Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                   Sezon ogórkowy? Bierz udział w akcjach ULTRAS ELANA TORUŃ!
Dodano:29 Nov 2012 22:26

Jak dobrze wiemy niespełna dwa tygodnie temu piłkarze Elany Toruń zakończyli rundę jesienną sezonu 2012/2013!  Co to oznacza? Iż nieubłaganie wielkimi krokami zbliża się tzw. "sezon ogórkowy" ! 

Owszem kibice Elany robią wszystko aby to nastąpiło jak najpóźniej, właśnie chociażby dlatego wspieramy w niedzielę naszych braci z Chorzowa na wyjeździe do Warszawy ! No ale co potem?  Później niestety czeka nas tej najgorszy dla fanatyka moment w całym roku czyli właśnie przerwa między rozgrywkami  ligowymi! Kibice Elany na wojaże kibicowskie za swoją drużyną powrócą dopiero w marcu... do tego czasu nie będzie wyjazdów , nie będzie meczów w Toruniu .... a więc co tu robić?
Oczywiście tak naprawdę nic tego nam nie zastąpi ale aby ten czas minął jak najszybciej warto chociażby zaangażować się w akcje organizowane przez Ultras Elana Toruń...jedną z tych akcji to akcja o której pisaliśmy już wcześniej czyli zbieranie paczek dla kombatantów na kresach ! Chyba nikt nie ma wątpliwości iż jest to pozytywna i słuszna inicjatywa a więc zachęcamy do udziału w tej zbiórce !

O drugiej, nie mniej ważnej akcji pisały już odpowiednie osoby na forum a mianowicie "Aukcje na allegro - zysk dla ultrasów" ! Na początku tego tygodnia na allegro pojawiło się 54 aukcji z gadżetami Elany, naszych zgód  oraz inne gadżety kibicowskie ! Tak naprawdę to od waszego zaangażowania m.in. w tą akcję zależeć będzie jak w rundzie wiosennej będą wyglądać trybuny pod względem opraw na meczach Elany ! Niektórym wydawać się może, że oprawa to tylko ten moment, te kilkanaście sekund lub minut na meczu a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej... Nie jedna oprawa wymaga sporo poświecenia, czasu i chęci osób, które zajmują się przygotowywaniem takich prezentacji... Ta chęć działania ze strony tych osób jest jak najbardziej widoczna lecz niestety czasem same chęci nie wystarczą... Nie jedna oprawa wymaga także sporego nakładu finansowego... niestety te wszystkie transparenty, farby, spraye czy "świecidełka" wbrew pozorom nie biorą się przecież za darmo...  Praktycznie każdy chciałby aby na trybunach te elementy ultras pojawiały się jak najczęściej, nie jeden z was wrzuca fotki z opraw na facebooka itd. i jara się tym jak to było "fajnie i zajebiście ..." Zresztą chociażby na ostatnim meczu z Zagłębiem Sosnowiec było wyraźnie widać a przede wszystkim słychać jak oprawa potrafi wpłynąć na jakość dopingu... W momencie pojawienia się sektorówki i odpalaniu piro, na sektorze C panowała nieziemska atmosfera i doping w tamtym momencie był... po prostu miazga !!!  A tak naprawdę na wspomnianym meczu oprawa była dosyć skromna, w rzeczywistości możliwości ultrasów są o wiele większe ale aby móc dać im się wykazać, trzeba najpierw im pomóc i ta akcja jest właśnie jedną z form pomocy dla ultrasów !
Warto więc zajrzeć na wspomniane wyżej aukcje i zakupić sobie jakiś gadżet. Ceny na nich są wyjątkowo atrakcyjne ale zachęcamy aby licytować je w jak największych cenach bo przecież oprócz samego gadżetu zyskujemy satysfakcje w udziale w akcji pomocy na rzecz Ultras Elana Toruń !

>>> LINK DO AUKCJI NA ALLEGRO !!!<<<

>>> LINK DO FORUM <<<

dodał: Admin

                   Elanowcy zbierają dla kombatantów na kresach !
Dodano:24 Nov 2012 20:28
Każdy z nas spędza święta w rodzinnym gronie, jednak są osoby, które muszą spędzać je w miejscu, gdzie jest inny kraj, a jeszcze przed kilkudziesięcioma laty była Polska...

W tym roku jako kibice Elany dołączamy się do akcji "RODACY - BOHATEROM. PACZKA NA BOŻE NARODZENIE DLA POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH" którą prowadzi Stowarzyszenie Odra-Niemen. Polega ona na zbieraniu produktów na paczki świąteczne dla KOMBATANTÓW mieszkających na Kresach Wschodnich. Wielu z Was uczestniczy w świętach narodowych, pamięta o bohaterach, stara się edukować w duchu patriotycznym swoje najbliższe otoczenie. Czas jednak przejść od słów do czynów, także bez zbędnego tłumaczenia lista czego potrzebujemy:
- kawa mielona lub ekspresowa
- herbata
- kakao
- olej
- makaron
- cukier
- owoce w puszce
- ciastka
- czekolada
- NAJWAŻNIEJSZE: KARTKA ŚWIĄTECZNA


Bardzo ważne jest, by każdy, kto dołĄczy się do naszej akcji, napisał kartkę świąteczną.

Napisz parę słów od siebie, wklej vlepkę - to nie tylko akcja zbierania rzeczy materialnych, lecz także okazja, by wspomóc kombatantów słowem i pokazać im, że ciągle o nich pamiętamy mimo tego, że mieszkają poza granicami Polski. W czasach, kiedy polski rząd nie interesuje się w ogóle osobami mieszkającymi na kresach, jest to szczególnie ważne.

Paczki świąteczne docierają do następujących grup:
BIAŁORUŚ - STOWARZYSZENIE ŻOŁNIERZY AK NA BIAŁORUSI (90 paczek)
LITWA - KLUB WETERANÓW AK W WILNIE, STOWARZYSZENIE POLSKICH KOMBATANTÓW NA LITWIE, STOWARZYSZENIE WRZESIEŃ '39 (80 paczek)
UKRAINA - LWOWSKIE TOWARZYSTWO POLSKICH KOMBATANTÓW I OSÓB REPRESJONOWANYCH (20 paczek)
strona głównego organizatora akcji:
http://www.odraniemen.org/

DARY DLA KOMBATANTÓW ZBIERAMY DO 14.12.

Paczki możecie zdawać w sklepie Elany Toruń przy ul. Mickiewicza 138 w Toruniu lub u:
Rubinkowo - gg: 5907237
Bydgoskie - gg: 10161233
Mokre - gg: 3209179 lub 5987585
Chełmińskie - gg: 2430879
EZW - gg:9424564
Fan Cluby - gg: 12012209
emigracja/i inni którzy chcą dokonać przelewu: gg: 1203217

>>> LINK DO FORUM <<<

dodał: Admin

                   Wspieramy Ruch Chorzów w Warszawie!
Dodano:24 Nov 2012 10:40


Informujemy, że organizujemy wyjazd na mecz Legia Warszawa - Ruch Chorzów, który odbędzie się 2 grudnia (niedziela) na stadionie (Pepsi Arena) w Warszawie.

Zapisy na ten wyjazd (imię, nazwisko, PESEL) i wpłaty zbieramy tylko do 28 listopada (środa) w sklepie "Football Fantatic" przy ul. Mickiewicza 138 w Toruniu! Koszt wyjazdu to 80 zł dla tych którzy mają karty kibica Ruchu Chorzów i 85 zł dla tych, którzy takich kart nie posiadają. 

Jeżeli ktoś nie ma karty kibica Ruchu Chorzów to nie będzie miał możliwości zakupu biletu (ilość ograniczona) na ten mecz. Ci którzy nie mają takiej karty mogą ją wyrobić wpłacając przy zapisach 5 zł i przesyłać skan (czytelny) dowodu osobistego na adres
wyjazdy@elanowcy.pl
Kto nie zapisze się, nie wpłaci kasy i nie wyrobi sobie karty kibica w terminie ten nie będzie miał możliwości zakupu biletu na ten mecz.

Koniec zapisów! Osoby, które nie wpłaciły całej kasy za wyjazd mają czas na zrobienie tego do soboty do godz. 14:00 w sklepie "Football Fanatic". Zbiórka na wyjazd w niedzielę o godz. 10:00 tam gdzie zawsze!


Elana & Ruch zawsze razem!!!

dodał: Elanowiec

                   www.ELANOWCY.pl !
Dodano:17 Nov 2012 23:02
Jak już wcześniej informowaliśmy iż aby strona www.elanowcy.pl mogła dalej istnieć potrzebna była nam kwota 370 zł tytułem opłacenia serwera i domeny na najbliższy rok... Dlatego zwróciliśmy się do Was - kibiców Elany z prośbą pomocy w/w kwestii! Miło nam poinformować iż zebraliśmy kwotę... 730zł a więc tym samym praktycznie mamy problem z głowy na dwa najbliższe lata ! ;) Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przekazali jakąkolwiek sumę na ten celL... Teraz my postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy aby ta strona nadal się rozwijała i była jeszcze lepsza ! ;) Pzdr !

Osoby, które pomogły:
Rychu - 200 zł
Daniel - 103 zł
Badyl - 100 zł
Gialloblu - 70 zł
Tomala - 50zł
Michael_Elana - 50 zł
Powiera - 30zł
Malin - 30 zł
FC Gniewkowo - 30 zł
1968 - 22zł
Wróbel - 20zł
? - 15zł
B_FEW - 10 zł

Jeszcze raz - WIELKIE DZIĘKI !
dodał: Admin

                   Remis na koniec rundy jesiennej...
Dodano:17 Nov 2012 16:03

0-0

Elana Toruń - Rozwój Katowice

Kibice: Na ostatnim w tym roku meczu Elany w naszym sektorze stawiamy się w 150 osób, na płocie wieszamy 5 flag (Golub-Dobrzyń, Mokre, Rolnicza, Toruńscy Emigranci i Władcy Torunia) i w drugiej połowie spotkania dopingujemy w jakieś 100 osób. Kibiców gości oczywiście nie stwierdzono. Grajki remisują ostatni mecz w tej rundzie i z ośmioma punktami zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli - wstyd! Do zobaczenia na wiosnę.

dodał: Admin

                   Ostatni mecz tego roku...
Dodano:13 Nov 2012 22:32

W najbliższą sobotę (17.11.2012r) Elana na stadionie miejskim przy ul. Bema rozegra swój ostatni mecz w 2012 roku, ostatni mecz w tej rundzie jesiennej ! Rywalem torunian będzie beniaminek ligi, obecnie jedenasta drużyna w tabeli... Rozwój Katowice !

 

Rozwój Katowice to klub, który powstał w 1925 roku a jego największym sukcesem to 4 miejsce w sezonie 1999/2000 w rozgrywkach tamtejszej III ligi, awans do 1/16 Pucharu Polski w ubiegłym sezonie oraz do obecnej II ligi zachodniej ! A więc jak wskazuję historia sobotni mecz jest pierwszym spotkaniem ligowym tych klubów w całej historii !
Faworytem meczu rzecz jasna są goście, którzy zdobyli 19 bramek i 15 punktów więcej niż Elana ! No ale taka prawda iż Elana już pewnie do końca sezonu w żadnym spotkaniu nie będzie faworytem....

Sytuacja w naszym klubie jest dramatyczna i chyba nie wszystkim piłkarzom zależy aby poprawić ten stan rzeczy bowiem można spodziewać się iż znaczna część zawodników w przerwie zimowej będzie sobie szukać nowego klubu..  Pan Prezydent zapewnił nas iż żółto-niebiescy na wiosnę nadal będą grać w II lidze zachodniej... Co będzie potem? Wszystko wskazuję iż czeka nas spadek i być może lata gry oraz tułaczki poniższych ligach ! A więc bardzo możliwe iż pozostało nam ostatnie dziesięć spotkań (jeden w tym roku z Rozwojem i pozostałe dziewięć na wiosnę) na tym poziomie rozgrywek a być może na stadionie przy Bema (bowiem nie wiadomo gdzie Elana będzie rozgrywać swoje spotkania w razie spadku) !

 Tak jak do dzisiaj wspominamy czasy gdy Elana grała w tej prawdziwej II lidze, czasy gdy swoje mecze rozgrywała na Armii Ludowej... tak niedługo być może przyjdzie nam wspominać ten dziewięcioletni okres gry na III szczeblu rozgrywkowym (2004-2013) !

Na wiosnę potrzebny nam cud, jeżeli cudu nie będzie to czeka nas nowy okres w naszym klubie... czy lepszy czy gorszy? Czas pokaże... Jedno jest pewne od wielu lat z tym klubem jest grono najwierniejszych fanów i oni będą zawsze ! Być może spadek i gorsze wyniki spowodują iż wielu z naszego grona odpadnie ale ci, którzy "odbiją" potwierdzą tylko iż nigdy prawdziwymi fanami tej drużyny nie byli... Owszem to boli iż Elana zajmuję ostatnie miejsce w tabeli, boli iż przegrywają mecz za meczem... Ale Elana to nie tylko to co się dzieję na boisku ... doping, wyjazdy, oprawy... Działacze, piłkarze? dziś są jutro ich nie ma...dla nich to tylko piłka, dla wielu z nas to sens życia... bo Elana to My - jej najwierniejsi kibice !

 

Do zobaczenia w sektorze C !

17 listopad 2012

vs

Elana Toruń - Rozwój Katowice
Godzina 14:00
Toruń, przy Bema 23

dodał: Admin

<< Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 Dalej >>

Content Management Powered by CuteNews