Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Zwycięska passa trwa!
Dodano:04 Oct 2008 20:06
Elana Toruń - Miedź Legnica 1:0 (1:0)
1:0 Zamiatowski

Elana: Woźniak - Zamiatowski, Świderek, Kowalski, Wróbel - Loda -Charzewski (72, Grube), Atanacković, Czarnecki, Młodzieniak (65, Manelski) - Wierstak (90, Zamara)

Trwa świetna passa piłkarzy Elany. Nasza drużyna pokonała w sobotę na własnym boisku Miedź Legnica 1:0 (1:0).

To piąte zwycięstwo podopiecznych trenera Wiesława Borończyka z rzędu. Po tej wygranej nasi piłkarze nadal zajmują piątą pozycję w ligowej tabeli.

Sobotnia wygrana była ważna także z innego powodu. Komplet punktów żółto-niebieskich z trybun oklaskiwał bowiem tajemniczy gość z Japonii - według naszych informacji był to prezes jednej z firm, która ma swoją fabrykę w podtoruńskim Ostaszewie. Ta firma być może dołączy do grona sponsorów Elany.

Początek potyczki należał do miejscowych. Przyjezdni mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. W dziewiątej minucie na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Wróbel. Futbolówka po uderzeniu toruńskiego defensora przeleciała obok słupka. Chwilę później groźnie zaatakowała Miedź. Jednak strzał Marcina Orłowskiego obronił Kamil Woźniak.
Gol po rożnym
Gdy minął kwadrans gry było już 1:0. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Adama Młodzieniaka strzelał Arkadiusz Czarnecki. Futbolówkę na poprzeczkę sparował bramkarz Miedzi. Do piłki w polu karnym najszybciej dopadł jednak Dawid Zamiatowski i "główką" pokonał Mateusza Imianowskiego
- To była bramka z "niczego" - stwierdził golkiper Miedzi. - Chciałbym zobaczyć powtórkę tej akcji. Wydaje mi się, że popełniłem błąd i za późno wyszedłem do dośrodkowania.
Torunianie po zdobyciu gola stracili impet. Niewiele brakowało, aby podopieczni Wiesława Borończyka cieszyli się z prowadzenia tylko 180 sekund, bo po strzale Damiana Misana piłkę z linii bramkowej wybił Czarnecki.
Próby przyjezdnych
Początek drugiej odsłony zdecydowanie rozczarował. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola.
Jako pierwsi zaatakowali żółto-niebiescy. W 62. minucie strzał Piotra Charzewskiego obronił bramkarz Miedzi. Odpowiedź gości była groźna. Najpierw po zagraniu Michała Żółtowskiego i nieporozumieniu toruńskich obrońców, bliski pokonania Woźniaka był Orłowski. Niespełna dwie minuty później "główka" Misana była minimalnie niecelna.
W końcówce meczu goście chcieli zmienić niekorzystny wynik. Jednak torunianie nie dali sobie odebrać kolejnej wygranej.
- W drugiej połowie zagraliśmy bardzo słabo - powiedział Dawid Zamiatowski, strzelec jedynego gola. - Na szczęście udało nam się korzystny wynik "dowieść" do końca potyczki i nasza zwycięska pasa trwa nadal.
(sp)

Kibice: W młynie ok 300 osób w tym kilku chłopaków z Jezioraka Iława i 3 z Ruchu Chorzów plus wielu kibiców w barwach na krytej. Na płocie wywiesiliśmy 6 w flag w tym debiutująca fana dzielnicy Bielawy oraz po jeden fladze Jezioraka Iława i Ruchu Chorzów. Doping na tym meczu dobry szczególnie w drugiej połowie, gdy śpiewała także kryta. Ogólnie fajna atmosfera na trybunach i kolejne zwycięstwo Elany. Szkoda tylko, że nie było kibiców Miedzi Legnica.
P.S. Teraz wszyscy w środę na mecz z Polonią Słubice!

dodał: Elanowiec

                   KLUB 100 I BIZNES KLUB TKP ELANA TORUŃ.
Dodano:03 Oct 2008 21:55

Od tego miesiąca na dobre rusza "KLUB 100" i "BIZNES KLUB TKP ELANA TORUŃ"

"Klub 100" oraz "Biznes Klub TKP Elana Toruń" ma na celu zdobywać środki na utrzymywanie pierwszej drużyny Toruńskiego Klubu Piłkarskiego Elana.
Zrzesza firmy, przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne, chcące na miarę swoich możliwożci finansowych wspomóc powyższe działania. Aby należeć do Klubu 100 lub Biznes Klubu trzeba wspierać TKP Elana comiesięcznymi składkami.
Każdemu członkowi Klubu prezentujemy miesięczne zestawienie wszystkich wpłat oraz rozliczenie wydatków.
Co oferujemy ?
Członkom naszego Klubu 100:

- wejściówki na mecze TKP Elana Toruń
- strefę VIP na meczach, w której znajduje się catering;
- reklamę i bezpłatne ogłoszenia na stronie internetowej TKP Elana;
- pomoc w nawiązywaniu porozumień członków Klubu;
- gadżety TKP Elana Toruń
Członkom Biznes Klub TKP Elana:
- wejściówki na mecze TKP Elana Toruń
- strefę VIP na meczach, w której znajduje się catering;
- reklamę na stadionie (mecze transmitowane są m. in. w TVP3, toruńskich stacjach kablowych);
- reklamę i bezpłatne ogłoszenia na stronie internetowej TKP Elana;
- pomoc w nawiązywaniu porozumień członków Klubu;
- wzajemne rabaty;
- udział w meczach wyjazdowych naszej drużyny (za drobną składką);
- zaproszenie pracowników na mecze ligowe TKP Elana (ilość zaproszonych w zależności od deklarowanej składki oraz po wcześniejszym zgłoszeniu w sekretariacie klubu)
- gadżety TKP Elana Toruń

Poniżej prezentujemy wysokość comiesięcznych składek oraz korzyści, które z nich wynikają:
Klub 100 TKP Elana Toruń:

50 zł
- karta członka "Klubu 100" TKP Elana Toruń, umieszczenie firmy na stronie klubowej TKP Elana w spisie firm pomagających klubowi,

100 zł - karta członka "Klubu 100" TKP Elana Toruń, zaproszenie na każdy mecz ligowy oraz wejściówka do strefy VIP dla jednej osoby, umieszczenie firmy w spisie firm pomagających klubowi oraz możliwość bezpłatnych ogłoszeń na stronie serwisu internetowego TKP Elana,

200 zł - karta członka "Klubu 100" TKP Elana Toruń, dwa zaproszenia na każdy mecz ligowy oraz dwie wejściówki do strefy VIP, umieszczenie firmy w spisie firm pomagających klubowi oraz możliwość bezpłatnych ogłoszeń na stronie serwisu internetowego TKP Elana.

Biznes Klub TKP Elana Toruń:
300 zł
- karta członka "Biznes Klub" TKP Elana Toruń, dwa zaproszenia na każdy mecz ligowy oraz dwie wejściówki do strefy VIP, umieszczenie firmy w spisie firm pomagających klubowi oraz możliwość bezpłatnych ogłoszeń na stronie serwisu internetowego TKP Elana, umieszczenie firmy na tablicy wykorzystywanej podczas konferencji/wywiadów, komplet gadżetów klubowych,

500 zł - karta członka "Biznes Klub" TKP Elana Toruń, dwa zaproszenia na każdy mecz ligowy oraz dwie wejściówki do strefy VIP, umieszczenie firmy w spisie firm pomagających klubowi oraz możliwość bezpłatnych ogłoszeń na stronie serwisu internetowego TKP Elana, umieszczenie firmy na tablicy wykorzystywanej podczas konferencji/wywiadów, wymienianie firmy przez spikiera podczas meczu, koziołek reklamowy z logotypem firmy na stadionie, zaproszenie pracowników na mecze ligowe (po wcześniejszym zgłoszeniu w sekretariacie klubu), dwa komplety gadżetów klubowych,

1000 zł - karta członka "Biznes Klub" TKP Elana Toruń, dwa zaproszenia na każdy mecz ligowy oraz dwie wejsciówki do strefy VIP, umieszczenie firmy w spisie firm pomagających klubowi oraz możliwość bezpłatnych ogłoszeń na stronie serwisu internetowego TKP Elana, umieszczenie firmy na tablicy wykorzystywanej podczas konferencji/wywiadów, wymienianie firmy przez spikiera podczas meczu, dwa koziołki reklamowe z logotypem firmy na stadionie, zaproszenie pracowników na mecze ligowe (po wcześniejszym zgłoszeniu w sekretariacie klubu), cztery komplety gadżetów klubowych,

1500 zł i więcej - do negocjacji.

Jak przystąpić do "Klubu 100" lub "Biznes Klub" TKP Elana Toruń?
Aby zostać członkiem "Klubu 100" lub "Biznes Klub" TKP Elana Toruń wystarczy wypełnić i podpisać (z oficjalnej strony klubu - www.elana-torun.pl) deklarację dobrowolnego przystąpienia oraz określić wysokość comiesięcznej stawki. Możliwe jest rozliczanie składek w formie barteru. Wpłaty dokonywane są w formie darowizn na subkonto TKP: Stowarzyszenia Kultury Fizycznej z dopiskiem "Klub 100" lub "Biznes Klub" Toruńskiego Klubu Piłkarskiego.

W przypadku zainteresowania lub chęci uzyskania szczegółowych informacji prosimy o przesłanie deklaracji na adres klubu lub na email: marketing@elana-torun.pl bądź o kontakt telefoniczny pod numerem 0-666-090-657.
dodał: Elanowiec

                   Wszyscy w sobotę na mecz z Miedzią Legnica!
Dodano:29 Sep 2008 12:52
Już w najbliższą sobotę o godz. 16:00 Elana rozegra kolejny mecz w rundzie jesiennej na stadionie w Toruniu. Tym razem przeciwnikiem "żółto - niebieskich" będzie Miedź Legnica, który zajmuje po dwunastu kolejkach 16 miejsce w ligowej tabeli i maja na koncie 11 punktów, Elana jest piąta z 20 punktami.

Miedź do tej pory w meczach wyjazdowych dwa razy zwyciężyła - w Szczecinie z Pogonią 2:1 i Żaganiu z Czarnymi 2:0, raz zremisowała - w Jarocinie z Jarotą 0:0 oraz sześć razy przegrała: w Królewskiej Woli z Gawinem 0:2, w Kołobrzegu z Kotwicą 0:3, w Tychach z GKS 0:3, w Bydgoszczy z Zawiszą 1:3, w Wągrowcu Nielbą 1:4 i w Częstochowie z Rakowem 2:4. Wynik sobotniego meczu jest sprawą otwarta, jednak fakt, że mecz jest w Toruniu oraz patrząc na ostatnie wyniki Elany to ma innej opcji jak tylko piąte z rzędu a siódme w tym sezonie zwycięstwo "żółto - niebieskich"!

Zapraszamy wszystkich na to spotkanie i zachęcamy do głośnego dopingu dla "żółto-niebieskich". Kibice Miedzi byli w tej rundzie na wyjazdach m.in. w Bydgoszczy, Szczecinie i Tychach więc może przyjadą też do Torunia, dlatego musimy pokazać się z jak najlepszej strony. Przyprowadźcie kolegów, musi być nas bardzo dużo mecz z Miedzianką jest pierwszym spotkaniem w Toruniu po miesięcznej przerwie. Wszyscy obowiązkowo muszą stawić się w sobotę na Bema tym bardziej po wynikach, jakie osiągają ostatnio nasi piłkarze! Zróbmy niezapomnianą atmosferę, która pomoże naszym zawodnikom wygrać kolejny mecz!
Tak jak ustaliliśmy przed sezonem: przychodzimy na mecze u siebie wcześniej, tzn. co najmniej godzinę przed meczem, czyli, o 15:00, bo jeżeli ktoś jest na ostatnia chwilę to przez utrudniającą jak to zwykle bywa policję wchodzi na stadion, gdy mecz już trwa a głośny doping musi być od pierwszej do ostatniej minuty meczu a nawet dłużej! Do zobaczenia w sobotę o godz. 15:00 na stadionie przy ul. Bema!

Elana Toruń - Miedź Legnica sobota (4.10.08 ), godz. 16:00 stadion przy ul. Bema
Kobiety i dzieci do lat 10 wstęp wolny!
Bilet na mecz - 8 zł


Przed meczem w kasie będzie można kupić: breloki, koszulki, rybaczki, portfele, smycze, szaliki, teczki oraz inne gadżety Elany!

Władcy Torunia - Elana - Władcy Torunia!

Na meczu zbierana będzie kasa do puszki, na wiadome cele.

Wszyscy w sobotę na Bema...!
dodał: Elanowiec

                   Liga Typerów.
Dodano:29 Sep 2008 9:42
Za nami dziesiąta kolejka w Lidze Typerów sezonu 2008/2009.

W tej kolejce zwyciężyli: przemo333, 19Rut[E]k68 oraz Jarunzks, którzy zdobyli po 45 punktów.

W X kolejce punktowało 63 graczy.

Czołowa 15 po X kolejce w tabeli Ligi Typerów:
1. młodePokolEniE 237 pkt
2. tomtinho 231 pkt
3. Jarunzks 225 pkt
4. Tomas103 217 pkt
5. Elanowiec 209 pkt
6. marr 209 pkt
7. filisco 206 pkt
8. fligu 205 pkt
9. mikielana 204 pkt
10. robsson 202 pkt
11. McCoist 200 pkt
12. Adib 190 pkt
13. zolto-niebieski 189 pkt
14. katka 188 pkt
15. Biguś 188 pkt.


Cały ranking dostępny jest pod adresem http://www.elana.boo.pl/typer/megatyper.php

Zapraszamy do typowania wyników w jedenastej kolejce.
Swoje typy możecie zgłaszać do 4 października 2008 do godziny 12:00!
Przypominam, żeby podać "nick" i "hasło" identyczne jak w typowaniu poprzednich kolejek. Warto brać udział w naszej zabawie, ponieważ najlepiej typująca osoba w każdej kolejce wygrywa bilet na najbliższy mecz ligowy Elany w Toruniu!

Wejściówki na mecz Elana Toruń - Polonia Słubice (08.10.08) otrzymują: przemo333, 19Rut[E]k68 oraz Jarunzks, którzy zdobyli po 45 punktów i zajeli pierwsze miejsce w X kolejce.

Osoby typujące pod tymi "nickami" proszone są o kontakt pod adresem: elanowiec04@poczta.fm
Pamiętajcie w najbliższej kolejce typujemy do soboty do godz. 12:00!
dodał: Elanowiec

                   Kolejne zwycięstwo Elany!
Dodano:27 Sep 2008 23:30
Raków Częstochowa - Elana Toruń 0:1 (0:0)

0:1 Atanacković (54)

Elana:Woźniak - Zamiatowski, Świderek, Kowalski, Wróbel -Charzewski (81, Zamara), Loda, Atanacković (90, Grube) , Czarnecki, Młodzieniak - Wierstak (71, Manelski)

Po raz pierwszy w historii drugoligowych spotkań Rakowa i Elany, torunianie odnieśli zwycięstwo nad drużyną z Częstochowy.

Trzy punkty żółto-niebieskim zapewnił z 54. min Aleksandar Atanacković.
- Wygrana z Rakowem to wielka satysfakcja - nie krył radości po meczu trener Elany, Wiesław Borończyk. - Wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek. W tym spotkaniu wystarczył jeden gol.
Początek potyczki w Częstochowie nie napawał jednak optymizmem. Pojedyncze strzały Dmitrija Verstaka nie zaskoczyły golkipera Rakowa. Szczęścia dla częstochowian szukał z kolei kilkakrotnie Mateusz Zachara. Po bezbarwnej grze, w której tak naprawdę żadna drużyna nie stworzyła sobie dogodnej akcji podbramkowej, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.
W drugiej odsłonie zaczęli przeważać gospodarze, ale przytomna gra toruńskich defensorów przerywała akcje Rakowa. Pierwszy sygnał do ataku na bramkę Krzysztofa Pyskatego dał Marcin Wróbel, którego strzał z rzutu wolnego minimalnie minął spojenie. Cztery minuty później elanowcy zrobili oblężenie Częstochowy. Najpierw strzał Piotra Charzewskego wybili obrońcy Rakowa, piłka trafiła do Aleksandra Atanackovica, który trafił prosto w bramkarza, a kolejna dobitka Charzewskiego ponownie została wybita przez częstochowian.
Minutę później torunianie w końcu trafili do siatki Pyskatego. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Aleksandar Atanacković
- Uderzyłem piłkę zewnętrzną częścią stopy i to chyba zaskoczyło bramkarza gospodarzy - powiedział popularny ,,Acze". - Chciałem wziąć ciężar gry na siebie i poprowadzić Elanę do zwycięstwa. Myślę, że spełniłem to założenie, ale mimo strzelonej bramki, to cały zespół jest bohaterem tego spotkania.
Po straconym golu do odrabiania strat rzucili się piłkarze Rakowa. Kilkakrotnie na bramkę Kamila Woźniaka strzelali Mateusz Bukowiec i Tomasz Foszmańczyk, lecz golkiper Elany tego dnia bronił fenomenalnie.
- Bramkarz musi mieć specyficzny charakter i Kamil taki posiada - chwalił "Woźnego" szkoleniowiec Elany. - Jest odważny na przedpolu i to było doskonale widać.
W sobotę mądrze zagrała też toruńska defensywa. Mimo braku kontuzjowanego Roberta Warczachowskiego (uraz szyi), obrońcy Elany potrafili zmienić ustawienie w grze i skutecznie przerywać ataki gospodarzy. Torunianie dowieźli zwycięstwo do końca i pokonali po raz pierwszy w historii Raków i to na jego boisku.
- Mieliśmy sporo stałych fragmentów gry, ale moi piłkarze zawiedli - stwierdził po meczu trener Rakowa, Leszek Ojrzyński.
Najbliższe spotkanie torunianie rozegrajš w sobotę. Na własnym boisku będą podejmowali Miedź Legnica.
"Nowości"

Kibice:
Na wyjeździe w Częstochowie zameldowało się 69 kibiców Elany Toruń (autokar plus auta) + pociągiem ok. 100 KS Myszków i ok. 20 Ruch Chorzów. W okolicach dworca napina się Raków, więc grupa pociągowa wyskakuje i dochodzi do spięcia, które kończy się wjazdem psów. Nasza droga na mecz spokojna, w Częstochowie zatrzymuje nas policja i czeka aż Myszków i Ruch wejdą na stadion i wtedy ładują nas wszystkich do autokaru i wjeżdżamy na obiekt, tam każdy jest filmowany (3 kamery) i dokładnie sprawdzany przez kozaczącą ochronę, która skonfiskowała nam piro, szczęki oraz chusty i bluzę (po meczu nie oddali nam m.in. bluzy, chusty i oczywiście piro). Na płocie wieszamy dwie nasze flagi i jedną Myszkowa i prowadzimy w miarę dobry doping. Z oprawy zaprezentowaliśmy flagi na kijach (z piro zrezygnowaliśmy, bo większość straciliśmy przy wejściu). Rakowa w młynie ok 300 plus ok 50 osób za bramką. Ich doping średni. Ogólnie sporo bluzg w obu stron. Po meczu piłkarze dziękują za wsparcie a my im za kolejne zwycięstwo. Raków rozchodzi się do domów przez murawę, oczywiście napinając się przy tym. Przy wychodzeniu z sektora psy zawijają nam jednego małolata (za wnoszenie środków pirotechnicznych). Droga powrotna spokojna. Wielkie dzięki dla Ziomali za wsparcie!

MYSZKÓW - RUCH - ELANA WIECZNA SZTAMA !!!!

dodał: Elanowiec

                   Wyjazd do Częstochowy!
Dodano:24 Sep 2008 11:07


Już 27 września Elana rozegra kolejny (ósmy) mecz wyjazdowy w tej rundzie, tego dnia "żółto-niebiescy" grać będą w Częstochowie z Rakowem. Gospodarze po fatalnym początku rozgrywek (2 punkty po sześciu kolejkach) odbili się od dna i zdobyli w ostatnich 5 meczach 13 na 15 możliwych punktów i zajmują obecnie 9 miejsce w tabeli z 15 punktami, Elana jest w tej chwili na 5 pozycji z 17 punktami. Wierzymy, że po ostatnich trzech zwycięstwach z rzędu piłkarze Elany pójdą za ciosem i przedłużą serię zwycięstw a tym samym przerwą dobrą passę Rakowa.

Oczywiście na tym meczu nie może zabraknąć kibiców Elany, po słabych liczbowo wyjazdach do Szczecina i Jarocina, musimy pojechać w konkretnej liczbie do Częstochowy! Na ten mecz wielu z Was czekało, bo na Raków tak jak i w Sosnowcu wspierać nas będą chłopaki z Ruchu Chorzów i przede wszystkim z KS Myszków, dla których Raków jest rywalem zza miedzy i z którym mają największą kosę. Dlatego w ich i naszych szeregach konkretna mobilizacja, tam nie może zabraknąć nikogo, kto uważa się za kibica Elany i KS Myszków, dotyczy to nie tylko fanów z Torunia, ale także z innych miast. Ze względu na fatalne połączenie koleją, na ten mecz jedziemy autokarami i samochodami. Wszyscy w jednej kolumnie. Zapraszamy wszystkich na ten wyjazd!

Zbiórka o godzinie 9:30 na parkingu przy Tor-Torze, koszt wyjazdu to 45 zł plus 7 zł bilet na mecz.

Raków Częstochowa - Elana Toruń sobota (27.09.08) godz. 16:00, Częstochowa ul. Limanowskiego 83

P.S. Wszyscy na mecz do Częstochowy!
dodał: Elanowiec

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews