Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Wszystkiego najlepszego!
Dodano:18 Dec 2007 11:19
Dziś 32 urodziny obchodzi piłkarz Elany Toruń - Robert Warczachowski! Z tej okazji redakcja strony i wszyscy kibice życzą "Warczemu" wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i sukcesów z drużyną!
dodał: Elanowiec

                   Grala, Kachnic, Zgórzak i Sarnecki odchodzą z Elany.
Dodano:17 Dec 2007 11:21
Jak się dowiedzieliśmy w przerwie zimowej kilku zawodników ma opuścić zespół Elany. Zarząd klubu i trenerzy zrezygnowali z usług Bartłomieja Grali, Mateusza Kachnica, Mariusza Zgórzaka, natomiast Piotr Sarnecki chce przenieść się do Wierzycy Pelplin.

Bartłomiej Grala to obrońca (młodzieżowiec) urodzony 24 grudnia 1987, do Elany trafił przed obecnym sezonem ze Zdroju Ciechocinek. W rundzie jesiennej zagrał w 14 spotkaniach w tym w 9 pełnych, razem 867 minut. Zdobył jedną bramkę w wygranym przez Elanę meczu we Włocławku z Kujawiakiem 5:0, ujrzał także 3 żółte kartki.

Mariusz Zgórzak (także młodzieżowiec) jest napastnikiem urodzonym 2 lutego 1987, dołączył do zespołu przed runda jesienną i w bieżących rozgrywkach zagrał w 12 spotkaniach w tym w 4 od początku meczu. Na boisku przebywał w sumie przez 402 min, bramki żadnej nie zdobył, ale ujrzał 2 żółte kartki.

Mateusz Kachnic kolejny młodzieżowiec, który dołączył do zespołu przed obecnym sezonem, ale nie pojawił się na boisku ani razu.

Piotr Sarnecki jest zawodnikiem Elany od trzech sezonów. W rundzie jesiennej wystąpił w 10 spotkaniach w tym w 4 pełnych. W sumie na boisku przebywał przez 659 minut, żadnej bramki ani karki nie zdobył.

Jeżeli uzyskamy informacje o tym czy ktoś jeszcze opuści zespół i czy ktoś wzmocni drużynę przed runda wiosenną poinformujemy na stronie. Nieoficjalnie udało się dowiedzieć, że na dwóch ostatnich tegorocznych treningach pojawiło się czterech nowych graczy, ale na konkretne decyzje trzeba czekać zapewne kilka tygodni. Torunianie treningi wznowią w poniedziałek 7 stycznia.
dodał: Elanowiec

                   Jesień 2007 - kibicowskie podsumowanie.
Dodano:11 Dec 2007 11:17
Nielba Wągrowiec - Elana Toruń (11.08.07)
Na pierwszy wyjazd w sezonie 2007/2008 wybrało się 160 fanatyków Elany Toruń w tym 2 kibiców Ruchu Chorzów (2 autokary plus kilkanaście fur). Podróż do Wągrowca przez całą drogę ze zbędnym balastem minęła spokojnie. Na miejscu po wejściu na stadion, przeganiamy ochronę, która coś tam się burzyła a ich miejsce zajmują psy. Pod koniec pierwszej połowy notujemy jeszcze małe stracie z policją, która użyła gazu. W przerwie także małe przepychanki (psy nie chciały puścić nas "na miasto"). Wracając do meczu to na płocie wywiesiliśmy dwie flagi ( Grubasy i 19(E)68 ) a nasz doping mimo przerw był dobry. Miejscowi kibice wystawili młynek, ale nie byli słyszani w naszym sektorze. Po zremisowanym spotkaniu piłkarze dziękują nam za wsparcie a my w dobrych humorach wracamy do Torunia. W drodze powrotnej awarie miał jeden z autokarów, ale jakoś udało się dojechać na miejsce.

Elana Toruń -Rodło Kwidzyn (15.08.07 - środa)
Na inauguracji sezonu w Toruniu nasz młyn liczył 350 - 400 osób. Bardzo dobrze wsparli nas tego dnia: Jeziorak Iława - 64, Stilon Gorzów - 38, WfcG- 20, Ruch Chorzów - 1. Na płocie powiesiliśmy osiem flag w tym po jednej Jezioraka, Myszkowa i Ruchu. Nasz doping w pierwszej połowie był dobry, w drugiej niestety słabszy. Z oprawy zaprezentowaliśmy saletrę ze stroboskopami. Kibiców gości nie stwierdzono. Na koniec wielkie podziękowania, dla Ziomali za wsparcie!

Flota Świnoujście - Elana Toruń (18.08.07)
Wyjazd odpuszczony więc 0 Elanowców na meczu w Świnoujściu.


Elana Toruń - Wierzyca Pelplin (25.08.07)
Na tym meczu nasz młyn liczył 250 - 300 osób. Na płocie powiesiliśmy pięć flag w tym po jednej, Myszkowa i Ruchu oprócz tego mieliśmy też flagi na kijach. Nasz doping był dobry i prowadzony przez całe spotkanie. Kibiców gości oczywiście nie było, my za to gościliśmy 4 fanów KS Myszków.
Victoria Koronowo - Elana Toruń (1.09.07)
Do Koronowa wybrało się 190 kibiców Elany. Na stadionie wywieszamy 6 flag w tym jedną barwach narodowych i jedną Kujawiaka Włocławek. Nasz doping był dobry praktycznie przez cały mecz. Miejscowi utworzyli skromny młyn bez żadnych flag. Ogólnie wyjazd udany. ...czytaj więcej
dodał: Elanowiec

                   Czy kłopoty zmobilizują torunian?
Dodano:06 Dec 2007 10:59
Niezbyt optymistyczne wieści dochodzą ostatnio z Elany. Klub boryka się bowiem z kłopotami finansowymi.

- Faktycznie, pewne kłopoty są, ale podobnie jest zawsze o tej porze roku - mówi Piotr Wujków, prezes klubu.
Nie jest tajemnicą, że są pewne zaległości w wypłatach pensji i premii dla piłkarzy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, prawdopodobnie właśnie z tego powodu toruńscy zawodnicy nie wyszli na wtorkowy trening. Wczoraj część pieniędzy została wypłacona, ale opóźnienia pozostały. Na razie zaległości są, podobno, miesięczne.
- Do końca roku powinniśmy uregulować wszelkie długi - dodaje prezes klubu. - Właśnie finalizujemy rozmowy z kilkoma sponsorami, wspomogło nas także miasto. Wierzę, że najbliższe dni i tygodnie będą dla nas znacznie lepsze. Z optymizmem patrzę w przyszłość.
Szef toruńskiego klubu unikał jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy nadal prowadzone są rozmowy w sprawie powrotu do sponsorowania drużyny przez Elanę.
- Ta kwestia jest aktualna od dłuższego czasu i na razie tylko tyle mogę powiedzieć - dodał.
Na szczęście kłopoty finansowe, przynajmniej na razie, nie przekładają się na sprawy sportowe. Torunianie trenują na własnych obiektach (trzy razy w tygodniu) do 14 grudnia. Kilka dni później spotkają się na klubowej Wigilii, a w nowym roku zajęcia wznowią 7 stycznia. Niecały miesiąc później wyjadą zaś na krótkie, sześciodniowe zgrupowanie do Drawska Pomorskiego.
Niestety, niewiele można natomiast powiedzieć o zmianach w kadrze zespołu. Mimo kłopotów finansowych nikt, przynajmniej oficjalnie, nie zgłosił chęci odejścia z Torunia.
- Widać, że wszyscy są chyba zakochani w Elanie - żartuje trener Wiesław Borończyk.
Oczywiście nie oznacza to, że wszyscy pozostaną w drużynie na wiosnę, bo zimowe zmiany są zapowiadane.
- Ale jest za wcześnie, aby mówić o nazwiskach - dodaje prezes.
Trudno też stwierdzić, kto dojdzie do drużyny. Trener przedstawił działaczom swoją listę życzeń (nieoficjalne nazwiska to m.in. : Łukasz Grube i Piotr Charzewski z Kujawiaka Włocławek, Marcin Rupiński ze Sparty Brodnica, Paweł Kanik z Gwiazdy Bydgoszcz i Mateusz Michaliszyn z Chemika Bydgoszcz).
- Z kilkoma z nich już rozmawiałem i w niektórych przypadkach odzew jest bardzo pozytywny - dodaje Piotr Wujków. - Zrobimy wszystko, aby sprawy kadrowe zakończyć przed wyjazdem na zgrupowanie do Drawska.
(rk)
Żródło: "Nowości"
dodał: Elanowiec

                   Siedmiu kandydatów...
Dodano:02 Dec 2007 11:09
Jest lista odejść i lista życzeń. W toruńskim zespole ma dojść do zmian personalnych.


Tymczasem piłkarze są w okresie roztrenowania, a klub przygotowuje się do obchodów jubileuszu 40-lecia istnienia.

Od zakończenia rozgrywek w 2007 roku minęły już trzy tygodnie, ale zawodnicy nie mają jeszcze wolnego. - Ćwiczymy trzy razy w tygodniu do czternastego grudnia - mówi Wiesław Borończyk. - Wszyscy są zdrowi i trenują, oprócz Mariusza Woronieckiego i Przemysława Kryszaka. Zajęcia mają charakter roztrenowania, a więc bez żadnych specjalnych założeń.

Rozstać się w zgodzie
Woroniecki powoli dochodzi do siebie po kontuzji ścięgna achillesa. - Jestem na etapie rehabilitacji, która potrwa jeszcze dwa i pół miesiąca - mówi zawodnik. - Odrzucam już powoli kule i będę powoli chodził. Jestem zdziwiony jak szybko wszystko wraca do normy, chociaż przy tak poważnej kontuzji nie dało się uniknąć półrocznej przerwy. Muszę przyznać, że mój fizjoterapeuta daje mi porządnie w kość po to, abym był przygotowany do gry w marcu.

Nie wiadomo czy na początek rundy wiosennej gotowy będzie Przemysław Kryszak, który doznał urazu złamania kości przedramienia. - Do 19 grudnia mam jeszcze gips i wtedy czeka mnie wizyta u ortopedy - mówi bramkarz Elany. - Wszystko będzie zależeć od tego, jakie efekty da rehabilitacja.

W przerwie zimowej w zespole ma dojść do kilku zmian. - Sporządziliśmy listę zawodników, którzy nas opuszczą - przyznaje Piotr Wujków. - W sprawie pożegnań jeszcze toczą się rozmowy, dlatego nie zamierzam mówić o nazwiskach. Nie ukrywam, że mam duży szacunek do tych zawodników za to, co zrobili dla klubu i na pewno rozstaniemy się w zgodzie.

Obfite obchody
Istnieje także lista życzeń. - Drużyna jest generalnie zaawansowana wiekowo, dlatego chcielibyśmy pozyskać młodych, perspektywicznych i głodnych sukcesu graczy - mówi prezes klubu. - W tej chwili jest mowa o siedmiu nazwiskach. Żaden z tych piłkarzy nie gra obecnie na poziomie wyższym, niż trzecia liga. Niewykluczone, że liczba kandydatów się powiększy.

Przerwa w treningach potrwa do siódmego stycznia. Na luty przewidziany jest obóz w Drawsku Pomorskim. - Przyszły rok to także jubileusz 40-lecia naszego klubu, który jest przecież kontynuatorem tradycji Elany - wyjaśnia Wujków. - W styczniu planujemy zorganizować konferencję, na której przedstawimy kalendarz obchodów. Mogę na razie powiedzieć, że będą one obfite i na pewno satysfakcjonujące dla kibiców.

/Paweł Kumiszcze - Gazeta Pomorska/
dodał: Michael_Elana

                   Liga Typerów - podsumowanie jesieni!
Dodano:28 Nov 2007 11:35
Za nami szesnasta kolejka w III lidze pora, więc podsumować rundę jesienną w Lidze Typerów.

W ostatniej kolejce (rozegranej awansem z rundy wiosennej) zwyciężył Bambucza, który zdobył 36 punktów.

Ogólnie w tej kolejce typowało 67 graczy.

Całą rundę jesienną wygrał oberzr3, który zgromadził na swoim koncie 344 punkty, tuż za nim znajduje się Fantomas z 339 punktami, na trzecim miejscu jest Bambucza - 338 punktów.

Czołowa 20 po rundzie jesiennej w tabeli Ligi Typerów:
1. oberzr3 344 pkt
2. Fantomas 339 pkt
3. Bambucza 338 pkt
4. EZW_FANS 333 pkt
5. rusEk022 332 pkt
6. Galeś 331 pkt
7. Klabi 325 pkt
8. GadzEt PDG 322 pkt
9. lysy 321 pkt
10. artiks7 320 pkt
11. orloss 317 pkt
12. heatl[E]y 316 pkt
13. Lewyr3 314 pkt
14. cisek 303 pkt
15. adis[E]k 296 pkt
16. Josh 293 pkt
17. Elanowiec 293 pkt
18. McCoist 290 pkt
19. carr'er 287 pkt
20. robsson 285 pkt


Cały ranking dostępny jest pod adresem http://www.elana.boo.pl/typer/megatyper.php

Zapraszamy do typowania wyników w rundzie wiosennej.
Przypominam, żeby podać "nick" i "hasło" identyczne jak w typowaniu poprzednich kolejek. Warto brać udział w naszej zabawie, ponieważ najlepiej typująca osoba w każdej kolejce wygrywa bilet na najbliższy mecz ligowy Elany w Toruniu a najlepsi gracze w całym sezonie otrzymają nagrody niespodzianki!

Trochę statystyk po rundzie jesiennej:
W całej rundzie typowało 182 graczy!
Średnia punktów na jednego gracza po 16 kolejkach to 137.2 punktu.
Najwyższy indywidualny wynik w kolejce - 49 punktów uzyskali: młodePokolEniE w 5 kolejce oraz rsp w 13 kolejce.
Najwięcej punktów gracze (wszyscy) zdobyli w 6 kolejce - 2262 punkty.
Najlepsza średnia punktów na jednego zawodnika padła w 12 kolejce - 21.6 punktu.
Najwięcej graczy typowało w 4 kolejce - 110.
Najmniej graczy typowało w 16 kolejce - 67.
Dokładnych trafień wyniku było 986 (razem we wszystkich kolejkach).
Trafień różnicy bramek było 1252 (we wszystkich kolejkach).

Zapraszamy do typowania wyników w rundzie wiosennej!
dodał: Elanowiec

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews