Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Sparingu nie było, piłkarze pojechali na obóz...
Dodano:22 Jan 2010 15:58
Nie odbył się zaplanowany na wczoraj sparing Elany z Ruchem Wysokie Mazowieckie, drużyna gości po dotarciu na stadion przy ul. Armii Ludowej nie była zainteresowana grą na zaśnieżonym trawiastym boisku (obie sztuczne płyty w Toruniu pokryte są również śniegiem). W związku z tym trener Durda podzielił piłkarzy na dwa zespoły i rozegrana została gra wewnętrzna.

Wygrała drużyna "starszych" 2:1 (2:0) a bramki zdobyli: Marks i Kaplarny oraz Młodzieniak

"Starsi": Kryszak - Wróblewski, Woropajew, Poczwardowski - Sobolewski - Trojanowski (Łaszewski), Paliga (Świderek), Rawa, Zamara - Marks, Kaplarny
"Młodsi": Łopatowicz - Gościński (Wróbel), Więckowski, Powierski (Zamiatowski) - Janik - Melerski, Regulski, Łaszewski (Młodzieniak), M. Makowski - Sz. Makowski, Durda (Grube)

Po tym meczu trener Dariusz Durda i dyrektor sportowy Wiesław Wandowicz ustalili wstępną listę zawodników, którzy pojechać mieli na obóz przygotowawczy do rundy wiosennej do Gozdawy koło Mogilna a byli to:
Artur Durda, Jakub Gościński, Łukasz Grube, Tobiasz Janik, Mateusz Kaplarny, Przemysław Kryszak, Artur Lubieński, Karol Łaszewski, bracia Szymon i Mateusz Makowscy, Szymon Marks, Maciej Melerski, Adam Młodzieniak, Nazar Penkovets, Mateusz Poczwardowski, Przemysław Regulski, Wojciech Świderek, Marcin Trojanowski, Marcin Wanat, Rafał Więckowski, Jakub Woropajew, Wiaczesław Zamara, Dawid Zamiatowski, Tomasz Zander.

Dziś okazało się, że jednak nie wszyscy zawodnicy z tej listy pojechali na zgrupowanie, ponieważ do autokaru wsiadło 15 zawodników oraz trener asystent - Leszek Lisewski i masażysta zespołu Tomasz Rudnicki.
Na miejscu dołączyć mają: trener Dariusz Durda oraz pozostali piłkarze.
Jednak z wyżej wymienionej listy odpadli już co najmniej: Artur Durda, Szymon Marks i Tomasz Zander.
Obóz potrwa do czwartku 28 stycznia a tuż po nim tzn. w sobotę 30 stycznia o godz. 13:00 na stadionie przy ul. Armii Ludowej Elana rozegra mecz sparingowy z Victorią Koronowo.
dodał: Elanowiec

                   Zapraszamy na sparing.
Dodano:20 Jan 2010 17:13
Już jutro (czwartek 21.01.10) o godz. 11:00 na stadionie przy ul. Armii Ludowej Elana rozegra pierwszy mecz sparingowy a przeciwnikiem "żółto-niebieskich" będzie Ruch Wysokie Mazowieckie.

Jak informuje oficjalna strona klubu:
"Już ponad tydzień trwają przygotowania do rundy wiosennej w pierwszej drużynie TKP Elana. Od początku poprzedniego tygodnia do dnia dzisiejszego w zajęciach brało udział ponad 35 zawodników.
Z piłkarzy, którzy byli w zespole w poprzedniej rundzie trenowali: Łukasz Grube, Przemysław Kryszak, Karol Łaszewski, bracia Szymon i Mateusz Makowscy, Adam Młodzieniak, Nazar Penkovets, Damian Rożej, Patryk Smolarz, Wojciech Świderek, Rafał Więckowski, Jakub Woropajew, Marcin Wróbel, Wiaczesław Zamara i Dawid Zamiatowski oprócz wyżej wymienionych zawodników treningi podjęli wychowankowie Elany: Jakub Gościński, Tobiasz Janik, Mateusz Kaplarny i Karol Powierski oraz gracze, którzy powrócili z wypożyczeń do innych klubów: Artur Lubieński, Maciej Melerski, Mateusz Poczwardowski, Przemysław Regulski oraz Łukasz Waligóra.
Na testach pojawili się z kolei: Marcin Kikowski (wychowanek Zawiszy Bydgoszcz, później grał m.in. w Unii Janikowo, cypryjskich PÓ Xylotýmbou oraz KN Oníssilos Sotíras), Aleksandar Majić (Czarnogórzec, występował m.in. w Kujawiaku Włocławek a ostatnio w Cuiavii Inowrocław), Szymon Marks (ostatnio Victoria Lisewo), Jacek Paliga (wychowanek Salosu Szczecin), Przemysław Rawa (Wulkan Zakrzew), Mariusz Sobolewski (Włocłavia Włocławek), Marcin Trojanowski (Śląsk Wrocław -Młoda Ekstraklasa), Marcin Wanat (ostatnio Dąb Barcin a wcześniej m.in. Sparta Brodnica), Adrian Wróblewski (wychowanek Włokniarza Toruń, ostatnio Legia Chełmża) oraz Artur Durda i Zander Tomasz (obaj Strażak Przechowo).

W najbliższy piątek nasz zespół pojedzie na obóz przygotowawczy do Gozdawy, z którego wróci w czwartek (28 stycznia) a następnie trenować będzie w Toruniu, gdzie m.in. rozegrany zostanie drugi mecz kontrolny, tym razem z Victorią Koronowo (sobota 30 stycznia godz. 13:00)."
dodał: Elanowiec

                   Elanowcy w pierwszej ósemce turnieju Remi Cup 2010
Dodano:17 Jan 2010 20:55
W sobotę (16.01.10r.) kibice Elany wzięli udział w XII turnieju im. Remigiusza Thiem, który odbył się w Radlinie a organizowany jest przez kibiców Ruchu Chorzów. W zawodach piłki nożnej halowej oraz na trybunach udział wzięło 25 fanów Elany, niemal wszystkie większe fan cluby "Niebieskich" oraz kibice Widzewa z F.C.B.'91 i Apatora, razem 19 drużyn. W tej stawce Elanowcy po zajęciu drugiego miejsca w grupie B (dwa zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka) przegrali w ćwierćfinale z połączonymi fc Ruchu z Kęt, Bojszowy i Imielina 0:1 i odpadli z dalszej rywalizacji kończąc turniej na miejscach od 5 od 8. Ostatecznie w zawodach tak jak w roku ubiegłym zwyciężyła drużyna z fc Myszków/Zawiercie.
Przy okazji dziękujemy chłopakom z Ruchu za dobrą zabawę i gościnę. Myszków - Ruch - Elana wieczna sztama!

Wyniki Elanowców:
Elana - Niebieskie Południe 2:1
Elana - Ultras Niebiescy 1:3
Elana - Piekary Śl, Nakło Śl 4:0
Elana - Żory, Orzesze 0:0

Grupa B
1. Żory-Orzesze 10 pkt.
2. Elana Toruń 7 pkt.
3. Ultras Niebiescy 4 pkt.
4. Piekary Śl-Nakło Śl. 3 pkt.
5. Niebieskie Południe 1 pkt.

Ćwierćfinały:
Elana - Kęty, Bojszowy, Imielin 0:1
Siemianowice Śląskie - Katowice: Nikiszowiec,Szopienice,Giszowiec, Mysłowice 2:0
Żory, Orzesze - Katowice: Ligota, Piotrowice,1000-lecia,Załęże 3:1
Mikołów, Łaziska - Myszków, Zawiercie 0:2

Półfinały:
Kęty, Bojszowy, Imielin - Siemianowice Śląskie 1:3
Żory, Orzesze - Myszków, Zawiercie 2:4

Mecz o 3 miejsce:
Kęty, Bojszowy, Imielin - Żory, Orzesze 6:5

Finał:
Siemianowice Śląskie - Myszków, Zawiercie 1:5
dodał: Elanowiec

                   Poznaliśmy terminy wiosennych meczów w Toruniu.
Dodano:08 Jan 2010 23:06
Ustalone zostały terminy meczów Elany w rundzie wiosennej, które nasz zespół rozegra jako gospodarz na stadionie przy ul. Bema 23/29 w Toruniu:
6 marzec (sobota) Elana Toruń - GKS Tychy godz. 14:00
13 marzec (sobota) Elana Toruń - Czarni Żagań godz. 14:00
27 marzec (sobota) Elana Toruń - Tur Turek godz. 15:00
10 kwiecień (sobota) Elana Toruń - Miedź Legnica godz. 16:00
25 kwiecień (niedziela) Elana Toruń - Bałtyk Gdynia godz. 17:00
8 maj (sobota) Elana Toruń - Górnik Polkowice godz. 17:00
23 maj (niedziela) Elana Toruń - Nielba Wągrowiec godz. 17:00
30 maj (niedziela) Elana - Zawisza Bydgoszcz godz. 17:00.

Pierwszy trening w ramach przygotowań do rundy odbędzie się w poniedziałek (11 stycznia) o godz. 15:00 na stadionie przy ul. Armii Ludowej 45/63 w Toruniu.
dodał: Elanowiec

                   Nadrabiamy zaległości.
Dodano:08 Jan 2010 22:47
W związku z awarią i brakiem możliwości dodawania newsów (trwało to ponad miesiąc) informujemy, że nadal nasza strona nie działa pod adresem www.elanowcy.pl, w tej chwili nasz serwis można odwiedzać wpisując adres www.elana.glt.pl, miejmy nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy.

Przy okazji posiłkując się oficjalnym serwisem klubu uzupełniamy newsy z miesiąca grudnia i początku stycznia:

Zarząd i trener dementują doniesienia prasowe (15.12.2009r)
Oświadczenie Zarządu TKP Elana:
Po dzisiejszym spotkaniu Zarządu, w reakcji na publikację Gazety Wyborczej z dnia 15 grudnia 2009 roku, Zarząd klubu zdecydowanie dementuje wszelkie "rewelacje" Gazety odnośnie rzekomej współpracy z Zawiszą Bydgoszcz i planów utworzenia z Elany Toruń filii Bydgoskiego Zawiszy.
Zdecydowanie oświadczamy, iż nikt z Zarządu klubu nie prowadził rozmów w zakresie jakiejkolwiek współpracy klubów, jak również nikt nie upoważniał Trenera Dariusza Durdy do prowadzenia jakichkolwiek rozmów w przedmiotowej kwestii.
Przedmiotową publikację traktujemy jako kolejną tanią sensację w sezonie ogórkowym, niepopartą absolutnie faktami, którymi w ostatnim czasie raczą nas redaktorzy Łazowy i Rzekanowski.
Zarząd TKP Elana

Oświadczenie trenera:
W związku z opublikowaniem w dniu dzisiejszym w Gazecie Wyborczej artykułu o rzekomej współpracy z Zawiszą Bydgoszcz i planów utworzenia z Elany Toruń filii bydgoskiego Zawiszy oświadczam, iż nie były prowadzone żadne rozmowy na temat zatrudniania bydgoskich piłkarzy w Elanie. Odcinam się również kategorycznie od artykułu w w/w gazecie. Oświadczam też, że w związku z "włożeniem" w moje usta słów, których nigdy nie wypowiedziałem, od tej chwili wszystkie moje wywiady będą autoryzowane.
W swojej pracy skupiam się jedynie na sprawach szkoleniowych, zaś prowadzenie polityki klubowej pozostawiam w gestii Zarządu Klubu. Tak było zawsze i tak pozostanie nadal. Szukanie taniej sensacji i kreowanie wydarzeń, które nie mają miejsca, uważam za wysoce naganne i nieetyczne.
Pozdrawiam wszystkich wiernych kibiców Elany Toruń, życząc im przy tej okazji spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Dariusz Durda


"Żółto-niebieskie" święta w toruńskim Domu Dziecka (19.12.2009r.)

W przedświąteczną sobotę kibice, piłkarze i działacze Elany tak jak w roku ubiegłym odwiedzili wychowanków toruńskiego Domu Dziecka nr 2.

Wiceprezesi klubu: Roman Kriger, Marcin Muchewicz, Jacek Wojciechowski, zawodnicy: Mateusz Poczwardowski i Łukasz Waligóra oraz kibice: Asia, Filip i Piotr nie przyszli oczywiście z pustymi rękami. Przynieśli dzieciom torby pełne świątecznych upominków.
Od kibiców i klubu
- Maskotki, gry planszowe, zabawki i książki, które przekazaliśmy dzieciakom, to efekt zbiórki prowadzonej wśród naszych kibiców - mówi Marcin Muchewicz - Zarząd Klubu ufundował zaś słodycze i owoce.
Nasza wizyta wywołała tradycyjnie poruszenie w Domu Dziecka, ale także i radość jego mieszkańców, która była dla nas największym podziękowaniem.

Klubowa Wigilia z nowym (starym) trenerem (24.12.2009 r.)
Wczoraj odbyła się tradycyjna klubowa Wigilia, na której oprócz zawodników, trenerów i działaczy TKP Elana pojawili się zaproszeni goście m.in. Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia Pan Jarosław Więckowski.
Na spotkaniu wigilijnym były wzajemne życzenia, łamano się opłatkiem oraz spożywano świąteczne potrawy, przy okazji wszyscy obecni dowiedzieli się, że tego dnia umowę z klubem do końca czerwca 2010 roku przedłużył dotychczasowy szkoleniowiec Dariusz Durda (na zdjęciu z Wigilii obok Juliana Konopki). Trener wraz z piłkarzami treningi wznowią w nowym roku a pierwsze zajęcia odbędą się 11 stycznia o godz. 15:00 na stadionie przy ul. Armii Ludowej.
Zdjęcia z Wigilii:

dodał: Elanowiec

                   List otwarty kibiców Elany Toruń.
Dodano:06 Dec 2009 17:00
Drodzy mieszkańcy Torunia, sympatycy sportu, kibice Elany!

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy każdy z nas stara się pomagać uboższym, chorym i potrzebującym. Jest to okres, w którym wybaczamy innym ich błędy, a także dajemy komuś szansę. Dlatego smuci nas i oburza, iż redakcja toruńskiej Gazety Wyborczej nie rozumie (lub nie chce zrozumieć) idei tego święta.
Jak co roku kibice Elany zbierają zabawki, słodycze, prezenty dla dzieci z domów dziecka. Rok temu akcja w Domu Dziecka nr 2 odniosła sukces, i przez cały pobyt kibiców i piłkarzy Elany w Domu Dziecka, uśmiech nie schodził z twarzy milusińskich. Podobnie i teraz, nauczeni doświadczeniem roku ubiegłego, zbieramy zabawki i słodycze dla dzieci. Nie rozumiemy fali krytyki, która uderzyła nas z piątkowego wydania ów gazety .
Na dwóch stronach Gazety Wyborczej (artykuł: ,,Kibol i jego pluszaki") Pan
Rzekanowski przedstawia nas jako największe zło, oraz stara się storpedować nasze pozytywne działania. Pisze on o nas jako (tu cytat) ,,Szalikowcy, chuligani, mówi się o nich - stadionowi bandyci". Nie rozumiemy, czemu po raz kolejny redaktor Gazety Wyborczej obraża ogól kibiców Elany. Zarówno tych fanatycznych z tzw. ,,młynu", jak i rodzin z dziećmi, przychodzących na stadion przy ul. Bema 23. My jako kibice nie chcemy nazywać w tym liście Pana Rzekanowskiego dziennikarzyną, pismakiem, czy innego rodzaju obraźliwymi lub kpiącymi stwierdzeniami. Jest to po prostu poziom dla nas zbyt niski, do którego nie zamierzamy się dostosowywać.
W wyżej wymienionym artykule, pan Rzekanowski po raz kolejny przypomina czytelnikom o incydentach, które nie mają nic wspólnego z akcją
,,Żółto-Niebieska Gwiazdka". Dlaczego dla redaktora znanej w Polsce gazety,
ważniejsze są pieniądze za ten kłamliwy artykuł, niż dobro dzieci? Dla dzieci z domu dziecka, nieważne jest to, czy zabawki pochodzą ze zbiórki kibiców
piłkarskich, czy np. ze zbiórki w centrum handlowym. Ważne jest to, by pomóc tym dzieciom w ich trudnej sytuacji. Pan redaktor robi jednak wszystko, by tej pomocy dzieci z domu dziecka w tym roku nie otrzymały.
Chcielibyśmy także zaprzeczyć słowom Pana redaktora, jakoby odcinamy się od normalnych kibiców, nie będącymi jak to Pan nazywa ,,szalikowcami". Na wielu meczach wspólnie z drugą trybuną prowadzimy doping, zachęcamy także wszystkich do przychodzenia na mecze Elany. Nie raz, ani nie dwa, ci ,,pikniki" jak to Pan redaktor określa, oklaskiwali nasze oprawy meczowe i wspólnie dołączali się do zabawy na meczu. Na meczach sporo jest rodzin z dziećmi, dziadków z wnukami itd.
Pan redaktor nie wie o tym, bo po prostu na mecze Elany nie uczęszcza.
Mimo tego, dziękujemy Panu Rzekanowskiemu za określenie -,,amatorzy reklamują akcje nie gorzej niż profesjonaliści". Faktycznie staramy się, by nasze akcje były prowadzone profesjonalnie, dlatego naprawdę jest to chyba jedyne prawdziwe i miłe dla nas stwierdzenie w tym artykule.
Kolejnym aspektem, jest przywoływany przez Pana redaktora Public Relations. Wnioskując z tekstu, Pan Rzekanowski nie jest ekspertem w tej dziedzinie, gdyż działania z zakresu PR prowadzą tak naprawdę wszystkie firmy dbające o kreację swojego wizerunku. Większość akcji charytatywnych prowadzonych przez firmy, a także miejsce pracy Pana Rzekanowskiego - czyli Gazetę Wyborczą, ukierunkowanych jest właśnie na poprawę wizerunku. Nasze działania prowadzimy głównie we własnym gronie, a akcja jest prowadzona już drugi raz, dlatego jest to kolejny argument Pana Rzekanowskiego z serii ,,kulą w płot". Takie artykuły czynią szkodę jedynie klubowi Elana, który znajduje się w złej sytuacji. Dziwi nas to, bo Pan Rzekanowski, określa siebie jako sympatyka toruńskiego sportu. Jak widać, tylko wybiórczo. Jest to o tyle ciekawe, że w innych miastach Polski (np. Płock) Gazeta Wyborcza potrafi odpowiednio nagłośnić tego typu akcje, i sprawić, by jeszcze więcej pomocy trafiło do potrzebujących. Widocznie są tam także redaktorzy, którzy nie są zaślepieni nienawiścią do lokalnej piłki nożnej.
Korzystając z okazji, chcielibyśmy zachęcić wszystkich Torunian do uczęszczania na mecze Elany Toruń. W tak trudnej sytuacji, klub i zawodnicy potrzebują waszego i naszego wsparcia. Wspólnie pokażmy, że leży nam (w przeciwieństwie do Pana Pawła) na sercu dobro toruńskiego futbolu.

Z żółto-niebieskim pozdrowieniem

Kibice Elany Toruń
dodał: Elanowiec

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews