Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Wygrana w półfinale!
Dodano:25 May 2018 15:19

23.05.2018 Unia Solec Kujawski - Elana Toruń 1:2 (0:0) - Okręgowy Puchar Polski! (środa)

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu naszego województwa, Elana w środę zmierzyła się w Solcu Kujawskim z tamtejszą Unią! Do tej miejscowości pociągiem plus kilka aut wybrało się zaledwie... 39 kibiców Elany Toruń.

Oczywiście fakt iż ten mecz wypadł nam 3 dni po meczu z Górnikiem Konin a więc z naszej strony nie było jakieś większej mobilizacji, większego ciśnienia na te spotkanie, fakt ze środek tygodnia, fakt iż z góry było wiadomo iż tego dnia na obiekt w Solcu nie wejdziemy i wreszcie fakt iż rozgrywki pucharowe mają trochę mniejszą rangę niż te ligowe, nie usprawiedliwia naszej słabej liczby na tym nieodległym wyjeździe! Tym większy szacunek dla osób, które jednak nie szukały wymówek i pojawiły się pod płotem w Solcu by dopingować "żółto - niebieskich"! Tak jak wspomnieliśmy wyżej, niestety na stadion nikomu od Nas nie udało się wejść...

Jeżeli chodzi o poczynania na boisku to nasi piłkarze wygrali te spotkanie 2:1 i awansowali do finału rozgrywek a więc europejskie puchary stoją przed nami otworem... ;) Co cieszy to jedną z bramek strzelił wychowanek Elany, Paweł Karbowiński, który pokazuje że jak się chce to można i daje się radę na tym poziomie piłkarskim! Liczymy iż w przyszłości on jak i inni "Elanowcy" będą otrzymywać więcej szans!

W drugiej parzę półfinału zmierzył się Chemik Bydgoszcz z... Chełmżyńską Legią! Niestety... w tym półfinale zwycięzcą okazali się ci pierwsi wygrywając z Legią 1:0 po karnym! Dlaczego niestety? A no bo tego dnia mocno kibicowaliśmy tym, których "krew to nie maślanka" licząc iż to właśnie z nimi spotkamy się w finale. I wcale nie chodzi nam w tym momencie o poziom piłkarski (bo Chemik z całą pewnością jest lepszą drużyną) ale głównie zależało nam na tym gdyż finał ma formę dwumeczu tzw. mecz i rewanż! Co za tym idzie gdyby przyszło nam grać z Chełmżą to nie tylko doszedł by nam "ciekawy wyjazd" (sami nie wierzymy iż to piszemy no ale takie obecne realia iż każdy mecz z kibicami drużyny przeciwnej jest ciekawy) ale i oni musieliby przyjechać do Torunia! Idąc dalej tym tokiem rozumowania oczekiwaliby oni pewnie wsparcia od tych, których dostrzec w naszym mieście poza Motoareną jest ciężko... Z tego względu na pewno byłoby baaaardzooo ciekawie :) Ehh szkoda, musimy się obejść smakiem i w zamian czeka nas finałowa podróż do Bydgoszczy!

To tyle... Liczymy iż w czerwcu na ostatnim ligowym wyjeździe, który przypadł właśnie nam do Solca zrehabilitujemy się liczbowo i pojedziemy tam w konkretnej liczbie... ŚWIĘTOWAĆ AWANS DO 2 LIGI!

TERAZ WSZYSCY..... JUTRO (SOBOTA 26.05) DO ŚWIECIA!!! AMEN!
dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews