Wszystkie Newsy Szukaj Newsa Stare Newsy Zarejestruj się
                    Jutro gościmy Górnika Konin... a więc przedstawiamy rywala!
Dodano:16 Sep 2016 13:50

Trochę na ten temat już napisano. My jednak już do końca wyczerpiemy temat. Górnik Konin to klub o jedenaście lat starszy od Elany bo założony w 1957r. Ich barwy to kolory biały i niebieski. Ich drużyna największe sukcesy odnosiła w latach dziewięćdziesiątych kiedy to spędziła pięć lat (potem dodatkowo dwa lata) na zapleczu ekstraklasy a w 1998 roku dotarła nawet do finału Pucharu Polski! Kibice z Konina musieli jednak przeżywać nie tylko wzloty ale także upadki swojego klubu. Zaczęło się od tego gdy w sezonie 1996/97 w klub wszedł potężny jak na tamte czasy sponsor Aluminium i wszedł w nazwę klubu. Najwierniejsi kibice oczywiście nie akceptowali tej nazwy lecz nadal utożsamiali się z klubem. Kolejne kłopoty przyniósł jednak sezon 1999/2000 gdy nie jaki Piotr Nowak (reprezentant Polski) najpierw zmienił nazwę klubu na KP Konin by po pierwszej rundzie przenieść klub do… Bydgoszczy i połączyć go z ówczesnym Zawiszą! Ta decyzja długo odbijała się czkawką zarówno dla kiboli z Konina i Bydgoszczy, którzy musieli potem odbudowywać swoje kluby. Kibice Górnika zaczęli śmigać wtedy na rezerwy Aluminium, które naturalnie stały się ich pierwszą drużyną. Najpierw występowali w IV lidze by rok po roku awansować do trzeciej ligi a później do drugiej (sezon 2002/03). Wtedy też powstała ich grupa ultras „Koninianie 03” która przyczyniła się do tego iż doping w Koninie powrócił na stałe! Mimo iż klub nadal nazywał się Aluminium to dla nich jedyną słuszną nazwą był Górnik! Po dwóch latach spędzonych w ówczesnej II lidze przyszła kolejna afera tym razem korupcyjna, która skończyła się tym iż w sezonie 2004/05 drużyna z Konina wylądowała w A-Klasie! Dwa lata później na 50 lecie klubu udało się powrócić do ich właściwej nazwy Górnik Konin i powoli z roku na rok awansować coraz wyżej aż w końcu w obecnym sezonie zagrać na czwartym szczeblu rozgrywek (obecna 3 liga!)
Ich najwierniejsi kibice noszą przydomek „Łancuchy” (więcej na ten temat tutaj: http://gornik.konin.pl/2014/?page_id=100). Od 2009r.ich jedyną zgodą jest Gwardia Koszalin z którą to obecni byli w Toruniu na inauguracje tego sezonu. Ponadto od 1996r. przez około dwa lata łączyła ich sztama z Górnikiem Wałbrzych ale ze względu na wymianę pokoleń szybko ta zgoda padła. Ponadto Konin jak i cała wielkopolska (poza Kaliszem) jest kojarzona z Lechem Poznań na którego fani Górnika niegdyś także jeździli i rzecz jasna mieli kontakty z okolicznymi fan clubami Lecha! Jak twierdzą od początku lat dwutysięcznych postanowili iż skupiają się tylko i wyłącznie na swojej drużynie a Konin fc Lech to inna oddzielna ekipa. Mimo wszystko do tej pory kojarzeni są jako ekipa z rodziny poznańskiego Lecha i na pewno wzajemnie się nie zwalczają. Zresztą mają jakieś tam kontakty/ ciche układy z Ostrovią Ostrów (która podobnie jak oni niby nie Lech ale jednak…). Swego czasu przez chwilę wąchali się z Apatorem ale szybko im to wybiliśmy z głowy.
Ich największą kosą od lat jest KKS Kalisz co w obliczu ostatniego zawarcia naszego układu z nimi dodaje smaczku temu spotkaniu! Największy młyn wystawili w sezonie 1996/97 na meczu z Pogonią Szczecin ok. 700 osób oraz w sezonie 2009/10 z Legią Chełmża ok. 650! Największy wyjazd? Około 5-7 tysięcy osób z Konina na finale Pucharu Polski z Amicą Wronki (1998r.) oraz ok. 300 osób w Kleczewie (2011/12)!
Na swoim koncie mają dziewięć spotkań w tzw. rugby bez piłki. Ich bilans to 5 zwycięstw (RKS Radomsko, Chojniczanka, Chrobry, Wisła Sandomierz, Stal Gorzyce) oraz cztery porażki (RKS Radomsko, GKM & Włókniarz, Stal Gorzów oraz … Elana Toruń). Z kibicami Górnika spotykaliśmy się w przeszłości na stadionach w latach dziewięćdziesiątych (zdobywając między innymi ich flagę Biało – Niebiescy) i poza nimi w późniejszych czasach (m.in. wygrywając grilla na ubitej ziemi) ale o tym jeszcze w kolejnym artykule.

W tym sezonie byli na dwóch wyjazdach w Manowie - 41 osób i w Bydgoszczy w 72 głów! Ponadto w 95 osób wspierali Gwardię na meczu u nas. Ich młyn oscyluje obecnie w liczbie 50-150 osób (na meczu z Pogonią Lębork).
dodał: Admin
komentarze [0] powrót

nick:
mail: (nie konieczne)

obrazki:

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews