News

  advanced  

                    26.07.2014 Marcin "Mucha" najwierniejszy z najwierniejszych !
Dodano:28 Jul 2014 11:25

W sobotę ponad tysiąc osób żegnało największego fanatyka Elany Toruń - Marcina "Muchę" ! Został pożegnany godnie tak jak zresztą sobie na to zasłużył. Żegnały Go tłumy w tym ogromna ilość kibiców nie tylko toruńskiej Elany ale także delegacji ekip z całej Polski. Obecna była m.in. delegacja fanów Ruchu Chorzów (Stowarzyszenia "Niebiescy", redakcji Niebiescy.pl oraz wszystkich Grup Kibicowskich), kibiców Widzewa Łódź (m.in Grudziądz, Żyrardów) oraz jednostki z takich klubów jak Apator Toruń, Bałtyk Gdynia, Jeziorak Iława, Rakow Częstochowa, Warta Poznań czy Zawisza Bydgoszcz !

Na pożegnaniu Marcina obecnych było także wielu oficjeli w tym m.in. Prezydent (Michał Zaleski), wiceprezydenci Miasta Torunia (Zbigniew Rasielewski, Zbigniew Fiderewicz) oraz poseł na sejm Zbigniew Girzyński. Oczywiście nie mogło też zabraknąć byłych jak i obecnych piłkarzy Elany. Ponadto w drodze z kościoła na cmentarz Marcin otrzymał eskortę i zostały zablokowane wszystkie ulicę przebiegające przez tą trasę... zupełnie tak jak na nie jednym naszym wyjeździe !

Wszyscy, którzy znali "Muszkę" wiedzą jakim był On wspaniałym człowiekiem a ci co Go znali trochę mniej, mogli o tym posłuchać podczas ceremonii pogrzebowej... wszyscy zdajemy sobie sprawę jak wielka to strata dla nas kibiców jak i całego Torunia... dlatego tego dnia tak wiele osób nie kryło wcale swoich łez ! Tuż przed opuszczeniem trumny do grobu fani odpalili na cmentarzu około sto rac, a następnie krzyknęli "Mucha Mucha Elana..." oraz "zawsze w pamięci, hej Mucha zawsze w pamięci...". Ponadto do grobu została złożona flaga osiedla Mokre do której powstania niegdyś mocno przyczynił się Marcin (w końcu Mokre to jego dzielnica i Mokre 100% Elana), zawsze dbał aby wisiała jak najczęściej i w jak najlepszy miejscu ! "Nie ważne gdzie byśmy byli i co nie robili reprezentujemy Elanę Toruń..." - taki napis widniał na fladze Mokre... My teraz głęboko wierzymy iż Ty nadal tam u góry reprezentujesz nasz klub i czuwasz nad nami. Zrobimy wszystko aby nie zaprzepaścić twoich działań i abyś był z nas dumny.  Kiedyś powiedziałeś iż działaczem się bywa, kibicem jest się całe życie...na tej ziemi też się tylko bywa ale w naszych sercach pozostaniesz na zawsze..

Marcin "Mucha" "Elanowiec"
25.05.1979 – 23.07.2014
Najwierniejszy z Najwierniejszych


------------------------------------------------------------------
W imieniu rodziny chciałbym bardzo mocno podziękować wszystkim obecnym na "ostatnim wyjeździe" Marcina. Cieszę się iż tak dużo osób (także tych dawno nie widzianych na meczach) przyszło pożegnać Go tak jak na to sobie zasłużył. W sobotę widziałem łzy w oczach wielu kibiców, czytam wiele pozytywnych waszych wspomnień o moim bracie. Miło iż jego działania nie zostały przez was zapomniane i doceniacie to kim był i jak wiele zrobił dla naszego klubu ! Ja wiem iż dla mnie żaden mecz i żaden wyjazd już nie będzie taki sam, nie jest łatwo jednak wierzę iż z pomocą mojej rodziny (także tej żółto – niebieskiej) damy jakoś radę... Musimy kontynuować to co On zaczął aby ELANA była wielka tak jak On tego chciał ! Jeszcze raz dzięki za wszystko.
dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews