Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    22.07.2018 Elana Toruń - Rozwój Katowice 2:2 (0:0) - opis z trybun!
Dodano:30 Jul 2018 15:26


Niedziela 22 lipca to ten dzień w którym do Torunia po pięciu latach wróciła 2 liga a po 19 latach szczebel centralny rozgrywek w Polsce! Inauguracja przypadła nam z drużyna Rozwoju Katowice z która notabene Elana rozegrała (wspomniane 5 lat temu w sezonie 2012/2013!) ostatni swój drugoligowy mecz.

Tym razem po naszym awansie do tej ligi przerwa między rozgrywkami była wyjątkowo krótka. Nie oznacza to jednak iż wyczekiwanie na sezon było mniejsze. Tym bardziej sezon, w którym przyjdzie nam zagrać razem z kilkoma znanymi markami w Polsce także pod względem kibicowskim!

Z podstawowych różnic, które dało się zauważyć iż gramy jednak w wyższej lidze to zmiany odnośnie możliwości wejść na stadion. Jak dotąd na Stadion Miejski można było się dostać jedynie jednym wejściem, przez co na tych meczach z większą frekwencją w zeszłym sezonie robiły się niemałe problemy na bramie. Obecnie tych możliwości jest więcej co spowodowało iż samo wejście na stadion przebiega sprawniej.

Na początek mecz z gatunku tych mniej atrakcyjnych kibicowsko. Owszem na meczu pojawiła się skromna delegacja kibiców przyjezdnych no ale był to skład typowo piknikowo - rodzinny. Nas w młynie tego dnia także bez większego szału bo ok. 250 osób ale z drugiej strony trzeba mieć świadomość iż "najlepsze" dopiero przed nami. Dość powiedzieć iż patrzeć na terminarz rozgrywek to chociażby nasze kolejne cztery najbliższe spotkania w Grodzie Kopernika zapewne odbędą się z kibicami gości (kolejno Stal Stalowa WOla, ROW Rybnik, Widzew Łódź, Górnik Łęczna). Wracając jednak do meczu z Rozwojem to na płocie wywieszamy 8 flag - Śp. Mucha, Władcy Torunia, Ultras Elana, Bydgoskie, Koszary, 1947 (KS Myszków), Widzew fc Pabianice oraz flagę Grubasy, która po chwili łąduje na przeciwko na trybunie krytej gdzie tego dnia zasiada liczna grupa Grubasów. Ogólnie na krytej zasiadło sporo osób od nas, którzy jeszcze do niedawna zasiadali w młynie. Cała frekwencja na stadionie też wyższa niż miało to miejsce w 3 lidze bo łącznie około 2000 widzów co jak na nasze warunki należy uznać za wynik zadawalający!
Co warto podkreślić to atmosfera (szczególnie w drugiej połowie) na trybunie krytej przerosła nasze oczekiwania! Jednym słowem już nie tylko młyn lecz cały stadion "żył" tym meczem! Dość powiedzieć iż doping rozkręcany przez Grubasów momentami był nawet głośniejszy niż ten zarzucany z młyna! Sprzyjała temu także sytuacja na boisku bo zgromadzeni na stadionie fani tego dnia mogli obejrzeć ciekawe spotkanie na dobrym jak na 2 ligowe rozgrywki poziomie! Emocji nie brakowało! Elana wprawdzie do 82 minuty przegrywała nawet 2:0 ale zdołała wyrównać stan meczu do 2:2! Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem z małym wskazaniem na Elanę! To tylko pokazuje iż naprawdę zapowiada się niezły sezon (zarówno biorąc pod uwagę aspekty kibicowskie jak i te mniej ważne a więc piłkarskie) i takich ciekawych spotkań czeka nas zapewne jeszcze więcej!

Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę. Tym razem mecz wyjazdowy w województwo mazowieckie a konkretnie do Pruszkowa na tamtejszy Znicz! Także wszyscy do Pruszkowa!

To tyle w temacie. Pozdro dla obecnych i do zobaczenia na następnym!
dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews