Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Jutro Święto Zmarłych - Sektor Niebo Pamiętamy!
Dodano:31 Oct 2019 15:23

W dniu jutrzejszym 1 listopada a więc dzień nazywany Świętem Zmarłych. Jak co roku tego dnia zachęcamy wszystkich kibiców do odwiedzenia nagrobków naszych kolegów z trybun, którzy niestety obecnie mecze oglądają tylko i wyłącznie z tzw. Sektora Niebo!

Człowiek jest żywy dopóki pamięć o nim jest żywa. Dlatego też namawiamy Was wszystkich do zapalenia przysłowiowego znicza i krótkiej modlitwy za tychże fanatyków.

Śp. Mucha
Pochowany na cmentarzu przy ul. Wybickiego w Toruniu

Śp. Słoma
Pochowany na cmentarzu parafialnym przy ul. Włocławskiej w Toruniu.

Śp.Tomas
Pochowany na cmentarzu na ul. Gałczyńskiego w Toruniu.

Śp. Paulina
Pochowana na cmentarzu parafialnym w Kaszczorku.

Śp. Kupiec


Śp. Nunek, Śp. Maras (Młody Słoma), Śp. Rutek, Śp. Bykoś, Śp.Gacek, Śp.Derkoś....

SEKTOR NIEBO PAMIĘTAMY !

>>> http://elanowcy.pl/sektorniebo.php <<< ...czytaj więcej
dodał: Admin

                   Podsumowanie "weekendu"
Dodano:31 Oct 2019 13:02
26.10.2019 Resovia Rzeszów - ELANA TORUŃ 2:1 (2:1)

Ze względu na zakaz wyjazdowy nałożony przez PZPN po meczu w Katowicach i wcześniejszym stanowisku tamtejszych działaczy Resovii (mówiący o tym, że nas nie wpuszczą a już na pewno nie z naszym układowiczem Stalą Rzeszów) rezygnujemy z organizacji wyjazdu i nie wybieramy się tego dnia do oddalonego od Torunia o blisko 500 km Rzeszowa. Brak więc kibiców Elany na tym meczu. Piłkarze przegrali na boisku lidera 2:1.

26.10.2019 Ruch Chorzów - Polonia Bytom 3:1 (3:0)

Skromna delegacja ET obecna na Najstarszych DeRbach Śląska. Wspaniała atmosfera na trybunach zakończona zwycięstwem Niebieskich. Oby tak dalej! RUCH CHORZÓW NIGDY NIE ZGINIE!

27.10.2019 Radunia Stężyca - KKS KALISZ 0:0 (0:0)

1 Fan Elany wspiera KKS na ich wyjeździe w Stężycy. Cebulorze na ten mecz wybrali się w 38 osób i oprócz wspomnianego wyżej fanatyka Elany obecny był także 1 kibic Łódzkiego Widzewa. Na powrocie podrzucamy KKSowi prowiant. Piłkarze z Kalisza w meczu na szczycie remisują 0:0, utrzymując przy tym lidera tabeli!

30.10.2019 WIDZEW ŁÓDŹ - Legia Warszawa 2:3 (2:3)
W kolejnej rundzie Pucharu Polski los sparował dwie ekipy, które jak tylko ze sobą grają to mowa o klasyku polskiej piłki. Do Łodzi tego dnia bowiem przyjechała ektraklasowa Legia Warszawa! Mecz wzbudzał oczywiście wielkie zainteresowanie nie tylko tychże ekip ale całej Polski kibicowskiej. Na tym meczu wspieramy RTS w 70 osób ! Klasyk nie zawiódł zarówno na trybunach (co było do przewidzenia) ale także na boisku, gdzie mimo różnicy dwóch klas rozgrywkowych, Widzew dzielnie walczył do samego końca. Ze stanu 0:2 wykręcili remis (2:2) ale niestety w końcówce stracił trzeciego gola i ostatecznie odpadł z rozgrywek ulegając 3:2.
Z kronikarskiego obowiązku dodamy iż obie ekipy tego dnia zaprezentowały oprawy z dodatkiem pirotechniki a tego dnia swój żywot skończyła flaga Legii "Skierniewice", skrojona wcześniej przez Widzewiaków.

Teraz w najbliższą sobotę 2 listopada kolejny mecz ligowy. Trochę nawiązując do piątkowego Święta Zmarłych w sobotę gramy z ... Zniczem Pruszków :) Wszyscy na mecz!
dodał: Admin

                   Remis ze Stalówką
Dodano:31 Oct 2019 11:50
19.10.2019 ELANA TORUŃ - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)

Po dwóch atrakcyjnych kibicowsko meczach tj. w Toruniu z Widzewem i na wyjeździe z GKSem Katowice tym razem w ubiegłą sobotę przypadł nam mecz ze Stal Stalową Wolą. W normalnych warunkach byłby to kolejny ciekawy mecz z dobra marką kibicowską. Niestety dowiedzieliśmy się w tygodniu poprzedzającym to spotkanie iż z niewiadomych przyczyn sektor gości będzie zamknięty. Siłą rzeczy wpłynęło to na atrakcyjność tego wydarzenia.

Nas w młynie zaledwie 100. Na płocie wieszamy flagę Śp. Mucha i przez całe spotkanie dopingujemy swoich piłkarzy. W pierwszej połowie machamy też dużymi flagami na kijach. Kibice gości pojawili się delegacją w 4 osoby i zasiedli na naszych sektorach. Mecz totalnie bez większej historii. Nasi piłkarze szybko bo w 3 minucie strzelili bramkę na 1:0, potem mieli kilka dogodnych sytuacji na podwyższenie wyniku, których niestety nie wykorzystali. Zemściło się to w 2 połowie i ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Kolejne spotkanie Elana rozegra w sobotę w Rzeszowie na Resovii. Niestety na ten wyjazd otrzymaliśmy tak jakby "podwójny" zakaz. Raz, że tamtejszy klub zapowiedział, że nas nie wpuści ze zgodami, obawiając się zapewne silnego wsparcia naszego układowicza... Rzeszowskiej Stali a dwa to otrzymaliśmy zakaz od PZPNu za wyjazd do Katowic...

20.10.2019 TKH TORUŃ - UNIA OŚWIĘCIM
Dzień później W niedziele w 70 osób wspieramy na hokeju Unie Oświęcim, która zawitała do naszego miasta w 89 osób (w tym 3 Hejnał i 4 Ruch).

Pozdrowienia dla wszystkich obecnych na tych dwóch spotkaniach i do następnego ! :)
dodał: Admin

                   Bez punktów w Katowicach!
Dodano:16 Oct 2019 14:42
GKS Katowice - ELANA TORUŃ 2:0 (2:0)

Opis:
12 października przypadł nam jeden z ważniejszych wyjazdów rundy i całego sezonu do Katowic na tamtejszy GKS. Mecz z cyklu "podwyższonego ryzyka", który wiadomo z racji naszej przyjaźni m.in z Chorzowskim Ruchem zapowiadał się niezmiernie ciekawie. U przeciwników można było zaobserwować wielką spinę bo nagrali przed tym meczem kilka video zapowiedzi i nawet na Łotwie na kadrze mobilizowali się na to spotkanie by w końcu chociaż raz w sezonie zapełnić swój blaszok.

Na ten mecz dostaliśmy dokładnie 409 biletów bez opcji na więcej i wiadomo było, że spokojnie wykorzystamy całą pulę bo sam Ruch gdyby tylko mógł to by je wszystkie zgarnął 😉 Musieliśmy więc je mądrze rozdysponować między nami i ekipami zaprzyjaźnionymi. 

Jeżeli chodzi o nas to rozważaliśmy różne opcje tego wyjazdu. Rozważano opcje normalny  ogólnodostępny wyjazd autokarami bądź pociąg ale ostatecznie ze względu na sytuacje z ograniczoną ilością biletów decydujemy się na podróż autami dla wąskiego grona fanatyków.  Info o zbiórce rozsyłamy tylko i wyłącznie między sobą (nie podając informacji w standardowy sposób dla ogółu na naszej stronie www itd.) i w swoim gronie mobilizujemy się na ten mecz. 

Ze zbiórki w stronę Chorzowa wyruszyło 100 Elanowców. Mimo, że na samą zbiórkę zjechali się "smutni panowie" to większość 3/4 trasy jedziemy bez zbędnego balastu. Po drodze dołącza do nas Widzew (50) i KKS Kalisz (20).  Niestety z różnych przyczyn nasz czas trasy sporo się wydłuża i w Chorzowie pod stadionem Ruchu meldujemy się dopiero ok. godziny 14:00. Stamtąd wraz z pozostałymi ekipami wyruszamy „z buta” pod stadion GKSu Katowice! Oczywiście (co można było przewidzieć) w samym Chorzowie atmosfera czysto derbowa. Tutaj dobija jeszcze 20 osób od nas które obecne były na Śląsku od piątku.Dookoła pełno milicji (również ta na koniach), która w silnej obstawie eskortuje nas środkiem ulic na samą Bukową.   Do pokonania 6 kilometrów a po drodze m.in. Stadion Śląski, tamtejsze zoo z biegającymi wzdłuż lamami ;) i inne ciekawe krajobrazy np. tamtejszego parku ;)

Pod stadionem Gieksy meldujemy się w około 20 minuty meczu i jako zapowiedź naszego przybycia odpalamy kilka rac, achtungów i świec dymnych co oczywiście momentalnie wzbudza zainteresowanie gospodarzy, którzy od razu zlatują się na górę swojego sektora gotowi na wymianę uprzejmości 😉. 
Niestety samo wejście na obiekt początkowo idzie strasznie mozolnie. Wprawdzie pierwsze osoby pojawiają się w sektorze gości jeszcze w trakcie pierwszej części spotkania ale w tamtym momencie istniały duże obawy czy chociaż połowa naszej załogi wejdzie do końca meczu. Na szczęście nieco później trochę szybciej to ruszyło i w drugiej połowie (ok. 55 minuty) większość z nas była już na sektorze! Dokładnie to (wg. organizatora) 355 osób. Pozostali niestety ostatecznie z różnych przyczyn (np. brak dowodów, brak na liście imiennej) nie wszyscy weszli na stadion.

Nasze liczby z tego dnia to: ELANA – 120, Widzew -55, KKS Kalisz 20, KS Myszków -10, Unia Oświęcim -20, Wisła Kraków - 15 a cała reszta (ponad 200) to Ruch Chorzów !  WIELKIE DZIĘKI ZA WSPARCIE!!!


Na płocie wywieszamy takie flagi jak: SK 1920 (Ruch), Persona Non Grata (Ruch), Widzew Fanatycy, Elana Toruń – jedyni chuligani w swoim mieście, Śp.Mucha, ZKS.

Jeżeli chodzi o doping to nie jest to wielkim zaskoczeniem, że większość repertuaru obu ekip dotyczyło ściśle „tematów śląskich” i tego typu „pozdrowień”.  Blaszok zgodnie z zasadą „przyszliście chamy bo dzisiaj My tutaj gramy” w końcu zapełnił się po same brzegi 😀 Widać było po tamtejszej publice, że no boli ich ten Chorzów oj boli 😉

Po meczu gdy duża część publiki gospodarzy powoli wybierała się do domów to „ekipa” spod Blaszoka została by trochę jeszcze się ponapinać. Tak od słowa do słowa i zaczęło się szarpanie płota, poleciało trochę krzesełek i po chwili musiała interweniować ochrona, która zagazowała nas sektor.  Gospodarze próbowali też coś tam zdziałać od góry swoich trybuny, po czym milicja zdecydowała się na dość ostrą interwencje w skutek czego użyto m.in. broni gładko lufowej i KsGks szybko musiało się ewakuować. W tym momencie z naszego sektora zarzucono znaną przyśpiewkę „Zostaw kibica…”.

Następnie powyższe zamieszenie jeszcze trochę potrwało przez co przetrzymywano nas po meczu dobre 2 h.  Na wyjściu każdy z nas wraz z dowodem został dokładnie zmonitorowany kamerą tajniaków i mogliśmy wyruszyć w drogę powrotną do Chorzowa.  W połowie tej drogi służby porządkowe zaczęły z niewiadomych przyczyn ostro szaleć co skończyło się na małych szarpaninach z mundurowymi przez co kilka osób kończy ze sporymi mandatami.

Na Cichą 6 docieramy po godzinie 20 i po chwili w większości udajemy się w drogę powrotną. Ta bez żadnych przygód.

Na koniec raz jeszcze podziękowania dla wszystkich wspierających nas ekip i pozdrowienia dla wszystkich obecnych! Do zobaczenia na kibicowskim szlaku!

FOTO:
http://elanowcy.pl/fotoelana/thumbnails.php?album=415
dodał: Admin

                   6.10.2019 ELANA TORUŃ - Widzew Łódź 0:1 (0:1)
Dodano:07 Oct 2019 15:55
6.10.2019 ELANA TORUŃ - Widzew Łódź 0:1 (0:1)

Opis:
W ubiegłą niedzielę Elana w Toruniu zmierzyła się z naszymi przyjaciółmi z Łodzi, z wielką piłkarską marką z Widzewem Łódź. Wiadomo nie można stwierdzić iż mecz jak każdy inny bo wręcz przeciwnie rzadko się zdarza aby na Bema takie mecze rozgrywano chociażby biorąc pod uwagę aspekt frekwencji na stadionie.
Zainteresowanie spotkaniem z jednej i drugiej strony było spore. Tak naprawdę na jakieś 2 dni przed meczem wykupiono wszystkie bilety (później w dzień meczu dorzucono kilka sztuk wcześniej przeznaczonych dla akcjonariuszy). Oczywiście duża w tym zasługa Widzewiaków, których tego dnia do Torunia zjechali w około... 3 tysiące ! Zapewne gdyby nasz stadion mógł powiększyć większa publikę to tych sprzedanych biletów byłoby jeszcze znacznie więcej.
W efekcie powyższego na stadionie przy Bema zameldował się komplet (ok. 5 tysięcy) widzów. Kibice z Torunia zasiedli na krytej i częściowo na łuku zaś Widzewiacy szczelnie zapełnili przeciwległy sektor C.
Doping jak to doping przy takiej publice, przy meczu przyjaźni. Było głośno, były wspólne śpiewy np. na dwie strony, pozdrowienia naszych wspólnych zgód i wrogów ale i rywalizacja na doping swoich drużyn! Atmosfera na meczu wyśmienita choć zapewne Ci najbardziej wymagający fanatycy też mogą stwierdzić iż przy takiej ilości nasz doping mógł być jeszcze lepszy !
Tego dnia UET prezentują dwie oprawy. W pierwszej połowie na płocie ląduje transparent "W czasach gdy hajs wszystko pożera, dla nas liczy się atmosfera" a na sektorze pasy materiału oraz żółto - niebieskie sreberka. Do tego dorzucono race co jak zawsze daje świetny efekt!
W drugiej połowie zaś na sektorze zajmowanym przez kiboli Elany zaprezentowano małą "Argentynę" w postaci konfetti i flagi na kijach.
Podczas meczu zawisły takie flagi jak: Śp. Mucha, Władcy Torunia, Elana Toruń, EZW Banda, ME. W drugiej części spotkania zaprezentowano także cztery nowe małe flagi takie jak: postać z flagi UET, ET, ZKS i ELANA!

Z rzeczy istotnych odnotować można jeszcze fakt iż w przerwie meczu chłopak od Nas zaręczył się na murawie swojej wybrance a ta oczywiście powiedziała "TAK" :).

Na zielonej murawie Widzew wygrał 1:0 po bramce z rzutu karnego, nie kto inny jak Marcin Robak. Tak poza tym zdecydowanie większe widowisko było na trybunach niż na boisku chociaż na upartego kilka sytuacji do zmiany wyniku było m.in. w 98 minucie gdy bramkarz Widzewa Wojciech Pawłowski intuicyjnie wybił piłkę z linii bramkowej.

Po końcowym gwizdku „biesiada” przeniosła się ze stadionu do centrum miasta gdzie umacniano naszą zgodę. Pozdrowienia dla obecnych i do następnego!

ELANA & WIDZEW !

Foto:
http://elanowcy.pl/fotoelana/thumbnails.php?album=414
dodał: Admin

                   12.10.2019 JEDZIEMY DO KATOWIC!
Dodano:01 Oct 2019 16:03

🔥🔥🔥
ZACZYNAMY ZAPISY NA WYJAZD NA GIEKSE❗️❗️❗️
12.10.2019 Gks Katowice - ELANA TORUŃ ❗️❗️❗️

Panowie za kilka dni bo w niedzielę hitowy mecz na Bema z naszymi przyjaciółmi z Widzewem Łódź a tydzień później w sobotę "hitowy" wyjazd tej rundy do naszych wrogów bowiem Elana tego dnia gra z GKS w Katowicach!

Z tego względu już teraz rozpoczynamy zapisy na ten mecz i potrwają one tylko i wyłącznie do środy 9.10.2019 !

Mamy przyznaną pewną pule biletów i już teraz wiemy, że z pomocą naszych ziomków tego dnia zapełnimy klatkę gości po same brzegi! Także zapisywać się czym prędzej bo chętnych na bilety będzie sporo...

➡️Zapisy na listę wyjazdową na własny transport jak zwykle pod adresem: http://elanowcy.pl/zapisy.php !

➡️Zapisy na autokar u wyznaczonych osób na osiedlach. O kosztach i więcej szczegółów podamy niebawem!

UDOSTĘPNIAMY INFO DALEJ...
MOBILIZUJEMY SIĘ WZAJEMNIE...
... I WSZYSCY JEDZIEMY DO KATOWIC ❗️❗️❗️ ...czytaj więcej
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews