Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Jest już terminarz III ligi!!!
Dodano:01 Jul 2005 18:28
Zachodniopomorski ZPN ustalił terminarz rozgrywek II grupy III ligi na sezon 2005/06. Ta grupa III ligi wystartuje jako pierwsza - już 6 sierpnia. W terminarzu przewidziano jeden termin środowy. Jesienią zostanie także rozegrana awansem jedna kolejka z rundy rewanżowej.
Oto terminy meczów Elany:

Kolejka 1 - 6-7 sierpnia
Zdrój Ciechocinek - Elana

Kolejka 2 - 10 sierpnia
Elana - Mieszko Gniezno

Kolejka 3 - 13-14 sierpnia
Flota Świnoujście - Elana

Kolejka 4 - 20-21 sierpnia
Elana - Warta Poznań

Kolejka 5 - 27-28 sierpnia
Amica II Wronki - Elana

Kolejka 6 - 3-4 września
Elana - Cartusia Kartuzy

Kolejka 7 - 10-11 września
Unia Janikowo - Elana

Kolejka 8 - 17-18 września
Elana - Obra Kościan

Kolejka 9 - 24-25 września
Kotwica Kołobrzeg - Elana

Kolejka 10 - 1-2 października
Chemik Bydgoszcz - Elana

Kolejka 11 - 8-9 października
Elana - Lech II Poznań

Kolejka 12 - 15-16 października
Tur Turek - Elana

Kolejka 13 - 22-23 października
Elana - KP Police

Kolejka 14 - 29-30 października
Kania Gostyń - Elana

Kolejka 15 - 5-6 listopada
Elana - Kaszubia Kościerzyna

Kolejka 16 - 12-13 listopada
Elana - Zdrój Ciechocinek
dodał: Elanowiec

                   Wszystkiego najlepszego!!!
Dodano:30 Jun 2005 14:39


Dziś dwudzieste ósme urodziny obchodzi piłkarz Elany Tomasz Urbański . Z tej okazji w imieniu autorów strony i kibiców naszego klubu życzymy "Małemu" wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia , szczęścia oraz wielu sukcesów sportowych !!!
dodał: Elanowiec

                   Artur Gajewski nowym piłkarzem Elany!!!
Dodano:28 Jun 2005 21:09
Bramkarz Artur Gajewski , reprezentujący ostatnio barwy Chemika Bydgoszcz, będzie w nadchodzącym sezonie grał w Elanie. Wczoraj podpisał dwuletni kontrakt z trzecią drużyną III ligi wielkopolskiej poprzednim rozgrywek.

Zadowolony trener
- Kilkanaście dni temu odszedł od nas jeden z bramkarzy Grzegorz Sobiech - mówi trener Piotr Rzepka. - Jestem więc zadowolony, że udało się zakontraktować tak dobrego i doświadczonego golkipera.
Artur Gajewski, urodzony 18 kwietnia 1978 roku, jest wychowankiem Mieszka Gniezno. Później grał w juniorach Lecha Poznań, Zawiszy Bydgoszcz, zaś ostatnie lata spędził w trzecioligowym Chemiku.
Już zimą głośno było o jego odejściu z Bydgoszczy - miał bardzo konkretną propozycję z Floty Świnoujście. Do transferu jednak nie doszło. Jak przyznaje sam zawodnik - z powodów osobistych. - Teraz też miałem kilka ofert, przede wszystkim z klubów czwartoligowych - mówi Artur Gajewski. - Zdecydowałem się jednak na Elanę z kilku powodów. Wiem, że jest to bardzo poukładany klub, a drużyna będzie grała o konkretny cel, czyli o awans do II ligi.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, być może jeszcze w tym tygodniu toruńscy działacze zakontraktują jeszcze jednego seniora. I na tym prawdopodobnie skończą się poszukiwania doświadczonych zawodników. Większy kłopot jest z młodzieżowcami. Dlatego 9 lipca, na pierwszym, wakacyjnym treningu ma się pojawić ok. 15 zawodników urodzonych w roku 1985 i młodszych, pochodzących z naszego regionu, łódzkiej SMS i innych drużyn trzecioligowych.

Wybierze najlepszych
Z tej grupy trener Rzepka wybierze najlepszych, którzy pojadą z drużyną na obóz do Błażejewka i tam będą się przygotowywali do nowego sezonu.
(rk)
Źródło: "Nowości"

P.S. W związku z komentarzami pojawiającymi się na naszej stronie zapytaliśmy trenera Rzepkę: Dlaczego w meczach sparingowych przed nowym sezonem Elana zagra tylko z drużynami teoretycznie słabszymi a nie z kimś z wyższej ligi?
W odpowiedzi usłyszeliśmy, że: "Zimą rywale byli silni i może to nie wyszło na dobre, więc teraz wolimy grać ze słabszymi i jest to celowy wybór.Poza tym latem będziemy sprawdzać przede wszystkim młodych zawodników i nie chcemy wypuszczać ich na zbyt głęboką wodę. Dlatego damy im szansę z teroetycznie słabszymi rywalami"
dodał: Elanowiec

                   Co słychać w Elanie i Zdroju?
Dodano:25 Jun 2005 0:40
Piłkarze obu trzecioligowych klubów z naszego regionu maja wakacje. W przeciwieństwie do działaczy i trenerów, którzy działają na rynku transferowym.
Informowaliśmy już, że z Elaną pożegnało się sześciu piłkarzy. W ostatnim czasie dołączył do nich kolejny zawodnik, rezerwowy bramkarza Grzegorz Sobiech, który postanowił wrócić do macierzystego klubu, Jezioraka Iława, będącego w nowym sezonie beniaminkiem III ligi mazowieckiej.

Na dwa lata
W związku z tym działacze rozpoczęli poszukiwania nowego bramkarza i wszystko wskazuje na to, że już za kilka dni podpiszą z nim umowę. Być może w tym samym czasie sfinalizowana zostanie umowa z innym seniorem, nominalnym obrońcą. Cały czas trwają negocjacje z dotychczasowymi zawodnikami. Na pewno toruńskich kibiców zainteresuje i ucieszy informacja, że dwuletnią umowę z Elaną w ostatnich dniach podpisał Jarosław Maćkiewicz. Nowy kontrakt parafował także Robert Warczachowski.

Obóz w Błażejewku
Torunianie szukają nadal młodzieżowców. Na pierwszym treningu zespołu, 8 lipca, ma się pojawic kilku utalentowanych graczy z naszego regionu oraz z łódzkiej SMS. Będą ćwiczyli z zespołem przez tydzień. Ci, którzy podczas treningów i wyjazdowej gry kontrolnej z Victorią Koronowo (13.07) zaprezentują się z dobrej strony, pojadą z drużyną na obóz do Błażejewska (od 16 do 23 lipca). Podczas zgrupowania torunianie rozegrają trzy mecze kontrolne: z Kotwicą Kórnik, Promieniem Żary i Wartą Śrem.
Warto też dodać, że po roku przerwy w Elanie prawdopodobnie pojawi się drugi zespół. Obecnie trwają rozmowy na temat powstania łączonej drużyny toruńskich rezerw i Orląt Aleksandrów Kuj., która grałaby w lidze okręgowej.

Nowi pod tężniami
Ciekawe rzeczy dzieją się także w ekipie beniaminka z Ciechocinka. Na pierwszym treningu Zdroju pojawi się bowiem przynajmniej czterech nowych piłkarzy. To na razie wstępne przymiarki, ponieważ działacze prowadzą nadal rozmowy z kilkoma zawodnikami. W poniedziałek 4 lipca na zajęcia, które odbędą się na stadionie przy Tężniowej, spodziewani są 28-letni Krzysztof Kretkowski (21 goli w IV lidze kujawsko-pomorskiej, niegdyś bronił barw drugoligowej Elany) i 20-letni Paweł Mądrzejewski, obaj w minionym sezonie grali w Goplanii Inowrocław. Pierwszy przyjdzie na zasadzie wolnego transferu, a za drugiego, Zdrój będzie musiał zapłacić. Na pewno będzie to mniej niż podawana w internecie kwota 10 tys. zł. Ponadto Zdrój rozmawiał już z 23-letnim, Mariuszem Żywicą (ostatnio Sadownik Waganiec) i 21-letnim Marcinem Dettlaffem (Elana) - Z tymi zawodnikami jesteśmy już dogadani - mówi Maciej Bartoszek, trener zespołu. - Spodziewamy się ich na pierwszych zajęciach. Przejdą z nami okres przygotowawczy, który zadecyduje o ich przydatności. Ponadto prowadzimy rozmowy z kilkoma piłkarzami, ale za wcześnie, aby ujawniać ich nazwiska. Pojawił się natomiast kłopot z Marcinem Stanisławskim, który został powołany do futsalowej reprezentacji Polski na dwumecz z Anglią (16 - 17 lipca w Londynie) i nie weźmie udziału w części przygotowań do sezonu. W tej sytuacji niewykluczone, że działacze Zdroju szukać będą zawodnika na jego pozycję. Być może brany pod uwagę będzie Radosław Fodrowski z Lecha Rypin przymierzany do drużyny przed rundš wiosenną minionego sezonu. Ponadto nieoficjalnie mówi się i zainteresowaniu zespołu spod tężni jego klubowym kolegą Maciejem Grzybowskim.
(rk)
dodał: Elanowiec

                   Mecze sparingowe przed nowym sezonem
Dodano:25 Jun 2005 0:31
Przed rozpoczęciem sezonu 2005/2006 Elana rozegra następujące mecze sparingowe:
13 lipca z Victorią Koronowo (wyjazd)
16 lipca z Kotwicą Kórnik (Błażejewko)
21 lipca z Promieniem Żary (Błażejewko)
22 lipca z Wartą Śrem (Błażejewko)
26 lipca z Jeziorakiem Iława (dom)
27 lipca: Mień Lipno (dom)
30 lipca z Sadownikiem Waganiec (wyjazd)
3 sierpnia: Unia Solec Kujawski (wyjazd)
dodał: Elanowiec

                   Piłkarze na urlopach, zmiany w drużynie...
Dodano:17 Jun 2005 21:21

Piotr Sarnecki jest nowym piłkarzem Elany. To pierwszy zakup działaczy czołowego, w poprzednim sezonie, klubu III ligi wielkopolskiej.

Sarnecki (24 lata) jest wychowankiem Wisły Tczew. W poprzednim sezonie reprezentował barwy dwóch klubów, Arki Gdynia (jesienią) i Unii Tczew (wiosną).

W barwach drugoligowca grał jednak rzadko. W czterech spotkaniach mistrzowskich wystąpił łącznie tylko 20 minut. Częściej grał w Pucharze Polskie - w trzech meczach przebywał na boisku przez 251 minut.

Nic więc dziwnego, że wiosną wrócił do Tczewa. I w barwach tej drużyny rozegrał 15 meczów (1342 minuty). Zdobył siedem goli, przy pięciu zaś asystował. Ujrzał też jedną żółtą kartkę.

Piotra Sarneckiego dobrze zna Piotr Rzepka, szkoleniowiec Elany.

- Przez trzy lata trenowałem go w Wiśle, a przez sezon w Unii - mówi. - Już latem ubiegłego roku chciałem, aby Piotr trafił do Torunia, ale wtedy otrzymał propozycję z drugoligowej Arki Gdynia i nie należy mu się dziwić, że z niej skorzystał. Piotr jest ofensywnym, środkowym pomocnikiem i liczę, że w nowym sezonie poprowadzi naszą grę. Dodam, że w ostatnich dniach starały się o niego także Mieszko Gniezno i Kaszubia Kościerzyna.

- Wybrałem jednak Toruń, bo stąd otrzymałem najlepszą propozycję - twierdzi sam zawodnik. - Duży wpływ na moją decyzję miał też trener Rzepka, którego znam i cenię. Wiem, że nigdy nie wciągnie mnie w żadne bagno. Zaufałem mu i mam nadzieję, że nie zawiodą toruńskich kibiców.

Sarnecki nie będzie jedynym nowym graczem toruńskiej ekipy. Teraz działacze i trenerzy skupią się na poszukiwaniach młodzieżowców. Aby zrobić dla nich miejsce, trzeba będzie się rozstać z niektórymi piłkarzami. Wszystko wskazuje na to, że w nowym sezonie w żółto-niebieskich barwach nie zobaczymy: Daniela Maćkiewicza, Marcina Dettlaffa, Rafała Suleckiego, Damiana Grzędzickiego, Jakuba Malczuka i Macieja Hanczewskiego.

- Wszyscy mogą czuć się pokrzywdzeni przez przepis o młodzieżowcach - tłumaczy trener Rzepka. - Teraz musimy szukać takich zawodników, a nie możemy powiększać kadry. Dlatego z niektórymi będziemy musieli się rozstać.

Dodajmy, że w piątek torunianie zakończyli sezon i udali się na urlopy. Zajęcia wznowią 8 lipca.

źródło: Nowości
dodał: Elanowiec

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews