Lech Rypin - Elana Toruń 1:0

W zaległym meczu derbowym piłkarze Lecha pokonali Elanę 1:0. Tym samym rypinianie są już wiceliderem tabeli rozgrywek II ligi grupy zachodniej, a torunianie nadal okupują ostatnie miejsce.

To miał być sądny dzień dla szkoleniowca gości Grzegorza Wędzyńskiego. Porażka może go kosztować utratę posady, ale wczoraj nie zapadły jeszcze żadne decyzje.

Mecz w Rypinie obie ekipy zaczynały w trudnych warunkach. W ulewnym deszczu początkowo lepiej radzili sobie goście. Wciąż jednak mają problem ze skutecznością i nie zdołali zdobyć bramki.

Dobre okazje marnowali m.in. Bartłomiej Kowalski i zwłaszcza Przemysław Sulej. Napastnik Elany w 19. min. dostał doskonałe podanie od Damiana Rasaka i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lecha Arielem Winieckim. Piłka po jego strzale trafiła jednak w słupek i wyszła na aut.

Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wcześniej sporadycznie zagrażali bramce Elany. Dobrą okazję zmarnował w 25. min. były gracz toruńskiej drużyny Łukasz Grube. Po jego strzale z rzutu wolnego od utraty bramki gości uratował Arkadiusz Czarnecki.

Chwilę później minimalnie nad bramką piłkę posłał Michał Wrzesiński. W 29. min. podopieczni Sławomira Suchomskiego wreszcie mogli cieszyć się ze zdobycia bramki. Jakub Bojas podał piłkę w pole karne do Pawła Tabaczyńskiego i ten nie miał problemów z pokonaniem Łukasza Osińskiego.

W 35. min. Mateusz Fredyk był bliski podwyższenia wyniku, ale zdobył gola z pozycji spalonej.

W drugiej połowie obie ekipy nie stworzyły idealnych sytuacji. Wielokrotnie strzały bądź minimalnie mijały bramkę rywala lub bramkarze byli na posterunku.

- Zagraliśmy dobre spotkanie i szkoda zmarnowanej akcji Suleja - podsumował kolejną porażkę swoich podopiecznych Wędzyński. - Widziałem u moich zawodników zaangażowanie i determinację. Dążyliśmy do remisu. Zabrakło jednak kropki nad i. Nie wytłumaczę tego, że nie strzelamy bramek. Wierzę w zespół i w to, że z meczu na mecz będzie lepiej.

Lech Rypin - Elana Toruń 1:0 (1:0)

1:0 P. Tabaczyński (29)

Lech: Winiecki - Bojaruniec, Ragaman, Buchalski (żk, 67. Pakosz), Filipiak - Grube, Atanackovic (żk), Wrzesiński, Fredyk (74. Lewandowski) - Bojas (72. Adamiec), Tabaczyński (89. Michalak)

Elana: Osiński - Kowalski, Czarnecki, Wróbel (żk), Wypij - Dzienis, Białek (żk), Kikowski, Młodzieniak (46. Lewandowski), Rasak (61. Popis) - Sulej


/nowosci.com.pl/

<<< powrót