 2. Mat Bud
Grupa E: 1. Myszków 2. Rubinkowo
Grupa F: 1. Stal 2. EZW
Grupa G: 1. Bydgoskie 2. Mokre
Grupa H: 1. KKS Kalisz 2. Lubicz

Po rozgrywkach grupowych, cyknęliśmy kilka wspólnych zdjęć , trochę pośpiewaliśmy pozdrawiając przy tym ekipy z nami zaprzyjaźnione oraz także w sposób mniej kulturalny ekipy nam wrogie, po czym wróciliśmy do dalszej rywalizacji!

Nie pisząc już o wynikach 1/8 oraz ćwierćfinałów to w samych półfinałach między sobą rywalizowały drużyny Grubasów z Bydgoskim oraz FC Kowalewa z Kaliskim KKSem, zaś w samym finale spotkały się ponownie ekipy, które spotkały się już razem w grupie a więc Grubasy z FC Kowalewo! Zarówno w meczu grupowym (0:0) jak i finałowym pomiędzy tymi drużynami… padł remis i do wyłowienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych! Z niej zwycięsko wyszła ekipa Grubasów a więc drużyna, która w poprzedniej edycji sięgnęła po puchar Mucha Cup a więc tym samym obroniła tytuł!

Ostatecznie sam puchar zwycięskiej drużyny trafił w ręce żony Śp. Marcina, nagroda najlepszego zawodnika turnieju do przedstawiciela Grubasów, zaś najlepszym bramkarzem został golkiper drużyny FC Kowalewo!
Na boisku łącznie zagrało ponad 200 osób a na samym turnieju przez cały okres jego trwania przewinęło się co najmniej drugie tyle fanów. Atmosfera na turnieju była zacna! Nie zabrakło spontanicznych śpiewów czy odpalonych „świecidełek”. Godne uwagi tego dnia było także stoisko z tzw. cateringiem! Wiadomo oprócz napojów wysokoprocentowych, także do jedzenia każdy by coś dla siebie znalazł ;) „Gwiazdą wieczoru” jednak był świniak czy jak to woli „guziec, taka afrykańska świnia”, który „wjechał” pod koniec turnieju i każdy mógł go śmiało skosztować ze smakiem!
Po turnieju cała impreza przeniosła się na miasto gdzie wraz z ekipami przyjezdnymi umacnialiśmy nasze znajomości!

Na koniec wielkie podziękowania dla wszystkich osób obecnych na tym turnieju zarówno dla tych grających jak i tych przyglądających się! Podziękowania również dla wszystkich ekip przyjezdnych!

Wielki szacun i Gratulacje dla Stowarzyszenia Kibiców Elany Toruń, bez których ten turniej nie odbyłby się a już na pewno nie w takiej formie!

To tyle… Śp. Mucha, sektor niebo… Pamiętamy!!!
--------------------------------------------------------------------
Po turnieju w godzinach wieczornych około godziny 22:00, spotkamy się raz jeszcze wszyscy razem na toruńskich bulwarach gdzie grupa Ultras Elana Toruń przygotowała specjalną oprawę z okazji 50 lecia klubu, które obchodzimy w tym roku. Dokładnie to odpalono łącznie 170 rac (110 czerwonych, 60 białych) oraz cztery wyrzutnie fajerwerków. Całość przyozdobiła podświetlana folia o wymiarach ok. 160 metrów na której widniał napis o treści: „Pół wieku już za nami, przed nami cała wieczność, z Elaną Toruń w sercu kroczymy po zwycięstwo”. Do tego na środku zaprezentowano herb klubu z napisem 50 lat! Trzeba przyznać iż prezentacja ta wyszła kozacko i wzbudziła niemałe zaskoczenie wśród akurat obecnych w tej chwili na bulwarach, mieszkańców Torunia tudzież innych turystów. Także Ci, którzy wybrali się w tych godzinach na „romantyczne” oglądanie i podziwianie starówki z tzw. punktu widokowego z naprzeciwka w gratisie otrzymali niemniej ciekawe widoki ;)

Cóż dodać?
UET – SZACUNEK!
A Ty jeśli chcesz oglądać więcej podobnych opraw czy to na meczach czy przy okazji innych kibicowskich wydarzeń… to wspieraj UET! Tyle z naszej strony!
dodał: Admin

                   Już w sobotę czwarta edycja turnieju MUCHA CUP! Musisz tam być!
Dodano:11 Jul 2018 14:28

14.07.2018 MUCHA CUP'2018, START GODZINA 10:00!

Już w najbliższą sobotę (14 lipiec) odbędzie się kolejna edycja turnieju kibiców Elany ku pamięci wielkiego fanatyka Elany Toruń - Marcina "Muchy" Muchewicza!

W tym roku w turnieju zagra rekordowa ilość drużyn bo aż 32 ekipy z różnych zakątków naszego kraju ! ;) Można więc śmiało stwierdzić iż na starym stadionie Elany na Podgórzu rozegra się "mały mundial" i na pewno będzie ciekawie ;)
Dla przypomnienia będzie to już czwarta edycja tej imprezy w której niegdyś zwyciężały już takie ekipy jak Rolnicza (2015), GTW (2016), Grubasy (2017). Kto tym razem sięgnie po puchar? Okaże się w sobotę!

My ze swojej strony zachęcamy wszystkich prawdziwych kibiców Elany Toruń do uczestnictwa w tym turnieju! I nie ważne czy grasz czy przyjdziesz "tylko" w roli obserwatora! Ważne abyś był! Dlaczego? Turniej ten jest nie tylko wspaniałą okazją do sprawdzenia się w rywalizacji na trawiastych boiskach ale także znakomitą okazją do integracji grup kibicowskich na Elanie! Znakomitą możliwością do wspólnego spędzenia czasu, przegadania przy piwku czy podczas grillowania, tego co już niebawem nas czeka (tydzień później inauguracja kolejnego sezonu) a także do uczczenia pamięci Śp. Marcina, który tego dnia na pewno będzie na nas spoglądał z sektora niebo!

Impreza startuje o godzinie 10:00 i nie wyobrażamy sobie aby zabrakło na nim kogoś kto mieni się kibicem Elany! Obecność obowiązkowa! Przede wszystkim dobra frekwencja na tym turnieju daje podstawy by dalej kontynuować tą tradycję turniejową i pokazuje, że nadal pamiętamy o Śp. Marcinie!  Ten turniej jest ponad wszelkimi podziałami i liczymy, że każdy z Was pojawi tego dnia na stadionie przy ul. 63 Pułku Piechoty (dawniej Armii Ludowej) w Toruniu!

Tyle od nas... ❗❗❗UDOSTĘPNIAĆ❗❗❗
dodał: Admin

                   Licytacja piłki i koszulki na rzecz Fundacji EFPP Serce Dzieciom !
Dodano:11 Jul 2018 11:01
Licytacja piłki i koszulki na rzecz Fundacji EFPP Serce Dzieciom! Zachęcamy do licytacji i pomocy!

dodał: Admin

                   29.06 piątek? Wszyscy na mecz juniorów!!!
Dodano:27 Jun 2018 14:39

29.06.2018 ELANA TORUŃ - Garbarnia Kraków
Godzina 17:00
Stary Stadion Elany na Podgórzu
(ul. 63. Pułku Piechoty 47/61 Toruń)

Mecz juniorów starszych o awans do ligi centralnej! WSZYSCY NA MECZ! UDOSTĘPNIAĆ!

Panie i Panowie,
W najbliższy piątek ostatecznie kończymy sezon 2017/2018. Sezon pod względem piłkarskim jakże udany dla nas. Pierwsza drużyna na 50 lecie klubu zdobyła wszystko co tylko na obecną chwilę mogła zdobyć tj. wygrała rozgrywki i awansowała do 2 ligi, sięgnęła po okręgowy Puchar Polski... teraz czas na młodzież a konkretnie na juniorów starszych naszej drużyny. Ta ekipa także wygrała ligę w swoim województwie, idąc dalej pokonali w barażach niejaką Juventę Starachowice i do awansu na szczebel centralny brakuje im tylko zwycięstwa w dwumeczu z Garbarnią Kraków (której notabene zespół seniorski w tym sezonie również awansował tyle, że z 2 do 1 ligi!). W pierwszym meczu w Krakowie pomimo iż żółto niebiescy przegrywali 2:0 udało im się wyciągnąć wynik do stanu 2:2! Teraz wystarczy każde skromne zwycięstwo a nawet remis 0:0 tudzież 1:1 i Elanowcy awansują do najlepszej ligi juniorskiej w Polsce!

Wielu z nas narzeka iż w drużynie seniorskiej gra tak mało wychowanków, ten mecz to najlepsza okazja aby na własne oczy przekonać się jak prezentuje się ich obecny poziom sportowy! Są to młodzi chłopacy, w większości z Torunia, którzy na pewno wychowani są tak iż mają nasz klub w sercu. Warto więc aby w ten dzień jak największe grono kiboli Elany odwiedziło podgórz a konkretnie stary stadion przy ul. 63. Pułku Piechoty 47/61! Być może gdy zgromadzimy się w odpowiedniej liczbie uda nam się także trochę pośpiewać i poprowadzić ich do zwycięstwa?

Dlatego podsumowując...
W piątek WSZYSCY NA MECZ! Udostępniać info dalej i widzimy się na podgórzu!

3 liga do przodu, puchar jest nasz....teraz jeszcze liga juniorów i wsio ;) Do zobaczenia!
dodał: Admin

                   Mucha Cup 2018 - 14 lipca 2018 [TRWAJĄ ZAPISY, TYLKO DO 1 LIPCA!]
Dodano:27 Jun 2018 12:31

Drodzy Elanowcy!
Za nieco ponad 2 tygodnie a konkretnie 14 lipca odbędzie się kolejna edycja turnieju Mucha Cup 2018! Jest to turniej kibiców Elany i ekip z nami zaprzyjaźnionymi poświęcony pamięci wiernego fanatyka naszej drużyny Śp. Marcina Muchewicza!

Zapisy na ten turniej były ogłoszone 8 czerwca na fanpagu Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń​, z racji tego iż powoli zamykamy zgłoszenia drużyn (zapisy tylko do niedzieli 1 lipca!!!) przypominamy Wam o tym fakcie także za pośrednictwem naszej strony!

Podstawowe informacje dotyczące tej imprezy to:

1.Turniej obędzie się 14 lipca 2018 na Starym Stadionie Elany na podgórzu (ul.63 Pułku Piechoty 47/61 w Toruniu).
2. Zapisy tylko do 1 lipca!
3. Drużyna może liczyć max 10 osób (minimum 6!)
4. Gramy systemem znanym z tzw. ligi szóstek tj 5 +1
5. Wpisowe od drużyny to zaledwie 100zł!
6. Chcesz zgłosić drużynę? Napisz prywatną wiadomość na fanpage SKETu -> Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń

Na koniec kilka słów od nas...
Przez te X lat od kiedy istnieje ruch kibicowski na Elanie nasza forma na trybunach bywała różna. Jak to mówią raz jest lepiej raz jest gorzej. Nasze liczby w młynach na meczach szczytowych potrafiły dobijać do liczby np 800 osób, by później ledwo przekraczać chociażby połowę tej ilości. Podobnie z wyjazdami gdzie nasze liczby bywają zmienne. Przez te lata także jeżeli chodzi o najlepsze osiedla, fan cluby sytuacja także się zmieniała bowiem przecież nie zawsze Bydgoskie z Elaną​ wiodło prym wśród toruńskich dzielnic, tudzież ELANA TORUŃ - Fan Club Gniewkowo​ jeżeli chodzi o żółto - niebieskie fan cluby. Normalna kolei rzeczy. Ktoś dobija, ktoś odbija, wymiana pokoleń, zwykła rotacja. Proste! W tym wszystkim zawsze pozostają Ci najwierniejsi. Jednym z  kluczowych takich osób, którzy zawsze byli przy Elanie był Śp. Mucha! On od kiedy po raz pierwszy pojawił się na Elanie (15.08.1993r. mecz Elana Toruń - Śląsk Wrocław) do ostatnich swoich dni życia był wierny tej drużynie, niezależnie od tego czy w danej chwili na Elanie był kryzys czy też byliśmy "na topie". Był zawsze i tego fanatyzmu uczył wielu z nas. Dość powiedzieć (bez żadnego przesadyzmu) iż gdyby nie on pewnie wielu fanów Elany dzisiaj nie chodziło by na mecze, nie mieliby tego klubu w sercu a nawet rodzi się pytanie czy w ogóle ten ruch kibicowski w Toruniu jeszcze by istniał?  Tego nie wiemy ale jedno jest pewne iż gdy niegdyś nastały "dni klęski" on to wszystko ciągnął i chociażby za to należy mu się wielki szacunek!
Ten turniej to właśnie jedna z możliwości (śmiemy twierdzić iż najważniejsza w roku) aby uczcić jego pamięć i oddać mu ten należny jemu szacunek! Owszem przy okazji to także świetna forma zabawy, rywalizacji sportowej i integracji grup kibicowskich na Elanie! No bo co ma nas jednoczyć jak nie właśnie takie turnieje? Jak nie postać takiego fanatyka jak Śp. Mucha?

Dlatego pozwolimy sobie zasugerować raz jeszcze to o czym piszemy przy okazji każdej następnej edycji tego turnieju. Sprawą oczywistą wydaje się fakt iż każdy liczący się fc, każde liczące się osiedle powinno na tym turnieju wystawić chociaż jedną swoją drużynę! Przy tym wszystkim nie powinno to być dla Was smutnym obowiązkiem a raczej formą zaszczytu iż także wasz fan club, wasze osiedle uczciło pamięć "najwierniejszego z najwierniejszych"! Także jeżeli twoja dzielnica, twój fc jeszcze nie potwierdziło udziału w turnieju to macie na to czas do niedzieli! Niech każdy kibic Elany odpowie sobie sam gdzie tego 14 lipca powinien być obecny! Ci najwierniejsi na pewno będą na Mucha Cup!

Pozostali? Przypomną pewnie sobie o Elanie jedynie gdy ta będzie grała z Widzewem bądź Ruchem w najbliższym sezonie...;)

Tyle od nas...
Podsumowując! Zgłaszamy drużyny do 1 lipca i widzimy się WSZYSCY (także ci, którzy nie zamierzają biegać po boisku) 14 lipca na Starym Stadionie Elany na Podgórzu! Do zobaczenia!
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews