9.06.2018 ELANA TORUŃ - KP Starogard 0:3 (opis z trybun)
Dodano:13 Jun 2018 13:15


9 czerwca 2018 to miała być ta data po której żółto - niebiescy po 5 latach wrócą do rozgrywek o nazwie "2 liga" (jeszcze wtedy był podział na zachodnią i wschodnią) a po 19 latach wreszcie zawitają na szczebel centralny. Elana przed tym meczem (na dwie kolejki przed końcem) miała 4 punkty przewagi nad drugim Świtem Skolwin i wystarczyło zwycięstwo by bez oglądania się na inne wyniki pozostałych drużyn, awansować wyżej. Z tego względu w tygodniu poprzedzającym ten mecz można było wyczuć wzmożoną mobilizacje w naszych szeregach. Rywal? KP Starogard a więc kibicowsko totalnie bez szału. Jednak tego dnia każdy Elanowiec wiedział iż ten mecz może być wyjątkowy i idzie na Bema po to by świętować awans! Jednym słowem miało być jedno wielkie święto piłkarskie, chłodzono szampany i szykowano się do fety. Tej ostatecznie nie było ale o tym za chwilę.
Niestety! Pierwszą porażką tego dnia okazała się po raz kolejny organizacja meczu przez nasz klub. Na niecałą godzinę przed meczem przed wejściowymi bramami zaczęły się tworzyć wielkie, gigantyczne kolejki jakby zaraz na stadionie miałby zasiąść ponad 5 tysięczny komplet widzów. Faktycznie jak na nasze toruńskie warunki, chętnych by obejrzeć te spotkanie było sporo ale bez przesady. Wiele się dyskutuje dlaczego w Toruniu frekwencja na piłce jest taka a nie inna. Wiele się mówi o budowaniu wizerunku klubu ale Panowie działacze nigdy nie będzie dobrze jeżeli chociażby na ostatniej prostej prowadzącej pod bramy stoi cała masa psiaków jakby zaraz tu miała być wojna, którzy wyskakują ze swych kabaryn gdy tylko widzą kogoś w barwach klubu (niewspominając o grupkach) po to by wszystkich spisać a najlepiej nagrodzić także jakimś śmiesznym mandatem. Nigdy nie będzie dobrze jeżeli nadal jakaś cześć z nich uzbrojona po zęby (nie wiadomo po co) będzie stała na wejściu i dyktowała Wam tempo wpuszczana kibiców, kiedy otworzyć bramę i kogo wpuścić a kogo nie!
Czasami mamy wrażenie jakby to komendant rządził tym klubem a nie Pan Prezes i Wy Panowie działacze możecie tylko stwierdzić "nie mamy na to wpływu, nie możemy nic z tym zrobić". Może przed nadchodzącym sezonem to na posterunku "smutni panowie" będą za Was decydować o przyszłych transferach piłkarzy do klubu? Czemu nie? Przecież Wy nie macie nic do powiedzenia!
Podsumowując mozolne wpuszczanie na bramach (notabene tylko dwa kołowrotki) oraz pełno milicji bezpośrednio pod stadionem (niezależnie czy gramy z Górnikiem Konin czy innym GKSem Przodkowo) to nie są obrazki, które zachęcają zwykłych konsumentów sportu w Toruniu do przyjścia po raz kolejny na stadion, na Elanę! Strach pomyśleć co będzie gdy faktycznie awansujemy do 2 ligi a do Torunia zawitają takie ekipy jak Ruch Chorzów czy Widzew Łódź... Organizacja? Tragedia!!!
Kończąc jednak ten wątek to efekt powyższego był taki, że dopiero w około 15 minuty spotkania większości kibiców udało się wejść na obiekt.
Ostatecznie w młynie tego dnia +/- 400 kiboli. Do tego sporo osób od nas na krytej. Łączna frekwencja na stadionie to ok. 2000 widzów co jak na nasze dotychczasowe warunki jest wynikiem przyzwoitym. Cała ta zgromadzona publika na własne oczy chciała ujrzeć kolejne zwycięstwo toruńskich piłkarzy i awans do wyższej ligi…

Niestety. Już w piątej minucie meczu gospodarze tracą pierwszą bramkę co (jak się później okazało) nieco ustawiło późniejsze losy spotkania. Mimo to od jakieś 15 minuty gdy wszyscy zainteresowani tego dnia ostrym wydzieraniem gardła, zameldowali się w sektorze C, ruszamy z głośnym dopingiem dla naszej drużyny, do którego momentami dołącza się cały stadion!
Na płocie wywieszamy 9 flag (Elana Toruń, Władcy Torunia, Ultras Elana, Toruńska Elana oraz dwie „wyjazdówki” ME i Śp. Mucha) oraz trzy transparenty (Kaczor PDW, Stal Rzeszów PDW oraz Romek F.C.B wracaj do zdrowia)! W 39 minucie spotkania nasi piłkarze niespodziewanie tracą drugą bramkę i do przerwy schodzą z wynikiem 0:2 w plecy. Za nim jednak sędzia zakończył pierwszą cześć spotkania to z trybun w stronę boiska poleciała spora ilość serpentyn przygotowana na ten dzień przez ultrasów.
Nadmienić trzeba także fakt i na tamtą chwilę wynik ten nie psuł naszych planów bo w równolegle rozgrywanym meczu nasz jedyny rywal do awansu (Świt Skolwin) … przegrywał w Kaliszu 1:0! (przyp. tylko zwycięstwo Świtu i brak zwycięstwa Elany, przedłużało nadzieję drużyny ze Szczecina na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli!).
Oczywiście mimo to wynik 0:2 nieco wpłynął na atmosferę na trybunach (szczególnie jeżeli chodzi o trybunę krytą) ale młyn nadal starał się robić swoje. Piłkarze jednak, którzy od 12 spotkań nie przegrali meczu (11 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek, do tego dwa zwycięstwa pucharowe! W Toruniu komplet zwycięstw!) tego dnia wyraźnie nie byli sobą. Około 70 minuty dotarła do nas informacja iż w Kaliszu, Świt wyrównał na 1:1! (Remis w tym meczu także dawał awans Elanie!). Zaczęło się więc nerwowe zerkanie na telefony na relacje live z Kalisza, wiadomo było bowiem iż Elana tego dnia już nie da rady zwyciężyć i liczyliśmy iż zespół z Kalisza dowiezie ten remis. W między czasie w 83 minucie nasz zespół traci jeszcze jedną bramkę na 3:0!
Wiara w naszych szeregach w ten awans, była tak duża iż jeszcze na trzy minuty przed końcem naszego spotkania grupa Ultras odważnie wywiesiła wcześniej przygotowany transparent o treści „AWANS JEST NASZ”, który miał być podsumowaniem tego meczu i całego sezonu. Do tego dorzucili prezentacje z flagami na kijach i ponownie rzucono serpentyny, wzbogacone żółto – niebieskim konfetti. Jeszcze wtedy mieliśmy (jak się później okazało błędną) informacje iż w Kaliszu nadal jest remis. Po chwili otrzymaliśmy (niepotwierdzone jeszcze) info iż Świt jednak prowadzi i to różnicą dwóch bramek 3:1, co definitywnie by przekreśliłoby szanse awansu tego dnia naszej drużyny!
Zaraz potem sędzia gwizdnął po raz ostatni i zakończył nasz mecz. Na trybunach zapanowała cisza a po chwili także chaos, który spowodowany był słowami spiker spotkania, który stwierdził iż wedle jego informacji w Kaliszu nadal jest 1:1. Zarówno kibice i piłkarze jeszcze chwile czekali na ostateczne wieści z Kalisza, które niestety były negatywne dla nas i potwierdziły wynik 3:1 dla Świtu.

Piłkarze po meczu standardowo podeszli pod nas sektor. Tutaj jednak emocje były tak duże iż od części publiki otrzymali wsparcie, zaś od drugiej połowy ostrą reprymendę słowną ;)
Fakt jest taki iż w niewytłumaczalny sposób piłkarze zagrali katastrofalny mecz, przez co popsuli tego dnia zaplanowane dla nas wszystkich święto. Jeżeli ktoś po raz pierwszy od dawien dawna wybrał się na mecz toruńskiej Elany (bo np. słyszał że od 12 spotkań ta nie przegrała i gra fajną piłkę) to niestety tego dnia się mocno rozczarował. Drugim niepodważalnym jednak faktem jest to iż „piłka nadal jest po naszej stronie”. Elana nadal jest liderem i tak jak przed meczem z KP Starogard tak i teraz nie wyobrażamy sobie by Elana nie awansowała do 2 ligi! „Wystarczy” wygrać ostatni mecz z przedostatnią drużyna (ostatni jest Energetyk Gryfino, który po jesieni się wycofał) w tabeli (która właściwie wszystko przegrywa i dawno spadła do 4 ligi!).

PANOWIE PIŁKARZE! POPSULIŚCIE JEDNO ŚWIĘTO, LECZ WIERZYMY IŻ NIE POPSULIŚCIE TEGO CAŁEGO SEZONU! PO PROSTU PRZEDŁUŻYLIŚCIE EMOCJE DO OSTATNIEJ KOLEJKI! TRUDNO ZDARZA SIĘ ALE PAMIĘTAJCIE, ŻE TEGO AWANSU PO PROSTU NIE DA SIĘ SPIER**LIĆ! NIE MA TAKIEJ OPCJI! NA DOBRĄ SPRAWĘ JESZCZE KILKA KOLEJEK WCZEŚNIEJ BRALIBYŚMY W CIEMNO TAKI SCENARIUSZ IŻ PRZED OSTATNIM MECZEM ELANA BYŁABY LIDEREM! TAKŻE BEZ PANIKI, W SOLCU ROBICIE SWOJE I PO 90 MINUTACH RAZEM ŚWIĘTUJEMY AWANS! W INNYM PRZYPADKU NAWET W SOLCU W TYM CAŁYM JURAJSKI PARKU WYGINĄ DINOZAURY A WY PIŁKARZE NIE MIELIBYŚCIE PO CO WRACAĆ DO ELANY W PRZYSZŁYM SEZONIE!!! NIE PO TO PRZEZ TYLE KOLEJEK WYGRYWALIŚCIE, POKAZALIŚCIE KLASĘ BY NA KONIEC TO SPIERDOLIĆ! PRZEZ TE WIELE LAT ELANA, WIELE RAZY MIAŁA AWANSOWAĆ DO WYŻSZYCH LIG I FAKT TO SIĘ PÓŹNIEJ NIE UDAWAŁO ALE NIGDY NA DWIE KOLEJKI PRZED KOŃCEM NIE MIELIŚMY 4 PUNKTÓW PRZEWAGI NAD DRUGĄ DRUŻYNĄ! TAKŻE BEZ JAJ I W SOLCU TYLKO 3 PUNKTY! W SOBOTĘ AWANS JEST NASZ!

ELANA – WSZYSCY DO SOLCA, NIECH GOSPODARZE ZE STRACHU DOSTANĄ PIERDOLCA! AMEN!

FOTO:
http://www.elanowcy.pl/fotoelana/thumbnails.php?album=400
dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews