Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Siedmiu kandydatów...
Dodano:02 Dec 2007 11:09
Jest lista odejść i lista życzeń. W toruńskim zespole ma dojść do zmian personalnych.


Tymczasem piłkarze są w okresie roztrenowania, a klub przygotowuje się do obchodów jubileuszu 40-lecia istnienia.

Od zakończenia rozgrywek w 2007 roku minęły już trzy tygodnie, ale zawodnicy nie mają jeszcze wolnego. - Ćwiczymy trzy razy w tygodniu do czternastego grudnia - mówi Wiesław Borończyk. - Wszyscy są zdrowi i trenują, oprócz Mariusza Woronieckiego i Przemysława Kryszaka. Zajęcia mają charakter roztrenowania, a więc bez żadnych specjalnych założeń.

Rozstać się w zgodzie
Woroniecki powoli dochodzi do siebie po kontuzji ścięgna achillesa. - Jestem na etapie rehabilitacji, która potrwa jeszcze dwa i pół miesiąca - mówi zawodnik. - Odrzucam już powoli kule i będę powoli chodził. Jestem zdziwiony jak szybko wszystko wraca do normy, chociaż przy tak poważnej kontuzji nie dało się uniknąć półrocznej przerwy. Muszę przyznać, że mój fizjoterapeuta daje mi porządnie w kość po to, abym był przygotowany do gry w marcu.

Nie wiadomo czy na początek rundy wiosennej gotowy będzie Przemysław Kryszak, który doznał urazu złamania kości przedramienia. - Do 19 grudnia mam jeszcze gips i wtedy czeka mnie wizyta u ortopedy - mówi bramkarz Elany. - Wszystko będzie zależeć od tego, jakie efekty da rehabilitacja.

W przerwie zimowej w zespole ma dojść do kilku zmian. - Sporządziliśmy listę zawodników, którzy nas opuszczą - przyznaje Piotr Wujków. - W sprawie pożegnań jeszcze toczą się rozmowy, dlatego nie zamierzam mówić o nazwiskach. Nie ukrywam, że mam duży szacunek do tych zawodników za to, co zrobili dla klubu i na pewno rozstaniemy się w zgodzie.

Obfite obchody
Istnieje także lista życzeń. - Drużyna jest generalnie zaawansowana wiekowo, dlatego chcielibyśmy pozyskać młodych, perspektywicznych i głodnych sukcesu graczy - mówi prezes klubu. - W tej chwili jest mowa o siedmiu nazwiskach. Żaden z tych piłkarzy nie gra obecnie na poziomie wyższym, niż trzecia liga. Niewykluczone, że liczba kandydatów się powiększy.

Przerwa w treningach potrwa do siódmego stycznia. Na luty przewidziany jest obóz w Drawsku Pomorskim. - Przyszły rok to także jubileusz 40-lecia naszego klubu, który jest przecież kontynuatorem tradycji Elany - wyjaśnia Wujków. - W styczniu planujemy zorganizować konferencję, na której przedstawimy kalendarz obchodów. Mogę na razie powiedzieć, że będą one obfite i na pewno satysfakcjonujące dla kibiców.

/Paweł Kumiszcze - Gazeta Pomorska/
dodał: Michael_Elana

                   Liga Typerów - podsumowanie jesieni!
Dodano:28 Nov 2007 11:35
Za nami szesnasta kolejka w III lidze pora, więc podsumować rundę jesienną w Lidze Typerów.

W ostatniej kolejce (rozegranej awansem z rundy wiosennej) zwyciężył Bambucza, który zdobył 36 punktów.

Ogólnie w tej kolejce typowało 67 graczy.

Całą rundę jesienną wygrał oberzr3, który zgromadził na swoim koncie 344 punkty, tuż za nim znajduje się Fantomas z 339 punktami, na trzecim miejscu jest Bambucza - 338 punktów.

Czołowa 20 po rundzie jesiennej w tabeli Ligi Typerów:
1. oberzr3 344 pkt
2. Fantomas 339 pkt
3. Bambucza 338 pkt
4. EZW_FANS 333 pkt
5. rusEk022 332 pkt
6. Galeś 331 pkt
7. Klabi 325 pkt
8. GadzEt PDG 322 pkt
9. lysy 321 pkt
10. artiks7 320 pkt
11. orloss 317 pkt
12. heatl[E]y 316 pkt
13. Lewyr3 314 pkt
14. cisek 303 pkt
15. adis[E]k 296 pkt
16. Josh 293 pkt
17. Elanowiec 293 pkt
18. McCoist 290 pkt
19. carr'er 287 pkt
20. robsson 285 pkt


Cały ranking dostępny jest pod adresem http://www.elana.boo.pl/typer/megatyper.php

Zapraszamy do typowania wyników w rundzie wiosennej.
Przypominam, żeby podać "nick" i "hasło" identyczne jak w typowaniu poprzednich kolejek. Warto brać udział w naszej zabawie, ponieważ najlepiej typująca osoba w każdej kolejce wygrywa bilet na najbliższy mecz ligowy Elany w Toruniu a najlepsi gracze w całym sezonie otrzymają nagrody niespodzianki!

Trochę statystyk po rundzie jesiennej:
W całej rundzie typowało 182 graczy!
Średnia punktów na jednego gracza po 16 kolejkach to 137.2 punktu.
Najwyższy indywidualny wynik w kolejce - 49 punktów uzyskali: młodePokolEniE w 5 kolejce oraz rsp w 13 kolejce.
Najwięcej punktów gracze (wszyscy) zdobyli w 6 kolejce - 2262 punkty.
Najlepsza średnia punktów na jednego zawodnika padła w 12 kolejce - 21.6 punktu.
Najwięcej graczy typowało w 4 kolejce - 110.
Najmniej graczy typowało w 16 kolejce - 67.
Dokładnych trafień wyniku było 986 (razem we wszystkich kolejkach).
Trafień różnicy bramek było 1252 (we wszystkich kolejkach).

Zapraszamy do typowania wyników w rundzie wiosennej!
dodał: Elanowiec

                   Bartłomiej Kowalski nie jest już kawalerem.
Dodano:23 Nov 2007 16:35
W minioną sobotę, w kościele parafialnym w Siemoniu, na ślubnym kobiercu stanął Bartłomiej Kowalski. Obrońca Elany powiedział sakramentalne "tak" Monice Hoffmann. Państwo młodzi przed ślubem znali się siedem lat.
Wesele na 130 osób odbyło się w Dąbrowie Chełmińskiej. Było huczne i trwało do samego rana. A podróż poślubna?
- Po świętach planujemy wyjechać w Tatry, prawdopodobnie do Zakopanego - mówi zawodnik.
Młodej parze, na nowej drodze życia, życzymy szczęścia!

Źródło: "Nowości"
dodał: Elanowiec

                   Mecz w Starogrodzie i wyjazd kibiców odwołany!
Dodano:16 Nov 2007 11:21
Zaplanowany na najbliższą sobotę mecz III rundy Puchar Polski 2007/2008, grupa: Kujawsko-Pomorska - okręg Toruń: Gwiazda Starogród - Elana Toruń został odwołany! Drużyna gospodarzy oddała mecz walkowerem, tym samym "żółto- niebiescy awansowali do 1/8 finału PP na szczeblu województwa Kujawsko-Pomorskiego gdzie zagrają na wiosnę w Bydgoszczy z Chemikiem.
Nieoficjalnie wiemy, że powodem odwołania spotkania w Starogrodzie nie było to, że działacze i piłkarze Gwiazdy boja się wysokiej porażki z naszą drużyną tylko to, że policja nie zgodziła się na rozegranie tego spotkania w obawie przed brakiem zabezpieczenia stadionu przed kibicami z Torunia.
W tym miejscu nasuwa się pytanie: kto odniósł zwycięstwo w meczu z Gwiazdą - piłkarze czy kibice? A co się za tym wiąże, kto powinien dostać premie za to zwycięstwo? ;)

P.S. Wyjazd do Starogrodu został oczywiście odwołany!
dodał: Elanowiec

                   Wyjazd do Starogrodu - odwołany!
Dodano:15 Nov 2007 10:29

Już 17 listopada Elana rozegra ostatni mecz w tym roku, tego dnia "żółto-niebiescy" spotkają się w ramach rozgrywek Pucharu Polski w Starogrodzie z miejscową Gwiazdą. Oczywiście na tym meczu nie może zabraknąć kibiców Elany, dlatego organizowany jest wyjazd do Starogrodu (obok Chełmna).Zespół gospodarzy to drużyna występująca obecnie w B klasie, w której po rundzie jesiennej zajmuje 7 miejsce na 9 zespołów. Widać więc, że Gwiazda nie należy do potentatów nawet w swojej lidze, dlatego Elana nie powinna mieć najmniejszych problemów z pokonaniem miejscowych w tym meczu. Z informacji, jakie do nas dotarły wiemy, że zawodnicy ze Starogrodu mocno mobilizują się na to spotkanie a dla miejscowych kibiców mecz z 3 - cio ligowcem to prawdziwe święto. My liczymy na to, że "żółto - niebiescy" nie zlekceważą i pokonają w sobotę swojego przeciwnika i tym samym awansują do następnej rundy Pucharu Polski gdzie czeka nas mecz w Bydgoszczy z Chemikiem (spotkanie przełożone na wiosnę).

Zbiórka kibiców pod Tor-Torem w sobotę (17 listopada) o godz. 11:00. Wyjazd o godz. 11:30. Koszt przejazdu to tylko 12 zł. Biletów na mecz prawdopodobnie nie będzie, więc wejście za free. Jest to ostatni wyjazd w tym roku (mecz z Chemikiem w następnej rundzie PP przełożony został na wiosnę), więc warto zakończyć jesień w dobrej liczbie! Pamiętajcie wszyscy jedziemy w jednej kolumnie! Do zobaczenia w sobotę !!!

Gwiazda Starogród - Elana Toruń sobota (17.11.07) godz. 13:00, Starogród
dodał: Elanowiec

                   Obrona jest niezła, ale nic więcej.
Dodano:13 Nov 2007 14:40
Rozmowa z WIESŁAWEM BOROŃCZYKIEM, trenerem trzecioligowych piłkarzy Elany.

Nie żałuje Pan, że pod koniec sierpnia drugi raz wszedł do tej samej rzeki i rozpoczął pracę w toruńskim klubie?
Absolutnie nie. W sierpniu zdawałem sobie sprawę z tego, że czeka mnie trudne zadanie. Możliwość prowadzenia tej drużyny sprawia mi wiele przyjemności, natomiast sporo do życzenia pozostawiają sfery: organizacyjna i finansowa w klubie.
To nie wiedział Pan, że pod tym kątem nie jest najlepiej?
Problemy są w każdym klubie, ale u nas naprawdę nie jest ciekawie. Jeśli zimą w klubie nie pojawi się strategiczny sponsor, to powinniśmy przestać się oszukiwać i nie mówić już, że gramy o ten najwyższy cel, tylko o niższy.
Czyli o jaki?
No choćby o zapewnienie sobie miejsca w zreformowanej drugiej lidze. Nie czarujmy się, bez sponsora strategicznego o nowej pierwszej lidze możemy raczej zapomnieć. Naszym głównym problemem sportowym jest brak graczy kreatywnych, ofensywnych. Obronę mamy niezłą, ale nic więcej. Brakuje kogoś, kto by prowadził grę do przodu i kogoś, kto strzelałby bramki.
Pod tym kątem będziecie przeprowadzali zmiany kadrowe zimą?
W tym tygodniu spotkam się z prezesem i określimy cele na najbliższe miesiące. Jeśli nadal mamy walczyć o najwyższe laury w tej lidze, musimy zmienić skład. Nasze największe potrzeby to bramkarz, bo nie wiadomo, czy po kontuzji Przemek Kryszak będzie zdolny do gry, przynajmniej dwóch pomocników i jakiś skuteczny zawodnik do linii ataku. U nas wszystko opiera się na grze czterech obrońców, którzy nie dość, że muszą robić wszystko, aby nie stracić gola, to jeszcze wykazywać się w ofensywie.
Przychodząc do klubu na pewno miał Pan jakieś rozeznanie odnośnie drużyny. Czy to się potwierdziło? Czy może ktoś Pana zawiódł, a ktoś zaskoczył?
Mam sporo uwag odnośnie przydatności zawodników, którzy tu przyszli latem. Jeśli klub od początku miał grać o wyższe cele, to część tych transferów nie była dobrym posunięciem. Większość z tych chłopaków to tylko uzupełnienie składu, brakuje lidera z prawdziwego zdarzenia. Owszem, są to ludzie pełni zapału i chęci do gry oraz treningu, ale niektórzy z nich pewnego poziomu nie przeskoczą.
Wie już Pan, z jakimi zawodnikami przyjdzie się zimą rozstać?
Powoli kształtuje mi się obraz zmian, ale ostateczne decyzje zostaną podjęte po spotkaniu z kierownictwem klubu.
A kto miałby ich zastąpić? Ma Pan już listę życzeń, którą przedstawi działaczom?
To muszą być zawodnicy, którzy coś wniosą do zespołu. Wstępne nazwiska przekazałem już prezesowi. Są to głównie młodzi piłkarze (ale nie tylko młodzieżowcy) z naszego regionu, z III i IV ligi. Ale wiem, że trudno będzie ich pozyskać, bo interesują się nimi też inne kluby. Nazwisk jeszcze nie chcę zdradzać, bowiem jest na to za wcześnie. Uważam jednak, że na regionalnych boiskach trzecio- i czwartoligowych biegają zawodnicy, którzy są w stanie odmienić naszą drużynę. Chciałbym też, aby treningi w drużyną seniorów rozpoczęło jak najwięcej utalentowanych juniorów. Kilku z nich już bierze udział w zajęciach. Mam nadzieję, że wychowankowie zaczną sukcesywnie trafiać do trzecioligowej drużyny. Po co wydawać pieniądze na kogoś z zewnątrz, skoro można inwestować w swoich ludzi?
Skoro przekazał już Pan niektóre nazwiska działaczom, to jakieś wstępne rozmowy były prowadzone?
Nie wiem, o to już trzeba pytać kierownictwo klubu.
Jak będzie wyglądała przerwa zimowa. Macie już jakieś konkretne plany?
Po rundzie jesiennej plasujemy się na piątym miejscu w tabeli i wciąż mamy szanse gry zarówno o pierwszą, jak i drugą ligę. Ale to uzależnione jest od finansów. Również nasze zimowe przygotowania. Wierzę, że do końca listopada wszystko zostanie ustalone - zarówno kwestia zgrupowania, jak i terminarz sparingów.
(rk)
Źródło: "Nowości"
dodał: Elanowiec

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews