Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    LIGA POD LUPĄ! Cz.2
Dodano:19 Aug 2016 14:14
NASZA LIGA


13.08.2016 Wda Świecie – Elana Toruń 1:2
Nas na pierwszym wyjeździe dokładnie 191 osób z sześcioma flagami na płot. Nasz doping tego dnia właściwie jedynie w pierwszej połowie. Jeżeli chodzi o kibiców miejscowych to tym razem miejscowego fc Zawiszy ani jednej sztuki. Piłkarze choć nie zachwycali i przegrywali mecz to ostatecznie w końcówce strzelają dwie bramki i do Torunia jadą trzy punkty! Teraz w sobotę mecz z Przodkowem u siebie.

13.08.2016 KKS Kalisz – Chemik Bydgoszcz 0:2
W pierwszym meczu ligowym u siebie KKS zmierzył się z Chemikiem Bydgoszcz. W ich młynie ok. 60 osób z jedną flagą. Prowadzą doping przez całą pierwszą połowę, w drugiej zaledwie sporadycznie. Nie musimy chyba dodawać iż kibiców gości z miejscowości pod Toruniem okrągłe zero. Kaliscy piłkarze przegrali 2:0 tracąc obie bramki w ostatnich dziesięciu minutach!

13.08.2016 Gwardia Koszalin – Polonia Środa Wielkopolska 2:2

Kibice Gwardii zebrali się w zaledwie 45 osób wywieszając jedną flagę. Ograniczyli się zaledwie do kilku okrzyków. W drugiej połowie zawijają się na wyjazd Górnika Konin. W tym miejscu musimy wspomnieć o absurdalnej sytuacji, która miała miejsce przez tamtejszą policje. Kibice Gwardii i Górnika Konin chcieli wykorzystać fakt iż Górnik tego samego dnia miał swój mecz nieopodal Koszalina. Już przed rundą ustalili z działaczami iż jeden mecz odbędzie się o godzinie 14 a drugi o 17 po to aby obie ekipy mogły być na obu spotkaniach i umacniać swoją zgodę. Ten pomysł popsuły służby porządkowe, które nakazały działaczom z Manowa przełożenie meczu na tą samą godzinę co mecz w Koszalinie. Kibice Gwardii chcieli ratować sytuację i przełożyć swój mecz na inną godzinę lub inny dzień ale na to z kolei nie zgodził się ich rywale ze Środy Wlkp. Co ciekawe w momencie kiedy kibice Gwardii opuszczali Koszalin to ich piłkarze wygrywali 2:0 a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2...Za tydzień mają wyjazd do Wolina.

13.08.2016 LZS Manowo – Górnik Konin 1:0


Kibiców Górnika na tym wyjeździe 40 osób plus wspomniani wyżej kibice Gwardii w sile 41 osób. Na płocie wywieszają jedną flagę Łancuchy i dopingują przez całe spotkanie. Po meczu najpierw jadą jeszcze do Koszalina umacniać zgodę a później wstępują na wesele kolegi po szalu i odpalają piro. Ich piłkarze przegrali z gospodarzami 1:0. Następny mecz u siebie z Świtem Skolwin.

13.08.2016 Sokół Kleczew – Pogoń Lębork 1:0

Kibiców z Lęborka dotarło 32 osoby bez flag. Co ciekawe na wyjazd ruszyli już 6 h przed meczem aby bez spóźnień zameldować się w klatce gości. Niestety znowu swoje pięć groszy musiała wtrącić milicja, która nakazała przewoźnikowi jazdę autostradą. Ta ze względu na długi weekend była całkiem zablokowana przez nadmorskich turystów. Kibice Pogoni po kilku spięciach z mundurowymi zmieniają trasę i nadrabiają stracony czas. W klatce gości zameldowali się dopiero w drugiej połowie. Dobrze dopingują swoja drużynę do końca spotkania. W drodze powrotnej spokój cisza. Piłkarsko ich drużyna przegrywa drugie spotkanie i z zerowym kontem ląduje na przedostatnie miejsce w tabeli. Za tydzień podejmują innego beniaminka z Manowa u siebie.

13.08.2016 Jarota Jarocin – Vinetta Wolin 3:0


Kibice Jaroty wystawili 40 osobowy młyn w tym dwie osoby z LZS Czarnylas! Ich piłkarze wygrywają wysoko 3:0 i zostają liderem tabeli z kompletem punktów na koncie! Za tydzień mają wyjazd do Szczecina na rezerwy Pogoni.

13.08.2016 GKS Przodkowo – Bałtyk Gdynia 1:2

W Przodkowie melduje się jedynie piknikowo – rodzinna załoga kibiców z Gdyni. Piłkarsko wygrali z Przodkowem 2:1. Niestety na Bałtyku chyba w tej chwili trwa kryzys i pytanie jak dalej kibicowsko to będzie wyglądało w tym sezonie? Czy dadzą radę się podźwignąć na te ciekawsze spotkania? Za tydzień u siebie będą gościć naszych układowiczów z Kalisza!

Ziomki i przyjaciele

Ruch Chorzów

11.08.2016 Stomil Olsztyn – Ruch Chorzów 0:0 6:7k
W czwartek Ruch rozegrał swój mecz pucharu Polski w Olsztynie. Ze względu na zamknięty sektor dla kibiców gości kibiców Ruchu oficjalnie 0. Stomil określił się tego dnia na ok. 1100 osób w tym 50 Petra i 22 Polonia Bydgoszcz. Piłkarsko Ruch wygrywa po rzutach karnych i awansował do 1/8 pucharu gdzie w Chorzowie zmierzy się z Lechem Poznań!

14.08.2016 Wisła Kraków – Ruch Chorzów 1:2

W Krakowie w meczu ekstraklasy doszło do ciekawego meczu pomiędzy ekipami z tzw. „nowej koalicji”. Niebiescy pojawili się w Krakowie w imponującej liczbie 2900 osób! W tym 260 Widzewa oraz nasza 15 osobowa delegacja. Przed meczem organizują przemarsz z Krakowskiego rynku na stadion. Na stadionie zajmują sektor razem z Wisłą w ich młynie. Na meczu wspaniały doping obu ekip w tym przyśpiewka „Widzew, Wisła, Ruch, Elana a Wy k***y na kolana” ;)
Szerszy opis na stronie niebiescy.pl http://niebiescy.pl/?id=21162

Piłkarze Ruchu podobnie jak Elana przegrywali ale ostatecznie wygrali 2:1! Teraz następny mecz Niebiescy rozegrają na wyjeździe z Cracovią jednakże bez ich udziału (zakaz). Wisła swój kolejny mecz rozegra na wyjeździe w Kielcach!

KS Myszków
Nasi zgodowicze z Myszkowa aktywnie spędzili weekend zaliczając aż trzy mecze!

13.08.2016 Warta Zawiercie – Ruch II Chorzów 2:0

Najpierw o 11:00 udali się do Zawiercia gdzie tamtejsza Warta grała z rezerwami Ruchu Chorzów. Na meczu połączone siły Zawiercie & Myszków zebrali się w około 70 osób (w tym ok. 35 osób z Myszkowa!). Na płocie wywiesili transparent z pozdrowieniami do więzienia, który notabene dzień później zawisły również na meczu Wisła – Ruch … "PDW Wacek, Skalski, Kołek, Wąski". Piłkarze Warty wygrali 2:0.
Następnie cała ekipa udała się do Myszkowa na tamtejszy hit sezonu z Radzionkowem…

13.06.2016 KS Myszków – Ruch Radzionków 3:0

Myszków tego dnia wystawia około 100 osobowy młyn (w tym ok. 20 osób z Zawiercia). Na płocie wywieszają trzy flagi „Niepokonani”, KS Myszków oraz ku czci śp. Maryśki. Odpalają trochę piro (race i świece dymne) i do tego machają flagami. Dobrze dopingują przez całe spotkanie.

Jeżeli chodzi o kibiców gości to tego dnia w Myszkowie pojawili się w 50 osób i wywieszają jedną flagę "Ciderland" oraz małe płótno z przekreślonym sierpem i młotem. Choć sektor gości w Myszkowie oficjalnie jest zamknięty to kibice z Radzionkowa wchodzą dzięki uprzejmości Myszkowian. Jeszcze przed meczem dochodzi do małego nieporozumienia. Dwóch miejscowych meneli robiło podchody do flagi kibiców gości, którzy szybko reagują i przeganiają napastników. W tym samym czasie kibole z Myszkowa nie wiedząc co się dzieję... wybiegają na murawę. Jeden z Radzionkowian uczynił to samo aby szybko wytłumaczyć nieporozumienie i zażegnać ewentualną awanturę. Fragment zajścia można zobaczyć na tym video : https://www.youtube.com/watch?v=UTyhPwUN8Is


Tak poza tym zajściem do końca meczu... spokój. Piłkarze z Myszkowa wygrali ten mecz wysoko 3:0 i zostali pierwszym liderem ligi… Szerszy opis obu ekip z tego meczu http://www.stadionowioprawcy.net/…/3519-ks_myszkow_ruch_rad…

Dzień później w niedzielę… Niebieski Myszków obecny w około 60 osób (40 zapisanych na liście) na wyjazdowym meczu Wisła Kraków – Ruch Chorzów!

Cieszymy się iż w Myszkowie młode pokolenie kiboli próbuje aktywnie działać. Wiadomo jednak iż na tą chwilę skupiają się bardziej na meczach Ruchu jednakże gdyby tak awansowali do trzeciej ligi to w lidze mogliby się spotkać z takimi ekipami jak BKS Stal Bielsko Biała, GKS Jastrzębie, rezerwy Górnika Zabrze, Falubaz Zielona Góra czy Górnik Wałbrzych… a więc mogłoby być ciekawie;) Póki co jednak zejdźmy na ziemię i skupmy się na tym co jest… wiadomo KS Myszków liga mistrzów ;)

W dniu wczorajszym(środa) rozegrali kolejny mecz ligowy z Gwarkiem Tarnowskie Góry na wyjeździe gdzie ich piłkarze przegrali 3:0 i stracili pozycje lidera na rzecz… Warty Zawiercie! Następny mecz w sobotę u siebie z Sarmacją Będzin.

Widzew Łódź
13.08.2016 Motor Lubawa – Widzew Łódź 0:2
Do Lubawy Widzew otrzymał 200 biletów i w nieco ponad tą liczbę wybierał się na ten wyjazd(4 autokary). Pod Toruniem zostali zaatakowani przez koalicję Śląsk & Lechia. Napastnicy nie dają zbytnio możliwości wyjścia do starcia całej grupie Widzewiaków rozwalając przy tym autokary, którymi podróżowali. Mimo wszystko akcja na plus dla atakujących. Kibice RTSu ze względu na zły stan techniczny autokarów nie mogą jechać dalej. Jadą do Torunia na dworzec PKP a stamtąd do Łodzi. Ich piłkarze wygrali 2:0 i z kompletem punktów wylądowali na drugi miejscu w tabeli (tuż za ŁKSem!)

Szerszy opis Widzewa z powyższego opisywanego zajścia http://www.stadionowioprawcy.net/…/3525-oficjalna_relacja_k…

Dzień później 260 osobowa załoga obecna z flagą na meczu Wisła – Ruch w Krakowie!

W dniu wczorajszym 17.08.2016 rozegrali mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski na wyjeździe z LZS Gałówek. Do tej miejscowości zawitało 400 Widzewiaków a ich piłkarze wygrali aż 10:0!

W następnej kolejce Widzew znowu zmierzy się na wyjeździe. Tym razem z Pelikanem Łowicz.

KKS Kalisz
Oprócz meczu ligowego z Chemikiem Bydgoszcz opisanego wyżej… Kakaesiacy rozegrali trzy dni wcześniej swój mecz pucharowy z Pogonią Szczecin…

10.08.2016 KKS Kalisz – Pogoń Szczecin 0:4

Trzy dni wcześniej przed meczem ligowym z Chemikiem w środę KKS rozegrał mecz 1/16 Pucharu Polski z Pogonią Szczecin. Kakaesiacy w młynie 250 osób w tym 4 kibiców Elany Toruń z flagą Śp. Mucha! Gości zero ze względu na brak klatki gości w Kaliszu! Warto wspomnieć iż ze względu na lichą pojemność stadionu na ten mecz w sprzedaży było zaledwie 1000 biletów, które zostały wyprzedane w ciągu trzech dni! Piłkarsko KKS niestety przegrywa aż 4:0 i odpada z pucharu... Teraz w najbliższą niedziele grają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia!

W regionie
12.08.2016 Miedź Legnica – Olimpia Grudziądz 0:0 (1LIGA)


Na piątkowy wyjazd do Legnicy wybrało się zaledwie 4 kibiców Olimpii Grudziądz. Miedzianki w młynie 150-200 osób.

13.08.2016 Sparta Brodnica – Unia Janikowo 2:1 (IV liga)


W młynie Sparty nieco ponad 60 osób w tym 30 Legia Chełmża. Wywieszają dwie flagi Sparta Brodnica i Legia Chełmża.


Na meczu odpalają świece dymne w barwach swojego klubu. Gości z Janikowa 0. Ich piłkarze wygrali 2:1 i z kompletem punktów zajmują drugie miejsce w tabeli. Po tym meczu 20 osób z Brodnicy udało się do Rypina na mecz swoich ziomali z Chełmży.
Kolejny mecz ligowy Sparta zagra w sobotę na wyjeździe z Gopłem Kruszwica!


13.08.2016 Lech Rypin – Legia Chełmża 2:0 (IV liga)


W Rypinie zameldowało się 50 kibiców gości (30 Chełmża, 20 Brodnica) z flagą Legia Chełmża. Ich piłkarze przegrali 2:0. Teraz kolejny mecz u siebie z Notecianką Pakość!

13.08.2016 Polonia Bydgoszcz – Mustang Ostaszewo 2:0 (V liga)
W zeszły weekend ruszyła też liga okręgowa. Swój pierwszy mecz rozegrała Polonia Bydgoszcz, która to wygrała z Mustangiem Ostaszewo 2:0. Kibice miejscowi nie wystawiają młyna.

14 Polonistów obecnych w niedzielę (14.08) na meczu Stomil – Zagłębie Sosnowiec. Trzy dni wcześniej (czwartek 11.08) w 22 osoby z flagą obecni na pucharowym meczu Stomilu z Ruchem.

W następnej kolejce piłkarska Polonia zagra ponownie u siebie tym razem z Drwęcą Golub Dobrzyń! Jeżeli chodzi o żużel to w niedzielę mają wyjazd na Stal Rzeszów ale piszemy to tylko z redakcyjnego obowiązku bo niespodziewamy się aby jakakolwiek kumata delegacja Polonii tam pojechała.

13.08.2016 Włocłavia Włocławek – Zjednoczeni Piotrków Kujawski 1:1 (V liga)


Swojej inauguracji ligi doczekała się także Włocłavia. Na pierwszym meczu wystawiają młyn, którzy sami określają na 90-100 osób. Nie wywieszają żadnych flag. Tego dnia wspomagani są delegacją młodego składu ŁKSu Łódź.


Prezentują oprawę w postaci folii w barwach Włocłavii i Łksu. Ich piłkarze zaledwie remisują z Zjednoczonymi Piotrków. Teraz w sobotę grają na wyjeździe w Barcinie z tamtejszym Dąbem. Kibice Włoclavii hucznie mobilizują się na ten wyjazd!

Zawisza Bydgoszcz
Kibice z Bydgoszczy powoli przygotowują się do inauguracji ligi i pierwszego meczu z ich udziałem po konflikcie z osuchem! Pierwszy mecz 27 sierpnia na wyjeździe w Bydgoszczy z Wisłą Fordon! Za nim to nastąpi na 25.08.2016 planują huczną prezentacje drużyny w amfiteatrze w swoim mieście. Sami jesteśmy ciekawi jak po tych trzydziestu trzech miesiącach konfliktu kibice Zetki odnajdą się w nowej rzeczywistości.
Mimo nienawiści do nich to naprawdę przykro ogląda się takie obrazki iż ich drużyna przegrywa w meczu sparingowym z Orłem Osiek nad Notecią (5 liga) aż 4:0! Dość powiedzieć iż w samej Bydgoszczy są trzy kluby, które grają wyższych ligach niż Zawisza. Oprócz Chemika, Polonii to dodatkowo BKS Bydgoszcz. Na tym samym poziomie co oni znajdują się takie klubiki jak Sparta Bydgoszcz, Wisła Fordon, Ramiel Bydgoszcz. W dniu dzisiejszym mają sparing z… Opatrunkami Toruń ;) To wszystko najlepiej obrazuje jak nisko przez działania prezydenta Bydgoszczy Burskiego i właściciela osucha…. Zawisza upadł. Kwestią czasu jest fakt kiedy dzięki kibolom ten klub znowu powróci tam gdzie jego miejsce. Tak czy siak nawet przy awansach rok po roku czeka ich długa tułaczka po wioskach za nim powrócą na szczebel centralny. Sytuacja nie do pozazdroszczenia jednak to już nie nasz problem…

15.08.2016 GKM Grudziądz – Unia Leszno 56:34 (Żużel)


Kibice GKMu wystawiają na tym meczu młyn z dwoma flagami. Ich żużlowcy wygrywają i są coraz bliżej fazy play-off. Teraz w niedzielę mają swoje derby w Toruniu z ekipą widmo.

Tak mobilizują się na ten wyjazd : https://www.youtube.com/watch?v=qnKcBTh997s&feature=youtu.be

dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews