Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Galeria z derbów
Dodano:29 Sep 2021 13:58

Tak wiemy od derbów minęło już 1,5 tygodnia. Sporo było już na internecie galerii z tego spotkania. Celowo więc odczekaliśmy aby na sam koniec wleciała nasza i nieco odświeżyć to co działo się na ostatnim meczu w Toruniu.

http://www.elanowcy.pl/fotoelana/thumbnails.php?album=418

Zachęcamy do oglądania! A w sobotę? Mecz z Sokołem Kleczew! Wszyscy do młyna!

dodał: Admin

                   Relacja z wyjazdu do Jarocina
Dodano:29 Sep 2021 13:56

18.09.2021 Jarota Jarocin - ELANA TORUŃ 1:2 (0:1)

Na wyjazd do Jarocina różnymi środkami transportu wybrało się dokładnie 25 fanatyków Elany Toruń. Na płocie wieszamy transparent Śp. Kwiatek i jedziemy z dobrym fanatycznym dopingiem przez pełne 90 minut! Piłkarze wygrywają te wyjazdowe spotkanie 2:1, za co po meczu im serdecznie dziękujemy!

Największymi wariatami tego wyjazdu okazało się 6 wyjazdowiczów, którzy do Jarocina przybyli pociągiem na 30 minut przed meczem i z dworca na stadion udali się przez całe miasto pieszo. Po meczu również tych 6 śmiałków + 2 Grubasów opuścili klatkę i udali się dookoła stadionu celem powrotu do domu. Będąc w okolicy głównej bramy gospodarzy, nagle naprzeciw im wyskoczyli miejscowi (wydaje się w lekkiej przewadze w ok. +/- 15 osób). Spore zawahanie z ich strony, trochę się zbierali, trochę machali rękoma aż w końcu ruszyli. Krótkie starcie można stwierdzić iż na remis bądź nawet właściwie bardziej precyzyjnie byłoby uznać je jako nieroztrzygnięte (przerwane przez miejscowych, którzy uznali iż muszą się zawijać bo "zaraz będzie przypał"). Szybko zblili piątki, podziękowali za bitkę i się ulotnili. My z uśmiechami na twarzy krzyknęliśmy raz jeszcze Toruńska Elana i udaliśmy się z powrotem do domów 🙂 Całe zajście bez żadnych strat, szkód, przypałów jak za dawnych dobrych lat 😉

Reszta załogi z powrotem z małą eskortą i bez żadnych przygód. Pozdrowienia i wielki SZACUNEK dla wszystkich obecnych! TYLKO ELANA!

/FANATYCY ZKS/

dodał: Admin

                   Relacja z derbów
Dodano:29 Sep 2021 13:53

12.09.2021 ELANA TORUŃ - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (1:1)

W niedzielę 12.09.2021r. po raz pierwszy od 10 lat (a w Toruniu po prawie jedenastu) zostały rozegrane największe derby w naszym województwie pomiędzy Elaną Toruń a Zawiszą Bydgoszcz. Ciśnienie jak to przed derbami było spore a odległy czas, który minął od ostatniego takiego wydarzenia tylko te ciśnienie powiększało. Wiele przez te 10 lat w obu ekipach się zmieniło, wiele historii się wydarzyło. U nas raz lepiej, raz gorzej. Na Zawiszy zaś (choć sami mogą twierdzić inaczej) zapewne delikatnie mówiąc... bywało lepiej 🙂 Co najważniejsze przez ten okres kilka razy "nieznacznie" również zdarzyło się nam dokuczyć naszym sąsiadom, co też było miłą odmianą w stosunku do lat wcześniejszych. To wszystko też poniekąd dodawało kolejnego smaczku tym derbom.
Zawiszacy na dzień dobry wystąpili do naszego klubu o 1500 biletów, co było nierealne ze względu na pojemność klatki i ogólną sytuację stadionową u nas. Dostali 450 biletów, czyli ilość, którą na ogół maksymalnie otrzymują w Toruniu kibice gości. Cały czas jednak robiliśmy wszystko aby zwiększyć im tą pulę i wiedzieliśmy, że coś tam się uda ugrać. Przed dzień meczu przedstawili listę na 630 osób a ostatecznie pod stadionem określili się na ok. 700 głów.
Jak można było się spodziewać przed derbami ogólnej sraczki dostała milicja z całego województwa, przez co próbowali jak zawsze w różnych względach wywierać presję na naszych działaczach, trochę ingerując w role organizatora meczu, wymyślając jakieś bzdurne obostrzenia. O ile udało się wynegocjować aby ostatecznie na sektor gości weszli wszyscy przyjezdni (co wbrew pozorom było na rękę milicji) o tyle przez owy nacisk, na stadion nie weszła nasza oprawa a i by prawie doszło do wielkiego skandalu gdzie obie ekipy miały zezwolenie tylko na jedną flagę na płot! W naszym przypadku Śp. Mucha w ich Śp. Bokser! Ostatecznie swoimi sposobami udało nam się po krótkim czasie wprowadzić pozostałe flagi a zawiszakom dwa transparenty i flagę FC Inowrocław. Niestety kolejny prezesik naszego klubu jak przychodzi co do czego daje sobie narzucać pewne milicyjne wytyczne (zapominając iż to on jest organizatorem meczu!) przez co danego dnia kończymy bez oprawy! Panie Prezesie proponujemy następnym razem nie wrzucać po meczu na swoje portale społecznościowe zdjęć naszego młyna dziękując za doping, tylko jak trzeba wziąć za pewne sprawy odpowiedzialność i ogarnąć co trzeba aby w przyszłości nie dochodziło do takich sytuacji!
W naszych szeregach wiadomo mobilizacja. Wiedzieliśmy iż frekwencja na derbach będzie lepsza niż na "zwykłych" meczach i się nie zawiedliśmy. Ogólnie niestety i w tym zakresie mieliśmy pewne ograniczenia bo choć na nasz stadion spokojnie może wejść ponad 4 tysiące ludzi to tego dnia liczba widzów oficjalnie nie mogła przekroczyć 2500 osób (w tym kibice gości!). Dlatego też bilety rozeszły się w komplecie przez dwa dni sprzedaży. Ostatecznie w młynie tego dnia zameldowało się prawie tysiak kiboli + sporo osób od nas na krytej. Na płocie wywieszamy takie flagi jak Śp. Mucha, Władcy Torunia, Grubasy, ONG (KKS Kalisz), Mijaczów (KS Myszków), Bałuciarze, transparenty "Kuźma, Kaczor, Kurczak, Zajączek PDW" , Śp. Lewy oraz skierowany w stronę kibiców gości "Nie zostawiajcie swoich pociech ani na chwilę bo dopadną je bydgoscy pedofile" nawiązujący do pewnego typa w maseczce zetki złapanego pod Bydgoszczą przez tzw. łowców pedofilów. Doping tego dnia przez obie ekipy prowadzony przez całe spotkanie na dobrym poziomie (w naszym przypadku często na dwie trybuny). Jak to derby nie zabrakło sporej ilości bluzg i ogólnej wzajemnej wymiany uprzejmości. Na boisku też dobre spotkanie, sporo walki, nasza drużyna powinna to wygrać ale ostatecznie zakończyło się remisem 2:2.

Już po meczu dochodzi do małej spinki z przyjezdnymi (nadal tylko słownej), po czym zupełnie niepotrzebnie (bowiem nic takiego się nie działo) na nasz sektor wpadają białe kaski robiąc małą pokazówkę siły. W tym momencie sektor gości śpiewał znaną przyśpiewkę "Zostaw kibica". Także po meczu dochodzi też do dziwnej decyzji organizacyjnej gdzie dwie nasze trybuny (tam gdzie młyn i sektor VIP!) musiały czekać na opuszczenie klatki gości i odjazd kibiców gości aby sami mogli opuścić stadion! Gdzie raczej w normalnych warunkach w praktyce jest zupełnie odwrotnie i to goście muszą czekać aż miejscowi się rozejdą. No cóż taki mamy klimat z tutejszą służbą porządkową.

Tym akcentem zakończyliśmy obfity dla nas weekend gdzie w piątek byliśmy obecni na Widzew - GKS Katowice a w sobotę na KKS Kalisz - Ruch Chorzów. Pozdrowienia dla wszystkich obecnych na derbach ! Pamiętajcie jednak iż ELANA to nie tylko derby! Jedziemy z tematem dalej ! Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

TYLKO ELANA!

dodał: Admin

                   ME ZAWIESZA DZIAŁALNOŚĆ!
Dodano:29 Sep 2021 13:50
Szanowni Kibole,

Niniejszym potwierdzamy pewne informacje, które pojawiły się na niektórych portalach kibicowskich iż ekipa "Młoda Elana" faktycznie tymczasowo zawiesiła działalność. Takowa decyzja została podjęta wewnątrz grupy już jakiś czas temu. O powodach takiej a nie innej decyzji zostali poinformowani wszyscy członkowie tejże ekipy, przedstawiciele naszych zgód i układów jaki i Ci najbardziej aktywni fanatycy Elany Toruń. W skrócie - Kto ma wiedzieć ten wie!

Nie przypisujcie do tej informacji żadnych niestworzonych ideologii czy wymyślonych historii. Powyższa decyzja nie oznacza upadku ruchu kibicowskiego na Elanie ani końca żadnej z naszych zgód czy układów. Osobom niezorientowanym w temacie radzimy nie siać fermentu i nie zabierać głosu w sprawie!

Tyle w temacie! TYLKO ELANA!

dodał: Admin

                   NA DEBRACH MŁYN NA SEKTORZE C!
Dodano:09 Sep 2021 14:29
WAŻNY KOMUNIKAT! MŁYN NA C, KUPUJEMY BILETY !

Drodzy Fanatycy, Jak wiecie wojewoda zdecydował o otwarciu na mecz niedzielny z Zawiszą trybuny A. Także jest to dobra wiadomość bo do swojej dyspozycji mamy cały stadion. Apelujemy jednak o zostawieniu trybuny A dla pikoli i dla sektora rodzinnego a My WSZYSCY FANATYCY wybieramy sektor C ! I naprawdę potraktujcie ten apel poważnie. Jest to taki mecz, gdzie niezależnie o wszelakich okoliczności, musimy się zjednoczyć i siedzieć RAZEM! Nie może być tak, że ten siedzi tu a tamten tam. ABY TO MIAŁO RĘCE I NOGI TO WSZYSCY FANATYCY, NIEZALEŻNIE CZY EKIPA, ULTRASI, GRUBASY CZY POZOSTALI - WSZYSCY RAZEM NA SEKTOR C I TAM ROBIMY KOCIOŁ !

WSZYSCY BIERZEMY BARWY I WSZYSCY DO MŁYNA!

P.S. Bilety będą sprzedawane w kasach biletowych przed Stadionem Miejskim. NIE KUPUJEMY NA OSTATNIĄ CHWILĘ ABY UNIKNĄĆ KOLEJEK PRZED STADIONEM W DNIU MECZU!!! O GODZINIE 14:00 WSZYSCY MELDUJEMY SIĘ W MŁYNIE !!!

Kasy biletowe będą czynne w godzinach:
09.09.2021 (czwartek) - 16:00 - 18:00
10.09.2021 (piątek) - 16:00 - 18:00
11.09.2021 (sobota) - 16:00 - 18:00
🎫 Ceny biletów (sektor A)
🟡 ULGOWY - 15 zł
🔵 NORMALNY - 20 zł
🎫 Ceny biletów (sektor C)
🟡 ULGOWY - 10 zł
🔵 NORMALNY - 15 zł

dodał: Admin

                   W NIEDZIELĘ DERBY!
Dodano:09 Sep 2021 13:51

Panie i Panowie,

Ponad 10 lat czekamy na takowy mecz, na takowe starcie bowiem to wtedy (20 maja 2011 roku) po raz ostatni został rozegrany mecz pomiędzy tymi drużynami tj. Zawiszą Bydgoszcz a Elaną Toruń ! Na takie derby w naszym mieście czekamy jeszcze dłużej bo niespełna 11 lat (poraz ostatni 16.10.2010r.) !

DERBY ! DERBY ! DERBY ! I to nie derby jakieś szumnie nazwane derbami tylko ze względu na położenie geograficzne, nie jakieś derby z Janikowem czy z inną wioską, tylko co by nie mówić o naszym rywalu (a kilka niecenzuralnych epitetów na nich by się znalazło) to trzeba przyznać iż są to ...

NAJWIĘKSZE DERBY KUJAWSKO - POMORSKIEGO bez względu na podział na dyscypliny sportowe w naszym regionie ! DERBY W PEŁNI TEGO SŁOWA ZNACZENIU!

ELANA - ZAWISZA ! To dwie najlepsze ekipy kibicowskie tego wojewódźtwa i to akurat nie podlega żadnej dyskusji.

O braku sympatii wobec siebie samych miast TORUŃ - BYDGOSZCZ można by książkę napisać. O tym iż są takie a nie inne relacje wie każdy mieszkaniec tychże miejscowości ! Już sam ten fakt powodował iż stosunki pomiędzy ELANĄ a Zawiszą nie mogły być inne. Do tego doszło wiele przeróżnych starć czy to na meczach czy to na trasie, które tylko tą nienawiści systematycznie zwiększały! Co jak co ale akurat w przypadku tego spotkania znane sformułowanie "MECZ PODWYŻSZONEGO RYZYKA" nie jest użyte nad wyraz! Absolutnie zawsze te mecze derbowe z Zawiszą były inne niż pozostałe zwykłe mecze ligowe! Podwójna mobilizacja, zdecydowanie lepsza frekwencja, oprawy, dymy... jednym słowem oj działo się sporo!

Od 1993 roku kiedy to powstał ruch kibicowski na ELANIE każdy wiedział iż tu nie lubi się policji a wrogiem nr 1 jeżeli chodzi o ekipy kibicowskie jest Zawisza! Niezależnie czy to ELANA BANDITEN'93, GTW, Młoda Elana, chuligan, ultras czy zwykły wyjazdowicz ! Niezależnie od pokoleń to się po prostu wie i czuje ! Dlatego czy były czasy na naszych trybunach takie a nie inne, czy lepsze czy gorsze... ten mecz zawsze gromadził szerokie grono kiboli, na tym meczu potrafiły pojawić się takie osoby, takie dinozaury, które nawet przez kilka lat nie były obecne na stadionie! Dlatego teraz ktoś może gadać, że nie chodzi na Elanę bo to i tamto, siamto i owamto bo coś tam coś tam ale jeżeli ktoś z własnego wyboru nie przychodzi na taki mecz, na te DERBY to po prostu już dawno kibicem ELANY... nie jest! TAKICH SPOTKAŃ SIĘ NIE OPUSZCZA! Derby z Zawiszą to kawał naszej historii (co widać nawet na załączonym obrazku), dlatego jeżeli chcesz być jej częścią , świadkiem kolejnych zdarzeń to tego dnia MUSISZ BYĆ Z NAMI !

Jeżeli chodzi o rywalizacje sportową na boisku to tutaj być może wielkiej tradycji nie ma, nasze kluby przecież nigdy między sobą nie rywalizowały o Mistrza Polski czy inne poważne trofea ale na pewno kilka spotkań dało się zapamiętać. Atmosfera na trybunach często przekładała się na trawiastą murawę, nikt nie odstawia nogi w takich meczach i często była tutaj ostra, zacięta rywalizacja do ostatniego gwiazdka. Chociażby ten ostatni mecz w Toruniu dał nam się zapamiętać ze wspaniałej strony gdy niejaki Grzegorz Mania w 90 minucie meczu strzelił dla żółto niebieskich bramkę zwycięską na 1:0! Ehh co to były za emocje? Kto wtedy nie był na Bema to nawet nie jest sobie w stanie tego wyobrazić. Szaleństwo na trybunach, robiący filkołki w przenośni i dosłownie Maser Tomasz Rudnicki to coś, co na długo zapadło w pamięci niejednego kibica ELANY! Podobnych okoliczności życzylibyśmy sobie w najbliższą niedzielę!

Drodzy ELANOWCY,

WOJNA!!!

NIKOGO NIE MOŻE W NIEDZIELĘ ZABRAKNĄĆ NA BEMA! "DO NIENAWIŚCI DO TEJ DRUŻYNY...", "PROSZĘ O CISZĘ...", "WSIĄŚĆ DO POCIĄGU DO TYFUSOWA"! Repertuar jest szeroki, ciśnienie będzie wielkie, atmosfery zbytnio już nawet nie ma co PODGRZEWAĆ bo od kilku lat to się nam gotuję, no cóż zostało tylko obliczać dni i godziny....

WSZYSCY DO MŁYNA! ZA TE BARWY, ZA TEN KLUB, ZA NASZ HONOR... 1968% MOBILIZACJI, DAJMY Z SIEBIE MAXA!!! BY NA KONIEC MÓC BEZ CIENIA WĄTPLIWOŚCI , BEZ ZBYTNIEGO PRZESADYZMU KRZYKNĄĆ IŻ... DERBY SĄ NASZE! AMEN!

NA NICH!!!

12.09.2021,
ELANA-ZAWISZA,
GODZINA 14:00,
TORUŃ

dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews