Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!
Dodano:22 Jun 2008 14:01
W dniu wczorajszym jeden z najwierniejszych kibiców Elany Toruń - Marcin ("Elanowiec") wstąpił w związek małżeński z Kamilą.

Moc serdecznych życzeń
samych szczęśliwych chwil, spełnienia marzeń
oraz powodzenia na nowej drodze życia!
Tego życzą w tak uroczystym dniu redakcja strony
www.elanowcy.pl oraz wszyscy kibice Elany Toruń!
P.S. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za życzenia, osobne podziękowania dla chłopaków z Mokrego, Iławy, Giallo - Azzurri '06, EZW, i FC za wspaniała oprawę, którą upiększyli nasz ślub i wesele! Jeszcze raz wielki dzięki! Toruńska Elana!
Marcin & Kamila
dodał: Michael_Elana

                   Liga Typerów - podsumowanie.
Dodano:12 Jun 2008 11:22
Za nami runda wiosenna sezonu 2007/2008 a zatem czas podsumować Ligę Typerów na stronie www.elanowcy.pl.

W ostatniej trzydziestej kolejce zwyciężył Trojan1, który zdobył 44 punkty przed Fantomas - 40 punktów i R1zks - 39 punktów.

W ostatniej kolejce punktowało 56 graczy.

W końcowej klasyfikacji zwyciężył Fantomas, który zdobył 633 punkty i wyprzedził: McCoist - drugie miejsce z 628 punktami, lysy - trzecie miejsce z 622 punktami, tuż za podium znalazł się orloss - 614 punktów.

Czołowa 15 w końcowej w tabeli Ligi Typerów:
1. Fantomas 633 pkt
2. McCoist 628 pkt
3. lysy 622 pkt
4. orloss 614 pkt
5. oberzr3 612 pkt
6. artiks7 609 pkt
7. Klabi 586 pkt
8. Lewyr3 584 pkt
9. Elanowiec 568 pkt
10. robsson 565 pkt
11. GadzEt PDG 564 pkt
12. cisek 564 pkt
13. adis[E]k 563 pkt
14. rusEk022 541 pkt
15. zolto-niebieski 538 pkt


Cały ranking dostępny jest pod adresem http://www.elana.boo.pl/typer/megatyper.php

Zapraszamy do typowania wyników w nowym sezonie 2008/2009. Przed runda jesienną uruchomimy nowa IV edycję ligi a na zwycięzców czekać będą nagrody.

W tej edycji nagrody zdobyli:
1. Fantomas - za pierwsze miejsce
2. McCoist - za drugie miejsce
3. lysy - za trzecie miejsce


Prosimy wyżej wymienionych graczy o zgłoszenie się na adres: elanowiec04@poczta.fm w celu ustalenia szczegółów odbioru nagród.
dodał: Elanowiec

                   0:1!!
Dodano:08 Jun 2008 19:48
Kotwica Kołobrzeg - Elana Toruń 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 M. Benkowski '88 min

Toruńska Elana przegrała wyjazdową potyczkę w Kołobrzegu z tamtejszą Kotwicą 0:1 (0:0)

Michał Benkowski, były piłkarz toruńskiego klubu, pozbawił swoich byłych kolegów punktu w meczu ostatniej kolejki rozgrywek trzeciej ligi.
Obrońca Kotwicy Kołobrzeg zdobył jedyną bramkę w sobotniej potyczce.
- To było ciekawe spotkanie, stojące na wysokim poziomie. Określiłbym je na takie, które powinno zakończyć się remisem - stwierdził Tomasz Arteniuk, szkoleniowiec Kotwicy. - Bardzo zależało nam na godnym pożegnaniu się z kibicami i to nam się udało.
Trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, gdy za linią końcową boiska chwilowo przebywał stoper Elany Bartłomiej Kowalski, Michał Benkowski, w zamieszaniu pod bramką Mateusza Saładziaka, popisał się największym sprytem i posłał piłkę do siatki.
- Trener nakazał mi krycie kapitana gospodarzy, przy każdym stałym fragmencie gry. Przed tym, gdy drużyna Kotwicy miała rzut rożny sędzia ściągnął mnie z boiska, gdyż na moim łokciu pojawiła się krew. Akurat wtedy zawodnik, którego kryłem zdobył bramkę - relacjonował Bartłomiej Kowalski, obrońca Elany, który w sobotę obchodził 25. urodziny. - Wydaje mi się, że w tym przypadku arbiter nie powinien nakazać opuszczenia placu gry.
- Trzeba przyznać, że obydwie drużyny stworzyły kilka dogodnych sytuacji, po których mogły paść bramki - dodał Arteniuk. - My wykorzystaliśmy tę jedną.
Jeszcze w pierwszej połowie piłkarze Elany byli bliscy zdobycia bramki. Po jednym ze strzałów Jarosława Maćkiewicza piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy drużyny z Kołobrzegu, w innej sytuacji, po strzale Młodzieniaka, futbolówka o centymetry minęła poprzeczkę.
(Dariusz Łopatka)

Kibice
Do Kołobrzegu wybiera się nas 94 (autokar, bus i auta). Młoda ekipa skorzystała z zaproszenia Kotwicy na grilla, biesiaduje po 15 osób do lat 20 z każdej strony i po 30 sekundach młodzi Elanowcy "skonsumowali" Kotwiczan. Wszystko odbyło się bardzo honorowo. Ekipa, która podróżowała z wahadłem została zatrzymana 15 km przed Kołobrzegiem i tam każdy był spisywany, filmowany itp., trwało to ponad godzinę i nie obyło się beż zgrzytów z AT ze Szczecina. Pod stadion docieramy pod koniec pierwszej połowy meczu i tam ponownie dochodzi do przepychanek z ochroną i psami, 6 chłopaków od nas zostaje zawiniętych (3 z nich stało i nic nie robiło) i zostają zatrzymani na 48 h. Po wejściu na sektor wieszamy 4 flagi (Aleksandrów Kuj., Grubasy, Mokre i 19(E)68 ) i trochę dopingujemy. Na stadionie dołącza do nas 5 chłopaków z Ruchu Chorzów, więc w sumie nasza liczba na tym wyjeździe to 99. Z oprawy zaprezentowaliśmy flagi na kijach ze stroboskopami. Kibice Kotwicy dobrze dopingują i prezentują ładna oprawę. W sumie wyjazd pozytywny, szkoda zawiniętych chłopaków, 5 z nich dostało po dwa lata zakazu i po 1000 zł a jeden dodatkowo rok w zawieszeniu na trzy.
Na koniec wielki szacunek dla Kotwicy za grilla i za pomoc, jaką udzielili zatrzymanym!
dodał: Michael_Elana

                   Wszyscy na wyjazd do Kołobrzegu!
Dodano:04 Jun 2008 11:58
Już 7 czerwca Elana rozegra ostatni mecz w tej rundzie, tego dnia "żółto-niebiescy" grać będą w Kołobrzegu z Kotwicą. Kotwica zajmuje obecnie 5 miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 50 punktów, Elana jest w tej chwili na 6 pozycji z 46 punktami. W poprzednim meczu miedzy obiema drużynami zwyciężył zespół z Kołobrzegu 2:1 a bramki w tym meczu zdobyli: Kowalski dla Elany oraz Grocholski i Malinowski dla Kotwicy. Liczymy na to, że naszym piłkarzom uda się rewanż w Kołobrzegu, chociaż wiemy, że będzie ciężko!


Dla piłkarzy i kibiców Elany będzie to ostatnie spotkanie wyjazdowe w III lidze! Oczywiście na tym meczu nie może zabraknąć fanów "żółto-niebieskich", w naszych szeregach konkretna mobilizacja, tam nie może zabraknąć nikogo, kto uważa się za kibica Elany, dotyczy to fanów z Torunia oraz z innych miast! Wiedzieliście o tym wyjeździe już od dawna, więc mieliście dużo czasu, żeby załatwić sobie wolne tego dnia. Praca czy szkoła nie jest w tej chwili żadną wymówką ten, kto będzie chciał pojechać to i tak pojedzie. Zobaczymy, kto jest prawdziwym kibicem Elany a kto tylko derbowiczem.

Zbiórka na parkingu przy Tor-Torze w sobotę 7 czerwca, o godz. 10:30. Odjazd najpóźniej godz. 11:00. Koszt wyjazdu to 50 zł (przejazd + bilet na mecz). Na tym wyjeździe muszą być wszyscy bez wyjątków!! Jedziemy razem w jednej kolumnie. Kto nie jedzie ten z... Do zobaczenia w sobotę !!!

Kotwica Kołobrzeg - Elana Toruń sobota (7.06.08) godz. 17:00, Kołobrzeg ul. Śliwińskiego 10

Zapisów na autokary już nie zbieramy, ponieważ nie ma więcej wolnych autobusów w Toruniu i okolicach. Osoby, które już zapisały się i dostały odpowiedź z podanym numerem na liście mają zapewnione miejsca w autokarach (no chyba, że autokary nie przyjadą). Pozostałe osoby niech przyjdą na zbiórkę i pojadą samochodami (zawsze ktoś ma jakieś wolne miejsce).
dodał: Elanowiec

                   Liga Typerów.
Dodano:03 Jun 2008 10:40
Za nami dwudziesta dziewiąta (przedostatnia) kolejka w Lidze Typerów 2007/2008.

W tej kolejce zwyciężył orloss, który zdobył 49 punktów.

W XXIX kolejce punktowało 59 graczy.

W ogólnej klasyfikacji nastapiła zmiana lidera, w tej chwili prowadzi McCoist z 600 punktami przed lysy - 599 punktów, na trzecim miejscu jest oberzr3 z 596 punktami.

Czołowa 15 po XXIX kolejce w tabeli Ligi Typerów:
1. McCoist 600 pkt
2. lysy 599 pkt
3. oberzr3 596 pkt
4. Fantomas 593 pkt
5. orloss 584 pkt
6. artiks7 584 pkt
7. Klabi 566 pkt
8. cisek 564 pkt
9. Lewyr3 562 pkt
10. Elanowiec 552 pkt
11. adis[E]k 542 pkt
12. rusEk022 541 pkt
13. GadzEt PDG 536 pkt
14. robsson 533 pkt
15. Biguś 521 pkt


Cały ranking dostępny jest pod adresem http://www.elana.boo.pl/typer/megatyper.php

Zapraszamy do typowania wyników w ostatniej trzydziestej kolejce.
Swoje typy możecie zgłaszać do 7 czerwca 2008 do godziny 12:00!
Przypominam, żeby podać "nick" i "hasło" identyczne jak w typowaniu poprzednich kolejek. Warto brać udział w naszej zabawie, ponieważ najlepiej typująca osoba w każdej kolejce wygrywa bilet na najbliższy mecz ligowy Elany w Toruniu!

Wejściówkę na pierwszy mecz Elany Toruń w nowym sezonie otrzymuje: orloss, który zdobył 49 punktów i zajął pierwsze miejsce w XXIX kolejce.

Osoba typująca pod tym "nickiem" proszona jest o kontakt pod adresem: elanowiec04@poczta.fm
Pamiętajcie w najbliższej kolejce typujemy do soboty do godz. 12:00!
dodał: Elanowiec

                   Porażka!
Dodano:31 May 2008 17:27
Elana Toruń - Unia Janikowo 0:1 (0:0)
0:1 Filipek (57)

Elana: Saładziak - Warczachowski, Kowalski, Świderek, Wróbel - Nowaczyk (87, Waligóra), Młodzieniak, Kryszak, Zamiatowski (81, Przybysz) - Maćkiewicz (65, Jankowski), Cieśliński

Nie udało się za bardzo piłkarzom Elany pożegnanie, w tym sezonie, z własnymi kibicami. Torunianie przegrali bowiem z Unią Janikowo 0:1 (0:0).
Sobotni mecz przejdzie jednak do historii nie tylko klubu, ale i całej toruńskiej piłki nożnej. Po raz ostatni bowiem, w żółto-niebieskich barwach, w oficjalnym spotkaniu, toruńskiej publiczności zaprezentował się Jarosław Maćkiewicz.
- Podjąłem decyzję, że po tym sezonie kończę zawodową przygodę z futbolem - mówi zawodnik, który w miniony piątek obchodził 38. urodziny i w związku z tym od kibiców usłyszał gromkie "Sto lat". - Być może będę jeszcze gdzieś grał w piłkę, ale już tylko amatorsko, dla własnej przyjemności, żeby nie stracić kondycji. Bardzo dziękuję wszystkim naszym kibicom za to, że przez kilkanaście lat gry w Elanie zawsze mogłem na nich liczyć.
- Jarek bez wątpienia przejdzie do historii Elany - uważa trener Wiesław Borończyk. - Kiedyś musiał podjąć tę trudną decyzję i wydaje mi się, że wybrał odpowiedni moment. Trzeba życzyć mu teraz wszystkiego najlepszego.
Wypada tylko żałować, że w ostatnim meczu Jarosława Maćkiewicza w Toruniu jego Elana przegrała...
Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak zwycięstwa gości, bo miejscowi prezentowali się lepiej. Częściej byli w posiadaniu piłki, groźniej atakowali i dużo strzelali z dystansu. Już w 8. min zza pola karnego mocno uderzył Adam Młodzieniak, ale piłka odbiła się od jednego z rywali i wyszła na rzut rożny. W 24. min Mariusz Kryszak sprytnie rozegrał rzut wolny z Marcinem Wróblem. Ten ostatni huknął z 30 m, jednak futbolówkę zmierzającą w okienko końcami palców wybił bramkarz Unii Michał Wróbel. Później "główkowali" Maćkiewicz i Adam Cieśliński, a w tuż przed przerwą mocno z 18 m uderzył Bartłomiej Kowalski, ale wynik meczu się nie zmieniał. Goście do przerwy dwa razy zagrozili Mateuszowi Saładziakowi (zastąpił w bramce kontuzjowanego Kamila Woźniaka), jednak też bez efektu.
Bramkę, jak się okazało zwycięską, zdobyli zaś w 57. min, gdy po niefrasobliwym zachowaniu toruńskich stoperów Krzysztof Filipek strzałem z 18 m pokonał zasłoniętego Saładziaka. Elana nie poddawała się jednak. Z wolnych umiejętności Michała Wróbla sprawdzili Robert Warczachowski i Kryszak, w 75. min piłkę z bramki Unii, po "główce" tego drugiego, wybił pomocnik Łukasz Kalinowski, zaś w 87. min Patryk Przybysz z 16 m uderzył w słupek.
- Rozegraliśmy najlepszy mecz tej wiosny, ale cóż z tego, skoro przegraliśmy - dodaje trener Borończyk. - Szkoda mi zwłaszcza sytuacji Patryka. Gdyby piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka, ten młody chłopak mógł zostać bohaterem.
Wybraliśmy piłkarza 40-lecia!
Przed rozpoczęciem sobotniego spotkania rozstrzygnęliśmy plebiscyt na "Piłkarza 40-lecia" Elany Toruń. Przypomnijmy, że zainteresowanie tym konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - do redakcji napłynęło bowiem ponad 3700 ważnych kuponów!
Zwyciężył Jarosław Maćkiewicz, który zdobył 3017 pkt. Drugie miejsce zajął Wiesław Borończyk - 1851 pkt, zaś trzeci był Waldemar Czarnecki - 1690 pkt. W czołowej dziesiątce uplasowali się jeszcze: Przemysław Boldt, Mirosław Paszkowski, Maciej Hanczewski, Erwin Chrzanowski, Wiesław Wiśniewski, Józef Żołądkowski i Piotr Przymus. Dokładną klasyfikację podamy we wtorek.
Wiemy już także, do kogo spośród głosujących trafią upominki ufundowane przez Elanę.
Oto lista: Beata Chrzanowska (odtwarzacz DVD i czapka Elany), Roman Barczewski (odtwarzacz MP4 i czapka), Kazimierz Bałko (głośniki do komputera i czapka), Marian Jaśkowiec (szalik Elany i czapka), Grażyna Słupska (szalik i czapka), Joanna Rączka (czapka), Zdzisław Danielewski (czapka), Magda Tybuszewska (czapka), Violetta Wenker (czapka) oraz Mirosława Nowicka (czapka).
O sposobie i terminie odbioru upominków poinformujemy w jednym z najbliższych wydań "Nowości".
(rk)

Kibice:
Na ostatni mecz w Toruniu w III lidze, mimo iż było to spotkanie derbowe z Unią Janikowo nie przybyło zbyt wielu kibiców. Nasz doping był w miarę równy ( szkoda, że nie od początku meczu). Na płocie wywiesiliśmy 5 flag w tym debiutującą Belweder. Z oprawy zaprezentowaliśmy tylko race, śpiewamy przy tym "sto lat" dla kończącego w tym sezonie karierę - Jarosława Maćkiewicza. Z Janikowa pojawiła się na meczu grupka kibiców (ok 40), która starała się dopingować swoja drużynę przez cały mecz. Ogólnie spotkanie bez historii. Z nami 5 chłopaków z Ruchu Chorzów, 2 z Jezioraka Iława i gościnnie 5 kibiców Widzewa z Łodzi.

Fotki:
dodał: Michael_Elana

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews