Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Piłkarze Elany po pierwszym treningu i z nowym prezesem.
Dodano:05 Jul 2010 21:06
Dziś o godz. 17:00 odbył się pierwszy trening piłkarzy Elany przed nowym sezonem 2010/2011, na którym pojawił się nowy prezes klubu. Został nim Artur Żbikowski.

Na zajęciach, które poprowadził trener Dariusz Durda stawiło się ponad 30 zawodników. Z piłkarzy, którzy występowali w "żółto-niebieskich" barwach poprzednim sezonie obecni byli: bramkarze - P. Kryszak i Łopatowicz, obrońcy - B. Dreszler, M. Poczwardowski, M. Sadowski, M. Sobolewski, W. Œwiderek, M. Wróbel, R. Więckowski i D. Zamiatowski, pomocnicy - K. Kassian, M. Melerski, A. Młodzieniak, P. Regulski i W. Zamara oraz napastnicy - Ł. Drwięga, M. Kaplarny L. Nnabuhe i D. Onyekachi. Ze "starego" składu nie było: Ł. Grube (przebywa na testach w GKS Bełchatów), N. Penkovetsa (wyjechał na Ukrainę), M. Trojanowskiego, prawdopodobnie przejdzie do Chojniczanki Chojnice, J. Woropajewa - bliski przejścia do Górnika Polkowice.
Oprócz wyżej wymienionych zawodników testowani byli: Patryk Baranowski (obrońca, Lider Włocławek), Paweł Komorowski (pomocnik, Lider Włocławek), Adam Bujak (napastnik, Goplania Inowrocław), Mateusz Dobek (pomocnik, Flisak Złotoria), Artur Gajewski (bramkarz, Zawisza Bydgoszcz), Kelechi Zeal Iheanacho (napastnik, Sokół Aleksandrów Łódzki), Artur Lubieński (obrońca, Drwęca Golub - Dobrzyń), Paweł Mądrzejewski (pomocnik, Unia Janikowo), Grzegorz Skowroński (obrońca, Olimpia Grudziądz), Marcin Skonieczka (pomocnik, Victoria Koronowo), Mateusz Zaremski (obrońca, Zdrój Ciechocinek) oraz wychowankowie Elany m.in.: D. Becker (Unia WąbrzeŸno), R. Kraczewski, K. Łaszewski (Cyklon Kończewice), R. Malarski, K. Powierski, P. Przybysz, Ł. Waligóra (Cyklon Kończewice).
Kolejny trening jutro o godz. 17:00 na stadionie przy ul. Armii Ludowej a już w środę pierwszy mecz sparingowy przed nowym sezonem, który zostanie rozegrany na stadionie w Aleksandrowie Kujawskim o godz. 13:00 z Olimpią Elbląg, po tym meczu piłkarze Elany wyjada na obóz do Gozdawy koło Mogilna.
dodał: Elanowiec

                   Terminarz grupy zachodniej II ligi na sezon 2010/11 i Pucharu Polski
Dodano:30 Jun 2010 12:21
PZPN podał wstępny terminarz rundy jesiennej sezonu 2010/2011 II ligi grupy zachodniej . Dokładne daty i godziny rozpoczęcia meczów znane będą wkrótce po ustaleniu ich przez kluby i wtedy podamy je do informacji.

W tej chwili terminy Elany wyglądają tak:

1. kolejka - 31 lipca - 1 sierpnia 2010
Elana Toruń - GKS Tychy

2. kolejka - 7 sierpnia 2010 go. 17:30
Raków Częstochowa - Elana Toruń

3. kolejka - 14-15 sierpnia 2010
Elana Toruń - Nielba Wągrowiec

4. kolejka - 18 sierpnia 2010
Polonia Słubice - Elana Toruń

5. kolejka - 21-22 sierpnia 2010
Elana Toruń - Bałtyk Gdynia

6. kolejka - 28-29 sierpnia 2010
Jarota Jarocin - Elana Toruń

7. kolejka - 4-5 września 2010
Elana Toruń - Zagłębie Sosnowiec

8. kolejka - 11-12 września 2010
Polonia Nowy Tomyśl - Elana Toruń

9. kolejka - 18-19 września 2010
Elana Toruń - Ruch Zdzieszowice

10. kolejka - 25-26 września 2010
Chojniczanka Chojnice - Elana Toruń

11. kolejka - 2-3 października 2010
Elana Toruń - Olimpia Grudziądz

12. kolejka - 9-10 października 2010
Lechia Zielona Góra - Elana Toruń

13. kolejka - 16-17 października 2010
Elana Toruń - Zawisza Bydgoszcz

14. kolejka - 23-24 października 2010
Elana Toruń - Tur Turek

15. kolejka - 30-31 października 2010
Czarni Żagań - Elana Toruń

16. kolejka - 6-7 listopada 2010
Elana Toruń - Górnik Wałbrzych

17. kolejka - 13-14 listopada 2010
Miedź Legnica - Elana Toruń

Znamy także pary rundy przedwstępnej Pucharu Polski, na tym szczeblu rozgrywek Elana podejmie w środę 21 lipca na stadionie w Toruniu Nielbę Wągrowiec i jeśli zwycięży to 4 sierpnia (środa) zagra na wyjeździe ze zwycięzcą meczu Arka Nowa Sól - Jarota Jarocin.
dodał: Elanowiec

                   Plan przygotowań Elany znany, 8 klubów nadal bez licencji...
Dodano:28 Jun 2010 14:07
Znamy plan przygotowań piłkarzy Elany do nowego sezonu - 2010/2011:
Rozpoczną się one poniedziałek 5 lipca, tego dnia "żółto-niebiescy" stawią się na treningu na Stadionie Miejskim przy ul. Bema.

Dwa dni później (7 lipca o godz. 13:00) rozegrają pierwszy sparing (z Olimpią Elbląg), po którym wyjadą na zgrupowanie do Gozdawy k. Mogilna (7-16 lipca), gdzie wystąpią w trzech meczach sparingowych -10 lipca, godz. 17:00 z Jeziorakiem Iława, 12 lipca, godz. 17:00 z Pogonią Mogilno oraz 14 lipca, godz. 18:00 - Unią Solec Kujawski.
Trenerem drużyny pozostanie Dariusz Durda i to on kompletuje kadrę, która pojedzie na obóz przygotowawczy. Wśród piłkarzy, którzy mają być testowani w Elanie są m.in.: Paweł Mądrzejewski, Łukasz Ślifirczyk, Marcin Krzywicki (wszyscy Unia Janikowo), Paweł Kanik, Marcin Skonieczka (obaj Victoria Koronowo), Krzysztof Łożyński, Mariusz Barlik (obaj Wda Świecie) oraz Mateusz Zaremski (Zdrój Ciechocinek). Na zajęciach pojawią się również dwaj młodzieżowcy z Młodej Ekstraklasy GKS-u Bełchatów.

Z kolei z kadry Elany z poprzedniego sezonu ubędzie kilku zawodników. Raczej na pewno w naszym zespole nie będą już grać Nazar Penkovets (rozwiązał kontrakt), Wiaczesław Zamara (po meczu z Zawiszš wyjechał na Białoruś), wątpliwe jest również wykupienie z Czarnych Żagań Kamila Kassiana (był wypożyczony na pół roku). Oferty z innych klubów otrzymali: Łukasz Grube (GKS Bełchatów) oraz Marcin Trojanowski (Chojniczanka Chojnice) i także w tej chwili nie jest znana przyszłość tych zawodników. O przydatności pozostałych graczy i ich ewentualnym pozostaniu w Toruniu zadecyduje trener Durda.
Po powrocie ze zgrupowania w Gozdawie w planach jest jeszcze mecz sparingowy z GLKSem Nadarzyn (17 lipca godz. 17:00).

Następnie 21 lipca Elana powinna rozegrać mecz w ramach rozgrywek Pucharu Polski, przeciwnik nie jest jeszcze znany, ponieważ nie wszędzie zakończyły się rozgrywki pucharowe na szczeblu wojewódzkim.
Dziœ już wiemy, że z uwagi na trwający proces licencyjny oraz przysługujące klubom prawo do odwołania od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych II ligi, zarzšd PZPN podjął decyzję o przesunięciu terminu rozpoczęcia rozgrywek II ligi z 24/25 lipca na 31 lipca /1 sierpnia 2010 roku.

Szczegółowy terminarz rozgrywek zostanie ogłoszony po zakończeniu procesu licencyjnego.

Jeżeli jesteśmy już przy licencjach to w tej chwili w grupie zachodniej II ligi licencje na sezon 2010/2011 otrzymało 10 klubów:
Bałtyk Gdynia, Chojniczanka Chojnice (nadzór infrastrukturalny), GKS Tychy (nadzór finansowy i infrastrukturalny), Nielba Wagrowiec (z nadzorem infrastrukturalnym), /2011 Olimpia Grudziądz, Raków Częstochowa (nadzór finansowy i infrastrukturalny), Ruch Zdzieszowice (nadzór infrastrukturalny), Tur Turek (nadzór infrastrukturalny), Zagłębie Sosnowiec (nadzór finansowy) i Zawisza Bydgoszcz.

Licencji nie otrzymały: Czarni Żagań, Elana Toruń, Jarota Jarocin, Lechia Zielona Góra, Miedź Legnica, Polonia Słubice oraz beniaminkowie Górnik Wałbrzych i Polonia Nowy Tomyśl, (których wnioski będą rozpatrywane w późniejszym terminie).

Podobna sytuacja jest w grupie wschodniej II ligi gdzie do tej pory licencje otrzymało tylko 7 klubów.
Decyzje Komisji nie są prawomocne. Klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji PZPN w terminie czterech dni od daty otrzymania decyzji wraz z uzasadnieniem.
dodał: Elanowiec

                   Elana jeszcze bez licencji...
Dodano:18 Jun 2010 16:59
Komisja ds. licencji klubów II ligi podczas posiedzenia w piątek rozpatrzyła wnioski dziewięciu zespołów II-ligowych na grę w sezonie 2010/11.

Licencje otrzymały Znicz Pruszków, Wisła Płock oraz Zagłębie Sosnowiec, który objęty został jednak nadzorem finansowym.
W zwiazku z niespełnieniem wymogów z zakresu finansów i infrastruktury sportowej komisja nie przyznała licencji Elanie Toruń, Jarocie Jarocin, Lechii Zielona Góra i Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki.
W sprawie GKS-u Tychy i Miedzi Legnica decyzje zostaną podjęte na posiedzeniu 25 czerwca. Komisja wskazała na konieczność wizyty na stadionie w Tychach oraz konsultację z departamentem prawnym PZPN w sprawie Miedzi.
Decyzje komisji nie są prawomocne. Klubom przysługuje odwołanie do komisji odwoławczej ds. licencji PZPN w terminie czterech dni od daty otrzymania decyzji wraz z uzadanieniem.

źródło: PZPN

P.S. Na wczorajszym posiedzeniu Komisja ds. licencji klubów II ligi :
W związku z niespełnieniem wymogów z zakresu finansów i infrastruktury sportowej, Komisja nie przyznała licencji 7 klubom: Freskovicie Wysokie Mazowieckie, Jeziorakowi Iława, Startowi Otwock, Olimpii Elbląg, Czarnym Żagań, Resovii Rzeszów oraz Polonii Słubice.

Licencję na sezon 2010/2011 otrzymał Raków Częstochowa, jednak klub został objęty nadzorem infrastrukturalnym oraz finansowym.

Z kolei już 11 czerwca Licencje otrzymały następujące kluby:

Grupa Zachodnia:
- WKS Zawisza Bydgoszcz,
- Olimpia Grudziądz,
- Bałtyk Gdynia,
- Nielba Wagrowiec ( z nadzorem infrastrukturalnym)

Grupa Wschodnia:
- Wigry Suwałki
- Okocimiski Brzesko ( z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym)
- Stal Rzeszów ( z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym)
dodał: Elanowiec

                   Powstanie TKP ELANA SSA!
Dodano:17 Jun 2010 13:56
Na dzisiejszej sesji Rada Miasta przegłosowała powstanie spółek sportowych: piłkarskiej i hokejowej!
Stosunkiem głosów: 15 - ZA, 5 - PRZECIW i 1 WSTRZYMUJĄCYM SIĘ powołano Toruński Klub Piłkarski ELANA Sportowa Spółka Akcyjna!

Za powołaniem piłkarskiej spółki głosowali:
Jarosław Beszczyński (bezpartyjny)
Jadwiga Bórawska-Cilak (bezpartyjna)
Lidia Chamarczuk-Mazurek (bezpartyjna)
Zbigniew Ernest (PiS)
Marian Frąckiewicz (SLD)
Grzegorz Górski (bezpartyjny)
Andrzej Jasiński (bezpartyjny)
Dariusz Łyjak (SLD)
Ryszard Olszewski (Czas Gospodarzy)
Zbigniew Rasielewski (PiS)
Aleksander Rojewski (Czas Gospodarzy)
Roman Skibiński (Czas Gospodarzy)
Edward Wiśniewski (Czas Gospodarzy)
Danuta Zając (Czas Gospodarzy)
Zdzisław Zakrzewski (PO)

Przeciwko spółce byli:
Bartłomiej Jóźwiak (PO)
Bogdan Major (bezpartyjny)
Krzysztof Makowski (bezpartyjny)
Waldemar Przybyszewski (PO)
Katarzyna Rygielska (PO)

Wstrzymał się od głosowania:
Jarosław Najberg (Lewica)

Nie głosowali wcale (czyli prawdę mówiąc nie poparli spółki):
Krystyna Dowgiałło (PO)
Józef Jaworski (PiS)
Barbara Królikowska-Ziemkiewicz (PO)
Łukasz Walkusz (PO)

Wkrótce podamy więcej informacji na temat nowej spółki.

Z kolei spółkę hokejową powołano przy 16 głosach za i 9 przeciw.

Do tematu wrócimy.
dodał: Elanowiec

                   Przyszłość piłki nożnej i hokeja w Toruniu w głosach radnych...
Dodano:16 Jun 2010 16:57
Przyszłosć w głosach radnych
Toruńscy rajcy zadecydują, czy stowarzyszenia piłkarskie i hokejowe będą mogły zostać przekształcone

Środowisko piłkarskie i hokejowe oczekiwać będzie jutro pozytywnych wiadomości z rady miasta, która przeprowadzi głosowania w sprawie powołania spółek akcyjnych.

Czwartek będzie sądnym dniem dla toruńskiego sportu. Fani toruńskiej ,,kopanej" i hokeja na lodzie z niecierpliwościć będą czekać na wieści z toruńskiego magistratu. Okaże się czy tak naprawdę Toruń jest ,,City of sport".

Włodarze Elany Toruń nie kryją, że tylko spółka akcyjna może uratować futbol w naszym mieście.
- Zawodnicy zrobili wszystko co mogli, aby pozostawić klub na drugoligowym poziomie. Teraz nasz los leży w rękach radnych naszego miasta - mówi prezes toruńskich piłkarzy, Jacek Wojciechowski. - Chciałbym jeszcze raz zaapelować, żeby nasi urzędnicy uwierzyli w Elanę oraz w to, że piłka nożna w Toruniu też może przynosić sukcesy i same korzyści dla miasta. Jeżeli radni okażą się dla nas łaskawi i wyrażą chęć ratowania klubu to zielone światło dla tworzenia spółki pozwoli nam na odbicie się od dna.
Spółka przejmie długi
Niestety, jeżeli powstanie nowa spółka to przejmie ona wszystkie zadłużenia klubu (ponad 1mln. 600tys złotych), zarówno w stosunku do instytucji państwowych jak i samych piłkarzy wraz ze sztabem szkoleniowym.
- Jeżeli chodzi o ZUS i Urząd Skarbowy to jesteśmy dogadani z akcionariuszami co do spłaty zadłużeń - mówi sternik Elany. - Plany na wyjście z kryzysu sš już dopięte na ostatni guzik, tylko do szczęścia brakuje powołania spółki. Wtedy to klubem zarządzać będzie profesjonalny prezes, do którego wszyscy będš mieć zaufanie.
Spółkę akcyjną mają tworzyć oprócz miasta dwaj potężni akcjonariusze oraz drobni inwestorzy. Wiadomo, że udziałowcami będą - Maciej Jóźwicki (firma Marwit) i Jacek Ptaszek (Karo BHZ), którzy bedą mieli swoje udziały po 100 tys. złotych. Natomiast miasto do kapitału założycielskiego dołoży 450 tys. złotych.
- Powstanie spółki piłkarskiej da możliwość funkcjonowania piłki w Toruniu przynajmniej na drugoligowym poziomie, a w przyszłości można mysleć o awansie do I ligi - mówi Jarosław Więckowski, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM.- W momencie nie uzyskania zgdody na tworzenie spółki, Elanie będzie grozić upadłość.
Jak nieoficjalnie dowiedziały się ,,Nowości" przeciwko stworzeniu spółki piłkarskiej są radni z klubu Platformy Obywatelskiej.
Przekonać radę
Nie tylko piłkarze czekać będą z nadzieją na decyzje rady miasta. Jutrzejsze posiedzenie będzie równie ważne dla toruńskich hokeistów na lodzie.
- Wspomniane głosowanie będzie dla nas niezwykle istotne dlatego, iż nowy twór, spółka, będzie stabilniejszy finansowo, w momencie, gdy większościowym pakietem akcji dysponować będzie miasto - uważa Ignacy Krasiński, prezes młodzieżowego klubu Sokoły. - Wiadomo, że prowadzeniem spółki zajmie się wskazana osoba, bądź zarząd, która skupi się głównie na finansach. To właśnie pienišdze, którymi będzie dysponował klub, będš decydowały o celach i możliwościach drużyny.
W poprzednich latach z gospodarnością w drużynie seniorów było krucho, dlatego toruńscy decydenci kilkanaście dni po kwietniowym walnym zebraniu członków Toruńskiego Klubu Hokejowego, podczas którego podano rzeczywiste zadłużenie stowarzyszenia (około półtora miliona złotych), postanowili zlecić Sokołom tworzenie nowej drużyny.
Dzis wiadomo, iż chętnych do wejścia w nową spółkę, oprócz miasta, jest kilka osób, przedstawicieli toruńskich firm: Andrzej Gajek (firma GAM), Andrzej Kończalski (Awix - Oil) oraz Sylwester Rafiński (Metal - Hurt). Decyzja o tym, czy takowa spółka, która swoją działalność rozpocznie bez bagażu zaległości finansowych spowodowanych niegospodarnością poprzednich zarządów, zapadnie jutro.
- Będziemy chcieli przekonać radę o kierunku działań, które w wielu miastach zostały już wprowadzone. Stowarzyszenia przekształca się w spółki, a miasta stają się udziałowcami. To najlepsze obecnie rozwiązanie, dające szansę funkcjonowania na odpowiednim poziomie zarówno drużynie hokejowej, jak i piłkarskiej. Takie decyzje podjęto już wcześniej w Łodzi, Bydgoszczy, czy Gliwicach - powiedział Jarosław Więckowski, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM.
Jedyne rozwiązanie
Ponad rok temu, po zakończeniu hokejowego sezonu 2008/2009, w głowach działaczy TKH zaczął kiełkować pomysł powołania spółki. Wówczas nie został on wprowadzony w życie. Dziś wiele wskazuje na to, iż inicjatywa utworzenia zupełnie nowych podmiotów i ratowanie toruńskich drużyn pójdzie w dobra stronę.
- Moim zdaniem jest to jedyne dobre rozwiązanie - przyznał Marian Frąckiewicz, radny. - Formuła towarzystw sportowych się nie sprawdziła. Wiemy jakie są kłopoty. Przedewszystkim musimy myśleć o utrzymaniu zarówno piłki nożej, jak i hokeja na względnie wysokim poziomie. Teoretyzując. Co się stanie jeżeli zostawimy stowarzyszenia, nie przekształcając ich w spółki? Prawdopodobnie hokeiści sobie nie poradzą. Piłkarze? Bardzo wątpię.
Pytania do przedstawiających wnioski o przekształcenie stowarzyszeń będzie miał również Zbigniew Rasielewski.
- Co z pieniędzmi, które miasto włożyło w oba kluby? - pyta radny. - Jeżeli otrzymamy odpowiedź, czy te pieniądze zostaną odzyskane w jakiś sposób, czy osoby które zadłużyły kluby będą pociągnięte do odpowiedzialności, to wtedy będziemy mogli decydować. Drugi z aspektów jest bardziej przyszłościowy. Zakładamy, że mamy spółkę, która wychodzi na zero i zaczyna działać z pieniędzy sponsora i miasta. Co się stanie, kiedy za rok, będą dwa, gdy będziemy chcieli zrobić bilans okaże się, że znowu jesteśmy na minusie? Sport, aby był dochodowy musi być wielki. I w końcu jeżeli spółka powstanie, to czy będziemy chcieli wprowadzić ją na giełdę? Dla mnie najważniejsza będzie odpowiedź na pierwsze z tych pytań.

Głosowania w sprawach spółek piłkarskiej i hokejowej rada miasta przeprowadzi już jutro.
Piotr Królak
Źródło: "Nowości"

P.S. Delegacja kibiców Elany wybiera się na posiedzenie Rady Miasta i bacznie obserwować będziemy, co też nasi radni wymyślą i jak będą głosować... Przypominamy tylko, że na jesieni tego roku odbędą się wybory samorządowe i już jutro przekonamy się, na kogo warto głosować a na kogo nie.
Czy Toruń City of sport? Przekonamy się już jutro.
Przy okazji informujemy, że przebieg jutrzejszej sesji Rady Miasta oglądać można od godz. 11:00 w 15 minutowych "wejściach na żywo" w TV Toruń.
dodał: Elanowiec

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews