Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Na początek Moto-Jelcz !
Dodano:11 Aug 2012 17:22


15 sierpnia 2012

 
vs  

          Elana Toruń - Moto-Jelcz Oława
godzina 17:00

Toruń, przy Bema 23

 

15 sierpnia 2012 godzina 17:00 to termin pierwszego meczu Elany w sezonie 2012/2013 ! Na początek żółto-niebieskim przyjdzie zagrać z beniaminkiem ligi z dolnośląskiej z Moto-Jelcz Oława !

 

Jako datę powstania tego klubu podaje się 13 marca 1961 roku! Obecnie klub występuję wprawdzie oficjalnie pod nazwą mks Oława aczkolwiek ci najwierniejsi kibice tej nazwy nie akceptują uznając iż jedyną prawdziwą godną nazwą tego klubu jest Moto-Jecz !

Co ciekawe ta drużyna ma bogatszą tradycję niż nasz klub... bodaj występował w tej prawdziwej II lidze (obecnie I liga) aż 13 sezonów ! Po raz pierwszy w sezonie 1974/75 a po raz ostatni 1991/92 !!! Potem przez kolejnych pięć sezonów grali w III lidze dolnośląskiej/wrocławskiej. W sezonie 1998/99 spadli do IV ligi dolnośląskiej i w niej grali do sezonu 2007/08 w którym to uzyskali awans do III ligi dolnośląsko-lubulskiej ! W poprzednim sezonie klub ten zajął pierwsze miejsce w III lidze grupie dolnośląsko-lubulskiej wyprzedzając tylko o jedno oczko drugi w tabeli niejaki Promień Żary ! A więc będzie to pierwszy sezon tej drużyny w obecnej 2 lidze zachodniej. Jak łatwo można zauważyć z żadnym z tych wyżej wymienionych sezonów nie występowali w lidze z Elaną Toruń a więc będzie to pierwszy w historii ligowy mecz pomiędzy tymi drużynami ! Elana jako drużyna z doświadczeniem na tym poziomie rozgrywek ale także z poważnymi problemami kadrowymi... kontra beniaminek ligi który na pewno przynajmniej na początku powinien być groźny dla każdego a kto wie być może jest to jedna z drużyn z którym przyjdzie nam walczyć do końca sezonu o utrzymanie? W pierwszej kolejce w Oławie Moto-Jelcz zremisował z Turem Turem (który przyp. utrzymał się w lidze tylko dlatego iż licencji nie dostali Czarni Żagań). Co jeszcze dosadniej pokazuje iż nawet w obecnym składzie, Elana nie jest na straconej pozycji i musi konieczie walczyć o 3 pkt !

Zapowiada się więc ciekawe wyrównane spotkanie na którym nie może zabraknąć - NAS TYCH NAJWIERNIEJSZYCH KIBICÓW ELANY!

dodał: Admin

                   No i znowu zaczynamy ligę !
Dodano:11 Aug 2012 15:39

No w końcu... po ponad 2 miesiącach przerwy... znowu ruszył nowy sezon 2 ligi zachodniej 2012/2013 !

Niestety wszystko wskazuje iż ten sezon dla naszych piłkarzy będzie bardzo ciężki. Przyszedł nowy prezes, odeszli najlepsi piłkarze i co najgorsze nadal na nasz klub nałożony jest zakaz transferowy, który nie pozwala naszym działaczom podpisać kontraktów z nowymi piłkarzami ! Jaki może być tego skutek? Pokazał pucharowy mecz w Kołobrzegu gdzie nasza drużyna mimo iż w pewnym momencie grała nawet z przewagą jednego zawodnika przegrała z tamtejszą trzecioligową drużyną 2:0 ! Same wyniki w sparingach a przede wszystkim gra w nich również nie napawa optymizmem... Prezes Cedro nadal nieco złudnie liczy iż pzpn odwiesi zakaz transferowy 28 sierpnia i na trzy dni przed końcem okienka transferowego uda się zarejestrować wszystkich testowanych piłkarzy m.in. trójkę z Olimpii Grudziądz czyt. Sulej, Kowalski, Białek... O ile faktycznie się to uda to nie powinno być w tej lidze aż tak źle... Pytanie co będzie jeżeli zakaz transferowy zostanie utrzymany? Wtedy pozostanie liczyć na tylko i wyłącznie na cud bądź po prostu na sytuacje, która powtarza się praktycznie co roku iż zawsze, któraś z drużyn z powodów finansowych, licencyjnych wycofuje się z ligi i któryś z spadkowiczów mimo wszystko nadal gra w 2 lidze zachodniej ;) 

Co można byłoby jeszcze napisać o nadchodzącym sezonie?  Miała być inauguracja w Rypinie niestety tę święto popsuła... policja, która odwołała te spotkanie ! Nowy termin pewnie ustalą gdzieś na wrzesień w środku tygodnia aby jak najmniej kibiców Elany dotarło na ten mecz ! Miał być również hit sezonu bo do naszej ligi spadła Polonia Bytom... tego meczu również niestety nie będzie, tym razem przez niejaki Ruch Radzionków, który wycofał się z I ligi.. Wielka szkoda ehhh. Za Polonię w lidze ponownie wystartuję Calisia i wszystko wskazuje, że do Kalisza (o ile nas wpuszczą) też przyjdzie nam pojechać w środę... 

Niestety z roku na rok ta nasza liga pod względem kibicowskim jest coraz słabsza. Dla przypomnienia w pierwszym sezonie nowej 2 ligi zachodniej w lidze grały takie drużyny jak: Pogoń Szczecin, Raków Częstochowa, Kotwica Kołobrzeg, Zawisza Bydgoszcz, GKS Tychy, Unia Janikowo, Zagłębie Sosnowiec, Miedź Legnica !!! Aktualnie tylko dwie drużyny czyt. Raków i Zagłębie występują w naszej lidze! 

W sezonie 2012/2013 w Toruniu nie pojawia się takie drużyny jak GKS Tychy i Miedź Legnica, które awansowały do I ligi oraz Bałtyk Gdynia i Nielba Wągrowiec, które spadły o ligę niżej ! Akurat nad brakiem tej ostatniej drużyny czyli Nielby chyba nikt z kibiców nie ubolewa bo do ch... ile razy można tam jeździć?  ;) Z kolej do naszej ligi awansował ciekawy przeciwnik jakim jest Gryf Wejherowo do którego wyjazd zapowiada się w miarę ciekawie! Kolejne nowe drużyny, które zobaczymy w tym sezonie to Rozwój Katowice i spadkowicz z I ligi...Górnik Polkowice czyli kibicowsko padaka... Ostatnią nowością jest drużyna z Oławy z którą przyjdzie nam się zmierzyć w Toruniu już w najbliższą środę... 15 sierpnia 2012 o godzinie 17:00 ale o tym szerzej w następnym newsie ...

dodał: Admin

                   Sobotni mecz w Rypinie odwołany!!!
Dodano:02 Aug 2012 17:41

Sobotni derbowy meczem Lech Rypin - Elana Toruń nie dojdzie do skutku... Zgody na jego rozegranie nie wyraziła policja !!!
Dlaczego? Oficjalny powód to brak monitoringu... Nieoficjalny? Obawy policji przed "Żółto-Niebieską" inwazją fanów Elany na ten mecz!

Po raz kolejny mamy okazje przekonać się kto ustala terminarz we wszystkich rozgrywkach piłki nożnej w naszym kraju....;) Swoją drogą smutne jest iż takie drużyny jak np Rypin pchają się do wyższych lig a potem często nie sprostają wielu wymogom na wyższym szczeblu rozgrywkowym! Smutny jest również fakt iż podobne drużyny występują także na pierwszoligowym poziomie... 
Niezrozumiałe jest iż takie ośrodki jak np Ząbki, Brzesko, Stróże, Nieciecza czy do niedawna Radzionków posiadają swoją drużynę na zapleczu ekstraklasy... a taki Toruń próbuje się do niej dostać od 2004r i do dzisiaj w niej zagrać nie może...
Co najsmutniejsze? Iż przez takie decyzje jak ta dzisiejsza psuję się święta piłkarskie.... bo ten mecz z pewnością byłby takim świętem zarówno dla kibiców gospodarzy, dla których byłby to prawdziwy piłkarski piknik bo po raz pierwszy w historii zobaczyliby swoją drużynę grającą na poziomie II ligi.... tak i zarówno dla kibiców gości, którzy tego dnia zameldowaliby się liczną grupą  w tym miasteczku... 
Ciężko zrozumieć także obawy policji... no bo co takiego strasznego może się dziać na takim meczu Rypin - Toruń, że trzeba go aż przekładać? No ale tak to już w Polsce niestety jest iż na każdym meczu potrzebnych jest z 500 armatek wodnych i z 500 kamer.... ehhh ;)

No trudno teraz pozostaję nam czekać na nowy wyznaczony termin tego spotkania... My tam i tak się pojawimy ;)

dodał: Admin

                   Nadkomplet wyjazdowy do Rypina.... ZAPISY NADAL TRWAJĄ ;)
Dodano:31 Jul 2012 20:28

Już na cztery dni przed derbowym meczem w Rypinie wiadomo iż chętnych na ten "wyjazd" (co wcale nas nie dziwi) jest więcej niż biletów...

Wciąż jednak będziemy negocjować o zwiększenie puli aby każdy kto tego dnia wybierze się do Rypina mógł zobaczyć ten mecz z trybun. A więc zapisy nadal trwają....znamy również już dokładną godzinę zbiórki i cenę wyjazdu zatem przekazujemy info wszystkim zainteresowanym i widzimy się w sobotę na zbiórce...;)

Zapisy jak zwykle na maila wyjazdy@elanowcy.pl (podajemy imię, nazwisko, PESEL, dzielnica/osiedla lub fc) bądź poprzez dział ZAPISY ONLINNE !


Zbiórka na wyjazd o godz. 13:30 pod kasami na Bema,  koszt wyjazdu wyniesie 35 zł (przejazd plus bilet na mecz).  
 
"JESTEŚMY ZAWSZE TAM..."
dodał: Admin

                   Klub podał nowe ceny biletów i karnetów !
Dodano:27 Jul 2012 23:56

Toruński Klub Piłkarski Elana S.A. informuje o cenach karnetów i biletów w sezonie 2012/13.

Od 25 lipca br. rozpoczynamy sprzedaż karnetów na mecze Elany Toruń w sezonie 2012/13 w II lidze zachodniej.

W porównaniu z zeszłym sezonem nastąpiło kilka zmian.

Od nowego sezonu wprowadzamy sprzedaż karnetów całosezonowych oraz na poszczególne rundy.


Ceny karnetów całosezonowych 2012/13:

KARNETY CAŁOSEZONOWE

TRYBUNA A

TRYBUNA C

NORMALNY

170 zł

145 zł

ULGOWY (dla kibiców urodzonych w 1994 roku i później)

110 zł

90 zł

STUDENCKI (dla kibiców urodzonych w 1987 roku i później)

135 zł

105 zł

EMERYCI I RENCIŚCI (od 65-go roku życia)

110 zł

90 zł

Karnet całosezonowy obejmuje 17. meczów Elany rozgrywanych na stadionie w Toruniu w rundzie jesiennej i wiosennej sezonu 2012 / 2013.

...czytaj więcej
dodał: Admin

                   Na pierwszy mecz wielka spina... wszyscy jedziemy do Rypina! ;)
Dodano:22 Jul 2012 22:54
Już za dwa tygodnie pierwszy ligowy wyjazd w sezonie 2012/2013. 4 sierpnia 2012 r. o godz. 17:00 Elana grać będzie w Rypinie z miejscowym Lechem! 
 
Wyjazdowy "głód", wakacje, bliska odległość, mobilizacja osiedli oraz fc i sam fakt iż to pierwsza okazja dla kibiców Elany od 2004 roku do zawitania do Rypina... powoduje iż ten egzotyczny wyjazd zapowiada się ciekawie ! 
 
Już dzisiaj rozpoczynamy mobilizację na ten wyjazd! Niech Rypin się dowie (a na pewno na inauguracji na tym meczu będzie pół miasteczka ;) ) kim są Władcy Torunia i co to jest Toruńska Elana !!! ;)
 
Zapisy jak zwykle na maila wyjazdy@elanowcy.pl (podajemy imię, nazwisko, PESEL, dzielnica/osiedla lub fc) bądź poprzez dział ZAPISY ONLINNE !
Zbiórka na wyjazd o godz. 13:30 pod kasami na Bema,  z uwagi na to, że autokary będš spoza Torunia - koszt wyjazdu wyniesie 35 zł (przejazd plus bilet na mecz).  
 
"JESTEŚMY ZAWSZE TAM..."
dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews