Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Wszyscy w sobotę na derby Torunia!
Dodano:26 Nov 2010 14:57
27.11.2010 Pomorzanin Toruń - Elana Toruń godz. 12:30

Już w najbliższą sobotę 27 listopada odbędš się Derby Torunia: Pomorzanin - Elana!

Jak wcześniej informowaliśmy będzie to charytatywne spotkanie sparingowe, na którym przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy a dochód z niej w całości zostanie przeznaczony dla jednej z rodzin, która ucierpiała w niedawnym pożarze kamienicy przy ul. Poznańskiej w Toruniu.
Pół godziny wcześniej zostanie odsłonięta tablica przed wjazdem na stadion miejski z nazwiskiem wielkiego zawodnika, trenera i działacza sportowego - Kazimierza Osmańskiego i tak też nazwana zostanie ulica łącząca ul. Bema ze Stadionem Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
Jeszcze wcześniej, bo ok. godz. 11:30, władze miasta złożą wiązankę kwiatów na grobie Kazimierza Osmańskiego na Cmentarzu Parafialnym św. Jerzego.

Zapraszamy wszystkich kibiców Elany na to spotkanie i na wcześniejsze uroczystości.
Na przyjście na taki mecz nie trzeba chyba nikogo specjalnie namawiać. To są Derby Torunia i mimo że Pomorzanin gra trzy klasy niżej od Elany i wynik tego spotkania nie ma specjalnie znaczenia to niech to będą emocje i piłkarskie święto!
Mamy nadzieję, że stawicie się w konkretnej liczbie w sobotę na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Szosa Chełmińska i dopingiem pomożemy Elanie odnieść zwycięstwo w tym mimo wszystko prestiżowym meczu!
Wstęp na mecz oczywiście wolny, spotkanie to nie jest imprezą masową, więc żadne zakazy nie obowišzują. Nie dajcie tylko sprowokować się policji, która pewnie będzie jak zwykle chciała "pokazać się" i będzie "zaczepiać" porządnych obywateli naszego miasta.

Pomorzanin Toruń - Elana Toruń sobota (27.11.2010) godz. 12:30, Toruń ul. Szosa Chełmińska 75
Wstęp wolny.
dodał: Admin

                   Elana nie zagra już więcej na stadionie przy ul. Bema w Toruniu...
Dodano:25 Nov 2010 16:40
Elana Toruń nie zagra już na stadionie przy ul. Bema w Toruniu...

Pewnie większość z czytelników po przeczytaniu takiego tytułu "newasa" doznała szoku, bo gdzie jak nie na Stadionie Miejskim w Toruniu, który mieści się przy ul. Bema 23/29 ma niby rozgrywać mecze jako gospodarz w II lidze?? Spokojnie już tłumaczymy wink Otóż w dalszym ciągu "żółto - niebiescy" będą rozgrywać spotkania na tym samym obiekcie... zmienia się po prostu nazwa ulicy, przy której mieści się stadion a dokładnie mówiąc powstanie nowa ulica.
2 września 2010 roku Rada Miasta Torunia, na wniosek prezydenta Michała Zaleskiego, podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy "Kazimierza Osmańskiego" ulicy łączącej ul. Bema ze Stadionem Miejskim im. Grzegorza Duneckiego. W ten sposób władze miasta składają hołd wybitnemu toruńskiemu sportowcowi, Kazimierzowi Osmańskiemu. Uroczyste odsłonięcie tablicy z nazwą ulicy przed wjazdem na stadion miejski odbędzie się 27 listopada 2010 r. o godz. 12:00.
Wcześniej, ok. godz. 11.30, władze miasta złożą wiązankę kwiatów na grobie Kazimierza Osmańskiego na Cmentarzu Parafialnym św. Jerzego.

W uroczystości odsłonięcia tablicy uczestniczyć będą: rodzina (żona, córki, siostry i brat) Kazimierza Osmańskiego, prezydent Torunia Michał Zaleski, członkowie Rady Sportu, przedstawiciele instytucji miejskich, przyjaciele i znajomi oraz wszyscy mieszkańcy Torunia, którzy będą chcieli uczcić pamięć wybitnego sportowca.

Po uroczystości, ok. godz. 12:30 na stadionie miejskim, odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej pomiędzy seniorskimi drużynami Elany i Pomorzanina Toruń. Serdecznie zapraszamy kibiców i mieszkańców na to sportowe i wręcz historyczne wydarzenie.

Pieniądze ze zbiórki przeprowadzonej podczas meczu w całości zostaną przeznaczone dla jednej z rodzin, która ucierpiała w niedawnym pożarze kamienicy przy ul. Poznańskiej.

Kazimierz Osmański (1913-2004) był jednym z najbardziej wszechstronnych sportowców Torunia. Uprawiał hokej na lodzie, piłkę nożną, tenis stołowy (z reprezentacją Polski zajął czwarte miejsce podczas Mistrzostw Świata w Londynie w 1937 r.), lekką atletykę, siatkówkę, koszykówkę i hokej na trawie. Wychowanek Toruńskiego Klubu Sportów Zimowych, potem zawodnik toruńskiego Gryfu i Pomorzanina, z którymi był związany niemal przez całą swojš karierę, także jako trener i działacz sportowy. Wychowawca wielu pokoleń toruńskich sportowców, w czasie okupacji hitlerowskiej był jedną z najważniejszych osób kontynuujących uprawianie hokeja na lodzie, a dzięki jego zapobiegliwości spora część hokejowego wyposażenia przetrwała lata wojny. Po zakończeniu kariery zawodniczej pełnił funkcję trenera reprezentacji Polski w hokeju na lodzie (1955 r.) oraz trenera reprezentacji Polski juniorów w hokeju na lodzie (1948 - 1956). Wieloletni działacz Polskiego i Okręgowego Związku Hokej na Lodzie, współinicjator budowy sztucznego lodowiska w Toruniu.
dodał: Elanowiec

                   Porażka w sparingu z Chojniczanką
Dodano:24 Nov 2010 17:03
Elana Toruń - Chojniczanka Chojnice 0:4 (0:2)

0:1 Cybulski (20), 0:2 Frymark (25), 0:3 Steinborn (58), 0:4 Cybulski (68)

Elana: Kryszak (46, Łopatowicz) - Zamiatowski (46, Wróbel) - Pater, Hadrysiak, Poczwardowski (46, Zaremski) - Baranowski, Grzybowski (46, Suchomski), Szaraniec, Rybicki - Różycki (46, Kot), Janicki (46, Kwiatkowski)

Aż jedenastu nowych zawodników zaprezentowało się trenerowi Dariuszowi Durdzie podczas wczorajszego meczu kontrolnego z Chojniczanką.
Niektórzy z nich nie zaprezentowali się najlepiej, a toruński zespół uległ ekipie z województwa pomorskiego 0:4 (0:2).
Nie szukamy uzupełnień
- Tylko trzech zawodników z pierwszej drużyny rozpoczęło mecz - stwierdził Dariusz Durda, szkoleniowiec Elany. - Powiedziałem nowym piłkarzom, jeśli nie będą rozmawiać na boisku, to mecze będą kończyć się takimi wynikami. Dobrze, że ulegliśmy Chojniczance. Przynajmniej mam poglšd, jak zawodnicy, którzy przyjechali na testy prezentują się na tle silnego drugoligowca. Kilku piłkarzy pokazało się z dobrej strony, ale my poszukujemy wzmocnień, a nie uzupełnień składu.
Już wczoraj wieczorem nasz trener podjął decyzję, którym graczom będzie się nadal przyglšdał.
- Kolejną szansę na przekonanie szkoleniowca dostali Łukasz Grzybowski, Bartosz Szaraniec i Mariusz Baranowski - przekazał Piotr Królak, rzecznik prasowy klubu. - Wymieniona trójka zostanie w naszym mieście do soboty. Natomiast piłkarze z regionu Paweł Rybicki, Dawid Kwiatkowski, Maciej Kot, Dawid Janicki dostaną jeszcze zaproszenia na kolejne sparingi.
Będą nowi sponsorzy?
Warto dodać, że klub prowadzi rozmowy z dwoma poważnymi sponsorami.
- Na razie za wcześnie jest o tym mówić - stwierdził Artur Żbikowski, prezes Elany. - Więcej będę mógł powiedzieć po 15 grudnia.
Sławomir Pawneta
Zródło: "Nowości"
dodał: Elanowiec

                   Zapraszamy na spotkanie z piłkarzami, trenerem i prezesem oraz na sparing Elany.
Dodano:23 Nov 2010 13:39
Informujemy, że mamy dwa zaproszenia dla kibiców Elany.
Pierwsze z nich jest na spotkanie zarządu klubu, sztabu szkoleniowego i piłkarzy z kibicami, które odbędzie się dzisiaj o godzinie 18:00 w restauracji Olimpia na stadionie przy ul. Świętopełka w Toruniu.
Drugie zaproszenie jest na mecz sparingowy z Chojniczanką Chojnice, który odbędzie się jutro tj., w środę 24 listopada o godz. 15:00 na sztucznej murawie przy ul. Szosa Chełmińska.

Na oba spotkania (wstęp wolny) wszystkich kibiców Elany serdecznie zapraszamy!
dodał: Admin

                   Klub podał wstępny plan przygotowań do rundy wiosennej.
Dodano:18 Nov 2010 23:55
Jak informują działacze klubowi: piłkarze toruńskiej Elany wkroczyli w okres roztrenowania po rundzie jesiennej.
We wtorek zawodnicy przebywali w Łodzi, gdzie korzystali z odnowy biologicznej.
Elanowcy na przerwę świąteczno-zimową udadzą się na początku grudnia, a do treningów powrócą 10 stycznia.
Jeszcze w tym roku, bo 24 listopada o godz. 16:00 na sztucznej murawie przy ul. Sz. Chełmińska Elana rozegra sparing u siebie z Chojniczanką Chojnice.
Podczas spotkania trener Dariusz Durda ma sprawdzić nowych zawodników. Na testy zaproszeni zostali: dwaj 18-letni piłkarze Lidera Włocławek - obrońca Arkadiusz Suchomski i pomocnik Paweł Rybicki, inni pomocnicy: Marcin Morawski (Górnik Wałbrzych), Marek Tracz (Czarni Żagań), Arkadiusz Żaglewski (Ruch Wysokie Mazowieckie) i Maciej Kot (Chemik Bydgoszcz) - syn Jacka Kota, który w sezonie 1996/1997 i 1997/1998 grał w II - go ligowej Elanie oraz napastnik Dawid Kwiatkowski (Kujawiak Kowal).
Z kolei 27 listopada także na sztucznym boisku przy ul. Sz. Chełmińska odbędzie się mecz charytatywny pomiędzy Elaną a Pomorzaninem Toruń.
Na przełomie stycznia i lutego piłkarze udadzą się na obóz przygotowawczy do Brennej, w górach Beskidu Śląskiego.

Wstępny plan przygotowań Elany do rundy wiosennej:
24 listopada godz. 16:00 - sparing z Chojniczanką Chojnice (Toruń),
27 listopada - sparing z Pomorzaninem Toruń
28 stycznia - sparing z Lechią Gdańsk (Toruń),
30 stycznia 2011 - 9 lutego 2011 - obóz przygotowawczy w Brennej,
26 lutego 2011 - sparing z Wisłą Płock.

Z obecnych zawodników na testy do innych klubów zaproszeni zostali:
Daniel Onyekachi - do Arki Gdynia,
Mateusz Kaplarny - do Korony Kielce
Nazar Penkovets - do Pogoni Szczecin
dodał: Admin

                   W niedzielę wybory...
Dodano:18 Nov 2010 15:06
Jak pewnie wszyscy wiedzą już w najbliższą niedzielę odbędą się Wybory Samorządowe 2010.
Serwis elanowcy.pl ma niewiele wspólnego z polityką a wręcz odcina się od niej, ale musimy w tym miejscu przypomnieć kibicom pewne fakty by 21 listopada nie popełnili błędu i nie głosowali na osoby, które nie są godne głosów fanów Elany.

Jak pamiętamy w czerwcu tego roku mało brakowałoby nasz klub przestałby istnieć, jedynym ratunkiem dla Elany było utworzenie sportowej spółki akcyjnej i przejęcie przez nią naszego klubu.
Spółkę to powołali na 63 Sesji Rady Miasta Torunia obecni radni.
W tym miejscu przypominamy jak to wszystko się odbywało i kto był za a kto przeciw powstaniu w/w spółki:

17.06.2010 r. o godzinie 13:10 po wcześniejszej debacie odbyło się głosowanie nr 11 - "Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie utworzenia spółki akcyjnej pod nazwą Toruński Klub Piłkarski ELANA Sportowa Spółka Akcyjna".

Uprawnionych do głosowania i obecnych na sali było 25 radnych, którzy stosunkiem głosów: 15 - ZA, 5 - PRZECIW i 1 WSTRZYMUJĽCYM SIĘ utworzyli Toruński Klub Piłkarski ELANA Sportowa Spółka Akcyjna!

Za powołaniem piłkarskiej spółki głosowali:
Jarosław Beszczyński (bezpartyjny)
Jadwiga Bórawska-Cilak (bezpartyjna)
Lidia Chamarczuk-Mazurek (bezpartyjna)
Zbigniew Ernest (PiS)
Marian Frąckiewicz (SLD)
Grzegorz Górski (bezpartyjny)
Andrzej Jasiński (bezpartyjny)
Dariusz Łyjak (SLD)
Ryszard Olszewski (Czas Gospodarzy)
Zbigniew Rasielewski (PiS)
Aleksander Rojewski (Czas Gospodarzy)
Roman Skibiński (Czas Gospodarzy)
Edward Wiśniewski (Czas Gospodarzy)
Danuta Zając (Czas Gospodarzy)
Zdzisław Zakrzewski (PO)

Przeciwko spółce byli:
Bartłomiej Jóźwiak (PO)
Bogdan Major (bezpartyjny)
Krzysztof Makowski (bezpartyjny)
Waldemar Przybyszewski (PO)
Katarzyna Rygielska (PO)

Wstrzymał się od głosowania:
Jarosław Najberg (Lewica)

Nie głosowali wcale, (czyli prawdę mówišc nie poparli spółki):
Krystyna Dowgiałło (PO)
Józef Jaworski (PiS)
Barbara Królikowska-Ziemkiewicz (PO)
Łukasz Walkusz (PO)

Teraz nadszedł czas kolejnych wyborów i rozliczenia radnych za decyzję, jakie podejmowali.
Nie namawiamy nikogo do głosowania na kogokolwiek z wyżej wymienionych radnych, ale według nas osoby takie jak: Bartłomiej Jóźwiak (PO), Bogdan Major (bezpartyjny), Krzysztof Makowski (bezpartyjny), Waldemar Przybyszewski (PO), Katarzyna Rygielska (PO), Jarosław Najberg (Lewica), Krystyna Dowgiałło (PO), Józef Jaworski (PiS), Barbara Królikowska-Ziemkiewicz (PO), Łukasz Walkusz (PO) nie są godne głosów kibiców Elany, ponieważ jawnie opowiedzieli się przeciwko nam.
Część z wyżej wymienionych, czyli Bogdan Major, Krzysztof Makowski, Jarosław Najberg i Józef Jaworski nie kandydują w niedzielnych wyborach do Rady Miasta Torunia, więc w ich przypadku sprawa jest jasna, co do pozostałych to już wiecie, na kogo nie głosować!

Tak jak już na wstępie wspominaliśmy nie namawiamy do głosowania na kogokolwiek z obecnych czy byłych radnych, możemy tylko przy okazji poprzeć nowych, ale zarazem znanych nam kandydatów, którzy są kibicami Elany - a są to Daniel Dariusz Traczykowski i Wojciech Bernard Klabun.

Daniel Dariusz Traczykowski - Okręg wyborczy nr 2: Bydgoskie Przedmieście, Lista nr 18 - KWW Przyjazne Bydgoskie, pozycja nr 4

Wojciech Bernard Klabun - Okręg Wyborczy nr 1: Skarpa, Kaszczorek, Podgórz, Stawki, Rudak Czerniewice. Lista nr 5 - KW Prawo i Sprawiedliwość, pozycja nr 3


Podsumowując: Pamiętajcie nie głosujemy na: Bartłomieja Jóźwiaka (PO), Katarzynę Rygielską (PO), Krystynę Dowgiałło (PO), Barbarę Królikowską-Ziemkiewicz (PO), Łukasza Walkusza (PO), ponieważ to oni byli przeciwko naszemu kochanemu Klubowi - Elana, swój głos możecie oddać na Daniela Dariusza Traczykowskiego i Wojciecha Bernarda Klabuna, bo chyba tylko oni z obecnych kandydatów na radnych są kibicami Elany i los naszego Klubu nie jest im obojętny. W wyborach na Prezydenta Miasta Torunia nie głosujemy na Waldemara Edmunda Przybyszewskiego.
Na koniec jeszcze raz powtarzamy: My do niczego nie namawiamy my tylko sugerujemy, bo 21 listopada wybór należy do Was drodzy kibice Elany!
dodał: Young_Elana

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews