Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Zakaz wyjazdów dla zorganizowanych grup kibiców Elany.
Dodano:20 Mar 2008 10:40
Wydział Dyscypliny Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej postarał ukarać kibiców TKP Elany Toruń za mające miejsce w Grudziądzu przerwanie przebiegu meczu z tamtejszą Olimpią. Podstawą do wydania takiej decyzji były materiały z w/w spotkania dostarczone przez Olimpię oraz fakt, że sytuacja taka miała miejsce nie po raz pierwszy.
Zakaz dotyczy pojawienia się zorganizowanych grup kibiców Elany na meczach w Kwidzynie (22.03.), Pelplinie (5.04.) oraz Kartuzach (19.04.). Nie zastosowanie się do powyższego zakazu, a więc pojawienie się grupy kibiców na powyższych meczach będzie skutkować sankcjami dyscyplinarnymi, z głoszeniem walkowera dla drużyny gospodarzy włącznie.
dodał: Elanowiec

                   Wyjazd do Kwidzyna - odwołany!
Dodano:19 Mar 2008 9:30

Już 22 marca Elana rozegra pierwszy ligowy mecz wyjazdowy w tym roku, tego dnia "żółto-niebiescy" grać będą w Kwidzynie z Rodłem. Oczywiście na tym meczu nie może zabraknąć kibiców "żółto-niebieskich", w naszych szeregach konkretna mobilizacja, tam nie może zabraknąć nikogo, kto uważa się za kibica Elany, dotyczy to fanów z Torunia oraz z innych miast!

Rodło Kwidzyn ma na swoim koncie 11 punktów i zajmuje obecnie przed ostatnie miejsce w tabeli III ligi. W rundzie jesiennej Elana pokonała Rodło 2:1 a bramki w tym spotkaniu zdobyli: Warczachowski (k) i Woroniecki dla Elany oraz Sulej dla Rodła. Tym razem także nie widzimy innej możliwości jak tylko zwycięstwo Elany w tym meczu!

Zbiórka na parkingu przy Tor-Torze w sobotę 22 marca, o godz. 8:30. Odjazd ok godz. 9:00. Koszt przejazdu to 20 zł + bilet na mecz. Na tym wyjeździe muszą być wszyscy bez wyjątków!! Jedziemy razem w jednej kolumnie. Kto nie jedzie ten z... Do zobaczenia w sobotę !!!

Rodło Kwidzyn - Elana Toruń sobota (22.03.08) godz. 11:00, Kwidzyn ul. Sportowa 6

Pod adresem wyjazdy@elanowcy.nazwa.pl czekamy na zgłoszenia chętnych na wyjazd autokarem. Piszcie jak najszybciej, bo nie wiem ile autobusów zamówić. Osoby, które już zgłosiły się na ten adres i dostały odpowiedź z podanym numerem na liście mają zapewnione miejsca w autokarach. Jeżeli jest ktoś jeszcze chętny to niech szybko pisze, bo miejsca powoli się kończą a nie wiemy czy zamawiać kolejny.

Niech każdy ma ze sobą szal pasiak Elany, weźcie też bluzy, czapki itp. niech Kwidzyn będzie w sobotę żółto-niebieski!

Z powodu zakazu wyjazdów kibiców toruńskiej Elany na trzy kolejne spotkania wyjazdowe wydanego przez Wydział Dyscypliny K-P ZPN po ekscesach wywołanych przez toruńskich fanów podczas spotkania Pucharu Polski z Olimpią w Grudziądzu informujemy, że wyjazd do Kwidzyna został odwołany!
dodał: Elanowiec

                   Rusza wiosenna Liga Typerów!
Dodano:19 Mar 2008 9:02
Runda wiosenna w III edycji Ligi Typerów rusza!!!

Wraz z rozpoczęciem wiosny w sezonie 2007/2008 po przerwie zimowej startuje III Edycja Ligi Typerów na stronie www.elanowcy.pl. Już dziś można typować 17 kolejkę!!! Tabela została po rundzie jesiennej, więc nie trzeba się ponownie rejestrować.
Edycja "jesienna" LT cieszyła się sporym zainteresowaniem, ponieważ w całej rundzie typowało 182 graczy!

Całą rundę jesienną wygrał oberzr3, który zgromadził na swoim koncie 344 punkty, tuż za nim znajduje się Fantomas z 339 punktami, na trzecim miejscu jest Bambucza - 338 punktów.

Czołowa 20 po rundzie jesiennej w tabeli Ligi Typerów:
1. oberzr3 344 pkt
2. Fantomas 339 pkt
3. Bambucza 338 pkt
4. EZW_FANS 333 pkt
5. rusEk022 332 pkt
6. Galeś 331 pkt
7. Klabi 325 pkt
8. GadzEt PDG 322 pkt
9. lysy 321 pkt
10. artiks7 320 pkt
11. orloss 317 pkt
12. heatl[E]y 316 pkt
13. Lewyr3 314 pkt
14. cisek 303 pkt
15. adis[E]k 296 pkt
16. Josh 293 pkt
17. Elanowiec 293 pkt
18. McCoist 290 pkt
19. carr'er 287 pkt
20. robsson 285 pkt


Cały ranking dostępny jest pod adresem http://www.elana.boo.pl/typer/megatyper.php

Zapraszamy do typowania wyników w 17 kolejce.
Przypominam, żeby podać "nick" i "hasło" identyczne jak w typowaniu poprzednich kolejek. Warto brać udział w naszej zabawie, ponieważ najlepiej typująca osoba w każdej kolejce wygrywa bilet na najbliższy mecz ligowy Elany w Toruniu a najlepsi gracze w całym sezonie otrzymają nagrody niespodzianki!

W 16 kolejce (rozegranej awansem z rundy wiosennej) zwyciężył Bambucza, który zdobył 36 punktów. Gracz ten otrzyma wejściówkę na mecz Elana Toruń - Flota Świnoujście (29.03.08)
Osoba typująca pod tym "nickiem" proszona jest o kontakt pod adresem: elanowiec04@poczta.fm.
Pamiętajcie w najbliższej kolejce typujemy do piątku do godz. 17:00!

Zapraszamy do typowania wyników w rundzie wiosennej!
dodał: Elanowiec

                   Olimpia Grudziądz - Elana Toruń 2:0.
Dodano:15 Mar 2008 16:48
Olimpia Grudządz - Elana Toruń 2:0 (1:0)
1:0 Kobus (36), 2:0 Piseluk (79)

Elana: M.Sałdziak - R.Warczachowksi, W.Świderek, B.Kowalski, M.Wróbel - D.Zamiatowski (66, P.Przybysz), R.Jankowski (46, M.Kryszak), M.Nowaczyk, A.Młodzieniak - A.Cieśliński, J.Maćkiewicz (46, G.Grzebel)

Podopieczni Mariusza Gralaka pokonali w sobotę, na własnym boisku, Elanę Toruń 2:0 (1:0).

Torunianie przez 90 minut nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji do zdobycia gola. Natomiast miejscowi w 19. min mogli prowadzić 1:0. Piłkę na linii pola karnego stracił Bartłomiej Kowalski, jednak groźny strzał Zbigniewa Kobusa był niecelny. W 36. min ten ostatni, po błędzie Dawida Zamiatowskiego i zagraniu Igora Kucenki, skierował futbolówkę do siatki.
Chwilę po objęciu prowadzenia przez gospodarzy, sędzia spotkania przerwał potyczkę na dziesięć minut, gdyż kibice przyjezdnych wtargnęli na murawę.
Zakazy stadionowe
W wyniku zamieszek na stadionie i starć z policją zatrzymano sześciu chuliganów. W tym gronie znalazło się dwóch torunian, a także mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego, Iławy oraz dwóch grudziądzan. Sąd 24-godzinny piątkę pełnoletnich skazał na karę pięciu lat zakazu stadionowego w województwie kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim, a także na karę grzywny w wysokości 3 tys. zł. Jednemu z zatrzymanych, który rzucił w policjanta krzesełkiem, postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Po zmianie stron miejscowi groźnie kontratakowali. Przyniosło to efekty 120 sekund przed zakończeniem potyczki. Wtedy wynik spotkania ustalił Paweł Piceluk.
- Cieszę się z postawy drużyny - mówi Mariusz Gralak, szkoleniowiec Olimpii. - Zwłaszcza, że do rozpoczęcia ligi został tydzień. Widać, że mój zespół jest w optymalnej formie. Mieliśmy zagrać na "zero" z tyłu i to nam się udało.
(rk, sp)

Kibice:
W Grudziądzu zameldowało się ok 530 kibiców Elany Toruń w tym 140 Jeziorak Iława oraz 90 WfcG.... Wielkie dzięki za wsparcie!!!!!

dodał: Michael_Elana

                   Najazd na Grudziądz - wszyscy w szalach!
Dodano:11 Mar 2008 9:27
Już 15 marca Elana rozegra pierwszy mecz wyjazdowy "o stawkę" w tym roku, tego dnia "żółto-niebiescy" grać będą w ramach PP w Grudziądzu z Olimpią. Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie po powrocie do długo oczekiwanej nazwy! Oczywiście na tym meczu nie może zabraknąć kibiców "żółto-niebieskich", w naszych szeregach konkretna mobilizacja, tam nie może zabraknąć nikogo, kto uważa się za kibica Elany, dotyczy to fanów z Torunia oraz z innych miast!

Olimpia Grudziądz to obecnie vice lider IV ligi grupy kujawsko-pomorskiej. W przerwie zimowej nasz zespół rozegrał mecz sparingowy z drużyną z Grudziądza, który zakończył się wynikiem 2:2 a bramki w tym spotkaniu zdobyli: Wróbel i Grzebel dla Elany oraz Koczur i Simson dla Olimpii.
Tym razem będzie to mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskiego ZPN i któraś z drużyn po prostu musi wygrać, bo w przypadku remisu rozegrana zostanie dogrywka i potem ewentualnie rzuty karne a zwycięzca tej potyczki awansuje do następnej rundy, gdzie spotka się z wygranym meczu LZS Palczyn - Zawisza Bydgoszcz.
W drodze do 1/4 finału Olimpia pokonała Spartę II Brodnica 9:1, Victorię Lisewo 5:0 i Gwiazdę Bydgoszcz 2:0. Zespół Elany awansował do tej rundy nie rozgrywając żadnego meczu! W pierwszej rundzie "żółto-niebiescy" otrzymali wolny los a mecze z Gwiazdą Starogród i Chemikiem Bydgoszcz nie odbyły się z powodu braku możliwości zabezpieczenia tych spotkań przez gospodarzy (obawa przed najazdem kibiców z Torunia). Wniosek jest prosty, Elana dzięki kibicom awansowała bez gry do ćwierćfinału, więc teraz w ramach rewanżu wygra mecz w Grudziądzu dla kibiców ;)

Zbiórka na parkingu przy Tor-Torze w sobotę 15 marca, o godz. 10:30. Odjazd ok godz. 11:00. Koszt przejazdu to 17 zł + bilet na mecz (prawdopodobnie po 2 i 5 zł). Na tym wyjeździe muszą być wszyscy bez wyjątków!! Jedziemy razem w jednej kolumnie. Kto nie jedzie ten z... Do zobaczenia w sobotę !!!

Olimpia Grudziądz - Elana Toruń sobota (15.03.08) godz. 13:00, Grudziądz ul. Piłsudskiego 14

Pod adresem wyjazdy@elanowcy.nazwa.pl czekamy na zgłoszenia chętnych na wyjazd autokarem. Piszcie jak najszybciej, bo nie wiem ile autobusów zamówić. Osoby, które już zgłosiły się na ten adres i dostały odpowiedź z podanym numerem na liście mają zapewnione miejsca w autokarach. Jeżeli jest ktoś jeszcze chętny to niech szybko pisze, bo miejsca powoli się kończą a nie wiemy czy zamawiać kolejny.

Niech każdy ma ze sobą szal pasiak Elany, weźcie też bluzy, czapki itp. niech Grudziądz będzie w sobotę żółto-niebieski!
dodał: Elanowiec

                   Bezbramkowy remis...
Dodano:08 Mar 2008 13:31
Elana Toruń - Chemik Bydgoszcz 0:0 (0:0)

Elana: Woźniak - Kowalski, Warczachowski (46, Dreszler), Świderek, Wróbel - Zamiatowski (75, Przybysz), Nowaczyk, Kural (46, Grzebel), Młodzieniak (65, Wieczyński) - Maćkiewicz (61, Jankowski), Cieśliński (65, Nowicki)

Torunianie, na własnym stadionie, bez bramkowo zremisowali w sobotę z liderem IV ligi, Chemikiem Bydgoszcz.
Goście okazali się dużo bardziej wymagającym rywalem, niż Wda Świecie, którą żółto-niebiescy pokonali kilka dni temu aż 9:1. Tym razem nasza drużyna nie stworzyła sobie zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Warto jedynie odnotować strzał w słupek z rzutu wolnego Adama Młodzieniaka i dwie zmarnowane okazje sam na sam z bramkarzem Chemika Adama Cieślińskiego.
Za tydzień torunianie zagrają pierwszy w tym roku mecz o stawkę - w Pucharze Polski zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Jest niemal pewne, że w tym spotkaniu wystąpi dwóch nowych zawodników, bramkarza Kamil Woźniak i napastnik Adam Cieśliński.
- Obu zgłosimy do rozgrywek w najbliższych dniach - mówi Piotr Wujków, prezes klubu. - Podobnie zamierzamy z zrobić z innym napastnikiem Arkadiuszem Nowickim, ale najpierw musi do nas dojść jego certyfikat z Cypru, gdzie grał ostatnio. Jeśli chodzi o dwójkę zawodników Drwęcy, Bartosza Dreszelera i Adriana Kurala, to nadal czekamy na rozwój wypadków w ich obecnym klubie.
(rk)
dodał: Michael_Elana

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews