Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Chemik Bydgoszcz - ELANA TORUŃ (VIDEO)
Dodano:06 May 2019 14:20

Chemik Bydgoszcz - ELANA TORUŃ (VIDEO)
dodał: Admin

                   ELANA ON TOUR
Dodano:06 May 2019 14:18
Tak się złożyło, że że względu na sprzyjający terminarz niższych (od tej której gra Elana) szczebli rozgrywkowych, dzień 1 maja - "święto pracy" mogliśmy spędzić pracowicie, aktywnie i tak też uczyniliśmy :)

"1.05.2019 Chemik Bydgoszcz - KKS KALISZ
Priorytetem na ten dzień był mecz w Bydgoszczy na tamtejszym Chemiku naszego układowicza z Kalisza. Z Torunia wyjeżdżamy bez psów w 100 osób w tym 10 Widzew i 5 Ruch. Na wjeździe do Tyfusowa napotykamy się na skromna grupkę Zawiszaków (bynajmniej o tym świadczyły ich barwy, które mieli na sobie). Nasza próba krótkiej wymiany zdań kończy się niestety szybką ewakuacją owej grupki.
Gdy podjechaliśmy pod stadion po chwili przejmują nas psiaki i zaczyna się szybkie spisywanie. Wejście na sam stadion bez większych problemów. Zajmujemy miejsce obok sektora gości i czekamy na KKS. Mamy ze sobą trzy flagi (ME, Toruńska Elana, Śp. Mucha), które wywieszamy od zewnątrz. Podczas meczu czysta sielanka gdyż możemy swobodnie poruszać się po całym stadionie. Wykorzystuje to nasza młodzież, która wygania ze stadionu miejscowych obserwatorów spod znaku czarnego rycerza. Podsumowując... oj nie był to chyba dobry tydzień dla [Z]. Daleko nam do tej drugiej ekipy z Bdg z ulicy sportowej i tamtejszej koalicji ale ostatnie wydarzenia nieco potwierdzają pewną tezę "Nie ma przewagi? Nie ma odwagi?" 😉 Tak poza tym spokój cisza.
Pod względem piłkarskim piłkarze KKSu tracą bramkę na 1:1 w doliczonym czasie co nieco psuje nasze i dobre tego dnia humory 😉


1.05.2019 Unia Gniewkowo - Sparta Brodnica
W tym samym czasie w Gniewkowie tamtejsza Unia podejmowała niejaką Spartę Brodnicę co postanowiło wykorzystać nasze jak zwykle aktywne FC Gniewkowo.
W sile mocnego 50 osobowego składu przed meczem próbowali uatrakcyjnić przyjezdnym (Brodnica & Chełmża) wyjazd. Niestety pierwszy w kolumnie autokar i kilka kolejnych aut po prostu jakby nigdy nic w ogóle (no poza krzykami) nie zareagowały na próbę ich zastopowania, zaś np. jadący z tyłu busik czy też ostatnie auto musiało się już ratować bezczelnym złamaniem przepisów drogowych czyt. przejechaniem środkiem ronda. W trakcie meczu jak na tzw. majówkę przystało.... wspominana wyżej Legijna brać otrzymuje też propozycje wspólnego majowego grillowania z naszym fc. Niestety zabrakło chyba im impulsów na karcie by cokolwiek odpowiedzieć... Szkoda.
Brawo Elana FC Gniewkowo! Do następnego!"

Zaległe:
27.04.2019 Skra Częstochowa - WIDZEW ŁÓDŹ
Na tym meczu obecnych 4 Elanowców.

24.04.2019 WIDZEW ŁÓDŹ - Radomiak Radom
Na meczu obecna kilkunastoosobowa delegacja od nas. Przez całe spotkanie na prostej wisi flaga ELANOWCY.

19.04.2019 Gwardia Koszalin - KKS KALISZ

W 8 osób wspieramy tego dnia Kakaesiaków na ich wyjeździe.
dodał: Admin

                   28.04.2019 RUCH CHORZÓW - ELANA TORUŃ 1:2 (1:2)
Dodano:29 Apr 2019 19:54

Na niedzielę 28 kwietnia przypadło nam jedno z najciekawszych spotkań tego sezonu.
Mecz na który wielu Elanowców czekało ładnych dobrych lat by nie powiedzieć, że kilkanaście sezonów.

To właśnie tego dnia nasza drużyna zmierzyć się miała z Chorzowskim Ruchem. Pod względem tradycji sportowej to drużyna , która zdecydowanie przewyższa dotychczasowe osiągnięcia naszego zespołu. Wystarczy wspomnieć iż Ruch Chorzów to czternastokrotny Mistrz Polski by szybko streścić z jaką legendą polskiej piłki tego dnia Elana miała się zmierzyć. Ponadto praktycznie od początku ruchu kibicowskiego na Elanie z Chorzowskimi łączy nas zgoda.  Dlatego gdzieś ten mecz można było sobie tylko wyobrażać i długo pozostawał w naszej sferze marzeń. Raczej było to przekonanie iż aby do takiego ligowego meczu mogło dojść, nasz klub musiałby awansować tam gdzie My jak dotąd nigdy nie byliśmy i tam gdzie wydawałoby się iż naturalnie jest miejsce Ruchu czyt. do samej piłkarskiej ekstraklasy. Niestety sytuacja organizacyjno-finansowa w klubie ze Śląska była na tyle tragiczna iż w ciągu dwóch sezonów sprawiła iż ten zasłużony klub przyliczył dwa spadki z rzędu i wylądował w jednej lidze z toruńskimi piłkarzami.

Jak dotąd jedenastki Ruchu i Elany spotykały się dwukrotnie tj. 2014 roku w Toruniu na zorganizowanym przez naszej Stowarzyszenie meczu towarzyskim gdzie faktycznie panowała iście kibicowska atmosfera (ale to jednak był „tylko” sparing) oraz w roku ubiegłym gdzie niestety Pan Wojewoda z innymi wiadomymi służbami popsuły te święto czyniąc ten mecz bez udziału publiczności… Teraz wreszcie miało dojść do historycznego spotkania na ulicy Cichej 6!

To tyle tytułem wstępu. Czas przejść już do samego dnia meczowego. Z wyznaczonej zbiórki wyruszamy około godziny 10, zwartą grupą w sile autokaru, busa i około 15 aut. Podróż mija planowo bez żadnych przeszkód. Pod stadionem na Cichej meldujemy się na niespełna trzy godziny przed pierwszym gwizdkiem. Dlatego też korzystając z „wolnego czasu” i gościnności Niebieskich ten czas pożytkujemy na umacnianiu zgody z miejscowymi w okolicznych barach. Tam jak się okazuje znajdowała się już spora grupa osób od nas, która na Górnym Śląsku obecna była już co najmniej od soboty. Z biegiem czasu takowych osób w okolicach stadionu pojawiało się co raz więcej.  Oczywiście tego dnia nie mogło zabraknąć także sporej gruby „Grubasów”, którzy pamiętają te lata gdy zgoda ZKS & HKS powstawała. Na jakieś 30 minut przed meczem zdecydowana większość naszego grona zaczęła powoli kierować się w stronę wejścia na stadion. Chociaż Elana tego dnia wchodziła normalnie przez bramki kierowane na sektor gości to ostatecznie na tym sektorze… nie pojawił się żaden fan Elany! Oczywiście to wszystko było wcześniej zaplanowane z gospodarzami, że tego dnia wspólnie zasiadamy na ich sektorach. Na całej prostej wiszą właściwie na przemian fany obu ekip.
Z naszej strony tego dnia zaprezentowaliśmy takie płótna jak Ultras Elana, Młoda Elana, Elana Toruń, W jedności siła E & R, Władcy Torunia (na górze sektora) oraz na samym czele gniazda Śp. Mucha.

Od pierwszych minut spotkania jedziemy ze wspólnym dopingiem. Trzeba jednak szczerze przyznać iż (szczególnie w pierwszej połowie) nie stał on na zbytnio wybitnym poziomie. Przyczyn takiego stanu można byłoby się pewnie doszukiwać różnych tj. nieciekawa sytuacja w Chorzowie szczególnie pod względem piłkarskim gdzie ich klub niestety gra mocną padakę (a bynajmniej wyniki końcowe osiąga mizerne) i za chwilę może trzeci rok z rzędu polecieć ligę niżej, rozsianie po całym stadionie osób z obu ekip, cały czas trwająca % integracja i wreszcie… mocno nie sprzyjająca „angielska pogoda” gdzie po prostu w skrócie… deszcz napieR…ał non stop.

W samej przerwie meczu doszło do ciekawej sytuacji gdyż do „gniazda” dorwały się niebieskie bajtle w wolnym tłumaczeniu najmłodsze pokolenie Chorzowskiego Ruchu, które to po kolei przez mikrofon zarzucały przeróżne przyśpiewki, zarówno te pozdrawiające Ruch, Elanę, Widzew czy Wisłę jak i te nieco mniej cenzuralne skierowane w stronę polskiej milicji czy też wrogich nam ekip. Dostało się też nieco przypadkiem naszym sąsiadkom z naszego miasta co jednoznacznie pokazało iż na Śląsku już nawet najmniejszy kajtek wie kto rządzi w Toruniu ;)

Ten cały dziecięcy „misz masz” panował do jakieś 15 minuty drugiej połowy gdy stery prowadzenia dopingu ponownie przejęły odpowiednie osoby, na co dzień specjalizujące się w tym fachu.
Od tej ok. 60 minuty doping z minuty na minutę było coraz lepszy. W  68 minucie nie zabrakło oczywiście symbolicznej minuty okraszonej oklaskami dla całego żółto – niebieskiego sektora niebo.
Ostatnie 15-20 minut to już czysto fanatyczny doping tak jakby obie ekipy przestały już zważać uwagę na tą ciulową pogodę i przede wszystkim na sam wynik spotkania (w danym momencie było 2:1 dla Elany. Niestety w tym przypadku przygnębiający był ten fakt iż zwycięstwo Elany przedłużał nasze nadzieje na awans, równocześnie mocno utrudniając utrzymanie Ruchu i na odwrót. Remis też nikogo tego dnia by nie zadowalał). W tym wszystkim nie zabrakło też dopingu na dwie strony np. RUCH ELANA – wieczna sztama czy też głośnej przyśpiewki upominającej się o nowy stadion dla Ruchu na który oni bezapelacyjnie zasługują.
W samej końcówce meczu pomimo tego iż Ruch grał w dziesiątkę nie zabrakło emocji lecz ostatecznie Elana wybroniła wynik i skończyło się 2:1 dla żółto – niebieskich. Historyczny wynik, szkoda jednak, że w takich okolicznościach dla Ruchu. Mamy jednak cały czas nadzieję, że ostatecznie obie drużyny na koniec sezonu osiągną swój cel – My awans, Ruch utrzymanie. Tego życzymy Niebieskim!

Nasza liczba tego dnia (jak to często bywa przy meczach zgodowych) jest bardzo ciężka do oszacowania. Jeżeli mielibyśmy już podjąć się tego wyzwania to oscylowała ona w granicach +/- 250 osób. 

Na sam koniec pozdrowienia dla wszystkich obecnych, wielkie podziękowania dla Chorzowskiego Ruchu za gościnę i do następnego…

RUCH & ELANA WIECZNA SZTAMA!!!
dodał: Admin

                   Zagegłe opisy...
Dodano:29 Apr 2019 19:49
20.04.2019 Radomiak Radom - ELANA TORUŃ 2:0 (0:0)

Opis później...

24.04.2019 ELANA TORUŃ - Skra Częstochowa 2:1 (0:0)
Pod względem kibicowskim jedno z najnudniej zapowiadających się spotkań bowiem Skra nie posiada zorganizowanych kiboli, wiadomo więc było iż ten mecz odbędzie bez kibiców gości. Ponadto mecz przypadł w środku tygodniu w środę co siłą rzeczy wpłynęło na naszą frekwencje, która tego dnia nie była zbyt wysoka. Pomimo tego doping był prowadzony choć z dużymi przerwami. Piłkarze choć przewagę mieli dość wyraźną to jednak dali sobie pierwsi strzelić bramkę przez co do końca meczu musieli szarpać się o te niezbędne trzy punkty. Udało się to po strzale z rzutu wolnego w ok. 80 minucie Mariusz Kryszak ustalił wynik spotkania na 2:1! Tak poza tym mecz bez historii.
dodał: Admin

                   28.04.2019 JEDZIEMY DO CHORZOWA! ELANA & RUCH!!!
Dodano:19 Apr 2019 15:03

Szanowni Elanowcy,

Rozpoczynamy zapisy na kolejny wyjazd. Tym razem w niedzielę 28.04.2019 podróżujemy do... Chorzowa! Tak, tak to się dzieje naprawdę.  Po raz pierwszy w historii Elana rozegra mecz ligowy z Chorzowskim Ruchem na wyjeździe. Ruch czyli ekipa z którą od wielu, wielu lat łączy nas kibicowska zgoda. Można powiedzieć iż od zawsze  tak było, jest i życzymy sobie aby nadal to trwało, najlepiej wiecznie.

Wielka marka Ruch, czternastokrotny Mistrz Polski, wielka tradycja i wspaniali kibice. Przez wiele lat marzyliśmy aby taki mecz się w ogóle odbył, udało się wreszcie w 2014 roku ale wtedy to był tylko mecz towarzyski. W zeszłym roku na jesieni w Toruniu te święto popsuł wojewoda wraz z innymi służbami porządkowymi przez co mecz odbył się bez publiczności. Teraz będzie inaczej…. JEDZIEMY WSZYSCY!

Oczywiście, obecna 2 liga to rozgrywki w których występuje kilka godnych ekip kibicowskich, nie tylko Ruch. Wiele wyjazdów, setki kilometrów, tempo duże i pewnie przez to nieco w mniejszym stopniu odczuwamy to do jakiego historycznego meczu w niedziele dojdzie. Owszem nie jest żadną tajemnicą iż akurat teraz, obecne czasy są dla „Niebieskich” bardzo ciężkie, zarówno pod względem piłkarskim (grozi im trzeci spadek z rzędu) jak i pod względem kibicowskim (gdzie przez pewne „60” wiele osób z trybun ma swoje problemy).  Mimo wszystko to nadal WIELKI RUCH! Może ich piłkarze nie są godni aby reprezentować ten klub ale kibice nadal prezentują poziom ekstraklasowy.  I jesteśmy pewni, że to właśnie dzięki nim, Ruch prędzej czy później wyjdzie z kryzysu i wróci tam gdzie ich miejsce a więc na najwyższy szczebel rozgrywkowy w naszym kraju!

Tym czasem grają z nami, w drugiej lidze, nigdy nie wiadomo kiedy, czy kiedykolwiek jeszcze będzie nam dane z nimi zagrać (wierzymy w ich utrzymanie ale także liczymy w nasz awans!), także każdy prawdziwy Elanowiec tego dnia powinien jechać z nami i pojawić się na Cichej 6 w Chorzowie!

INFO ODNOŚNIE ZAPISÓW:
Zapisy na listę wyjazdową pod adresem -> http://elanowcy.pl/zapisy.php (tylko własny transport)

Zapisy na autokar tylko i wyłącznie w punktach stacjonarnych po dokonaniu wpłaty całości kwoty tj.80 zł (autokar) + 15zł bilet.

Wpłaty na autokar (oraz same wpisanie na listę wyjazdową) można dokonać:
1) W sklepie Wróbel Gol na Kozackiej 11
2) W sklepie Football Fanatic na Mickiewicza
3) Na specjalny numer konta Stowarzyszenia Elanowcy:
15 1140 2004 0000 3102 7612 0341

4) Na środowym meczu w Toruniu (24.04.2019) ELANA – Skra.

ZAPISY NA AUTOKAR TRWAJĄ TYLKO DO ŚRODY DO 24.04.2019, DLA OSÓB Z WŁASNYM TRANSPORTEM DO PIĄTKU DO GODZINY 18:00!

PRZEKAZYWAĆ INFO DALEJ, UDOSTĘPNIAĆ I JEDZIEMY WSZYSCY!!!

dodał: Admin

                   20.04.2019 JUTRO WŁADCY TORUNIA ŚMIGAJĄ DO RADOMIA!
Dodano:19 Apr 2019 9:41

Zbiórka na wyjazd godzina 6:00 na Starym Stadionie Elany na Podgórzu. Wyjazd godzina 6:30! Bez spóźnień!

Do zobaczenia jutro... JESTEŚMY ZAWSZE TAM!
...czytaj więcej
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews