Derby dla Elany!
Dodano:19 Apr 2015 0:38
6-1
Elana Toruń - Zawisza II Bydgoszcz 6:1 (3:1)
Bramki: 0:1 K. Kamiński (10), 1:1 M. Majchrzak (22), A. Piskorski (33), 3:1 M. Pieniądz (45, sam), 4:1 D. Zamiatowski (67), 5:1 M. Majchrzak (73), 6:1 M. Majchrzak (86)

Elana: Osiecki - Poczwardowski, Domeracki, Więckowski (62, Parzyszek), Czajkowski - Zamiatowski (72, Cięgotura), Grube, Młodzieniak (62, Marszałek), Piskorski - Majchrzak, Maćkiewicz (72, Matuszak)

Kibice:

W ubiegłą sobotę nasza drużyna rozegrała kolejny mecz ligowy na własnym stadionie a tym razem ich rywalem były rezerwy Pinokia z Bydgoszczy. Pomimo faktu iż z wiadomych przyczyn z góry wiedzieliśmy iż nie ma co liczyć na wizytę kibiców gości to w naszych szeregach i tak zapanowała większa mobilizacja niż to bywa przed meczami z RO.lko Konojady, Flisakiem Złotoria czy tego typu drużynami z naszej zaściankowej ligi…

Przed meczem organizujemy zbiórkę wszystkich osiedli i fan clubów na toruńskich bulwarach po to aby wszyscy razem przejść przez miasto i głośno zaznaczyć swoją obecność. Na samej zbiórce nie zabrakło także skromnego piro w postaci żółto - niebieskich świec dymnych oraz petard hukowych odpalonych przez chłopaków z tzw. Północnego Bastionu (Mokre & Rolnicza & Wrzosy). Nie zabrakło również okazjonalnych transparentów "Północny Bastion – łowcy wibruńskiego ścierwa" oraz "Ekipa zza Wisły". W drodze na stadion jak to zazwyczaj bywa przy takich naszych przemarszach mijamy m.in. "Beczkę" (toruński areszt śledczy) i głośno pozdrawiamy dobrych chłopaków po drugiej stronie muru.

Pod samym stadionem jesteśmy na około 40 minut przed meczem dzięki czemu równo z pierwszym gwizdkiem ruszamy z dopingiem, który z minuty na minutę coraz bardziej się rozkręca. Nas w młynie tego dnia ponad 500 osób z takimi flagami na płocie jak Elana Toruń – jedyni chuligani, Toruńska Elana, Śp. Mucha, Śp. Słoma, Ultras Elana, Grubasy, w jedności siła Ruch & Elana oraz Blue Army (KS Myszków)! Ponadto wywieszamy dwa transparenty "Tomas – Jesteśmy z Tobą" oraz "Osuch Pinokio".

Najciekawsze wydarzenia na trybunach tego dnia miały miejsce w około trzydziestej minuty meczu kiedy to swój niesamowity kunszt zaprezentowała grupa UET a co za tym idzie przez jakieś dziesięć minut mogliśmy podziwiać niezwykle efektowną oprawę w ich wykonaniu !
W pierwszej kolejności na płocie pojawił się transparent o treści "Całe życie mijamy się z kulturą" a na sektorze okazjonalna sektorówka z motywem postaci w kominiarce, z herbem Elany oraz napisem Dom hooltury. W tym samym czasie zostały odpalone stroboskopy. Chwilę później gdy one zgasły pojawił się kolejny element w postaci żółto – niebieskich świec dymnych. To jednak nie koniec! Bowiem następnie na płocie zamieniono transparent na drugi (będący kontynuacją hasła wcześniejszego) o treści "To miejsce, gdzie każdy ma coś za skórą”. Gdy tylko sektorówka na chwilę zjechała na dół, na jej miejsce odpalone zostały 40 rac co daje kozacki efekt! Na sam koniec tego pokazu ultras… na sektorze raz jeszcze pojawiła się sektorówka a wraz z nią ponownie świece dymne i pojedyncze race. W między czasie akurat nasi piłkarze strzelili bramkę na 2:1 co jeszcze bardziej podkręca atmosferę. Podsumowując... Szacun UET!

W drugiej połowie choć sam młyn trochę zmalał to doping nadal był prowadzony na bardzo dobrym poziomie. Często do dopingu przyłącza się cały stadion! Nie tylko śpiewając na dwie strony m.in."Toruniem włada – Żółto niebieska brygada" ale także chociażby te mniej cenzuralne np. "proszę o ciszę...." To akurat ze względu na wulgaryzmy zbytnio nie spodobało się spikerowi, który coś tam próbował przysapać. Odpowiedź publiki jednak była momentalna, która to jeszcze głośniej zaintonowała podobne przyśpiewki na temat klubu z Bydgoszczy. Nie zabrakło także przyśpiewek na temat samego pinokia Osucha. W 68 minucie zgodnie z tradycją wszyscy zgromadzeni na stadionie wstali i przez pełną minutę brawami uczcili pamięć całego żółto – niebieskiego "Sektoru Niebo"! Pod koniec spotkania kibice Elany nie zapomnieli także o wsparciu dla naszego prezesa klubu Marcina Wróbla, który to w ubiegłym tygodniu z różnych względów rozważał rezygnacje z tej funkcji a przecież wszyscy wiemy iż Marcin jest najbardziej odpowiednią osobą na tym stanowisku i mamy nadzieję, że tak pozostanie! Marcin jesteśmy z Tobą!

Na boisku Elana ostatecznie wygrywa 6:1 i zarówno piłkarsko jak i kibicowsko nie ma sobie równych w tej lidze! Na koniec dziękujemy piłkarzom za zwycięstwo a oni nam za doping i w dobrych humorach opuszczamy stadion. To tyle na temat wielkich derbów Kujaw i Pomorza Każdy kolejny mecz to kolejny krok, który zbliża nas do awansu do wyższej ligi... oby jak najszybciej! Teraz wyjazd do Izbicy Kujawskiej... jedziemy wszyscy bez wyjątków!