Remis w derbach
Dodano:28 Sep 2020 11:03

12.09.2020 Pomorzanin Toruń - Elana Toruń 0:0 (zaległy opis z trybun i zdjęcia)

W ubiegłą sobotę tj. 12 września po ponad 16 latach zostały rozegrane ligowe derby Torunia pomiędzy Pomorzaninem Toruń a Elaną Toruń. Nasz najdalszy "wyjazd" sezonu został rozegrany na Stadionie Miejskim na którym na co dzień gra Elana bowiem i na tym samym stadionie swoje mecze rozgrywa "Pomorek". Gospodarze tego meczu korzystając z faktu iż grają z nami, podnieśli ceny biletów z 12 na 20zł w zamian dorzucając pamiątkowy magnes z herbami obu klubów 😉

Jednak nie ten magnes a fakt iż gra Elana przyciągnął na stadion tych najwierniejszych fanów naszej drużyny 😉 W młynie tego dnia zebrało się 100-120 Elanowców. Wieszamy dwie flagi Śp. Mucha i Grubasy. Ogólnie większość prostej to byli kibice Elany więc niczym szczególnym ten mecz nie wyróżniał się od tych spotkań w roli gospodarza. Nie zabrakło nawet symbolicznej 68 minuty gdy wszyscy fani Elany wstają i oklaskami pozdrawiają „sektor niebo". Należy jednak nadmienić iż między naszą drużyną a Pomorkiem ogólnie nie ma żadnych animozji. Pomorzanin poza wąska grupą sympatyków (rodziny piłkarzy, byli zawodnicy, działacze, juniorzy tego klubu) raczej większej ilości fanów nie mają. Jeżeli ktoś chodzi na ich mecze to są to ogólnie miłośnicy piłki nożnej, którzy uczęszczają także na Elanę. W barwach Pomorka gra zresztą kilku wychowanków Elany, którzy grają tam obecnie pierwsze skrzypce. Niemniej jednak było widać iż dla piłkarzy/działaczy tego klubu, który na ogół jest w cieniu Elany jest to wielkie święto. Chęć pokazania kto jest lepszy. Piłkarze jak na derby przystało gryźli trawę , szczególnie piłkarze gospodarzy. Elana choć przez całe spotkanie byli drużyną lepszą, dominującą (w pierwszej połowie gospodarze zbytnio nawet nie chcieli chyba wychodzić z połowy) to swoich szans nie wykorzystali, bramkarz rywali też miał dzień „konia" i skończyło się na derbowym 0:0.

Fanatycy Elany dopingowali swoich ulubieńców praktycznie nieprzerwalnie przez całe 90 minut. Pod koniec meczu zaprezentowali nawet małą choreografię w postaci machejek na kijach!

Na koniec pozdrowienia dla wszystkich obecnych i do zobaczenia na kolejnych meczach! Ten najbliższy już w sobotę również w Toruniu z Bałtykiem Gdynia czyli z drużyną, która piłkarsko jest w czubie tabeli a i posiada także jeżdżących na wyjazdy kibiców. Być może zawitają także do Torunia?