Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Wyjazd do Kwidzyna!!
Dodano:31 Oct 2006 17:18

Już 4 listopada Elana rozegra ostatni ligowy mecz wyjazdowy w rundzie jesiennej, tego dnia"żółto-niebiescy" grać będą w Kwidzynie z Rodłem. Zespół gospodarzy zajmuje obecnie 14 pozycję w tabeli i ma na swoim koncie 14 punktów. Elana podbudowana ostatnim zwycięstwem 6:0 z Kotwicą jedzie po 3 punkty i nie ma innej opcji jak tylko wygrana Elanowców w tym spotkaniu!

Oczywiście na tym meczu nie może zabraknąć kibiców Elany, dlatego organizowany jest wyjazd do Kwidzyna.
W naszych szeregach konkretna mobilizacja, tam nie może zabraknąć nikogo, kto uważa się za kibica Elany, dotyczy to nie tylko fanów z Torunia, ale także z innych miast. Zapraszamy wszystkich na wyjazd do Kwidzyna!

Zbiórka pod Tor-Torem w sobotę 4 listopada o godz. 10:30. Wyjazd najpóźniej o godz. 11:00. Koszt przyjazdu w dwie strony to 20 zł.
Na tym wyjeździe muszą być wszyscy bez wyjątków!! Kto nie jedzie ten z... Pamiętajcie wszyscy jedziemy w jednej kolumnie! Do zobaczenia w sobotę !!!


Niech każdy próbuje załatwić jakieś auto, bo nie wiadomo czy dla każdego starczy miejsc!

Rodło Kwidzyn - Elana Toruń sobota (4.11.2005) godz. 14:00, stadion ul. Sportowa 6
dodał: Elanowiec

                   Wspomagamy zgodowiczów!
Dodano:31 Oct 2006 0:06


W sobotę 28.10.2006 odbył się mecz II ligi Unia Janikowo - Ruch Chorzów, niestety w tym samym czasie Elana grała w Toruniu mecz z Kotwicą i nie wszyscy chętni mogli pojechać do Janikowa i wspomóc naszych ziomali z Chorzowa. Ostatecznie na ten wyjazd wybrało się autami 60 fanów Elany. Kibice Ruchu dojeżdżali przez cały mecz i było ich w sumie ok 170 plus kilku fanów Widzewa Łódź oraz 10 kibiców KS Myszków. Na płocie w sektorze gości zawisły dwie flagi Ruchu (Chachary i Mysłowice) oraz po jednej KS Myszków (Baku Boys) i Elany ( 19(E)68 ). Doping tego dnia był średni, tylko momentami dobry. Jeżeli chodzi o gospodarzy to młyn Janikowa mały, bez flag. Ogólnie mecz i podróż bez żadnych przygód. Warto dodać, że spotkanie to było dobrą okazją do 3 dniowego melanżu kibiców Elany z fanami Ruchu i Myszkowa (pierwsi ziomale pojawili się w Toruniu w piątek a ostatni wyjeżdżali w niedziele). Kto nie był niech żałuje.
P.S. Na meczu pojawiło się 3 kibiców Apatora w tym znany z forum ZIOMmM_KSA, który w bardzo krótkiej rozmowie stwierdził, że przyjechali piknikowo jako fc Ruchu (!) po czym nie wiadomo, dlaczego w pośpiechu opuścili stadion i już nie wrócili. W tym miejscu nasuwa się pytanie do pozostałych "chuliganów" Apatora: Kiedy was w końcu zobaczymy?
Odpowiedź jest tylko jedna: Nigdy!
Po raz kolejny Apator nie pojawił się na meczu Ruchu, na którym my byliśmy!
Szkoda słów i koniec jakichkolwiek dyskusji z wirtualną ekipą widmo, jaką jest SNA.

Zdjęcia z meczu:
dodał: Elanowiec

                   Kopał ale nie bił. Dlaczego znalazł sie na liście?
Dodano:30 Oct 2006 11:18
Kopał ale nie bił

Łukasz Kowalski, obrońca Elany, został zaocznie skazany za burdy na stadionie. Sąd zakazał mu na dwa lata wejścia na boisko.
O tym zaskakującym wyroku głośno w toruńskim środowisku piłkarskim. Padają złośliwe dla wymiaru sprawiedliwości komentarze. Powód? Toruńscy kibice, zawodnicy i trenerzy pamiętają mecz z 21 maja ubiegłego roku doskonale.
To wtedy fani Lechii Gdańsk przewrócili płot toruńskiego stadionu i wdarli się w 60. minucie spotkania na boisko.
Kibice Elany nie pozostali dłużni - ruszyli na nich. Doszło do bijatyki, interweniowała policja.
Nikt nie ma wątpliwości, że Łukasz Kowalski był w tym meczu jak najbardziej czynnym zawodnikiem, grał przez całe spotkanie, dostał nawet żółtą kartkę.
Mecz był rejestrowany, sporządzono z niego protokół. Piłkarz w zadymie po prostu nie brał udziału. Łukasza Kowalskiego policja przesłuchiwała w tej sprawie po roku. Przekonywał policjanta, że w burdzie, która przerwała mecz, nie mógł brać udziału, na co są dowody audiowizualne.
- Syn stwierdził, że rozmowa była konkretna, policjant obiecał zadzwonić do klubu, wszystko sprawdzić i dał do zrozumienia, że wszelkie czynności prawne wobec niego zostaną anulowane. Dlatego chłopak spokojny wyjechał do pracy do Anglii - mówi Zbigniew Kowalski, ojciec toruńskiego piłkarza.
O wyroku, który zapadł w trybie nakazowym, czyli zaocznie, rodzina Łukasza Kowalskiego dowiedziała się drogą okrężną - od kibiców Elany ukaranych także za tamtą bijatykę.
- Przyszło awizo na nazwisko syna, ale na poczcie powiedziano, że tylko on może przesyłkę odebrać. Do dziś nie znalibyśmy treści wyroku, gdyby nie inni ukarani wraz z synem - dodaje Zbigniew Kowalski. - Tak jak 12 kibiców ukarano go trzydziestoma godzinami pracy społecznej i zakazem wejścia na obiekty sportowe przez dwa lata. Ma skończyć karierę przez ewidentny błąd policji i sądu?


Dlaczego znalazł się na liście?

Przez blisko tydzień usiłowaliśmy wyjaśnić, dlaczego skazano toruńskiego piłkarza. Wniosek zaskakujący - nikt tego do końca nie wie.
Fakty są oczywiste: do zadymy na boisku doszło podczas meczu Elana - Lechia Gdańsk. W bijatyce brali udział wyłącznie kibice. Materiały filmowe, a także relacje świadków, nie pozwalają mieć wątpliwości - zawodnicy, w tym obrońca Łukasz Kowalski, w awanturze nie brali udziału.
Nowa rzecznik prasowy toruńskiej policji, nadkomisarz Wioletta Dąbrowska, po kilku dniach poszukiwań policjantów, którzy znaliby szczegóły i okoliczności umieszczenia nazwiska piłkarza na, jak się okazuje, świętej liście sprawców przekazanej do sądu - orzekła, że sprawa jest trudna.
- Cały materiał związany z tą sprawą został przekazany do sądu - zapewniła.
Tymczasem sędzia Mariola Adamczyk, przewodnicząca Wydziału XII Grodzkiego Sądu Rejonowego w Toruniu, podkreśla, że w sprawach tego typu materiał nie bywa obfity.
- Policja podaje nam listę uczestników zajść. Informacja jest w zasadzie jedna, że dana osoba zakłóciła porządek - tłumaczy sędzia. - Tak właśnie jest w przypadku Łukasza Kowalskiego. Mamy jeszcze protokół z jego przesłuchania, w którym wyjaśnia, że grał w tym meczu. Sprawa jest rozpatrywana zaocznie, w trybie nakazowym. Sąd uznał, że wina nie budziła wątpliwości. Wyrok znamy.
Okazało się, że niepodjęcie przesyłki z sądu, w sytuacji gdy piłkarz znajdował się za granicą, dało mu szansę na wyjście z tej sytuacji. Sprzeciw przywieziony z Anglii przez znajomego sąd uznał bowiem za złożony w terminie siedmiu dni.
Dlatego sprawą piłkarza sąd grodzki zajmie się ponownie. Najpewniej już z jego udziałem.
Spośród 13 osób z listy sporządzonej przez policję i skazanych w tej sprawie, aż osiem złożyło sprzeciwy. Kibice zapewniają, że mają również dowody na to, że w tamtej zadymie nie brali udziału. Chcą je przedstawić sądowi.

Jacek Kiełpiński - "Nowości"
dodał: Elanowiec

                   Liga Typerów.
Dodano:30 Oct 2006 9:59
Za nami trzynasta kolejka w Lidze Typerów.

W tej kolejce zwyciężył Michael_Elana, który zdobył 45 punktów przed szymonEk 42 punkty i samon81 39 punktów.

Ogólnie w 13 kolejce typowało 87 graczy.

Czołowa 15 po 13 kolejce w tabeli Ligi Typerów:
1. GadzEt PDG 280 pkt
2. Bambucza 278 pkt
3. Fantomas 278 pkt
4. Art2 269 pkt
5. Elanowiec 269 pkt
6. Woti 257 pkt
7. Rubin[E]k 255 pkt
8. ankomen 251 pkt
9. samon81 245 pkt
10. Serafin 242 pkt
11. Michael_Elana 237 pkt
12. Seba_14 230 pkt
13. Biguś 229 pkt
14. oberzr3 228 pkt
15. mati 225 pkt


Cały ranking dostępny jest pod adresem http://www.elana.boo.pl/typer/megatyper.php

Zapraszamy do typowania wyników w następnej kolejce.
Swoje typy możecie zgłaszać do 4 listopada 2006 do godziny 10:00!
Przypominam, żeby podać "nick" i "hasło" identyczne jak w typowaniu poprzednich kolejek. Warto brać udział w naszej zabawie, ponieważ najlepiej typująca osoba w każdej kolejce wygrywa bilet na najbliższy mecz ligowy Elany w Toruniu!

Wejściówkę na mecz Elana Toruń - Rega-Merida Trzebiatów otrzymuje: szymonEk, który zdobył 42 punkty i zajął drugie miejsce w 13 kolejce (wygrał Michael_Elana, ale jako admin strony, zrezygnował z wygranej)

Osoba typująca pod tym "nickiem" proszona jest o kontakt pod adresem: elanowiec04@poczta.fm. Jeżeli gracz ten nie zgłosi się do piątku (3.11.06) to bilet otrzyma osoba, która zajęła kolejne miejsce w 13 kolejce.
Pamiętajcie w najbliższej kolejce typujemy do soboty do godz. 10:00!
dodał: Elanowiec

                   Pogrom Kotwicy!
Dodano:28 Oct 2006 21:05
Elana Toruń - Kotwica Kołobrzeg 6:0 (4:0)

1:0 Cieśliński (10), 2:0 Stefanowicz (34), 3:0 Cieśliński (43), 4:0 Cieśliński (45), 5:0 Cieśliński (70), 6:0 Romanowski (90)

Elana:Kryszak - Rogalski, Woroniecki (żk), Opiłka, Wróbel - Urbański (67. Preiss), Sarnecki, Świderek, Stefanowicz (64. Romanowski) - Maziarz (60. Dobek), Cieśliński (71. Styranowski)

Piłkarze Elany rozgromili w sobotę, przedostatnią w ligowej tabeli, Kotwicę Kołobrzeg aż 6:0 (4:0).
W kadrze kołobrzeskiej ekipy znalazło się trzech piłkarzy, którzy występowali na regionalnych boiskach: Rafał Różycki (Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), Mariusz Siara oraz Dawid Kwiatkowski (Kujawiak Włocławek).
"Wrona" na prawej obronie
Już pierwsza groźna akcja gospodarzy przyniosła gola. W 10. min piłka trafiła do Tomasza Urbańskiego, który z prawej strony boiska dośrodkował wprost na głowę Adama Cieślińskiego. Napastnik Elany bez kłopotu umieścił futbolówkę w bramce strzeżonej przez Artura Tłoczka. Pięć minut później, po zagraniu Mariusza Woronieckiego, który w tym spotkaniu zagrał na prawej obronie, dogodnej sytuacji nie wykorzystał Radosław Stefanowicz.
Jednak już w 34. min toruński młodzieżowiec, po idealnym podaniu Cieślińskiego, w sytuacji sam na sam podwyższył wynik. Dziewięć minut później było już 3:0. Dobrą asystę Urbańskiego wykorzystał Cieśliński. Kiedy piłkarze Kotwicy myślami byli już w szatni, do siatki, po raz trzeci w tej części gry, trafił Cieśliński.
W przerwie grający szkoleniowiec Kotwicy Kołobrzeg zdecydował się na zamianę aż trzech graczy. Jednak nie przyniosło to zamierzonego efektu. W 70. minucie było już bowiem 5:0, a czwartego gola w spotkaniu strzelił Cieśliński.
Nie spodziewał się
- Ostatni raz cztery gole zdobyłem w rezerwach warszawskiej Legii - mówi bohater spotkania. - Nie spodziewałem się, że będę tak skuteczny, bo ostatnio mi nie szło. Mimo wielu dogodnych sytuacji, nie potrafiłem pokonać bramkarzy rywali.
Później do głosu doszli przyjezdni. Jednak groźne strzały Dominika Husejki, Romana Majchrzaka i Kamila Jackiewicza obronił Przemysław Kryszak. Wynik spotkania ustalił zaś w ostatniej minucie inny młodzieżowiec, Radosław Romanowski.
(sp)
"Nowości"

Inne wyniki:
Amica Wronki - Mieszko Gniezno 2:2 (0:1)
Tur Turek - Victoria Koronowo 3:1 (2:1)
Lech II Poznań - Rega-Merida Trzebiatów 3:0 (1:0)
Kania Gostyń - Rodło Kwidzyn 3:0 (1:0)
Zdrój Ciechocinek - Warta Poznań 3:2 (2:1)
Cartusia Kartuzy - Jarota Jarocin 1:0 (1:0)
Kaszubia Kościerzyna - KP Police 1:0 (0:0)

Kibice:
Mecz z Kotwicą pod względem kibicowskim miał być dla wielu hitem rundy jesiennej w Toruniu, jednak nie był. Ale po kolei... Tak się akurat złożyło, że na ten sam dzień i godzinę zaplanowane było II-go ligowe spotkanie Unia Janikowo - Ruch Chorzów, na którym oczywiście fani Elany mieli wspomóc swoich zgodowiczów. Około miesišc wcześniej poprosiliśmy, więc działaczy naszego klubu, żeby przełożyli mecz w Toruniu na inną godzinę a najlepiej na niedziele wtedy zarówno kibice Elany jak i spora część fanów Ruchu miałaby możliwość zaliczyć oba mecze. Zarząd przystał na to i spotkanie z Kotwicą miało zostać przełożone. Elanowcy, zatem konkretnie szykowali się na ten piłkarski weekend a przy okazji na "umacnianie zgody" z fanami Ruchu i Myszkowa. Pozostało tylko czekać na ostateczny termin. Jednak mecz się zbliżał a my bezskutecznie próbowaliśmy dowiedzieć się, na kiedy zostanie on przełożony. Jakież było zdziwienie, gdy na niecały tydzień przed usłyszeliśmy, że "ktoś tam" nie wyraził zgody na przełożenie meczu i odbędzie się on w planowanym (dla nas najgorszym z możliwych) terminie! Nasza decyzja była jedna - bojkot meczu!
Dowiedzieliśmy się, że fani Kotwicy odpuszczają kolejny wyjazd, ale nie byliśmy do końca pewni czy czasem nie pojawia się w Toruniu, więc część ekipy została na miejscu a część pojechała do Janikowa (60 osób). Sektor na stadionie, w którym znajduje się młyn był tego dnia pusty a na płocie zamiast flag zawisł transparent: Meczu przełożyć nie potraficie, więc nas tu dziś nie zobaczycie....
Kibiców z Kołobrzegu nie stwierdzono.
P.S. Na osiem zaplanowanych meczy w rundzie jesiennej w Toruniu tylko 3 odbyło/odbędzie się w sobotę a pozostałe z różnych powodów rozegrane/przełożone były/będą na środę i niedziele! No, ale jak ktoś woli przekładać spotkania z powodu: prośby drużyny gości, zawodów lekkoatletycznych, wyborów itp. a nie słucha woli kibiców to potem jest tak jak było w sobotę na meczu z Kotwicą! To tyle...

PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!

dodał: Elanowiec

                   Zapraszamy na mecz!
Dodano:26 Oct 2006 11:30

W sobotę 28.10.2006 o godz. 14:00 Elana rozegra kolejne ligowe spotkanie w tej rundzie na stadionie w Toruniu. Tym razem nasz zespół podejmować będzie Kotwicę Kołobrzeg. Jest to spotkanie 13 kolejki. Drużyna gości z 12 punktami zajmuje obecnie piętnastą pozycję w ligowej tabeli i wyprzedza tylko ostatni Zdrój Ciechocinek. Liderem tabeli jest Kania Gostyń, która zgromadziła 24 punktów.

W ostatniej kolejce Kotwica pokonała na własnym boisku lidera Kanię Gostyń 2:1. Elana zaś przegrała w Poznaniu z Wartą 0:1. W dotychczasowych meczach wyjazdowych drużyna znad morza spisywała się słabo, dwa razy zremisowała i poniosła trzy porażki.
Liczymy, więc na dobry mecz a przede wszystkim na to, że "Elanowcy" pokonają zespół gości i przybliżą się do czołówki tabeli.

Kibice Kotwicy to czołówka w "ultras" w naszej lidze jednak jak zapowiedzieli grupa zorganizowana nie pojawi się w Toruniu, ale zawsze można liczyć na to, że ktoś przyjedzie na własną rękę.
My ze swojej strony informujemy, że na tym meczu nie będzie żadnej oprawy.

Elana Toruń - Kotwica Kołobrzeg sobota, godz. 14:00 stadion przy ul. Bema

Kobiety i dzieci do lat 10 wstęp wolny!
Bilet na mecz - 6 zł

dodał: Elanowiec

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews