Zwycięstwo!
Dodano:04 May 2017 13:40

Elana Toruń - Pogoń Lębork 3:0 (1:0)

Kibice:
Mecz z Lęborkiem zapowiadał się na mecz hitowy tej rundy jeżeli chodzi o mecze w Toruniu. Po pierwsze dlatego iż oprócz kibiców Pogoni do Torunia tej wiosny zawitać mogą tylko kibice Bałtyku a przede wszystkim dlatego iż fani z Lęborka całkiem niedawno zostali włączeni do rodziny bydgoskiego Zawiszy przez co nie ma co ukrywać…. nie są lubiani wśród naszej ekipy ;)
Pikanterii meczu dodawał fakt „chodzących” przed spotkaniem plotek iż do Grodu Kopernika mają zawitać właśnie Ci drudzy (jak sami ich nazywają) „kuzyni” z Bydgoszczy. Dlatego też na około tydzień przed rozpoczęliśmy w swoich szeregach trochę większą mobilizacje niż to bywa zazwyczaj. Oczywiście zarówno w klubie a przede wszystkim na komendzie wybuchła wielka panika a więc faktycznie na początku przewidziano dla przyjezdnych zaledwie…. 75 biletów. Na około tyle osób Pogoń wysłała także zapotrzebowanie do naszego klubu!!! Mimo to dochodziły do nas słuchy iż jest to dla nich pula niewystarczająca dlatego też wywalczyliśmy zwiększenie wejściówek do co najmniej 200 osób z możliwością jakiś tam negocjacji. Niestety Pogoń bynajmniej oficjalnie nie starała się o więcej niż o tą początkową pulę co wzbudzało nasze podejrzenia. Dlatego też w dniu meczu już na około dwie godziny przed zbieramy się pod kasami w silę około 150 osób na wypadek niezapowiedzianej wizyty lęborsko – bydgoskiej. Im bliżej meczu tym ilość ta nieco rosła. Jak się później okazało nasza zachowawczość tego dnia była nieuzasadniona bo przed meczem panowała totalna cisza :)
Na sektorze C tego dnia zebrało się około 400 kiboli toruńskiej Elany co jak na ligę w której gramy niby nie jest złym wynikiem lecz nie ukrywamy iż stać nas na dużo więcej a więc bez większego szału. Tradycyjnie dużo osób rozsianych po całym stadionie czy to na krytej czy też przy stoiskach z grillem i piwem. Na płocie wywieszamy takie flagi jak Śp. Mucha, Elana Toruń – jedyni chuligani, Rolnicza oraz trzy fany Widzewa (Zgierz, Pabianice i mała Bałuty). Doping tego dnia choć prowadzony przez całe spotkanie to raczej nie powalał na kolana a więc stał na mocno przeciętnym poziomie. Z nami tego dnia 10 fanów chorzowskiego Ruchu, 2 Kakaesiaków i ok. 60 fanów łódzkiego Widzewa – dzięki wielkie za wsparcie!!!
Jeżeli chodzi o kibiców gości to w klatce gości pojawili się około 65 minucie meczu w dokładnie w sile 66 głów bez wsparcia swoich kuzynek. Na płocie wywieszają trzy flagi i coś tam próbują dopingować. Nie zabrakło oczywiście wzajemnej śpiewnej wymiany uprzejmości. Po meczu zirytowani postawą swoich grajków najpierw ochoczo ich wołają pod klatkę by po chwili stanowczo krzyknąć im „wypierdalać” ;) Musimy przyznać iż początkowo myśleliśmy iż te wszystkie wulgaryzmy kierują w naszą stronę gdy się jednak okazało iż to wszystko leci w stronę ich gwiazdek mieliśmy niezły ubaw ;) Lepiej nie będziemy jednak im powtarzać słów, które pod ich adresem leciały pod nosami obrażonych ich kopaczy bo to na pewno nie poprawiłoby ich i tak już złych stosunków. Trzeba przyznać iż niezłe tam mają klimaty :)
Co do naszych „magików” to tym razem nas miło zaskoczyli wygrywając zdecydowanie 3:0 po dobrej grze. Niby to nie powinno nas dziwić gdy wygrywa się z szesnastą drużyną w tabeli ale po ostatnich cudach, które nam sprawowali na boisku to naprawdę doceniamy ich postawę w tym meczu ;) Szkoda tylko, że tak późno. No cóż to tyle.
Podsumowując jak na „hit rundy” mecz bez fajerwerków z obu stron. Mogło być lepiej ale i tak cieszy obecność kibiców przyjezdnych. Teraz w środę mecz z Chemikiem w Bydgoszczy (gdzie nie wpuszczają kibiców gości!) a potem w sobotę kolejny mecz z przyjezdnymi na Bema a dokładnie z Bałtykiem Gdynia! Na koniec pozdro dla wszystkich obecnych i do następnego!Foto: 29.04.2017r. Elana vs Pogoń Lębork
dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews