KS MYSZKÓW 
  Myszków to miasto położone w województwie śląskim, które od zawsze sympatyzował z Chorzowskim Ruchem! 17 stycznia 1947 w Myszkowie powstał piłkarski klub sportowy, który w sezonie 1993/1994 uzyskał awans do piłkarskiej II ligi ! W tej II lidze Krisbut Myszków spędził aż 8 sezonów co spowodowało iż fani z Myszkowa nie tylko skupili się na meczach Ruchu ale także aktywnie działali na meczach drużyny ze swojego miasta na których młyn oscylował w granicach 30-200 osób ! W kwietniu 1997 r. na meczu w Toruniu pomiędzy Elaną a Krisbutem oficjalnie została przybita zgoda pomiędzy kibicami tych drużyn, która trwa do dnia dzisiejszego ! Oprócz zgody z Elaną fani z Myszkowa mieli kontakty m.in z takimi ekipami jak Górnik Pszów czy Urania Ruda Śląska! Jako, że fani KS Myszków to jednocześnie fani niebieskiej eRki to siłą rzeczy przyjazne stosunki łączyły ich także ze wszystkimi zgodami i fan clubami tejże drużyny! Wyjątkiem oczywiście był Apator Toruń, który z wiadomych względów nie był i do tej pory nie jest zbytnio lubiany w Myszkowie;) 
Największa kosa myszkowian to... Raków Częstochowa ! Pozostali wrogowie to po prostu kosy fanów Elany i Ruchu ! W Myszkowie istniały dwie nieformalne grupy kibicowskie o nazwie "Młode Pokolenie" oraz ta bardziej znana... bojówka "Baku Boys" ! Najlepsze flagi myszkowian to z pewnością takie fany jak: Hrabstwo Awanturników, Blue Army, Arystokracja, Baku Boys czy Chłopaki z Marginesu ! 
W sezonie 2001/2002 KS Myszków zajął ostatnie miejsce w tabeli i spadł do III ligi by po roku wylądować jeszcze niżej bo jedynie... w IV lidze ! Niestety emigracja części starszej ekipy oraz lata gry w tych niższych ligach a co za tym idzie brak w nich ciekawych spotkań pod względem kibicowskim spowodowało iż kibice z Myszkowa skupili się praktycznie wyłącznie na meczach Ruchu Chorzów !  I choć w sezonie 2009/2010 drużyna z Myszkowa awansowała do III ligi to zaledwie po roku gry wycofała się z rozgrywek! Obecnie KS Myszków występuje jedynie w ... A-Klasie !
Mimo wszystko do dnia dzisiejszego ruch kibicowski w Myszkowie istnieje i ma się całkiem dobrze! Niejednokrotnie fani z Myszkowa są obecni na meczach Ruchu a także na meczach toruńskiej Elany! Szczególnie liczne wsparcie otrzymujemy od myszkowian na wojażach wyjazdowych na terenach śląskich - za co wielkie dzięki !
28 kwietnia 2012 podczas meczu Elana - Raków zaprezentowaliśmy m.in okazjonalną zgodową sektorówkę  upamiętniającą 15 lecie zgody!  Nam kibicom Elany jak i fanom z Myszkowa życzymy aby nasza sztama trwała wiecznie... BRACI SIĘ NIE TRACI ! 

<<< powrót