MUCHA CUP 2017 - RELACJA Z TURNIEJU!
Dodano:25 Jul 2017 10:00
Zdjęcie użytkownika elanowcy.pl - Elana Toruń.
W sobotę 22 lipca 2017 na dzień przed dokładnie trzecią rocznicą śmierci Śp. Marcina Muchewicza odbył się trzeci turniej kibiców Elany Toruń o nazwie Mucha Cup ‘2017.
Rok temu takowy odbył się w miejscowości jednego z naszych fc a więc w Golubiu Dobrzyniu. Tym razem po roku powróciliśmy w miejsce gdzie odbył się pierwszy turniej oraz tam gdzie Marcin rozpoczynał swoją przygodę z Elaną a więc na stary stadion naszej drużyny na Armii Ludowej.
W turnieju wystąpiło łącznie szesnaście drużyn w tym Północny Bastion Widzewa (PBW) oraz KKS Kalisz. Jeżeli chodzi o Elanę to swoich przedstawicieli wystawiły takie dzielnice jak:
(Po dwie drużyny) Bydgoskie (Bydgoskie Przedmieście, Szkodniki), EZW (EZW Banda, Młode EZW), Mokre (Mokre, Mokrusy), (po jednej drużynie) Rolnicza, Rubinkowo oraz fan klubowe – Gniewkowo, Golub Dobrzyń oraz Wąbrzeźno! Ponadto stawkę uzupełnili Ultrasi (UET), tzw. „Grubasy” - czyli najstarsza brygada naszych trybun oraz gościnnie drużyna z toruńskiej ligi szóstek (także po części kibice Elany)… Bianconeri Mat – Bud. Turniej ten rozpoczął się około godziny 11:00 i przebiegał dosyć płynnie bez większych opóźnień a mecze rozgrywane były jednocześnie na dwóch boiskach.
Po rozgrywkach grupowych nastąpiła około dziesięciominutowa przerwa na „pamiątkowe” zdjęcie, kilka okrzyków i skromny pokaz piro zorganizowany przez UET. Tego dnia na płocie wiszą takie flagi jak Śp. Mucha, Śp.Słoma, Gniewkowo, Rolnicza, Ekipa Zza Wisły, Młoda Elana… oraz po jednej fanie naszych układowiczów z Kalisza (KKS Kalisz) i łódzkiego Widzewa (Ludzie Honoru). Ponadto transparenty PBW’09 (Północny Bastion Widzewa), Rubinkowo, ”Łysy, Pikuś trzymajcie się”, „Ryży, Radar, Kołek – PDW” oraz najdłuższy skierowany do Śp. Muchy – „Uczyniłeś z nas fanatyków, pokazałeś czym jest wierność Elanie, niezależnie od wyników''!
Na turnieju podczas całego jego trwania przewinęło się sporo osób, których to liczbę ciężko oszacować. Nie mniej jednak z całą pewnością możemy tu mówić o dobrych kilku „setkach” fanów toruńskiej Elany. Oczywiście na turnieju poza wspomnianej już wyżej ekipie „piłkarskiej” z Kalisza i PBW gościmy także większą delegacje zaprzyjaźnionych ekip chorzowskiego Ruchu, łódzkiego Widzewa (m.in. Łódź, Grudziądz, Zgierz), KKSu Kalisz oraz jedno auto Stali Rzeszów.
Wracając jednak do samego turnieju i jego zmagań piłkarskich to do ćwierćfinału awansowały takie drużyny jak Bianconeri, EZW Banda, Młode EZW, Mokrusy, Golub Dobrzyń, Gniewkowo, Rolnicza oraz Grubasy! Ostatecznie to przedstawiciele tych dwóch ostatnich drużyn spotkały się w finale z którego zwycięsko wyszła ekipa Grubasów! Puchar wywalczony przez nich został przekazany pamiątkowo na ręce żony i córeczki... Marcina. Oficjalnie zawodnikiem turnieju został golkiper drużyny Rolnicza – FCK (pzdr!), niemniej jednak wg. redakcji strony elanowcy.pl te wyróżnienie równie dobrze mogło trafić w inne ręce. Do kogo? A no do Pana R. z Grubasów… ;) Nie tylko za ambitne zaliczenie kilku minut na tzw. „placu” czy też za cenne rady trenerskie z ich ławki rezerwowych ;), które poprowadziły Grubasów do triumfu ale przede wszystkim za udane „skrzyknięcie”, skompletowanie tejże drużyny i ogromny wkład w organizacje całego turnieju! Bez niego czy też innych głównych przedstawicieli S.K.E.T-u (Prezes Lewy, Sz., F.) oraz wsparcia UET… ten turniej z pewnością by się nie odbył... Szacun! Podziękowania także dla takich firm jak INTEC, ET BUD, MARPLAST, PDE-doradztwo energetyczne oraz dla radnego Wojtka Klabuna za wsparcie finansowe. Ponadto dziękujemy klubowi Elana S.A, Restauracji Bulik oraz dziewczynom z cateringu za pomoc w organizacji!
Na koniec wielkie pozdrowienia dla wszystkich grających drużyn, obecnych osób na turnieju i przede wszystkim dla zaprzyjaźnionych z nami ekip! Dzięki za obecność! Do zobaczenia za rok!


P.s. WAŻNE INFO!
Często codzienne życie fanatyka dopasowywane jest do terminarzu jego drużyny.
Np. wielu kibiców planuje swoje urlopy w terminach kiedy nie ma sezonu. Jeżeli chodzi o Elanę z racji ligi w której występuje… zazwyczaj jest to lipiec. Wiele osób narzekało, że już dawno mieli "zaklepane" urlopy i nagle dowiadują się o turnieju stąd ich rzekoma nieobecność. Zdajemy sobie sprawę, że nigdy nie wpasujemy się idealnie do planów „wszystkich” i zawsze tak będzie, że kogoś na tym turnieju zabraknie! Chcemy jednak oznajmić wszystkich kibiców Elany iż w przyszłości będziemy się starać kontynuować tradycję tego turnieju a co za tym idzie pamięć o Śp. Marcinie. Ustaliśmy już także iż taką sztywną tradycją będzie fakt iż zawsze odbywać się on będzie (oczywiście nie zakładając jakiś nieprzewidywalnych sytuacji) w najbliższym weekendzie przy dacie rocznicy śmierci tj. 23 lipca. W następnym roku 2018 takowy turniej zaplanowany jest więc na 21 lipca. Apelujemy do wszystkich kibiców Elany aby już teraz „zaklepali” sobie w pamięci ten termin i traktowali ten turniej priorytetowo jak każdy najważniejszy wyjazd w sezonie. Na to z całą pewnością Śp. Marcin „Mucha” – najwierniejszy z najwierniejszych zasługuję!
Będzie to zawsze taki przedwstęp przed nowo rozpoczynającym się sezonem. Dlatego już teraz uznajemy sezon 2017/2018 za otwarty! Czekamy na 12 sierpnia na wyjazd do Kołobrzegu! To tyle… Do zoba!
dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews