Porażka z Gieksą!
Dodano:13 Jul 2020 13:57

4.07.2020 ELANA TORUŃ - GKS Katowice 1:2 (1:1)

Kolejny mecz ligowy przypadł nam z GKSem Katowice. Mecz, który w normalnych warunkach byłby pewnie najciekawszym meczem tej rundy jeżeli chodzi o spotkania w Toruniu z powodu pandemii i braku kibiców gości stracił sporo na swojej atrakcyjności. Był to jednak szalenie ważny mecz pod względem sportowym. Goście usilnie walczą aby awansować ligę wyżej, nasza drużyna zaś znalazła się w kiepskiej sytuacji w tabeli przez co musi punktować by uniknąć spadku. Był to też dopiero drugi mecz w historii tego obiektu przy sztucznych światłach i dopiero drugi (a pierwszy po powrocie rozgrywek w trakcie pandemii) tej rundy z otwartą (oczywiście w ograniczonej ilości) sprzedażą biletów.
Nas w młynie tego dnia ok. 250 fanatyków. Na płocie wieszamy trzy flagi "ME", "Forever Ruch" oraz Bałuciarze (Widzew). Dopingujemy przez większość spotkania. Oczywiście skupiamy się na dopingu swojej drużyny ale nie zabrakło "pozdrowień" dla drużyny przyjezdnej. Na boisku szybko tracimy (bo w 3 minucie) bramkę na 1:0. Strzelcem gola notabene był były zawodnik Elany - Maciej Stefanowicz. Równie szybko jednak wyrównujemy (3 minuty później) piękną bramką naszego wychowanka Kacpra Jóźwickiego na 1:1. Ten stan meczu utrzymywał się aż do 85 minut gdzie po stałym fragmencie gry, dośrodkowaniu w pole karne, Giekaes ponownie wyszedł na prowadzenie i już tego zwycięstwa nie dał sobie odebrać. Niestety kolejna porażka spowodowała iż jeszcze bardziej zadomowiliśmy się w strefie spadkowej i będzie nam niezmiernie ciężko z tej strefy wyskoczyć. Zostały cztery ciężkie mecze do końca sezonu ale trzeba walczyć i wierzyć iż uda się tą 2 ligę uratować. Mamy nadzieje, że po rozczarowaniu w ubiegłym sezonie gdzie pechowo nie awansowaliśmy do 1 ligi w tym sezonie jednak odrobinę szczęścia się do nas uśmiechnie i tym razem rzutem na taśmę zapewnimy sobie utrzymanie! A na rozliczenie pewnych „łysych panów” przyjdzie czas po sezonie.
dodał: Admin