Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   W środę Calisia...
Dodano:16 Apr 2012 23:57
18.04.2012r

vs
ELANA Toruń - Calisia Kalisz
Godzina 16:00


Jeszcze w tym tygodniu czekają nas kolejne dwa mecze naszej Elanki. Bodaj już w tę środę do Torunia zawita 14 zespół naszej ligi - Calisia Kalisz !

Nasza drużyna miała w tym sezonie walczyć o awans do 1 ligi, niestety już teraz wiemy iż tego celu nie osiągnie ! Elana w pięciu meczach rundy wiosennej (a licząc te dwa rozegrane awansem jeszcze w tamtym roku to w siedmiu) zdobyła zaledwie dwa punkty ! Ta cała sytuacja byłaby do przełknięcia przez fanów Elany, gdyby to był pierwszy takowy przypadek ! Niestety ten sam scenariusz powtarza się co roku już od momentu awansu "żółto-niebieskich" na szczebel 3 ligowy ! Co roku głośno, bądź po cichu mówi się o awansie Elany do wyższej ligi ! I choć zazwyczaj po rundzie jesiennej wydaje się iż ten cel przy odrobinie szczęścia może faktycznie zostać zrealizowany przez naszą drużynę, przychodzi wiosna i szybko przebudza nas z tego zimowego snu ! Nie wiemy jaka jest tego przyczyna... Może za długa przerwa między rundami? Święta, sylwester, balety, balety i jeszcze raz balety?;) Czego brakuje? Umiejętności? Ambicji? Zaangażowania? Kasy? Piłkarze przed tą rundą zapewniali iż nic z tych rzeczy... Pytanie tylko takie, ile w tych ich wypowiedziach było szczerości?
Pewnie znajdą się tacy, którzy byli oburzeni naszą reakcją np po meczu z Ruchem Zdzieszowice? No ale panowie ile można? Samo słowo "staraliśmy się" nie wystarczy ! Prawda jest taka iż połowa naszych grajków gdyby nie nasz klub graliby w jakiś lokalnych malutkich klubach 3-5 ligowych, czego chyba nie wszyscy z nich potrafią docenić ! Pozostali zaś tylko czekają na oferty z lepszych klubów...taka ów gorzka prawda...
Druga kwestia to działania naszych działaczy, którzy pozyskali przed tą rundą tylko dwóch piłkarzy, rezygnując z takowych sześciu, twierdząc przy tym iż drużyna się wzmocniła... Na jakiej podstawie dokonali takiej oceny? Ciężko powiedzieć ! Chcieli również przedobrzyć z tematem trenera no i im się udało! Zwolnili Durdę, który miał dwukrotnie lepszy bilans punktowy od trenera Bekasa ! Trener Wędzyński również zaczął mało obiecująco (1 remis, 2 porażki) ale z oceną tego trenera musimy się jeszcze wstrzymać ! Gołym okiem widać także brak lidera drużyny, który miałby być odpowiedzialny za strzelanie bramek ! Ale to już inna kwestia....
Fakty jednak są takie jakie są.... A mianowicie obecnie mniej punktów nas dzieli do spadku niż do miejsca premiowanego awansem ! I na tym powinni się skupić nasi piłkarze! Obecnie mamy przewagę siedmiu punktów nad piętnastym miejscem zajmowanym przez Tur Turek ! (przypomnijmy iż przy obecnym układzie tabeli 1 ligi, po tym sezonie do 2 ligi zachodniej spadnie Polonia Bytom i Górnik Polkowice! Co czyni iż w obecnych rozgrywkach z naszej ligi spadną aż cztery zespoły ! A więc dopiero 14 miejsce zapewnia bezpieczne utrzymanie!). Zdobywając dwa punkty na siedem meczy to My faktycznie za rok możemy grać w inne lidze... z Koninem, z Brodnicą i z Trzcianką na czele ! Paradoksalnie najlepszą rundę wiosenną Elanowcy mieli w sezonie 2009/2010 (w tym najgorszym od kiedy grają na Bema) , gdy to na wiosnę zdobyli większość swoich punktów, utrzymując się w lidze dopiero w ostatniej kolejce w Zielonej Górze ! Może to jest sposób na lepszą grę naszych kopaczy? Mówmy głośno gramy o utrzymanie ;) ! A tak na serio... jak nie z Calisią to z kim?
----------------------------------------------------------------------------------------
Piłkarze przychodzą, odchodzą a to MY kibice zostajemy przy tym klubie na lata, na dobre i na złe... ! Choć frekwencja na naszym stadionie "nie powala na kolana" to gdyby nie My... "nie byłoby niczego" ! Byłby klub o nazwie TKP Toruń grający co sobotę, gdzieś w 4 lidze z Notecianką Łabiszyn a mecze tej drużyny nie różniłby się od spotkań Pomorka ! ;) Dla tego działaczu, piłkarzu szanuj kibica swego bo możesz mieć żadnego !
Oczekujemy walki i przede wszystkim trzech punktów !
Choć mecz ten rozgrywany w mało dogodnym terminie bo w środku tygodnia to każdy kto zjawi się tego dnia na Bema niech wbija do młyna, gdzie nie zrażając się tym co wyczyniają nasi piłkarze na boisku, róbmy dalej swoje.... BANDA ŚWIRÓW ! auu !!!;) !
dodał: Admin

                   Porażka piłkarzy w Rybniku !
Dodano:13 Apr 2012 23:29
ROW Rybnik - Elana Toruń 2:1 (2:1)
Bramka dla Elany: 1:1 Karol Lewandowski (9min)

Kibice:
Najdalszy i najciekawszy wyjazd w tej rundzie wypadł nam w piątek, w podróż do Rybnika wybrało się 114 kibiców Elany, od Torunia jedziemy z raz większym raz mniejszym wahadłem, w Katowicach psy niespodziewanie odpuszczają i skręcamy do Chorzowa gdzie dobijają do nas ziomale z Ruchu Chorzów i dalej jedziemy już razem. Po pewnym czasie ponownie pojawia się policja, która eskortuje nas pod stadion w Rybniku, gdzie łącznie jest nas 244 w tym 114 Elana i 130 Ruch Chorzów (nieprzypadkowej ekipy). Na sektor wbija się ok 200 osób, reszta z różnych powodów nie wchodzi na mecz. Na płocie wieszamy 6 flag: 19 (E) 68, 19 (R) 20 (Ruchu), Aleksandrów Kujawski, Bielawy, Ekipa Wyjazdowa i WT (wyjazdówka). Miejscowych w młynie sporo, prezentują oprawę (opiszą się sami). Doping dobry dla obu ekip, nie brakowało oczywiście obustronnych "pozdrowień". Grajki po nawet niezłej grze (przynajmniej w drugiej połowie) przegrywają kolejny mecz, jednak nie robi to na nas większego wrażenia, bo "dla nas ten klub, jest niczym Bóg..." Powrót tak jak trasa na mecz z raz większym, raz z mniejszym wahadłem, po drodze wpadamy jeszcze do Chorzowa po "zaopatrzenie" i ok 5 nad ranem meldujemy się w Toruniu. Pozdrowienia i szacunek dla wszystkich obecnych na tym wyjeździe i podziękowania dla Ziomali z Chorzowa za wsparcie i prowiant na drogę powrotną! Elana & Ruch zawsze razem!

ZDJĘCIA - WWW.12ZAWODNIK.PL
ZDJĘCIA - WWW.TORCIDA.EU
ZDJĘCIA - WWW.RYBNIK.PL
SKRÓT Z MECZU - WWW.NOWINY.PL
dodał: Admin

                   PIĄTEK... KIERUNEK RYBNIK !
Dodano:10 Apr 2012 16:43
dodał: Admin

                   Obowiązkiem fanatyka... jechać w piątek do Rybnika !
Dodano:09 Apr 2012 22:22

Już w ten piątek czeka nas bardzo ważny mecz wyjazdowy do Rybnika ! Przypomnijmy iż kibice ROW Rybnik są zaprzyjaźnieni z fanami Górnika Zabrze a więc jest to jeden z najciekawszych wyjazdów tego sezonu na którym oczywiście nie może zabraknąć fanów ELANY !

Zbiórka w piątek 13.04.2012, o godz. 8:00 przy Tor - Torze. Koszt tego wyjazdu to ok 70zł !
Zapisy na ten wyjazd do czwartku (12.04) do godz. 12 na maila wyjazdy@elanowcy.pl, bądź poprzez dział >>> ZAPISY ONLINNE <<< !!!

PROSIMY O JAK NAJSZYBSZE ZAPISYWANIE SIĘ PONIEWAŻ MOŻE ZABRAKNĄĆ BILETÓW ZE WZGLĘDU NA OGROMNE ZAINTERESOWANIE NASZYCH ZIOMALI !!!

Jesteś kibicem Elany? No to już wiesz co robisz w ten piątek ! WSZYSCY DO RYBNIKA !
dodał: Admin

                   Na wyjazdach Elana nie przegrywa... / a teraz WSZYSCY DO RYBNIKA !
Dodano:07 Apr 2012 15:10
0 - 0


Czarni Żagań - Elana Toruń 0:0 (0:0)


Elana w tym roku w meczu ligowym jeszcze nie przegrała na wyjeździe !!! Po remisie w Turku, tym razem wywalczyli punkt w Żaganiu !
Niestety na tym kończą się jakiekolwiek pozytywy tego rezultatu. Pozostałe statystyki naszej drużyny są niestety nieciekawe. Ponieważ mecz z Czarnymi był już czwartym spotkaniem tej wiosny a ogólnie szóstym (licząc te z zeszłej rundy), w którym to Elana nie potrafi wygrać ! W tych sześciu meczach torunianie aż czterokrotnie przegrali a dwukrotnie zremisowali! Przy czym stracili 7 bramek, zdobywając zaledwie tylko dwie!
Wniosek jest jeden... nie ma kto strzelać ! W obecnej formie drużyny żaden z zawodników, zbytnio się nie wyróżnia... Ani Mikołajczak, ani Grudzień, ani Sędziak nie potrafią wziąć ciężaru gry na siebie ! Nie ma typowego snajpera na którego może grać cała drużyna ! I choć w wielu tych meczach Elana nie jest wcale dużo słabsza od przeciwników a nawet ma optyczną przewagę to nic z niej nie wynika! Dlatego myśląc już o następnym sezonie trzeba rozglądać się za bramkostrzelnym napastnikiem a na takowego trzeba mieć fundusze i tak koło się zamyka...

Kibice:
Najpierw działacze z Żagania poinformowali nas, że przyślą nam bilety (po 15 zł) jak zapłacimy za nie z góry, a w poniedziałek przysłali kolejne pismo, w którym napisali, że mecz Czarni - Elana nie będzie imprezą masową i nie będzie wpuszczona zorganizowana grupa kibiców gości.
Nie organizujemy, więc wyjazdu, mimo to na tym spotkaniu pojawiło się 10 fanów Elany, którzy przy pomocy kibiców Czarnych (dzięki) weszli na sektor miejscowych skąd dopingowali Elanę. Na tym wyjeździe debiutuje nowa flaga (Ekipa Wyjazdowa). Piłka nożna dla kibiców! Teraz wszyscy w piątek do Rybnika!

----------------------------------------------------------------------------------------

Tymczasem mamy jeszcze 10 spotkań obecnego sezonu i na tym się skupmy ! Już za niecały tydzień a dokładnie w piątek czeka nas bardzo ważny mecz wyjazdowy do Rybnika ! Przypomnijmy iż kibice ROW Rybnik są zaprzyjaźnieni z fanami Górnika Zabrze a więc jest to jeden z najciekawszych wyjazdów tego sezonu na którym oczywiście nie może zabraknąć fanów ELANY ! Zapisy na ten wyjazd do czwartku (12.04) do godz. 12 na maila wyjazdy@elanowcy.pl !!! Więcej szczegółów niebawem !
Już teraz mobilizujcie wszystkich na ten wyjazd !

Jesteś kibicem Elany? No to już wiesz co robisz w ten piątek ! WSZYSCY DO RYBNIKA !
dodał: Admin

                   Durda vs Bekas? Kto lepszy?
Dodano:02 Apr 2012 23:40
Jak dobrze wiemy w meczu z Ruchem Zdzieszowice swój debiut na ławce rezerwowych Elany miał nowy trener naszej drużyny - Grzegorz Wędzyński! A więc jest to już czwarty trener, który poprowadzi "żółto-niebieskich" w obecnym sezonie. Był Durda, Dzięgiel,Bekas.... a teraz czas należy do trenera Wędzyńskiego !
Oczywiście nie za dużo możemy powiedzieć o Arturze Dziegięl i o trenerze Wędzyńskim. Ponieważ obaj mają za sobą tylko i wyłącznie jeden mecz w roli trenera Elany! Z tym, że Dzięgiel tylko jako tymczasowy trener (przyp. po odejściu D.Durdy prowadził zespół w meczu z GKS Tychy 0:1) a Wędzyński po prostu dopiero zaczyna swoją przygodę z naszym klubem. Co łączy obu panów? Iż nie tylko mają identyczny bilans bo 1 mecz i 1 porażka ale również oba te spotkania Elana przegrała 1:0 tracąc gola po rzucie karnym ! Bez wątpienia trener Wędzyński jest najbardziej utytułowanym piłkarsko trenerem z tej czwórki i oby swoje doświadczenie potrafił przekazać naszym zawodnikom ! Wędzyński będzie miał okazję się wykazać bo do końca tego sezonu jeszcze jedenaście spotkań a nie przewidujemy już zmian na tym stanowisku w obecnych rozgrywkach, no chyba, że pan Żbikowski zechcę zabawić się w prezesa Wojciechowskiego....;)
Dariusz Durda i Mariusz Bekas to ci dwaj trenerzy, którzy przez dłuższy czas prowadzili Elanę w tym sezonie ! Dlatego pokusiliśmy się o zestawienie statystyczne tych dwóch panów... I co się okazuję ? ...czytaj więcej
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews