Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Pierwszy wrzesień? Pierwszy ligowy wyjazd tego sezonu!
Zapisy na Bytów czas zacząć !
Dodano:21 Aug 2012 0:10

 

1 września? hmm.... to dzień w którym zazwyczaj ci najmłodsi rozpoczynają rok szkolny...  w tym roku jednak ...pierwszy września wypada w sobotę a więc ci którzy jeszcze swej edukacji nie skończyli wcale nie będą musieli w tym dniu organizować sobie dnia wagarowicza...;)

A skoro sobota? ... to także dla tych starszych (pomijając tych "tyrających" również w weekendy).... sobota jest dniem wolnym !!! Podsumowując ... pierwszy wrzesień to dogodny termin aby ruszyć na pierwszy ligowy wyjazd Elany w tym sezonie !

 

Kibice Elany po raz ostatni byli na wyjazdowym ligowym meczu swojej drużyny... 19 maja 2012... czyli już ponad trzy miesiące temu !!! Ta przerwa była na tyle długa iż wśród tych najwierniejszych fanów Elany można już wyczuć ogromny "wyjazdowy głód";) Ten okres był również na tyle długi iż ci, którzy mają wieczne problemy z kasą spokojnie mogli odłożyć kasę już chyba na wszystkie wyjazdy tej rundy ;) !  A więc nie ma wymówek.. My tam po prostu musimy jechać w jak najliczniejszej grupie !!!  Przypomnijmy iż na ostatni wyjazd do Bytowa wybrało się... 103 kiboli Elany, liczymy iż co najmniej tylu pojedzie również tym razem  !

 

Godzina zbiórki: ?

Miejsce zbiórki: parking przy Tor-Torze

Koszt wyjazdu: ok. 50zł (przejazd+bilet na mecz)

Szczegóły podamy wkrótce...

 

Ruszamy z zapisami jak zwykle na maila wyjazdy@elanowcy.pl bądź po przez dział ZAPISY ONLINNE ! Oczywiście standardowo podajemy imię, nazwisko, pesel, nazwę dzielnicy / fc ! Nowością wprowadzoną od tego sezonu jest fakt iż przy zapisach podajemy również opcje środku transportu tzn. jeśli ktoś zapisuję się na listę a ma pewne miejsce w samochodzie i nim wybiera się na mecz to musi koniecznie to przy zapisach uwzględnić ! Dzięki temu osoby ogarniające transport będą wiedziały ile autokarów zamówić ! Uwaga ewentualna późniejsza zmiana środka transportu może kosztować tym iż dana osoba zostanie na zbiórce...;) Jeszcze jedną nowością jest fakt iż główne zapisy będą odbywać się na stadionie w sektorze C w przerwie meczu poprzedzającego dany wyjazd.. Wtedy to osoby zapisujące będą mogły uiścić kwotę 10zł zaliczki i być pewnym miejsca w autokarze oraz pewnym nabycia biletu na mecz! Pozostałe osoby tej pewności posiadać po prostu  nie będą mogły ;)

Pozostałe rzeczy pozostają bez zmian... czyli panowiE wyjazdy, wyjazdy i jeszcze raz wyjazdy !!!

 

Bo nie liczy się kto ma więcej gadżetów naszej drużyny, nie ważne czy ktoś kupił karnet czy nie... najważniejsza jest sama obecność na meczach Elany a co za tym idzie... na wyjazdach i tylko ci, którzy je zaliczają na miarę swoich możliwości... mogą czuć się prawdziwymi najwierniejszymi fanami Elany a pozostałym...? Tylko tak się wydaje, że nimi są ;) Ave...

 

Przekazywać info wszystkim zainteresowanym wszędzie gdzie tylko się da  i widzimy się na zbiórce...

 

JESTEŚMY ZAWSZE TAM !  

 

>>> ZAPISY ONLINNE <<<

dodał: Admin

                   Tylko remis na inaugurację sezonu.
Dodano:15 Aug 2012 20:37

Elana Toruń - Moto-Jelcz Oława 0:0 

Elana: Bebłowski - Zamiatowski (69, Czyżniewski), Czarnecki, Żbikowski, Kucharski - Wróbel, Kikowski (żk)- Bołądź (żk; 46, Rasak), Nowasielski (60, Maćkiewicz), Młodzieniak - Lewandowski (żk)

opis później

Kibice:

Na inaugurację sezonu 2012/2013 gościliśmy w Toruniu beniaminka ligi - drużynę Moto-Jelcz Oława, z którą nigdy wcześniej nie było dane nam się spotkać. Nasz młyn na tym meczu wahał się od 250 do 300 osób, na płocie wywiesiliśmy 10 flag (Belweder, Elana Toruń, Golub-Dobrzyń, Grubasy, Jarosław Mackiewicz, Mokre, Ostaszewo, Toruńska Elana, White Elana i Władcy Torunia) i prowadziliśmy dobry doping praktycznie przez cały mecz. Kibice gości stawili się w sektorze w ponad 50 osób (dokładnie opiszą się sami) z dwiema flagami. Krótko po wejściu na stadion rozpoczęli napinkę w naszą stronę, więc nie pozostaliśmy im dłużni i kilka razy podczas meczu doszło do "wymiany uprzejmości". Grajki po zremisowanym 0:0 spotkaniu podziękowali nam za doping. Z nami tego dnia delegacje ziomali z Ruchu Chorzów i gościnnie Widzewa Łódź - dzięki za wsparcie!  

Foto:

  

dodał: Elanowiec

                   ELANA TO MY... W środę wszyscy na Bema !
Dodano:11 Aug 2012 22:42

Zapowiadając środowy mecz nie sposób pominąć tych najważniejszych bez których mecze nie miałby sensu... czyt. Bez kibiców! Na początek przedstawimy kibiców przyjezdnych...

Moto - Jelcz Oława jest to ekipka która jest zarazem fan clubem Śląska Wrocław, zgody  zaś mają z Bielawianką Bielawa oraz z Rokita Brzeg Dolny ! O kibicach Moto-Jelcz było nieco głośniej w latach 90 ale również obecnie starają się działać na scenie kibicowskiej. Warto zerknąć także na listę starych zgód kibiców z Oławy bo oprócz tych mniej znanych jak Piast Nowa Ruda, Kuźnia Jawor, Orzeł Żąbkowice Śląskie mieli oni sztamę z takimi ekipami jak GKS Jastrzębie, Piast Gliwice, Resovia Rzeszów, Stal Stalowa Wola czy Chrobry Głogów!
Patrząc na ich młyn z ostatniej rundy poprzedniego sezonu to ich liczby oscylują od 30 do 50 głów ! W poprzednim sezonie zaliczyli również aż 12 wyjazdów z tego aż 9 w rundzie wiosennej ! Oczywiście niektóre z tych wyjazdów zaliczone były w skromnych pojedynczych liczbach ale chociażby na ostatnim swoim wyjeździe w III lidze pojechali do oddalonego od Oławy o ok260 km - do Świebodzina aż w 80 osób! Jak można wyczytać na ich oficjalnych stronach internetowych do Torunia również organizują wyjazd autokarowy ! Liczymy iż mimo dosyć sporej odległości miedzy naszymi miastami (ok.311km) kibice Moto-Jelcz pojawią się w sektorze gości w niezłej liczbie na tym historycznym dla nich spotkaniu co uczyni ten mecz jeszcze bardziej ciekawym !

Ten sezon zapowiada się dla naszych piłkarzy bardzo ciężko z powodu problemów organizacyjnych i być może czeka nas długa walka o utrzymanie do ostatniego meczu! Być może tak? Ale co z tego? Co z tego iż przed nami już 8 sezon na tym samym poziomie rozgrywek (wcześniej 3 liga, teraz 2 liga zachodnia) i niektórym może nudzić się iż ciągle gramy z jakimś Tur Turem czy Jarotą Jarocin? Co z tego? przecież My przychodzimy dla naszego klubu a nie dla drużyny przeciwnej! Przecież My Ci najwierniejsi fani będziemy przychodzić bez względu na wyniki, rywali czy ligę w której gramy itd. itp. !
Pierwszą okazję do wsparcia zółto-niebieskich w tym sezonie mamy już w tę środę ! Pierwszy mecz w sezonie, dogodny termin (wolna środa), pierwszy mecz z tym rywalem, kibice przyjezdni a przede wszystkim fakt iż na boisku zagra... ELANA TORUŃ.. powoduje że jeśli uważasz się za kibica Elany !? TO TY MUSISZ TEGO DNIA ZJAWIĆ SIĘ NA BEMA !

A więc do zobaczenia w sektorze C ! Jedziemy z dopingiem !

Dla nas ten klub .... ! 
dodał: Admin

                   Na początek Moto-Jelcz !
Dodano:11 Aug 2012 17:22


15 sierpnia 2012

 
vs  

          Elana Toruń - Moto-Jelcz Oława
godzina 17:00

Toruń, przy Bema 23

 

15 sierpnia 2012 godzina 17:00 to termin pierwszego meczu Elany w sezonie 2012/2013 ! Na początek żółto-niebieskim przyjdzie zagrać z beniaminkiem ligi z dolnośląskiej z Moto-Jelcz Oława !

 

Jako datę powstania tego klubu podaje się 13 marca 1961 roku! Obecnie klub występuję wprawdzie oficjalnie pod nazwą mks Oława aczkolwiek ci najwierniejsi kibice tej nazwy nie akceptują uznając iż jedyną prawdziwą godną nazwą tego klubu jest Moto-Jecz !

Co ciekawe ta drużyna ma bogatszą tradycję niż nasz klub... bodaj występował w tej prawdziwej II lidze (obecnie I liga) aż 13 sezonów ! Po raz pierwszy w sezonie 1974/75 a po raz ostatni 1991/92 !!! Potem przez kolejnych pięć sezonów grali w III lidze dolnośląskiej/wrocławskiej. W sezonie 1998/99 spadli do IV ligi dolnośląskiej i w niej grali do sezonu 2007/08 w którym to uzyskali awans do III ligi dolnośląsko-lubulskiej ! W poprzednim sezonie klub ten zajął pierwsze miejsce w III lidze grupie dolnośląsko-lubulskiej wyprzedzając tylko o jedno oczko drugi w tabeli niejaki Promień Żary ! A więc będzie to pierwszy sezon tej drużyny w obecnej 2 lidze zachodniej. Jak łatwo można zauważyć z żadnym z tych wyżej wymienionych sezonów nie występowali w lidze z Elaną Toruń a więc będzie to pierwszy w historii ligowy mecz pomiędzy tymi drużynami ! Elana jako drużyna z doświadczeniem na tym poziomie rozgrywek ale także z poważnymi problemami kadrowymi... kontra beniaminek ligi który na pewno przynajmniej na początku powinien być groźny dla każdego a kto wie być może jest to jedna z drużyn z którym przyjdzie nam walczyć do końca sezonu o utrzymanie? W pierwszej kolejce w Oławie Moto-Jelcz zremisował z Turem Turem (który przyp. utrzymał się w lidze tylko dlatego iż licencji nie dostali Czarni Żagań). Co jeszcze dosadniej pokazuje iż nawet w obecnym składzie, Elana nie jest na straconej pozycji i musi konieczie walczyć o 3 pkt !

Zapowiada się więc ciekawe wyrównane spotkanie na którym nie może zabraknąć - NAS TYCH NAJWIERNIEJSZYCH KIBICÓW ELANY!

dodał: Admin

                   No i znowu zaczynamy ligę !
Dodano:11 Aug 2012 15:39

No w końcu... po ponad 2 miesiącach przerwy... znowu ruszył nowy sezon 2 ligi zachodniej 2012/2013 !

Niestety wszystko wskazuje iż ten sezon dla naszych piłkarzy będzie bardzo ciężki. Przyszedł nowy prezes, odeszli najlepsi piłkarze i co najgorsze nadal na nasz klub nałożony jest zakaz transferowy, który nie pozwala naszym działaczom podpisać kontraktów z nowymi piłkarzami ! Jaki może być tego skutek? Pokazał pucharowy mecz w Kołobrzegu gdzie nasza drużyna mimo iż w pewnym momencie grała nawet z przewagą jednego zawodnika przegrała z tamtejszą trzecioligową drużyną 2:0 ! Same wyniki w sparingach a przede wszystkim gra w nich również nie napawa optymizmem... Prezes Cedro nadal nieco złudnie liczy iż pzpn odwiesi zakaz transferowy 28 sierpnia i na trzy dni przed końcem okienka transferowego uda się zarejestrować wszystkich testowanych piłkarzy m.in. trójkę z Olimpii Grudziądz czyt. Sulej, Kowalski, Białek... O ile faktycznie się to uda to nie powinno być w tej lidze aż tak źle... Pytanie co będzie jeżeli zakaz transferowy zostanie utrzymany? Wtedy pozostanie liczyć na tylko i wyłącznie na cud bądź po prostu na sytuacje, która powtarza się praktycznie co roku iż zawsze, któraś z drużyn z powodów finansowych, licencyjnych wycofuje się z ligi i któryś z spadkowiczów mimo wszystko nadal gra w 2 lidze zachodniej ;) 

Co można byłoby jeszcze napisać o nadchodzącym sezonie?  Miała być inauguracja w Rypinie niestety tę święto popsuła... policja, która odwołała te spotkanie ! Nowy termin pewnie ustalą gdzieś na wrzesień w środku tygodnia aby jak najmniej kibiców Elany dotarło na ten mecz ! Miał być również hit sezonu bo do naszej ligi spadła Polonia Bytom... tego meczu również niestety nie będzie, tym razem przez niejaki Ruch Radzionków, który wycofał się z I ligi.. Wielka szkoda ehhh. Za Polonię w lidze ponownie wystartuję Calisia i wszystko wskazuje, że do Kalisza (o ile nas wpuszczą) też przyjdzie nam pojechać w środę... 

Niestety z roku na rok ta nasza liga pod względem kibicowskim jest coraz słabsza. Dla przypomnienia w pierwszym sezonie nowej 2 ligi zachodniej w lidze grały takie drużyny jak: Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa, Kotwica Kołobrzeg, Zawisza Bydgoszcz, GKS Tychy, Unia Janikowo, Zagłębie Sosnowiec, Miedź Legnica !!! Aktualnie tylko dwie drużyny czyt. Raków i Zagłębie występują w naszej lidze! 

W sezonie 2012/2013 w Toruniu nie pojawia się takie drużyny jak GKS Tychy i Miedź Legnica, które awansowały do I ligi oraz Bałtyk Gdynia i Nielba Wągrowiec, które spadły o ligę niżej ! Akurat nad brakiem tej ostatniej drużyny czyli Nielby chyba nikt z kibiców nie ubolewa bo do ch... ile razy można tam jeździć?  ;) Z kolej do naszej ligi awansował ciekawy przeciwnik jakim jest Gryf Wejherowo do którego wyjazd zapowiada się w miarę ciekawie! Kolejne nowe drużyny, które zobaczymy w tym sezonie to Rozwój Katowice i spadkowicz z I ligi...Górnik Polkowice czyli kibicowsko padaka... Ostatnią nowością jest drużyna z Oławy z którą przyjdzie nam się zmierzyć w Toruniu już w najbliższą środę... 15 sierpnia 2012 o godzinie 17:00 ale o tym szerzej w następnym newsie ...

dodał: Admin

                   Sobotni mecz w Rypinie odwołany!!!
Dodano:02 Aug 2012 17:41

Sobotni derbowy meczem Lech Rypin - Elana Toruń nie dojdzie do skutku... Zgody na jego rozegranie nie wyraziła policja !!!
Dlaczego? Oficjalny powód to brak monitoringu... Nieoficjalny? Obawy policji przed "Żółto-Niebieską" inwazją fanów Elany na ten mecz!

Po raz kolejny mamy okazje przekonać się kto ustala terminarz we wszystkich rozgrywkach piłki nożnej w naszym kraju....;) Swoją drogą smutne jest iż takie drużyny jak np Rypin pchają się do wyższych lig a potem często nie sprostają wielu wymogom na wyższym szczeblu rozgrywkowym! Smutny jest również fakt iż podobne drużyny występują także na pierwszoligowym poziomie... 
Niezrozumiałe jest iż takie ośrodki jak np Ząbki, Brzesko, Stróże, Nieciecza czy do niedawna Radzionków posiadają swoją drużynę na zapleczu ekstraklasy... a taki Toruń próbuje się do niej dostać od 2004r i do dzisiaj w niej zagrać nie może...
Co najsmutniejsze? Iż przez takie decyzje jak ta dzisiejsza psuję się święta piłkarskie.... bo ten mecz z pewnością byłby takim świętem zarówno dla kibiców gospodarzy, dla których byłby to prawdziwy piłkarski piknik bo po raz pierwszy w historii zobaczyliby swoją drużynę grającą na poziomie II ligi.... tak i zarówno dla kibiców gości, którzy tego dnia zameldowaliby się liczną grupą  w tym miasteczku... 
Ciężko zrozumieć także obawy policji... no bo co takiego strasznego może się dziać na takim meczu Rypin - Toruń, że trzeba go aż przekładać? No ale tak to już w Polsce niestety jest iż na każdym meczu potrzebnych jest z 500 armatek wodnych i z 500 kamer.... ehhh ;)

No trudno teraz pozostaję nam czekać na nowy wyznaczony termin tego spotkania... My tam i tak się pojawimy ;)

dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews