6.10.2019 ELANA TORUŃ - Widzew Łódź 0:1 (0:1)
Dodano:07 Oct 2019 15:55

Opis:
W ubiegłą niedzielę Elana w Toruniu zmierzyła się z naszymi przyjaciółmi z Łodzi, z wielką piłkarską marką z Widzewem Łódź. Wiadomo nie można stwierdzić iż mecz jak każdy inny bo wręcz przeciwnie rzadko się zdarza aby na Bema takie mecze rozgrywano chociażby biorąc pod uwagę aspekt frekwencji na stadionie.
Zainteresowanie spotkaniem z jednej i drugiej strony było spore. Tak naprawdę na jakieś 2 dni przed meczem wykupiono wszystkie bilety (później w dzień meczu dorzucono kilka sztuk wcześniej przeznaczonych dla akcjonariuszy). Oczywiście duża w tym zasługa Widzewiaków, których tego dnia do Torunia zjechali w około... 3 tysiące ! Zapewne gdyby nasz stadion mógł powiększyć większa publikę to tych sprzedanych biletów byłoby jeszcze znacznie więcej.
W efekcie powyższego na stadionie przy Bema zameldował się komplet (ok. 5 tysięcy) widzów. Kibice z Torunia zasiedli na krytej i częściowo na łuku zaś Widzewiacy szczelnie zapełnili przeciwległy sektor C.
Doping jak to doping przy takiej publice, przy meczu przyjaźni. Było głośno, były wspólne śpiewy np. na dwie strony, pozdrowienia naszych wspólnych zgód i wrogów ale i rywalizacja na doping swoich drużyn! Atmosfera na meczu wyśmienita choć zapewne Ci najbardziej wymagający fanatycy też mogą stwierdzić iż przy takiej ilości nasz doping mógł być jeszcze lepszy !
Tego dnia UET prezentują dwie oprawy. W pierwszej połowie na płocie ląduje transparent "W czasach gdy hajs wszystko pożera, dla nas liczy się atmosfera" a na sektorze pasy materiału oraz żółto - niebieskie sreberka. Do tego dorzucono race co jak zawsze daje świetny efekt!
W drugiej połowie zaś na sektorze zajmowanym przez kiboli Elany zaprezentowano małą "Argentynę" w postaci konfetti i flagi na kijach.
Podczas meczu zawisły takie flagi jak: Śp. Mucha, Władcy Torunia, Elana Toruń, EZW Banda, ME. W drugiej części spotkania zaprezentowano także cztery nowe małe flagi takie jak: postać z flagi UET, ET, ZKS i ELANA!

Z rzeczy istotnych odnotować można jeszcze fakt iż w przerwie meczu chłopak od Nas zaręczył się na murawie swojej wybrance a ta oczywiście powiedziała "TAK" :).

Na zielonej murawie Widzew wygrał 1:0 po bramce z rzutu karnego, nie kto inny jak Marcin Robak. Tak poza tym zdecydowanie większe widowisko było na trybunach niż na boisku chociaż na upartego kilka sytuacji do zmiany wyniku było m.in. w 98 minucie gdy bramkarz Widzewa Wojciech Pawłowski intuicyjnie wybił piłkę z linii bramkowej.

Po końcowym gwizdku „biesiada” przeniosła się ze stadionu do centrum miasta gdzie umacniano naszą zgodę. Pozdrowienia dla obecnych i do następnego!