Wierzyca Pelplin - Elana Toruń 2:3 (0:1)
Dodano:04 Jun 2018 14:42

Kolejny mecz ligowy przypadł nam w Tczewie bo tam swoje mecze rozgrywa niejaka Wierzyca Pelplin. Mecz, który przy wygranej Elany i korzystnych rozstrzygnięciach pozostałych spotkań mógł już teraz (na dwie kolejki przed końcem) dać awans Elanie do 2 ligi, lecz ostatecznie jeszcze takowego awansu nie dał ale o tym zaraz...;)
Z Wierzycą w swojej historii graliśmy w lidze niegdyś w sezonie 2007/08. Wówczas do Pelplina nie mogliśmy się udać ze względu na nałożony zakaz wyjazdowy za zamieszki na murawie podczas pucharowego meczu z Olimpią Grudziądz! Na ten niedzielny mecz również napotykaliśmy się na problemy z różnych stron. Najpierw na kilka dni przed meczem do klubu dotarło pismo iż kibice gości w Tczewie nie są przyjmowani ze względu na rzekomy.... remont klatki gości. Oczywiście ten fakt olaliśmy i dalej organizowaliśmy wyjazd na te spotkanie. Następnie w sobotę na dzień przed meczem otrzymaliśmy telefon od przewoźnika iż autokar rzekomo uległ awarii... Pytanie na ile awaria była prawdziwa a na ile to działania wiadomych służb... W związku z tym na szybkiego musieliśmy kołować inny transport. Ostatecznie w niedzielę na miejsce zbiórki zameldowało się 45 fanów Elany i w tej liczbie, jadąc jednym busem plus reszta auta wyruszyliśmy w kierunku Tczewa. Pod stadionem a dokładnie w miejscu, w którym widoczność na poczynania boiskowe była wyśmienita, meldujemy się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem! Na płocie wywieszamy dwie flagi takie jak Śp. Mucha oraz Ekipa Wyjazdowa i od początku jedziemy z fanatycznym dopingiem!
Piłkarze szybko (bo już w 8 minucie) strzelają bramkę na 1:0 i kontrolują grę. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej obie drużyny dorzuciły po dwie bramki i ostateczny wynik to 3:2 dla Elany! My po meczu dziękujemy piłkarzom za kolejne zwycięstwo, piłkarze zaś nam za doping i w dobrych humorach opuszczamy województwo pomorskie! W tym miejscu pozdrowienia dla wszystkich obecnych na tym wyjeździe!
Nadmieniamy iż do awansu już w danej kolejce zabrakło jedynie potknięcia drugiej drużyny w tabeli tj. Świtu Skolwin, który jednak wygrał u siebie z Jarotą i matematycznie nadal liczy się w grze o pierwsze miejsce. Z takowej walki o awans wypadł jednak Bałtyk, który przegrał mecz z rezerwami Pogoni w wymiarze 3:1. No trudno jak to mówią "co się odwlecze to nie uciecze" i wierzymy iż takowy awans już formalnie zaklepany będzie w najbliższą sobotę na Bema! Do tego potrzeba już tylko zwycięstwa "żółto - niebieskich" bez oglądania się na inne drużyny!

Teraz wszyscy W ŚRODĘ na pierwszy finał okręgowego Pucharu Polski z Chemikiem a W SOBOTĘ na świętowanie awansu z KP Starogard! Oba mecze na Bema! MOBILIZACJA!!!
dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews