Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Liga Typerów!
Dodano:03 Sep 2007 9:05
Za nami piąta kolejka w Lidze Typerów 2007/2008.

W tej kolejce zwyciężył młodePokolEniE, który zdobył 49 punktów przed Klabi - 40 punktów i Galeś, który zdobył 37 punktów.

W V kolejce punktowało 106 graczy!

Czołowa 15 po V kolejce w tabeli Ligi Typerów:
1. Klabi 125 pkt
2. Lewyr3 112 pkt
3. cisek 108 pkt
4. kieras 104 pkt
5. rusEk022 104 pkt
6. bartek2 103 pkt
7. Damian_12 103 pkt
8. langolinio 101 pkt
9. lykos88 100 pkt
10. oberzr3 97 pkt
11. dziura 96 pkt
12. WRS 96 pkt
13. Żero 94 pkt
14. Elanowiec 93 pkt
15. Josh 93 pkt


Cały ranking dostępny jest pod adresem http://www.elana.boo.pl/typer/megatyper.php

Zapraszamy do typowania wyników w szóstej kolejce.
Swoje typy możecie zgłaszać do 5 września 2007 do godziny 12:00!
Przypominam, żeby podać "nick" i "hasło" identyczne jak w typowaniu poprzednich kolejek. Warto brać udział w naszej zabawie, ponieważ najlepiej typująca osoba w każdej kolejce wygrywa bilet na najbliższy mecz ligowy Elany w Toruniu!

Wejściówkę na mecz Elana Toruń - Cartusią Kartuzy (5.09.07) otrzymuje: młodePokolEniE, który zdobył 49 punktów i zajął pierwsze miejsce w V kolejce.

Osoba typująca pod tymi "nickiem" proszona jest o kontakt pod adresem: elanowiec04@poczta.fm.
Pamiętajcie w najbliższej kolejce typujemy do środy do godz. 12:00!
dodał: Elanowiec

                   Victoria Koronowo - Elana Toruń 0:1 (0:1)
Dodano:01 Sep 2007 8:47
Victoria Koronowo - Elana Toruń 0:1 (0:1)
0:1 Valentin Dah (36)

Elana: P. Kryszak - Kowalski, Grala , Warczachowski, Woroniecki (90, Sarnecki) - Urbański (żk; 46, Jankowski; żk), Świderek (71, Nowaczyk) , M. Kryszak (żk), Młodzieniak - Zgórzak (żk; 46, Grzebel), Dah

Niezwykle udanie rozpoczął pracę w Elanie trener Wiesław Borończyk. W sobotę jego podopieczni pokonali bowiem na wyjeździe Victorię Koronowo 1:0 (1:0).

Do sobotniego meczu torunianie przystąpili w nowych strojach i w nowym ustawieniu. Na bokach pomocy zagrali doświadczeni Tomasz Urbański i Adam Młodzieniak, a Mariusz Zgórzak był partnerem Valentina Daha w ataku.
- Boczni pomocnicy mieli wyłączyć gry swoich odpowiedników w Victorii i ten cel zrealizowali bardzo dobrze - mówi trener Borończyk.
Od początku było to wyrównane spotkanie, w którym gracze walczyli o każdy centymetr boiska. Sytuacji podbramkowych było mało. Pierwszą stworzyli torunianie.
Główka "Walusia"
W 4. min Zgórzak dograł piłkę Dahowi, który w ostatniej chwili został uprzedzony przez obrońcę Victorii. Na kolejną akcję trzeba było czekać pół godziny. Wtedy z woleja strzelił Arkadiusz Woźniak, jednak Przemysław Kryszak nie dał się zaskoczyć. Kilka chwil później rzut wolny wykonywał jego brat Mariusz. Zagrał w pole karne, gdzie Wojciech Świderek przedłużył piłkę do Daha. Popularny "Waluś", praktycznie leżąc już na murawie, głową skierował ją do siatki. Piłka zatrzymała się w okolicach linii bramkowej, ale zdaniem sędziego asystenta przekroczyła ją i arbiter główny musiał uznać gola.
Dośrodkowania i nic więcej
Po przerwie nadal trwał zacięty bój. Goście dobrze grali jednak w defensywie i nie pozwolili miejscowym na zbyt wiele. Ci ograniczali się głównie do wrzutek w toruńskie pole karne. Ciekawie było w końcówce. Najpierw, po ograniu dwóch obrońców, minimalnie przestrzelił Dah, a po chwili Patryk Podolski fatalnie spudłował z 13 metrów. W doliczonym o 5 min czasie gry wynik się nie zmienił i torunianie, razem ze swoimi kibicami, mogli się cieszyć z wygranej.
- Kluczem do sukcesu była agresywna gra i dyscyplina taktyczna - dodaje trener Borończyk.
(rk)

Kibice:
Do Koronowa wybrało się 190 kibiców Elany. Na stadionie wywieszamy 6 flag w tym jedną barwach narodowych i jedną Kujawiaka Włocławek. Nasz doping był dobry praktycznie przez cały mecz. Miejscowi utworzyli skromny młyn bez żadnych flag. Ogólnie wyjazd udany. Droga w obie strony z balastem bez żadnych przygód.

Zdjęcia:
dodał: Elanowiec

                   Wyjazd do Koronowa - wszyscy w barwach!
Dodano:29 Aug 2007 9:52
Już 1 września Elana rozegra kolejny mecz wyjazdowy, tego dnia "żółto-niebiescy" grać będą w Koronowie z Victorią. Będzie to mecz derbowy, dlatego ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Oczywiście na tym meczu nie może zabraknąć kibiców Elany, dlatego organizowany jest wyjazd do Koronowa. W naszych szeregach konkretna mobilizacja, tam nie może zabraknąć nikogo, kto uważa się za kibica Elany, dotyczy to nie tylko fanów z Torunia, ale także z innych miast!

Zbiórka pod Tor-Torem w sobotę 1 września o godz. 13:00. Wyjazd najpóźniej o godz. 13:30. Koszt wyjazdu to 15 zł + 5 zł bilet na mecz. Na tym wyjeździe muszą być wszyscy bez wyjątków!! Kto nie jedzie ten z... Pamiętajcie wszyscy jedziemy w jednej kolumnie! Do zobaczenia w sobotę !!!

Na dzień dzisiejszy pewne są dwa autokary, więc organizujcie sobie samochody lub busy, żeby nie było sytuacji, że ktoś przyjdzie na zbiórkę i nie pojedzie.

Victoria Koronowo - Elana Toruń sobota (1.09.07) godz. 16:00, Koronowo ul. Klasztorna

Niech każdy ubierze pasiaka Elany a jeżeli ktoś nie ma to żółtą lub niebieską koszulkę, weźcie szaliki, czapki itp. niech Koronowo będzie w sobotę żółto-niebieskie!

Uwaga! Tak jak poprzednim razem w Koronowie nie będzie kasy z biletami (cena 5 zł) dla kibiców Elany, ponieważ będzie można kupić je tylko na zbiórce w Toruniu i wystarczy ich dla wszystkich chętnych!
dodał: Elanowiec

                   Wiesław Borończyk trenerem Elany!
Dodano:29 Aug 2007 14:13
Trzecioligowa drużyna Elany ma nowego trenera. Został nim Wiesław Borończyk, który podpisał dwuletnią umowę z klubem.

Tym samym były szkoleniowiec Lecha Rypin po trzech latach przerwy powrócił do pracy z żółto-niebieskimi, z którymi w niedalekiej przeszłości dwukrotnie awansował do III ligi i raz spadł z tej klasy rozgrywkowej.

- Trener Borończyk jest w Toruniu bardzo dobrze znany - mówi Piotr Wujków, prezes klubu. - Znamy jego mentalność, cenimy warsztat pracy. Zbyt dużym ryzykiem byłoby zatrudnianie szkoleniowca, który nie zna zespołu. Teraz bowiem nie czas na eksperymenty, bo drużyna jest w trakcie rozgrywek i w najbliższym tygodniu gra trzy spotkania. Dlatego wybraliśmy kogoś, kto świetnie zna naszych piłkarzy.

źródło: Nowości
dodał: Elanowiec

                   Wraca po trzech latach?
Dodano:28 Aug 2007 22:20
Wiesław Borończyk jest najpoważniejszym kandydatem na objęcie posady
szkoleniowca Elany Toruń.

- Rozmowy są zaawansowane - stwierdził Piotr Wujków, prezes trzecioligowej
drużyny z Torunia. - W środę o godzinie 9:00 spotykam się ze szkoleniowcem.
Borończyk jest naszym najpoważniejszym kandydatem. Być może podpiszemy w środę z nim umowę. Jednak nie urywam, że są również inni kandydaci.
Został posądzony
Sam zainteresowany raczej niechętnie wypowiada się na ten temat.
Szkoleniowiec został w poniedziałek zwolniony z Lecha Rypin.
- Właśnie rozliczam się ze sprzętu w byłym moim klubem - powiedział Wiesław Borończyk, podczas rozmowy z reporterem "Nowościom". Nie chce komentować tej sprawy, gdyż zostałem posądzony, że Lech słabo gra. W ten sposób miałem zostać zwolniony i chciałem mieć wolną drogę do toruńskiego klubu.
Profesjonalne zachowanie
Z tymi zarzutami nie zgadza się także prezes toruńskiej drużyny.
-Pan Borończyk zachował się bardzo profesjonalnie - dodał Piotr Wujków. -
Kiedy z posady szkoleniowca w moim klubie zrezygnował Robert Kościelak
zadzwoniłem do niego. Wtedy Wiesław Borończyk odmówił przyjęcia tej
propozycji. Tłumaczył się, że ma ważną umowę z rypińskim klubem i nie zamierza opuszczać zespołu.
Swoją propozycję ponowiłem w poniedziałek późnym wieczorem, gdy już została zerwana z nim umowa. Jeśli Wiesław Borończyk podpiszę umowę z Elaną to powróci do zespołu po czterech latach przerwy.
Świętowali awans
Po raz pierwszy szkoleniowiec zespół poprowadził w sezonie 2001/2002.
Wtedy zespół Wiesława Borończyka wygrał rozgrywki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Po roku toruński zespół nie utrzymał się w wyższej klasie rozgrywkowej. Jednak zespół Wiesława Borończyka nie zagrzał zbyt długo miejsca w IV lidze. Po sezonie piłkarze wraz z trenerem ponownie świętowali awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Wtedy Wiesław Borończyk musiał pożegnać się z drużyną, gdyż nie miał odpowiedniej licencji na prowadzenie trzecioligowego zespołu. Jego miejsce zajął Piotr Rzepka.
(sp)
dodał: Elanowiec

                   W poszukiwaniu nowego trenera.
Dodano:28 Aug 2007 15:56
Piłkarze Elany zastopowali w sobotę rewelacyjnego beniaminka z Pelplina, ogrywając go u siebie 3:1 (1:0).

Była to pierwsza porażka Wierzycy w tym sezonie i pierwsze stracone przez ten zespół bramki w rozgrywkach.
Przed sobotnim spotkaniem atmosfera wokół i w toruńskim klubie nie była najlepsza. Przypomnijmy, że tydzień temu do dymisji podał się trener Robert Kościelak i mimo wysiłków działaczy, nie udało się jeszcze znaleźć jego następcy.

Na ławce trenerskiej Elany zasiadł Leszek Lisewski (z lewej, obok niego Bogusław Sokołowski, kierownik drużyny) / Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Bez pośpiechu
- Po części nie dziwię się prezesowi - mówi Mateusz Nowaczyk, strzelec jednej z bramek w meczu z Wierzycą. - Decyzja o zatrudnieniu szkoleniowca nie może być pochopna, musi zostać przemyślana. Dlatego lepiej chyba poczekać z jej podjęciem kilka dni. Osobiście żałuję, że odszedł trener Kościelak, ale widocznie tak musiało być.
W sobotnim spotkaniu drużynę prowadził dotychczasowy asystent Roberta Kościelaka Leszek Lisewski. Pomagał mu były trener rezerw Elany Janusz Rybszleger, który oglądał mecz z trybun i telefonicznie przekazywał na ławkę rezerwowych swoje uwagi i sugestie.
Samo spotkanie rozpoczęło się dla torunian znakomicie, bo już po kilkudziesięciu sekundach prowadzili 1:0, po bramce Valentina Daha.
- Od początku mieliśmy grać agresywnie, z determinacją oraz wolą walki i stosować pressing już na połowie rywala - wspomina trener Lisewski. - No i dało to efekt nadspodziewanie szybko. Później jeszcze przez kwadrans było nieźle, ale w końcówce pierwszej połowy trochę się pogubiliśmy.
Jarek rozstrzygnął
Na początku drugiej części wynik podwyższył Nowaczyk, ale goście odpowiedzieli w 61. min bramką kontaktową.
- Wtedy pojawia się pewna obawa, bo wiadomo, że przypadkowy gol Wierzycy mógł dać jej remis - twierdzi Nowaczyk. - Ale mamy w drużynie Jarka Maćkiewicza, który dosyć szybko rozstrzygnął losy spotkania.
Warto dodać, że duet szkoleniowców wprowadził pewne zmiany w wyjściowym składzie torunian. Po raz pierwszy w podstawowej jedenastce znaleźli się Tomasz Urbański (zaliczył dwie asysty, choć do formy z końcówki rundy jesiennej poprzedniego sezonu trochę mu jeszcze brakuje) oraz Rafał Jankowski. Z kolei na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczęli Jarosław Maćkiewicz, Wojciech Świderek i Adam Młodzieniak.

Debiut trenerski Leszka Lisewskiego i Janusza Rybszlegera był więc udany, ale to nie oznacza, że obaj na dłużej zasiądą na ławce szkoleniowej.
- Cały czas szukamy nowego trenera - mówi prezes Piotr Wujków. - Może już we wtorek dużo się wyjaśni.
Wczoraj do grona kandydatów dołączył Wiesław Borończyk, który nie jest już trenerem Lecha Rypin.

Postawa zespołu zadowoliła najwierniejszych fanów żółto-niebieskich / Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Źródło: "Nowości"
dodał: Elanowiec

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews